Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:41:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’den Bitcoin’e büyük ilgi  (Read 3718 times)
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
July 28, 2017, 11:06:51 PM

Gözle görülür bir şekilde türklerin ilgisi artmış gibi geliyor banada. keşke bir mevzuat hazırlansada büyük eticaret sistemlerinde ödeme yöntemi olarak kullanılsa türkiyede
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714768917
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714768917
Reply with quote  #2

1714768917
Report to moderator
1714768917
Hero Member
*

Ignore
1714768917
Reply with quote  #2

1714768917
Report to moderator
1714768917
Hero Member
*

Ignore
1714768917
Reply with quote  #2

1714768917
Report to moderator
Rick S
Member
**

Activity: 90
Merit: 10

View Profile
July 29, 2017, 11:28:40 AM

İlgi gün geçerek artıyor da diğer arkadaşların duyduğu kaygıyı ben de duyuyorum. Devlet türk borsalarına bir kısıtlama getirir mi acaba? umarım olmaz.
osmanbugra
Member
**

Activity: 70

View Profile
July 29, 2017, 12:07:31 PM

Borsalara getirilecek her türlü kısıtlama Türkiye'deki Bitcoin fiyatını arttırır. Saçma olacağı ve ticareti engelleyemeyeceği gibi durum en çok localbitcoins'e yarar. Bu ticari hacmin komisyonunu yurtdışına vermenin bir manası var mı? Doğrudan döviz kaybı.

gorkem
Hero Member

Activity: 868
Merit: 502

View Profile
July 29, 2017, 03:24:16 PM

sımdı turkler yuzunden mı ? bıtcoın litecoın arttı Cheesy ben mı yanlıs anlladım yoksa Cheesy
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
July 29, 2017, 04:16:14 PM

sımdı turkler yuzunden mı ? bıtcoın litecoın arttı Cheesy ben mı yanlıs anlladım yoksa Cheesy

Belki türk borsalarını demek istemiştir yoksa global anlamda maalesef o kadar büyük etkisi yok türk yatırımcıların.Koreliler ruslar gibi değiliz maalesef
osmanbugra
Member
**

Activity: 70

View Profile
July 29, 2017, 04:42:30 PM

Belki türk borsalarını demek istemiştir yoksa global anlamda maalesef o kadar büyük etkisi yok türk yatırımcıların.Koreliler ruslar gibi değiliz maalesef

Türkiye'deki Bitcoin fiyatı demek, Türkiye'deki Bitcoin fiyatı demek. Yarın Türk Lirası ile Bitcoin almak istediğinde Bitfinex'ten değil de BTCTurk ya da Paribu'dan alıyorsan yarın bunlar kapandığında en fazla localbitcoins.com'da az satıcılı yüksek komisyonlu ve fiyatın globalden %5-6 belki daha fazla olacağı bir yerden Bitcoin alabileceğin anlamına geliyor.

Coinmarketcap'e baktığında gördüğün tekil fiyatın dışında her borsadaki fiyatın yığınla arbitraja rağmen farklı olması da farklı ülkelerde Bitcoin fiyatının farklı olduğunu anlatıyor sanırım. Yoksa Türk borsalarındaki ticari hacim toplam Bitcoin hacminin binde biri değilken Türkiye'deki fiyatın artması Bitcoin fiyatını zaten arttırmaz.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

xenport
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
November 01, 2017, 01:27:55 PM

Bizim ülkede yasal düzenleme ile vergiyi daha fazla keserler şu an yasal bir zemine oturmadı  daha belli meblağa kadar sıkıntı olmaz  ama büyük paralarda devlet çok büyük vergi kesebilir.
afmfk
Member
**

Activity: 271
Merit: 12

XMONETA ICO

View Profile
November 01, 2017, 01:54:53 PM

Bundan 6-7 ay önce çok daha fazla ilgi duyuyordum. Ama şimdi çok riskli olmaya başladığından ilgimi çekmiyor. Fırsatını bulsam alt coinlerden bir çıkabilsem arkama bir daha bakmayacağım. Bu borsa balinaların cirit attığı bir arenaya dönüştü malesef.

Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
November 01, 2017, 06:11:20 PM

bu ilginin artması herhangibir ülke icin iyi olabilir fakat bizim ülke icin iyi mi olur kötü mü olur bilemedim.Bu işi devlet bir çözdümü kazanmamıza yardım edicegine bizi engeller nitelikte hareketler yapabilir.Güven olmuyor ki ülkede hicbir şeye.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
November 01, 2017, 07:18:23 PM

Bunları duymak güzel.Bizim ülkemizde de Bitcoin'in tanınması ve günlük hayatta vs kullanılmaya başlanması sevindiriyor beni.
kriptokoin
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 01, 2017, 08:51:24 PM

Türkiye’den Bitcoin’e büyük ilgi

Bitcoin’e ilgi giderek yükseliyor. Türkiye’de her gün 20 binin üzerinde yatırımcı Bitcoin’i takip etmekte. Bitcoin yüzde olarak ise 145, Litecoin ise yüzde 946 değer kazanmış oldu.

Kaynak: https://www.finanspara.com/bitcoine-buyuk-ilgi/

Yahu bu nasıl fake bir haber?

Bu haberi ben, doviz.com için yapmıştım, kendinize çevirmişsiniz bir de link paylaşmışsınız burda Smiley

Sitenizde geçen;

Her gün yaklaşık 260 bin kişinin döviz haberlerini yakından takip ettiği Finanspara, dijital para birimleri Bitcoin ve Litecoin’in 1 Ocak 2017’den bu yana rekor seviyede değişim yaşadığını açıkladı. Verilere göre, yılın başından bu yana Bitcoin’in değeri yüzde 145,14 artarak 973,4 dolardan 2 bin 386,2 dolara tırmandı. Litecoin’in değeri ise yüzde 946,15 artarak 4,16 dolardan 43,52 dolara çıktı.

Orijinali;

Her gün yaklaşık 260 bin kişinin döviz haberlerini yakından takip ettiği Doviz.com, dijital para birimleri Bitcoin ve Litecoin’in 1 Ocak 2017’den bu yana rekor seviyede değişim yaşadığını açıkladı. Doviz.com verilerine göre, yılın başından bu yana Bitcoin’in değeri yüzde 145,14 artarak 973,4 dolardan 2 bin 386,2 dolara tırmandı. Litecoin’in değeri ise yüzde 946,15 artarak 4,16 dolardan 43,52 dolara çıktı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiyede-bitcoin-cilginligi-basladi-40522353

Yani sallıyorsunuz bari mantıklı şekilde sallayın Smiley

ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
November 01, 2017, 09:59:52 PM

İnsanlar btc yi öğrendikce siteme dahil oluyorlar bu da yatırımcı için iyi birşey katılım nekadar çok olursa piyasa okadar hareketli olur...
NEJLA
Member
**

Activity: 179

View Profile
November 01, 2017, 10:50:26 PM

İlginin büyümesi hem iyi hemde kötü btc yi iyice öğrenmeden ve incelemeden girmek biraz sıkıntı yaratabilir...ama dünyada btc hergeçen gün ilgi artıyorsa Türkiye dede bu artacaktır bunun önüne geçilemez..
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
November 02, 2017, 01:06:36 AM

Gelişen kripto piyasalarla ülkemiz vatandaşlarının daha yakından ilgilenmesi gerek, yatırım yapmasa bile  bilgili olmalı, ama ben aksini düşünüyorum, çok fazla sayıda değiliz maalesef. Ekonomi uzmanlarımız bile çoğunlukla yeni olan her şey gibi  dijital paraya da  karşı, hemen öcü gibi gösteriyorlar, tek bildikleri döviz, hisse senedi,  altın başkaca bir şey yok.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
November 02, 2017, 06:13:49 AM

Bende diğer arkadaşlar gibi devletin vergi alamadığı şeye salça olacağı kanısındayım. Bu artan ilgi umarım devletinde ilgisini arttırmaz  Grin Grin
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
November 02, 2017, 06:22:28 AM

Ben şahsen insanların daha fazla öğrenmemesinden yanayım.
Geçmişte de bu tarz pek kimsenin çok bilmediği şeyler/hobiler ile ilgilendim. Ve ne zaman çok sayıda insanlar ilgilenmeye başlasa, yeni yeni kişiler katılmaya başlasa, suistimal eden, ortamı bozan tipler de arttı. Her şeyde böyle oluyor.
Kalabalık arttıkça dolandırıcılar, dolandırma yöntemleri artacak. İmzadan para alayım diye saçma sapan yazılan yazılacak.
Ve eminim şu an aklıma gelmeyen pek çok saçmalık ortaya çıkacaktır.
Tabi ki en sonunda da devlet bir şekilde para koparma gayretine girecek. Belki banka hesabından çekerken/yatırırken, belki de işlem başına.
Bence az kişinin ilgilenmesi her daim ilgilenilen şey için daha iyi oluyor.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 02, 2017, 06:45:11 AM

Bitcoine ilgi artıyor ve her geçen gün insanlar daha çok duyuyorlar. Devlet vergi almak isterse bitcoin borsalarından alır. Bu işten ticari olarak para kazanan onlar sonuçta biz bireysel işlem yapıyoruz.
zody
Member
**

Activity: 81

View Profile
November 02, 2017, 07:37:47 AM

İlgi artmasının temel sebebi işsizlik, kazançların düşmesi ve bitcoin ise yatırım sonunda yüksek kazanılabileceğini hissettiriyor.
Kısaca toplumumuz yine oturduğu yerden zengin olmanın peşinde...
üretmeden tüketerek zengin olunmaz birilerini zengin ederiz sadece...

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
THE FABRIC TOKEN ECOSYSTEM   ▲   WHITE PAPER  •  ANN THREAD  •  SLACK   ▲   DRAG-AND-DROP SMART CONTRACTS
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
emrah13
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
November 02, 2017, 07:57:35 AM

Toplam da 21 milyon bitcoin üretileceğine göre bence devlet şimdiden bitcoin rezervine başlamalı. (İnşallah başlamıştır da). Eğer gelecekte Güçlü Türkiye hedefleniyorsa 21 milyon bitcoinin en az 500 bini devletin elinde olmalı Vesselam
zoperdal
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
November 02, 2017, 08:16:49 AM

nerde çokluk orda ..... bence de bu kadar ilginin artması pek hayra alemet değil. yakın zamanda devletin btc piyasasını tekeline alarak vergiye tabi tutması muhtemeldir.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: