Bitcoin Forum
May 26, 2024, 06:14:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24027 times)
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 31, 2017, 07:24:11 AM

Serkan Bey'in Digilira ile ilgili yazdığından yola çıkarak. Akche' nin burada fonksiyonu nedir ?
Kahvecoin örneği vermişti bir arkadaş bir kaç sayfa önce.
O Kahvecoin'i Waves Platform üzerinde tamda yukarıdaki Alıntıda anlatılan şekilde çıkarmamasının ve Akche'yi tercih etmesinin nedeni nedir ?

Kahvecoin'i sadece oluşturan kişi/ekip destekler ama Akche'nin Melek Yatırımcı desteği var.  Akche, Waves platformunda varlık satıp, para kazanma peşinde değil. Hedef, halkın Akche aracılığı ile girişimleri desteklemesi. (Çünkü bu sayede kar payı alacaklar) Ama asıl amaç Türkiye'den global rakipleriyle mücadele edebilecek girişimler/projeler çıkarmak...
hirozaki faraday
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 279

View Profile
October 31, 2017, 10:56:34 AM

Hadi diyelim ki scam, ponzi, titan değil. Değil tamam. Arkadaşlar siz OAX'ın, BTS'nin, LRC'nin, WAVES'in yapmadığı neyi yapacaksınıs. Yada insanlar neden diğer merkezi borsalar dururken sizi bekleyip yatırıp yapsın? Hakkınızda hayırlısını diliyorum utanan ben olmak çok istiyorum içimizden birilerinin çıkıp en azından öncü olmasıda güzel birşey, o kadar kötü yoruma rağmen yılmadan güzel bir dille ikna çabasıda takdire şayan ama beni tatmin etmedi. Tekrardan başarılar diliyorum.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 31, 2017, 11:59:13 AM

Hadi diyelim ki scam, ponzi, titan değil. Değil tamam. Arkadaşlar siz OAX'ın, BTS'nin, LRC'nin, WAVES'in yapmadığı neyi yapacaksınıs. Yada insanlar neden diğer merkezi borsalar dururken sizi bekleyip yatırıp yapsın? Hakkınızda hayırlısını diliyorum utanan ben olmak çok istiyorum içimizden birilerinin çıkıp en azından öncü olmasıda güzel birşey, o kadar kötü yoruma rağmen yılmadan güzel bir dille ikna çabasıda takdire şayan ama beni tatmin etmedi. Tekrardan başarılar diliyorum.

Oax , WAVES, LRC,BTS hepsi merkezi olmayan borsalar değil mi ? birbirinden farkları ne ? wavesin veripte oax ın veremediği ne mesela ?, ya da lrc de süper efsane olupta wavesin sunamadığı ne,

hepsi aynı prensiple yola çıkan borsalar değil mi ??

oax a mesela çıakrken, sen waves in yapamadığı neyi yapacaksın diye sordular mı ?

diyelim sordular, oax hakkaten ya, ben waves ten daha iyi ne yapabilirim en iyisi projeyi rafa kaldırayım mı dedi ?

hayır, piyasaya çıkıp pastadan payını aldı mı ?

aldı,

Ha keza, borsa sadece bizim projemizin bir yan ayağı, komple olarak değerlendirirsek sadece bir parçası,

waves , proje fonlayıp, bu projeleri finansal ve teknik olarak destekleyip, bu projeler için melek yatırımcılardan fon sağlayıp, kendi dex inde bu projelere token çıkartıp, bu projelere ortak oluyor mu ?

olmuyor.

Biz oluyoruz.

İkna olmamanı saygıyla karşılıyorum tabiki, ileride inşallah seni de ikna edebiliriz.

Saygılar
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
October 31, 2017, 11:59:23 AM

Siz konuyu anlamadan yazmışsınız sanırım. Türkiyeden yeni sturtupların çıkmasını sağlayacak bir proje bu. Borsa bunun son adımı. Önce projenin ilk ayaklarını anlayın. sonra borsayı sorun.

karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
October 31, 2017, 01:02:08 PM

Scam yazmamı birçok arkadaş yanlış bulmuş. Yazdıklarımı doğru düzgün okumadan birşeyler yazmış. Beni tanımayanlar ve anlamayanlar için bir özet geçeyim:
- Tr'den çıkan projelere çok fazla eleştiri geldiği söyleniyor. Vitalik türk olsaydı eth buralarda olmazdı falan ( evet olmazdı tıpkı waves'in rus olduğu önyargısını yıkamadığı ya da neo'nun çinliler tarafından pump landığı gerçeği gibi.)

- Digilira ve peerguess neden bu derece eleştirilmedi? Çünkü daha projeyi anlatmakta bile güçlük çeken bir ekip var karşımızda.

- Ben tr'den proje çıkmasını en az sizin kadar istiyorum. Eskiden madencilik için çip üreten firma olsa keşke diyorduk tr'de, ya da neden bizde proje çıkmıyor bak adamlar deli gibi coin çıkarıyor gibi şeyler tartışıyorduk. Buradan çıkaraçağınız anlam ben tr deki projelere karşı değilim. Digilira'yı sabırsızlıkla bekleyen birisi olarak.
Aynı şekilde Peerguess projesi içinde birkaç öneri ile karışık eleştiride bulunmuştum. Blockfolio kullanacağıma peerguess kullanırım yinede. Adamlar projeyi net ve kısa bir şekilde açıkladılar çünkü.

- Karmenali neden böyle diyorsun ama diye söylenmeyin. Projeyi açıp okudum, yabancı projeleri okumaktan bile erinmezken bizim projeleri niye es geçeyim. Yine söylüyorum whitepaper başta olmak üzere site ve burada yer alan bilgiler çöpten ibaret. Projede tutarsılık had safhada.

**Projenin İPO ya alternatif olarak İCO ekosistemini start up lara sunacağını bana gelen (onurgozupek arkadaştan) mesajdan yeni kavrayabildim düşünün tutarsızlık bu kadar. Şimdi sizlerin önünde projeyi bir değerlendirelim.

Akche ekibi projesi olan ve finansman arayan girişimcilere yatırım toplamak için Blockchain ekosisteminin imkanlarını sunacak ( buraya kadar mükemmel)
- Akche ekibi bu finansmanı kendi sanal para sı olacak Akche ile sağlayacak ( akche wavesplatform üzerinde satışa sunulacak)
  --Öncelikle bunun için Akche'nin bir değeri olması gerekiyor. Bir de bu değerin karşılık geldiği bir değer. (örnek startup ların %40 hissesi demişler)
  --Bu startup sahipleri geldi Akche ekibine sunumunu yaptı, Akche ekibi;  akche sahipleri ile  birlikte bu startup ları oyladı ve finansmanı bu startup a sağladı. ( Kazanan hem türkiye hem biz ne güzel bir durum.)

Yanlış anladığım bir nokta varsa düzeltin.

-- neden hosting'in yurtdışında olmasına sinirlendiğimi projeye bakarak görebilirsiniz Türk borsası türk projesi vs.

-- neden Scam diyorsun diyenlere tekrar erinmeden söylüyorum """" Yaratacakları değer olan Akche sanal parası scam'dır. Çünkü bu adamlar bu projeyi mevcut değerlerle de (diğer altcoin bitcoin vs.)  sağlayabilir."""" Oylama yapmak için akche'ye ihtiyaçları yok. Finansman sağlamak için Akche'ye ihtiyaç yok.

-- Neden Akche değerinin yaratılmasına bu kadar katıyım.

Birden fazla startup a sağlanacak finansman sırasında biz yatırımcılar belkide  sadece "a" startup ına yatırım yapmak istiyoruz. O zaman b ve c projesine sağlanan finansman yine Akche üzerinden sağlanacağı için birden bire görecez ki a,b ve c projelerine finansman sağlayan bir durumun içerisindeyiz. Yok eğer bu akche ler  yapılan yatırımlara karşılık bir payı ifade etmeyecekse o zaman yine başa dönüyoruz. Bu değer ile finansman sağlamanın bir mantığı yok zaten. Her startup a ayrı bir İco yapılır isteyen istediği değerle yatırmını yapar. Ama benim düşüncem bu adamlar bu akche ile sadece yatırım kabul edecek işin içine edecekler.

--- Neden bu kadar katıyım. Güzel kardeşim madem bu kadar finans dünyasıyla iç içesin neden finansmanı sadece tr 'den sağlama çabasındasın. Ülkenin durumu belli zaten. Paranın dolaşım hızını mı arttırmaya çalışıyorsun yoksa yastık altındaki para ve altınları yatırım dünyasına çekme gibi bir hayal mi kurdunuz.

Ya daha yazacak o kadar şey var ki, bir ve birkaçını dikkate alsanız hemen kendinize çeki düzen verip kendinizi bambaşka bir kulvarda bulabilirsiniz.  

Biraz mükemmeliyetçi olun ve siz daha kendiniz bir finansman sıkıntısı yaşıyorsanız diğer startup lara nasıl finansman sağlayacaksınız.

Starbase projesini copy paste yapın ama yinede bana böyle saçmalıklarla gelmeyin. İş dünyası bu kimin ilk fikri olduğuna değil kimin daha iyi yaptığına bakar. Gittigidiyor örneği Smiley

Haydi selametle ve bol şans. Yardıma ihtiyaç duyarsanız her zaman burdayım.
aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
October 31, 2017, 01:03:58 PM

hayırlı olsun arkadaşlar bir türk ve türkiye sevdalısı olarak böyle bir proje çıkardığınız için tebrik ediyorum
umuyorum başarılı olursunuz, ALLAH utandırmasın
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
October 31, 2017, 01:23:20 PM
Last edit: October 31, 2017, 01:33:27 PM by mstfprcn

Scam yazmamı birçok arkadaş yanlış bulmuş. Yazdıklarımı doğru düzgün okumadan birşeyler yazmış. Beni tanımayanlar ve anlamayanlar için bir özet geçeyim:
- Tr'den çıkan projelere çok fazla eleştiri geldiği söyleniyor. Vitalik türk olsaydı eth buralarda olmazdı falan ( evet olmazdı tıpkı waves'in rus olduğu önyargısını yıkamadığı ya da neo'nun çinliler tarafından pump landığı gerçeği gibi.)

- Digilira ve peerguess neden bu derece eleştirilmedi? Çünkü daha projeyi anlatmakta bile güçlük çeken bir ekip var karşımızda.

- Ben tr'den proje çıkmasını en az sizin kadar istiyorum. Eskiden madencilik için çip üreten firma olsa keşke diyorduk tr'de, ya da neden bizde proje çıkmıyor bak adamlar deli gibi coin çıkarıyor gibi şeyler tartışıyorduk. Buradan çıkaraçağınız anlam ben tr deki projelere karşı değilim. Digilira'yı sabırsızlıkla bekleyen birisi olarak.
Aynı şekilde Peerguess projesi içinde birkaç öneri ile karışık eleştiride bulunmuştum. Blockfolio kullanacağıma peerguess kullanırım yinede. Adamlar projeyi net ve kısa bir şekilde açıkladılar çünkü.

- Karmenali neden böyle diyorsun ama diye söylenmeyin. Projeyi açıp okudum, yabancı projeleri okumaktan bile erinmezken bizim projeleri niye es geçeyim. Yine söylüyorum whitepaper başta olmak üzere site ve burada yer alan bilgiler çöpten ibaret. Projede tutarsılık had safhada.

**Projenin İPO ya alternatif olarak İCO ekosistemini start up lara sunacağını bana gelen (onurgozupek arkadaştan) mesajdan yeni kavrayabildim düşünün tutarsızlık bu kadar. Şimdi sizlerin önünde projeyi bir değerlendirelim.

Akche ekibi projesi olan ve finansman arayan girişimcilere yatırım toplamak için Blockchain ekosisteminin imkanlarını sunacak ( buraya kadar mükemmel)
- Akche ekibi bu finansmanı kendi sanal para sı olacak Akche ile sağlayacak ( akche wavesplatform üzerinde satışa sunulacak)
  --Öncelikle bunun için Akche'nin bir değeri olması gerekiyor. Bir de bu değerin karşılık geldiği bir değer. (örnek startup ların %40 hissesi demişler)
  --Bu startup sahipleri geldi Akche ekibine sunumunu yaptı, Akche ekibi;  akche sahipleri ile  birlikte bu startup ları oyladı ve finansmanı bu startup a sağladı. ( Kazanan hem türkiye hem biz ne güzel bir durum.)

-- neden hosting'in yurtdışında olmasına sinirlendiğimi projeye bakarak görebilirsiniz Türk borsası türk projesi vs.

-- neden Scam diyorsun diyenlere tekrar erinmeden söylüyorum """" Yaratacakları değer olan Akche sanal parası scam'dır. Çünkü bu adamlar bu projeyi mevcut değerlerle de (diğer altcoin bitcoin vs.)  sağlayabilir."""" Oylama yapmak için akche'ye ihtiyaçları yok. Finansman sağlamak için Akche'ye ihtiyaç yok.

Birden fazla startup a sağlanacak finansman sırasında biz yatırımcılar belkide  sadece "a" startup ına yatırım yapmak istiyoruz. O zaman b ve c projesine sağlanan finansman yine Akche üzerinden sağlanacağı için birden bire görecez ki a,b ve c projelerine finansman sağlayan bir durumun içerisindeyiz. Yok eğer bu akche ler  yapılan yatırımlara karşılık bir payı ifade etmeyecekse o zaman yine başa dönüyoruz. Bu değer ile finansman sağlamanın bir mantığı yok zaten. Her startup a ayrı bir İco yapılır isteyen istediği değerle yatırmını yapar. Ama benim düşüncem bu adamlar bu akche ile sadece yatırım kabul edecek işin içine edecekler.

--- Neden bu kadar katıyım. Güzel kardeşim madem bu kadar finans dünyasıyla iç içesin neden finansmanı sadece tr 'den sağlama çabasındasın. Ülkenin durumu belli zaten. Paranın dolaşım hızını mı arttırmaya çalışıyorsun yoksa yastık altındaki para ve altınları yatırım dünyasına çekme gibi bir hayal mi kurdunuz.

Ya daha yazacak o kadar şey var ki, bir ve birkaçını dikkate alsanız hemen kendinize çeki düzen verip kendinizi bambaşka bir kulvarda bulabilirsiniz.  

Biraz mükemmeliyetçi olun ve siz daha kendiniz bir finansman sıkıntısı yaşıyorsanız diğer startup lara nasıl finansman sağlayacaksınız.

Starbase projesini copy paste yapın ama yinede bana böyle saçmalıklarla gelmeyin. İş dünyası bu kimin ilk fikri olduğuna değil kimin daha iyi yaptığına bakar. Gittigidiyor örneği Smiley

Peki kardeşim, seni çok yakın zamanda açılacak olan ofisimizde ağırlayıp değerli fikirlerini almayı çok isteriz.

Görüyorum ki sen bizi anlamamaya ısrarla devam edeceksin, belki biz at gözlüğüyle bakıyoruz gel sen bizi kurtar içinde olduğumuz durumdan.

Bundan da inan büyük mutluluk duyarız.

Şu anda görüştüğümüz büyük yatırım şirketlerinin göremeyip senin gördüğün eksiklikleri, gerçekten dinlemek istiyorum.

Buyur sana açık teklif, gel bizi aydınlat, seni ekibimizde görmekten büyük mutluluk duyarız.

Yukarda yazdıklarımda da çok ciddiyim gerçekten,

Olabiliyor yazılı ortamda insanlar tam olarak fikirlerini aktaramıyor olabilir, yanlış anlaşılmalar,eksik anlaşılmalar oalbilir,

En başından beri söylüyoruz el elden üstündür, gelin yanlışsa birlikte düzeltelim diye.

Ofis açılınca ilk davetlimizsin Smiley

gry
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
October 31, 2017, 03:06:22 PM

Serkan Bey'in Digilira ile ilgili yazdığından yola çıkarak. Akche' nin burada fonksiyonu nedir ?
Kahvecoin örneği vermişti bir arkadaş bir kaç sayfa önce.
O Kahvecoin'i Waves Platform üzerinde tamda yukarıdaki Alıntıda anlatılan şekilde çıkarmamasının ve Akche'yi tercih etmesinin nedeni nedir ?

Kahvecoin'i sadece oluşturan kişi/ekip destekler ama Akche'nin Melek Yatırımcı desteği var.  Akche, Waves platformunda varlık satıp, para kazanma peşinde değil. Hedef, halkın Akche aracılığı ile girişimleri desteklemesi. (Çünkü bu sayede kar payı alacaklar) Ama asıl amaç Türkiye'den global rakipleriyle mücadele edebilecek girişimler/projeler çıkarmak...

Hakkınızda, hakkımızda hayırlısı diyelim. Zamana ihtiyacımız var izleyip hep beraber göreceğiz. Çalışmalarınızda başarılar.
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
October 31, 2017, 03:44:52 PM
Last edit: October 31, 2017, 04:15:33 PM by TexasofblackseA

Konu Cem YILMAZ'ın "mukavva" olayına dönmüş.

Arkadaşlar bırakın, bi müsade edin yapsınlar, uğraşsınlar. Bizim de bir kriptoparamız olsun, bizim kriptoparamız da bir işe yarasın.  Adamlar ne güzel açıklamışlar :

Arkadaşlar bizim bir fikrimiz var. Biz insanımızın, projesi olan insanlarımızın, memlekete faydalı, geleceğe yönelik, gerçekten işe yarar projesi olan ulusumun insanlarının projelerini gerçekleştirmek için gerekli olan finans kaynağının, bankacılık sisteminde ve KOSGEB'de olan prosedürlerle uğraşılmadan ( ya da fazla uğraşılmadan diyelim) İMECE usulüyle sağlanacağı bir platform kurmak istiyoruz. Platformda proje inceleme ekibimiz olacak. Uygun görülen projeler için yatırım toplama işlemi başlatılacak. Yatırım toplama işlemini oluşturduğumuz blockchain tabanlı kriptopara üzerinden gerçekleştireceğiz. Bu sayede sizler de projelere ortak olabileceksiniz. Herhangi bir projede işler yolunda gitmez ise veya projelerin aşamalarında bir husus hakkında karar aşamasına gelinmişse bu kararı eğer o projeye yatırım yaptıysanız, yatırımınız oranında yönlendirme hakkına sahip olacaksınız. Bu oylama işlemini de oluşturacağımız kriptopara üzerinden gerçekleştireceksiniz. Bu kriptopara kimin hangi projeye hangi oranda yatırım yaptğının kaydını tutan bir blockchain şeklinde olacak. Bu sayede herkes, eğer proje tutarsa , oluşturduğumuz blockchain üzerinde o proje için ayrıca oluşturulan token değerindeki artıştan dolayı kar etmiş olacak. Ayrıca Akche'nin kendi oluşturduğumuz borsa ve diğer anlaşmalı borsalardaki hacminin günden güne artması ile Akchenin değerinde de bir artış meydana gelecek. Ve nihayetinde bizim ülkemizin de işe yarar bir kriptoparası olmuş olacak.

Benim anlatılanlardan anladığım budur. Ve ben düşünceyi gayet başarılı buldum. Bu " Şimdi bir ev yapacağız, Hadi mukavvamızı işaretli yerlerden keselim...

E burada kesilmişi vaaar ! " tavırları neden ? Bırakın mukavvayı kessinler, bırakın mukavvayı işaretli yerlerden birleştirsinler. Bırakın arkadaşlar bir değer yaratmak, her ne iş olursa olsun bir işe yarayan ülkemize ait bir kriptopara yaratmak için uğraşsınlar.

Benim düşüncelerim bunlar, Akche ekibine tekrar çıkmış oldukları bu zorlu yolda başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun. Saygılar.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
October 31, 2017, 04:31:03 PM

Konu Cem YILMAZ'ın "mukavva" olayına dönmüş.

Arkadaşlar bırakın, bi müsade edin yapsınlar, uğraşsınlar. Bizim de bir kriptoparamız olsun, bizim kriptoparamız da bir işe yarasın.  Adamlar ne güzel açıklamışlar :

Arkadaşlar bizim bir fikrimiz var. Biz insanımızın, projesi olan insanlarımızın, memlekete faydalı, geleceğe yönelik, gerçekten işe yarar projesi olan ulusumun insanlarının projelerini gerçekleştirmek için gerekli olan finans kaynağının, bankacılık sisteminde ve KOSGEB'de olan prosedürlerle uğraşılmadan ( ya da fazla uğraşılmadan diyelim) İMECE usulüyle sağlanacağı bir platform kurmak istiyoruz. Platformda proje inceleme ekibimiz olacak. Uygun görülen projeler için yatırım toplama işlemi başlatılacak. Yatırım toplama işlemini oluşturduğumuz blockchain tabanlı kriptopara üzerinden gerçekleştireceğiz. Bu sayede sizler de projelere ortak olabileceksiniz. Herhangi bir projede işler yolunda gitmez ise veya projelerin aşamalarında bir husus hakkında karar aşamasına gelinmişse bu kararı eğer o projeye yatırım yaptıysanız, yatırımınız oranında yönlendirme hakkına sahip olacaksınız. Bu oylama işlemini de oluşturacağımız kriptopara üzerinden gerçekleştireceksiniz. Bu kriptopara kimin hangi projeye hangi oranda yatırım yaptğının kaydını tutan bir blockchain şeklinde olacak. Bu sayede herkes, eğer proje tutarsa , oluşturduğumuz blockchain üzerinde o proje için ayrıca oluşturulan token değerindeki artıştan dolayı kar etmiş olacak. Ayrıca Akche'nin kendi oluşturduğumuz borsa ve diğer anlaşmalı borsalardaki hacminin günden güne artması ile Akchenin değerinde de bir artış meydana gelecek. Ve nihayetinde bizim ülkemizin de işe yarar bir kriptoparası olmuş olacak.

Benim anlatılanlardan anladığım budur. Ve ben düşünceyi gayet başarılı buldum. Bu " Şimdi bir ev yapacağız, Hadi mukavvamızı işaretli yerlerden keselim...

E burada kesilmişi vaaar ! " tavırları neden ? Bırakın mukavvayı kessinler, bırakın mukavvayı işaretli yerlerden birleştirsinler. Bırakın arkadaşlar bir değer yaratmak, her ne iş olursa olsun bir işe yarayan ülkemize ait bir kriptopara yaratmak için uğraşsınlar.

Benim düşüncelerim bunlar, Akche ekibine tekrar çıkmış oldukları bu zorlu yolda başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun. Saygılar.

Sevgili TexasofblackseA projemizi anlamış olmana ve bu kadar güzel ifade etmene bayıldım. Demek ki doğru yoldayız. Demek ki bizi anlayabilenler de varmış. Kalemine sağlık çok güzel özetlemişsin projeyi. Bir gün ofisimize gel, çayımızı iç tanışalım.

Selamlarımla

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359

View Profile
October 31, 2017, 05:16:57 PM

Sevgili TexasofblackseA projemizi anlamış olmana ve bu kadar güzel ifade etmene bayıldım. Demek ki doğru yoldayız. Demek ki bizi anlayabilenler de varmış. Kalemine sağlık çok güzel özetlemişsin projeyi. Bir gün ofisimize gel, çayımızı iç tanışalım.

Selamlarımla

Rica ederim,

1995-2011 yılları arasında İstanbul'da yaşadım, daha sonra doğduğum topraklara geri döndüm. İstanbul'da olsam kesin gelirdim. Ama şimdi İstanbul'a yolumuz yılda bir kez ya düşüyor ya düşmüyor ; ) Yine de yolum düşerse uğrayacağım.

Teşekkürler.
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546

View Profile
October 31, 2017, 05:38:25 PM

Zaman her şeyi gösterecektir arkadaşlar şimdiden bu kadar saldırmayın projeyi yapan ekibe.Ben de whitepaper'ı hiç beğenmedim çok amatörce olmuş ama belki güzel bir proje çıkar.Ak mı kara mı göreceğiz.Başarılar diliyorum tekrar. Smiley
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
October 31, 2017, 05:47:54 PM

--Bu startup sahipleri geldi Akche ekibine sunumunu yaptı, Akche ekibi;  akche sahipleri ile  birlikte bu startup ları oyladı ve finansmanı bu startup a sağladı. ( Kazanan hem türkiye hem biz ne güzel bir durum.)

projeye hala bakamadım tam. katıldıgım nokta cok ama. yazında banada laf atmıssın gıbı  hıssettım vıtalık muhabbetınde. proje ıcın ılk dedıgım wct çıkış amacını kopyalamıslar demıstım halbukı. gercı kopyalasalar ne olur wtc yapamıyorsa fıkrı bu arkadaslar yapsın sıkıntı yok.  

ama dırek scam demek bıraz acımasız oluyor. btc dahıl hersey scam sonucta. ve bu pıyasadan cıkan projelerın en az %90 ı scam oglu scam.
thetevfik
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 06:38:52 PM

ANN thread girişi yapılır yapılmaz whitepaper'ı indirip okudum. Önyargılı hiç değilim.
Dikkatimi çeken ilk nokte whitepaper'ın amatörce hazırlanmış olduğu. Bir tane bile şekil hazırlanıp konmamış.
Sanki 29 ekime yetişsin diye acele edilmiş gibi. Oysa anons yapılıp whitepape sonra da yayınlanabilirdi. İster istemez projeye karşı bir önyargı belirdi.
Umarım bu proje iyi iş yapar.
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205

Coming Soon

View Profile
October 31, 2017, 07:18:52 PM

Bu tür projelerin bizleri heyecanlandırması gerekiyor ama nedense hiç bir heyecanım yok. Bu konuyu şahsi algılamayın ama heyecan vermiyor ve özgün gelmiyor. Bi ara bitkapital mi ne vardı sanki, milli ve yerli.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:11:16 PM

Bu tür projelerin bizleri heyecanlandırması gerekiyor ama nedense hiç bir heyecanım yok. Bu konuyu şahsi algılamayın ama heyecan vermiyor ve özgün gelmiyor. Bi ara bitkapital mi ne vardı sanki, milli ve yerli.

Bitkapital'in milli ve yerli olma iddiası yoktu. Zaten openLedger kullanan bi halt yerli de milli de olamaz. Ama bizde saf çok tabi. Bitkapital için bile yerli milli dedilerse inanan olmuştur. Bizim projeye neden bu kadar ters gidildiğini anlamak zor değil esasında.

Aklıma bir fıkra geldi:

"Usta bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış. Büyük usta, öğrencisini uğurlamış. Çırağına "Yaptığın son resmi, şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?" demiş.

"Resmin yanına bir de kırmızı kalem bırak. İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmeyi de unutma" diye ilave etmiş.

Öğrenci, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş. Resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. Üzüntüyle ustasının yanına dönmüş. Usta ressam, üzülmeden yeniden resme devam etmesini tavsiye etmiş.

Öğrenci resmi yeniden yapmış.Usta, yine resmi şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş.

Fakat bu kez yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde boya ile birkaç fırça koymasını söylemiş.

Yanına da, insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını önermiş. Öğrenci denileni yapmış. Birkaç gün sonra bakmış ki, resmine hiç dokunulmamış. Sevinçle ustasına koşmuş.

Usta ressam şöyle demiş:

"İlkinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

İkincisinde, onlardan müspet, yapıcı, olumlu olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi."

– Emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın."
TuRKoSiM
Member
**

Activity: 205

Coming Soon

View Profile
October 31, 2017, 08:16:42 PM

Bitkapital'in milli ve yerli olma iddiası yoktu. Zaten openLedger kullanan bi halt yerli de milli de olamaz. Ama bizde saf çok tabi. Bitkapital için bile yerli milli dedilerse inanan olmuştur. Bizim projeye neden bu kadar ters gidildiğini anlamak zor değil esasında.

Aklıma bir fıkra geldi:

"Usta bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış. Büyük usta, öğrencisini uğurlamış. Çırağına "Yaptığın son resmi, şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?" demiş.

"Resmin yanına bir de kırmızı kalem bırak. İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmeyi de unutma" diye ilave etmiş.

Öğrenci, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş. Resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. Üzüntüyle ustasının yanına dönmüş. Usta ressam, üzülmeden yeniden resme devam etmesini tavsiye etmiş.

Öğrenci resmi yeniden yapmış.Usta, yine resmi şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş.

Fakat bu kez yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde boya ile birkaç fırça koymasını söylemiş.

Yanına da, insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını önermiş. Öğrenci denileni yapmış. Birkaç gün sonra bakmış ki, resmine hiç dokunulmamış. Sevinçle ustasına koşmuş.

Usta ressam şöyle demiş:

"İlkinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. Hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

İkincisinde, onlardan müspet, yapıcı, olumlu olmalarını istedin. Yapıcı olmak eğitim gerektirir. Hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi."

– Emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın."

Kusura bakmayın amacım emeğinizi baltalamak değil. İçimizden birilerinin güzel yerlere gelmesi, gelebilmesi bizleri de onure eder. Umarım başarılı olursunuz.
e145
Full Member

Activity: 142
Merit: 102

View Profile
October 31, 2017, 08:41:04 PM

Hayırlı olsun öncelikle benimde merak ettiğim bir nokta var açıklarsanız çok seviniri.

Aşamalar şu şekildemi olacak. Elimde 1.000Tl var bununla 500 tane Akche alıp platformdaki en beğendiğim "a" projesine yatırım yapıyorum. Bu a projesinin bir değeri oluyor 500 akche ile 1000 tane "a" tokeninden alıyorum.

Buraya kadar doğruysam devam ediyorum.

Aradan 2-3 ay geçti ben yatırımımı merak ettim. Bunu nasıl öğreneceğim. Yani reklam gelirleri satışlar falan ne kadar bunlar benimle nasıl paylaşılacak ve nasıl bir şeffaflıkta paylaşılacak. Yoksa "a" projesine ait token değerlendikçemi kazanmış olacağım.

Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir, Teşekkürler.
shewadiwadi
Full Member

Activity: 332
Merit: 108

View Profile
October 31, 2017, 08:51:34 PM

Merhaba

Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'den böyle projelere ihtiyacımız vardı ve umarım başarılı olursunuz. Şimdi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

2013'den beri bitcointalktayım. Eski üyelikleri sattım genelde o yüzden bu hesapla yazıyorum. İlk tanıştığımda btc 100 tl idi. Genellikle bu forumda yer almaya çalıştım ve çok sayıda projeye tanık olduk (yerli de dahil)

En zayıf karnınız maalesef waves. Erc-20 tokenlar çağın standardı olmuşken, bunun yanında çok bir şey vaadetmeyen waves üzerinden gitmeniz maalesef iyi olmamış. Waves üzerindeki hiçbir proje başarılı olmadı. Waves küçük bir tekne ise ethereum devasa bir gemi. Siz bu büyük gemi yerine küçük tekneye atlamayı tercih etmişsiniz. En basiti bir coin çıkarsanız bile daha işlevsel olurdu.

Ico yapılmayacak demeniz olumlu fakat gördüğüm kadarıyla proje sadce melek yatırımcılar ve şirket yönetimine açık. Bu noktada nüfusumuz kadar bastığınız coinlerin hiçbir anlamı yok. Auracoin gibi her vatandaşa 1 adet akche verebilirdiniz ya da geniş çağlı bir airdrop yapabilirdiniz. Şu aşamada maalesef kapalı uçlu bir coin oluyorsunuz ve bu da kripto para dünyasına oldukça ters.

Daha önce defalarca söylenmiş ama whitepaper maalesef yetersiz. Gerçi şu aşamada işlevsel bir whitepaper yazmak da pek mümkün değil. Yeni bir ürün söz konusu değil, teknoloji yok vb.

Olumlu yanınız ise projenin oldukça ciddi isimlerle çalışması. Aynı zamanda arkasında melek yatırımcılar da duyduğumuz kadarıyla önemli isimler. Bu ekip muhakkak iş yapacaktır fakat daha doğru adımlar atılması gerekmekte. Aslında kendimi de bu ekipte görmek isterdim kıskanmadım değil Smiley

Yine aklıma gelenler oldukça paylaşmaya çalışırım.

Kolaylıklar diliyorum.
AKCHE
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
October 31, 2017, 08:58:44 PM

500 Akche ile "a" projesine yatırım yaptığınızda sadece a projesine yatırım yapmış oluyorsunuz. Yatırımınız başka bir yere aktarılmıyor.

A projesi fonlanırsa, (yeterli desteği bulursa) Bir şirket kuruluyor. O şirketin %40'ına proje sahibi, %40'ına Akche sahipleri adına Akche şirketinden bir kişi ve %20 oranında da melek yatırımcılar ortak oluyor.

Şirket belirli aralıklarla finansal verilerini açıklayacak ve kar/zarar durumunu gösterecek. Bu veriler proje sayfalarından takip edilebilecek. Ayrıca, kurulacak şirketlerin internet sitelerinde Akche yatırımcıları için detaylar yer alacak. O dönem kar etmişse, kar payları akche sahiplerine paylaşılacak. Kar etmemişse, bir sonraki bilanço beklenecek. Şirketin kar etmesi için Melek yatırımcılar mentörlük yapacaklar ve aynı zamanda projenin gerçekten hedeflerine uygun ilerlediğinden emin olmak için şirketi denetleyecekler. Akche şirketinin hukuk ve finans birimleri bu şirketlerle temas halinde olacak. Akche yatırımcılarının haklarını korumakla yükümlü olacaklar.

A projesine ait varlığın alım satımı mümkün olacak ancak, üretilecek varlık adedi sınırsız olmayacak. Yani Akche sahipleri fonlanmış projeye daha sonra yatırım yapamayacak. (Böylece başarılı projeye dışarıdan müdahale edilip Akche sahiplerinin kar marjlarının düşmesi engellenmiş olacak)
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: