Bitcoin Forum
May 02, 2024, 09:01:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 217 »
  Print  
Author Topic: BtcTurk Ana Konu  (Read 398854 times)
Btcturk.com
Sr. Member

Activity: 669
Merit: 318

Kriptopara Alım Satım Platformu

View Profile WWW
April 20, 2016, 09:44:46 PM

:: API ÖNERİ ::

Merhaba,

Derinlik tablosundan , ticker gibi anlık(*) verileri veren, tablonun en tepedesinden X sayıdaki işlemleri almak için API'ye bir ekleme yaparsanız çok iyi olur.

Mesela en tepedeki işlem miktarı 0.00095 gibi ufak bir değer olduğunda , yüksek miktarda btc satmak isteyen biri bu işlemi görmezden gelmek için yukardaki veriyi kullanabilir. Böyle bir hesaplama için, her seferinde derinlik tablosunun tamamını indirmek boşuna ağı meşgul etmek olur.

Örnek Satış tablosu :

1200 TL ......... 0.00095 btc
1201 TL ......... 0.01200 btc
1207 TL ......... 3.75000 btc
...
...
...

böyle bir tabloda 1206.99 TL den 0.8 btc satmak isteyen birisine yukarıdaki API isteği çok yararlı olacaktır.

iyi çalışmalar ...
https://www.btcturk.com/api/orderbook

biliyorum ama şöyle birşey çok daha verimli ve hızlı olur :

https://www.btcturk.com/api/orderbook?top=5

Ayrıca, orderbook tablosu API kullanımı açısından hemen hemen hiç bir işe yaramaz çünkü güncelleme çok geç yapılıyor. Şu anda deneme yaptım 1 dakka geçmesine rağmen bir değişme yok.

Sayın BtcTurk.com Yetkilileri,

Yukarıda bahsettiğim şekilde çalışan botlar var, gösterdiğim örnekte araya sıkıştırma yapabilen. En üste değil de, hacim açısından kendisine rakip olabilecek emirlerin üzerinde/altında fiyat verebilen. Dediğim gibi orderbook tablosunda , son yaptığım denemeye göre konuşmak gerekirse en az 1 dakikalık gecikme var, belki çok daha da fazla, o yüzden orderbook kullanan bir API ile bu bot yazılamaz.

Buna rağmen , yukarıdaki şekilde işlem yapan botlar neyin nesidir acaba ?? Üstelik bu botlarda normal bir insanın program desteğiyle bile yapamayacağı, hesap gerektiren, hızlı çalışan ve saatlerce bıkmayan bir beceri var !

Merhaba,

api/orderbook üzerindeki bilgiler internet sitesi ile eş zamanlı gelmektedir. Eğer bir tarayıcı kullanarak bilgi alıyorsanız taracınız sonuçları hafızaya alabilir.

Botlar ile ilgili açıklama daha önce yapıldı. Borsaya mevcut API ve arayüz dışında hiçbir şekilde emir girilememektedir.

BtcTurk - Kolayca Bitcoin Al Sat https://www.btcturk.com YENİLENDİ
BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
1714683680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714683680
Reply with quote  #2

1714683680
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714683680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714683680
Reply with quote  #2

1714683680
Report to moderator
BitliCoin
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
April 20, 2016, 10:36:48 PM

:: API ÖNERİ ::

Merhaba,

Derinlik tablosundan , ticker gibi anlık(*) verileri veren, tablonun en tepedesinden X sayıdaki işlemleri almak için API'ye bir ekleme yaparsanız çok iyi olur.

Mesela en tepedeki işlem miktarı 0.00095 gibi ufak bir değer olduğunda , yüksek miktarda btc satmak isteyen biri bu işlemi görmezden gelmek için yukardaki veriyi kullanabilir. Böyle bir hesaplama için, her seferinde derinlik tablosunun tamamını indirmek boşuna ağı meşgul etmek olur.

Örnek Satış tablosu :

1200 TL ......... 0.00095 btc
1201 TL ......... 0.01200 btc
1207 TL ......... 3.75000 btc
...
...
...

böyle bir tabloda 1206.99 TL den 0.8 btc satmak isteyen birisine yukarıdaki API isteği çok yararlı olacaktır.

iyi çalışmalar ...
https://www.btcturk.com/api/orderbook

biliyorum ama şöyle birşey çok daha verimli ve hızlı olur :

https://www.btcturk.com/api/orderbook?top=5

Ayrıca, orderbook tablosu API kullanımı açısından hemen hemen hiç bir işe yaramaz çünkü güncelleme çok geç yapılıyor. Şu anda deneme yaptım 1 dakka geçmesine rağmen bir değişme yok.

Sayın BtcTurk.com Yetkilileri,

Yukarıda bahsettiğim şekilde çalışan botlar var, gösterdiğim örnekte araya sıkıştırma yapabilen. En üste değil de, hacim açısından kendisine rakip olabilecek emirlerin üzerinde/altında fiyat verebilen. Dediğim gibi orderbook tablosunda , son yaptığım denemeye göre konuşmak gerekirse en az 1 dakikalık gecikme var, belki çok daha da fazla, o yüzden orderbook kullanan bir API ile bu bot yazılamaz.

Buna rağmen , yukarıdaki şekilde işlem yapan botlar neyin nesidir acaba ?? Üstelik bu botlarda normal bir insanın program desteğiyle bile yapamayacağı, hesap gerektiren, hızlı çalışan ve saatlerce bıkmayan bir beceri var !

Merhaba,

api/orderbook üzerindeki bilgiler internet sitesi ile eş zamanlı gelmektedir. Eğer bir tarayıcı kullanarak bilgi alıyorsanız taracınız sonuçları hafızaya alabilir.

Botlar ile ilgili açıklama daha önce yapıldı. Borsaya mevcut API ve arayüz dışında hiçbir şekilde emir girilememektedir.

Bilgilendirme için çok teşekkürler ! Sorun Google Chrome 'dan kaynaklanıyormuş. FireFox we WebRequest'te her hangi bir sorun yok, veriler anlık olarak yansıyor. Böyle saçma bir sorun günlerce kafamı kurcaladığı için , yukarıdaki şeyler aklıma geldi, kusura bakmayın.

Yine de /api/trades?last=5 deki gibi parametre kullanılarak orderbook için ?top=5 gibi birşey yapsanız çok süper olurdu.

iyi çalışmalar dilerim...
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
April 20, 2016, 10:44:18 PM

Aynı fiyattan verilen Alım satım emirleri hangi kritere göre sıraya konuyor?
Diyelim 50 kişi 415,00$ dan alım emri verdi. Emrin veriliş sırasına göre ilk satım emri verenin BtC si mi öncelikle satılıyor?

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
BitliCoin
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 11:06:17 PM

:: TRADE BUG ::

Orderbook hakkında önceki mesajımda söylediğim gibi yanlış anlaşılma olmaması açısından , ilk karşılaşmamdan sonra acaba yanlış mı algıladım diye şu anda ikinci bir deneme yaptı ve işlem önceliği sorunu olduğunu gördüm. Lütfen bunu siz de kontrol edin ve düzeltme yapın. Eğer bu bir bug değil de alım satım önceliğinin normal hali bu şekilde ise, ortada çok komik bir durum var.

Sorun şu,

En tepede olacak şekilde bir alış emri girdim. (Örnek : 3 BTC ------- 1206.15 TL ) Benden sonra aynı fiyattan 4 BTC lik başka bir alış emri girildi ve toplamda 7 BTC -------- 1206.15 TL lik bir alış emri oluşmuş durumda.

Bu arada, sorunla bir ilgisi yok ama, satış emri de 1206.16 TL. 4 BTC lik alış emri giren kişi yaklaşık 3-4 saniye sonra tabloda gözükmüş durumda. Yani ortada botların mili saniyeler gibi kısa aralıklarla atışmasının olmadığı gecenin saat 2:00 si.

3. bir kişi bir satış emri girdiğinde, 4BTC ile sonradan katılan kişinin alış işlemi gerçekleşiyor, emri ilk vermiş olmama rağmen benim hesabımda herhangi bir alış yok. Normalde alım önce benim hesabıma yansımalı, 3BTC lik alım bittikten sonra , 2. kişinin işlemi devam etmeli.

Dediğim gibi, bu testte herhangi bir yanılgı, gözden kaçma gibi bir yanlışlık yok. Umarım en kısa zamanda düzeltirsiniz.

iyi çalışmalar ...
BitliCoin
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 11:07:58 PM

Aynı fiyattan verilen Alım satım emirleri hangi kritere göre sıraya konuyor?
Diyelim 50 kişi 415,00$ dan alım emri verdi. Emrin veriliş sırasına göre ilk satım emri verenin BtC si mi öncelikle satılıyor?

Ben de şu anda bahsettiğniz konu hakkında bir sorun bildiriyordum, Sizin de aynı konu hakkında yazmanız iyi oldu.
emrek
Sr. Member

View Profile
April 20, 2016, 11:09:50 PM

Orderbook hakkında önceki mesajımda söylediğim gibi yanlış anlaşılma olmaması açısından , ilk karşılaşmamdan sonra acaba yanlış mı algıladım diye şu anda ikinci bir deneme yaptı ve işlem önceliği sorunu olduğunu gördüm. Lütfen bunu siz de kontrol edin ve düzeltme yapın. Eğer bu bir bug değil de alım satım önceliğinin normal hali bu şekilde ise, ortada çok komik bir durum var.

Sorun şu,

En tepede bir alış emri var. (Örnek : 3 BTC ------- 1206.15 TL ) Benden sonra aynı fiyattan 4 BTC lik başka bir alış emri giriliyor ve toplamda 7 BTC -------- 1206.15 TL lik bir alış emri oluşmuş durumda.

Bu arada, sorunla bir ilgisi yok ama, satış emri de 1206.16 TL. 4 BTC lik alış emri giren kişi yaklaşık 3-4 saniye sonra tabloda gözükmüş durumda. Yani ortada botların mili saniyeler gibi kısa aralıklarla atışmasının olmadığı gecenin saat 2:00 si.

3. bir kişi bir satış emri girdiğinde, 4BTC ile sonradan katılan kişinin alış işlemi gerçekleşiyor, emri ilk vermiş olmama rağmen benim hesabımda herhangi bir alış yok. Normalde alım önce benim hesabıma yansımalı, 3BTC lik alım bittikten sonra , 2. kişinin işlemi devam etmeli.

Dediğim gibi, bu testte herhangi bir yanılgı, gözden kaçma gibi bir yanlışlık yok. Umarım en kısa zamanda düzeltirsiniz.

iyi çalışmalar ...

Acaba verilen emrin hacmine göre mi sıraya sokuyor.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES

★ Hero/Legendary Member:
BitliCoin
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 11:14:10 PM

Sorun şu,

En tepede bir alış emri var. (Örnek : 3 BTC ------- 1206.15 TL ) Benden sonra aynı fiyattan 4 BTC lik başka bir alış emri giriliyor ve toplamda 7 BTC -------- 1206.15 TL lik bir alış emri oluşmuş durumda.

iyi çalışmalar ...

Birazdan deniycem ama, sıralamanın zamana göre yapılması gerekiyor, miktara göre değil.
BitliCoin
Full Member

View Profile
April 20, 2016, 11:22:14 PM

Sorun şu,

iyi çalışmalar ...

Birazdan deniycem ama, sıralamanın zamana göre yapılması gerekiyor, miktara göre değil.

:: Deneme Sonucu ::

Yukarıda bahsettiğim şey yine gerçekleşti. Sanırım benim veriğim alış emri ile aynı fiyattan alım emri giren arkadaş önceki örnekteki aynı kişi. Bu sefer yüksek miktarda alım emri girdiğim için onun miktarı daha az oldu. Ufak bir tutarda satış emri gerçekleşti , ve hesabımda herhangi bir değişiklik olmadı, arkadaşın kısmi alım emri gerçekleşti, ben ise hala bekliyorum, btc alayım diye.

Daha fazla birşey söylemek istemiyorum, yorumu size bırakıyorum... !

BitliCoin
Full Member

View Profile
April 21, 2016, 02:57:40 AM

Bir sorun daha,

alım işlemi açalı 5 dakka oldu. şimdi bir miktar btc aldım ve %0.3 piyasa alıcı komisyonu uygulandı.

Ben bu saçmalıklardan sıkılmaya başladım artık !

http://hizliresim.com/7grXgl
Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
April 21, 2016, 09:19:34 AM

Bir sorun daha,

alım işlemi açalı 5 dakka oldu. şimdi bir miktar btc aldım ve %0.3 piyasa alıcı komisyonu uygulandı.

Ben bu saçmalıklardan sıkılmaya başladım artık !

http://hizliresim.com/7grXgl

Merhaba, teknik konularda yardımcı olabilmemiz için destek@btcturk.com adresine mail atmanızı rica ederiz.

Alıcı ve yapıcı emirleri emri ilk girdiğiniz anda hesaplandığı için emir verdiğiniz anda bir miktar işlem gerçekleşirse emrin geri kalanına alıcı emir komisyonu uygulanmaktadır.

Örnek olarak Bitcoin fiyatı 1250 TL iken size 100 TL'lik bitcoin almak için emir girdiniz ve 1250TL'de 10TL'lik emir var, işleminizin 10 TL'lik bölümü anında gerçekleşecek ve geri kalan 90 TL'lik bölümü bekleyecektir. Bu işlemin 10 TL'lik bölümü anında gerçekleştiği için emrinizin tamamına piyasa alıcı komisyonu uygulanmaktadır.

BtcTurk | PRO - Bitcoin ve Kriptopara Alım Satım Platformu https://pro.btcturk.com - TRY, BTC ve USDT işlem çiftlerinde kriptopara alıp satabilir, detaylı grafiklere ulaşabilirsiniz.
BtcTurk | PRO mobil - AppStore: https://l.btcturk.com/2Md4jI7 Google Play: https://l.btcturk.com/2GrBT9s
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
April 22, 2016, 06:16:59 AM
Last edit: April 24, 2016, 01:11:52 AM by designerusa

Chrome tarayıcı da sürekli BtcTurk sitenizde "Hay Aksi!" hata iletisi alıp sayfa yenilemek zorunda kalıyorum. Siteniz sayfa yükleme de sorun yaşıyor sanırım. Hata mesajından sonra yenileyince 1 dk sonra tekrar aynı hata mesajıyla sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum.
Chrome Sürüm 50.0.2661.75 m

EDIT: Bu özellikle gelişmiş alış/satış (Advanced) sayfasında yaşanıyor.

Btcturk.com
Sr. Member

View Profile WWW
April 22, 2016, 01:05:02 PM

Chrome tarayıcı da sürekli BtcTurk sitenizde "Hay Aksi!" hata iletisi alıp sayfa yenilemek zorunda kalıyorum. Siteniz sayfa yükleme de sorun yaşıyor sanırım. Hata mesajından sonra yenileyince 1 dk sonra tekrar aynı hata mesajıyla sayfayı yenilemek zorunda kalıyorum.
Chrome Sürüm 50.0.2661.75 m

EDIT: Bu özellikle gelişmiş alış/satış (Advanced) sayfasında yaşanıyor.

Merhaba, Chrome 50.0.2661.75 versiyonunda yaşanan sorun araştırılmaktadır.

Şimdilik kullanıcılarımıza Firefox ya da Safari ile siteyi kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Saygılarımızla.

emrek
Sr. Member

View Profile
April 24, 2016, 01:05:27 AM

Sorun şu,

iyi çalışmalar ...

:: Deneme Sonucu ::

Yukarıda bahsettiğim şey yine gerçekleşti. Sanırım benim veriğim alış emri ile aynı fiyattan alım emri giren arkadaş önceki örnekteki aynı kişi. Bu sefer yüksek miktarda alım emri girdiğim için onun miktarı daha az oldu. Ufak bir tutarda satış emri gerçekleşti , ve hesabımda herhangi bir değişiklik olmadı, arkadaşın kısmi alım emri gerçekleşti, ben ise hala bekliyorum, btc alayım diye.

Daha fazla birşey söylemek istemiyorum, yorumu size bırakıyorum... !

Verilen emirler neye göre sıralanıyor? Tam anlamadım

INTRODUCING WAVES

★ Hero/Legendary Member:
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
April 26, 2016, 07:01:29 PM

ya arkadaşlar sizin de dikkatinizi çekti mi? birisi btc leri iyi çakmış. nerdeyse 200 liralık bir fiyat düşüşü yaşatmış.sebep ne olabilir ki. başka bir eleman benzer hareketi başka bir sitede euroda yapmıştı bugün yine.ne bekliyorlar acaba düşüsü önceden mi gördüler naptılar.

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
nasituygun
Legendary
*

Activity: 952
Merit: 1006

View Profile WWW
April 26, 2016, 07:13:23 PM

ya arkadaşlar sizin de dikkatinizi çekti mi? birisi btc leri iyi çakmış. nerdeyse 200 liralık bir fiyat düşüşü yaşatmış.sebep ne olabilir ki. başka bir eleman benzer hareketi başka bir sitede euroda yapmıştı bugün yine.ne bekliyorlar acaba düşüsü önceden mi gördüler naptılar.
Neyi görecekler ya görse bile adam o fiyattan satar mı? Akıl var mantık var. Sonuçta çok rahat 1250 tl den alıcı bulurdu neden 1100 tl lere kadar aşşağı çeksin ki garip belki de birilerinin botu patlamıştır şu hava kaçırıyordur. 😀

▄▄███████████▄▄
     ▄██▀▀           ▀▀██▄
   ▄█▀   ▄▄█████████▄▄   ▀█▄
  █▀  ▄███████▌ █▌ █████▄  ▀█
 █▀  ██  ██         ▀█████  ▀█
▐█  ██▀▀█████   ▄▄▄   █████  █▌
█▌ ▐██▄▄████▌  ████   █████▌ ▐█
█  ███  ████        ▄███████  █
█▌ ▐█▀▀████▌   ▄▄▄  ▀██████▌ ▐█
▐█  █▄▄████   ████   ▐█████  █▌
 █▄  ████           ▄█████  ▄█
  █▄  ▀████  ███  ██████▀  ▄█
   ▀█▄   ▀▀█████████▀▀   ▄█▀
     ▀██▄▄           ▄▄██▀
        ▀▀███████████▀▀
bitcore.
...The Future Is Now...
▄▄▄▄▄▄▄▄    ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄     ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄

██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
                 ▄▄██
 ▄██████████████████████▄
█▀         ▄▄██▀▀   ██  ▀█
█▄     ▄▄██▀▀        ██  █
█▀█████████████████████████▄
█                          ▀█
█                           █
█              ▄████▄       █
█             ██▀  ▀██      █
█            ▐█▌    ▐████████
█             ██▄  ▄██      █
█              ▀████▀       █
█                           █
█▄                         ▄█
 ▀█████████████████████████▀
.
iOs
Android

██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████
        ██
██████
        ██
        ██████

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███               ███
▐██   ▐█▄   ▄███▄   ██▌
██▌    ███▄██████▀  ▐██
██▌    ▐████████    ▐██
▐██     ▐██████     ██▌
 ███   ▀█████▀     ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███       ▄███    ███
▐██       █████     ██▌
██▌       ███       ▐██
██▌     ███████     ▐██
▐██       ███       ██▌
 ███      ███      ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀

▄▄█████████▄▄
   ▄███▀▀     ▀▀███▄
  ███             ███
 ███         ▄▄█▌  ███
▐██      ▄▄█████    ██▌
██▌   ▄████████     ▐██
██▌  ▐████████      ▐██
▐██    ▀▀████       ██▌
 ███     ▀██       ███
  ███             ███
   ▀███▄▄     ▄▄███▀
     ▀▀█████████▀▀
Website
ANN
Block Explorer
petahashminer
Legendary
*

Activity: 1890
Merit: 1037

View Profile
April 26, 2016, 07:59:21 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=570886.msg14672984#msg14672984

olayin baslangicindan itibaren takipteyim.

komik bir fikra..

Bitcoin is the path to lambo. Lambo leads to women. Women lead to marriage. Marriage leads to...suffering.
thinkinger
Hero Member

View Profile WWW
April 26, 2016, 08:26:38 PM

satışlar hala devam ediyor. alsat yapıp yararlanayım dedim de sürekli aşağıya çakıyorlar zor gibi

deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
April 26, 2016, 09:05:22 PM

satışlar hala devam ediyor. alsat yapıp yararlanayım dedim de sürekli aşağıya çakıyorlar zor gibi
yarın ben de alacam inş çakmaya devam ederler
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
April 26, 2016, 09:09:19 PM

Sabaha eft si kuvvetli olan kazansın. fazla abanmayın btcyi alan cıksın site kasmasın:)
thinkinger
Hero Member

View Profile WWW
April 27, 2016, 03:40:29 PM

adamlar sata sata dünyada btcyi düşürdüler sanki

Pages: « 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 ... 217 »
  Print  

Jump to: