Bitcoin Forum
May 25, 2024, 09:14:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24027 times)
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1295
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 31, 2017, 09:12:34 PM
Last edit: November 01, 2017, 09:02:06 AM by onurgozupek

Merhaba

Öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye'den böyle projelere ihtiyacımız vardı ve umarım başarılı olursunuz. Şimdi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

2013'den beri bitcointalktayım. Eski üyelikleri sattım genelde o yüzden bu hesapla yazıyorum. İlk tanıştığımda btc 100 tl idi. Genellikle bu forumda yer almaya çalıştım ve çok sayıda projeye tanık olduk (yerli de dahil)

En zayıf karnınız maalesef waves. Erc-20 tokenlar çağın standardı olmuşken, bunun yanında çok bir şey vaadetmeyen waves üzerinden gitmeniz maalesef iyi olmamış. Waves üzerindeki hiçbir proje başarılı olmadı. Waves küçük bir tekne ise ethereum devasa bir gemi. Siz bu büyük gemi yerine küçük tekneye atlamayı tercih etmişsiniz. En basiti bir coin çıkarsanız bile daha işlevsel olurdu.

Ico yapılmayacak demeniz olumlu fakat gördüğüm kadarıyla proje sadce melek yatırımcılar ve şirket yönetimine açık. Bu noktada nüfusumuz kadar bastığınız coinlerin hiçbir anlamı yok. Auracoin gibi her vatandaşa 1 adet akche verebilirdiniz ya da geniş çağlı bir airdrop yapabilirdiniz. Şu aşamada maalesef kapalı uçlu bir coin oluyorsunuz ve bu da kripto para dünyasına oldukça ters.

Daha önce defalarca söylenmiş ama whitepaper maalesef yetersiz. Gerçi şu aşamada işlevsel bir whitepaper yazmak da pek mümkün değil. Yeni bir ürün söz konusu değil, teknoloji yok vb.

Olumlu yanınız ise projenin oldukça ciddi isimlerle çalışması. Aynı zamanda arkasında melek yatırımcılar da duyduğumuz kadarıyla önemli isimler. Bu ekip muhakkak iş yapacaktır fakat daha doğru adımlar atılması gerekmekte. Aslında kendimi de bu ekipte görmek isterdim kıskanmadım değil Smiley

Yine aklıma gelenler oldukça paylaşmaya çalışırım.

Kolaylıklar diliyorum.

Projede görev almak isteyenlere kapımız açık. Hatta gelin tanışalım.

ERC20'nin neden işimizi görmediğini de (onu da defalarca anlattık ama) anlatalım. Türk borsalarına sokamadıktan sonra ERC20 yapmanın bir anlamı yoktu. (dediğimde yine tepki alacağım)

Waves'in 2018 yol haritasına baktınız mı bilmiyorum ama Ethereum'daki Smart Contracts 2018 ilk çeyrekte aktif olacak ve Tokenomica'ya da bir göz atmanızda fayda var. O zaman "neden Waves?" sorusuna bir nebze daha kolay yanıt bulabilirsiniz.

Proje şirket yönetimi ve Akche sahiplerine açık. Melek yatırımcılar %20 ortak olabilecekler. (Bu arada, o projeye yatırım yapan Akche sahipleri adına bir kişi proje şirketine ortak olacak. Akche ile yatırım yapanlar organize olup bir araya gelirse kendilerini proje için kurulacak şirkette temsil eden kişi aracılığıyla isteklerini iletebilirler.)

Whitepaper konusunda haklısınız... Her uyarıyı dikkate alıyoruz. Whitepaper'ı en kısa sürede yenileyeceğiz.

Ekip olarak bu işi ciddiye alıyoruz ve projenin başarılı olabilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden kuşkunuz olmasın.
nexusfixus
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
October 31, 2017, 09:16:02 PM

selamlar

hayirli olsun

PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 31, 2017, 10:58:31 PM

Konuyu bir yere kadar takip edebildim sonra, saçma sapan konuşan insanlar olduğu için takip etmeyi bıraktım. Bence çok güzel bir proje olmuş amatörce ama gelecek insanalra örnek olabilir. Ekiptekileri de çok beğendim hepsi bilindik insanlar hayırlısı olsun, Allah utandırmasın

srmecdes
Full Member

Activity: 266
Merit: 108

View Profile
November 01, 2017, 06:41:26 AM

Katkı verici yorumlar yapanların çoğunlukta olması sevindirici.
iyileştirmelerinizi yapın, gösterin kendinizi, destekçilerinizi mahçup etmeyin.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
November 01, 2017, 07:00:02 AM

ERC20'nin neden işimizi görmediğini de (onu da defalarca anlattık ama) anlatalım. Türk borsalarına sokamadıktan sonra ERC20 yapmanın bir anlamı yoktu. (dediğimde yine tepki alacağım)

bu yanıta tepki almanızın sebebi şudur.siz böyle ERC20 yi sokamadık deyince karşı tarafta sanki waves tabanlı olunca borsalara girecek diyor.Ama yine aynı terane sonuçta şu anki coinide borsaya sokamıyorsunuz.bu yüzden mantıksız cevap ve ben okumaktan sıkıldım açıkçası aynı cevapları.
ha deseniz ki ERC20 yi Türk borsalarına sokamadık ama bunu sokacağız.hah işte o zaman mantıklı bir açıklama haline gelecek söylediğiniz cümle ama böyle bi olayda yok tabi.bide daha önceki postlarda cüzdanla ilgili sadece imtoken var demişsiniz ERC20 için.bunu okuyanda sanki wavesin 35 tane cüzdanı var sanar.şu anki mobil cüzdanlar içinde en başarılısı imtokendir ve eidoo gibi yeni cüzdanlarda erc20 destekliyor
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
November 01, 2017, 07:34:27 AM

Değerli konu takipçileri,
Akche yi bir token veya coin olarak değerlendirmeyin.
An itibariyle waves dex den satın alabileceğiz Akche geçici bir asset.
Orta vadede kendi blok zinciri ile çalışan üzerinde token lar tanımlanabilecek bir coin oluşacak.
Bu alt yapı hazır olduğunda bu assetler ile birebir değişim yapılacak.
Bu alt yapı üzerinde fonlanan her startup için ayrı token lar oluşturulabilecek vs vs.
Bence topluluk olarak şu noktada odaklanmamız gereken nokta coin/token değil imece platformu olmalı.
Kaba hatları ile anlattığımız imece platformu için önerilerinize ihtiyacımız var.
Akche bir proje, bu projede ilerleyeceğimiz yolda şu şekilde;
önce imece portalı, buna paralel kendi blok zincirimiz ve nihayetinde bu blok zinciri üzerindeki tokenların alınıp satılabileceği bir borsa.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 01, 2017, 09:10:26 AM

ha deseniz ki ERC20 yi Türk borsalarına sokamadık ama bunu sokacağız.hah işte o zaman mantıklı bir açıklama haline gelecek söylediğiniz cümle ama böyle bi olayda yok tabi.

Waves'te üretilen varlığı Türk borsalarına sokacağız de demedik. Kendi blokzincirimizi oluşturup, bir altcoin yaratacağız ve onu kendi borsamıza entegre edeceğiz dedik. Kendi borsamız Türk borsası olacak ve aynı zamanda global hizmet verecek.

bide daha önceki postlarda cüzdanla ilgili sadece imtoken var demişsiniz ERC20 için.bunu okuyanda sanki wavesin 35 tane cüzdanı var sanar.şu anki mobil cüzdanlar içinde en başarılısı imtokendir ve eidoo gibi yeni cüzdanlarda erc20 destekliyor

Waves'in 1 tek cüzdanı var ve o cüzdan, Waves geliştiricileri tarafından hazırlanmış. Açık kaynak kodlu. Kullanımı çok kolay, içerisinde borsa da var, alım satım yapabiliyorsun. imToken ise Çin üretimi. Kaynak kodları Github'da yok. Digilira ile Waves platforma Türkçe desteği gelmesi de muhtemel ancak imToken için böyle bir ihtimal yok... Kaldı ki bizim hedefimiz 7-8 ay içerisinde tamamen Türkçe altyapı (borsa, cüzdan, mobil uygulama) ile Türk kullanıcılara hizmet verebilmek.
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
November 01, 2017, 09:48:41 AM

ha deseniz ki ERC20 yi Türk borsalarına sokamadık ama bunu sokacağız.hah işte o zaman mantıklı bir açıklama haline gelecek söylediğiniz cümle ama böyle bi olayda yok tabi.

Waves'te üretilen varlığı Türk borsalarına sokacağız de demedik. Kendi blokzincirimizi oluşturup, bir altcoin yaratacağız ve onu kendi borsamıza entegre edeceğiz dedik. Kendi borsamız Türk borsası olacak ve aynı zamanda global hizmet verecek.

hah işte tamda bunu diyorum sokacağız demiyorsunuz ama ERC20 kullanmama sebebinizi türk borsaları kabul etmediği için diyorsunuz,buda sanki oluşturacağınız waves tabanlı tokeni türk borsalarınn destekleyeceği algısını yaratıyor.Umarın anlatabilmişimdir ne demek istediğimi.bu argümanı değiştirmeniz lazım
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
November 01, 2017, 09:49:41 AM

Helal olsun dedim sevindim. Umuyorum sonu da iyi olur. Özellikle adres saklamayan bir ekip görüyor olduğum için gayet memnunum. Yatırım anlamında ne kadar destek verebilirsem kendi adıma arkasında olurum projenin. Başarılar.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
mirallas
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 259

View Profile
November 01, 2017, 10:02:17 AM

Uzun uzun yorumları okudum, kermanali yerden göğe kadar haklı tespit ettiği noktalarda ve dişe dokunur bir cevap hala yok. Teknik raporda ele avuca gelen hiç bir şey yok (bir projenin bel kemiğidir, çıkış noktasıdır, bu teknik rapor) Hal böyle olunca, insanların projeyi anlamaması gayet normal. 22 sayfa rapor yazmışsınız, blockchainden başlanmış, dijital para nedir her şey açıklanmış ama projeniz hakkında kısacık bir metin paylaşılmış.

Bir çoğunuzu forumdan telegram whatsapp gruplarından tanıyorum, bir çoğunuz kurumsal işler yapıyorsunuz, aklı başında güvenilir insanlarsınız,  şahıslarla ilgili hiç bir problemim yok. Ben şahsen sizin gibi bi ekipten şurda sağlam bir teknik rapor görmek isterdim. Pazar analizi yok, iş planı yok, marketing plan yok, gelir modeli yok, sürdürülebilir iş modeli yok, sorun-çözüm açıklamaları yok, her şeyden önce kullandığınız herhangi bir iş modellemesi yok. Bir projenin temelini oluşturan, modellemelerin, temellendirmelerin hiç birine rastlamadım. Bu raporla büyük şirketleri ikna ettiyseniz gerçekten büyük başarı, canı gönülden tebrik ederim. Çünkü ben çalıştığım projelerde bu analizleri yapıp, sağlam sunumlar videolar hazırladığımız halde dahi olumsuz geribildirim aldığımız çok zamanlar oldu.

Değinmek istediğim son bir nokta: Nedir bu milli olma sevdası anlayabilmiş değilim. Türkiyede tıkılıp kalmışız, sadece sizin nezdinizde yapmıyorum bu yorumu. Blockchainle ilgili proje yapma niyetinde olan çoğu kişiyle, grupla irtibat halindeyim. Hepsinin ana çıkış noktası milli olmak, milli coin, milli proje yapmak anlamakta güçlük çekiyorum bu noktayı. Evrensel olmayan kusura bakmayın da zor milli olur, hele hele blockchain alanında bir de Türkiye gibi bi ülkede bi elin sayısını geçmeyecek kadar insan ilgileniyorken, bu milli olma sevdası bir sürü güzelim projeyi heba edecek gerçekten üzülüyorum. Bana gelirsiniz, Türkiyedeki bankacılık sistemini, veri sistemini, kayıt sistemini, sağlık sistemini blockchaine aktaracağım bu alanda güzel işler yapacağım o zaman anlarım milli olma fikrini ama şu noktada çok yersiz.

Bunlar şahsi görüşlerimdir, farkettiğim en önemli ve eksik noktalardır. Projeyle ilgili de ilerleyen zamanlarda vakit bulabilirsem, fikrin geliştirilmesi aşamasında ve diğer aşamalarda da desteğimi esirgemeyeceğim. Ayrıca gerçekten sağlam mentörlere ihtiyacınız var, hepiniz iyi niyetle ülkemiz adına bişeyler yapmak için yola çıkmışsınız ama akademik kariyeri olan insanların görüşlerini almanızda fayda var(en azından iş modellemesi, teknik rapor, projenin anlaşılır olabilmesi adına). Eminim sizin tanıdığınız sağlam, proje odaklı çalışan akademik kişiler vardır ama eğer onları yeterli görmezseniz bir kaç isim de önerebilirim. Burda yeterince eleştiri aldınız, umarım bunların projenize ve oluşumunuza olumlu geri dönüşleri olur. Yolunuz açık olsun
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
November 01, 2017, 10:11:27 AM

Arkadaşlar kendi blok zincirini oluşturana kadar en pratik çözümleri waves platformu. Projenin albenisini de zamanla göreceğiz. Şimdiden başarılar diliyorum. Takipteyiz.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
November 01, 2017, 11:09:21 AM

Uzun uzun yorumları okudum, kermanali yerden göğe kadar haklı tespit ettiği noktalarda ve dişe dokunur bir cevap hala yok. Teknik raporda ele avuca gelen hiç bir şey yok (bir projenin bel kemiğidir, çıkış noktasıdır, bu teknik rapor) Hal böyle olunca, insanların projeyi anlamaması gayet normal. 22 sayfa rapor yazmışsınız, blockchainden başlanmış, dijital para nedir her şey açıklanmış ama projeniz hakkında kısacık bir metin paylaşılmış.

Bir çoğunuzu forumdan telegram whatsapp gruplarından tanıyorum, bir çoğunuz kurumsal işler yapıyorsunuz, aklı başında güvenilir insanlarsınız,  şahıslarla ilgili hiç bir problemim yok. Ben şahsen sizin gibi bi ekipten şurda sağlam bir teknik rapor görmek isterdim. Pazar analizi yok, iş planı yok, marketing plan yok, gelir modeli yok, sürdürülebilir iş modeli yok, sorun-çözüm açıklamaları yok, her şeyden önce kullandığınız herhangi bir iş modellemesi yok. Bir projenin temelini oluşturan, modellemelerin, temellendirmelerin hiç birine rastlamadım. Bu raporla büyük şirketleri ikna ettiyseniz gerçekten büyük başarı, canı gönülden tebrik ederim. Çünkü ben çalıştığım projelerde bu analizleri yapıp, sağlam sunumlar videolar hazırladığımız halde dahi olumsuz geribildirim aldığımız çok zamanlar oldu.

Değinmek istediğim son bir nokta: Nedir bu milli olma sevdası anlayabilmiş değilim. Türkiyede tıkılıp kalmışız, sadece sizin nezdinizde yapmıyorum bu yorumu. Blockchainle ilgili proje yapma niyetinde olan çoğu kişiyle, grupla irtibat halindeyim. Hepsinin ana çıkış noktası milli olmak, milli coin, milli proje yapmak anlamakta güçlük çekiyorum bu noktayı. Evrensel olmayan kusura bakmayın da zor milli olur, hele hele blockchain alanında bir de Türkiye gibi bi ülkede bi elin sayısını geçmeyecek kadar insan ilgileniyorken, bu milli olma sevdası bir sürü güzelim projeyi heba edecek gerçekten üzülüyorum. Bana gelirsiniz, Türkiyedeki bankacılık sistemini, veri sistemini, kayıt sistemini, sağlık sistemini blockchaine aktaracağım bu alanda güzel işler yapacağım o zaman anlarım milli olma fikrini ama şu noktada çok yersiz.

Bunlar şahsi görüşlerimdir, farkettiğim en önemli ve eksik noktalardır. Projeyle ilgili de ilerleyen zamanlarda vakit bulabilirsem, fikrin geliştirilmesi aşamasında ve diğer aşamalarda da desteğimi esirgemeyeceğim. Ayrıca gerçekten sağlam mentörlere ihtiyacınız var, hepiniz iyi niyetle ülkemiz adına bişeyler yapmak için yola çıkmışsınız ama akademik kariyeri olan insanların görüşlerini almanızda fayda var(en azından iş modellemesi, teknik rapor, projenin anlaşılır olabilmesi adına). Eminim sizin tanıdığınız sağlam, proje odaklı çalışan akademik kişiler vardır ama eğer onları yeterli görmezseniz bir kaç isim de önerebilirim. Burda yeterince eleştiri aldınız, umarım bunların projenize ve oluşumunuza olumlu geri dönüşleri olur. Yolunuz açık olsun

Öncelikle değerli yorumunuz ve eleştirileriniz için çok teşekkür ederiz,

Hepsini not aldık,

Sadece şunu açıklamak istiyorum, Milli olarak hareket etme nedenimiz ülkemiz içerisinde ki projelerin startup larını destekleyerek kendi iç dinamiğimizde katma değer sağlamaktır.

Bu projelerin yurtdışına açılmasıyla birlikte akche platformu yurtdışına kendiliğinden açılacaktır.

Ofisimizi açtığımızda sizleri ağırlamak konu üzerinde tartışmayı sizlerle birlikte çalışmayı çok isteriz.

Saygılar
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
November 01, 2017, 11:42:40 AM

Arkadaşlar,

Basitçe Akche Platformunu sunum yaptım, umarım açıklayıcı olur, kafanıza takılan, eksik gördüğünüz, anlamadığınız noktaları paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılar

AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 645

View Profile WWW
November 01, 2017, 12:27:07 PM

Arkadaşlar,

Basitçe Akche Platformunu sunum yaptım, umarım açıklayıcı olur, kafanıza takılan, eksik gördüğünüz, anlamadığınız noktaları paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılar

cok fazla elestırmek ıstemıyorum ama  cıddı bır proje gıbı dusunup cok basıt cumleler var o yazıda. komık gelıyor.
yatırım ekıbı filan dıyorsun. proje sahıbı vatandas neden sıze gelsın bunu acıklamamıssın. adam projeyı yapmıs dusunmus tasınmıs gel bıze bızede para ver demek gıbı bırsey bu sızınkı. yatırım yapılmaya karar verecek fılan demıssınız buraı en komık olanı. ne yatırımı sorması ayıp. ben sıze proje getırıcem sızde 100 bın tl lık yatırım mı yapacaksınız bana. oyle bırsey yok. dedıgınız waves dex te senın adına senın projen ıcın cuzdan acacaz orda akce alacaklar dıyorsunuz. o projeyı dusunen arkadas waves cuzdan acmayıda bılıyordur herhalde dıye dusunuyorum. sıze ne gerek var. ya ben cok yanlıs anladım ya sız cok yanlıs anlatıyorsunuz projeyı.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 01, 2017, 12:39:41 PM
Last edit: November 01, 2017, 12:54:23 PM by onurgozupek

cok fazla elestırmek ıstemıyorum ama  cıddı bır proje gıbı dusunup cok basıt cumleler var o yazıda. komık gelıyor.
yatırım ekıbı filan dıyorsun. proje sahıbı vatandas neden sıze gelsın bunu acıklamamıssın. adam projeyı yapmıs dusunmus tasınmıs gel bıze bızede para ver demek gıbı bırsey bu sızınkı. yatırım yapılmaya karar verecek fılan demıssınız buraı en komık olanı. ne yatırımı sorması ayıp. ben sıze proje getırıcem sızde 100 bın tl lık yatırım mı yapacaksınız bana. oyle bırsey yok. dedıgınız waves dex te senın adına senın projen ıcın cuzdan acacaz orda akce alacaklar dıyorsunuz. o projeyı dusunen arkadas waves cuzdan acmayıda bılıyordur herhalde dıye dusunuyorum. sıze ne gerek var. ya ben cok yanlıs anladım ya sız cok yanlıs anlatıyorsunuz projeyı.

Ben basitçe anlatayım:

Senin projen var, getirdin, değerlendirildi, fonlamaya açılacak. Akche şirketi sana 100bin vermeyecek.

Eğer senin projen, Akche ile %40'ı fonlanırsa, kalan yatırımı Melek yatırımcılar yapacak. Senin 100bine ihtiyacın varsa ve bunun için Akche sahipleri 40bin lira destek olmayı kabul ederse, Melek yatırımcılar senin projen için gerekli olan kalan 60 bin lirayı ödeyecek. Üstelik sen o melek yatırımcılardan mentörlük desteği alacaksın, şirket kurma vs. angaryalarla uğraşmayacaksın. Sadece projene odaklanacaksın ve projenin pazarlaması deneyimli kişiler tarafından yapılacak.

Sen ihtiyacın olan 100bini toplayamayabilirsin ama bunun %40'ını toplamayı başarırsan kalanı melek yatırımcı tarafından karşılanacak.

Belki projen büyüdü ve 100binden fazlasına ihtiyaç duydu. O zaman doğrudan melek yatırımcından destek alabileceksin.
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
November 01, 2017, 12:56:26 PM

cok fazla elestırmek ıstemıyorum ama  cıddı bır proje gıbı dusunup cok basıt cumleler var o yazıda. komık gelıyor.

Ben bilale anlatır gibi anlatayım:

Senin projen var, getirdin, değerlendirildi, fonlamaya açılacak. Akche şirketi sana 100bin vermeyecek.

Eğer senin projen, Akche ile %40'ı fonlanırsa, kalan yatırımı Melek yatırımcılar yapacak. Senin 100bine ihtiyacın varsa ve bunun için Akche sahipleri 40bin lira destek olmayı kabul ederse, Melek yatırımcılar senin projen için gerekli olan kalan 60 bin lirayı ödeyecek. Üstelik sen o melek yatırımcılardan mentörlük desteği alacaksın, şirket kurma vs. angaryalarla uğraşmayacaksın. Sadece projene odaklanacaksın ve projenin pazarlaması deneyimli kişiler tarafından yapılacak.

Sen ihtiyacın olan 100bini toplayamayabilirsin ama bunun %40'ını toplamayı başarırsan kalanı melek yatırımcı tarafından karşılanacak.

Belki projen büyüdü ve 100binden fazlasına ihtiyaç duydu. O zaman doğrudan melek yatırımcından destek alabileceksin.

ben sımdı bılal olarak soruyorum o zaman. melek yatırımcı kım bıll gates mı. sınırsız parası var herhalde. melek yatırımcı denen gerızekalının yatırım yapacagının garantısını nasıl vereceksınız.  akce ıle %40 topladım ben dıyelım kalanı yanı %40 angut melek yatırımcı alacak  hemı Cheesy

proje getırdım sıze. dex e actık. zınk dıye %40lık cektım hemen bır arkadasımın hesabından. o gerızekalı melek yatırımcı %40 mı verecek sımdı bana Cheesy Cheesy
guldurmeyın allah askına duymussunuz melek yatırımcı dıye bısı Cheesy tobe tobe.
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
November 01, 2017, 01:00:04 PM

---
Laf atmadım seni doğruladım Smiley
Proje tr deki startup fikirlerini fonlama üzerine kurulu. Kosgeb mantığı. Ör; senin bir fikrin var ve finansman arıyorsun (şu ana kadar detaylı bir bilgi yok ama, fikir sahiplerine yapılacak destek finansman ile kısıtlı galiba. Yani teknik destek, açık pozisyonlara uygun eleman, hukuksal destek vs. gibi bir bilgi verilmemiş.) Akche ekibine istedikleri bilgi ve belgelerle başvuruyorsun.
Akche ekibi projeyi Akche sahiplerine sunuyor. Hep birlikte oylayıp karar veriyoruz. Eğer proje kabul edilirse Akcheler projeye finansman olarak gidiyor. Örnek: 10 milyon akche sahibi varsa ve bunların 5 milyonu projeyi kabul ederse 5m *1.923 tl finansman sağlamış oluyor proje.

Bizim tartıştığımız veya benim üstüne vurgu yaptığım şey Akche' sanal parası üzerinde dönüyor. Böyle bir projeyi daha öncelerde de gördüm. Kosgeb ve girişimcilik akademilerinde yer aldım. Diğer noktalar artık onların çalışma azmine bağlı.

Kısa zaman sonra arkadaşlarla görüşmeyi istiyorum. O zaman birbirimizi daha iyi anlayacağız.

edit: Melek yatırımcı işini hiç bilmiyorum. Bizim oyladığımız bir projeye yatırım yapmak isteyecek mi ya da başka bir bildikleri mi var bilmiyorum.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 01, 2017, 01:01:37 PM

proje getırdım sıze. dex e actık. zınk dıye %40lık cektım hemen bır arkadasımın hesabından. o gerızekalı melek yatırımcı %40 mı verecek sımdı bana Cheesy Cheesy
guldurmeyın allah askına duymussunuz melek yatırımcı dıye bısı Cheesy tobe tobe.

1. Projen boş projeyse zaten fonlamaya açılmaz.
2. Fonlomaya açılan projeler %40 desteği alırsa melek yatırımcının geri kalan parayı ödeyeceğinin garantisini Akche veriyor
3. Sen arkadaşından 100binin 40binini alabiliyorsan zaten 60bini de öbür arkadaşından alırsın. Fonlamaya ne gerek var?

Evet Melek yatırımcımız Bill Gates değil ama kim olduğunu öğrendiğinizde bu projeyi neden bu kadar savunduğumuzu da anlayacaksınız.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 01, 2017, 01:07:29 PM

Akche ekibi projeyi Akche sahiplerine sunuyor. Hep birlikte oylayıp karar veriyoruz. Eğer proje kabul edilirse Akcheler projeye finansman olarak gidiyor. Örnek: 10 milyon akche sahibi varsa ve bunların 5 milyonu projeyi kabul ederse 5m *1.923 tl finansman sağlamış oluyor proje.

Hayır, Akche sahiplerinin, senin projenin ihtiyacı olan fonun %40'ını karşılaması gerekiyor. Eğer %40'ı karşılanırsa, o zaman o projenin ihtiyacı olan fonun kalanı Melek yatırımcı tarafından karşılanacak.

O noktadan sonra senin için proje için bir şirket kurulacak, teknik, finansal ve hukuki detayların angaryalarıyla sen uğraşmayacaksın. Sen sadece projeni geliştirmeye odaklanacaksın. Mentöründen projeni nasıl büyütebileceğine dair destek / danışmanlık alacaksın. Pazarlama konusunda yardım alacaksın...

Görüşme için de muhakkak iletişime geçeceğiz...
AztecGoldHero
Hero Member

View Profile WWW
November 01, 2017, 01:08:31 PM

1. Projen boş projeyse zaten fonlamaya açılmaz.
2. Fonlomaya açılan projeler %40 desteği alırsa melek yatırımcının geri kalan parayı ödeyeceğinin garantisini Akche veriyor
3. Sen arkadaşından 100binin 40binini alabiliyorsan zaten 60bini de öbür arkadaşından alırsın. Fonlamaya ne gerek var?

Evet Melek yatırımcımız Bill Gates değil ama kim olduğunu öğrendiğinizde bu projeyi neden bu kadar savunduğumuzu da anlayacaksınız.

havadan 60 bın kazanmak varken nıye ugrasalım obur arkadas la. the dao da boyle bırsey deglmıydı yaw. hacklendı hanı sonra. oyle bır garantı veremezsınız kalan parayı melek yatırımcı odeyecek dıye. oyle bır melek yatırımcı yok. tam bılmıyorum ama dao da benzer bısıdı oylama olacak projeye fon saglanacak fılandı sanırım dao hacker da aynen benım dedıgım gıbı bırsey yapıp 6mılyon ether almıstı o ondan Cheesy
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: