Bitcoin Forum
May 01, 2024, 05:43:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24022 times)
dumbdragon
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 354

View Profile
October 30, 2017, 06:01:28 AM

Hayırlı olsun yerli projemiz. Bu şekilde yeni işlerin yaygınlaşması iyi olur. Ama Waves projelerinin hiç başarılı olduğunu görmedim .

1714585391
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714585391
Reply with quote  #2

1714585391
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714585391
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714585391
Reply with quote  #2

1714585391
Report to moderator
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 30, 2017, 06:15:58 AM

Forumun gücüyle ortaya çıkmış bir proje hayırlısı olsun zamanla çok daha iyi işlerde gelecektir tabi. Bende diğerleri gibi düşünüyorum keşke waves altyapısını kullanmasaydınız, insanlarda çok basitlik havası uyandırıyor.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1287
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 06:25:49 AM

Forumun gücüyle ortaya çıkmış bir proje hayırlısı olsun zamanla çok daha iyi işlerde gelecektir tabi. Bende diğerleri gibi düşünüyorum keşke waves altyapısını kullanmasaydınız, insanlarda çok basitlik havası uyandırıyor.

Türk borsaları tüm kapıları kapatınca mecburen Waves Platform'a yöneldik. Ama sonrasında kendi blokzincirimiz ve kendi borsamız olacak Smiley
BitcoinTurkiye
Member
**

Activity: 64
Merit: 10

View Profile
October 30, 2017, 06:33:27 AM

Milletin gazıyla herkes burada birbirini iyi yalamış.

Kimse kusura bakmasında forumdan birkaç eski üyenin danışman statüsü taşıması dışında projelik hiçbir şey yok ortada. Waves assetli token oluşturmak bu kadar kolay hatta çocuk oyuncağı iken kendilerine teknik danışman bile bulmuşlar Cheesy

Söyleseydiniz ben danışmansız hallederdim hepsini.

Daha paradan kaçmayıp Ethereum tabanlı bir token oluşturamıyorsunuz kendi blockzincirinizin olacağını iddia ediyorsunuz? Kimsiniz, bilginiz ne? Ne iş yaparsınız?
Biz bunları bunları yaptık bunları bunları yapacağız diyemiyorsunuz.

3-5 kuruş para kazanmak için çeviri yapan bir arkadaş gelmiş buraya konu açmış biraz süslemiş konuyu sonra ooo proje harika!

La neresi harika!?!

Ne var bu proje de ?

Türkçe platform olarak bu şekilde devam edin, hepinizin sonu yakındır. Birbirinizden para çırpmaya çalışmaya devam edin!

Forum moderatörü bu konuyu ne diye burada durduruyor anlamıyorum.

Bir kişi de çıkıp olumsuz yorum yapmamış, demek ki öncesinde slackten telegramdan baya destek toplamışlar.

Yazıklar olsun
karsidakikahveci
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 06:36:23 AM

Türkiye'nin dijital parası olmanız için milletin kullanabilmesi lazım. Bu noktada Waves platformu pratik kabul, ama kendiniz bişeyler yapsaydınız daha iyi olabilirdi. Muhtemelen 29 Ekim 19:23 için kastınız biraz, orası belli oluyor.

Ne yalan söyliyim ben de önyargılıyım ama forumdan bu kadar adam bu projenin içine girmişse, baştan gömmek yanlış olur. Bi izleyelim görelim bakalım bizim abiler ne yapacak? Haa scam ponzi filan çıkarsa bi daha hayatta forumda yazamazsınız. Aranızdan bir kaçının yeri yurdu da belli. Tefe koyar çalarlar valla. Umarım hazırlıklısınızdır Smiley

Ha bi de, madem waves platformundan çıkıyorsunuz, gelin bizde bi kahve için bari. Waves'le de ödeyebilirsiniz. (Adres: Starbaks'ın karşısındaki kahveci)
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 30, 2017, 06:50:48 AM

Kimse kusura bakmasında forumdan birkaç eski üyenin danışman statüsü taşıması dışında projelik hiçbir şey yok ortada. Waves assetli token oluşturmak bu kadar kolay hatta çocuk oyuncağı iken kendilerine teknik danışman bile bulmuşlar Cheesy

Daha paradan kaçmayıp Ethereum tabanlı bir token oluşturamıyorsunuz kendi blockzincirinizin olacağını iddia ediyorsunuz? Kimsiniz, bilginiz ne? Ne iş yaparsınız?

3-5 kuruş para kazanmak için çeviri yapan bir arkadaş gelmiş buraya konu açmış biraz süslemiş konuyu sonra ooo proje harika!

La neresi harika!?!

Ne var bu proje de ?

Türkçe platform olarak bu şekilde devam edin, hepinizin sonu yakındır. Birbirinizden para çırpmaya çalışmaya devam edin!

Bir kişi de çıkıp olumsuz yorum yapmamış, demek ki öncesinde slackten telegramdan baya destek toplamışlar.

Yazıklar olsun

Aslında birkaç kişi olumsuz yazmış ama kırmakta istememiş. Sorularınıza katılıyorum.
Şuan proje scam desem değil, ponzi hiç değil, hiçbir gelecek vaad etmiyor. tek özelliği tl nizi akçe yapıyorsunuz ama bu akçe ne işe yarıyacak oda belli değil. Mesela bu coini aldık değeri nasıl artacak? Sorulan sorulara hep aynı cevap verilmiş. adam bu coin ne işe yarıyacak demiş cevap olarak ether tabanlı coin yapmadık cunku hiçbir borsa kabul etmedi demiş. Ama waves kabul eden borsada yok. Soruya verilen cevap başka ama verilen cevapta saçma.
Büyük ihtimalle birkaç aya sonlanacaktır. Ben ekibin bile neden bu coini cıkardıgını bildiğini sanmıyorum. Ekibin coğu birbiriyle arkadaş muhabbet sırasında proje yapalım diyip yapmışlar gibi gözüküyor.
Globale çıkma ihtimali yok. Localde de ekibin kendisi dışında şuan destekcisi olacağını sanmıyorum.
Keşke 29ekim cıkarıcaz diye bu kadar aceleye getirmeselerdi.
AKCHE
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
October 30, 2017, 06:53:41 AM

Whitepaper'ı okumadan bu eleştiriyi yapmanız doğru değil. Waves varlığı oluşturmak elbette ki kolay ancak bu şekilde kaç proje çıkmış? Biz ortaya bir proje koyuyoruz ve Waves'i bir başlangıç olarak kullanıyoruz. Bunun da tek bir nedeni var: Türk borsaları herhangi bir dijital varlığı borsalarına sokmak istemediler. Akche'yi kullanıya ulaştırmak için daha hızlı başka bir yol bulamadık. Eğer sizin bir çözümünüz varsa, dinlemekten memnuniyet duyarız.

ERC20 Jetonu'nu da düşündük ancak Türk borsaları kabul etmedi. Yabancı borsaya ERC20 Jetonu sokup Türkiye'den talep toplamak da pek mümkün değil. Waves'i tercih etme nedenlerimizden biri de yakında açılacak Türk Lirası geçidi. Bu sayede Türk Lirası ile Waves platformundan Akche alınabilecek.

La neresi harika!?!

Ne var bu proje de ?

Akche'nin amacı, yerli projeleri desteklemek için halkın desteğini almak. Halk girişimcilerin sunduğu projelerin detaylarını görecek beğendiğine, aklına yatana yatırım yapacak. Eğer proje, yeterli desteği görürse, Akche ile projeye destek olanlar projenin %40'ına ortak olacak. Ancak bununla da bitmiyor. Girişimcilerin ihtiyacı olan diğer ayrıntıları da yatırım şirketleri karşılayacak ve onlar da projeye %20 ortak olacaklar.

Yazıklar olsun

Tabi ki tepkiler olacak, bunu zaten öngörmüştük. Yakın zamanda yeni duyurularımızla, hangi aşamalarda olduğumuzu, bu işi ne kadar ciddiye aldığımızı ve neler yapmayı hayal ettiğimizi adım adım göreceksiniz.

Elbette soru sorabilir, sorgulayabilir ve eleştirebilirsiniz. Tek ricamız, tüm kapıları kapatmayın. Bizi yargılamadan takip edin.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1287
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 06:58:55 AM

Aslında birkaç kişi olumsuz yazmış ama kırmakta istememiş. Sorularınıza katılıyorum.
Şuan proje scam desem değil, ponzi hiç değil, hiçbir gelecek vaad etmiyor. tek özelliği tl nizi akçe yapıyorsunuz ama bu akçe ne işe yarıyacak oda belli değil. Mesela bu coini aldık değeri nasıl artacak? Sorulan sorulara hep aynı cevap verilmiş. adam bu coin ne işe yarıyacak demiş cevap olarak ether tabanlı coin yapmadık cunku hiçbir borsa kabul etmedi demiş. Ama waves kabul eden borsada yok. Soruya verilen cevap başka ama verilen cevapta saçma.
Büyük ihtimalle birkaç aya sonlanacaktır. Ben ekibin bile neden bu coini cıkardıgını bildiğini sanmıyorum. Ekibin coğu birbiriyle arkadaş muhabbet sırasında proje yapalım diyip yapmışlar gibi gözüküyor.
Globale çıkma ihtimali yok. Localde de ekibin kendisi dışında şuan destekcisi olacağını sanmıyorum.

Aldığınız Akche'lere karşılık toplanan BTC, ETH, Waves ileride Türk Lirası, LTC, zCash vs. şirketin rezerv kasasında kalacak. Girişimcilerin projeleri için ödenecek Akche'ler o projenin fonu olacak ve projeleri hayata geçirmek için kullanılacak.

Amaç, girişimcilere daha kolay fon sağlayabilmek.

Akche'ler nasıl değerlenecek? Girişimler hayata geçtikçe daha fazla girişim Akche ile fonlanabilmek için Akche kullanacak ve daha çok kişi proje ortağı olmak için Akche almak isteyecek. Bu sayede Akche piyasada değer kazanacak. Borsada işlem gören her dijital para gibi değerini kullanıcı belirleyecek...

Şu aşamada globale çıkmak gibi bir düşüncemiz zaten yok. Globale çıkmak için önce kendi blokzincirimizi ve borsamızı kuracağız. Türkiye'de Türk Lirası ile Akche değiş tokuşu yapılabildikten sonra global borsalara da açılacağız.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
October 30, 2017, 07:00:31 AM

Az sabır arkadaşlar biraz hızlı bir şekilde çıktılar ortaya . Zamana bırakalım neler yapabilecek hep beraber göreceğiz . Güveni olmayan arkadaşlar yatırım yapmaz olur biter .

Waves tabanlı olması beni de üzüyor fakat Türk borsaları ERC20 desteklemiyor . Borsalar dan kaynaklı . Yakın zaman da bakarsanız çıkar bir bors destekliyoruz kardeşim der . Akche komple oraya yönlenir . Bu konuda biraz endişeli yaklaşıyorsunuz . En azından Türkiye şartlarında kimliklerini açıklamaları da bir avantaj .
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 30, 2017, 07:16:11 AM
Last edit: October 30, 2017, 08:25:10 AM by mstfprcn

Olumlu olumsuz tüm yorumlara teşekkürler, gerekli cevaplar yukarıda verilmiş bende birkaç ekleme yapmak istiyorum.

Evet forumda birbirleriyle bir araya gelen görüşen insanlarız, bu işe dahil olmadan öncede defalarca toplantı yaptık, masanın karşı tarafında oturan ekibi sizin kadar biz de zorladık ve işin içine girdik.

Dolandırıcı vs gibi yaftalamaları gülerek okudum Smiley forumu biraz takip eden insanlar bizlerin bu tip oluşumların karşısında olduğumuzu bilirler ve onlarında gülerek geçeceğini düşünüyorum. Anonim falanda değiliz ayrıca, yerimiz yurdumuz belli, yakında şirket kurulumu tamamlanınca ofisimizi de burdan paylaşacağız,

Sorusu çekincesi olan herkesi orada ağırlayıp fikir alışverişi yapmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Projeyi anlamayan arkadaşlar olmuş,whitepaper da yazılmış ama ben özet bilgi vereyim,

Elinde projesi olup kosgeb, banka, devlet ana baba desteği olmayan girişimci arkadaşlar ile yurtiçi ve yurtdışında angel investment firmalarını bir araya getirmek, projelerini desteklemek, gerekli mali,teknik vs desteği sağlayarak yol göstermek.

Şu anda görüştüğümüz bir kaç büyük yatırım firması mevcut, anlaşmalar yapılınca zaten sizlerde göreceksiniz.

ERC20 token ı çıkarma konusunda çok eleştiri gelmiş,

Evet bizzat biz waves ile başlanması konusunda tavsiye de bulunduk yoksa başlangıçta erc20 üzerinden gidiliyordu,

Neden Waves,

Token çıkarması kolay,
Cüzdanı ve kullanım kolaylığı
Digilira TL gateawayi ile TL ile direkt alım imkanı

Token çıkarmak evet kolay, mavi tik almak mesele Wink o süreçte de oldukça yol kat ettik, son düzlükteyiz.

Türkiye de ki borsalar (paribu vs) erc20 token ı ekleyemedikleri için bu projeyi o yönden ilerletemedik, ha keza waves e de 2018 yılı içerisinde smartcontract ve tokenamica gelecek,

ayrıca 1 yıl içerisinde kendi borsamızı kurarak tamamen oraya transfer olacağız,

Her proje kendi tokenıyla o borsada işleme de açılacak.

En önemli detayı da atladınız bence,

Bi crowdsale ya da ico olarak yaklaşılmış ama bizim para toplamak gibi bi derdimiz yok, ico olmayacak, tokenlar dex te alışverişe açılacak, isteyen alır isteyen almaz, silah falan da dayamayacağız kimsenin kafasına Smiley

Bir süre takipte kalırsınız aklınıza yatarsa destek olursunuz ya da olmazsınız, tamamen sizin insiyatifinizde.

Sabahlara kalan süren toplantılar ve verilen büyük emekler sözkonusu, o yüzden acımasızca gömmek yerine takip etmek bizleri de motive eder.

Dipnot:

Projede herhangi bir sıkıntı görürsek en önce zaten bizden duyarsınız, bu konuda da kimsenin şüphesi olmasın.

Herkese saygılar sevgiler.

orcungunay
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 4

View Profile
October 30, 2017, 08:37:03 AM

Proje ile ilgili benim de çözemediğim bazı hususlar var ama arkadaşlar 3-5 yerde devamı gelecek, duyuru yapacağız filan demiş. O yüzden ben de biraz bekleyeyim söyleyeceklerimi söylemek için.

Fakat bir sorum var. Kendi borsamız kendi paramız olacak demişsiniz. Bir tek Akche'nin satıldığı borsa mı olacak? Yoksa siz borsa yapacaksınız ve Akche de o borsada işlem gören bi coin mi olacak? (Bir başka borsanın açılması güzel fikir ama şu ankilerin hacimlerini dikkate alırsanız Akche'nin Bitcoin karşısında işi çok zor...)
AKCHE
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
October 30, 2017, 08:40:47 AM

Proje ile ilgili benim de çözemediğim bazı hususlar var ama arkadaşlar 3-5 yerde devamı gelecek, duyuru yapacağız filan demiş. O yüzden ben de biraz bekleyeyim söyleyeceklerimi söylemek için.

Fakat bir sorum var. Kendi borsamız kendi paramız olacak demişsiniz. Bir tek Akche'nin satıldığı borsa mı olacak? Yoksa siz borsa yapacaksınız ve Akche de o borsada işlem gören bi coin mi olacak? (Bir başka borsanın açılması güzel fikir ama şu ankilerin hacimlerini dikkate alırsanız Akche'nin Bitcoin karşısında işi çok zor...)

Yeni bir borsa olacak ve o borsada Bitcoin ve altcoinler işlem görecek. Akche de işlem gören altcoinlerden biri olacak. Borsadan TL ile Akche satın alanlar fonlamaya açılan projeler için açılacak sayfalarda proje detaylarını görüp değerlendirecek ve yatırım yapmaya karar verirse o projeye Akche göndererek katkı sağlayacaklar.
Afandoras
Member
**

Activity: 98

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
October 30, 2017, 08:54:00 AM

Tebrik ederim. İnşallah elimizden geldiğince destek oluruz. Takipte olacağım

emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
October 30, 2017, 08:59:19 AM

Bakalım bu işin sonu nereye bağlanacak. Takipteyiz.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
October 30, 2017, 09:01:58 AM

Bugüne kadarki en ciddi türk projesi bu herhalde. Başarılı olmanızı temenni ediyorum.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
October 30, 2017, 09:08:25 AM

Doğru şekilde ifade edilmemiş olabilir ancak halka arz ile şirket,  imece platformu oluşturulacak.
imece platformu startup projelere finansman sağlayacak bir yapı.
Elinde akche token'ı olanlar imece platformu üzerinde danışmanların süzgecinden geçmiş startup ları inceleyip yatırım yapılıp yapılmamasını oylayacak
isteyen akche sahibi bu startup a yatırım yapacak.
exchange hedefi ise daha ileri aşamada bu startup ların token larının işlem göreceği bir yapı olarak kondu.

akche nasıl değer kazanacak sorunuzun cevabı da şu;
1. akche waves DEX üzerinden USD/BTC/EUR/ETH ile alınıp satınalınabiliyor. (yakında TL ilede alınabilecek)
2. startup projelere yatırım yapıldıkça ve platform büyüdükçe akche de bu platformun para birimi olarak değerlenecek.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 30, 2017, 09:16:40 AM

Doğru şekilde ifade edilmemiş olabilir ancak halka arz ile şirket,  imece platformu oluşturulacak.
Elinde akche token'ı olanlar imece platformu üzerinde danışmanların süzgecinden geçmiş startup ları inceleyip yatırım yapılıp yapılmamasını oylayacak
exchange hedefi ise daha ileri aşamada bu startup ların token larının işlem göreceği bir yapı olarak kondu.

1. akche waves DEX üzerinden USD/BTC/EUR/ETH ile alınıp satınalınabiliyor. (yakında TL ilede alınabilecek)
2. startup projelere yatırım yapıldıkça ve platform büyüdükçe akche de bu platformun para birimi olarak değerlenecek.

Yanıtların için teşekkür ederim. Şimdi bu aslında bir tür fonlama. yani iconomi yada taas tarzı diyebiliriz o zaman. Ama bir kar dağıtım vaadi yok. Daha cok melek yatırımcı gibi düşünüyorsunuz.
Anladığım kadarıylada bir bakıma guweraların yaptıgı fonun daha coin haline dönüşmüş hali.
Doğrumu anlamışım yoksa başka bir işmi yapacaksınız?
Fonlayacağınız kişileri nasıl seçeceksiniz? Örneğin Bob geldi ben trade yapıcam 10 btc istiyorum dedi. Bunun verme yada vermeme kararını kim verecek?
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 09:23:46 AM

şöyle birkaç şey sorucam .
waves kaç ico yapıldı ve işe yarar olan oldu mu?
waves platformunda kaç coin eli ayağı düzgün bir borsada işlem görüyor ?
waves kendini en son ne zaman güncellediki alt coinlerine destek olsun ?
bence yolun başındasınız waves yerine eth hatta neo ne bileyim omni bile kulansanız daha başarılı olacağını düşünüyorum Nxt bile daha iyi
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 30, 2017, 09:30:36 AM

Yanıtların için teşekkür ederim. Şimdi bu aslında bir tür fonlama. yani iconomi yada taas tarzı diyebiliriz o zaman. Ama bir kar dağıtım vaadi yok. Daha cok melek yatırımcı gibi düşünüyorsunuz.
Anladığım kadarıylada bir bakıma guweraların yaptıgı fonun daha coin haline dönüşmüş hali.
Doğrumu anlamışım yoksa başka bir işmi yapacaksınız?
Fonlayacağınız kişileri nasıl seçeceksiniz? Örneğin Bob geldi ben trade yapıcam 10 btc istiyorum dedi. Bunun verme yada vermeme kararını kim verecek?

Ben de dahil olayım Smiley

öncelikle teşekkür ediyorum sorular gayet güzel ve verilen cevaplarla insanların anlamasını kolaylaştıracak cinsten o yüzden dolayı çok sağolun.

Evet aslında tamamen melek yatırım mantığı ile işleyecek,

Angel Investor şirketleriyle görüşmelerimiz son aşamada, onları yakın zamanda açıklayacağız.

İşleyiş genel oalrak şu şekilde olacak basitçe,

Tamamen proje üzerine kurulu, yani bob gelip 10 btc lazım derse,çayımızı içer gider Smiley

Elinde projesi olan arkadaşlar akche ye iletecek, bu konuda projeyi değerlendirecek 3 ekip mevcut, teknik olarak projelendirme ve fizibilite ekibi, uygulanabilirlik ve kullanım kolaylığını düzenleyecek bir ekip ve mali yönden projenin geri dönüşümünü, sürecini inceleyecek bir ekip...ileride akche sahiplerinin oylama yapacağız bir sistemde olacak.

Bu ekip onayından geçen projeye startup desteği sağlanacak, road mapinden web sayfasına kadar tüm detaylara kadar ve akche platformundan halka sunulacak, projeye yeterli ilgi olursa (proje fizibilite değerinin %20 si), angel investor şirketi projenin finansmanını üstlenecek.

AKche borsasını önümüzdeki sene devreye alınca bu proje için token üretilip o borsada da listelenecek,

Proje hayata geçip katma değer yaratınca, hem proje hem akche hemde yatırım yapanlar kazanacak.

Basit olarak bu şekilde özetleyebilirim.

Saygılar
teraviboys68
Member
**

Activity: 85

Earn with impressio.io

View Profile
October 30, 2017, 09:33:00 AM

Türk projeleri iyiden iyiye sayısını arttırdı. Umarım zamanla kalitelerini de arttırırlar

▰▰▰▰▰▰      IMPRESSIO     ▰▰     THE FUTURE OF INVESTING      ▰▰▰▰▰▰
Lightpaper   ▰   ✔ Instant Withdrawals  ✔ Team with a huge experience in the field   ▰   Facebook
Telegram   ███  ✔ 5% Partner Commission  ✔ Automated system for investors   ███   Twitter
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 62 »
  Print  

Jump to: