Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:59:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] Enigma Catalyst - Kendi Kripto Hedge Fonunu Oluştur - ICO 11 Eylül  (Read 8174 times)
Jackling
Sr. Member

Activity: 357
Merit: 250

View Profile
August 21, 2017, 08:54:21 AM

twitteri cosmus durumda hemde gec kaldım girmek için pek birşey vermez sanırım.medium ve telegramınında spreadsheeti henuz yayınlanmamış 3 hafta olmasına ragmen.bu 2sine katıldım.

bunu yazdıktan 24 saat geçince böyle bir şeyle karşılaşmakta benim bahtsızlıgım. betkingteki şanssızlığım buradada devam ediyor.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
August 21, 2017, 09:18:03 AM

Geçmiş olsun. Icoyu yapacakmısınız bilmiyorum ama bence erteleyin. coindash gibi hacklenen kişilerin adreslerinede hakedilen coinleri gönderin.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
August 21, 2017, 09:42:49 AM

Geçmiş olsun. Icoyu yapacakmısınız bilmiyorum ama bence erteleyin. coindash gibi hacklenen kişilerin adreslerinede hakedilen coinleri gönderin.

Coindash en doğrusunu yapmaya çalıştı bencede .

twitteri cosmus durumda hemde gec kaldım girmek için pek birşey vermez sanırım.medium ve telegramınında spreadsheeti henuz yayınlanmamış 3 hafta olmasına ragmen.bu 2sine katıldım.

bunu yazdıktan 24 saat geçince böyle bir şeyle karşılaşmakta benim bahtsızlıgım. betkingteki şanssızlığım buradada devam ediyor.

Coindash iyi bounty verdi yinede. Şuanda 13 cent civarı . 1800 dolar civarı imzacılara verdi ( Full member)
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
August 21, 2017, 10:07:10 AM
Last edit: August 21, 2017, 10:46:29 AM by kimkibu

ben nedense iyimserim yaşanan olay ico da meydana gelseydi ekibi cok daha fazla zorlardı. hacklenen miktarları bence kolayca yatırım yapanlara ödeyebilirler.

hedeflenen hardcap 30 million dolar çalınan miktar bunun neredeyse %2 sine denk geliyor.bu baglamda coindash le kıyaslamak pek dogru degil gibi.bunlarıda enigmarines uyesi oldugum için yazmıyorum sanırım en cok para kaptıranların başında koreliler geliyor. neredeyse butun micro kore forum ve gruplarında projeyle ilgili ilk infoyu veren bendim.bu yuzden bir kaç kişiden küfürde yedim.projenin tanıtımını yapmasaydın duymuyacaktık kaybımızda olmuyacaktı diye.

ben ekibe hala guveniyorum umarım dogru olanı yapıp magdur olanların magduriyetini giderirler.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
August 22, 2017, 11:29:37 PM

ben nedense iyimserim yaşanan olay ico da meydana gelseydi ekibi cok daha fazla zorlardı. hacklenen miktarları bence kolayca yatırım yapanlara ödeyebilirler.

hedeflenen hardcap 30 million dolar çalınan miktar bunun neredeyse %2 sine denk geliyor.bu baglamda coindash le kıyaslamak pek dogru degil gibi.bunlarıda enigmarines uyesi oldugum için yazmıyorum sanırım en cok para kaptıranların başında koreliler geliyor. neredeyse butun micro kore forum ve gruplarında projeyle ilgili ilk infoyu veren bendim.bu yuzden bir kaç kişiden küfürde yedim.projenin tanıtımını yapmasaydın duymuyacaktık kaybımızda olmuyacaktı diye.

ben ekibe hala guveniyorum umarım dogru olanı yapıp magdur olanların magduriyetini giderirler.

Bende sizinle aynı fikirdeyim. Ekip çok sağlam ve fikir çok sağlam.
Yılın en hızlı tamamlanan ICO su olacağını düşünüyorum. %2 hiç önemli bir miktar değil. Önemli olan kurgulayacakları asıl sistemin sorunsuz olması.
Bende hala ekibe güveniyorum. Ama bu tür olaylar sıklaşmaya başladığı için bir süredir ico dan değil borsaya girer girmez almayı tercih ediyorum.
LaBlanj
Sr. Member

Activity: 448

View Profile
August 23, 2017, 12:16:27 AM

Hacklenen bir preico yaşayan bir projeye ben güvenemem. Zamanında ethereumun THE Daosu hacklenmişti ama o farklıydı.

▄▄▄                                          ███                ▄▄▄     ███
███                                          ███               ▐███▌    ███
███                                          ███                ▀▀▀     ███
███        ▄███████▄   ▐███▄█████▄     ▄▄███████ ▄▄███████▄▄    ███   ███████▄
███       ████▀  ████  ▐████▀▀████▌   ████▀▀██▀▄████▀▀▀▀▀███▌   ███   ▀▀███▀▀▀
███      ▐████▄▄▄████  ▐███    ███▌  ████    ▄████▀▄█▌   ▐███   ███     ███
███      ▐███▀▀▀▀▀▀▀▀  ▐███    ███▌  ███▌   ████▀▄███▀   ▐███   ███     ███
███       ████▄    ▄▄  ▐███    ███▌  ████▄   ▄█████▀▄█   ████   ███     ███▄ ▄▄
▀████████  ▀████████▀  ▐███    ███▌   █████████▀▀  ████████▀    ███     ▀█████▀

ALL YOU NEED IS LOAN

▄▄██████▄▄
       ▄▄██████████████▄▄
    ▄▄████████████████████▄▄
 ▄████████████████████████████▄
████████████▌  █████████████████
████████████▌  █████████████████
███████▀▀      ███▀      ▀██████
██████   ▄██▄▄▀▀  ▄▄▄██▄   █████
█████▌  ████    ▄▀  ████   █████
█████▌  ▐███▄▄▀▀  ▄▄████   █████
██████   ▀▀▀   ▄▄█▀  ▀▀   ▄█████
████████▄▄▄▄███████▄▄▄▄▄████████
▀██████████████████████████████▀
   ▀▀███████████████████████▀▀
      ▀▀████████████████▀▀
          ▀▀▀██████▀▀▀
ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
August 23, 2017, 06:02:37 AM

gerçekten anlam veremiyorum ico hackletmelerine arkadaş zaten millet çatır çatır hacklendi biraz daha düşünerek yapsanıza şunu.
milletin rahat girmesi kolay olmasını geçin artık . 0x 10 numara sistem yaptı sizde böyle bir sistem yapın pre ico gireceklerden adres toplayın iyi projeleri böyle böyle azına sıçıyorlar
hchc
Hero Member

Activity: 504
Merit: 500

View Profile
August 23, 2017, 07:04:38 AM

coindash faciasından sonra buda hacklendi, bundan sonra gidişat nasıl olacak dolandırılan kişilere herhangi bir ödeme yapılacak mı? bana da mail geldi bunlardan allahtan ico ya katılmadım yoksa çöpe gidecekti hepsi.giren arkadaşlar varsa geçmiş olsun

............
.           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
   ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

..           ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
        ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
      ▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▀  ▀▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▄  ▄▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
  ▓▓▓▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
    ▓▓▓▓▓▀  ▀▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
     ▓▓▓▓▄  ▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
       ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
          ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓

.............
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
August 23, 2017, 07:28:02 AM

slack gurubunu kapatmışlar sanırım. yapılan hack saldırısına geri dönüşleri takipte edemedim.benim gibi  ICOsuna girmeyi düşünen bir çok kişi eminim ikilemde kalmıştır. hack olayı olmasaydı cok iyi yatırım alacağını düşünüyordum ama şu durumda insanların o eski ilgisini geri kazanmaları zaman alacak gibi duruyor.

ikm
Sr. Member

Activity: 420

View Profile
August 23, 2017, 07:35:46 AM

artık hızlıca icolar girmeyi düşünmem biri değilim . artık bekliyorum hızlı biterse bitsin önemli değil borsadan alırım 2 - 3 x belkide eksik alırım ama daha güvenli.
dolmazsada hemen kontrol edip alırım böylesi daha iyi parayı çok kazanıcaz diye çöpe atmaya gerek yok. birde contrat adresini hacklemedikten sonra (çünkü burda hata sizden kaynaklı olması pek mümkün değil) zaten yanlış adrese göndermek için çok dikkatsiz olmak lazım borsadan borsa gönderirken bile dönüp bakmıyormusunuz adrese doğrumu diye. milleti anlamıyorum paraları çok heralde
mirallas (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
August 23, 2017, 02:47:14 PM

Arkadaşlar, yaşadığımız talihsizlikten dolayı Türkçe foruma biraz geç bakabildim, öncelikle herkesten özür dilerim yeterli bilgilendirme yapamadım bu süreçte. Slack üzerinden spam mesajlar atıldığında, sitemize de siber saldırı yapıldı ve erişime kapandı. Slack'ten sahte mesajlar gelmeye başladığı andan itibaren uyarılarımızı yaptık, katılımcıların kimseye fon göndermemesine adına telkinde bulunduk fakat yine de büyük bir dolandırıcılık olayına şahit olduk. Ayrıca üyelere giden mail, sahte hesaplardan gönderildi. Şu anda duyurularımızı telegramdan yapıyoruz.

Bu konuda tabiiki suçu fonlarını gönderen katılımcılara yüklemiyoruz. Major borsalarla ve partnerlerle mağdur olan katılımcıların mağduriyetinin giderilmesi için olayı farkettiğimiz andan itibaren görüşmelere başladık, yakında bununla ilgili bir duyuru yayınlayacağız. Ekip şu anda bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Ayrıca ICO tarihinde bir değişiklik yok 11 Eylül'de başlayacak, ICO başlangıcından önce resmi bir duyuru yayınlayacağız ve ICO sırasında canlı yayın yapmayı düşünüyoruz. ICO sırasında da ekstra güvenlik önlemleri alacağız. Ben yaşanan talihsizliğe rağmen, enigma projesinin ağustos ayında yayınlanmış en iyi proje olduğunu ve kısa sürede hardcapa ulaşacağına inanıyorum.

Bounty kampanyası yarın son bulacak ve bir duyuru yayınlayacağız. Şuanda yeni katılımcıları kabul edemiyoruz. Ayın 24'ünden sonra öncelik rapor gönderen üyelerde olmak üzere stake sayımı başlayacak. Ayrıca telegram, slack, medium kampanyalarına katılan katılımcıların puanları da hesaplamaya dahil edilecek. ICO bitiminden sonra katılımcılara BTC ve ENG tokenları göndereceğiz.

omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
August 23, 2017, 11:33:59 PM

Hocam ben twitterda ilk raporlamayı yaptıgım haftaya week 1 dedim vedaha sonra 7 günlük periyotlar seklinde raporlamalar yapmıstım. Kabul edildimi acaba cok merak ediyorum spreadsheete nereden bakabilecegimi bilmiyorum. Tekrardan geçmiş olsun bu arada
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
August 24, 2017, 09:26:51 AM

Arkadaşlar, yaşadığımız talihsizlikten dolayı Türkçe foruma biraz geç bakabildim, öncelikle herkesten özür dilerim yeterli bilgilendirme yapamadım bu süreçte. Slack üzerinden spam mesajlar atıldığında, sitemize de siber saldırı yapıldı ve erişime kapandı. Slack'ten sahte mesajlar gelmeye başladığı andan itibaren uyarılarımızı yaptık, katılımcıların kimseye fon göndermemesine adına telkinde bulunduk fakat yine de büyük bir dolandırıcılık olayına şahit olduk. Ayrıca üyelere giden mail, sahte hesaplardan gönderildi. Şu anda duyurularımızı telegramdan yapıyoruz.

Bu konuda tabiiki suçu fonlarını gönderen katılımcılara yüklemiyoruz. Major borsalarla ve partnerlerle mağdur olan katılımcıların mağduriyetinin giderilmesi için olayı farkettiğimiz andan itibaren görüşmelere başladık, yakında bununla ilgili bir duyuru yayınlayacağız. Ekip şu anda bu konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.

Ayrıca ICO tarihinde bir değişiklik yok 11 Eylül'de başlayacak, ICO başlangıcından önce resmi bir duyuru yayınlayacağız ve ICO sırasında canlı yayın yapmayı düşünüyoruz. ICO sırasında da ekstra güvenlik önlemleri alacağız. Ben yaşanan talihsizliğe rağmen, enigma projesinin ağustos ayında yayınlanmış en iyi proje olduğunu ve kısa sürede hardcapa ulaşacağına inanıyorum.

Bounty kampanyası yarın son bulacak ve bir duyuru yayınlayacağız. Şuanda yeni katılımcıları kabul edemiyoruz. Ayın 24'ünden sonra öncelik rapor gönderen üyelerde olmak üzere stake sayımı başlayacak. Ayrıca telegram, slack, medium kampanyalarına katılan katılımcıların puanları da hesaplamaya dahil edilecek. ICO bitiminden sonra katılımcılara BTC ve ENG tokenları göndereceğiz.

Hacklenme sonucu kayıp yaşayanlar için bir plan var mı? bence coindash taktiğini uygulayın. Başka türlü güven sağlamanız çok zor. Kolay gelsin
mirallas (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
August 24, 2017, 03:16:59 PM

Herkese tekrar merhaba, CEO Guy Zyskind'den Enigma topluluğuna; yaşadığımız olumsuz durum üzerine bir duyuru yayınladık. Duyurunun tam metnine linkten ulaşabilirsiniz: https://blog.enigma.co/a-message-from-guy-to-the-enigma-community-3f213e099d5a

Duyurudan bazı önemli noktaları sizlerle paylaşacağım:
1) Çalınan fonların bir kısmı belirlenmiş ve dondurulmuştur.
2) Token satışımız tamamladıktan sonra bu dolandırıcılık olayından dolayı para kaybeden herkesin kaybını karşılayacağız. Eğer fonlarınızı kaybettiyseniz destekleyici bilgilerle birlikte tokensale@enigma.co mail adresiyle iletişime geçin.
3) Enigma ve önde gelen ortaklarımız, özel bir suç birimi tarafından soruşturma başlatılmasıyla ilgili işbirliği yapıyor.

Paylaşmış olduğum linkte daha fazla duyuruya ulaşabilirsiniz. Yardımlarınız ve sabrınız için tüm topluluğa teşekkür ederiz.
Holess
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 316

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
August 24, 2017, 06:30:29 PM

Herkese tekrar merhaba, CEO Guy Zyskind'den Enigma topluluğuna; yaşadığımız olumsuz durum üzerine bir duyuru yayınladık. Duyurunun tam metnine linkten ulaşabilirsiniz: https://blog.enigma.co/a-message-from-guy-to-the-enigma-community-3f213e099d5a

Duyurudan bazı önemli noktaları sizlerle paylaşacağım:
1) Çalınan fonların bir kısmı belirlenmiş ve dondurulmuştur.
2) Token satışımız tamamladıktan sonra bu dolandırıcılık olayından dolayı para kaybeden herkesin kaybını karşılayacağız. Eğer fonlarınızı kaybettiyseniz destekleyici bilgilerle birlikte tokensale@enigma.co mail adresiyle iletişime geçin.
3) Enigma ve önde gelen ortaklarımız, özel bir suç birimi tarafından soruşturma başlatılmasıyla ilgili işbirliği yapıyor.

Paylaşmış olduğum linkte daha fazla duyuruya ulaşabilirsiniz. Yardımlarınız ve sabrınız için tüm topluluğa teşekkür ederiz.

bence bu proje ve ekip hızlı bir şekilde bu kötü imajı değiştirip avantajlı duruma dönüştürürler. ayırca ico tarihinin değiştirilmemesi bence olumlu ve yerinde bir karar olmuş. tabi ico sırasında alınacak tedbirler çok önemli. tekrar geçmişolsun diyelim ve ico döneminde yatırım yapmayı düşünüyorum. bakalım nasıl olacak.

C                ▄███▄
               ▐█████▌
  ▄███▄         ▀███▀        ▄███▄
 ▐█████▌   ▄▄███████████▄▄  ▐█████▌
  ▀██████▄███▀▀       ▀▀█████████▀
      ▀████▀             ▀████
      ▐██▌    ██     ██    ▐███▄▄
      ███   ▄▄ ██▀▀▀██ ▄▄   █████▌
 ▄███▄██▌  ▐▌   ██▀██  ▌▐▌  ▐██▀▀
▐████████   ▀▀   ███   ▀▀   ███▌
 ▀███▀▀██▌                 ▐████▄███▄
       ▐███▄▄           ▄▄██▀ ▀██████▌