Bitcoin Forum
December 14, 2017, 07:35:57 PM *
News: Latest stable version of Bitcoin Core: 0.15.1  [Torrent].

Home   Help Search Donate Login Register  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 »
  Print  
Author Topic: Paribu.com - Türkiye'nin Bitcoin Borsası  (Read 95738 times)
Haymac
Full Member

Activity: 126

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
October 20, 2017, 09:31:38 PM

Paribu'nun hangi özelliğinden memnun kalmadınız hocam anlayamadım hacmi güzel işlemleri gerçekten çok hızlı şekilde hallediyorlar açıkcası yeni borsalar güvenilirliğini tam anlamıyla kazanmadan paribudan ayrılmam.

fiyat tırmanmaya başlayınca piyasa kızışınca tak kapanıyor, yahu apiyi kaldırdı adamlar ben çok şaşırdım ciddiyet sıfır demekki.

1513280157
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1513280157
Reply with quote  #2

1513280157
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction. Advertise here.
1513280157
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1513280157
Reply with quote  #2

1513280157
Report to moderator
Betfair
Sr. Member

Activity: 308

INS Ecosystem

View Profile
October 20, 2017, 09:48:21 PM

Paribu'nun hangi özelliğinden memnun kalmadınız hocam anlayamadım hacmi güzel işlemleri gerçekten çok hızlı şekilde hallediyorlar açıkcası yeni borsalar güvenilirliğini tam anlamıyla kazanmadan paribudan ayrılmam.

fiyat tırmanmaya başlayınca piyasa kızışınca tak kapanıyor, yahu apiyi kaldırdı adamlar ben çok şaşırdım ciddiyet sıfır demekki.

bugün olanlardan 1 kare Smiley

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 364

Fueling Crypto Securitisation

View Profile
October 20, 2017, 09:57:13 PM

Çok sık bitcoin alım/satım işlemi yapmadığım için daha önce bu aksilikleri fark edememiştim.Betfair'in attığı ss gerçekten aydınlatıcı oldu.Umarım yeni borsalar seviyeyi daha üste taşımayı başarır.

▄██████████▄▄
   ▄█████████████████▄      ▄▌
  █▀▀▀▀▀▀▀███████████████████
▐          ▀▀▀█████████████
       ▄███▀     ▀▀▀█████▀
    ▄█████  ▄▄▄█████
   ██████▀▀▀███████▌
▄███████   ███████▌
████████   ███████▌
████████   ███████▌
████████▌  ███████▌
▀████████  ███████▌
  ▀███████▄ ████▀▀▀        ▄▀
   ▀███████▌             ▄█▀
     ▀▀██████▄         ▄▀▀
        ▀▀▀███████▀▀▀▀
CyberTrust.io█ ██  █
  █ █ █
█  ██ █
  █ █
█ ██  █
█ █ █ 
   ██ █
█ █ █ █
  ██  
█ █ █ █
█  ██ 
█ █ █ █
████████████████████████████████████████████████████████████████████   ██████████████  ████              ██████████████         ████        ████    ███████
Fueling Crypto Securitisation
███████    ████        ████         ██████████████              ████  ██████████████   ████████████████████████████████████████████████████████████████████
█ ██  █
  █ █ █
█  ██ █
  █ █
█ ██  █
█ █ █ 
   ██ █
█ █ █ █
  ██  
█ █ █ █
█  ██ 
█ █ █ █
        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
       ██▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██
    ▄████████████████▄  ██
    ▀               ██  ██
▄███████████▄       ██  ██
██         █▀█▄     ██  ██
██         █  ▀█▄   ██  ██
██         █    ██  ██  ██
██  ▀▀▀▀▀  ███████  ██  ██
██              ██  ██  ██
██  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ██  ██  ██
██              ██  ██  ██
██  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ██  █████▀
██              ██ ▄█▀   
▀████████████████▀       

Announcement
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Whitepaper
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
October 20, 2017, 10:20:41 PM

Çok sık bitcoin alım/satım işlemi yapmadığım için daha önce bu aksilikleri fark edememiştim.Betfair'in attığı ss gerçekten aydınlatıcı oldu.Umarım yeni borsalar seviyeyi daha üste taşımayı başarır.

Artık sorunlu olmayan bir Türk borsası yok gibi.Yine de en az sıkıntı yaratan borsa paribu insanlar bu yüzden paribuyu kullanarak işlem yapıyor.Yeni açılan borsalar bu süreçte gerçekten çok kritik sizin dediğiniz gibi seviye ancak rekabetin artmasıyla yukarı taşınabilir.

Betfair
Sr. Member

INS Ecosystem

View Profile
October 20, 2017, 10:33:27 PM

Benim anlamadığım al sat için neden işlem geçmişi göstermiyorlar? Neyi saklamak amaç?

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
Koinci
Member
**

Activity: 98

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 21, 2017, 06:27:20 AM

EDIT: Paribu müşteri hizmetlerinin söylediğine göre, sistem girilen alış-satış emirlerini sırasına göre eşleştirmeye devam etmiş, tabloya yansıtılmasında gecikme olmuş. Dedikleri şekilde olmuş olsa dahi, tablo yaklaşık bir saat dengesiz bir şekilde ilerlediği için o süre zarfında sağlıklı işlem/fiyat noktaları belirlemek imkansız gibi bir şey oldu.

iste bu yuzden turk borsalarinda islem yapmiyorum.

Ben coin borsası olarak ilk Paribu ile başladım bir ay kadar önce, ama şu an komisyonu düşük, işlem hacmi daha yüksek, altyapısı daha sağlam ve bulunduğu ülkede "regulated" olan borsaları araştırıyorum. Bir de, BTC/$ bazında işlem yapılabilen, çünkü hem BTC fiyatını hem $ fiyatını takip etmek riski iki kat arttırıyor. İşlem yoğunluğu yaşandığı sırada bu tip kitlenmelerin yaşanması bir dereceye kadar makul olsa da bu kadar az hacimle bu kadar büyük çaplı kitlenme olması kabul edilebilir bir şey değil. Kâr fırsatlarını geçtim, zarar etmek çok kolay bu gibi kitlenme anlarında.

herkesden 0.0005 BTC (3$) alıp 12 kişiye transfer yapmak işlemlerin tamamının 9$ tutmasıda ayrı bir türk çakallığı olsa gerek.

Bu hesabı neye göre yaptınız, paylaşabilir misiniz?

evet denildiği gibi 1 saat önce borsa patladı Smiley fiyat desen 500 tl daha ucuz yurtdışından şaka gibi

Fiyatın o denli düşük kalması ben dahil bir çok kullanıcının işlem yapamamasından, girilen alış-satış emirlerinin zamanlıca eşleştirilmemesinden kaynaklı diye düşünüyorum.

böyle durumda türk borsaları sözde kitleme operasyonuyla kendi kasasındaki btcleri sattırıyor btc 21bintl olduysa sen satıs yapmak cok zor yeni gelenlere 21den sattıyorlar piyasa düzelince 2-3 saate sistem düzeliyor. sonra sen tekrar 20binden işlem yapıyorsun o sıradada adamlar 18-19bine kardaki parayı alıs emrine girmiş oluyor. Adam sendeki komisyondan 20 binde 15tl kazanacaksa kendi kasasından sattırıyor 1btcde 900-1000 tl kar yapıyor.

Bu bir tahmin mi yoksa kesin deliliniz var mı? Çok ciddi bir itham bu. "Regulated" borsa araştırma sebeplerimden biri de borsaların kullandıkları algoritmanın ne kadar güvenilir olduğu hakkında fikrim olmaması ve kötü niyetli yöneticilerin yapması muhtemel üçkağıtların olma ihtimali. Ama kesin delil olmadan bunu yapıyorlar demek ağır bir itham olur. Deliliniz varsa lütfen paylaşın, bilelim.

Kullanım kolaylığı, para/coin yatırma/çekme vs. onlara bir şey demiyorum. Ama, siz de sık alım satım işlemi yaparsanız, özellikle işlem yoğunluğu anlarında ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Şu yazımda paylaştığım ekran görüntülerinden de anlaşıldığı gibi, sistem girilen alış-satış emirlerini uzun süre eşleştiremedi.

Benim anlamadığım al sat için neden işlem geçmişi göstermiyorlar?

Sadece son 30 işlem görülüyor sanırım. Diğer daha gelişmiş borsalardan gözlemlediğim kadarıyla, Paribu'nun arayüzü gelişmiş bir borsanın birkaç versiyon önceki alfa sürümü gibi duruyor. Tüm işlem geçmişinizi göremiyorsunuz, gerçek zamanlı fiyat ve derinlik tablolarını göremiyorsunuz, "stop order" giremiyorsunuz vs. vs. Şu ana kadar 30-40 borsaya baktım, arayüzünü en beğendiğim borsa GDAX, ama o da Türkiye'ye hizmet vermiyor.
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70

View Profile
October 21, 2017, 08:54:30 AM

bugün olanlardan 1 kare Smiley

Arkadaşın biri delil istemişti buyursunlar ekran görüntüleri.
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 21, 2017, 11:27:39 AM

Arkadaşın biri delil istemişti buyursunlar ekran görüntüleri.

Arkadaşın biri derken bir üstteki mesajıma binaen beni kastediyorsanız, ben zaten şu mesajımda iki ekran görüntüsü paylaşmıştım alış-satış tablosunun kitlendiğine dair.

Bu ekran görüntüleri sizin "türk borsaları sözde kitleme operasyonuyla kendi kasasındaki btcleri sattırıyor" iddianıza delil olamaz. Tablonun kitlendiği, işlemlerin aksadığı doğru, ama bu kitlenmeyi borsa yöneticileri kendi çıkarları doğrultusunda manipüle ediyorlar şeklinde bir iddia şüpheye yer bırakmayacak kanıt ister. Varsa öyle bir bilginiz lütfen paylaşın biz de o borsayı bir daha kullanmayalım. Aksi takdirde iddianız sadece asılsız bir iddia olarak kalır.
Betfair
Sr. Member

INS Ecosystem

View Profile
October 21, 2017, 11:31:09 AM

herkesden 0.0005 BTC (3$) alıp 12 kişiye transfer yapmak işlemlerin tamamının 9$ tutmasıda ayrı bir türk çakallığı olsa gerek.

Bu hesabı neye göre yaptınız, paylaşabilir misiniz?

https://btc.com/0eab57ddbee9950d2468f15c69737230fbb026a1ef74ac591167cedc1165ab46

şu işlemde benim çekimimde mevcut herkesten 0.0005 alıyorlar çekimde ödenen fee ortada 11 tane transfer için.

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 21, 2017, 02:46:42 PM

https://btc.com/0eab57ddbee9950d2468f15c69737230fbb026a1ef74ac591167cedc1165ab46

şu işlemde benim çekimimde mevcut herkesten 0.0005 alıyorlar çekimde ödenen fee ortada 11 tane transfer için.

Teşekkürler, henüz BTC transferi yapmadığım için nasıl hesap yaptığınızı anlayamamıştım, şimdi anlaşıldı.
Betfair
Sr. Member

INS Ecosystem

View Profile
October 21, 2017, 02:55:25 PM

Teşekkürler, henüz BTC transferi yapmadığım için nasıl hesap yaptığınızı anlayamamıştım, şimdi anlaşıldı.
Çekim başı 0.0005 BTC alındı 11 kişiden default olarak ve 11 adet transfer yapıldı o txid de.Ben 2.6btc çektim sizde diyelimki 0.1 çektiniz miktar farketmiyor herkesten alınan fee sabit 0.0005
böylece 11x0.0005 ten 0.0055 btc  30$ eder ama bunların ödediği 9$ yani her işlemde adamlar 20$ tokatlıyor müşterilerini Smiley

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
Haymac
Full Member

Activity: 126

Proof-of-Asset Protocol

View Profile
October 21, 2017, 03:12:16 PM

Ticker geri dönmüş sevindim Smiley

Betfair
Sr. Member

INS Ecosystem

View Profile
October 21, 2017, 10:25:57 PM

Değerli Kullanıcılarımız,

22/10/2017 Pazar gününü 23/10/2017 Pazartesi gününe bağlayan gece yapılacak olan bakım ve altyapı çalışmaları nedeniyle, servislerimiz 04:00-06:00 saatleri arasında geçici olarak durdurulacaktır.

Önümüzdeki günlere planlı olan ancak son dönemde artan işlem yoğunluğu nedeniyle süratle uygulanması zorunlu hale gelen bu çalışmalar neticesinde; kullanıcılarımızın alım satım işlemlerini daha hızlı, kolay ve kesintisiz olarak sürdürebilmelerini sağlayacak performans iyileştirmelerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu süre zarfında destek kanallarımız faaliyetini kesintisiz olarak sürdürecek ve çalışmaların tamamlanmasının ardından tüm servislerimiz tekrar kullanıma açılacaktır.

Geri bildirimlerinizle Paribu'nun gelişmesine sağladığınız katkı ve bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Paribu Teknoloji A.Ş.

bilmeyen arkadaşlar görsün mağdur olmasın.

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 22, 2017, 07:00:26 AM

22/10/2017 Pazar gününü 23/10/2017 Pazartesi gününe bağlayan gece yapılacak olan bakım ve altyapı çalışmaları nedeniyle, servislerimiz 04:00-06:00 saatleri arasında geçici olarak durdurulacaktır.

Önümüzdeki günlere planlı olan ancak son dönemde artan işlem yoğunluğu nedeniyle süratle uygulanması zorunlu hale gelen bu çalışmalar neticesinde; kullanıcılarımızın alım satım işlemlerini daha hızlı, kolay ve kesintisiz olarak sürdürebilmelerini sağlayacak performans iyileştirmelerinin gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Bu süre zarfında destek kanallarımız faaliyetini kesintisiz olarak sürdürecek ve çalışmaların tamamlanmasının ardından tüm servislerimiz tekrar kullanıma açılacaktır.

Geri bildirimlerinizle Paribu'nun gelişmesine sağladığınız katkı ve bu süreçte gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Paribu Teknoloji A.Ş.

Görmemiştim bunu, teşekkürler. Email/SMS ile de bildirseler iyi olurdu.
btclife01
Sr. Member

Activity: 294

View Profile
October 22, 2017, 08:16:58 AM

Saygılarımızla

Paribu Teknoloji A.Ş.

Rakipleri gibi prime time zamanda değil de neredeyse ölü saat denecek bir zaman diliminde işlem yapılacak olması sevindirici; umarım belirledikleri zaman diliminide planladıkları işi bitirebilirler.

BTCTurk ün ETH ekleyeceğiz olayı gibi çalışan sistemi bozup mağduriyetler oluşturmamaları dileğiyle!
consar
Full Member

Activity: 182

View Profile
October 22, 2017, 10:58:49 AM

ben memnunum paribu'dan. en azından kimlikle fotoğrafını falan istemiyorlar. havalede gerekli bişey değil bildiğim kadarıyla normalde.

rechargeppwithbtc
Member
**

Activity: 66

View Profile
October 22, 2017, 12:07:31 PM

Koinim ve btctürk varken tercih etmiyorum burayı. Hala amatör görünüyorlar ve güven vermiyorlar.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 616

View Profile
October 22, 2017, 11:05:08 PM

ben memnunum paribu'dan. en azından kimlikle fotoğrafını falan istemiyorlar. havalede gerekli bişey değil bildiğim kadarıyla normalde.

Nasıl istemiyor kimlik onayı istiyorlar diğer türlü çekimlerde limit sorunu var. En son 500 dü diye biliyorum tabi şimdi ne oldu orasını bilemiyorum. Kısacası yüklü çekmek istediğin zaman mecburen onaylamanız lazım.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
Betfair
Sr. Member

INS Ecosystem

View Profile
October 22, 2017, 11:10:05 PM

Nasıl istemiyor kimlik onayı istiyorlar diğer türlü çekimlerde limit sorunu var. En son 500 dü diye biliyorum tabi şimdi ne oldu orasını bilemiyorum. Kısacası yüklü çekmek istediğin zaman mecburen onaylamanız lazım.
50-100 liralık takılıyordur arkadaş aksi takdirde istiyorlar malesef.

███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █
███ █ █

█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
█ █ ███
●  Whitepaper
●  ANN Thread
●  Reddit
●  Telegram
●  Twitter
●  Facebook

███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
███
Koinci
Member
**

No Bitcoin, no problem.

View Profile
October 23, 2017, 06:48:12 AM

Sanırım arkadaşın bahsettiği, kimlik fotoğrafı değil, kimlik ile birlikte fotoğraf, yani kimliği tutarak çekilen bir selfie vs. Paribu hariç bazı borsalar o şekilde bir fotoğraf istiyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 »
  Print  

Jump to:  

Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.