Bitcoin Forum
April 27, 2024, 10:55:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  
Author Topic: 2FA Yedeklemeyi Asla Unutmayın  (Read 3020 times)
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
February 25, 2018, 11:13:46 PM

Her şeyin yedeklerini alırım bu işin şakası olmaz giderse acayip patlarsınız ona göre ayağınızı denk almanız gerekiyor

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
1714215315
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714215315
Reply with quote  #2

1714215315
Report to moderator
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
georgemamat
Member
**

Activity: 476
Merit: 75

View Profile
February 25, 2018, 11:31:34 PM

2-3 yere yedeklemek te fayda var. Ancak yedekleme yaptığınız yer neresiye oranın güvenliği de çok önemli. Bu piyasa hem çok güvenli hemde çok güvensiz. Dikkatli olmak lazım.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 07:05:05 AM

Bende 2fa kodunu başka telefona da kuracam diyorum bugun yarın derken 1 ay geçti ama hala kuramadım.Kesinlikle kurulması gerekir yoksa aldığın coinler  çok para ederse dahil hesaplara girilemezse  çok para etmiş ne anlamı olacak ki dikkat etmek gerek benim gibi geçiştirmemek gerekir en kısa sürede yapacam ama  Smiley

Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
February 26, 2018, 07:06:15 AM

Bugüne kadar yedekleme işlemleri ile hiç uğraşmamıştım. Karşılaştığım bu konu beni etkiledi ve yedekleme ihtiyacı hissettirdi. Ayrıca @wada kardeşimizin düşmüş olduğu durumu da okuyunca kesinlikle yedek almanın gerekliliğini hissettim.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 26, 2018, 08:01:29 AM

İşin içinde para olduğu için önlemlerinizi mutlaka arttırın arkadaşlar . Borsalardan çekim işlemlerimiz için elzem bir durum 2FA ..
Bunu ihmal etmeden mutlaka kayıtlarını yedek üstüne yedek şeklinde gerçekleştirin ki dert yanmayın sonrasında ..
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 26, 2018, 08:40:01 AM

Daha önce benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Cep telefonumdaki tüm uygulamalar ve bilgiler silinince doğal olarak google ın 2FA uygulamasını da kaybettim. Allahtan ekran görüntülerini almıştım ama düzensiz biçimde pc de olduğundan dolayı bulana kadar 2-3 saat uğraşmıştım. Bence ekran görüntüleri alınıp usbdir şifreli bir dosyadır mutlaka saklanması gerekiyor.
taner32
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 253

View Profile
February 26, 2018, 09:29:16 AM

açıkçası bu konuda şöyle bir düşüncem var.

kripto camiasını insanı içine çeken bir camia. bu konuda insanlar bir şeyler kazandıkça ne bilim küçük bir yatırım yapmalı. sadece borsalara girilip takip edilebilecek bir bilgisayar gerekebilir. örnek mac book ucuz değil ama windowsa göre biraz daha güvenli.  bu biraz ütipyo kaçmasın küçük bir android telefon alınabilir, google auth ona da kurulabilir. uygun bir yerde saklanabilir.

günümüzde telefon bozulduğunda açıkcası insan ortada kalıyor, ihtiyacı önemli. genelde insanların kullanmadıkları eski telefonları oluyor. böyle bir öneride kullanılabilir.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
February 26, 2018, 12:19:37 PM

Bugüne kadar yedekleme işlemleri ile hiç uğraşmamıştım. Karşılaştığım bu konu beni etkiledi ve yedekleme ihtiyacı hissettirdi. Ayrıca @wada kardeşimizin düşmüş olduğu durumu da okuyunca kesinlikle yedek almanın gerekliliğini hissettim.

öyle rastgeldim konuya okuyorum baktım adım geçmiş Smiley

walla ben tüm yedekleri paintte birleştirip bi fotoğraf yaptım sonra kırtasiyede renkli fotokopi ile çıkartıp güzel bi dosyalama yaparak banka kasasına attım başımın ağrımasından iyidir hocam burda 3-5 kuruş kazanıcaz diye oramızı buramızı yırtıyoruz bi yedekleme de yapmayacaksak hiç uğraşmayalım...

2FA hayatımı kurtardı resmen Smiley

merak eden arkadaşlar için : https://bitcointalk.org/index.php?topic=1889673.msg18771792#msg18771792
TrolWolf
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 26, 2018, 03:03:23 PM

Gerçekten geçmiş olsun.Temizlikçinin de aklına gelebilecek bir durum değil keşke yaparken belirtseydiniz yazık olmuş.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
yns1903
Member
**

Activity: 742
Merit: 15

View Profile WWW
February 26, 2018, 04:04:07 PM

Ben birkaç yere kayıt ediyorum ne olur ne olmaz diye. Zaten borsalarda işlem Yaparken bile birkaç kez kontrol ediyorum sıkıntı olmasın diye

gulypz
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

View Profile
February 26, 2018, 11:50:58 PM

Bir kaç farklı yere kaydetmek mantıklı ancak tutulan yerlerde sağlam yerler olmalı yani bir yerden korurken başka yerden kaptırılmamalı. Bu güvenlik işi bu piyasada çok ciddi işlemleri 2 şer defa kontrol etmek lazım.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
February 27, 2018, 07:26:05 AM

Konuyu okuduktan sonra 2FA yedeklerini aldığım yeri kontrol ettiğimde, kağıtları yerinde bulamadım. Yanlışlıkla attım ya da temizlik sırasında yer değiştirip çöpe gitti diye düşünüyorum. Hemen borsalardaki 2FA aktivasyonlarını iptal edip, yeniden etkinleştirerek gerekli anahtarları kaydettim. Teşekkürler bilgilendirme için hocam.
rainmanstern
Newbie
*

Activity: 99
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 07:54:55 AM

google authenticator uygulamasının da yedeği alınabiliyormuş. bu şekilde tüm 2fa ların yedeği tek yerde olacak. nasıl yapılacak bilgisi olan varmı?
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 27, 2018, 07:58:38 AM

2fa  yedeğinin öneminin farkına varanlardım. ismi lazım değil bir borsada 2fa kodunu yedeklemedim. girişte kaybedenler için sms kodu uygulaması olduğu için sorun yaşamadım. bundan sonrası için kesinlikle yedek almaya gayret gösteriyorum. 2fa kaybettiniz dersek o alakalı sitenin destek ekibine yazıp, o hesabın size ait olduğunu ispat etmeniz felan, geri dönüşler yani haftaları bile bulabilir.
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 27, 2018, 08:01:09 AM

vala  büyük talihsizlik yaşanmış durumda bu konuda elimizden bişey gelmediği için üzgünüm bizde dikkat edeceğiz senin sayende geçmiş olsun tekrardan

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 27, 2018, 08:09:13 AM

2FA ' nın önemi oldukça büyük . Bilirsiniz yakın zamanda Türk borsaların bir kaçında sim kart kopyalanarak bir den fazla kişinin hesabı boşaltılmıştı. Gerçi o konuda halen detaylı bir açıklama yok . Bir şekilde çalınan hesaplar çıkıp bir açıklama yapmadı.  Artık zararları karşılandı mı ne oldu bilmiyoruz.

SMS vasat kalıyor bu işler de.  2FA ' nın kodu sizde olduğu süreçte kimsenin girebilme gibi bir lüksü yok hesaplarınıza ..
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 27, 2018, 09:18:04 AM

2FA o kadar önemli, o kadar önemli ki adınızı unutun, 2FA yı unutmayın.
Pages: « 1 2 3 [4]  All
  Print  

Jump to: