Bitcoin Forum
May 10, 2024, 01:21:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Gelecekten Gelen Adamın Bitcoin Öngörüsü  (Read 1912 times)
kriptokoin (OP)
Member
**

Activity: 158
Merit: 11

UCY

View Profile
November 30, 2017, 08:03:18 AM

Dün, yani 28 Kasım’da, ilk kripto para olan Bitcoin haftaya tüm zamanların en yüksek değeriyle başladı. Bitcoin’in değeri 10,000$ değerini aşarak bir rekora imza attı. Bu dönüm noktasını atlatan Bitcoin üzerine, 4 sene önce Reddit’te yazılan bir yazıya göz attık. Reddit yazarlarından biri yazdığı bu yazıda 2025 yılından geldiğini ve Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi.

Gelecekten Gelen Adamın Tahminleri

2013 yılında yazılan yazıda “Ben gelecekten gelen bir zaman yolcusuyum, ve burada yaptığınız şeyi durdurmanız için size yalvarıyorum.” demesi bir çok kullanıcıyı eğlendirmişti. Luka_Magnotta isimli kullanıcı 2025 yılından bir yazı yazdığını ve Bitcoin’in insanoğlu için bir tehdit haline geldiğini söylemişti. Yazılan yazıda ayrıca 2015’e kadar Bitcoin’in değerinin her yıl 10 kat artacağını ve bundan sonra büyümenin yarıya düşerek devam edeceğini söyledi.

Yani Luka_Magnotta’ya göre, Bitcoin’in değeri 2010’da 0,1$ iken, 2011’de 1$, 2012’de 10$ ve 2013’te ise 100$ olacaktı. Diğer dönüm noktaları olarak ise kullanıcı 2015 için 1000$ ve 2017 olan bu yıl için ise Bitcoin’in 10000$ değer olacağını öngördü. Bu yazara göre 2019 yılında ise BTC’nin değer 100000$ değerini bulacak ve 2019’da ise 1 milyon $ değerini görecek. Bundan sonra ise iddiaya göre Bitcoin artık dolar cinsinden ölçülmeyecek, çünkü Amerikan doları artık tedavülden kalkmaya başlayacaktı.

Dahası, Luka_Magnotta yakın geleceğin kasvetli olacağının altını çizdi. 2025 yılında, dünyanın bir çok bölgesi parçalara ayrılacak, çünkü dünya nüfusu tüm vergilendirme sistemlerini tahrip eden Bitcoin’lerini kullanan anonim hesaplara geçti. Toplamda, bu zamana kadar, madenciler 19 milyon BTC’yi kazmış olacak ve yüz binlerce insan telafi edilemez bir şekilde kaybedecek. Ortalama olarak kişi başına 0.001 bitcoin düşecek ve dünya nüfusu toplamda 7 milyarın biraz üzerinde olacak.

https://kriptokoin.in/gelecekten-gelen-adamin-bitcoin-tahmini/

Sonrasında ise kaos...

1715304112
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715304112
Reply with quote  #2

1715304112
Report to moderator
1715304112
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715304112
Reply with quote  #2

1715304112
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
November 30, 2017, 08:16:56 AM

Bir bitcoini olan adamların kendi yaptırdıkları kalelerde korumalar eşliğinde yaşayacaklarını falan yazan bir gelecek yazısı vardı. O zannettim değilmiş.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 30, 2017, 08:45:24 AM

Çok enteresan bir yazı. Fütürizme ve bilimkurguya meraklı biriyimdir. Zaman yolculuğunun da çok uzak bir gelecekte mümkün olabileceğini düşünüyorum. Fakat bu yazılanları ciddiye aldığımda beni kuşkulandıran 2 kısım var.

Birincisi; bu adam 2025 yılından geldiğini iddia ettiğine göre, muhtemelen zaman yolculuğu icadının 2025 yılına yakın bir tarihte yapılmış olması gerekiyor. Fakat günümüzde ışık hızını aşabilecek ve kara delikleri yönetebilecek herhangi bir bilimsel gelişme görünmüyor. Bilim insanlarının; kara deliklerin içeriği ya da uzay-zamanın bükülmesi hakkında %1 bile teorik bilgisi yok. Pratik bilgi zaten hiç yok. Yani bunun 2025 gibi çok yakın bir zaman dilimde gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

İkincisi; Bilimkurgu filmlerinden bildiğim kadarıyla zaman yolcuları geçmişe gittiklerinde herhangi bir insanla temasları ya da herhangi bir olay hakkında görüş belirtmeleri büyük bir kaosa sebep oluyor: "Zaman Sapması / Zamanda Kırılma". Dolayısıyla bu adamın Reddit gibi bir yerde gelecek hakkında fikir beyanlarında bulunması fazlasıyla rahat ve umursamaz bir tavır takındığını gösteriyor. Zaman yolculuğunun kuralları ve yasakları var ve eğer bu adam gerçekten bir zaman yolcusuysa bariz şekilde kuralları ihlal etmiş.
devotional
Member
**

Activity: 336
Merit: 13

View Profile
November 30, 2017, 08:47:01 AM

trollun biri yazmis ciddi ciddi yorumluyor musunuz?
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
November 30, 2017, 09:37:17 AM

Bende geçmişe dönüp Bitcoin almak istiyorum ama olmuyor Böyle şeyler ancak fantastik filimlerde oluyor

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
November 30, 2017, 09:57:29 AM

100 bin doları görür mü acaba ya 2-3 seneye onu merak ediyorum ben

teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
November 30, 2017, 10:47:32 AM

Ama film senaryosu olarak çok güzel birşey. Fiyatı belki 1 milyon olabilir çok önemli değil ama fantastik yazılar yazmış Cheesy
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
November 30, 2017, 11:02:56 AM

Adam zaman yolcusu ise ve sanal paraların yok olmasını istiyorsa satoshi nin bebekken yok etsin bu kadar kaos olacakca.
SilverVigilante
Sr. Member

Activity: 361
Merit: 250

View Profile
November 30, 2017, 12:01:10 PM

Uydurma bir şey olmuş açıkçası Bitcoin hakkında birçok felaket senaryosu çözüldü buda onlardan biri sadece sallananlar biraz daha tutmuş gibi gözüküyor. Bence gelecekte otoriter rejimler daha da artacak Bitcoin sayesinde.
Spack17
Sr. Member

Activity: 1624
Merit: 271

View Profile
November 30, 2017, 01:17:20 PM

Adamın biri tahminlerini söylemiş burada ciddi ciddi fikir mi yürütüyorsunuz. Yok gelecekten gelmiş de bilmem ne. Saçma sapan şeylere inanmayın boşuna da kafa yormayın derim ben. Adam bir şeyler atmış ortaya herkes gibi düşüncesini belirtmiş ama gelecekten geldim diye eklemiş bir de. Yok artık..
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 30, 2017, 02:05:27 PM

Gelecekten gelen adamın a.koyayım...

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 30, 2017, 02:22:54 PM

bu tahmin yazısını ilk defa gördüm dendiği gibi en sağlamı fazla değil 5-10  btc alıp kenara atıp hiç satmayıp beklemek Allah ömür verirse denilen tarihlerde btc yi hemen elden çıkarmak.

XxX
minionstar
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

Streamity Decentralized cryptocurrency exchange

View Profile
November 30, 2017, 02:47:40 PM

Yazıyı daha önce görmemiştim. Gelecekten gelme falan bana pek mantıksal çerçevede gelmedi açıkçası  Huh Tahmin tabi ki edilebilir ve bu tahmin paylaşılabilir bu yazı da sadece bundan ibaret gibi Smiley

edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
November 30, 2017, 03:43:20 PM

Ahahaha bazı yorumlar sinirimi bozdu  Grin Valla bu saatten sonra kimse gelecekten gelip kehanet senaryosu falan yazsa ne olur yazmasa ne olur, bitcoin unu eleyip eleğini astı bile  Grin Yine de ürkütücü  Huh

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
neite99
Sr. Member

Activity: 560

View Profile
November 30, 2017, 03:47:49 PM

İyimiş kendimi bir an Lost'ta hissettim gelecekten gelen adam falan Smiley 2025'ten sonra düşecek kısmına katılıyorum aslında belli bir süreden sonra sert düşüler olabilir bende o seneyi hissediyorum.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
November 30, 2017, 04:12:18 PM

Yeter ki atraksiyon olsun, her türlü gariplik var mubarek. Daha ne anormallikler duyacağız onu merak ediyorum, yalnız adamın öngörülerinin yıl yıl denk gelmiş olması hass... dedirtmedi desem yalan olur Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
November 30, 2017, 05:37:47 PM

bitcoinin durumunu bilmem de ben bu geçmişe dönük zaman yolculuklarında büyük bir paradoksta boğuldum.

geleceğe dönüş filmini izlemişsinizdir. annesi ile babası tanışacaktı beraber baleye gidip ondan sonra evleneceklerdi. fakat bizim esas oğlan annesiyle daha önce tanıştı ve annesi ona aşık oldu. sonra elindeki fotoğraf yavaş yavaş silinmeye başladı.

paradoks tam burada başlıyor.

geçmişe gittim ve dedemi öldürdüm? ben yokum ama aslında varım. bu bir karadelik mi oluşturacak? ne olacak ben yok mu olacağım ama ben yokolamam çünkü ben varım. paralel evrenler mi oluşacak?

benim evrenim normal hayatına devam ederken benim yaptığım şey yüzünden bir kırılmamı olacak?

bazı bilim adamları senin her seçimin farklı bir evren yaratıyor der. birbirlerine paralel evrenler. zaman tek bir çizgi değildir şeklinde açıklıyorlar bu durumu
bazı bilim adamları senin seçimlerin farklı bir kırılmalar yaşatsa da bu evrenler yine birleşir ve sonuçlar değişmez der.

2025 i boşverinde siz ne düşünüyorsunuz bu zaman yolculukları hakkında?
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504

View Profile
November 30, 2017, 05:42:43 PM

Arkadaş zaten sabahtan akşama kadar gün içinde bile aklımıza zor mukayyet oluyoruz şimdi bir de her taraftan paralel evren, karadelik, zamanda yolculuk mevzuları türedi.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
November 30, 2017, 05:52:27 PM

Bitcoin konusunda gelecekten geldiğini iddaa eden bu kişinin kafamda düşündürdüğü nokta şu oldu  " Dijital paraların kullanılmaya başlaması insanların harcamalarını daha çok kontrol altına mı alır ve para baronlarının dünyayı daha kolay yönetmelerine hizmet mi eder  yoksa insanlar dijital parayla daha hür mü olur sizce ?
9di23
Member
**

Activity: 74
Merit: 10

View Profile
November 30, 2017, 05:59:12 PM
Last edit: November 30, 2017, 06:09:56 PM by 9di23

Öncelikle bu gelecekten gelen arkadaş çok kötü bir rumuz seçmiş. Gelecekten geldiyse bu ad ve soyadlı kişinin neler yaptığını da biliyor olmalı.. Luka Magnotta ismini Google da aratırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: