Bitcoin Forum
May 06, 2024, 02:09:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Waves ? Artı ek bilgi  (Read 3715 times)
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
August 17, 2017, 09:40:23 AM

Bu konu başlığı çok iyi oldu, çünkü waves bir süredir forumun abuk bir tartışma konusu haline gelmişti ve mantık çerçevesinden çıkmıştı. "Waves marsa gidecek, seneye lamborghiniye bineceğim" diyenler, tam tersi "waves pişmanlıktır, shit coindir" diyenler, forex takip eder gibi saniye saniye fiyat kollayanlar, herkes konuşup duruyordu.
Bu kadar post karmaşasının (ve kimse kusura bakmasın "çöplüğünün") arasında waves nedir, ne değildir, hedefleri nedir, beklenti nedir konuları objektif bir şekilde konuşulmaz olmuştu. Bu anlamda nihayet okunabilir, fanatik bağlılık veya düşmanlık içermeyen yeni bir konu başlığı ilaç gibi geldi.
Dilerim bu başlık sadece bilgiye ve ona bağlı yorumlara dayalı olarak ilerler. Waves çöptür, waves 6 aya bitcoini bile sollayacak saçmalıklarından fena halde sıkıldım ben.

bir coın kısa surede aya cıkıyorsa kısa surede de yerın dıbıne gırer. btc olarak ıco malıyetını goz onune alırsak waves yatırımcısına kazandırmadı dıyebılırız. sadece dolar bazlı kazandırdı onunda waves le bır alakası yok. tabıkı cogu kısı gıdıp btc ıle ev araba ekmek almadıgı ıcın dolar bazlı fıyat hareketıne bakıyor ama btc bazlı fıyat hareketı de onemlı. cunku olayı tetıkleyen btc. dolar ıkıncıl hesab.

wavesın ico fiyatı kaç btc idi ?

0,00027-0,00032 btc arası bırseydı. yanlıs hatırlamıyorsam btc de 600 dolar fılandı. 2-3 cent gıbı bırseydı ıco fıyatı waves ın dolar bazında 0,5 tl gibi.

http://prntscr.com/g9jtzf

btc 4800 e gıdıyor bu arada.
1714961377
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714961377
Reply with quote  #2

1714961377
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714961377
Hero Member
*

Ignore
1714961377
Reply with quote  #2

1714961377
Report to moderator
1714961377
Hero Member
*

Ignore
1714961377
Reply with quote  #2

1714961377
Report to moderator
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 17, 2017, 10:09:54 AM

DEX gerçekten p2p çalışır hale gelene kadar waves' den bir beklentiniz olmasın. Eğer gelirse de waves' den başka coinden beklentiniz olmasın.
Şu an p2p de merkezsiz değil. Ayrıca tam merkezsizlik nasıl sağlanacak hiç bilmiyorum. Galiba hiçbir zaman tam merkezsiz olamayacak. Kod değişikliğinde pos madencilerine başvuramayacaklarına göre, kontrol hep onlarda kalabilir. Belki ilerde kod onayınıda oylamaya sunarlar Smiley
p2p nedir? peer to peer/kullanidan kullaniciya herkes hem server hem client yani butun hersey bir noktadan gecmiyor demektir. Torrent trackerlara gerek olmadan calisabilir vuze uzerinde ilgili yerde bir dosyani paylasima actiginda dht uzerinden arama yapan birisi onu indirebiliyor ve diger o dosyaya sahip olanlara ulasabiliyor.
waves sitesi olmadan gonderilebiliyor mu? -hayir.
Ne wavesmis 5$ bile buna fazladir.
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
August 17, 2017, 10:22:30 AM

Önce wcx'in İCO tarihi açıklaması sonra binance.com'un açılması BTC'deki yükselişten dolayı gelen dump. Waves sahiplerine bol sabır. 90'ları görmezlerse çok iyi gidişat beni memnun etmedi umarım Sasha yapması gereken güncellemeleri biran önce yapar yoksa forumda çok kişi üzülecek gibi.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 17, 2017, 10:22:49 AM

DEX gerçekten p2p çalışır hale gelene kadar waves' den bir beklentiniz olmasın. Eğer gelirse de waves' den başka coinden beklentiniz olmasın.
Şu an p2p de merkezsiz değil. Ayrıca tam merkezsizlik nasıl sağlanacak hiç bilmiyorum. Galiba hiçbir zaman tam merkezsiz olamayacak. Kod değişikliğinde pos madencilerine başvuramayacaklarına göre, kontrol hep onlarda kalabilir. Belki ilerde kod onayınıda oylamaya sunarlar Smiley
p2p nedir? peer to peer/kullanidan kullaniciya herkes hem server hem client yani butun hersey bir noktadan gecmiyor demektir. Torrent trackerlara gerek olmadan calisabilir vuze uzerinde ilgili yerde bir dosyani paylasima actiginda dht uzerinden arama yapan birisi onu indirebiliyor ve diger o dosyaya sahip olanlara ulasabiliyor.

full node calıstırırsan gonderırsın. ( karikatur şaka sadece. konu acılma amacı bılgılendırme. yerme deil.) no polemık pls.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
August 17, 2017, 10:51:48 AM

full node calıstırırsan gonderırsın. ( karikatur şaka sadece. konu acılma amacı bılgılendırme. yerme deil.) no polemık pls.

Sakin olun bunlar hep dis guclerin oyunu waves 100.000$ olcak
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
August 17, 2017, 12:35:38 PM

Çok güzel açıklamışsın hocam eline sağlık bilmeden  boş boş konuşup waves 0.5 cent olacak diyenlere ders olur.Daha nerelere gelecek waves ilerde göreceğiz
karmenali (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
August 17, 2017, 03:29:16 PM

If you are a day-trader, Waves is probably not for you; however, if you are looking for a long-term holding coin, this is probably a safe asset to invest in and wait.

Medium'da dolaşırken buldum sondaki cümle hoşuma gitti paylaşayım dedim. Ben 2018-2019'a kadar bekletmek için aldım. Dün ile bugün arasındaki fiyat farkı benim için önemli değil.

https://medium.com/@lawrencenl/making-waves-fdd6775b7e0c
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
August 17, 2017, 05:50:23 PM

waves in ileriki zamanlardaki ilerlemesi hakkında düşünceleriniz neler peki? Yılbaşından önce 10-15 dolar arasını görür diye düşünüyorum. Yanılıyormuyum sizce?
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
August 17, 2017, 06:05:47 PM

waves in ileriki zamanlardaki ilerlemesi hakkında düşünceleriniz neler peki? Yılbaşından önce 10-15 dolar arasını görür diye düşünüyorum. Yanılıyormuyum sizce?

Ben yükselişin o kadar hızlı olacağını düşünmüyorum. Fakat belli de olmaz. Şak diye "DEX yenilendi" derlerse vay halimize. Geliyor, gelecek, gelmek üzere diye ateşin altını körükler de beklenti yaratırlarsa o zaman olabilir.

Tabi yeni arayüzün güzelliği gibi sistemin kararlılığı da iyi olmalı. O şartla olabilir.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 17, 2017, 06:11:16 PM

Ben yükselişin o kadar hızlı olacağını düşünmüyorum. Fakat belli de olmaz. Şak diye "DEX yenilendi" derlerse vay halimize. Geliyor, gelecek, gelmek üzere diye ateşin altını körükler de beklenti yaratırlarsa o zaman olabilir.

Tabi yeni arayüzün güzelliği gibi sistemin kararlılığı da iyi olmalı. O şartla olabilir.

geldı gelıyo gelecek dıye spekulasyon yapılmayacak.

şak dıye bır gun yenı dex guncellemesı cıktı dıye haber yapacaklar.

waves spekulasyon alanı degıl.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 17, 2017, 07:40:56 PM

dex uzeerinde calısıp bunun promosunu yapmaktansa neden sasha tidex te daha cok zman harcıyor bunu anlamış degilim.twitterinda da tidex ile ilgili posstlarının altında surekli dex e odaklan diye eleştiriliyor vardir bir bildigi herhalde.

sasha nın tidex ile olayı nedir?
tidex de mi onun şirketi?
eğer öyle ise durum komik!
bir yandan merkisiz borsa için çalışırken bir yandan bunun zıddınız ayakta tutup geliştirmeye çalışmak pek manidar.
Bunu daha öncede sormuştum detaylı bir cevap alamadım. Bugün yine sordum. Tidex'in geliştiricisi sasha değil. Sadece ekibe yardımcı olmak için birkaç defa link paylaştı falan diyorlar. Bunuda ordaki hacimin artması için yapmış mış. Ekipten bir cevap alana kadar sormaya devam edecem.

Ico hypethon'da Sasha nın yeni güncellemelerin şu zamanlarda geleceğini duyurmuş. Canlı yayını izledim böyle birşey görmedim ama telegramda da slack kanalında da aynı şeyi yazmış millet.

Bitcoin ng protokolü ile yeni arayüz eylül ayında gelecekmiş. ( Bende bu tarihte bekliyordum bu yüzden paylaşıyorum. Çünkü wct dağıtımları bu tarihte bitiyor.)

Tokenomica sonbaharda

Smart contract larda kışın gelecekmiş.

tokenomıca agustostaydı. nedır tam blmıyorum sadece sashanın cok övdugunu bılıyorum onu. bankalarla alakalı dıye bılıyorum ama yanlısmıyım
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
August 17, 2017, 07:55:57 PM

dex uzeerinde calısıp bunun promosunu yapmaktansa neden sasha tidex te daha cok zman harcıyor bunu anlamış degilim.twitterinda da tidex ile ilgili posstlarının altında surekli dex e odaklan diye eleştiriliyor vardir bir bildigi herhalde.

bir yandan merkisiz borsa için çalışırken bir yandan bunun zıddınız ayakta tutup geliştirmeye çalışmak pek manidar.
Bunu daha öncede sormuştum detaylı bir cevap alamadım. Bugün yine sordum. Tidex'in geliştiricisi sasha değil. Sadece ekibe yardımcı olmak için birkaç defa link paylaştı falan diyorlar. Bunuda ordaki hacimin artması için yapmış mış. Ekipten bir cevap alana kadar sormaya devam edecem.

Ico hypethon'da Sasha nın yeni güncellemelerin şu zamanlarda geleceğini duyurmuş. Canlı yayını izledim böyle birşey görmedim ama telegramda da slack kanalında da aynı şeyi yazmış millet.

Bitcoin ng protokolü ile yeni arayüz eylül ayında gelecekmiş. ( Bende bu tarihte bekliyordum bu yüzden paylaşıyorum. Çünkü wct dağıtımları bu tarihte bitiyor.)

Tokenomica sonbaharda

tokenomıca agustostaydı. nedır tam blmıyorum sadece sashanın cok övdugunu bılıyorum onu. bankalarla alakalı dıye bılıyorum ama yanlısmıyım
Tokenomica sanırım waves platform ekosisteminde yer alan unsurların yasal dünyada kullanılabilmesini sağlayacak bir mekanizma görevi görecek. Bunlar yasa dışıdır anlamında söylemiyorum, yasal finans sistemlerine mevzuatlar çerçevesinde entegrasyondan bahsediyorum. Okuduğum zaman benim anladığım buydu ama yazdıklarımı doğrulamadan bilgi olarak kabul etmeyin, yanlış anlamış olabilirim.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
August 17, 2017, 08:01:37 PM

Tokenomica sonbaharda

Tokenomica sanırım waves platform ekosisteminde yer alan unsurların yasal dünyada kullanılabilmesini sağlayacak bir mekanizma görevi görecek. Bunlar yasa dışıdır anlamında söylemiyorum, yasal finans sistemlerine mevzuatlar çerçevesinde entegrasyondan bahsediyorum. Okuduğum zaman benim anladığım buydu ama yazdıklarımı doğrulamadan bilgi olarak kabul etmeyin, yanlış anlamış olabilirim.

bende ole bıseyler anlamıstım banka aracılıgı ıle yasal duzene sokacaktı ıco ları fılan ama. bılemıyorum tam.
karmenali (OP)
Hero Member

Merit: 515

View Profile
August 18, 2017, 11:16:57 AM

mhanbostanci,
ekipten cevap aldım. Söylediklerine göre sasha tidex ekibini yakından tanıyormuş. Ve bazı yeni teknolojilerin test denemesini tidexte yapıyormuş.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
August 18, 2017, 11:36:41 AM

Şuan hiç bir projeye yorum yapamıyorum ki btc nin aşağı veya yukarı hareketi hepsini olumsuz etkiliyor gibi.
bitpazari
Hero Member

Merit: 519

View Profile
November 22, 2017, 09:44:39 PM

Yakında Digilira projesiyle DEX'e TL göndererek işlem yapabileceğiz bu benim için çok önemli zira bitcoin alırken çektiğimiz sıkıntıları biliyoruz. Borsalar çok fazla işi sıkıya almaya başladı hesap kapatmalar, istenen belgelerin fazlalığı, onaylarda yaşanan sıkıntılar gerçekten borsalardan çekeceğimiz olduğunun kanıtı.

Yüksek fiyattan alan kişilerin topluluğa gaz verdiği söyleniyor hadi diyelim böyle oluyor ancak yatırım yapan kişiler güvendikleri için almışlar ve eminim düşünceleri kısa zamanda çıkmak değildir. Topluluğun büyümesini isteyebilirler. Doğal bir düşünce art niyet yoktur. Bende yüksek fiyattan aldım bitcoin karşılığı epey yüksekti ondan sonra sürekli almayı sürdürdüm. Kullanışlı hale gelirse neden kullanmayalım, neden topluluğu büyütmeyelim ve neden almayalım! Ben bitcoin kullanmaktan sıkıldım keşke diyorum bitcoin olacağına ethereum veya işte onun ayarında bildiğim waves var bunlar kullanılsa kötü mü olur.

Ether de kullanıyoruz ama sonuçta bitcoin'e bağlıyız. Türk borsalarında düne kadar ether mi vardı halen de kullanamıyorum, en son geçen hafta denedim hata veriyordu. DEX işimi görürse orayı kullanıyorum, kullandığım sistemi kötüleyecekte değilim zaten işimi gördüğüm için kullanıyorum. Bitcoin gibi patlamış, madencilerin tekelinde olan, çok büyük bir topluluğu zaten var. Waves için topluluğu büyütmekten kime zarar gelir anlamıyorum.

Görüyoruz işte bittrex de son yaşananları, isim uyuşmazlığı Türkçe karakter sorunları yüzünden aylardır onay bekleyenler içeride coin'leri duranlar var. Bittex'in sözü aramızda az geçiyordu varsa yoksa poloniex diyorduk ne oldu şimdi sıradaki hangi borsa olacak, hangisi kapanacak hangisi kelek yapacak.

Zaten artık kimseye bir şey söylemek gerekmiyor iş artık Sasha'da ve ekibinde sonuçlanacak. Beklentiler karşılanırsa topluluk otomatik olarak büyür ve güçlenir.  
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
November 22, 2017, 10:17:55 PM

Bu Wavesçiler işin baya baya bokunu çıkarmaya başladılar saçma sapan işler kovalamayın beyler, waves'in fiyatını yükseltmek türkçe community de birkaç adamı kandırarak olmaz. Büyük düşünün, globalde kandırmaya çalışın  Grin

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 22, 2017, 10:30:53 PM

Bu Wavesçiler işin baya baya bokunu çıkarmaya başladılar saçma sapan işler kovalamayın beyler, waves'in fiyatını yükseltmek türkçe community de birkaç adamı kandırarak olmaz. Büyük düşünün, globalde kandırmaya çalışın  Grin

Bu burada dursun da, ileride ekran görüntüsü alıp güleriz. Hayır olumsuz eleştiri insana katkı sağlar ama bu tarz içi boş yorumları okumak bile zaman kaybı oluyor. Neye dayanarak olumsuz yorum yapıyorsunuz? Açıklarsanız, burada yazılanları okuyup yatırıp yapmayı düşünenlere faydanız dokunmuş olur.
Sync485
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
November 22, 2017, 11:37:11 PM

waves zaten değerini görmüş bir coin bence. bu seviyenin bir üstü ethereum-litecoin seviyesi. ki oralara ulaşması bence çok çok zor.
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
November 22, 2017, 11:51:09 PM

Bu piyasada zor diye bir şey yoktur bence. Ethereum 30 dolarken Litecoin 10 dolarken şu anki seviyelerini söylesek çoğu kişi inanmazdı buralara geleceğini.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: