Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:16:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: Türkiye’den Bitcoin’e büyük ilgi  (Read 3718 times)
bitcoincitr (OP)
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
July 17, 2017, 01:49:02 PM

Türkiye’den Bitcoin’e büyük ilgi

Bitcoin’e ilgi giderek yükseliyor. Türkiye’de her gün 20 binin üzerinde yatırımcı Bitcoin’i takip etmekte. Bitcoin yüzde olarak ise 145, Litecoin ise yüzde 946 değer kazanmış oldu.

Kaynak: https://www.finanspara.com/bitcoine-buyuk-ilgi/
1714756591
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714756591
Reply with quote  #2

1714756591
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714756591
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714756591
Reply with quote  #2

1714756591
Report to moderator
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
July 18, 2017, 11:41:50 AM

Bu kadar ilgi iyi değil . Yakında devlet damga ve gelir vergisi istemese bari.
neonguy
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
July 18, 2017, 03:00:33 PM

Bence bunlar bu işe el atamazlar ya teknolojiyle ilgili bir şeye el atmalarının mümkün olduğunu düşünmüyorum ben. Sonuçta takip edilebilecek bir şey değil, takip şansı varsa da ben bilmiyorum. Ben bildim bileli film kopyalamak, netten izlemek falan yasak ama daha internetten izlediği için hapse giren duymadım. Yayınladığı için var tabi ona bir şey diyemem. Belki madenciliğe bir engel falan koyabilirler ama 50 yıl sonra falan olur bence bu en az.

tlcash
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 256

View Profile
July 18, 2017, 04:37:42 PM

Türkiye de insanların bitcoine ilgi duyması güzel birşey. Kötü tarafı devlet arıza çıkarabilir vergi için.

A revolutionary decentralized digital economy 
Join us:██`Twitter  ◽  Facebook  ◽  Telegram  ◽  Youtube  ◽  Github
.ATHERO
.Internet 3.0 solution
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
July 18, 2017, 11:28:16 PM

Devlet vergi alırsa borsalardan alır onlarda bir güzel bize yansıtır transver ücreti diye Sad
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
July 19, 2017, 05:16:12 AM

Bu daha hicbir sey bence. Ne zaman finans bultenlerinde bitcoin finans analizleri yapilir bununla ilgili finans programlari sayisi ne kadar artarsa bilin ki o zaman iste kullanici sayisi ciddi oranda artmis demektir...
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
July 19, 2017, 07:12:10 AM

Siz bu rakamlara ilgi mi diyorsunuz. Ulke olarak btc konusunda halen cahiliz diyebilirim. Zaten herseyi geriden takip etmeyi seven bir milletiz. Neyseki bu forumda olan uyeler vizyonu genis kimseler. Firsatlari gorebilmek lazim ileride uzulmemek icin.
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
July 19, 2017, 07:50:17 AM

türkiye de ilgi görünmüyorum . hatta madencilere dolandırıcı hayal satıyorlar diyen eğitimciler duydum hatta eğtimcilere eğitim veren insanlar bile duydum açıkcası Cheesy (1. ağızdan)
komik olan konuştuğun durumun ne olduğunu bilmeyecek kadar aptal anca araşıtıracak kadar yabancı dil ve bilgi birikimine vakıf insanlar olması cok tuaf.
yani btc bilin miyor aslında zaten bitcoin var 2000 küsür bin bilinen bu
CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
July 22, 2017, 04:34:37 PM

Devletin dikkatini çekmesi an meselesi dediğiniz gibi bu kadar haber yapılması iyi değil yurtdışı alışverişe bile vergi getirdilerse bundan da her türlü paylarını alırlar.
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
July 22, 2017, 09:13:35 PM

Devletin dikkatini çekmesi an meselesi dediğiniz gibi bu kadar haber yapılması iyi değil yurtdışı alışverişe bile vergi getirdilerse bundan da her türlü paylarını alırlar.

Aynen öyle nerede görsem btc konuşuluyor.Bilmeyen bile konuşuyor.Biraz bastırılsa btc düşse millet soğusa güzel olur.Daha tam toplayamadık Grin
Bayyn
Full Member

Activity: 210

Web Developer

View Profile
July 23, 2017, 08:37:34 AM

vergi gelirse elden satılır hiçbirşeyde yapamazlar okadar kolay değil sanal parayı yönetmek Cheesy
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
July 23, 2017, 05:00:07 PM

Heryer de haber olması sıkıntı tabi. Aksiyon almaya çalışacaklardır. İyi hoş kolay yapamazlar ama işi zorlaştırmasalar bari😅
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
July 23, 2017, 05:22:08 PM

Bitcoinin değeri artıkça ülkemiz insanlarının ilgiside aynı oranda artıyor.Hiç bilgisi olmayan bir insan bile zamanında 100 liralık bitcoin alsaydım şimdi şu kadar param olurdu v.s diyor.Bu aralar daha önce bitcoine ilgi duymayan arkadaşlarım beni arıyor bilgi istiyor.Bu ilginin giderek artacağını düşünüyorum
scarface
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

Spectiv VR Crowdsale: 12/08/17

View Profile
July 23, 2017, 07:41:11 PM

Yarın öbür gün haberlerde bitcoine TRT vergisi geldi. Diye haber görürsek hiç şaşırmam. Bir diğer husus da günde 20 bin yeni yatırımcı derken türkiyede o kadar yatırımcı var mı yada her giren yatırımcı mı?  Bana biraz üfürüm gibi geldi.

▄▄████████████▄▄             
          ▄███▀▀▀░░░░░░░░░░▀▀▀███▄▄        
       ▄██▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀██▄      
     ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▀███    
   ▄██▀░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▄▄▄█████████████▄  
  ▄██░░░░░░░░░░░▄▄█████████░░░░░░░░░░░░▀█▌ 
 ▐██░░░░░░░░▄█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀████▄░░░░░░░░▀█▌
▐██░░░░░░▄███▀▀███████████████▀▀██▄░░░░░░██▌
████▄░░▄██▀███████▄██████▄████████▀██▄░░░▐██
██░▀████▀██████████████████████████████▄░░██
██░░░▀██▄█████████████████████████▄██▀▀██▄██
██▌░░░░▀███▄████████▀▀▀▀███████▄██▀░░░░░▀███
▐██░░░░░░░▀███▄▄███████████▄▄██▀▀░░░░░░░░██▌
 ▐██░░░░░░░░░░▀▀████████████▀░░░░░░░░░░░▄█▌
  ▀██▄▄▄▄▄▄▄▄▄████████▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░▄█▌ 
   ▀███▀▀▀▀▀▀░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀  
     ▀██▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄██▀    
       ▀███▄░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄██▀      
          ▀████▄▄░░░░░░░░░░▄▄▄███▀         
              ▀▀▀██████████▀▀▀             

[ Website ]                    

Tobi777
Full Member

Activity: 406
Merit: 121

View Profile
July 23, 2017, 08:50:37 PM

Bitcoini herkesin bilmesini doğru bulmuyorum. Merkezi olmaması bana hep ilgi çekici gelmiştir.Bitcoinden anlayan belli bir çevre haricinde,  herkesin değil belli kişilerin yani hayatta istediği yolda ilerleyememiş, hayallerine ulaşamamış kişiler kendine yeni bir düzen kurmak için, refah ve kazanç için ilerleyebileceği bir yol olarak görüyorum. Devletin vergi kesmesi sorun değil ama adamın belini büker gibi vergi almaya çalışırsa bu bahsettiğim kişiler için hiç hoş olmaz.
osmanbugra
Member
**

Activity: 70

View Profile
July 23, 2017, 10:52:52 PM

20bin rakamını nasıl hesaplamışlar anlamadım. Borsada hesabı olan kullanıcı sayısını mı baz almışlar doğrudan.

gogo1903
Full Member

View Profile
July 25, 2017, 04:53:07 PM

zamanla daha cok bilinmesi iyi bizim de bu pazarda ulke olarak kendi payimizi almamiz lazim. dikkat ediyorum bircok kisi farkli basliklar altinda vergi konusuna deginmis. bence makul olduktan sonra kazanan birinin vergi odemesi normal bu butun ulkelerde boyle. bizde ki vergi odememe yuzunden bu pazardaki payimizi birakmamiz mantikli gelmiyor. bizde bu konuda insanlarimizi bilgilendirirsek ve projeler uretirsek hem milli kazanc hem de potansiyeli olan insanlarin kisisel gelirlerini cok rahat arttirabiliriz. bunun bize zarari degil faydasi olur. her gecen gun bilinmesi iyi bir haber

donotlean
Full Member

Activity: 182

View Profile
July 27, 2017, 05:56:19 PM

Oyle birseyi yapamazlar bence.Takipi çok zor olur.İsteselerde vergi alımı başlasada vergi kaçırmak çok kolay olur bence

btcdepo
Full Member

Activity: 322

View Profile
July 27, 2017, 05:58:01 PM

Oyle birseyi yapamazlar bence.Takipi çok zor olur.İsteselerde vergi alımı başlasada vergi kaçırmak çok kolay olur bence

Öyle bir topa girerlerse vergiyi de btc olarak kabul etsinler. resmi kabul sağlam destekler.

The FASTEST and MOST SECURE  Token Exchange.
▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬  No More Waiting! Main Sale Starts Nov 05, 2018.  ▬▬  ETHERSHIFT  ▬▬
WHITEPAPER | ANN | TELEGRAM | TWITTER | REDDIT | DISCORD
Calipson
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
July 28, 2017, 09:06:45 AM

Ben ce Devlet vergiyi, Türkiye de hizmet veren Bitcoin borsalarından alırlar. Örnek; BTCTurk, koinim, Paribu
Yurtdışı borsalarındaki kişilerden biraz zor alırlar diye düşünüyorum.
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
July 28, 2017, 11:06:51 PM

Gözle görülür bir şekilde türklerin ilgisi artmış gibi geliyor banada. keşke bir mevzuat hazırlansada büyük eticaret sistemlerinde ödeme yöntemi olarak kullanılsa türkiyede
Rick S
Member
**

Activity: 90

View Profile
July 29, 2017, 11:28:40 AM

İlgi gün geçerek artıyor da diğer arkadaşların duyduğu kaygıyı ben de duyuyorum. Devlet türk borsalarına bir kısıtlama getirir mi acaba? umarım olmaz.
osmanbugra
Member
**

View Profile
July 29, 2017, 12:07:31 PM

Borsalara getirilecek her türlü kısıtlama Türkiye'deki Bitcoin fiyatını arttırır. Saçma olacağı ve ticareti engelleyemeyeceği gibi durum en çok localbitcoins'e yarar. Bu ticari hacmin komisyonunu yurtdışına vermenin bir manası var mı? Doğrudan döviz kaybı.

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 29, 2017, 03:24:16 PM

sımdı turkler yuzunden mı ? bıtcoın litecoın arttı Cheesy ben mı yanlıs anlladım yoksa Cheesy
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
July 29, 2017, 04:16:14 PM

sımdı turkler yuzunden mı ? bıtcoın litecoın arttı Cheesy ben mı yanlıs anlladım yoksa Cheesy

Belki türk borsalarını demek istemiştir yoksa global anlamda maalesef o kadar büyük etkisi yok türk yatırımcıların.Koreliler ruslar gibi değiliz maalesef
osmanbugra
Member
**

View Profile
July 29, 2017, 04:42:30 PM

Belki türk borsalarını demek istemiştir yoksa global anlamda maalesef o kadar büyük etkisi yok türk yatırımcıların.Koreliler ruslar gibi değiliz maalesef

Türkiye'deki Bitcoin fiyatı demek, Türkiye'deki Bitcoin fiyatı demek. Yarın Türk Lirası ile Bitcoin almak istediğinde Bitfinex'ten değil de BTCTurk ya da Paribu'dan alıyorsan yarın bunlar kapandığında en fazla localbitcoins.com'da az satıcılı yüksek komisyonlu ve fiyatın globalden %5-6 belki daha fazla olacağı bir yerden Bitcoin alabileceğin anlamına geliyor.

Coinmarketcap'e baktığında gördüğün tekil fiyatın dışında her borsadaki fiyatın yığınla arbitraja rağmen farklı olması da farklı ülkelerde Bitcoin fiyatının farklı olduğunu anlatıyor sanırım. Yoksa Türk borsalarındaki ticari hacim toplam Bitcoin hacminin binde biri değilken Türkiye'deki fiyatın artması Bitcoin fiyatını zaten arttırmaz.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

xenport
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
November 01, 2017, 01:27:55 PM

Bizim ülkede yasal düzenleme ile vergiyi daha fazla keserler şu an yasal bir zemine oturmadı  daha belli meblağa kadar sıkıntı olmaz  ama büyük paralarda devlet çok büyük vergi kesebilir.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
November 01, 2017, 01:54:53 PM

Bundan 6-7 ay önce çok daha fazla ilgi duyuyordum. Ama şimdi çok riskli olmaya başladığından ilgimi çekmiyor. Fırsatını bulsam alt coinlerden bir çıkabilsem arkama bir daha bakmayacağım. Bu borsa balinaların cirit attığı bir arenaya dönüştü malesef.

Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
November 01, 2017, 06:11:20 PM

bu ilginin artması herhangibir ülke icin iyi olabilir fakat bizim ülke icin iyi mi olur kötü mü olur bilemedim.Bu işi devlet bir çözdümü kazanmamıza yardım edicegine bizi engeller nitelikte hareketler yapabilir.Güven olmuyor ki ülkede hicbir şeye.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
November 01, 2017, 07:18:23 PM

Bunları duymak güzel.Bizim ülkemizde de Bitcoin'in tanınması ve günlük hayatta vs kullanılmaya başlanması sevindiriyor beni.
kriptokoin
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 01, 2017, 08:51:24 PM

Türkiye’den Bitcoin’e büyük ilgi

Bitcoin’e ilgi giderek yükseliyor. Türkiye’de her gün 20 binin üzerinde yatırımcı Bitcoin’i takip etmekte. Bitcoin yüzde olarak ise 145, Litecoin ise yüzde 946 değer kazanmış oldu.

Kaynak: https://www.finanspara.com/bitcoine-buyuk-ilgi/

Yahu bu nasıl fake bir haber?

Bu haberi ben, doviz.com için yapmıştım, kendinize çevirmişsiniz bir de link paylaşmışsınız burda Smiley

Sitenizde geçen;

Her gün yaklaşık 260 bin kişinin döviz haberlerini yakından takip ettiği Finanspara, dijital para birimleri Bitcoin ve Litecoin’in 1 Ocak 2017’den bu yana rekor seviyede değişim yaşadığını açıkladı. Verilere göre, yılın başından bu yana Bitcoin’in değeri yüzde 145,14 artarak 973,4 dolardan 2 bin 386,2 dolara tırmandı. Litecoin’in değeri ise yüzde 946,15 artarak 4,16 dolardan 43,52 dolara çıktı.

Orijinali;

Her gün yaklaşık 260 bin kişinin döviz haberlerini yakından takip ettiği Doviz.com, dijital para birimleri Bitcoin ve Litecoin’in 1 Ocak 2017’den bu yana rekor seviyede değişim yaşadığını açıkladı. Doviz.com verilerine göre, yılın başından bu yana Bitcoin’in değeri yüzde 145,14 artarak 973,4 dolardan 2 bin 386,2 dolara tırmandı. Litecoin’in değeri ise yüzde 946,15 artarak 4,16 dolardan 43,52 dolara çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyede-bitcoin-cilginligi-basladi-40522353

Yani sallıyorsunuz bari mantıklı şekilde sallayın Smiley

ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
November 01, 2017, 09:59:52 PM

İnsanlar btc yi öğrendikce siteme dahil oluyorlar bu da yatırımcı için iyi birşey katılım nekadar çok olursa piyasa okadar hareketli olur...
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
November 01, 2017, 10:50:26 PM

İlginin büyümesi hem iyi hemde kötü btc yi iyice öğrenmeden ve incelemeden girmek biraz sıkıntı yaratabilir...ama dünyada btc hergeçen gün ilgi artıyorsa Türkiye dede bu artacaktır bunun önüne geçilemez..
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630

View Profile
November 02, 2017, 01:06:36 AM

Gelişen kripto piyasalarla ülkemiz vatandaşlarının daha yakından ilgilenmesi gerek, yatırım yapmasa bile  bilgili olmalı, ama ben aksini düşünüyorum, çok fazla sayıda değiliz maalesef. Ekonomi uzmanlarımız bile çoğunlukla yeni olan her şey gibi  dijital paraya da  karşı, hemen öcü gibi gösteriyorlar, tek bildikleri döviz, hisse senedi,  altın başkaca bir şey yok.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
November 02, 2017, 06:13:49 AM

Bende diğer arkadaşlar gibi devletin vergi alamadığı şeye salça olacağı kanısındayım. Bu artan ilgi umarım devletinde ilgisini arttırmaz  Grin Grin
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
November 02, 2017, 06:22:28 AM

Ben şahsen insanların daha fazla öğrenmemesinden yanayım.
Geçmişte de bu tarz pek kimsenin çok bilmediği şeyler/hobiler ile ilgilendim. Ve ne zaman çok sayıda insanlar ilgilenmeye başlasa, yeni yeni kişiler katılmaya başlasa, suistimal eden, ortamı bozan tipler de arttı. Her şeyde böyle oluyor.
Kalabalık arttıkça dolandırıcılar, dolandırma yöntemleri artacak. İmzadan para alayım diye saçma sapan yazılan yazılacak.
Ve eminim şu an aklıma gelmeyen pek çok saçmalık ortaya çıkacaktır.
Tabi ki en sonunda da devlet bir şekilde para koparma gayretine girecek. Belki banka hesabından çekerken/yatırırken, belki de işlem başına.
Bence az kişinin ilgilenmesi her daim ilgilenilen şey için daha iyi oluyor.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
November 02, 2017, 06:45:11 AM

Bitcoine ilgi artıyor ve her geçen gün insanlar daha çok duyuyorlar. Devlet vergi almak isterse bitcoin borsalarından alır. Bu işten ticari olarak para kazanan onlar sonuçta biz bireysel işlem yapıyoruz.
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
November 02, 2017, 07:37:47 AM

İlgi artmasının temel sebebi işsizlik, kazançların düşmesi ve bitcoin ise yatırım sonunda yüksek kazanılabileceğini hissettiriyor.
Kısaca toplumumuz yine oturduğu yerden zengin olmanın peşinde...
üretmeden tüketerek zengin olunmaz birilerini zengin ederiz sadece...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
emrah13
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
November 02, 2017, 07:57:35 AM

Toplam da 21 milyon bitcoin üretileceğine göre bence devlet şimdiden bitcoin rezervine başlamalı. (İnşallah başlamıştır da). Eğer gelecekte Güçlü Türkiye hedefleniyorsa 21 milyon bitcoinin en az 500 bini devletin elinde olmalı Vesselam
zoperdal
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
November 02, 2017, 08:16:49 AM

nerde çokluk orda ..... bence de bu kadar ilginin artması pek hayra alemet değil. yakın zamanda devletin btc piyasasını tekeline alarak vergiye tabi tutması muhtemeldir.
apple_talk
Sr. Member

Activity: 473

"Proof-of-Asset Protocol"

View Profile
November 02, 2017, 04:37:34 PM

Bu zamandan sonra bitcoine duyulan ilgi Türkiyede katlanarak artacaktır. Çünkü özellikle son zamanlarda bitcoin direndi ve sürekli değer kazandı. İnsanlar bunu duydukça keşke vaktinde biz de alsaydık diye düşünmeye başladı doğal olarak. İlginin artmasından ziyade, devletin konuyu gündeme alarak çeşitli vergilendirmelere tabi tutması ihtimali biraz rahatsız ediyor. Malum vergiye aşık bir yapılanmamız var.

|

50
|

▄
           ▄▄▄▄▄▄███████
▄▄▄▄█████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████

█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
█████████  █████████████
▀▀▀▀█████  █████████████
           ▀▀▀▀▀▀███████
                       ▀
|

$1,5 M
|

▄▄▄█████████▄▄▄
      ▄█████▀▀███▀▀█████▄
    ▄███▀     ███     ▀███▄
   ████       ███       ████
  ███▀                   ▀███
 ███▀                     ▀███
▄██▀       █████████       ▀██▄
███                         ███
███        █████████        ███
███                         ███
▀██▄       █████████       ▄██▀
 ███▄                     ▄███
  ███▄                   ▄███
   ████       ███       ████
    ▀███▄     ███     ▄███▀
      ▀█████▄▄███▄▄█████▀
        ▀▀▀█████████▀▀▀
|

|

<>
<>
<>
<>

GITHUB
TWITTER
YOUTUBE
FACEBOOK
PinkBlue
Full Member

Activity: 616

View Profile
November 02, 2017, 05:09:16 PM

Bitcoinin hızlı şekilde artması yatırımcıları dikkatini çekmeyi başardı ani yükselişler ani düşüşleri getirirmi acaba . Önceden önemsenmeyen kripto paralar artık cezbedici hal aldı. Devlet belli bir düzeyden sonra el koyabilir. Sınırlama yapabilir
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
November 02, 2017, 07:42:36 PM

Türkiye'de blockchain ile ilgili seminerler olması, kasımdaki summit istanbul zirvesi gibi bitcoin ve kripto paralar ile ilgili etkinlikler gerçekleşmesi ile daha geniş kitlelere yayılıyor. Daha çok insan ilgilenmeye başlıyor. Devlet de destek verse çok güzel olacak da şuan böyle bir şey kolay değil tahminimce. 
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
November 02, 2017, 08:57:59 PM

Kırılan rekorlar insanların dikkatini çekmeye ve araştırmalarına neden oluyor düşüncesindeyim. İlerisi için büyük fayda sağlama ihtimali var. Talep arttıkça kullanım arttıkça bu durum fiyata yansıyacaktır. Ayrıca bugün merkez bankası başkanı da takip ettiklerini ve piyasalar için faydalı olabileceğini söyledi. Takip etmeleri bizim gibi yatırımcılar için olumlu olduğu düşüncesindeyim.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
November 03, 2017, 07:16:07 AM

Bloomberg in bugün yaptığı haberde, merkez bankası başkanının dün yaptığı açıklamaya gönderme yapılarak Türkiye bitcoin i destekleyenler tarafında belirtilmiş.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-11-03/big-investors-are-taking-sides-in-bitcoin-s-great-bubble-debate?utm_content=markets&utm_campaign=socialflow-organic&utm_source=twitter&utm_medium=social&cmpid%3D=socialflow-twitter-markets
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
November 03, 2017, 08:38:54 AM

Kırılgan ekonomili ülkelerde ekonomik sıkıntılar baş gösterdiğinde para bitcoine kayıyor. Venezuela buna bir örnek. Altın ve dolar yerine biraz bu işlerden anlayanlar bitcoine geçiyor.
lilifcik
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
November 03, 2017, 11:51:09 AM

Bilen çok ama ben yeteri kadar ilgi göremiyorum. Ki zaten abartıldığı kadar ilgi oldaydı şu an böyle olmazdı

▬▬[  REMIIT.IO  ]▬▬[Resolve Trust Issues]▬   
▌ Decentralized Remittance & Payment Platform ▐
▬▬  PRE - SALE STARTS SEPTEMBER 2018▬▬| Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn   | Facebook| ▬▬
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
November 03, 2017, 12:29:52 PM

Bütün ülkelerin vatandaşlarından bitcoine ilgi var bunun da nedeni borsaya göre bitcoin ve crypto para piyasasının çok daha fazla kar sağlayabilme ihtimali.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 03, 2017, 01:17:49 PM

Nerde kolay para kokusu bizim milletimiz orda. Hep zirve yaptığında bizim milletimiz bitcoine girmeye çalışıyor abanıyor resmen. Sonra pat düşünce de bozuyor sonra ocaklar sönüyor.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
November 03, 2017, 01:25:43 PM

Nerde kolay para kokusu bizim milletimiz orda. Hep zirve yaptığında bizim milletimiz bitcoine girmeye çalışıyor abanıyor resmen. Sonra pat düşünce de bozuyor sonra ocaklar sönüyor.

Akdeniz insanıyız panik satışı kanımızda var  Cheesy

TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 03, 2017, 03:22:25 PM

Kesinlikle katılıyorum herhangi birine bahsettiğimde o zaman ben de gireyim bu kadar atayım muhabbeti oluyor umarım araştırmadan yatırım yapıp kendilerini batırmazlar

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
ozma03
Member
**

Activity: 140
Merit: 20

View Profile
November 03, 2017, 06:13:03 PM

Haberlerde giderek artan bir bitcoin haberleri var doğal olarak millet merak ediyor biraz araştırdıktan sonra yastık altınlarını bitcoine yatırmaya başlıyorlar tek eksik güzel bir türk borsası olmaması

globaturcana
Full Member

Activity: 182

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
November 03, 2017, 06:32:58 PM

Kesinlikle kırılan rekorların etkisi oluyor. Rekorlar geldikçe bitcoin kendine ana akım medyada yer buluyor. Medyada çıktıkça insanlar öğreniyor merak ediyor ve araştırıyor. Sürekli bilen ve satın alan sayısı artacak dolayısıyla değeri de artacaktır.

erikliwater
Full Member

The future is your Genome

View Profile
November 03, 2017, 08:10:00 PM

Kesinlikle öyle hocam şimdi 7200 dolardan bitcoin alan bir adam bitcoin 5000 dolara düştüğünde lanet edip bitcoinini satıcak ve çevresine bitcoine bulaşılmaz keriz avı v.s diyecek yukarıda biri demiş çok hoşuma gitti bu sadece bizim için geçerli değil akdeniz ülkelerinin kaderi bu  Grin

HokageNanadaime
Full Member

View Profile
November 03, 2017, 08:21:40 PM

nerde çokluk orda ..... bence de bu kadar ilginin artması pek hayra alemet değil. yakın zamanda devletin btc piyasasını tekeline alarak vergiye tabi tutması muhtemeldir.
Bence bu söz bitcoin için geçerli değil,hatta mantığına ters bile diyebilirim.Asıl çoğaldıkça gerçek şeklini almış heykele dönecek tabiri caizse vergi,devletin politikası vs.illaki sekillenecek gelişmeleri göre.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 03, 2017, 08:59:55 PM

Ben hala Türkiye'de bitcoini kullanan yani aktif kullanıcı yani borsalarda işlem yapan kişi sayısının 5000 kişiyi geçmediği düşüncesindeyim , finas bültenleri haberlerini arttırdı doğru , çevrede bitcoin konuşanların sayısı doğru ama insanlar hala bitcoinin ne olduğu konusunda , nasıl alınır nasıl satılır bu konularda yeterli bilgileri olduğunu düşünmüyorum.
amknetwork
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
November 04, 2017, 07:38:25 AM

Turkiyeye hizmet eden borsalar zaten kazandiklari kar uzerinden devlete vergi oduyor
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
November 04, 2017, 09:51:05 AM

Ben hala Türkiye'de bitcoini kullanan yani aktif kullanıcı yani borsalarda işlem yapan kişi sayısının 5000 kişiyi geçmediği düşüncesindeyim , finas bültenleri haberlerini arttırdı doğru , çevrede bitcoin konuşanların sayısı doğru ama insanlar hala bitcoinin ne olduğu konusunda , nasıl alınır nasıl satılır bu konularda yeterli bilgileri olduğunu düşünmüyorum.

evet bende böyle düşünüyorum. 5000 bile çok iyimser bir rakam. İki kişi bir araya gelip bitcoin diye bir şey varmış diyorlar fakat iş satın almaya gelince nasıl yapacaklarını bile bilmiyorlar. Gel gelelim yakın arkadaşlarıma bile aldıramıyorum. Bizim insanımızın eline almadan görmeden bir şey alamama durumu var. İşte bu yüzden şimdilik teknoloji meraklısı gençlerin yöneldiği ve merak ettiği bir şey bitcoin. Taktir edersiniz ki ülkede çokta teknoloji ile alakası ollan yok. Gençler oyun ve yotuberlık peşinde Smiley
pleght
Full Member

View Profile
November 04, 2017, 01:45:14 PM

Sadece ilgiden ibaret ben de kullanıcı sayısının çok düşük olduğunu düşünüyorum kime anlatılsa ilk yaptığı şey reel borsayla karşılaştırıp nasıl bu kadar kar olur demek bu nedenle herkes ilgili ama kimsede bilgi yok.

tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
November 04, 2017, 02:24:45 PM

Ne yazık ki ülkemiz için bir endişemi  paylaşacağım. Çeşitli kılıklarda cereyan eden saadet zincirleri tanıtımlarına bitcoini de katarak yeni modern düzenbazlıklar, dolandırıcılıklar yapabilir. Çünkü malesef bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma dikkatli araştırmama durumları bahis mevzu...
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
November 04, 2017, 02:49:33 PM

ben sahsen biraz daha ogrenmeseler de olur modundayim. biz yeteri kadar btc biriktirdikten sonra bu isi kavrarlarsa daha iyi olur. eninde sonunda kavrayacak herkes.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
November 04, 2017, 03:48:53 PM

bence bu ilgi cok iyi şeylerin habercisi yani normal ülkelerde.fakat ben yine de bizim ülkeden bi bokluk bekliuorum acıkcası devlet bunu bile kendi yararına kullanabilir.ama benc umut var ülkedeki ilginin artması bizim hertürlü işimize gelir gibime geliyor.
haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
November 04, 2017, 08:25:58 PM

Ben de büyüyen sanal dünyada kripto paralarda büyük patlama olacağını düşünüyorum

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
blablablabla
Member
**

Activity: 154

View Profile WWW
November 05, 2017, 04:01:53 AM

Bitcoinle ilgilenmemek mümkün mü, bir tanışan bir daha ayrılamıyor kendisinden. Yıllardır  sakin sakin yola devam eden bitcoin bizim ilgimiz sayesinde bu yıl coşmuş olmasın   Grin
minldem
Member
**

View Profile
November 05, 2017, 01:00:45 PM

yıllardır biliyordum bitcoin ancak doğruya doğru, ancak geçtiğimiz yaz tam anlamıyla dahil olup araştırmaya başladım. sanırım haberlerin çoğalması paylaşımların ve kazancın artmasıyla daha çok doğru orantılı. korkum, dolandırıcılığın artarak olumsuz bir algı oluşabileceği ve yasaklamanın gündeme gelebileceği. dilerim böyle bir algı operasyonuna kurban gitmez.
aborjin
Sr. Member

Activity: 378

View Profile
November 07, 2017, 06:41:36 PM

Bitcoin ve kripto paralara ben de çok güveniyorum fakat gördüğüm kadarıyla insanların farkındalığı çok az ve kredi çekip bitcoin alacağım tarzı saçma sapan şeyler ile geliyorlar.Ne olursa olsun bu tarz bir riske girilmemeli.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
November 10, 2017, 03:43:59 PM

Türkiye nin btc ye ilgisinin artması beni sevindirdi..dünyaya ayak uydurmamız gerekiyor şuan dünya btc ile çalkalanıyor bu işe geç kalırsak treni kaçırırız...o yüzden dünyadaki hertürlü gelişmeyi ve yeniliği takip etmeliyiz. Cheesy Cheesy
TrolWolf
Full Member

Activity: 224

View Profile
November 10, 2017, 04:10:02 PM

Bitcoine ilgi türkiyede artmaya davam edecektir.Bu biraz ülkemizim ekonomisini kötü olması ile alakalı herkes bütçesini düzeltmek için bir yol arıyor bitcoin de buna bir örnek.

☁   Casper API   ☁
Platform for DApp developers for decentralized data storage around the world
Telegram Facebook www.casperproject.io Github Twitter ANN

Senior Member
nicomedya5
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
November 10, 2017, 07:50:29 PM

Türkiye’nin bitcoine ilgisi gün geçtikçe artacaktır ve artmalı da. Gün geçtikçe yayılıyor ve bitcoin kullanan insan sayısı artıyor ülkemizde. Keşke devlet de biraz destek verse btc ile ticarete de daha çok insan kullanmaya başlasa.
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
November 10, 2017, 08:42:35 PM

Güzel olan her şey rağbet görüyor sonuçta. Bitcoin de oldukça fazla güzelliklerle dolu ve oldukça yeni bir sistem aslında. Gelişim aşamasında ve bu süreçte kullanıcılarını da geliştirmekte. Türkiye de bundan nasibini almakta elbette ama dünyaya oranla çok da fazla bir büyüklüğü yok.

Böyle olması güzel aslında ne kadarda dünyaya oranla küçükde olsak topluluk olarak birleşince bilgilerimizi paylaşıp kendimizi geliştirebilme olasılığımız çok yüksek şuan. O yüzden Bitcoin'in herkesin bildiği bir şey olmasını istemezdim heralde.  Grin
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
November 11, 2017, 11:20:27 AM

Ülkemizde ilgi büyük fakat dolandırıcılık işleri de son sürat devam ediyor. Facebook reklamlarında karşılaşıyorum bazen yazılan yorumlar hiç de iç açıcı değil. Tamamen bilgisizlik ve cahillik yüzünden dolandırılanlar var. Bu konuda Bitcoin'in kötü yorumlanmasına sebep oluyor. Birine Bitcoin diyince dolandırıcı gözüyle bakıyor sana Smiley Ama hiç üzülmüyorum böyle adamlara. Elbet bir gün biz ne yaptık ya diyecekler.
afmfk
Member
**

Activity: 271

XMONETA ICO

View Profile
November 11, 2017, 12:33:12 PM

Aslında devlet düzenleme yapıp alt yapısını kursa, ciddi ve somut projeler  yapılsa bizim gibi sermayesi yetersiz ülkeler için işletme sermayesinin temininde önemli bir araç olarak kullanılabilir. Ama gel gör ki bu pazarın profili yatırımcılar açısından da pek uygun değil.

Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: