Bitcoin Forum
March 19, 2024, 05:53:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 84 »
  Print  
Author Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası  (Read 129539 times)
paribu (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 1

View Profile WWW
February 14, 2017, 10:21:00 AM
Last edit: February 21, 2017, 10:26:37 PM by paribu
Merited by Blacknavy (1)

Bitcoin borsamız geçen hafta itibariyle yayına açılmıştır.

Gelişmeleri ve güncellemeleri https://www.paribu.com/destek/duyurular sayfamızdan, https://twitter.com/paribucom hesabımızdan ve bu konu üzerinden sürekli olarak paylaşıyor olacağız.
Soru, görüş ve önerileriniz için destek@paribu.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Bu konuya yazacaklarınızı da elimizden geldiğince cevaplandırmaya çalışacağız.

Saygılarımızla,
1710827619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710827619
Reply with quote  #2

1710827619
Report to moderator
1710827619
Hero Member
*

Ignore
1710827619
Reply with quote  #2

1710827619
Report to moderator
1710827619
Hero Member
*

Ignore
1710827619
Reply with quote  #2

1710827619
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710827619
Hero Member
*

Ignore
1710827619
Reply with quote  #2

1710827619
Report to moderator
1710827619
Hero Member
*

Ignore
1710827619
Reply with quote  #2

1710827619
Report to moderator
CryptoMan_eXtra
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
February 14, 2017, 10:38:59 AM

Tasarım çok güzel olmuş elinize sağlık. umarım bitcoin ve tl yatırma çekme işlemleri hızlı ve güvenli bir ortamda gerçekleşir. Bu gün ufak bir test yapcam bakalım...
herzlos1985
Hero Member

Activity: 662
Merit: 501

View Profile
February 14, 2017, 11:15:22 AM
Last edit: February 14, 2017, 12:37:03 PM by herzlos1985

Deneme amaçlı ufak bi miktar btc attım tl ye çevirip çekim isteğinde bulunacağım bakalım..Herkesin özlediği btcturk temalı olmuş inş. onun gibide az sorunlu olarak devam edersiniz 7/24 para yatırma çekme işlemi söylediğiniz gibi gerçekleştirebilirseniz sizin için çok büyük ayrıcalık olur..

Para çekim isteği 1 dk içerisinde onaylandı ve yaklaşık 10 dk sonra hesaba yansıdı..
CryptoMan_eXtra
Newbie
*

View Profile
February 14, 2017, 12:50:44 PM

Evet ilk denememi yaptım. 0.28 küsür btc sattım. TL çekim talebim 5dk içinde onaylandı. Grin
ssantur
Sr. Member

Activity: 387
Merit: 252

View Profile
February 14, 2017, 01:10:24 PM

Piyasanın tekelleşmemesi ve çeşitliliğin arttırılması adına güzel bir haber, başarılar diliyorum.
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
February 14, 2017, 01:24:14 PM

Forumdaki bir kac bilindik uyenin islem yapip olumlu feedback yapmasi akabinde piyasaya hizli bir giris yapabilecegini dusunuyorum.
Blau
Member
**

Activity: 91
Merit: 10

View Profile
February 14, 2017, 02:17:30 PM

Yeni açılan sitenin günlük hacmi nasıl 223 BTC oluyor anlamadım.
paribu (OP)
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 1

View Profile WWW
February 14, 2017, 02:47:47 PM

Yeni açılan sitenin günlük hacmi nasıl 223 BTC oluyor anlamadım.

Merhabalar,

Bu konuyu merak etmekte son derece haklısınız ancak sistemimizin yeni açılmadığını ve bir ayı aşkın bir süredir test aşamasında davetiye usulü ile kaydolmuş kullanıcılarımız tarafından kullanıldığını belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
saulzaents
Hero Member

Activity: 560

View Profile
February 14, 2017, 02:54:21 PM

valla biraz btcturk.net in uckagıt oyunlarına benzettim farkli bir site farkli bi paravana burunup gelmişler gibi ama inşallah öyle değildir. bikac aydir açık davetiye usulü diyosunuz da türkiye nin bitcoin popülasyonunun büyük kısmı bu sitede bu forumda diye düşünüyorum.forumun eskilerinden kime davetiye attınız mesela kiminle iletişime geçildi. oradan bi bilgi geçerseniz bizde güvenip belki girebiliriz.
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
February 14, 2017, 03:05:30 PM

Site güzel olmuş. Muhtemelen BTCTurk'un yerini alır. Hesabım çabuk onaylandı o konuda sıkıntı yok. Parada hesabıma hızlı geçti. Allah yolunuzu açık etsin.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
crypto_money
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 14, 2017, 03:23:50 PM

deneme için 0.6btc bozdurdum. 5-10dk da hesabıma geçti. gayet başarılı..
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
February 14, 2017, 05:19:17 PM

Deneme amaçlı siteye 10 tl atayım dedim ne yaptım nasıl yaptım doğru mu yaptım hiçbir fikrim yok bence sss kısmı biraz daha kapsamlı olmalı sitede aranan şeyler bulunmuyor. Birde canlı destek olursa daha iyi olur.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████
          ████            ████  ████

████  ████  ████  ████  ████

████  ████  ████  ████  ████  ████  ████
.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
CryptoMan_eXtra
Newbie
*

View Profile
February 14, 2017, 05:33:01 PM

Deneme amaçlı siteye 10 tl atayım dedim ne yaptım nasıl yaptım doğru mu yaptım hiçbir fikrim yok bence sss kısmı biraz daha kapsamlı olmalı sitede aranan şeyler bulunmuyor. Birde canlı destek olursa daha iyi olur.

valla bende 10tl attım denedim ayrıca btc attım denedim falan gayet başarılı. Birde herşey tek sayfa içerisinde tek tıkla para yatır çek baya baya güzel olmuş. Fakat sizin takıldığınız bir şey varsa şunu şunu istiyorum diye mail atmanız iyi olur... Btc Türk den sonra ilaç gibi geldi...
saulzaents
Hero Member

View Profile
February 14, 2017, 05:53:21 PM

bu cryptoman extra nickli arkadaş ile crpyto money nickli arkadaşları bi tek ben mi bu iş için oluşturulmuş fake hesaplar olarak düşünüyorum anlamadım niyeyse her şeyiyle bi oyun dönüyor gibi bi diyor adam 0.6 btc attım bozdurdum bi diyo 10 dakkada hesabımda forumda arkadaşlardan biri 10 tl attım iyiminoldu acaba vs diyince evet ya bende 10 tl attım varsa bi isteğiniz mail atın felan diyor bu crypto nickli arkadaşlar siz hayırdır ya ? yolunuza cıkmadınız inşallah
supportivo
Newbie
*

Activity: 23

View Profile
February 14, 2017, 05:54:39 PM
Last edit: February 14, 2017, 06:04:51 PM by supportivo

Merhaba, Türkiyedeki kullanıcılar için bitcoin için alım merkezi açmışsınız anladığım kadarıyla. Hoş duruyor.

Fakat,
-Kimsiniz? Nesiniz? Nereden geldiniz?(Sitenize girdim ne olduğunuza baktım.Merak etmeyin) Bir anda reklam,tanıtım yapmadan, beta vb. tanıtım süreci aşmadan karşımıza çıktınız.
-Aylardır forumda,facebook'ta sempati toplayan bitkapital'den fazla, uzun süredir piyasada olan Koinim'in hacmine yakın hacminiz var.
-Saçma sapan ICO'ların bile yatırımcıyı çekmek adına şafatlı görseller,konu içerikleri sunduğu bir piyasada bu sadelik niye?
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 14, 2017, 05:57:26 PM

Adres çubuğunda güvenli değil yazmakta.

Onun haricinde hayırlı olsun.

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
February 14, 2017, 05:57:31 PM

Hero Member uzeri siteyi deneyen oldu mu?

Genelde yorumlar yeni acilmis hesaplar uzerinden donmus.

1. Google Chrome : siteyi NOT SECURE olarak tagliyor. Firefox ve operada sorun yok. Ancak chrome da not secure gostermesi suphe uyandiriyor.

2. Uyelik icin neden telefon numarasi isteniyor. Ben telefon numarami birakmak durumda miyim? Eger siteye guvenirsem zaten onayli hesap acip, 2FA veya tel sms uygulamasi icin zaten kendim gonullu olarak veririm.

3. Sitenin icerdeki gorunumu nedir, alis/satis derinlik kademelerin goruntusu vs. neden ilk sayfadan gorulmuyor. Veya neden sitenin bolumlerinin screenshotlari yok. Varsayalim ki dizayn ve tasarim veya sitenin islevselligi hosuma gitmedi, neden telefon numarami vererek uyelik acmis olmakla kalayim ?

4. Referans usulu 1 aydir aktif oldugunuzu soyluyorsunuz, ve davetiye usulu calistiginizi soyluyorsunuz. Su an bu piyasada sadece benim tanidigim en az 3 kisi var islem hacmi daha once btcturk olmak uzere ve su an koinimde 1.000.000 TL ve uzeri olan kisiler. Bu kisilerde birak referans davetiye olmasini , siteden haberleri bile yok.

5. Komisyon ucretleriniz cok yuksek, hatta 500.000 e kadar olan rakam koinimle bile ayni. Piyasaya yeni giren bir borsanin, SIFIR komisyonla islem yapmasi , musteri cekmek acisindan adettir. Ornekler, btcturk, coinbase, bitstamp, cex.io ve dahasi, bu borsalarin tamami sifir komisyonla ise basladilar. Sonra da maker larda yeri geldiginde sifir komisyona devam ettiler. 500.000 tl uzeri 0.25 komisyon cok yuksek.

6. SSS bolumde, cogu cumle eksik halde. sanki bir yerden cevrilmis metin , google translate ile gibi duruyor.

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
saulzaents
Hero Member

View Profile
February 14, 2017, 06:01:31 PM

cryptoman extra nickli arkadaşın son msj artığı başlıklara baktımm zaten yarısında burayı övüp yarısında koinime sokmuş var bi iş gibi duruyor da inşallah biz yanılıyoruzdur
Navigo
Hero Member

Activity: 854
Merit: 500

View Profile
February 14, 2017, 06:06:23 PM

Hero Member uzeri siteyi deneyen oldu mu?

Genelde yorumlar yeni acilmis hesaplar uzerinden donmus.

1. Google Chrome : siteyi NOT SECURE olarak tagliyor. Firefox ve operada sorun yok. Ancak chrome da not secure gostermesi suphe uyandiriyor.

2. Uyelik icin neden telefon numarasi isteniyor. Ben telefon numarami birakmak durumda miyim? Eger siteye guvenirsem zaten onayli hesap acip, 2FA veya tel sms uygulamasi icin zaten kendim gonullu olarak veririm.

3. Sitenin icerdeki gorunumu nedir, alis/satis derinlik kademelerin goruntusu vs. neden ilk sayfadan gorulmuyor. Veya neden sitenin bolumlerinin screenshotlari yok. Varsayalim ki dizayn ve tasarim veya sitenin islevselligi hosuma gitmedi, neden telefon numarami vererek uyelik acmis olmakla kalayim ?

4. Referans usulu 1 aydir aktif oldugunuzu soyluyorsunuz, ve davetiye usulu calistiginizi soyluyorsunuz. Su an bu piyasada sadece benim tanidigim en az 3 kisi var islem hacmi daha once btcturk olmak uzere ve su an koinimde 1.000.000 TL ve uzeri olan kisiler. Bu kisilerde birak referans davetiye olmasini , siteden haberleri bile yok.

5. Komisyon ucretleriniz cok yuksek, hatta 500.000 e kadar olan rakam koinimle bile ayni. Piyasaya yeni giren bir borsanin, SIFIR komisyonla islem yapmasi , musteri cekmek acisindan adettir. Ornekler, btcturk, coinbase, bitstamp, cex.io ve dahasi, bu borsalarin tamami sifir komisyonla ise basladilar. Sonra da maker larda yeri geldiginde sifir komisyona devam ettiler. 500.000 tl uzeri 0.25 komisyon cok yuksek.

6. SSS bolumde, cogu cumle eksik halde. sanki bir yerden cevrilmis metin , google translate ile gibi duruyor.

Ben denedim ama şu şekilde sadece hesap açtım ve hesaba 10 gönderdim enpara ile onay alması 5-10 dk arası çekti mesaj ile bildirim geldi aynen şu şekilde telefonuma :
10,00 TL tutarındaki yatırma talebiniz onaylanmıştır. B021
He güvenilir mi bilemiyorum sadece gerçekleştirdiğim işlemi yazdım.

▄██████████████████▄
▄██████████████████████▄
█████▀              ▀█████
▄████▀    ▄▄▄▄▄▄        ▀████▄
▀█████▄    ▀█████▄     ▄█████▀
▀█████▄    ▀█████▄ ▄█████▀
█▄  ▀█████▄    ▀█████████▀  ▄█
██▄  ▀█████▄    ▀█████▀  ▄██
███▄  ▀█████▄    ▀█▀  ▄███
▀███▄  ▀█████▄     ▄███▀
▀████▄  ▀████▀  ▄████▀
█████▄  ▀▀  ▄█████
▀█████▄  ▄█████▀
▀█████  █████▀
▀████████▀
██████
▀██▀
..E R N..
               ▄▄█████████▄▄
           ▄▄█████████████████▄▄
        ▄███████▀▀       ▀▀███████▄
       █████▀▀               ▀▀█████
     ▄████▀    ▄▄█████████▄▄    ▀████▄
    ████▀   ▄█████████████████▄   ▀████
   ████    █████████████████████    ████
 █████    ███████  ▀█████████████    █████
█████    █████████    ▀███████████    █████
████    ▄██████████▄     ▀████████▄    ████
████    █████████████       ███████    ████
████    ▀██████████▀     ▄████████▀    ████
█████    █████████    ▄███████████    █████
 █████    ███████  ▄█████████████    █████
           █████████████████████
            ▀█████████████████▀
               ▀▀█████████▀▀
████
████

████
████

████
████

████
████
.TOKEN SALE.
.AIRDROP.
                              ████
                              ████

████

████  ████  ████  ████  ████

.▬▬GET IN TOUCH▬▬.
.TELEGRAM   FACEBOOK   TWITTER.
..▬▬YOUTUBE   INSTAGRAM▬▬..
computeus
Full Member

Activity: 214
Merit: 100

View Profile
February 14, 2017, 06:27:47 PM

Ben bugün kullandım bu siteyi. Arayüzü beğendim, işlemler hızlı. Sadece kimlik resmi onay için yeterli, onaysız işleme de izin veriyor. BTC bozdurdum, 0,16990454 BTC, ödemeyi de çok hızlı şekilde gönderdiler.

Geleyim kafama takılanlara, bugün borsa ekranlarını 1 saat takip ettim, borsada ki 24 saatlik işlem hacmi yalan. 1 saat boyunca neredeyse tek işlem yapan bendim. Hacim miktarı yukarı gidiyor, aşağı inmiyor. Kıbrıs ile bağı yok görünüyor. Türkiye'de bildiğim kadarıyla btc borsası işletmek yasal değil. Vergi konusu sıkıntılı çünkü. İşlem hacminiz yüksekse komisyon oranları çok yüksek kalıyor. Ticaret Sicil gazetesinde şirketi araştırdığımda da daha önce evden eve taşımacılık şirketiymiş ve 2016 yılında isim değiştirmişler. Şirket ortaklarını internette araştırdım fakat yeterli bilgi ve bağlantı bulamadım.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 84 »
  Print  

Jump to: