Bitcoin Forum
June 17, 2024, 08:58:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24047 times)
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 02, 2017, 11:06:34 PM

Ben bir şey daha sormak istiyorum.

Bu projelendirme sırasında Türkiye'de bu konuya müdahil olabilecek regülasyonları incelediniz mi?

Yarın bir gün akche satın alıp yatırımları sonucu zarara uğramış bir kişinin SPK'ya veya yetkili Cumhuriyet Başsavcısı'na şikayetiyle ilgili bir senaryo çalıştınız mı?

Örneğin SPK'nın http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/3/4 sayfasındaki sorumluluk ve cezai durumlarla projenin bağlantısı üzerine bir hukukçuya danıştınız mı?

Cheesy Güzel soru gelmiş.Bununda cevabı türk borsaları ERC20 desteklemiyor Waves seçtik tüm suç waves in bizle bir alakası yok olabilir.

California da yasal durum nasıl? Assembly Bill 1326 ya dahil mi bitcoin işlemleri?

Valla şöyle bir durum var çok fazla para aklamadığın sürece kimse birşey demiyor birde 100 bin doların varsa banka hesabında 10 10 çekiyorsan teknik olarak IRS bunu bilemiyor bankada bildirmiyor.Ama 100 bin dolar girdi olursa hesabına bir kerede ve bunu harcarsan sanırım IRS götünü keser adamın.Keşke 100 bin gelir sağlasamda IRS e seve seve versem vergimi diyebilirim  Cheesy

Evet, para aklama yöntemlerini anlatan arkadaşımız, projemizin kanunlara uygun olup olmadığını sorguluyor. O da ilginç...
Betfair
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 260

View Profile
November 02, 2017, 11:17:14 PM

Bu projelendirme sırasında Türkiye'de bu konuya müdahil olabilecek regülasyonları incelediniz mi?

Yarın bir gün akche satın alıp yatırımları sonucu zarara uğramış bir kişinin SPK'ya veya yetkili Cumhuriyet Başsavcısı'na şikayetiyle ilgili bir senaryo çalıştınız mı?

Örneğin SPK'nın http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Index/3/4 sayfasındaki sorumluluk ve cezai durumlarla projenin bağlantısı üzerine bir hukukçuya danıştınız mı?

Cheesy Güzel soru gelmiş.Bununda cevabı türk borsaları ERC20 desteklemiyor Waves seçtik tüm suç waves in bizle bir alakası yok olabilir.

California da yasal durum nasıl? Assembly Bill 1326 ya dahil mi bitcoin işlemleri?

Valla şöyle bir durum var çok fazla para aklamadığın sürece kimse birşey demiyor birde 100 bin doların varsa banka hesabında 10 10 çekiyorsan teknik olarak IRS bunu bilemiyor bankada bildirmiyor.Ama 100 bin dolar girdi olursa hesabına bir kerede ve bunu harcarsan sanırım IRS götünü keser adamın.Keşke 100 bin gelir sağlasamda IRS e seve seve versem vergimi diyebilirim  Cheesy

Az para aklamak nasıl oluyor  Cheesy

Eyalete göre farklı mı bilmiyorum ama bildiğim Amerika genelinde IRS için üst sınır 10K. Bu limitten fazla her para IRS radarına giriyor.
Bende 10 bin dolardan az miktarlar gönderdiğim için şuana dek bir sıkıntı olmadı ama ilerde olrusa yazma şansımızda olmaz herhalde Smiley Dediğim gibi 100 bin keşke alabilsemde vergisini ödeyebilsem seve seve.
Betfair
Sr. Member

View Profile
November 02, 2017, 11:20:29 PM

Valla şöyle bir durum var çok fazla para aklamadığın sürece kimse birşey demiyor birde 100 bin doların varsa banka hesabında 10 10 çekiyorsan teknik olarak IRS bunu bilemiyor bankada bildirmiyor.Ama 100 bin dolar girdi olursa hesabına bir kerede ve bunu harcarsan sanırım IRS götünü keser adamın.Keşke 100 bin gelir sağlasamda IRS e seve seve versem vergimi diyebilirim  Cheesy

Evet, para aklama yöntemlerini anlatan arkadaşımız, projemizin kanunlara uygun olup olmadığını sorguluyor. O da ilginç...
Para aklama yöntemini anlatmadım çünkü ortada bir aklama yok, sen IRS'i düşünme burası kabile devleti değil senin bulunduğun 3. dünya ülkesi ile hiç kıyaslama bile.Sonunda dediğim gibi keşke çok para çekebilsemde vergisini versem Smiley Sen önce angel investment'ını saadet zincirini güzelce anlatmayı dene konuda sonra benim amerikada ne yaptığımla ilgili konuşuruz.

Şurada 2-3 bin dolar cebinizden çıkacak diye korkup ERC20 tabanlı token oluşturamamışsınız sonra kalkıp mecburiyetten WAVES i övmek zorunda kalıyorsunuz.

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 02, 2017, 11:31:16 PM

Para aklama yöntemini anlatmadım çünkü ortada bir aklama yok, sen IRS'i düşünme burası kabile devleti değil senin bulunduğun 3. dünya ülkesi ile hiç kıyaslama bile.Sonunda dediğim gibi keşke çok para çekebilsemde vergisini versem Smiley Sen önce angel investment'ını saadet zincirini güzelce anlatmayı dene konuda sonra benim amerikada ne yaptığımla ilgili konuşuruz.

Sen hangi 3. dünya ülkesinden bahsediyorsun bilmiyorum ama biz bu projeyi Türkiye'den girişimlere destek olmak için çıkartıyoruz. Yazdıklarını alıntıladığımı farketmişsindir. İstersen dönüp bir daha oku...

Şurada 2-3 bin dolar cebinizden çıkacak diye korkup ERC20 tabanlı token oluşturamamışsınız sonra kalkıp mecburiyetten WAVES i övmek zorunda kalıyorsunuz.

Bak güzel kardeşim bunun böyle olmadığını benim onca cevabımdan sonra anlayabilmiş olman gerekiyordu ama üşenmeden tekrar yazacağım:

Waves platformunu tercih etmemizin nedeni, kasım sonunda Waves'e dahil olacak Digilira aracılığıyla Türk Lirası'yla Akche sunabilme ihtimalimizdi.

ERC20 token yazmak için yazılım mühendisi olmaya ya da 2-3bin dolar para harcamaya gerek yok. Ancak, herhangi bir borsanın kabul etmediği bir token'ı yazıp kimsenin kullanmadığı Etherdelta'dan sadece Ether ile alım satıma açmak işimize gelmedi. Waves platformda en azından BTC/ETH/Waves vs. alternatifler halihazırda kullanılabiliyor. Waves'in cüzdanı tıkır tıkır işliyor ve cüzdanın içinde borsa bölümünden mobilken bile alım satım yapabiliyorsun. ERC20'yi kullanabildiğin bir Ether cüzdanı söyle desem çoğunun haberi yok. (Çin malı imToken mı? Hadi canım!)

Neyse, enerjimi ERC20'yi 500. kere soracak arkadaşa da saklayayım Smiley
Betfair
Sr. Member

View Profile
November 03, 2017, 12:09:43 AM

Ben konuyu okudum zaman ayırdım açtım tüm mesajları okudum ve hatırladığım kadarı ile şöyle bir şey yazılmıştı
digilira ile Akche projesinin birbirleri ile bir organik bağı yoktur?
şimdi digilira idi diyorsunuz waves tercih etme sebebimiz.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 03, 2017, 12:12:36 AM

Ben konuyu okudum zaman ayırdım açtım tüm mesajları okudum ve hatırladığım kadarı ile şöyle bir şey yazılmıştı

Organik bağı yoktur demek Digilira ve Akche birbirinden bağımsız iki oluşum demek. İkisinin de sahibi, kurucusu, yöneticisi, ekibi farklı demek.

Misal, Bitcoin'le organik bir bağım yok ama Bitcoin kullanıyorum, kullandırmaya çalışıyorum. Wink
Betfair
Sr. Member

View Profile
November 03, 2017, 12:21:57 AM

Organik bağı yoktur demek Digilira ve Akche birbirinden bağımsız iki oluşum demek. İkisinin de sahibi, kurucusu, yöneticisi, ekibi farklı demek.

Misal, Bitcoin'le organik bir bağım yok ama Bitcoin kullanıyorum, kullandırmaya çalışıyorum. Wink
Cevap için teşekkürler umarım başarılı olursunuz Smiley
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
November 03, 2017, 05:24:56 AM

Projede çok kişi olmasına rağmen hiçbiri tam anlamıyla olması gereken yer değil. Yani ekibe bir görev verilmiş fakat gerçek hayatta kişilerin o alanda hiçbir tecrübesi bulunmuyor ayrıca herkesin söylediği gibi ve sizinde açıkladığınız gibi Waves tabanlı olması büyük bir sıkıntı. Waves yaratılış açısından ne kadar kolay olsada, kullanım bakımından bir o kadar düşük ayrıca bana kalırsa Türk insanını mutlu etmek istiyorsanız küresel ölçekte bir proje düşünmeliydiniz. Her şey iyi, hoş fakat sanırım satılan tokenler sadece Türkiye için ve bizden yatırımcı çıkacağını sanmıyorum. Eğer Peerguess gibi yurt dışınada satış yapmayı amaçlasaydınız insanlar size yatırım yapabilirdi.
pitipawn
Full Member

Activity: 196
Merit: 578

kedim çilek şeker çiçek !

View Profile
November 03, 2017, 02:22:14 PM

Projede çok kişi olmasına rağmen hiçbiri tam anlamıyla olması gereken yer değil. Yani ekibe bir görev verilmiş fakat gerçek hayatta kişilerin o alanda hiçbir tecrübesi bulunmuyor ayrıca herkesin söylediği gibi ve sizinde açıkladığınız gibi Waves tabanlı olması büyük bir sıkıntı. Waves yaratılış açısından ne kadar kolay olsada, kullanım bakımından bir o kadar düşük ayrıca bana kalırsa Türk insanını mutlu etmek istiyorsanız küresel ölçekte bir proje düşünmeliydiniz. Her şey iyi, hoş fakat sanırım satılan tokenler sadece Türkiye için ve bizden yatırımcı çıkacağını sanmıyorum. Eğer Peerguess gibi yurt dışınada satış yapmayı amaçlasaydınız insanlar size yatırım yapabilirdi.

ta ilk yazdığında gördüm seni moruk

dedim yine biri kibar kibar 500. kez aynı şeyleri söyleyecek , hem de küfür etmemeyi başararak ahaha   Cheesy

saat bu saat oldu daha cevap gelmemiş , ekip bıktı galiba artık ; bi halt okumadan direkt son sayfaya atlayıp yardıran sikiklerden

kurduğun cümlenin başını , cümlenin sonunu getirene kadar aklında tutamıyosun daha (ilk cümlenden bahsediyorum, yazım yanlışı da değil o ,
 'yerde' olsa da olmuyo yani .

12 kelimelik cümlenin sonunu , başını unutmadan getiremiyosun ; peşine kalkıp türkiye ve forum adına ahkam kesiyon ,yatırımcı çıkmayacak diye falan.

neden ''waves'' olduğu sanıyorum 500 kere falan açıklandı . gözünün ayarını sikerim senin , dön oku

'' sanırım satılan tokenler sadece türkiye için ''  diyosun , 'sanırım' diyosun amına koyyım , 'sanırım' dediğin şeyi temel alıp , gerçekmiş gibi peşine 4-5 cümle atıyosun .

dal yarak

sadece türkiye için değil tokenler. sil sondaki cümlelerini , baştaki cümlene edit at ,

türk milleti tanıdı da coin olaylarını küresel ölçeği kaldı bi de amına koyyım.

evde kaşık çatal yok , tencere yok , çorba kaynatalım istiyo dürzü

dur evladım bi kaşık yapılsın önce , tencere yapılsın , yaparız çorbayı da sonra , dur amına koyyım

AKCHE
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile WWW
November 03, 2017, 02:54:31 PM

Merhaba,

Waves cüzdanında oluşturulan ABoNbgEDH3yUmWuuFL7EEWL4Ky5R9M3sLoFNCd4gxT1W ve Ei5o26n4PykbSe8hLRCzSDRaAmXPecnUvTHabNHDWX98 kimlik kodlu Akche varlıklarının Akche ile ilişiği yoktur. Lütfen alım yapmayınız.

Onay için başvurusu yapılan Akche'nin kimlik kodu: Dor84kmFtyHfTyEdmXoA3DRGGM7PEZEWBvKVfQU3ZqUH

Bilgilerinize...
EmreX2
Newbie
*

Activity: 46

View Profile
November 04, 2017, 12:35:23 PM

Ben anlamadım başkasının projesini seçip onun yerine ico yapacaksınız bunun için 79 milyar lira toplayacaksınız ve bunu waves platform üzerinden yapıyorsunuz  Smiley Waves platform zaten ico yapmak isteyenlere sizin sunduğunuz kolaylıkları sunuyor. Yani ico yapacak olan adam düşük bütçeyle sizin vaadettiğiniz hizmeti sizinle aynı yerden alabilir bana çok saçma geldi şahsi fikrimdir yine de başarılar dilerim umarım network işine dönüşmez..
EmreX2
Newbie
*

Activity: 46

View Profile
November 04, 2017, 01:58:35 PM
Last edit: November 04, 2017, 03:01:44 PM by EmreX2

Şimdi bir de ico yok para toplanmıyor muhabbeti yapılıyor abi o zaman şunu sorayım madem parayı melek yatırımcılar ödüyor oylamayı da kendileri yapsınlar olay kapansın milletle uğraşmayın he yok borsada melek yatırımcılar millete bu token ı satacakalarsa ico yapmaya zahmet edemeyip onun yerine daha kolay ve daha basit bir yol seçmiş olmuyor musunuz?

Scam olması için satış yapmak gerekiyor demişsiniz bu token waves dex te satılmayacak mı sonuçta? Melek yatırımcı varsa niye bu token ı satacak satacaksa neden melek yatırımcı? Satmayacaksa halka açmanızın anlamı ne?

Waves i seçmenizin nedeni erc20 tokenlarını borsaların entegre etmemesiyse, waves üzerinden oluşturduğunuz token ı da borsalara entegre etmeyecekler en azından eth üzerinden bir smart contractla oylama işlemlerini vs kaliteli bir şekilde oluşturup, herkesin oyu cüzdanda bulundurduğu token kadar geçerli olsaydı vs daha mantıklı olmaz mıydı?

Proje sadece vaatlere dayanıyor ve melek yatırımcı vs gazıyla ico yapmaya bile üşenip yarın öbürgün dex üzerinden millete tokenları yedirip bunun için site ve anons sayfası dışında hiçbir zahmette bulunmamışsınız. Melek yatırımcı mı? İmece usulu mü? Biri varsa diğeri niye var sonuçta proje fonlama oy kullanma vs oyunlarıyla millete satılacak zahmet edip bir ico başlatıp satsaydınız ico da.

İnanmıyorsanız sizden sonra hayata geçecek olan Türk projelerini hiç mi önemsemiyorsunuz? Yazık değil mi Bu ülkeden çıkan her projeye çöp, ponzi veya scam gözüyle mi bakılmalı?

Token ismini akche koyup osmanlıcılara gazı vermişsiniz 29 ekim 1923 le cumhuriyetçilere gazı vermişsiniz.

Onun dışında forumda çok gevezelik yapıp birbirini pohpohlayan bir ekip izlenimi var multi hesaplardan yorum yapılmış çoğu olumlu yorum yapan newbie hesap sadece bu konuya yorum yapmış. Pitipawn olumsuz yorumlara sövmüş. Diğerleri başka bir dalgalar falan falan çok fena bir tiyatro dönüyor.

Yapıcı yorum yapıp Ülkemiz projelerine destek vermek istiyorum fakat tutulur hiçbir yanınız yok tamamen sıfır. Hatta burda dönen birbirini pohpohlama işi network takım lideri davranışı resmen. Erc20 de borsalara entegre edilmiyormuş Smiley En azından dediğiniz gibi smart contract işiyle oylama halledilebilirdi bundan bile bir habersiniz.

Proje özeti Melek yatırımcı var kim olduğu belli değil. Websitesi vasatın çok altında ama olsun amaç fonlama Smiley Forum başlığı çok kötü yapılan açıklama çok saçma, proje başlı başına mantıksız, Token 3 dolara maledilmiş , vs vs...

Üzüldüğüm nokta Ülkemizde yeni çıkacak olan projeleri baltalıyorsunuz. Sözde hepiniz ponzicilerden nefret ediyordunuz hiçbir farkınız kalmamış Sad

onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 04, 2017, 04:18:53 PM

Şimdi bir de ico yok para toplanmıyor muhabbeti yapılıyor abi o zaman şunu sorayım madem parayı melek yatırımcılar ödüyor oylamayı da kendileri yapsınlar olay kapansın milletle uğraşmayın he yok borsada melek yatırımcılar millete bu token ı satacakalarsa ico yapmaya zahmet edemeyip onun yerine daha kolay ve daha basit bir yol seçmiş olmuyor musunuz?

Scam olması için satış yapmak gerekiyor demişsiniz bu token waves dex te satılmayacak mı sonuçta? Melek yatırımcı varsa niye bu token ı satacak satacaksa neden melek yatırımcı? Satmayacaksa halka açmanızın anlamı ne?

Waves i seçmenizin nedeni erc20 tokenlarını borsaların entegre etmemesiyse, waves üzerinden oluşturduğunuz token ı da borsalara entegre etmeyecekler en azından eth üzerinden bir smart contractla oylama işlemlerini vs kaliteli bir şekilde oluşturup, herkesin oyu cüzdanda bulundurduğu token kadar geçerli olsaydı vs daha mantıklı olmaz mıydı?

Proje sadece vaatlere dayanıyor ve melek yatırımcı vs gazıyla ico yapmaya bile üşenip yarın öbürgün dex üzerinden millete tokenları yedirip bunun için site ve anons sayfası dışında hiçbir zahmette bulunmamışsınız. Melek yatırımcı mı? İmece usulu mü? Biri varsa diğeri niye var sonuçta proje fonlama oy kullanma vs oyunlarıyla millete satılacak zahmet edip bir ico başlatıp satsaydınız ico da.

İnanmıyorsanız sizden sonra hayata geçecek olan Türk projelerini hiç mi önemsemiyorsunuz? Yazık değil mi Bu ülkeden çıkan her projeye çöp, ponzi veya scam gözüyle mi bakılmalı?

Token ismini akche koyup osmanlıcılara gazı vermişsiniz 29 ekim 1923 le cumhuriyetçilere gazı vermişsiniz.

Onun dışında forumda çok gevezelik yapıp birbirini pohpohlayan bir ekip izlenimi var multi hesaplardan yorum yapılmış çoğu olumlu yorum yapan newbie hesap sadece bu konuya yorum yapmış. Pitipawn olumsuz yorumlara sövmüş. Diğerleri başka bir dalgalar falan falan çok fena bir tiyatro dönüyor.

Yapıcı yorum yapıp Ülkemiz projelerine destek vermek istiyorum fakat tutulur hiçbir yanınız yok tamamen sıfır. Hatta burda dönen birbirini pohpohlama işi network takım lideri davranışı resmen. Erc20 de borsalara entegre edilmiyormuş Smiley En azından dediğiniz gibi smart contract işiyle oylama halledilebilirdi bundan bile bir habersiniz.

Proje özeti Melek yatırımcı var kim olduğu belli değil. Websitesi vasatın çok altında ama olsun amaç fonlama Smiley Forum başlığı çok kötü yapılan açıklama çok saçma, proje başlı başına mantıksız, Token 3 dolara maledilmiş , vs vs...

Üzüldüğüm nokta Ülkemizde yeni çıkacak olan projeleri baltalıyorsunuz. Sözde hepiniz ponzicilerden nefret ediyordunuz hiçbir farkınız kalmamış Sad

Mesajını gayet sakin bir şekilde okudum. Normalde beni ponzici ya da networkçülerle aynı kefeye koyana ağır cevap veririm ama bunun yeri forum değil. Hele hele yürüttüğümüz projenin duyuru mesajı hiç değil. Özelden yazıp konuyu başka yerlere de çekmek istemiyorum.

Ama güzel kardeşim, neden ponzici olmadığımı ve o dolandırıcılarla aynı kefeye konduğumda neden tepki verdiğimi sana ve diğer arkadaşlara anlatayım.

Bu projenin amacını tekrarlayarak başlayayım: Türkiye'den girişimlere / projelere fon sağlayıp Türkiye'den dünya markası çıkarmak.

Şimdi bunu konuyu açmadan önce haklı olduğun noktaların altını çizelim:

1. Web sitemiz kötü! Evet kötü, hatta bazılarınız için berbat bile olabilir. Eksikleri düzeltmek için çalışıyoruz.
2. Whitepaper'ımız kötü (Bu arada güncelledik ama duyurusunu yapmadık) Evet eksikleri, hataları olduğunu biz de biliyoruz. Whitepaper'ı tamamen yenilemek için çalışıyoruz.
3. Neden ERC20 değil de Waves diyen herkese verdiğim cevabı sana da vereyim: Waves'ten çıkmak kolaydı. Bu kadar basit. (Hatta bazı arkadaşlar, ERC20 yazdıracak kadar paranız mı yoktu vs ithamlarda bulunmuş. Ama Etherdelta'daki Akche bize ait, fakat kullanmayı tercih etmedik.)
4. Smart contract 2018'de Waves'e gelecek. Biz fonlama işine 2018'de başlamayı planladık.
5. Para toplamıyoruz, paraya ihtiyacımız yok dedik ama Akche'yi DeX'te satmayacağız demedik. İsteyen Akche alacak ki yatırım yapmak istediği proje karşısına geldiğinde yatırım yapabilsin.
6. Şu an akche alırsanız, ödediğiniz Waves/BTC/ETH vs. ya rezerv kasaya ya da proje için açılmış hesaplara ya da danışmaların hesaplarına gidiyor. Akche ile toplanan paralar Rezerv kasada saklanacak ve şirket kuruluşunda sözleşmeyle garanti altına alınacak. Şimdi Akche alan, 3 gün sonra scam olduğuna kanaat getirirse, bizimle iletişime geçsin. (Benim ismim, cismim, internet sitem, yaptığım iş vs. herşeyim ortada. İnternette ufak bir araştırma ile bana ulaşabileceğiniz bütün kanalları bulabilirsiniz.)
7. Melek yatırımcıyı açıklayamıyoruz dememizin bir sebebi var. Ay sonuna kadar bekleyin lütfen. Bu ay sonuna doğru herşey resmiyet kazanmış olacaktır. Şu an isim verirsek proje için attığımız bütün adımlar geri tepebilir ancak melek yatırımcımızı açıkladığımız gün herkes yok artık! diyecek. Emin olabilirsiniz.
8. Acemi olduğumuzu düşünenler var, kısmen haklılar. Ama bu projeyi scam ya da bizi ponzici yapmaz.
9. Birbirini pohpohlayan ekiple tanışmak isteyen herkese kapımız açık. Yüzyüze görüştüğümüzde daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
10. Biz hipper, turcoin, zartcoin zurtcoin gibi sizden para isteyip, size sabit gelir vaat etmiyoruz. Yatırımcılara Mercedesler dağıtmıyoruz, 10 kişi getir şu kadar bonus al demiyoruz. Sizden istediğimiz, projeyi bir süre takip etmeniz. Daha sonrasında biz vaadimizi yerine getiremezsek zaten herkes bizi yerin dibine sokar.

11. Ben bu güne kadar, kiminle konuştuysam, tüm sosyal medya platformlarında ve katıldığım tüm etkinliklerde ponzi nedir, scam nedir, network marketing nedir ve neden uzak durulması gerektiğini anlattım. Aksini söyleyebilecek bir tek insan evladı varsa, kripto para ile ilgili tüm çalışmaları bırakır, çekilirim. Ama projede görev alanları tanımadan bu kadar acımasızca eleştirmeniz doğru değil. Neden ponzi, scam, network olmadığımızı defalarca anlattım ama hala bizi ponzi ya da network marketing dolandırıcılarıyla bir tutuyorsanız önceki mesajlarımızı tekrar okumanızı rica ederim.

12. Biz Türkiye'de bir iş yapmak için yola çıktık. Madem biz kötüyüz, siz neden daha önce bizden iyisiniz yapmadınız? Madem biz ponziyiz, buyrun arkadaşlar, siz bizden daha güzel bir proje çıkarın, biz size destek olalım. Ama lütfen, sırf arkasında Türkiye'den bir ekip var diye bok atmaktan bizi küçük görmekten vazgeçin artık. Projeyi duyuralı altı gün oldu, 100'den fazla mesaj geldi ama aralarında gerçekten bizim iyiliğimiz için bizi eleştiren 10 kişi çıkmaz. Herkes ne kadar kötü olduğumuzu söylüyor. Daha iyisini siz yapana kadar biz buradayız. Kendimizi geliştirmeye ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Projeyle ilgili detayları yazdığım mesajı alıtılayayım:

(....)

3. Projemizin arkasındayız.

Neden Akche olduğunu daha önce söylemiştik. (Akçe tescilli bir isim, o ismi kullanmamız mümkün değil. Bu marka önümüzdeki yıl, şu an ilk 5'teki altcoin borsalarından birinde yer alacak. O yüzden Türkçe karakter kullanmadık. Simitchi, Kahvechi, Saatchi gözünüzü rahatsız etmedi ama Akche ettiyse kusura bakmayın)

Projenin detaylarını önceki 17 sayfada defaten anlattım ama ben senin kadar tembel değlim. Senin için de vakit harcayacağım. (Bir işim de bu)

1. Akche isimli bir dijital varlık var. (Şu an Waves platformunda, ama neden Waves platformu da ERC20 değil dersen bozuşuruz, onu 40. defa yazdırma)

2. Akche Soft Tech A.Ş. isimli bir firma kuruluş aşamasında

3. Bu şirketin amacı, Türkiye'den yerli girişim ve projelerin desteklenmesi. Girişimi / projesi olan kişiler Akche A.Ş.'ye başvurarak proje detaylarını iletecek.

4. Akche A.Ş. bu projeleri, ön inceleme, teknik inceleme ve mali incelemeden geçirerek uygun bulduklarını fonlamaya açar (bu arada projelerin tüm telif hakları da korunur, onaylanmayan projeler 3. partilerle paylaşılmaz!)

5. Onaylanan projeler için lazım olan X TL bütçenin X/40 TL'sinin Akche sahipleri tarafından fonlanması beklenir.

6. Proje X/40 TL oranında destek alırsa, kalan tutarın Melek Yatırımcı tarafından karşılanacağını Akche A.Ş. garanti eder.

7. Proje için Proje LTD ya da Proje A.Ş. şirketi kurulur (hukuki ve mali açıdan o proje için hangisi uygunsa) Kurulan şirketin hisseleri %40'ı proje sahibinin ya da ekibinin, diğer %40'ı Akche sahiplerini temsilen Akche A.Ş.'nin, kalan %20'si de Melek yatırımcının olacak şekilde paylaşılır. Şirket kurulumu, marka tescili, patent başvuruları vs. prosedürlerle proje sahibi uğraşmaz.

8. Proje sahibi fonu alır, Melek yatırımcıdan mentörlük almaya başlar. Proje sahibi sadece projesiyle ilgilenir ve projesini geliştirmeye odaklanır.

9. Şirket dönemler halinde mali verilerini açıklar. Kar etmişse, %40 kar payı projeye yatırım yapmış Akche sahiplerinin hesaplarına Akche olarak ödenir. (her proje için bir varlık üretileceğinden, projeye ait varlıklar da şimdilik Waves platformunda işlem görecek. 2018 3. çeyreğinden sonra da Akche'nin kendi borsasında işlem görmeye devam edecek. (Akche kendi blokzinciriyle bir dijital para olduğunda, Waves assetleri, 1:1 takas ile yeni dijital para ile değiş tokuş yapılacak)

Bilgili ve görgülü dediğimiz ekip mensupları:

Erkan Şen - 25 yıldır yazılımcı, Microsoft TR partneri olan Pargesoft'un yöneticisi
Sözlü olur aldığımız bu nedenle ismini henüz açıklayamadığımız bir melek yatırımcımız var.

Ben, 1998'den beri internet işleri yapıyorum. 3 turizm acentesi tarafından kullanılan incoming acente otomasyon yazılımım var.
Mustafa, uluslararası bir firmada trader.
Korhan, makine mühendisi.
Murathan, 20 yılı aşkın süredir Linux sistem yöneticisi, hosting firması işletmecisi
Huzur, yıllardır internet projelerinde çalışmış, e-ticaret sitesi sahibi ve yöneticisi

vs vs..

Whitepaper'ın eksikleri olduğunu defalarca söylememize rağmen, yine aynı yerden eleştirilere devam ediyorsunuz. Biz de dinlemeye ve anlatmaya devam edeceğiz.

1 ay sonra neden bu projenin arkasında olduğumuzu daha iyi anlayacağınızı umuyoruz.

Sorularınız varsa sorabilirsiniz, ancak suçlarken biraz daha yapıcı olursanız memnun oluruz.

Tekrar ediyorum, sorusu, merakı, gıcığı olan herkese kapımız açık, ofis tamamlanır tamamlanmaz herkesi çay kahve içmeye bekliyoruz. (Gelenlere benden Akche Smiley)

Bir de, parayı melek yatırımcılar toplamıyor, Akche'yi melek yatırımcılar satmıyor.

Projeler için ICO yapılmasının sebebi o projeye halkın desteğini sağlamak. Eğer birileri projeyi destekliyorsa, o proje başarılı olmaya bir adım daha yakındır. Melek yatırımcı başlamamış, yürümeyen projeye yatırım yapmaz. Akche ile imece usulü fonlama sayesinde projeyi başlatmış olacağız. Melek yatırımcı sonra yatırım yapacak. (%40 destek alan projeye melek yatırımcının yatırım yapacağın Akche A.Ş. garantiliyor)
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
November 04, 2017, 04:50:55 PM

baktığım yerli malı projelerin hiçbiri nedense içime sinmedi. yok biz şurayı destekleyecez biz burayı fonlayacaz proje üstleniciler bir mercii olma arayışında. değer üretecek bir proje çıkarsa yatırımcı olarak inceleyip bunu destekleyecek ben olmalıyım. benim yerime karar verip siz yatırım yapacaksanız o zaman kapalı devre yatırım fonu için para toplayın. benim yatıracağım parayı işletin.
MrtShn
Newbie
*

Activity: 21

View Profile
November 04, 2017, 04:57:13 PM

Onur Gözüpek gibi bir adama ponzici ya da network marketing işi yapıyor diyen birisi:

1. Bu işlerdan gayet iyi anlayan birisi!

ya da

2. Onur Gozüpek adını hayatında google da hiç aratmamış birisi

bu kadar net!

Bu adamın verdiği emeklerin yüzde birini yapan birisi, buraya gelse de şurayı yanlış yapıyorsun dese; herkes okur bilgilenir.

Bu alanda EMEK veren; Onur Gözüpek Alp Işık ve Mehmet Hamdi Bol... Bu kadar! Var mı başka sayabileceğiniz isim? Yok!

Eni topu 3 kişilik bir piyasa bu yahu. Bunlardan birisi ismini ortaya koymuş, proje çıkarmış. Yok ponzici, yok marketingci...

Siz neden bahsediyorsunuz?
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 04, 2017, 04:57:40 PM

baktığım yerli malı projelerin hiçbiri nedense içime sinmedi. yok biz şurayı destekleyecez biz burayı fonlayacaz proje üstleniciler bir mercii olma arayışında. değer üretecek bir proje çıkarsa yatırımcı olarak inceleyip bunu destekleyecek ben olmalıyım. benim yerime karar verip siz yatırım yapacaksanız o zaman kapalı devre yatırım fonu için para toplayın. benim yatıracağım parayı işletin.

Biz projenin "sadece para koparmak için uydurulmuş" projeler olmadığından emin olmak için denetleyeceğiz. Yoksa, karar mercii yine Akche yatırımcıları olacak.

Hedefimiz 1 senede 1000 proje başvurusu almak. Bunların içinden ürünü / hizmeti / servisi olanlar dikkate alınacak. Yani projenin, proje olup olmadığını Akche denetleyecek, ama projenin yatırım yapmaya değer olup olmadığına Akche sahipleri karar verecek.

Ayrıca, her projeyi oylamaya açın önerisi de geldi. Akıllı kontratla bu mümkün ve bu öneriyi dikkate alacağız.
Betfair
Sr. Member

View Profile
November 04, 2017, 06:23:28 PM

Daha iyisini siz yapana kadar biz buradayız demişsiniz sizi eleştirenlerin amacı daha iyisini yapmak değil hatta coin yapma gibi bir niyetimiz yok enazından benim yok Smiley Madem dediğiniz gibi yok artık ohalık bu kadarda olamaz denilcek melek yatırımcıyı bulmuşsunuz konuyu kapatıp gidin buradaki açlarla uğraşmayın muhatap olmayın.
Betfair
Sr. Member

View Profile
November 04, 2017, 06:27:29 PM

Onur Gözüpek gibi bir adama ponzici ya da network marketing işi yapıyor diyen birisi:

1. Bu işlerdan gayet iyi anlayan birisi!

ya da

2. Onur Gozüpek adını hayatında google da hiç aratmamış birisi

bu kadar net!

Bu adamın verdiği emeklerin yüzde birini yapan birisi, buraya gelse de şurayı yanlış yapıyorsun dese; herkes okur bilgilenir.

Bu alanda EMEK veren; Onur Gözüpek Alp Işık ve Mehmet Hamdi Bol... Bu kadar! Var mı başka sayabileceğiniz isim? Yok!

Eni topu 3 kişilik bir piyasa bu yahu. Bunlardan birisi ismini ortaya koymuş, proje çıkarmış. Yok ponzici, yok marketingci...

Siz neden bahsediyorsunuz?
10 mesajın var ama piyasaya ve Onur Gözüpek'e çok hakimsin.Biz dün gelmedik buraya geçen senede gelmedik bayağdır buradayız onur gözüpek'in kim olduğunu bir kaç ay önce workshop ile eğitim vermeye çalıştığınıda biliyoruz.Linkedin'de title olarak Entrepreneur yazmakla elon musk olunmuyor malesef.
beatecoin
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
November 04, 2017, 06:29:11 PM

Projenin konusu açıldığından beri ne zaman baksam sürekli bir tartışma ortamı hakim sohbete. Bu konuda ben proje ekibini de hatalı görüyorum insanlarla laf yarışına girmeyip herkes işini yapsa daha güzel olur bence.
onurgozupek
Hero Member

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
November 04, 2017, 06:45:19 PM

10 mesajın var ama piyasaya ve Onur Gözüpek'e çok hakimsin.Biz dün gelmedik buraya geçen senede gelmedik bayağdır buradayız onur gözüpek'in kim olduğunu bir kaç ay önce workshop ile eğitim vermeye çalıştığınıda biliyoruz.Linkedin'de title olarak Entrepreneur yazmakla elon musk olunmuyor malesef.

Bkz Elon Musk: https://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvRWxvbl9NdXNr

Her girişimciyi Elon Musk olacak zannediyorsanız, sizin de işiniz iş... Girişimci, girişimi olan, deneyen, yanılan, yine deneyen, çabalayan kişiye denir. 8-5 mesaide çalışıp, ayın 30'unda maaşı cebine atan adam olmak yerine, projeler üreten, kendi üretemese de başkasının projesinde görev alan kişiye girişimci denir. (Bak biri çıkıp da X şirketinde 1,5 sene mesaiyle çalışmışsın derse kalbini kırarım, yıllardır farklı şirketlerde çalışıyorum zaten, girişimci doğmadım...)

Arkadaşlar, konu karşılıklı atışmaya dönmesin lütfen. Biz, mükemmel olduğumuz iddiasında değiliz. İyi birşeyler yapmaya çalışıyoruz... Ortaya bir şey çıkarmaya çalışıyoruz, ama bunu yapabilmek için de belirli aşamalardan geçiyoruz... Hata yapmadan başarılı olunmaz.

Elon Musk, ilk işinde, ilk projesinde başarılı oldu zanneden var mı aramızda? Steve Jobs'ın dünyanın en prestijli markası yaptığı Apple'dan )kendi şirketinden) kovulduğunu bilmeyeniniz var mı?

Kısacası, denemeden ortaya bişey çıkmaz.

Deneyim, yaptığınız hatalardan edindiğiniz dersler bütünüdür. Biz şu an deneyim kazanıyoruz...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: