Bitcoin Forum
June 08, 2024, 12:15:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398941 times)
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
February 17, 2016, 05:48:01 AM

Kredi karti ile bitcoin alinabilmesi icin yuruttugunuz bir calisma var mi? Ileride boyle bir hizmet gorebilecek miyiz?

DevilMorgan
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 17, 2016, 07:19:34 AM

Şuan web sitesi hata veriyor mobil uygulamada sunucudan verileri çekemiyor teknik bir arıza var sanırım

The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
February 17, 2016, 07:23:58 AM

Şuan web sitesi hata veriyor mobil uygulamada sunucudan verileri çekemiyor teknik bir arıza var sanırım

The page cannot be displayed because an internal server error has occurred.

Su anda giris yaptim. Ya duzeldi ya da tarayicinda bir problem olabilir.

DevilMorgan
Full Member

View Profile
February 17, 2016, 07:41:20 AM

Şimdi düzelmiş evet.
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
February 17, 2016, 07:52:13 AM

Kredi karti ile bitcoin alinabilmesi icin yuruttugunuz bir calisma var mi? Ileride boyle bir hizmet gorebilecek miyiz?

Merhaba, kredi kartı ile bitcoin alma konusunda herhangi bir çalışmamız bulunmamaktadır, teşekkür ederiz.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
Ankara
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1000

View Profile
February 17, 2016, 05:35:43 PM

Bitcoin çekme işlemlerinin 3 dakika gecikmesinin bir açıklaması var mı? E-posta onayından sonra çekim işlemi otomatik gerçekleşmiyor mu? Neden çekim isteği 3 dakika geç işleme konuyor?
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 19, 2016, 08:42:07 AM

Cuma günü ekstra bir yoğunluk oluyor mu ödeme gectim ama hala sisteme düsmedi normalde bu kadar sürmüyordu canlı destek sabit olarak belli saatlerde calısmıyor mu
Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
February 19, 2016, 09:55:38 AM

Cuma günü ekstra bir yoğunluk oluyor mu ödeme gectim ama hala sisteme düsmedi normalde bu kadar sürmüyordu canlı destek sabit olarak belli saatlerde calısmıyor mu

Merhaba,

TL yatırma işleminiz gün içinde hesabınıza geçecektir. İşlem süresi yoğuluğa göre değişmektedir.

Canlı yardım hizmetimiz de aynı şekilde yoğunluğa göre kapatılabilmektedir.

BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
magnific61
Full Member

View Profile
February 19, 2016, 12:02:54 PM

Btcturk'de coin satıp hesabıma transfer ettim, aynı gün saat 16.00 gibi hesabıma geçti. Bitcoin satınalmakta sadece kendi adına kayıtlı bir hesabı kabul etmesi ise çok kullanışlı gelmiyor bana. Sebebini de sadece güvenlik düşüncesi olarak tahmin ediyorum. Oysa baska bir hesaptan para gönderebilen her yere gönderebilir zaten
sanandreas
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
February 19, 2016, 04:11:56 PM

Btcturk'de coin satıp hesabıma transfer ettim, aynı gün saat 16.00 gibi hesabıma geçti. Bitcoin satınalmakta sadece kendi adına kayıtlı bir hesabı kabul etmesi ise çok kullanışlı gelmiyor bana. Sebebini de sadece güvenlik düşüncesi olarak tahmin ediyorum. Oysa baska bir hesaptan para gönderebilen her yere gönderebilir zaten

AML/KYC kuralları gereğince müşterilerini tanımak zorundalar.
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
March 09, 2016, 06:38:11 PM

btcturk cekim islemlerinde, 0.0005 btc cekim islem ucreti almaya baslamis,

isin garibi, ortada ne bir bilgilendirme, ne de bir duyuru var.. 

ek olarak, normalinin 5 kati kadar ucret almak da neyin nesidir? islem komisyonlarindan aldiginiz ucret az mi geliyor?

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
March 09, 2016, 06:44:32 PM

Merhaba,

Uzun süredir ücretsiz gerçekleştirdiğimiz Bitoin çekme işlemlerinden artık 0.0005 BTC işlem ücreti alınacaktır.

İşlem ücreti kaldırılmadan önce  yalnızca 0.0001 BTC madenci ücreti alınırken artık doğrudan 0.0005 BTC işlem ücreti alınacaktır.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk Ekibi

bencede ücret fazla, ama duyurusu burda yapıldı, bana mailde gelmişti.

btcturk cekim islemlerinde, 0.0005 btc cekim islem ucreti almaya baslamis,

isin garibi, ortada ne bir bilgilendirme, ne de bir duyuru var.. 

ek olarak, normalinin 5 kati kadar ucret almak da neyin nesidir? islem komisyonlarindan aldiginiz ucret az mi geliyor?
BitliCoin
Full Member

Activity: 126

View Profile
March 13, 2016, 01:19:14 AM

Merhaba,

Veridiğiniz hizmet için size teşekkür ederim ama önerilerimizi pek uygulamaya geçiremiyorsunuz yada çok geç gerçekleşiyor.
Bu önerileri daha sonra ayrıntılı olarak paylaşmak istiyorum.

Sitenizde yeni farkettiğim, güncellenebilcek bir özellik :
Localbitcoins.com 'da site içi btc transferleri blockchain'e uğramadan direkt hesaplar arası bakiyeler güncellenerek yapılıyor.
Alıcı bitcoin adresi sizin veritabanınızda yer alıyorsa transferi aynı şekilde yapabilirsiniz. Belki bu şekilde transfer yapan sizin sitede pek olmayabilir ama olursa da kullanıcı için baya bir rahatlık olur.
BitliCoin
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 10:58:05 PM

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.
En son güncellemeyle FEE ucretini 0.0005 yapmanızı yeni fark ettim. Bence bu ücret çok yüksek. 0.0002 dolaylarında olsa kabul edilebilir.
Umarım ileri de bu geri dönüşleri değerlendirirsiniz.
Saygılar.

Aynen katılıyorum.
BitliCoin
Full Member

View Profile
March 13, 2016, 11:21:50 PM
Last edit: March 18, 2016, 04:15:01 AM by BitliCoin

Merhaba, site üzerinden TL çekme işlemlerinde önceden tanımlamış olduğunuz banka bilgilerinizi otomatik seçebilirsiniz, mobil uygulama üzerinden TL çekim işlemlerinde bankanızı seçip IBAN numaranızı girmeniz gerekmektedir. Saygılarımızla.

syn BTCTÜRK sitede bot mu var ?? Alım yapmaya çalışıyorum sürekli 1 kuruş üzerimde fiyat veriyor. ?? 10 keredir aynı şey oluyor ben fiyatı artırdıkça 1 kuruş artırıyor. vazgeçtim artırmayı alış emri vrmedim 4 tl altta indi ??

Merhaba, BTCTurk'un sağlamış olduğu API üzerinden bot ile işlem yapan kullanıcılarımız mevcuttur. Saygılarımızla.

bot ile işlem yapmak etik olmamalı buna çözüm bulmalısınız

neredeyse tüm büyük bitcoin borsalarında bot kullanılıyor,etik  problem olduğunu da düşünmüyorum açıkçası
bildiğim kadarıyla hisse senedi borsalarında da bot kullanımı mevcut

evet dogru haklisiniz, butun BUYUK borsalarda bot kullaniliyor, ancak btcturkun ufak bir farki, btcturk gunluk islem hacmi ortalama 100-150 btc arasinda degisen, kendi halinde kucuk bir borsa. kullanilan botlarda btcturkte islem yapmak isteyeni de biktirip, btc-e gibi kolay hesap acilabilen, yurtdisi borsalara kaciyor. btcturk islem hacmini artirmak istiyorsa, oncelikle turk kullanicilarini bezdiren bu tip uygulamalara bir duzenleme getirmesi lazim. ha islem hacmi gunluk 5000 btc olur, o zaman botlar sikinti yaratmaz ama mevcut durumda btcturkteki botlar sisteme zarar veriyor.

birde soyle dusunun, btcturkte herkesin bot kullandigi bir durum dusunun, hic bir islem gerceklesmez. botlar piyasayi kisirlastirir.

Bence bot kullanımı konusunda yanlış bir düşünceye sahipsiniz. Bitcoin'in piyasa değeri belli. Botu kullanan kişi her fiyat verene karşı yeni bir fiyat oluşturabilir ama onun da bir sınırı/riski var. Meselan btc fiyatı 400$ iken fiyatı artıran arkadaş nereye kadar gidebilir ki ? Sırf fiyatı artırmak için 420$ dan alış yaptı diyelim, karşısında yine satış yapmak için tetikte bekleyen bir bot vardır elbette.

Botu gerçekten trade yapmak için kullananların dışında sırf fiyat artsın veya azalsın diye kullananlara karşıyım ama :
en üstteki alış fiyatı 400$ iken bot 410$ dan 1TL tutarında alış emri verdiyse, kalkıp bunun üzerine 410.01 gibi fiyat veren arkadaş işi bilmiyor demektir. 400.01 den alış emri girip sabretmesi gerekecektir. Çünkü gerçek bir satış emri geldiğinde en tepedeki 1TL lik emir anında eriyip gidecektir.
BitliCoin
Full Member

View Profile
March 14, 2016, 05:04:49 PM

Merhaba, kredi kartı ile bitcoin alma konusunda herhangi bir çalışmamız bulunmamaktadır, teşekkür ederiz.

Merhaba,

Bot kullanımından dolayı, verdiğimiz emirlerin piyasa yapıcı olup olmadığını kestiremiyoruz.
Bazen bunu ancak satış sonrasında gelen yüksek komisyon sayesinde öğrenebiliyoruz.

Bu sebeple, emirler listesinde ALICI/YAPICI ikonu kullanırsanız çok iyi olur.
Ayrıca bu özelliği API ile verilen emirlerin cevabına da eklerseniz süper olur.

iyi çalışmalar dilerim.
semihyesilyurt
Full Member

Activity: 139

View Profile
March 14, 2016, 11:44:26 PM

Merhaba,

Bot kullanımından dolayı, verdiğimiz emirlerin piyasa yapıcı olup olmadığını kestiremiyoruz.
Bazen bunu ancak satış sonrasında gelen yüksek komisyon sayesinde öğrenebiliyoruz.

iyi çalışmalar dilerim.

Derinlik tablosundaki(emir listesi) tüm emirler "Piyasa Yapıcı" dır.  Alıcı emirler tabloya girmeksizin işlem görüyor, buna göre de komisyon ödüyor. Ödediğiniz yüksek komisyon botun eksikliğinden kaynaklanmakta. Örneğin(satış senaryosunda) en iyi alış emri 1200 iken bot sadece satışlara odaklanıp 1200.50 lik en iyi satış emrinin önüne 1200 lük emir girdiğinde bot yanlışlıkla alım tablosundaki emre satıyor bu da  borsa tarafından "Piyasa Alıcı" emir olarak sınıflandırılıp ona göre komisyon alıyor.

Bu noktada bota diğer tablodaki rakamlara da göz atmasını söylemelisiniz. Ama çok nadiren şöyle bir sıkıntı oluyor. 1200.50 yi çekti 1200 lük emir girmesi gerektiğini hesapladı gönderdi. Çekme ve gönderme arasında geçen saliseler de başka biri 1200.40 lık alım emri veriyor buna botunda yapabileceği bir şey olmuyor. Bu dediğim hacmin 500 olduğu günlerde oluyor. çokta şeyapmamak lazım.

Tecrübe sürecinde 2 kez 14 tl komisyon ödeyince dersimi iyi çalıştım. Smiley
(Umarım yanlış bildiğim bir nokta yoktur.)
BitliCoin
Full Member

View Profile
March 16, 2016, 12:29:51 AM
Last edit: March 16, 2016, 12:44:09 AM by BitliCoin

Merhaba,

iyi çalışmalar dilerim.

Derinlik tablosundaki(emir listesi) tüm emirler "Piyasa Yapıcı" dır.  Alıcı emirler tabloya girmeksizin işlem görüyor, buna göre de komisyon ödüyor. Ödediğiniz yüksek komisyon botun eksikliğinden kaynaklanmakta. Örneğin(satış senaryosunda) en iyi alış emri 1200 iken bot sadece satışlara odaklanıp 1200.50 lik en iyi satış emrinin önüne 1200 lük emir girdiğinde bot yanlışlıkla alım tablosundaki emre satıyor bu da  borsa tarafından "Piyasa Alıcı" emir olarak sınıflandırılıp ona göre komisyon alıyor.

Bu noktada bota diğer tablodaki rakamlara da göz atmasını söylemelisiniz. Ama çok nadiren şöyle bir sıkıntı oluyor. 1200.50 yi çekti 1200 lük emir girmesi gerektiğini hesapladı gönderdi. Çekme ve gönderme arasında geçen saliseler de başka biri 1200.40 lık alım emri veriyor buna botunda yapabileceği bir şey olmuyor. Bu dediğim hacmin 500 olduğu günlerde oluyor. çokta şeyapmamak lazım.

Şu dediğiniz cümle : "Derinlik tablosundaki(emir listesi) tüm emirler "Piyasa Yapıcı" dır.  "
Eğer tabloda emri verdiğiniz zaman en tepede değilseniz doğru bir cümle değil. O kural diğer exchange sitelerinde geçerli ama BtcTurk'ün tanımı daha faklı, her iki tabloda da en tepede olmanız gerekiyor, diğer tablodaki en üstlerle çakışmamak kaydıyla.

https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar :
Piyasa Yapıcı Emirler: Emir girişi yapıldığında satış emirleri için en iyi alıştan yüksek, alış emirleri için ise en iyi satıştan düşük fiyattan girilen emirlerdir.

En iyi fiyatı verdim zannederken başka bir bot da yaklışık aynı zamanda bizden daha iyi fiyat vermişse, tabloya bizden öncemi girdi yoksa sonra mı orasını ancak alım/satım gerçekleştiğinden anlayabiliyoruz. Eğer bir ikon olsa YAPICI olmayanları iptal edebiliriz.

Evet, bot en iyi fiyatı verdim zannederken diğer tabloyu aşmış olabilir, çok düşük bir ihtimal, pek zararı olmaz Smiley
Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
March 16, 2016, 08:12:09 AM

Merhaba,

Piyasa yapıcı, piyasa alıcı emirler ile ilgili:

Satış emirleri için en iyi alıştan daha yüksek, alış emirleri için en iyi satıştan daha düşük emir girdiğiniz sürece emriniz piyasa yapıcı olacaktır.

Bir emir girildiğinde kısmen ya da tamemen kendisinden önce girilen başka bir emir ile eşleşmediği sürece piyasa yapıcı emirdir.

Örneğin en iyi alış emri 1240 TL/BTC ve en iyi satış emri 1250 TL/BTC iken:

• 1240 TL'den yüksek girilen her satış emri piyasa yapıcıdır. Örneğin: 1240.99 TL/BTC'den ya da 50,000 TL/BTC'den girilen satış emirleri piyasa yapıcıdır.
  • 1250 TL'den düşük girilen her alış emri piyasa yapıcıdır. Örneğin: 1249.99 TL/BTC'den  ya da 1 TL/BTC'den girilen alış emirleri piyasa yapıcıdır.

Tablonun en yukarısına emir girerken olabilecek durumlar için:

En iyi satış fiyatı 1250 TL/BTC iken siz 1249.99TL'den alış emri girdiniz varsayalım. Siz bu emri girmeden çok kısa süre önce başka bir kullanıcı 1249.99'dan satış emri girdi ise sizin emriniz piyasa alıcı olacaktır.

Eğer sizin emriniz çok kısa bir süre önce girildi ise diğer kullanıcının emri piyasa alıcı olacak, sizin emriniz ise piyasa yapıcı olacaktır.

Açık emirler tablosundaki her emir için gerçekleştiğinde uygulanacak komisyon oranı yakın zamanda eklenecektir.

Yukarıdaki gibi durumlarda bu bilgi kullanılarak bir emrin piyasa yapıcı ya da alıcı olduğunu anlaşılabilecektir.

Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
March 17, 2016, 07:25:42 AM

Merhaba,

iyi çalışmalar dilerim.

Şu dediğiniz cümle : "Derinlik tablosundaki(emir listesi) tüm emirler "Piyasa Yapıcı" dır.  "
Eğer tabloda emri verdiğiniz zaman en tepede değilseniz doğru bir cümle değil. O kural diğer exchange sitelerinde geçerli ama BtcTurk'ün tanımı daha faklı, her iki tabloda da en tepede olmanız gerekiyor, diğer tablodaki en üstlerle çakışmamak kaydıyla.

https://www.btcturk.com/yardim/komisyonlar :
Piyasa Yapıcı Emirler: Emir girişi yapıldığında satış emirleri için en iyi alıştan yüksek, alış emirleri için ise en iyi satıştan düşük fiyattan girilen emirlerdir.

En iyi fiyatı verdim zannederken başka bir bot da yaklışık aynı zamanda bizden daha iyi fiyat vermişse, tabloya bizden öncemi girdi yoksa sonra mı orasını ancak alım/satım gerçekleştiğinden anlayabiliyoruz. Eğer bir ikon olsa YAPICI olmayanları iptal edebiliriz.

Evet, bot en iyi fiyatı verdim zannederken diğer tabloyu aşmış olabilir, çok düşük bir ihtimal, pek zararı olmaz Smiley

Haklısınız orada ufak bir nüans var. Ben genelde en üstten işlem yaptığımdan diğerlerini çok tecrübe edemedim. Komisyonlar sayfasını uzun zaman önce okumuştum tam anlamamışım Smiley Diğerlerinden aşina olduğum önyargıyla yaklaşınca

Merhaba,

Piyasa yapıcı emirlerin "her iki tablonun da en tepesinde olması" gerektiği doğru bir tanım değil.

Tam aksine eğer emriniz tablonun en yukarısında değilse piyasa yapıcı emir olduğu kesindir.

Pages: « 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... 217 »
  Print  

Jump to: