Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:28:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »
  Print  
Author Topic: STRATIS - İşletmeler için geliştirilmiş teknoloji  (Read 40693 times)
stewart2012
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 255

View Profile
October 14, 2017, 02:32:16 PM

Düşünüyorum bazen acaba çok mu anlam yükledikki diye?

Öyle de değil aslında baktığımızda hem ekip hem teknoloji hemde community anlamında bayağı önde giderken nasıl oluyorda fiyat düşüyor? Gerçekten aklım almıyor. Bildiğim tek şey bu fiyatlardan satın alanların fork bittikten sonra çok mutlu olacağı.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
October 14, 2017, 02:45:44 PM

Öyle de değil aslında baktığımızda hem ekip hem teknoloji hemde community anlamında bayağı önde giderken nasıl oluyorda fiyat düşüyor? Gerçekten aklım almıyor. Bildiğim tek şey bu fiyatlardan satın alanların fork bittikten sonra çok mutlu olacağı.

Yok be kardeşim fiyatı yükselmeyen Waves ve Stratis dışında iyi coin mi var?
Olsaydı biz alırdık zaten. Aylardır elimizde ETC beklettikte ne oldu fiyat bir ileri bir geri gitti.. Demekki insanlar yeni heyecanlar arıyor.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 14, 2017, 03:20:05 PM

Yok be kardeşim fiyatı yükselmeyen Waves ve Stratis dışında iyi coin mi var?
Olsaydı biz alırdık zaten. Aylardır elimizde ETC beklettikte ne oldu fiyat bir ileri bir geri gitti.. Demekki insanlar yeni heyecanlar arıyor.

Gerçi bir bakıma da öyle . Yeni projeler çıkıyor ve insanların aklı bir şekilde çeliniyor . heyecan verici noktaya getiriyorlar . Ama bu iş sabırlı olanların kazanca dönüştüğü yer . Bakalım 1 senelik süreçte çok rahat bir şekilde DASH fiyatlarına geleceği konusunda inancım var Stratis için .
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
October 14, 2017, 05:36:56 PM

Strat 300 dolar olursa ben emekli olurum. Smiley
HighLine
Member
**

Activity: 380
Merit: 20

View Profile
October 14, 2017, 06:07:11 PM

Toparlanacak geleceği olan coin böyle yapmamalıydı şu 50 yide aşağı kırdı 49.Bütün coinler dün ve bugun biraz toparlandı ancak strat düşmeye devam ediyor.Hiç tepki yok..
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
October 14, 2017, 06:19:00 PM

Toparlanacak geleceği olan coin böyle yapmamalıydı şu 50 yide aşağı kırdı 49.Bütün coinler dün ve bugun biraz toparlandı ancak strat düşmeye devam ediyor.Hiç tepki yok..

Bu gidişle düşmeye de devam edecek . Fiay çakıldıkça çakılıyor . En son kaça kadar çakılacak açıkcası merakla bekliyorum . 50 K ' nın altına düşmesi hoş olmadı . Toparlanma sürecini gitgide arttıracak gibi duruyor bu durum .
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
October 14, 2017, 06:21:33 PM

Al Waves'i vur Strata ikiside amma büyütüldü. Bakalım ne olacak sonları.

Reox
Full Member

Activity: 162
Merit: 103

View Profile
October 14, 2017, 06:35:40 PM

bizim ülkede waves ve stratis sempatizanlığı var Cheesy, bu iki projeye sahiplerinden daha çok inanıyoruz bakalım ne olacak
burkay
Full Member

Activity: 644

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 14, 2017, 07:20:08 PM

Stratis düşebileceğinin de altına düştü, 48k satoshilerde fiyatı belkide çıkış öncesi alınabilecek en güzel altcoinlerden biri buralara foto da yolladığınız gibi 400k satoshilerden gelmiş bir coin, ekibi çok yavaş kaldı yoksa projesi gayet güzel

burkay
Full Member

Activity: 644

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
October 14, 2017, 07:24:06 PM

Ben çok büyütüldüklerini düşünmüyorum hocam waves 0.6 dolarlardan 6 dolarlara çıktı 10 kat kazandırdı yatırımcısına uzun süre 100k satoshi altına düşmedi, fork süresince çok düşmeye başladı, düşmeyen altcoin kalmadı normaldir diye düşünüyorum

Discovery06
Full Member

Activity: 424

View Profile
October 14, 2017, 07:30:54 PM

Çoğu kişinin en düşükten aldığını sandığı 090 lar 080 leri bile epey bir zaman görmeyebilir.Çok kişinin canı yanacak hedef 020 ler gibi duruyor ayrıca Btc ye yeniden pump gelebilir.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 14, 2017, 07:39:17 PM

Stratta düşüş devam edecek gibi gözüküyor.Satan oldukça düşer.Alan olmadıkça düşmeye devam eder.BTC'ye bir pump daha geldiğinde aşağılara inmeye devam edecek.Şu an altlara girilecek gibi bir ortam görünmüyor BTC sakinleşmediği müddetçe.BTC'nin durağan hale gelmesi lazım alım için.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
October 14, 2017, 07:43:11 PM

Stratta düşüş devam edecek gibi gözüküyor.Satan oldukça düşer.Alan olmadıkça düşmeye devam eder.BTC'ye bir pump daha geldiğinde aşağılara inmeye devam edecek.Şu an altlara girilecek gibi bir ortam görünmüyor BTC sakinleşmediği müddetçe.BTC'nin durağan hale gelmesi lazım alım için.

Bilmiyorum bilemiyorum altan . İçimde durudurulmaz şekilde stratis almak geçiyor . Şu fiyatları gördükçe kahrolmamak içten bile değil . Bir yere kadar gidecek sonra artmama lüksü yok artık stratis ' in . O kadar marketcap ' inin olması bile fiyatı tutamadı gitti . Bakalım kaç K ' ları göreceğiz
anu
Legendary
*

Activity: 1218

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 14, 2017, 08:37:54 PM

Daha ne pumpu hocam ayı mayı geçti fiyat kyper kuşağına doğru gidiyor. Başka gezegenleri mi hayal ediyorsunuz ? Şaka bir yana 7000 dolara kadar yolu var bu yükselişin. O zaman Stratis herhalde 0,0004 düzeyinin altına çekilecek. Paramızın pul olmasına az bir zaman kaldı Stratis sayesinde.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 14, 2017, 09:41:44 PM

etrafımda birçok insan var 11 btc sini dahi stratise sokan var tüm paranı . bana göre hiçbir coine tüm paranı koymayacaksın indikçe yukarı çıkacak mantığı ile tüm para sokuldu maalesef. belki aylarca zararını çıkarmak için bekleyecek dikkatli olalım yazıktır sl bırakınız bu fiyatlardan belki dahada inecektir stratis güzel bir coin neden düşüyor bu kadar anlamadım ama umarım zarar ettirenler pişman olmazlar

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
October 14, 2017, 09:57:19 PM

Çok değil 127K civarlarından  beri takip ediyorum. Burda millet geleceği olan iki coinden biri yazdıkça düşüyor Smiley
bugün 73K lara kadar düşmüş yine. Geleceği olabilir ancak bu seviyeler hala tehlikeli gibi duruyor, en azından benim açımdan.
O nedenle takip ediyorum hala ancak almadan bekliyorum, bakalım ne olacak.

Arkadaşlar bugün 47K altına kadar düşmüş. Bakıyorum yukarıldarda hala alım fırsatı yazanlar vardı.
Defalarca söylendi burada gerek ben gerek başkaları tarafından. Hiç bir coin ile gönül bağı kurmayın, yeri gelince az zararla çıkmasını bilin.
Şahsen benim elimde 100K üzeri maliyetli strat olsaydı, en fazla 90K ya kadar beklerdim. sonra zararına satar duruma bakardım, baktım düşüyor izlemeye devam, baktım çıkışa başladı o zaman geri alırdım.

Kaç senedir bu piyasadayım, %10 dan fazla düşen hiç bir coini elimde tutmadım.
zararın neresinden dönersen kardır diye boşa dememişler. Şöyle düşünün %10 zararla sattığım çok daha düşerse, zararın çoğundan yırttım, alttan alım fırsatı oldu demektir.
Yok yönü yukarıya döndü, bu seferde zararımı çıkaracağım hatta belki kara geçeceğim demektir.

Uzun lafın kısası, bu işi kar yapmak için yapıyorsanız, piyasaya göre davranacaksınız. Fanatiklik yapıyorsanız bilemem tabii. Yani bu sadece STRAT için geçerli değil değil yanlış anlaşılmasın, bu coini kötülüyormuşum gibi değil, takip ettiğim için yazdım buraya.

Discovery06
Full Member

Activity: 424

View Profile
October 14, 2017, 10:16:51 PM

etrafımda birçok insan var 11 btc sini dahi stratise sokan var tüm paranı . bana göre hiçbir coine tüm paranı koymayacaksın indikçe yukarı çıkacak mantığı ile tüm para sokuldu maalesef. belki aylarca zararını çıkarmak için bekleyecek dikkatli olalım yazıktır sl bırakınız bu fiyatlardan belki dahada inecektir stratis güzel bir coin neden düşüyor bu kadar anlamadım ama umarım zarar ettirenler pişman olmazlar
Bizim bi abimiz 2000 dolar ortalama ile  12 btc aldı.6 BTC wavese 6 btc strata koydu. 4-5 aydır bekliyor 2 gün önce sordum. 2 buçuk btc kaldığını söyledi..Oysa o zaman sen anlamıyon fazla btc olarak kalsın diye çok söyledim ama dinlemedi.strat ve wavesi 30 ar dolardan satarsam bana yeter diye hayal kuruyodu alırken..

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 14, 2017, 10:35:04 PM

bu coinler çıkınca tren kaçtı inince de çöp oldu alınmaz oluyor hangisi doğru
MforMike
Member
**

Activity: 63
Merit: 10

Life is life

View Profile
October 14, 2017, 10:44:01 PM

Çok değil 127K civarlarından  beri takip ediyorum. Burda millet geleceği olan iki coinden biri yazdıkça düşüyor Smiley
bugün 73K lara kadar düşmüş yine. Geleceği olabilir ancak bu seviyeler hala tehlikeli gibi duruyor, en azından benim açımdan.
O nedenle takip ediyorum hala ancak almadan bekliyorum, bakalım ne olacak.

Arkadaşlar bugün 47K altına kadar düşmüş. Bakıyorum yukarıldarda hala alım fırsatı yazanlar vardı.
Defalarca söylendi burada gerek ben gerek başkaları tarafından. Hiç bir coin ile gönül bağı kurmayın, yeri gelince az zararla çıkmasını bilin.
Şahsen benim elimde 100K üzeri maliyetli strat olsaydı, en fazla 90K ya kadar beklerdim. sonra zararına satar duruma bakardım, baktım düşüyor izlemeye devam, baktım çıkışa başladı o zaman geri alırdım.

Kaç senedir bu piyasadayım, %10 dan fazla düşen hiç bir coini elimde tutmadım.
zararın neresinden dönersen kardır diye boşa dememişler. Şöyle düşünün %10 zararla sattığım çok daha düşerse, zararın çoğundan yırttım, alttan alım fırsatı oldu demektir.
Yok yönü yukarıya döndü, bu seferde zararımı çıkaracağım hatta belki kara geçeceğim demektir.

Uzun lafın kısası, bu işi kar yapmak için yapıyorsanız, piyasaya göre davranacaksınız. Fanatiklik yapıyorsanız bilemem tabii. Yani bu sadece STRAT için geçerli değil değil yanlış anlaşılmasın, bu coini kötülüyormuşum gibi değil, takip ettiğim için yazdım buraya.

Hocam son 6 aydır bu işlere girmiş biri olarak gördüğüm en mantıklı ve yapıcı yorumu yazmışsınız kesinlikle. Hiçbir coin ile bağ kurmamak çok önemli ve dediğiniz gibi zarar ederken çıkabilmeyi bilmek de. Maalesef zamanında öyle bir gaflete düşüp iyi bir miktar parayı Golem’de kaybetmiştim ha yükseldi ha yüksecelecek diye beklerken.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 14, 2017, 11:04:16 PM
Last edit: October 14, 2017, 11:19:02 PM by avalonn

dash coin ve etheruma bakarak yanlış düşündüğünüzü değerlendiriyorum...sizin bakış açınız bana daha çok gerçek borsalardaki saatlik günlük alım satım yapanları çağrıştırıyor..

bu saydığım 2 coinde dash 3 ether 2 sene sonra patlama yapmış..

neden patlamışın verilerini göz önüne alıp öyle değerlendirme yapmak gerekirken döviz borsasındakilerin mantığı ile yaklaşıyorsunuz..
ya da mesela NEO..ilkten alıp bekleyenler 1 sene sonra 30x kar etmiş

ya da litecoin..2013 ortasında çıkıyor sonlarına doğru zirve yapıp çakılıyor...2017 mayısına kadar ölü olan bu coin şu an 64$..
daha başka örneklerde araştırılıp bulunabilir

dash ether neo litecoin bunların patlamasının arkasındaki etkenleri değerlendirmek lazım...bu etkenler stratis te var mı yok mu buna bakmak lazım...ona göre tavsiye verseniz biz de alırız ya da almayız ona göre değerlendiririz..yani buna kimse zorunlu değil tabi de sağlıklı olanın bu olacağını düşünüyorum..zirve yapmış x4 x8 x10 yapan coinlerin arkasındaki olayı çözüp buna göre analiz yapılmasını beklerken şu okuduklarımıza bakın..

yorumları okuyorum bi tayfa tamamen duygusal yazıyor...elinde stratis var artmasını istediğini belirten yorumlar yazıyor..0 bilgi ile

başka bi tayfa bu kadar dip yapmasından ötürü vuruyorda vuruyor stratise

peki bu neden yapılıyor ?
a bilgi eksikliği
b manipülasyon
c döviz borsası bakış açısı
?

konu aslında stratiste değil birçok coin konusunda bu yapılıyor.waves konusunda da benzer şeyler var...şimdi benim aklıma şu geliyor bizim insanımız biraz hindir bilirsiniz...kendi batmışken başkasının yücelmesini yükselmesini istemez arkasından kuyusunu kazar..döviz borsasındaki al sat mantığında gidip altcoinlerde para kaybeden arkadaşların hıncını başkalarından almaya çalışıyor gibi bir izlenim oluştu bende...umarım yanılıyorumdur.

diğer izlenimimde aldığı coin ile duygusal bağ kurup eksik ve yanlış bilgiler ile savunma yapması..ikisi de çok tehlikeli

bazı coinler anladığım kadarı ile uzun vade coinleri (birileri uzun vade de hiçbir coine girilmez demesine karşın..bunu da hangi mantığa dayandırıyorlar anlamıyorum çünkü bu tezi çürütecek birçok örnek var)...ancak 1-3 aylık dönemde al sat yapanlar bu coinlere saydırıyor demediğini bırakmıyor...

bence proje coinleri tokenları falan sert dalgalanmalar yapabilir...ne de olsa ekibin çalışma performansı, yol haritasına sadık kalması ve gelişmeleri , spekülasyonlar,alternatif rakipler vs vs vs değişkenler karşısında grafikleri dalgalı olabilir..

stratis waves türevlerine saydıran arkadaşların beklentisi monero grafiği gibi sanırım...yani sürekli artması aşağı yönlü dalgaların fazla sert olmaması...o zaman mineable coinlere girmek lazım ..yanılıyor muyum ?

etherumu bu yönde değerlendirebiliriz.. yaptığı dalgalanmalar sert olsa da kısa sürmüş..çünkü madenci faktörü var...stratis waves türevlerine saydıranların atladığı noktalardan birisi bence bu

sonuç olarak ben burda stratisi savunmuyorum ya da yermiyorum..eksik olanı ifade etmeye çalışıyorum..tecrübelerden beslenmiş biraz teknik çerçeveye sahip bir bakış açısı lazım değerlendirme yaparken..aksi takdirde insanları yanlış yönlendirmiş oluruz bence...çünkü oyun oynamıyoruz sonuçta üç kuruş kazandığımız paradan buraya bi aktarım yapıyoruz..ülkemizin çalışma koşulları da gayri insani olduğu için bu koşullarda kazanılan paralar bu borsalara aktarıldığı için dikkatli fikir paylaşılması gerekir bnce
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 »
  Print  

Jump to: