Bitcoin Forum
May 17, 2024, 03:37:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24023 times)
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
November 02, 2017, 08:30:32 AM

yapilan elestirilere karsi cok fazla cevap veriyorsunuz. diretmenin alemi var mi ? begenen katilir, begenmeyen katilmaz. herkesi ikna etmeye calismayin bence. bu da bir nevi tartisma alanina cevirmis durumda basligi. insanlari ikna etmeye calismak yerine somut bir seyler yapip, yaptiklarinizi paylassaniz daha etkili olur.

Selamlar,

Somut adımları için planlarımız hazır ve bunun için çok çalışıyoruz, yakında adım adım açıklayacağız. Daha ilk anons yaptığımız haftanın içindeyiz. Soranlara cevap vermemek, arkasında durmamak hatta suçlamalar karşısında susmak şık gelmiyor fakat eleştirinizi dikkate alıp değerlendireceğiz. Geri bildirim için teşekkürler.
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
November 02, 2017, 08:33:51 AM

yapilan elestirilere karsi cok fazla cevap veriyorsunuz. diretmenin alemi var mi ? begenen katilir, begenmeyen katilmaz. herkesi ikna etmeye calismayin bence. bu da bir nevi tartisma alanina cevirmis durumda basligi. insanlari ikna etmeye calismak yerine somut bir seyler yapip, yaptiklarinizi paylassaniz daha etkili olur.

evet aslında haklısınız, ancak verilen sorulara, eleştirilere cevap vermeyince de,bakınız sordum sustular, verecek cevabınız yok mu vs gibi yorumlar olacak.

heralde hiçbir projede , proje ekibine bu kadar kolay ulaşılabilirlik yok, somut gelişmeler için görüşmelerimiz devam etmekte, yakın zamanda açıklayacağız inşallah.

ondan sonra zaten forum için çok fazla vaktimiz de olmayacak, bu minvalde fırsat oldukça burasıyla ilgilenip gelen fikirleri eleştirileri dinlemek, bizim için de proje içinde daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

tekrarlıyorum,

yukarıdaki yorumunuza %100 katılıyorum. yapıcı eleştiriniz için de şahsım adına teşekkür ediyorum.

saygılar
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 02, 2017, 10:06:20 AM

bi araba satıcam hacı , yapmışım arabayı , yaparken de götümden uyduramam (local şirketim by the way)

e bakıyorum yollara , sokaklar dar , yokuş yok , çok sağlam bi kentteyiz her halt var , tatile gidicem diye takılan çok adam da yok . şehir dışı vs takılmıyo kimse sık sık .

haliyle arabanın motoru 1.3 koymuşum , kasayı da hafif tutucam sike sike  (satıyorum bi de bu arabayı ben , satıcıyım yani , biri gelip arabayla ilgili bi soru sorduğunda , bişey söylediğinde yarak gibi suratına bakma şansım yok , farzet girdin bi galeriye , soru soruyosun , herkes suratına bakıyo . şok olursun amına koyyım ahaha)

sikiğin biri geliyo , - bu araba niye 6.0 değil ?   6.0 varken niye 1.3 yaptınız ?

şimdiii , ben eldeki verilere dayanarak iş yapıyorum , sen posterde gördüklerinle gaza gelip dükkana geliyosun , kalk siktir çık lan dışarı.

diyemeyeceğim için.

elbette 6.0 olabilir , ancak şehir içine yönelik bi model tasarladık , vs vs vs diye cevap vereceğim müşteriye

başka müşteri gelecek başka soru soracak

e dükkana gelmiş soru soruyo adam ya da 'bu modelin neden siyahı yok' diyo , soru da şart değil , takılmış bişeye

ona da anlatmam lazım , ekvatordayız yavrum , siyah arabayı veririm altına görürsün karizmayı sen . demem lazım

çünküüü , dükkanıma gelen müşteri soru sorunca suratına bakamam mal gibi.

satıcı olduğum için de ' alırsan ekime , almazsan' gibi bi tonum da olamaz , malı satmam lazım !?!?

en son dükkana bi müşteri giriyo

siz niye insanları ikna etmeye çalışıyosunuz ?? hem dükkan açmışsınız hem de insanlara bişey satmaya çalışır , onları almaya ikna eder  bi havanız var . oysa burda mal gibi dikilmeniz gerekiyordu ?!?! diyo

hemen kendisine bi ıhlamur söylüyoruz  , sırt üstü yatırıp ayaklarını havaya kaldırıyoruz . sakinleştirmeye çalışıyoruz onu. battaniye falan

bak sana şarkının kralını atıyorum , hatuna aç bunu , suratına da bakma kızın şarkıyı açıp , iki jest mimik bişey yap . doğru ellerde her türlü afrodizyak maddeden daha etkili

https://www.youtube.com/watch?v=KHnC55FNSkA

ortada ürün yok falan dersen , vitrinden bakma şeklinde uyarla durumları

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
November 02, 2017, 10:42:54 AM

Başarılar diliyorum. Umarım emeğinizin karşılığını amacınıza ulaşarak alırsınız.

Bende birşey sormak istiyorum o halde bitfinex 25.000.000 usdt paketleri çıkartıp piyasaya sürüyor. Bankalara usd çekimini de durdurdu. Bastığı usdt nin bir karşılığı yok. İstediği kadar usdt basıp bitcoin fiyatını yükseltebiliyor. Buna ne cevap vereceksiniz?

Ayrıca Konuyu bence bir daha okuyun. Tüm cevaplar konuda mevcut zaten. Defalarca anlattık bu konuyu.

Huzurkan bey, bu biraz talihsiz bir açıklama olmuş.

Konunu detaylıca incelendiği Reddit postu: https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/6ypy58/the_truth_about_bitfinex_and_tether/
Tether'in Transparency sayfası: https://wallet.tether.to/transparency

Özellikle Tether'i Finex'in basabildiği varsayımı:

Tether.to is who has the backing for the token, not Bitfinex. Bitfinex is a customer of Tether. If Bitfinex wants more Tether, they make a request to Tether, just like all other Tether customers. Tether waits for USD to show up, and when it does, creates the necessary tethers and credits Bitfinex. They both have Tawainese banking so money can flow back and forth easily. (The banking industry in the country of Taiwan are under scrutiny lately because of larger legal issues not involving crypto, but clearly affecting crypto companies)

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
krhnrhn
Sr. Member

View Profile
November 02, 2017, 11:18:11 AM

Başarılar diliyorum. Umarım emeğinizin karşılığını amacınıza ulaşarak alırsınız.

Selamlar,

Gelişmeler, çalışmalarımız, toplantılarımızın verimi, geri bildirimler çok güzel.
Desteğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla
Korhan
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
November 02, 2017, 11:59:58 AM

bakalım umarım başarılı olursunuz ancak tr partesinde kalmanız sizin açınızdan bir artı sağlayacağını düşünmüyorum.
ilk etapta diye de cevap vermeyin çıkaracaksnız tam anlamıyla çıkarın çünkü  türk yatırımcı düzgün bir hacim sağlamanızı sağlamayacaktır.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
November 02, 2017, 12:05:33 PM

bi araba satıcam hacı , yapmışım arabayı , yaparken de götümden uyduramam (local şirketim by the way)

e bakıyorum yollara , sokaklar dar , yokuş yok , çok sağlam bi kentteyiz her halt var , tatile gidicem diye takılan çok adam da yok . şehir dışı vs takılmıyo kimse sık sık .

haliyle arabanın motoru 1.3 koymuşum , kasayı da hafif tutucam sike sike  (satıyorum bi de bu arabayı ben , satıcıyım yani , biri gelip arabayla ilgili bi soru sorduğunda , bişey söylediğinde yarak gibi suratına bakma şansım yok , farzet girdin bi galeriye , soru soruyosun , herkes suratına bakıyo . şok olursun amına koyyım ahaha)

sikiğin biri geliyo , - bu araba niye 6.0 değil ?   6.0 varken niye 1.3 yaptınız ?

şimdiii , ben eldeki verilere dayanarak iş yapıyorum , sen posterde gördüklerinle gaza gelip dükkana geliyosun , kalk siktir çık lan dışarı.

diyemeyeceğim için.

elbette 6.0 olabilir , ancak şehir içine yönelik bi model tasarladık , vs vs vs diye cevap vereceğim müşteriye

e dükkana gelmiş soru soruyo adam ya da 'bu modelin neden siyahı yok' diyo , soru da şart değil , takılmış bişeye

ona da anlatmam lazım , ekvatordayız yavrum , siyah arabayı veririm altına görürsün karizmayı sen . demem lazım

satıcı olduğum için de ' alırsan ekime , almazsan' gibi bi tonum da olamaz , malı satmam lazım !?!?

siz niye insanları ikna etmeye çalışıyosunuz ?? hem dükkan açmışsınız hem de insanlara bişey satmaya çalışır , onları almaya ikna eder  bi havanız var . oysa burda mal gibi dikilmeniz gerekiyordu ?!?! diyo

hemen kendisine bi ıhlamur söylüyoruz  , sırt üstü yatırıp ayaklarını havaya kaldırıyoruz . sakinleştirmeye çalışıyoruz onu. battaniye falan

bak sana şarkının kralını atıyorum , hatuna aç bunu , suratına da bakma kızın şarkıyı açıp , iki jest mimik bişey yap . doğru ellerde her türlü afrodizyak maddeden daha etkili

bıraz sert olmus ama cok dogru. bır ıs yapıyorsan her musterıyı yada alıcıyı yada potansıyelı tek tek ele alman lazım. ancak bu sekılde cıddı bır ıs yapabılırsın. yoksa yapma zaten yapan bırılerı cıkar. sacma salak sorular olacaktır. yapacak bırsey yok onlara. tek tek cevaplamak cıddıyetı gosterır. tr pek alısık degılız buna bız ananıda al gıt dendıgı ıcın.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
November 02, 2017, 12:58:39 PM

Bu projenin kendisi iyi güzel de..
Sanki bir projeye el atsanız onu şimdiden öne sürseniz biraz daha iyi olur gibi geliyor.Başlamasa bile 'bu var elimizde şeklinde'. Bu şekilde henüz inşaat halindeki ev gibi, ama bu evin içi dolacak, burada insanlar yaşayacak bahçesinde çocuklar koşacak diye hayal edebilmeliyiz. En azından ben bunu hayal edebilmek istiyorum ki gerçek olsun.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
November 02, 2017, 04:46:50 PM

ben alinti yapmadan bir konuya aciklik getirmek istiyorum.
 bu basligi acildigi gunden bu yana takip ediyorum ve bu 2. yorumum. cunku tartismalarin icinde olmak istemedim. izlemeyi tercih ettim ama son gelinen noktayi gorunce yorum yapmadan gecemedim.

anlatmaya calistigim şey şu.
"bir yerde ısrar varsa orda problem vardır" bu imaji yaratarak ekibin projeye zarar verdigini dusunuyorum.

takim projesine guveniyorsa whitepaperda tum detaylari hazirlar. insanlarin karsisina cikar veya varsa eksiklik giderir, yeni guncellemeler paylasir vs. projesini tanitmak icin daha etkili yollar kullanir. agzindan kufur eksilmeyen insanlarin sacmasapan sorularina zirt pirt cevap vererek harcadiklari zamani projelerine yogunlasarak gecirirlerse daha etkili olur demek istedim.

herneyse daha fazla yorum yapmak istemiyorum. ve bu basligi bu tartisma surdugu icin bir daha acip okumayacagim. sizin olmayabilir ama benim zamanim degerlidir !

iyi forumlar.

krhnrhn
Sr. Member

View Profile
November 02, 2017, 05:47:59 PM

ben alinti yapmadan bir konuya aciklik getirmek istiyorum.
 bu basligi acildigi gunden bu yana takip ediyorum ve bu 2. yorumum. cunku tartismalarin icinde olmak istemedim. izlemeyi tercih ettim ama son gelinen noktayi gorunce yorum yapmadan gecemedim.

anlatmaya calistigim şey şu.
"bir yerde ısrar varsa orda problem vardır" bu imaji yaratarak ekibin projeye zarar verdigini dusunuyorum.

takim projesine guveniyorsa whitepaperda tum detaylari hazirlar. insanlarin karsisina cikar veya varsa eksiklik giderir, yeni guncellemeler paylasir vs. projesini tanitmak icin daha etkili yollar kullanir. agzindan kufur eksilmeyen insanlarin sacmasapan sorularina zirt pirt cevap vererek harcadiklari zamani projelerine yogunlasarak gecirirlerse daha etkili olur demek istedim.

herneyse daha fazla yorum yapmak istemiyorum. ve bu basligi bu tartisma surdugu icin bir daha acip okumayacagim. sizin olmayabilir ama benim zamanim degerlidir !

iyi forumlar.

Selamlar,

Eleştirileri dikkate alıp güncellemeleri özenle yaptığımız için zaman alıyor. Kafalarda soru işareti bırakmayacak şekilde güncellemeleri tamalamak hedefindenyiz. Bugün daha 4. günümüz. Biraz insaf:)

Saygılarımla
Korhan
Coinofmaster
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile WWW
November 02, 2017, 06:38:02 PM

nerden alacağız
kekrops
Full Member

Activity: 238
Merit: 101

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
November 02, 2017, 06:41:51 PM

diyemeyeceğim için.

çok sağlam açıklamışsın valla. okurken hem güldüm hemde hak verdim. en iyi bu şekilde açıklanabilirdi bi durum.

cenk279
Full Member

Activity: 135
Merit: 101

View Profile
November 02, 2017, 07:04:12 PM

çoğu yazışmaları okudum fakat kavgadan başka birşey görmedim. böyle bir projeyi bu kadar kolay harcamayalım. aslında geliştirecek destek olacak şeyler yapmalıyız. elbette eleştiri olabilir ama bunu sayıp söverek yapılması hoş değil. ekibinde ayrıca sürekli bilgilendirici açıklayıcı şeylerle gelmesi daha güzel olur
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
November 02, 2017, 07:05:59 PM

Kesinlikle katılıyorum akche projesini eleştirebilirsiniz zaten en doğal hakkınızdır mesela whitepaper çok kalitesiz ben iyiyim diyen bir proje nasıl böyle bir whitepaper hazırlıyor anlayamadım.Yine de eleştiriler yapıcı olmalı ileride pişman olabilirsiniz söylediklerinizle alakalı.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
November 02, 2017, 07:27:20 PM

herkes herşeyi yazmış daha fazla arkadaşların üstüne gitmeye gerek yok bence.zamanla daha iyi olacaktır.yerli olmasıyla bu kadar ilgiliyiz madem projenin ,o zaman dilimize uygun şekilde yapın isminide daha anlamlı olsun mis gibi AKCE varken neden AKCHE  Huh her detay düşünülmüş (nüfus sayısı,29 ekime denk getirme çabaları,1.923 token birim fiyatı,hatta saati 19:23 e denk getirme olayı gibi) ama güzel dilimizi güzel kullanma olayı atlanmış.benim nacizane tavsiyem öncelikle ismin AKCE olmasıdır

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
NVogue
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

"Akche, Türkiye'nin Dijital Parası"

View Profile
November 02, 2017, 07:30:11 PM

teknik boyutlar dışından baktığımızda kervan yolda  düzülür mantığı ile ilerlemeyen bir proje baya bir çalışma var eğer planlar doğruysa tabi
proje umarım başarılı olur.

AKCHE
Newbie
*

Activity: 56

View Profile WWW
November 02, 2017, 08:24:40 PM

nerden alacağız

Waves cüzdanı içerisinde yer alan DeX bölümünden alabilirsiniz.

Çiftlerden birini Akche ismiyle değiştirmeniz (kutuya Akche yazmanız) yeterli.

Varlık kimlik kodu / Asset ID: Dor84kmFtyHfTyEdmXoA3DRGGM7PEZEWBvKVfQU3ZqUH

Waves, BTC ve ETH kurlarından alım yapabilirsiniz.
x8y
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
November 02, 2017, 08:38:25 PM

Adamlar bildiğin dönem ödevi hazırlamış...

----

O nasıl bir site? Her yer eksik, facebook profil fotoğrafları. Hemi de yayvan yayvan. Bari onu bitirseydiniz...
Bildiğin temayı satın al, yarım yamalak yap, ortaya at. Partiye milletvekili seçercesine özensiz yapılmış.

----

O nasıl üyeler öyle.. Hiç birinin adı bile çıkmıyor bir yerde, adamlar kendi sitelerinde bile bahsetmemiş, altlarında yazan şeylerle google'da karşınıza çıkan meslekleri ve kişilikleriyse "ahahaha" dedirtir seviyede.

En çalışmak istemeyen adam olmuş moderatör: http://www.huzurkandemir.com.tr/calismakla-zengin-olunsaydi/
Grafiker olmuş startup analyst
Yazılım danışmanı dediğin adam hayatı boyunca turizm ofisi işletmiş...
Bir üyesi lojistik işinde...
Bir üyesi peerguess diye bir şeyde de aynı işi yapıyor zaten. (barei whitepaper'ından azıcık çalsaydınız şunların)
Websitecisi olmuş size Yazılım danışmanı
Marketin analyst'leri daha yeni mezun olmuş, canım ya. VIP Aircraft Sales Representative olamayınca buraya gelmiş.
Bir diğeri gitmiş kozmetik titan zincirinin convention'ında çektirdiği fotoğrafı paylaşmış...

Kim olduğunu bilmediğim ve yorum yapabileceğim bir düzeysizlikte olduğunu düşünmediğim yahut hakkında 2 dakika içinde bir şey bulamadığım diğer kişileri es geçersek...
Teknik yeterlilik anlamında "belki" 1-2 kişiden fazlası yok grupta. Ya baltaya sap olamamışlar, ya sap olmuşlar yahut ne olduğu belirsizleri toplamışlar takım diye.
Bunların nesine para yatıracak insanlar? Bilişim, yatırım, para yönetimi, proje yönetimi, eğitim anlamında hepsinde bir kaç kalem eksik var. ki bu bahsettikleri ekip için "whitepaper" şeysinde geçen cümle:

Danışman Kişi veya Kurumlar, Türkiye'de Blokzinciri teknolojisi üzerine kendini
kanıtlamış​firma veya kişiler, bu konularda güven kazanmış​ünlü isimlerden
oluşturulacak.
Danışmanlar, şirketin yapısal isleyişiyle ilgili şirkete önerilerde bulunur, olası sorunlarda
yapıcı çözümler ortaya koyar. Yönetim Kurulu toplantılarında oy sahibidir. Şirket, bunun
karşılığında danışmanlara periyodik ödeme yapar.

Pardon?

2 kuruş para veren bir yatırımcı bulmuşlar, adamın tüm şirketlerini de kalabalık olsun diye koymuşlar ki... Bu adam ne vermiş, neye para vermiş, bundan onun çıkarı, kar marjı nedir ne değildir, madem yatırdı adam size, neden siz de millete yatırmaya kalkıyorsunuz diyen yok mudur?

yokyok diye kendine hayrı olmayan bir yeri proje danışmanlığı altında listelemişler (bu arada o kullandığınız emlak scriptinin yeni versiyonu çıkmış, NULLED değilse kullandığınız, 195 dolara kıyın, alın yenisini)

----

O ne biçim bir Whitepaper. Zart demiş zurt demiş projeye değinmemiş bile hiç... Üstünden azıcık geçeyim, üç beş keriz çıkar denmiş. Teknik detay, bilgi, akademik yazım demeye kalkacağım da... Herkes gülerse çok gürültülü oluyor.
v4 yapa yapa ancak bunu mu çıkarttınız? fiverr'da 3-5 dolara kıyın da adam akıllı bir şey yazsın birisi size.

%30 Akche Soft-Tech
%10 Teknik Ekip ve Teknik Altyapı
%5 Danışmanlar
%5 Genel Giderler
= %50 güzel parçaladıklarını zannediyorlar herhalde. Kendilerine ne kadar para alacaklarından başka bir şey yazmamışlar.

Mükemmelsiniz, gene güzide yurdumun güzel atılım örneklerinden.

Tüm kerizlere sesleniyorum, kaçırmayın. Çocuklar aç ve paraya ihtiyaçları var. Yatırın.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1292
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 02, 2017, 08:53:02 PM

Adamlar bildiğin dönem ödevi hazırlamış...

----

O nasıl bir site? Her yer eksik, facebook profil fotoğrafları. Hemi de yayvan yayvan. Bari onu bitirseydiniz...
Bildiğin temayı satın al, yarım yamalak yap, ortaya at. Partiye milletvekili seçercesine özensiz yapılmış.

----

O nasıl üyeler öyle.. Hiç birinin adı bile çıkmıyor bir yerde, adamlar kendi sitelerinde bile bahsetmemiş, altlarında yazan şeylerle google'da karşınıza çıkan meslekleri ve kişilikleriyse "ahahaha" dedirtir seviyede.

En çalışmak istemeyen adam olmuş moderatör: http://www.huzurkandemir.com.tr/calismakla-zengin-olunsaydi/
Grafiker olmuş startup analyst
Yazılım danışmanı dediğin adam hayatı boyunca turizm ofisi işletmiş...
Bir üyesi lojistik işinde...
Bir üyesi peerguess diye bir şeyde de aynı işi yapıyor zaten. (barei whitepaper'ından azıcık çalsaydınız şunların)
Websitecisi olmuş size Yazılım danışmanı
Marketin analyst'leri daha yeni mezun olmuş, canım ya. VIP Aircraft Sales Representative olamayınca buraya gelmiş.
Bir diğeri gitmiş kozmetik titan zincirinin convention'ında çektirdiği fotoğrafı paylaşmış...

Kim olduğunu bilmediğim ve yorum yapabileceğim bir düzeysizlikte olduğunu düşünmediğim yahut hakkında 2 dakika içinde bir şey bulamadığım diğer kişileri es geçersek...
Teknik yeterlilik anlamında "belki" 1-2 kişiden fazlası yok grupta. Ya baltaya sap olamamışlar, ya sap olmuşlar yahut ne olduğu belirsizleri toplamışlar takım diye.
Bunların nesine para yatıracak insanlar? Bilişim, yatırım, para yönetimi, proje yönetimi, eğitim anlamında hepsinde bir kaç kalem eksik var. ki bu bahsettikleri ekip için "whitepaper" şeysinde geçen cümle:

Danışman Kişi veya Kurumlar, Türkiye'de Blokzinciri teknolojisi üzerine kendini
kanıtlamış​firma veya kişiler, bu konularda güven kazanmış​ünlü isimlerden
oluşturulacak.
Danışmanlar, şirketin yapısal isleyişiyle ilgili şirkete önerilerde bulunur, olası sorunlarda
yapıcı çözümler ortaya koyar. Yönetim Kurulu toplantılarında oy sahibidir. Şirket, bunun
karşılığında danışmanlara periyodik ödeme yapar.

Pardon?

2 kuruş para veren bir yatırımcı bulmuşlar, adamın tüm şirketlerini de kalabalık olsun diye koymuşlar ki... Bu adam ne vermiş, neye para vermiş, bundan onun çıkarı, kar marjı nedir ne değildir, madem yatırdı adam size, neden siz de millete yatırmaya kalkıyorsunuz diyen yok mudur?

yokyok diye kendine hayrı olmayan bir yeri proje danışmanlığı altında listelemişler (bu arada o kullandığınız emlak scriptinin yeni versiyonu çıkmış, NULLED değilse kullandığınız, 195 dolara kıyın, alın yenisini)

----

O ne biçim bir Whitepaper. Zart demiş zurt demiş projeye değinmemiş bile hiç... Üstünden azıcık geçeyim, üç beş keriz çıkar denmiş. Teknik detay, bilgi, akademik yazım demeye kalkacağım da... Herkes gülerse çok gürültülü oluyor.
v4 yapa yapa ancak bunu mu çıkarttınız? fiverr'da 3-5 dolara kıyın da adam akıllı bir şey yazsın birisi size.

%30 Akche Soft-Tech
%10 Teknik Ekip ve Teknik Altyapı
%5 Danışmanlar
%5 Genel Giderler
= %50 güzel parçaladıklarını zannediyorlar herhalde. Kendilerine ne kadar para alacaklarından başka bir şey yazmamışlar.

Mükemmelsiniz, gene güzide yurdumun güzel atılım örneklerinden.

Tüm kerizlere sesleniyorum, kaçırmayın. Çocuklar aç ve paraya ihtiyaçları var. Yatırın.

Bu mesajı da özellikle alıntıyorum. Şöyle bir kenarda dursun. Dersine iyi çalışmış gibi görünse de interneten edindiği üstünkörü bilgilerle bize laf sokma girişiminde bulunmaya emek harcadığı için tebrik ediyorum.

Sırf bunları yazabilmek için kendinize hesap açmış olmanız da korkaklığınızın göstergesi... Biz en azından savunduğumuz projenin arkasında durup ismimizle sorulara cevap veriyoruz. Sizler gibi, proje kötülemek için dandik rumuzlarla hesap açmıyoruz.
x8y
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
November 02, 2017, 09:03:12 PM

Sırf size laf atabilmek için hesap açmak mı?
Cheesy

Pekala. Öyle düşünün.

Yazdıklarımı saklamanızsa çok onore edici. 30 dakikada size güven sağlayacak bir şey bulamazken karşıma çıkanları paylaştım sadece.
Web tasarımcı dedim diye mi kızdınız? Çalıştığınız yer öyle betimlemiş sizi ben ne yapayım... Hatta sattığınız hizmetler de "Up to 10 beautifully designed web pages, including your Blog." değil midir?

Projenin arkasındaysanız ithamlara cevap verirsiniz, tü kaka demek için neyine laf atsam, hah rumuzu iş görür herhalde zihniyetinde yola çıkmazsınız.

Ve hayır, karşıma son paylaşımlar arasında akche yazan dil katli örneğini görünce girdim ve ilk kez duydum sizi. Hatta buraya baktıktan sonra aynı kategoride benzer bir sürü türevi olduğunu da fark ettim ya. Sırayla bakarım onlara da.
İlk size yazmış olacağım...

Projenin teknik detayı nedir? Kim ne katmış?
Bilgili ve görgülü dediğiniz ekip mensupları ne iş yapmış da bu bilgiye sahip olmuş? Hiç bir yerde çoğunun adı bırakın crypto kelimesini bilişim kelimesiyle bile pek birlikte geçmemiş.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: