Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:32:44 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: BTCTurk.com da Çoku Sekme Dolayısıyla Sistem Hatası!  (Read 4047 times)
btclife01 (OP)
Sr. Member

Activity: 308
Merit: 253

View Profile
October 13, 2017, 03:27:47 PM
Last edit: October 24, 2017, 08:17:49 PM by btclife01

Sabah yaptığım
https://bitcointalk.org/index.php?topic=249766.msg22944950#msg22944950

yukarıdaki işlemin adımları şu şekildedir(bir kısmı aşağıdaki ekran görüntüsünden de açıkca anlaşılacağı üzere);

1. 10ETH yatırdım ve bunu (hızlı bir şekilde) 12.720,52TL ile PİYASA FİYATINDAN  sattım.

2. Sonra BTC/TL sayfasını açtım ve ALIŞ kısmındaki (+) sembolüne basarak bu tutarın tamamına karşılık 0.62373138BTC !!! alabileceğimi gördüm.

3. "ALIŞ EMRİ GİR" butonuna tıkladım.

4. Yukarıda "Emir Girildi" uyarısı çıkdı.

5. Bu uyarı çıkar çıkmaz sağ üst köşedeki popuplar belirdi ve ETH aldığıma!!! dair bildirimler çıktı (BTC/TL sayfasındayım ve BTC alış emri girilmiş iken).

6. Bu bildirimleri görür görmez PrintScreen tuşuna basarak bu olayı kayıt altına aldım ve bu ekran görüntüsüyle birlikte hızlı bir şekilde desteğe e-mail gönderdim.

Burada kullanıcı hatası denebilecek hiçbirşey yoktur! 1 haftadır ETH ekleyeceğiz diye çökerttikleri sistemin bir hatasıdır, bana PiyasaFiyatından BTC yerine ETH satılmıştır.

Destek ile irtibata geçtim ve işlemdeki hatayı görür görmez aldığım ekran görüntüsünü gönderdim, gelen cevap;

-----------------------------------------------
OCT 13, 2017  |  02:16PM +03
Nihat cevapladı:
Merhaba ... Bey,

Sistemsel bir problem bulunmamaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirirken sayfanın sol üstünden ETH veya BTC sayfasından doğru sayfaya girmiş olduğunuza emin olmanızı rica ederiz. 13/10/2017 10:14 10 Etherium satmak için limit emir vermişsiniz. Daha sonra 13/10/2017 10:18’de piyasa fiyatından Etherium satışı yapmışsınız. Detaylı olarak kontrolleri sağladık ve bir sorun görüntülenmemektedir.

Teşekkürler.

Saygılar,

BTCTurk Ekibi

--------------------------------------------

Bu cevap benim soruma çözül değil! Hatta alakası bile yok, orada " İşlemlerinizi gerçekleştirirken sayfanın sol üstünden ETH veya BTC sayfasından doğru sayfaya girmiş olduğunuza emin olmanızı rica ederiz" şu kısmı yazarken ekran görüntüsünün incelenmediği "hazır bir cevap" gönderildiği belli.

Buyurun ekran görüntüsü, sağına soluna bakalım, neredeymişim, hangi işlemi yapmışım?

Video:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2266927.msg23454294#msg23454294
https://youtu.be/BV19AqtuXF4

BTCTurk e acilen bu hatanın düzeltilmesini/kaybımın karşılanmasını istediğimi belirten yeni bir e-mail gönderdim. Bu sorun giderilmediği sürece bunun adı Nitelikli Dolandırıcılıktır!

**Hala sistemsel hatalar olduğu ortada, yukarıda yazdığım sorun hala herkesin başına geleblilir.
Yani piyasa fiyatından BTC almak için emir girdiğinizde ETH alabilirsiniz veya belki tam tersi!

Edit1:
3 Kısa cevap:

1. Böyle bir hata ile karşılaşacağımı bilsem zaten işlem yapmazdım; en kötü video kaydı yapardım!
2. ETH olarak ~%8.3 zarar. 10ETH > ~9.17ETH.
3. %0.3  olsaydı bile, yaşadığım sorundan dolayı, yine de, başka bir işlemde çok daha fazla kayıp olur mu endişesi olacaktı.

Edit2:

1. 24.10.2017 tarihinde yetkililer telefon ile ulaştı ve sorunu fark ettiklerini ve ZARARIMI karşılayacaklarını beyan ettiler.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2266927.msg23457783#msg23457783
2. Konu kapandığında(zararım karşılandığında) başlığı aşağıdaki şekillerde değiştireceğim;
BTCTurk.com Nitelikli Dolandırıcı mıdır?
BTCTurk.com Nitelikli Dolandırıcı mıdır? > Sistem hatası olduğu kabul edildi
BTCTurk.com da Çoku Sekme Dolayısıyla Sistem Hatası!

Edit3:
24/10/2017 19:38:55 itibariyle karşılıklı olarak anlaşılan bir tutar ile Zararım telafi edilmiştir!

OCT 24, 2017  |  10:55PM +03
Fatma cevapladı:
... iyi akşamlar,

13 Ekim 2017 tarihli yaşamış olduğunuz sorunun yapılan kapsamlı incelemeler sonucu sistem kaynaklı olduğu tespit edilmiş ve tarafınızla yapılan telefon görüşmesi neticesinde konuya ilişkin hesabınıza ...TL iade edilmiştir.

Yaşanan aksaklıklar için tekrar özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu konu ile ilgili sorularınızı bu e-postaya cevap yazarak sorabilirsiniz.

Saygılar,

BTCTurk Ekibi
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 13, 2017, 04:27:58 PM

Katakulliye getirmişler gibi. Ekranda doğru yerde alım işlemi yapılmış. Zararın varsa ofislerine gidip işlem dökümünü versinler.
varanvaran
Legendary
*

Activity: 1082
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
October 13, 2017, 05:48:44 PM

geçmiş olsun benimde bugun sabah aynı olay başıma geldi

ben ETH transferi yapamadım kendilerine ticket attım ona daha henuz donus yapmadılar.

bu yüzden arbitraj karını kaçırmış oldum.

şuanda sabah'dan beri ETH elimden çıkarmaya çalışıyorum öylece duruyor

allah'dan eth elimde duruyor ya durmasa diyrum Smiley

btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 13, 2017, 06:26:35 PM
Last edit: October 13, 2017, 09:30:09 PM by btclife01

Aslında şöyle bir düşününce, sistem doğru vermiş olduğunuz (olaya şahit olmadığım için varsayıyorum) işlem emrini yanlış bir şekilde kaydetmişse, aksini ispatlayacak bir yol yok gibi görünüyor. Görevlinin de dediği gibi, sistemi kontrol edip, sistemin kaydettiği işlemi görüyorlar, sizin yaptığınızı zannettiğiniz işlemi değil. Ne yazık ki, ekran görüntüsü video değil ise, delil olarak kullanılamaz, çünkü bir web sayfası üzerinde her türlü değişiklik kolaylıkla yapılabilir.

Umarım sorununuz bir şekilde çözülebilir, ama kanaatimce çözümsüzmüş gibi duruyor.

Ne yazık ki bir çoğumuz işlemler esnasında video kaydı yapmıyor, ben o an akıl edip PrintScreen yaptığıma seviniyorum.

Web sitesi üzerinde oynama yapmaya geilnce, verdiğim emir ile aldığım ekran görüntüsü/gönderdiğim ilk e-mail arasında 3-5 dakika ya vardır ya yoktur. Yani neredeyse anında hata bildirimi yaptım.

BTC alışdaki PiyasaFiyatıdan alış sayfasında bir sorun olduğunu düşünüyorum. Yoksa benim işlemlerim basit;
ETH/TL sayfasını aç  PiyasaFiyatından ETH sat > BTC/TL sayfasını aç PiyasaFiyatından BTC al. Yani karışık bir işlem yok.

Zannediyorum PZT günü dönüş yapacaklar.  Sonucu buradan da paylaşacağım.

Umuyorum ki magduriyetim giderilir.
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
October 13, 2017, 07:43:33 PM

BTCTurk' ün neden bu kadar kasıntı bir sistem kullandığını zaten ben hiç anlamadım şimdiye kadar. Btctrader' in altyapısını kullanıyor ve sanırım onların app server' leri üzerinden işletiliyor veri. Alış/Satış tabloları, emir formları zaten çok karmaşık ve hep canımı sıkmıştır. Papara' nın da TL yatırma işlemlerinde %1+KDV komisyon kesiyor olması ile de kullanmayı bırakmıştım zaten.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 13, 2017, 08:15:43 PM

.......'lar (noktaları istediğiniz gibi doldurabilirsiniz) önce işlemini yaptıkları şeyin adını doğru yazsınlar.
"Etherium satmak için limit emir vermişsiniz. Daha sonra 13/10/2017 10:18’de piyasa fiyatından Etherium satışı yapmışsınız. Detaylı olarak kontrolleri sağladık ve bir sorun görüntülenmemektedir."
ULan andavallar önce doğru yazmayı öğrenin aracılık ettiğiniz şeyin. Ethereum o. https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

Gelelim mevzuya. BTCTürk'tür beklerim. Son 2 haftada bugüne kadar olan bütün güvenilirliklerini yerle bir ettiler. Eth eklediler, beceremediler. Rakamları uçtu 200 bine btc sattılar. Şimdi de bu saçmalık.
Daha da Btctürk'ü kullanmam(ki kullanmıyorum da zaten), kimseye de kullandırmam. Bu sizin hatanızı düzeltseler dahi kullandırmam. Umarım bitkapital gibi kapatır giderler. Kendi hatalarının cezasını çeksinler ahmak adamlar.
BU kadar aptallık, bu kadar saçmalık olamaz...

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
October 13, 2017, 10:13:25 PM

Btctürk ile bende sorun yaşadım. BTC fiyatı 9900 seviyesindeyken 9500e alış emri girdim. Bitcoin düşmeye başladı ve emri iptal etmek istedim edemedim. (5 dakika bile olmadı) Hemen ticket açtım, Facebook ve twitter sayfasından btctürk ekibine yazdım. "Alış emrimi iptal etmek istiyorum ama edemiyorum emir gerçekleşmesin iptal edin bitcoin düşüyor" diye.

Btctürk sistemsel bir hata olduğunu ve ekip arkadaşlarının sorunu çözmeye çalıştığını içeren bir mesaj attı. Lakin benim 9500den girmiş olduğum emir sistemsel hatadan dolayı akşam gerçekleşti. Sabah emiri iptal edin dedim akşama gerçekleşti. Bitcoin ise o gün 7800e düştü.

Ve BTCTÜRK sistemsel hata olduğunu kabul  etmesine rağmen herhangi bir zarar karşılayamayız diye cevap verdi.

işin garibi de geçen gün sunucu hatasından dolayı aynı sorun ile karşılaşan herkesin zararlarını karşılayacağız demiş olmaları. Çifte standart yani.
Aynı sorun bende olunca karşılayamayız, genelde olunca karşılarız. Karşıladılar mı onu da bilmiyorum.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
October 13, 2017, 10:25:31 PM

Geçmiş olsun. İlk okumaya başladığım da 0.62 kusur eth sattılar sandım, iyi ki o şekilde olmamış. Bir şey yapıcaz dediler ama her şeyi berbat ettiler. Bunlar bu tip zararları  karşılamayı bırak bir yana, kabul bile etmezler.Zaten verdikleri cevap da onu gösteriyor. Bunu yapmıyorlar, bari kullanıma açmasalar. Böyle giderse şikayetçi olanlar da çoğalacak gibi gözüküyor.
 Btcturk, resmen buz üstünde yürümek gibi tehlikeli oldu.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
October 13, 2017, 10:59:52 PM

Btctürk, bu olayı aydınlatmazsa çok büyük prestij kaybına uğrar.Zaten paribu varken şuan btctürkü kullanmak saçma bana göre etheri tam ekleyemediler bildiğim kadarıyla.
eric_draven
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 13, 2017, 11:16:14 PM

Sadece sistemsel sorunlar değil göz göre göre spekülasyon yapıyorlar. Son bri haftadır izliyorum; örneğin BTC anlık olarak 17k iken alış emirlerinde 20btc 1k dan emir girilmiş. aynı şekilde fiyat çok yüksekken 0,000020 gibi satış emirleri giriliyor ve bu 10 larca giriliyor arda arda. birden fiyat 500-600tl aşağı düşüyor. sonra birden geri yükseliyor. o kadar süre içeriisnde o kadar kişi aynı miktarı nasıl alacak yada satacak. zaten çok ağır işleyen bri sistemleri var. bazen anlık takiplerde hızlı alım satım yapıp kar edeyim derken sizin emir işlenene kadar fiyatlar tam tersi oluuor. koineks sağlam gibi duruyor oraya geçip denemeyi düşünüyorum.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
October 14, 2017, 07:00:53 AM

Gecen gun arkadasim da aynisini yasadigini bahsetti. Ben de yanlis sayfadasindir dedim gecirttim. Demek cocuk hakliymis. BTCTurk hatasini kabullenmiyor gordugum kadariyla. Bu hic guven verici degil.

For rent...
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 14, 2017, 08:54:52 AM

Btctürk anladığım kadarıyla eski döneminin marka değerinden yararlanarak devam edebileceğini zannediyor ama hem artık piyasada birçok (ve daha iyi) rakip var, hem de böyle çakallıklara kimse kayıtsız kalmıyor. Hata elbette yapılabilir ama hatanın arkanda durmaz, bir de karşı tarafa yüklemeye kalkarsan (yorumlardan da anlıyoruz ki bu münferit bir olay değil, başka yaşayanlar da var) kimse seni barındırmaz, s..tir olup gidersin, bu kadar basit.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
October 14, 2017, 10:22:47 AM

Sistemlerine ethereum eklediklerinde bir adım öne geçeceklerini düşünmüştüm, yanılmışım demek ki.
İmajları her geçen gün bozulmaya devam ediyor. Yılların markası haline gelmiş borsanın böyle aşağı sürüklenmesi çok üzücü

Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
October 14, 2017, 12:50:24 PM

Sayın Kullanıcımız,

BTCTurk Türkiye'de faaliyet gösterdiği 2013 yılından bu yana hiç bir kullanıcısını kasıtlı olarak mağdur etmemiş, oluşan mağduriyetleri ise mümkün mertebe gidermeye özen göstermiştir.

Şirketimiz 2016 yılında banka hesapları ile ilgili yaşadığı sorunlar sebebi ile uzun bir süre faaliyetlerine ara verdiği dönemde dahi bu durumu fırsat bilmemiş, sistemde bakiyesi olan her kullanıcısına tek tek ulaşmış ve bakiyelerini iade etmiştir.

Özellikle belirtmek isteriz ki; BTCTurk yalnızca alıcı ve satıcıları buluşturan bir alım satım platformudur. Site de kullanıcılar kendi aralarında alım satım yapmakta ve verilen emirlere tarafımızca herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Şirketimiz doğrudan bir Bitcoin - Ethereum alım satımı yapmadığı için gerçekleşen alım satım işlemlerinizden art niyetli olarak fayda sağlaması mümkün değildir.

Sistemimizin yenilenmesi ve Ethereum hizmetinin eklenmesi dolayısı ile yaşanan aksaklıklar teknik ekibimizin sürekli kontrolü ve sizlerin bildirimi ile anında giderilmiştir. Şikayetinize konu olan işlem, teknik ekibimiz tarafından detaylıca kontrol edilmiş ve yapılan ilk kontrollerde sistem kaynaklı bir hata olmadığı tespit edilmiştir. Buna istinaden destek ekibimiz tarafınıza bu bilgiyi iletmiş ancak yine de ilk iş gününde teknik ekibin daha detaylı kontrolleri yapmaya devam edeceğini, size tekrar bilgi verileceğini iletmiştir.

Tarafımıza ulaşan her talebiniz titizlikle incelenmekte ve konu, kişi ayrımı yapılmaksızın en kısa sürede çözümlenmektedir.

BTCTurk'ün en önemli vizyonu sektörde en güvenilir şirket olmaktır ve bu amaç için elinden gelen tüm gayreti bugüne kadar göstermiş, bundan sonra da göstermeye devam edecektir. Sistemlerimiz kaynaklı oluşan ve bunu tespit edebildiğimiz her türlü mağduriyet ve zararlarınızın karşılanacağından emin olmanızı isteriz.

Saygılarımızla.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
btclife01 (OP)
Sr. Member

View Profile
October 14, 2017, 01:00:28 PM

...Şirketimiz doğrudan bir Bitcoin - Ethereum alım satımı yapmadığı için gerçekleşen alım satım işlemlerinizden art niyetli olarak fayda sağlaması mümkün değildir.

Sistemimizin yenilenmesi ve Ethereum hizmetinin eklenmesi dolayısı ile yaşanan aksaklıklar teknik ekibimizin sürekli kontrolü ve sizlerin bildirimi ile anında giderilmiştir. Şikayetinize konu olan işlem, teknik ekibimiz tarafından detaylıca kontrol edilmiş ve yapılan ilk kontrollerde sistem kaynaklı bir hata olmadığı tespit edilmiştir. Buna istinaden destek ekibimiz tarafınıza bu bilgiyi iletmiş ancak yine de ilk iş gününde teknik ekibin daha detaylı kontrolleri yapmaya devam edeceğini, size tekrar bilgi verileceğini iletmiştir.
...

Sorunların giderilmesi bahsettiğiniz gibi anında olmamakla birlikte, diğer bilgileri yukarıdaki ilk mesajımda ben de belirttim. Ayrıca BTCTurk.com sitesini  ETH veya BTC işlemelerini manupule etmekle suçlamadım, bununla ilgili bir paylaşımım yok. Benim sorunun manupule değil, sistemsel hata.

...
BTCTurk'ün en önemli vizyonu sektörde en güvenilir şirket olmaktır ve bu amaç için elinden gelen tüm gayreti bugüne kadar göstermiş, bundan sonra da göstermeye devam edecektir. Sistemlerimiz kaynaklı oluşan ve bunu tespit edebildiğimiz her türlü mağduriyet ve zararlarınızın karşılanacağından emin olmanızı isteriz.
...

Öyle umuyorum.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
October 14, 2017, 01:33:10 PM

Ben Btcturk'e kapandıklarında paralarımızı iade ettiklerinden dolayı çok güveniyorum. Arayüzü de hoş ayrıca api bulunan tek site. Ama bu sorun yaşamayacağım anlamına gelmiyor. Bu eth işleri gerçekten bozdu işleri umarım hem madur olanların zararlarını karşılarlar hem de eski kalitelerini tekrar yakalarlar.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 14, 2017, 01:42:52 PM

Sabah yaptığım
https://bitcointalk.org/index.php?topic=249766.msg22944950#msg22944950

yukarıdaki işlemin adımları şu şekildedir(bir kısmı aşağıdaki ekran görüntüsünden de açıkca anlaşılacağı üzere);

1. 10ETH yatırdım ve bunu (hızlı bir şekilde) 12.720,52TL ile PİYASA FİYATINDAN  sattım.

2. Sonra BTC/TL sayfasını açtım ve ALIŞ kısmındaki (+) sembolüne basarak bu tutarın tamamına karşılık 0.62373138BTC !!! alabileceğimi gördüm.

3. "ALIŞ EMRİ GİR" butonuna tıkladım.

4. Yukarıda "Emir Girildi" uyarısı çıkdı.

5. Bu uyarı çıkar çıkmaz sağ üst köşedeki popuplar belirdi ve ETH aldığıma!!! dair bildirimler çıktı (BTC/TL sayfasındayım ve BTC alış emri girilmiş iken).

6. Bu bildirimleri görür görmez PrintScreen tuşuna basarak bu olayı kayıt altına aldım ve bu ekran görüntüsüyle birlikte hızlı bir şekilde desteğe e-mail gönderdim.

Burada kullanıcı hatası denebilecek hiçbirşey yoktur! 1 haftadır ETH ekleyeceğiz diye çökerttikleri sistemin bir hatasıdır, bana PiyasaFiyatından BTC yerine ETH satılmıştır.

Destek ile irtibata geçtim ve işlemdeki hatayı görür görmez aldığım ekran görüntüsünü gönderdim, gelen cevap;

-----------------------------------------------
OCT 13, 2017  |  02:16PM +03
Nihat cevapladı:
Merhaba ... Bey,

Sistemsel bir problem bulunmamaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirirken sayfanın sol üstünden ETH veya BTC sayfasından doğru sayfaya girmiş olduğunuza emin olmanızı rica ederiz. 13/10/2017 10:14 10 Etherium satmak için limit emir vermişsiniz. Daha sonra 13/10/2017 10:18’de piyasa fiyatından Etherium satışı yapmışsınız. Detaylı olarak kontrolleri sağladık ve bir sorun görüntülenmemektedir.

Teşekkürler.

Saygılar,

BTCTurk Ekibi

--------------------------------------------

Bu cevap benim soruma çözül değil! Hatta alakası bile yok, orada " İşlemlerinizi gerçekleştirirken sayfanın sol üstünden ETH veya BTC sayfasından doğru sayfaya girmiş olduğunuza emin olmanızı rica ederiz" şu kısmı yazarken ekran görüntüsünün incelenmediği "hazır bir cevap" gönderildiği belli.

Buyurun ekran görüntüsü, sağına soluna bakalım, neredeymişim, hangi işlemi yapmışım?

BTCTurk e acilen bu hatanın düzeltilmesini/kaybımın karşılanmasını istediğimi belirten yeni bir e-mail gönderdim. Bu sorun giderilmediği sürece bunun adı Nitelikli Dolandırıcılıktır!

**Hala sistemsel hatalar olduğu ortada, yukarıda yazdığım sorun hala herkesin başına geleblilir.
Yani piyasa fiyatından BTC almak için emir girdiğinizde ETH alabilirsiniz veya belki tam tersi!

Hocam valla bir bit yeniği olduğu ortada, ama bu türkiyede derdinizi kimseye anlatamazsınız, ne yazık ki burası böyle hale geldi. diyor ki adam sistemde biz öyle görüyoruz, sistem şöyle izin vermiyor siz almışsınız vs. Türkiyede gsm operatörleri de aynı hukuken nitelikli dolandırıcılık statüsüne girecek işlem konuşmalar yapıyorlar, ama işte gel de uğraş peşine düş, yaptıkları hep kar kaldığı için böyleler.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
October 14, 2017, 01:43:06 PM

olayin sonucunu ben de merak ettim acikcasi. belli olunca umarim burdan paylasirsiniz.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 14, 2017, 03:56:15 PM

Benim ana konusuna attığım post silinmiş ne diye siliniyor anlamıyorum buraya yazayım sildirin görelim.

Şirketimiz 2016 yılında banka hesapları ile ilgili yaşadığı sorunlar sebebi ile uzun bir süre faaliyetlerine ara verdiği dönemde dahi bu durumu fırsat bilmemiş, sistemde bakiyesi olan her kullanıcısına tek tek ulaşmış ve bakiyelerini iade etmiştir.

Kendi yazdıkları bu cümlenin ne anlama geldiğini sormuştum sadece benim sorumu sildireceklerine kendi yazdıkları şu saçma şeyi silsinler. Neyin fırsatından bahsediliyor burada?
CarolineWeishaupt
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
October 14, 2017, 04:29:03 PM

Anlaşılan btctürkün sonu gelmiş gibi ?
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: