Bitcoin Forum
May 24, 2024, 05:06:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24026 times)
MrtShn
Newbie
*

Activity: 21
Merit: 0

View Profile
October 30, 2017, 02:31:28 PM

Twitterde arkadaşın birisi resim paylaşmış.

https://hizliresim.com/ZO9loV

Ben Türkiye nin adını göremedim! Aktif projeleri geçtim planlanan projelerde bile adı yok!

Ghana var, Nijerya var, Uganda bile var...

Tartışmaların ortak noktasını buraya taşımak lazım. Bu haritada Türkiye neden yok?

Konuyu BİLEN arkadaşların mutlaka bir cevabı vardır diye düşünüyorum...

yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
October 30, 2017, 02:32:45 PM

Türk borsaları ERC20 kabul etmediği için Waves tercih edildi.
Türkiye'deki mevcut bitcoin borsalarının ERC20 tabanlı tokenları kabul etmiyor olması o kadar önemli bir şey değil. Yani sırf buna bakılarak platformu ayarlamak biraz şey olmuş.
Whitepaper ile websiteyi biraz inceledim ve Akche projesinin vizyonunu pek geniş bulmadım. Beni yanıltın!  Smiley Başarılar dilerim.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
October 30, 2017, 02:39:22 PM

Diyelim ki bir ekip sağlam görünen bir projeyle geldi. Sizden yatırım desteği de aldı . Parayı aldıktan sonra kaçma veya gerçek olsa bile projeyi batırma ihtimalinde ne olacak.?

mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 30, 2017, 02:46:50 PM

Diyelim ki bir ekip sağlam görünen bir projeyle geldi. Sizden yatırım desteği de aldı . Parayı aldıktan sonra kaçma veya gerçek olsa bile projeyi batırma ihtimalinde ne olacak.?

Smiley böyle denetlemesiz parayı ancak babası çocuğuna verir Smiley

tabiki bi mentör denetim sistemi olacak, yol yordam gösterecek, fizibilete yol haritasını takip edecek.Bu projeye yatırım yapan insanlar ve yatırım şirketleri oalcak, al parayı ne yaparsan yap şeklinde bir yaklaşım zaten düşünülemez.

şirket kurularak resmi olarak ortaklık şekilde yönetilecek.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 02:47:29 PM

Türkiye'deki mevcut bitcoin borsalarının ERC20 tabanlı tokenları kabul etmiyor olması o kadar önemli bir şey değil. Yani sırf buna bakılarak platformu ayarlamak biraz şey olmuş.

Peki ben sana sorayım: Borsaya sokamadığın kripto parayı, vatandaşa nasıl ulaştıracaksın? Yani sen Akche'yi hiç bir yerden alamıyorsun ama biz Akche ile fon toplayacağız deseydik aa ne güzel bravo diyip alkışlayacak mıydınız?

Whitepaper ile websiteyi biraz inceledim ve Akche projesinin vizyonunu pek geniş bulmadım. Beni yanıltın!  Smiley Başarılar dilerim.
Web sitesi ve Whitepaper konusunda haklısın. Geri bildirimleri tek tek not ediyoruz. Hem web sitesi hem de whitepaper yeniden düzenlenecek. Sadece sizi değil, çoğu kişiyi yanıltacağız Smiley
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 02:52:52 PM

Fonlanan proje için T.C. Ticaret Kanununa uygun bir şirket kurulacak. Şirketin en az 3 ortağı olacak: Proje sahibi ya da ekibi, melek yatırımcı ya da ekibi, Akche sahiplerini temsilen Akche'nin şirketinden bir kişi. Yani parayı alan proje sahibinin resmi bir sorumluluğu olacak. Hadi bana müsade diyerek çıkıp gidemeyecek. Hukuk ekibi gerekli sözleşmeleri yapacak. Mentörler girişimlere yol gösterecek ve aynı zamanda girişimlerin çalışmalarını denetleyecek.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
October 30, 2017, 03:02:52 PM

yav bu adam valla komedi durmadan türk borsaları erc20 tabanlı tokeni kabul etmedi deyip duruyor sorması ayıp hangi türk borsası wavesi kabul etti valla bombasın paso aynı cevap birde ico yapmıyoruz para toplamıyoruz diyorsun sonrada fon olmazsa paralar iade olacak diyorsun ico yapmadıktan sonra ne anlamı var anlamadım borsaya yazacaksınız birkaç değer enayiler alacak olay o güveniyorsanız yapsanıza ico her şey çocukca hazırlanmış ahhahha

Türk borsaları ERC20 kabul etmediği için Waves tercih edildi. Türk borsaları Waves kabul etmiyor, ancak Waves Platform'a yakında Türk Lirası arageçidi gelecek ve platform üzerinden Türk Lirası ile Akche alınabilecek. Böylece Türk borsalarına bağlı kalınmayacak.

Akche için ICO yapılmıyor. Fon toplama kısmı, Akche ile fonlanacak projeler için. Yani X Projesi tanıtılacak ve o proje için Akche ile ödeme yaparak fon toplanacak. Daha sonra o fonda toplanan Akche'ye karşılık gelen tutar fonlanan projeye aktarılacak. (Proje sahibine Akche verilip piyasada satması istenmeyecek)

türk lirası arageçidi dediğiniz digilira mı o da bir asset iyicenek saçmalamışsınız valla helal olsun yatırım yapacaklara tavsiyem uzak dursunlar gidin çöp coine yatırın daha sağlam
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 03:09:12 PM

türk lirası arageçidi dediğiniz digilira mı o da bir asset iyicenek saçmalamışsınız valla helal olsun yatırım yapacaklara tavsiyem uzak dursunlar gidin çöp coine yatırın daha sağlam

Sakin ol arkadaşım. TL ara geçidi bir asset değil. USD ve EURO gibi cüzdanda kullanabileceğin bir döviz olacak. Yani Waves cüzdanında USD ve EURO'nun yanına gelecek 3. para birimi Türk Lirası olacak. Onun konusu ayrı...

"Çöp coin"e yatırım yapmak isteyen varsa, ona da çözüm var: Waves platformundaki coinleri copsepeti adresine gönderin, çöpe gideceğine sepette biriksin...

Bu arada ısrarla anlamak istemediğiniz ve karşı çıktığınız konu olan Waves platformunda varlık olma meselesi "geçici" onu da tekrar belirteyim. Tek nedeni de Türk borsalarının başka bir dijital para eklemeyi kabul etmemesi!
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
October 30, 2017, 03:16:37 PM

Digilira TL gateawayi ile TL ile direkt alım imkanı

- ICO tecrübelerinden dolayı saygı duyduğum Serkan beyin neden desteklediği belli oldu : )

Bi crowdsale ya da ico olarak yaklaşılmış ama bizim para toplamak gibi bi derdimiz yok, ico olmayacak, tokenlar dex te alışverişe açılacak, isteyen alır isteyen almaz, silah falan da dayamayacağız kimsenin kafasına Smiley

- Dex üzerinden alışverişe açılacak demek %100 premine olan bir asset demek dolayısıyla alıcıların paraları size gelecek eğer becerebilseydiniz ico yapardınız zaten  Wink
Projeler fonlanacak geri dönüş olacak deseniz bile geri dönüşün ne şekilde olacağını anlatamıyorsunuz. %40 olacak diyor %60 size gidiyor zaten buna para toplamak denir.
Whitepaper hazırlamışsınız blockchain anlatmışsınız bu soruların cevapları yok.

Her biriniz farklı farklı cevaplar veriyorsunuz özellikle akche denilen arkadaş hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan cevap veriyor.
Sizler her biriniz farklı bir altyapı kurmuşsunuz kafanızda böyle proje mi olur?
Coin ile token ayrımının bile farkında değilsiniz ama biriniz projelerin tokeni olacak diyor biri farklı bir şey söylüyor.
Teknik altyapıyı oluşturmadan ve bütünlük sağlayamadan bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz tamamen acemilik başka bir şey değil.

Şu konuyu görünce ekip toplayıp adam gibi bir proje ortaya çıkarasım geldi  Smiley
alpoahmo
Full Member

Merit: 125

View Profile
October 30, 2017, 03:27:59 PM

Digilira TL gateawayi ile TL ile direkt alım imkanı

- ICO tecrübelerinden dolayı saygı duyduğum Serkan beyin neden desteklediği belli oldu : )

Bi crowdsale ya da ico olarak yaklaşılmış ama bizim para toplamak gibi bi derdimiz yok, ico olmayacak, tokenlar dex te alışverişe açılacak, isteyen alır isteyen almaz, silah falan da dayamayacağız kimsenin kafasına Smiley

- Dex üzerinden alışverişe açılacak demek %100 premine olan bir asset demek dolayısıyla alıcıların paraları size gelecek eğer becerebilseydiniz ico yapardınız zaten  Wink
Projeler fonlanacak geri dönüş olacak deseniz bile geri dönüşün ne şekilde olacağını anlatamıyorsunuz. %40 olacak diyor %60 size gidiyor zaten buna para toplamak denir.
Whitepaper hazırlamışsınız blockchain anlatmışsınız bu soruların cevapları yok.

Her biriniz farklı farklı cevaplar veriyorsunuz özellikle akche denilen arkadaş hiç bir teknik bilgiye sahip olmadan cevap veriyor.
Sizler her biriniz farklı bir altyapı kurmuşsunuz kafanızda böyle proje mi olur?
Coin ile token ayrımının bile farkında değilsiniz ama biriniz projelerin tokeni olacak diyor biri farklı bir şey söylüyor.
Teknik altyapıyı oluşturmadan ve bütünlük sağlayamadan bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz tamamen acemilik başka bir şey değil.

Şu konuyu görünce ekip toplayıp adam gibi bir proje ortaya çıkarasım geldi  Smiley

hocam bunlar galiba bir ekip birbirlerini gazlaya gazlaya proje yapmışlaryan hesaplarından da oo süper harika yazıyorlar proje yapmakgüzel düşünce ama sağlam temellere dayanır olmalı bir kere coinin sağlam olması rezerv olan para olmalı o coine ico yok para yok e biz borsaya sürecez oradan alın bu kafayla zor
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 03:34:29 PM

siz benim sorduğum aslında bu değildi yada kendimi net ifade edemedim.
olayın ico olması değil benim dediğim. siz böyle düşünmüşsünüz kullandığınız zincirdi sadece bu gün gerçekten iyi başarı sağlayan coin oldu oda  tesadüf işte shadow token Cheesy yüzde 200 yapmış ne hikmetse
waves kullanmak  yerine tariflerinizden anladığım açıklamadan da bu varmış gibi görünüyor fon sistemi gibi bir durum olacak (umarım bende yanlış anlamamışım)
tge yani ico yapın projenize güveniyorsunuz anladığım kadarıyla waves kullanacağına toplanan para ile daha kalite bir zincir kullanın
mesela size hem destek sağlayacak hemde prim yaptıracak bir önerim olsun.
tezosu kullanmayı deneyin sisteminize entegre olabilcek bir durumu varmı diye türk bir arkadaş vardı konuşmuştuk daha önce kendisiyle görüşün
böylece tezostaki beklentiyi değere dönüştürebilirsiniz belki. buda benden size Smiley (fikir hakkı saklıdır Cheesy )

Arkadaşlar, hep aynı konuda eleştiriyorsunuz. Neden Waves diyorsunuz ama yerine bir şey önermiyorsunuz. (ERC20'yi Türk borsalarının entegre etmek istemediğiniz defalarca söyledim)

şu kısmını tuaf geldi daha ne önermem gerek Cheesy projenizi yapıp bırakayım mı?
ayrıca tezos size zaten bu yöntemi denemenizi tavsiiye ettim . adamların durumunu önemli değil ki öyle de böylede bu coin piyasa girecek.
ve ilk asseti siz olacaksınız ha şimdi çıkarmşsınız ha 6 ay sonra çıkarmışsınız önemli olan sağlam ve özellikle ilk proje olmak.
en azın benim kadar bilgilisinizdir kripto dünyasında eminim hatta benden daha da fazla .
türk proje olarak özgün bir durum yaramayı deneyin varsın geç olsun zor olsun yada olmasın ama deneyin
daha da bişey diyemeyeceğim.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1516

View Profile
October 30, 2017, 03:35:10 PM

İlginç bir proje gibi görünüyor. Akche ile Digilira'nın organik bağı var mıdır? Sasha Ivanov ile görüşüldü mü? Yurtdışında ilgililer bu projeye nasıl bakıyorlar?

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
ikm
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
October 30, 2017, 03:38:29 PM

Bu arada ısrarla anlamak istemediğiniz ve karşı çıktığınız konu olan Waves platformunda varlık olma meselesi "geçici" onu da tekrar belirteyim. Tek nedeni de Türk borsalarının başka bir dijital para eklemeyi kabul etmemesi!

şuanada bişey demeden geçmeyeyim dedim.
türk borsaları kabul etmesin boşverin nasılsa illaki kabul ederler zamanla.
sen milyon dolarlık proje çıkarcan onlar eklemicek ki kendi yazılımcılarınız olacak bu olayda
adamların sistemine kendi yazılımcınla birlikte entegre edersiniz sorun olmaz. bilgisayar olayında daima çözüm vardır.
sanırım sizi tr paritesinde böceklenen bir coin çıkarmaya kafaya koymuşsunuz
tr paritesi sizi ne kadar direndirir bilemem ama coinin liquide bile işlem görse daha çok hatta yobitte c-cex te bile işlem görse tr den daha fazla hacim yapar.
Geleve
Full Member

Merit: 104

View Profile
October 30, 2017, 03:39:10 PM

İlginç bir proje gibi görünüyor. Akche ile Digilira'nın organik bağı var mıdır? Sasha Ivanov ile görüşüldü mü? Yurtdışında ilgililer bu projeye nasıl bakıyorlar?

Hocam amma yaptınız ya. Sasha ile niye görüşsünler  Grin Veya Sasha onlarla niye görüşsün. Her waves tabanlı token çıkaran ile Sasha görüşüyor mu sizce.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 03:41:47 PM

şu kısmını tuaf geldi daha ne önermem gerek Cheesy projenizi yapıp bırakayım mı?
ayrıca tezos size zaten bu yöntemi denemenizi tavsiiye ettim . adamların durumunu önemli değil ki öyle de böylede bu coin piyasa girecek.

Sorunun cevabını kendin vermişsin. Tezos piyasada mı? Değil. Biz nasıl kullanacağız?

ve ilk asseti siz olacaksınız ha şimdi çıkarmşsınız ha 6 ay sonra çıkarmışsınız önemli olan sağlam ve özellikle ilk proje olmak.

6 ay sonrası için kendi dijital paramızı ve borsamızı projeye dahil ettik.

en azın benim kadar bilgilisinizdir kripto dünyasında eminim hatta benden daha da fazla .
türk proje olarak özgün bir durum yaramayı deneyin varsın geç olsun zor olsun yada olmasın ama deneyin
daha da bişey diyemeyeceğim.

Özgün bir şey yapmaya çalışıyoruz, ama henüz tüm detayları verilmemiş proje için herkes yerin dibine gömdü bile...
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 03:45:11 PM

Serkan'ın Digilira'sı ile Akche'nin organik bir bağı yok. Ancak Digilira arageçidi sayesinde TL ile Akche alınıp satılabilecek.

Sasha Ivanov ile değil ama Waves ekibiyle onay için temas kurduk. Varlık onaylatmak için Sasha ile görüşülse, adam iş yapamaz Smiley
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 30, 2017, 03:47:00 PM

şuanada bişey demeden geçmeyeyim dedim.
türk borsaları kabul etmesin boşverin nasılsa illaki kabul ederler zamanla.
sen milyon dolarlık proje çıkarcan onlar eklemicek ki kendi yazılımcılarınız olacak bu olayda
adamların sistemine kendi yazılımcınla birlikte entegre edersiniz sorun olmaz. bilgisayar olayında daima çözüm vardır.
sanırım sizi tr paritesinde böceklenen bir coin çıkarmaya kafaya koymuşsunuz
tr paritesi sizi ne kadar direndirir bilemem ama coinin liquide bile işlem görse daha çok hatta yobitte c-cex te bile işlem görse tr den daha fazla hacim yapar.

Türk borsalarına girme isteği, Akche'nin bir an önce TL ile işleme açılabilmesiydi. Olmadı. Ancak projeyi 29 Ekim'de duyurduk. Bundan sonra özgün dijital para ve kendi borsamızı kurmak için çalışmalara devam edeceğiz.

Biz milyon dolarlık proje çıkarmaya uğraşmıyoruz. Milyon dolarlık projesi olanlar bize gelip, kimseden bulamadıkları desteği Türk halkından bulsun istiyoruz.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
October 30, 2017, 03:52:44 PM

Sasha'yı çok büyütmeyin gözünüzde. Waves ekibinin çoğu ve Sasha'da dahil benim arkadaşım. Ama adamlar kurumsal ilerliyorlar. Website, whitepaper ve ekibi önce görmek istiyorlar. Türkiye'den Waves ekibi ile çok samimi olan başka arkadaşlarımızda var. Biz de Waves gibi kurumsal adımlarla ilerlemek istiyoruz. Gerekli belgeleri ve başvuruları Wavese yaptık. Önümüzdeki günlerde yine bir görüşme olacak. Orada bu olayı nihayete erdireceğiz.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1516

View Profile
October 30, 2017, 04:12:05 PM

Sanırım ekip üyeleri birbirine cevap vermeye başladı. Çok seslilik iyidir ama sorulan sorulara tek bir cevap verilse daha iyi olacak.
İleride katılacağınız konferansları nerede görebiliriz? Şu ana kadar kesinleşen konferanslar hangileridir?

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
srknbyr
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
October 30, 2017, 05:27:02 PM

digilira ile Akche projesinin birbirleri ile bir organik bağı yoktur. digilira Waves Platform'da Türk Lirası geçidi olarak hizmet verecektir. Hizmete girdiğimizde sadece Bitcoin, WAVES, Ethereum, Litecoin ve benzeri kripto paralar değil aynı zamanda Akche gibi yerli projelerin assetleri de Türk Lirası ile alınıp satılabilecektir. 11 Kasım tarihinde Moskova'da Waves entegrasyon müdürü ile bir toplantımız olacak. Eger büyük bir düzeltme gelmez ise Kasım ayı sonuna doğru faaliyete geçmeyi planlıyoruz.

Akche projesinin ekibini, bilgi birikimini ve projede henüz açıklanmayan büyük yatırımcıları biliyorum. Türkiye'den de böyle bir projenin çıkabileceğini bizlere zaman içerisinde göstereceklerine de inanıyorum.

Ancak benim burada müdahil olabileceğim konu ise proje için Waves Platform'un seçilmesinin fazlaca eleştirilmesi. Bence bunun nedeni Waves Platform'un sunabileceği nimetlerin tam olarak anlaşılamaması. Waves'in mobil ve chrome uygulamaları, tüm blok zincirini indirmenize gerek kalmadan sizin kripto paralarınızı tutabileceğiniz bir cüzdan ve aynı zamanda da takas yapabilmenizi sağlayan merkezsiz borsa hizmet sunmaktadır.

Bir projeniz olduğunu, ancak bu projenizi tüm dünyanın bilmesinin de bir anlamı olmadığını düşünün. Sadece Türkçe bir whitepaper hazırlayarak yalnızca ilgili kitleye ulaşabilir, minimum teknik bilgi ile Waves Platform üzerinde bir asset oluşturabilir ve digilira geçidi ile projenizi gerçekleştirmek için Türk Lirası toplayabilirsiniz.

Türk Lirası geçidi olarak hizmete girdikten sonra, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet verecek projelerin çıkacağına ve projelere ait assetlerin belki de sadece Türk Lirası ile alınıp-satılacağına dair inancımız çok yüksek.

Önemli olan şeyin Waves Platform üzerinde yapılan herhangi bir ICO'nun tutup tutmaması değil, Waves Platform'un sunduğu imkanlardan bizim ne kadar çok yararlanıp yararlanmamamız olduğunu düşünüyorum. Belkide zamanında DAO'nun başaramadığını Akche başaracaktır.

Burada okuduklarım bana şu fıkrayı hatırlattı;

“Adamın biri cehennemi geziyormuş. Cehennemde her milletin ayrı ayrı kuyuları varmış. Her kuyunun başında da zebani duruyormuş. Kuyulardaki insanlar canla başla çıkmak için uğraşıyor birbirlerine destek veriyormuş. Tam biri çıkacakken zebani görevini yapıyor adamın kafasına vurup onu tekrar aşağı atıyormuş. ama insanlarım mücadelesi bitmiyor yeniden deniyorlarmış.Adam her kuyunun başında bu manzarayı görerek gezerken birde ne görsün başında zebanisi olmayan bir kuyu….hemen merakla sormuş;
-Neden bu kuyunun başında kimse yok?
Yanındaki zebani şu cevabı vermiş,
-Bu kuyu Türklerin kuyusu, burada zebaniye gerek yok çünkü onlar içlerinden biri çıkacak olduğunda onu tutup aşağı çekerler. Bu yüzden buraya zebani koymuyoruz"

Bence biraz fazla ön yargılıyız, proje ekibine biraz zaman tanımamızda fayda olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla..

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 62 »
  Print  

Jump to: