Bitcoin Forum
July 11, 2024, 12:03:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  
Author Topic: [ANN][BOUNTY] Akche Projesi - Akche, Türkiye'nin Dijital Parası  (Read 24057 times)
TexasofblackseA
Sr. Member

Activity: 359
Merit: 250

View Profile
December 22, 2017, 07:02:47 AM

Ayrılık açıklaması yapan ekip üyeleri şahsi işlerini sebep olarak sürmüşler gibi anlaşılıyor. Ancak bir problem varsa söylerlerse çok memnun oluruz. Elbette normal bir ayrılık olabilir ancak şüpheye sevk etmiyor değil.

Ard arda açıklama yapmış ikisi de ve işten ziyade zihniyet farklılıklarını öne sürmüşler, ben öyle algıladım 2. arkadaşın açıklamasından..

Edit// tekrar okuduğumda 2 arkadaşta fikir ve zihniyet farklılıklarından bahsetmiş, zihnen benimsemediği projede bedenen de bulunmak istemeyiz demişler.

Kurumsal bir açıklma olmadığı için "kişisel" olarak açıklama yapmışlar, kişisel sebeplerden değil.

Projeden ayrılan sadece iki isim değil, proje ilk duyurulurken açıklanan isimlerin neredeyse tamamı projeden ayrılmış durumda arkadaşlar.
TexasofblackseA
Sr. Member

View Profile
December 22, 2017, 11:07:04 AM

Ekip anladığım kadarıyla bir kan değişimine gitmiş Türkçe forumda isimlerini duyduğumuz pek çok arkadaş ile yollar ayrılmış.Umarım akche ekibine katılacak yeni arkadaşlarda biz forum üyelerinin kolayca iletişim kurabileceği kişiler arasından seçilir.

Ekip arkadaşlarımız aşağıda gereken açıklamaları yaptılar. AKCHE olarak ta duyuru yapıldı.

İki taraf ta profesyonelce ve olması gerektiği gibi duyurusunu yaptı. Bu duyurulardan sonra bunları konuşmak hatta onlar adına  yorumlar yapmak hoş bir davranış olmaz.

Sorunun cevabı: Evet, Akche globale açılacağı için farklı bir ekiple devam edecek. Global Forumda başlık açılacak ve konu oradan devam edecek.

Tekrar yazmakta fayda var: HİÇ BİR EKİP ARKADAŞIMIZLA EN KÜÇÜK BİR OLUMSUZLUK DAHİ YAŞANMADI!

Ekipten ayrılan arkadaşlar profesyonelce davranıp gerekli açıklamayı yapmışlar. Anladığım kadarıyla siz de kendinize göre profesyonelce davranıp işi fazla kurcalamamamız gerektiğini söylüyorsunuz. Bizler de projeden beklentisi olan insanlar olarak profesyonelce davranıp neler olup bittiğini öğrenmek istiyoruz ki öğrendiğimiz bilgilere dayanarak projeye olan desteğimizi devam ettirelim veya ettirmeyelim. Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi isterseniz dünyanın en iyi özelliklere sahip kripto para projesini hayata geçirmek üzere olun, isterseniz başka herhangi bir alandaki projede dünyanın en iyisini yapın, eğer projeye yatırım yapacak kitlenin güvenini kazanamazsanız projeniz çöp olur gider. İşte bu noktada projeyi şimdiye kadar desteklemiş kişiler olarak sizlerden mantıklı bir açıklama bekliyoruz. Yani ne oldu da projenin danışmanlar kurulu olarak bildiğimiz, gözlemlediğim kadarıyla şimdiye kadar sadece danışman olarak değil de sanki projenin başındaki isimler olarak hareket etmiş ve forumda olsun diğer sosyal medya araçlarında olsun projeye karşı yapılan tüm saldırılara sonuna kadar göğüs germiş insanlar toplu olarak cinnet mi geçirdiler de bu kadar sahiplendikleri bir projeden toplu olarak ayrıldılar ? Demek istediğim " Evet, Akche globale açılacağı için farklı bir ekiple devam edecek" açıklamasını yaparak insanların kafasındaki soru işaretlerini gideremezsiniz. Daha kapsamlı ve şeffaf bir şekilde olan biteni bizlerle paylaşmalısınız ki soru işaretleri ortadan kalksın, yaptığınız açıklamaları tatminkar bulanlar projeye desteğini devam ettirsin bulmayanlar da ne isterlerse onu yapsın. Benim ve tahmin ediyorum bugüne kadar projeye destek veren birçok kişinin, projenin başında yer alan sizlerden profesyonellik adına beklediği davranış biçimi budur. Saygılar.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 22, 2017, 11:33:46 AM

Erkan Şen isimli bir beyfendi ve yeni ortak (guya yabancı) izmir global kalmış. Danışmanda toplam 3 kişi kalmış. Sayfasına girerseniz ekip görünüyor.
Proje için olumlu düşünmüyordum burada da belirtmiştim ancak yinede biranda tüm ekibin devre dışı bırakılmasına üzüldüm. Eğer bir değeri varsa emekleri karsılıgı umarım akchelerini almışlardır.
Herkese kendı yolunda başarılar. Globale cıkma niyetindeyse proje suanki görünenin cok ötesine geçmesi lazım. Bence roadmapinden, oranlara kadar hersey tekrar baştan yapılsın. Burada ne kadar sertte görünse yorumlar forumdaki arkadaşlarımızı kırmayacak seviyedeydi. Globalde oyle olmaz.
BigRasputin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

Buy $BGL before it's too late!

View Profile
December 22, 2017, 05:47:04 PM

Bu bana biraz şark kurnazlığı gibi geldi, Böyle üstü kapalı konuşmalar güven vermiyor bana, TR de güvenilir proje çıkmamasının en büyük nedeni bu uyanıklık ve yolunu bulunca ekiptekileri vurmak...  1 satoshi bile harcamam bu projeye

█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
.
.
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
        ██████████████▄▄▄
       ▐███████████████████▀
       ████████████████▀▀
                    ▀
                            ▄▄
      ███████████       ▄▄████
     ▐██████████▌      ███████
     ███████████      ███████▀
    ▐██████▌         ███████▀
    ███████       ▄▄███████▀
   ▐██████████████████████▀
  ▄█████████████████████▀
▄██████████████████▀▀▀
███████████████████████████
██████▀███████▀   ▀▀▀▄█████
█████▌  ▀▀███▌       ▄█████
█████▀               ██████
█████▄              ███████
██████▄            ████████
███████▄▄        ▄█████████
██████▄       ▄████████████
██████████████████▀▀███████
█████████████▀▀▀    ███████
████████▀▀▀   ▄▀   ████████
█████▄     ▄█▀     ████████
████████▄ █▀      █████████
█████████▌▐       █████████
██████████ ▄██▄  ██████████
████████████████▄██████████
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
December 22, 2017, 09:31:13 PM

Arkadaş özelden yazmış ama şimdi gördüm. Keşke buradan cevap verseydiniz. Benim görüşüm ilk kendi arkadaşlarını egale eden bu proje globalde hiç destek bulamaz. Ayrıca hani milliydiniz. Ne çabuk global oldunuz.

unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
December 23, 2017, 10:40:49 AM

Eski ekibin yerine yeni Akche ekip oluşturuldu mu? Veya yeni ekip ne zaman açıklanacak bunun tarihi belli mi?
Atabey
Full Member

Activity: 224
Merit: 119

#Root

View Profile
December 23, 2017, 11:16:11 AM

hayırlısı olsun inşallah türkiyeyide burada görmek büyük bir gurur.
Mihaylovic
Sr. Member

Merit: 255

View Profile
December 23, 2017, 11:31:24 AM

Altıncı hafta stakeleri güncellenmedi. İmzaları kaldırabilir miyiz diye bir kaç kere soruldu ama dev yanıt vermeyi düşünmüyor sanırım veya umursamıyor. Ben kaldırıyorum. Zaten uzun zamandır tanıdığım takip ettiğim bir kaç arkadaşın varlığı sebebiyle imzaya dahil olmuştum. Onlarında ayrılmasıyla herhangi bir beklentim, merakım kalmadı projeye. Yolunuz açık olsun.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 23, 2017, 11:45:32 AM

yeni ekibi ve yeni road map i ben de merak ediyorum. bu kadar ayriliktan sonra road map in ayni kalmasi cok zor bence.  belli olan hicbir sey yok su an.
karabiber
Hero Member

Activity: 1428
Merit: 685

View Profile
December 23, 2017, 12:13:48 PM

ne oldu da ayri düstünüz o kadar televizyonlarda bile reklami yapilmaya baslanmisti bu cakma waves tokeninin Grin
buna para verip alanin aklini öpeyim sonunda fark ettiniz mi bu klon tokenden bir sey olmayacagini.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
unreal41
Member
**

View Profile
December 24, 2017, 10:55:11 AM

Bu projenin hükümet kanadına da makul şekilde anlatılmasında yarar görüyorum. İlgi çekeceğini düşünüyorum.

Basında ve tv'de adı geçmeye başladı Akche'nin waves'ten bağımsız olabilirse ve yatırımcı alırsa devlete sunulabilecek hale gelecektir.
TexasofblackseA
Sr. Member

View Profile
December 24, 2017, 11:43:09 AM

imza kampanyasına sonuna kadar kalmak zorunlumu  şuan çıkarsam kazandığım stakeler geçersiz olurmu gene stakeler bana gelirmi.

Merhaba, kampanya bitene kadar kampanyadan çıkarsanız stakeleriniz geçersiz olur bu bütün bounty kampanyalarında böyledir Akche'ye özgün bir şey değil.

Açıklamaları takip etmiyorsunuz sanırım, bounty kampanyası donduruldu. 17 Aralık saat 23:59 'a kadar yani 6. hafta sonuna kadar imzayı taşıdıysanız ve haftalık mesajlarınızı yazdıysanız, bounty kampanyasına tekrar başlandığını açıklayacakları zamana kadar imzadan çıkmanızda herhangi bir sakınca yok. Kampanya tekrar başladığında istiyorsanız girebilirsiniz. Tekrar girmezseniz kampanya dondurulana kadar elde etmiş olduğunuz kazanımlar koruma altında yani karşılığı verilecek.

Şu an danışmanlar kurulundakilerin projeden ayrıldıklarını duyurmasıyla birlikte, projeyle ilgilenmesi gereken diğer kişilerin bu başlığa uğradığı pek yok 1-2 gündür, ancak en azından önceden yapılan duyurulardan ve telegram grubunda verilen cevaplardan yukarıda yazdıklarım kadarını biliyorum imza ve bounty kampanyası konusunda. Saygılar.
unreal41
Member
**

View Profile
December 24, 2017, 09:09:50 PM

imza kampanyasına sonuna kadar kalmak zorunlumu  şuan çıkarsam kazandığım stakeler geçersiz olurmu gene stakeler bana gelirmi.

Merhaba, kampanya bitene kadar kampanyadan çıkarsanız stakeleriniz geçersiz olur bu bütün bounty kampanyalarında böyledir Akche'ye özgün bir şey değil.

Açıklamaları takip etmiyorsunuz sanırım, bounty kampanyası donduruldu. 17 Aralık saat 23:59 'a kadar yani 6. hafta sonuna kadar imzayı taşıdıysanız ve haftalık mesajlarınızı yazdıysanız, bounty kampanyasına tekrar başlandığını açıklayacakları zamana kadar imzadan çıkmanızda herhangi bir sakınca yok. Kampanya tekrar başladığında istiyorsanız girebilirsiniz. Tekrar girmezseniz kampanya dondurulana kadar elde etmiş olduğunuz kazanımlar koruma altında yani karşılığı verilecek.

Şu an danışmanlar kurulundakilerin projeden ayrıldıklarını duyurmasıyla birlikte, projeyle ilgilenmesi gereken diğer kişilerin bu başlığa uğradığı pek yok 1-2 gündür, ancak en azından önceden yapılan duyurulardan ve telegram grubunda verilen cevaplardan yukarıda yazdıklarım kadarını biliyorum imza ve bounty kampanyası konusunda. Saygılar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim benim o arkadaşa söylediğim genel bir bilgiydi tüm bountyler için. Evet gözümden kaçmış tekrar teşekkürler.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
December 24, 2017, 10:10:51 PM
Last edit: December 24, 2017, 10:39:12 PM by avalonn

web siteniz çok amatör

ekip kısmı da aynı şekilde çok kötü tasarlanmış..ayrıca ekip üyelerinin sosyal bağlantıları da eksik..kiminin var kiminin yok...çok amatör.. ayrıca o ekip üyelerinin üstünde çıkan bitcoin simgesi ne alaka ? oraya bitcoin cüzdan adreslerini mi yazacaktınız ? çok gerekli bir bilgi gerçekten tebrikler.

yok çalışıyoruz yok şöyle yapıyoruz böyle ediyoruz..ne ediyorsunuz kardeşim ? hadi web siteniz amatör anladıkta twitterınızda da iş yok..ne yapıyorsunuz ordan bari bilgilendirin insanları..o da yok...

hiç mi yabancı coinlerin tokenların ekiplerine bakmadınız elalem bu işi nasıl yapıyor nasıl güven aşılıyor diye...?

he birde şöyle bir toplumdan bahsediyoruz https://www.youtube.com/watch?v=Qgrgi_k2kao ...biz bitlerden kurtulmaya çalışıyoruz sanal alemde bitleri üstümüze salmaya çalışıyorlar diyen bir kadın...ve bunu ciddi söylüyor...bitcoin hakkında bilgisi olmayan ama fikri olan bir millet...herşeyde olduğu gibi...

siz daha forumda bizim güvenimizi sağlayamadınız bu tip insanlara kendinizi nasıl anlatacaksınız da güven vereceksiniz ?  hiç öyle öteki gündem programında 2 kelime sizden bahsedildi diye havalara girmeyin

neyse yaaa
yerli projeler konusundaki önyargımızı doğruladınız tekrardan teşekkürler.. icorating.com a bakayım ben biraz
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714

View Profile
December 24, 2017, 11:16:43 PM

Arkadaşlar son durumda artık VİSA bekleniyor öyle mi diyeceğiz? 2 ay sonra anlaşamadık derlerse beklemenin manası neydi denmeyecek mi? Proje için isimlerini koyanlar biraz zor bir süreç yaşayabilir bundan sonra.
mert14494
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
December 24, 2017, 11:32:43 PM

biraz altı boş bir proje gibi geldi. Bekleyip görücez. Şimdilik pek şans vermiyorum ben.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 28, 2017, 05:03:27 PM

işin ilginç yanını söyliyim. Bu kurucu ekip ayrılınca proje ne aşamada kaldı bilmiyoruz ama şunu biliyoruz ki, bu bounty öksüz kaldı. Orası kesin. Kazanımlarınız saklı deniyor evet saklıdır ama proje devam ederse bir anlam ifade eder yoksa hiç bir anlamı yok.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
December 28, 2017, 07:25:59 PM

biraz altı boş bir proje gibi geldi. Bekleyip görücez. Şimdilik pek şans vermiyorum ben.

global borsalara girebilecek bir token olusturabilirlerse belki bir ihtimal ama bu sekilde dediginizde haklisiniz.
AKCHESOFT
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

Ak AKCHE kara gun icindir!

View Profile WWW
December 29, 2017, 02:22:48 AM

AKCHE ile ilgili son gelişmeler

1. Bounty ile ilgili daha önce duyuru yapılmıştı, buna göre haklarınız saklı, kaybolmayacak. Sadece biraz daha beklememiz gerekiyor.

2. Visa ile ilgili, yılbaşı tatili olduğu için henüz bir ilerleme yok, ocak ortalarına doğru yeni gelişmeleri sizlere duyuracağız.

3. Global Borsalarla görüşmeler devam ediyor, bunlarla ilgili yine ocak ortalarında sonuç almayı planlıyoruz.

4. Akche APP ve yeni web sayfası hazırlanıyor. Waves Dex te yer alan tüm portföyünüzü app üzerinden kolayca takip edebileceksiniz. Ayrıca Akche cüzdan da son aşamalara gelindi, Waves Lite New Client sürüm ve güncellemeyle birlikte tamamen Türkçe olacak Akche Cüzdanı devreye almayı planlıyoruz.

5. Ekip arkadaşları yla ilgili gereken duyuru hem arkadaşlar tarafından hem de AKCHE hesabı üzerinden yapıldı. Bu nedenle konuyla ilgili daha fazla açıklama bekleyen arkadaşlar duyuruları okuyabilir.

6. Daha önce duyurusu yapıldığı gibi Akche Projesi artık uluslararası bir fon yönetim şirketi tarafından denetleniyor. Global Piyasaya açılma konusunda her türlü desteği sunacak olan fon yönetim şirketi, akıllı kontratların devreye girmesiyle de projelerin finansmanını sağlayacak.

Ekstra sorularınız olursa Telegram kanalından veya buradan PM le sorabilirsiniz.

Akche hepimizin!

Ak AKCHE kara gun icindir!
blockdragon
Member
**

Activity: 189

View Profile
December 29, 2017, 02:29:58 AM

Şu visa olayı gerçekleşirse on numara olur.

▀▀▀▀▀▀     │      SWIPE      │      Monetizing Mobile Engagement Data     ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄▄▄       Whitepaper     Telegram     Twitter     Reddit       ▄▄▄▄▄▄
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 »
  Print  

Jump to: