Bitcoin Forum
May 08, 2024, 11:29:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 131 »
  Print  
Author Topic: INS Token Tartışma Alanı  (Read 18832 times)
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
January 21, 2018, 12:52:45 PM

kyc yapılsın. 20 tane üyelikle kampanya dolaşanlar var. onları bir nebze olsun önler bu kyc'ler.

Malesef KYC ile bu önlenemez, KYC know your costumer, Müsterini tani demektir. Sirketlerin bunu yapmasinin amaci coklu üyelikler degil, müsterinin hukuksal anlamda bir sorun teskil edip etmedigini kontrol etmektir. Yani ülkesi,yasi gibi bilgilerini dogrulamak icindir. En bombasi, telegramda egerki kendi bilgilerinizi vermek istemiyorsaniz akrabanizin,arkadasinizin bilgileri ile KYCyi gecebilirsiniz dedi Deadley. Yani buda cözüm degil coklu üyelik icin.
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
January 21, 2018, 12:55:03 PM

kyc yapılsın. 20 tane üyelikle kampanya dolaşanlar var. onları bir nebze olsun önler bu kyc'ler.

Malesef KYC ile bu önlenemez, KYC know your costumer, Müsterini tani demektir. Sirketlerin bunu yapmasinin amaci coklu üyelikler degil, müsterinin hukuksal anlamda bir sorun teskil edip etmedigini kontrol etmektir. Yani ülkesi,yasi gibi bilgilerini dogrulamak icindir. En bombasi, telegramda egerki kendi bilgilerinizi vermek istemiyorsaniz akrabanizin,arkadasinizin bilgileri ile KYCyi gecebilirsiniz dedi Deadley. Yani buda cözüm degil coklu üyelik icin.

da bi nebze olsun düşürmez mi.
anne baba kardeş. gerçi adamın 20 üyeliği varsa 3er 3er paylaştırır kampanyalara. doğru diyorsun herhangi bir yardımı olmaz.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
January 21, 2018, 01:54:47 PM

Deadleye soruyorum bugünlerde, hesaplar ne alemde az çok belli mi diye ama o konulara cevap vermiyor pek, telegramı da aktif takip edemiyorum henüz belli değil galiba. INS sadece 27 mılyon adet var dikkatinizi çekerim arkadaşlar, bu token baya sağlam olucaktır ilerde, 20-30 dolarlar uzak olmayan zamanda olabilir.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
January 21, 2018, 01:56:59 PM

Deadley'in bu sözünü ben de görmüştüm sanırsam bir öğrenci arkadaş 18 yaşından küçük olduğunu ve ne yapması gerektiğini söyledi.O da annesi ya da babasının kimlik bilgileriyle doğrulama yapmasını önermişti izinlerini alarak. Grin
KaledeNobet
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

The future is your Genome

View Profile
January 21, 2018, 02:31:34 PM

Gerçekten insanlar suyu bulandırmak için elinden geleni yapıyorlar.Normalde ben de bu söylentiyi dikkate almazdım ama bu söylemde bulunan ilk arkadaş konunun çevirisini yapan arkadaş oldu.O yüzden beni de katılan arkadaşlar için telaşlandırmıştı.
Suyu bulandırmakla ne alakası var gerçekten hakaret olarak alıyorum bunu, ben böyle birşey geçti biryerde dedim tam olarak emin olarak yazmadım zaten bunu, sanki böyle birşey hatırlıyordum veya ilk kyc formlarında yazıyordu böyle birşey sonradan kyc form içeriği değişti çünkü.

Kusura bakmayın hocam hakaret etme amacıyla söylememiştim ama artık herkes bu proje ve bounty hakkında öyle şartlar öne sürüyorki sizin amacınız böyle olmasa bile bazı arkadaşların amacı gerçekten böyle.Umarım dağıtım süreci daha fazla uzamaz.

aliyagiz207
Full Member

Activity: 266
Merit: 242

View Profile
January 21, 2018, 03:44:05 PM

Gerçekten insanlar suyu bulandırmak için elinden geleni yapıyorlar.Normalde ben de bu söylentiyi dikkate almazdım ama bu söylemde bulunan ilk arkadaş konunun çevirisini yapan arkadaş oldu.O yüzden beni de katılan arkadaşlar için telaşlandırmıştı.
Suyu bulandırmakla ne alakası var gerçekten hakaret olarak alıyorum bunu, ben böyle birşey geçti biryerde dedim tam olarak emin olarak yazmadım zaten bunu, sanki böyle birşey hatırlıyordum veya ilk kyc formlarında yazıyordu böyle birşey sonradan kyc form içeriği değişti çünkü.

Kusura bakmayın hocam hakaret etme amacıyla söylememiştim ama artık herkes bu proje ve bounty hakkında öyle şartlar öne sürüyorki sizin amacınız böyle olmasa bile bazı arkadaşların amacı gerçekten böyle.Umarım dağıtım süreci daha fazla uzamaz.
Sorun degil bende kimseyi yaniltmak istemem tabiki, dun ubercool benden yaptigim ceviri hizmetlerinin linklerini istedi de zaten hepsi tabloda vardi. Her bolumu ayri birisi hesapladigindan uzun suruyor bloglara baskasi sosyal medyaya ve imzaya baskasi bakiyor. Tek tek kontroller yapiliyor. Umuyorum 24 veya 25 ocakta nihai tablo yayinlanacaktir.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
January 21, 2018, 04:01:49 PM

Sorun degil bende kimseyi yaniltmak istemem tabiki, dun ubercool benden yaptigim ceviri hizmetlerinin linklerini istedi de zaten hepsi tabloda vardi. Her bolumu ayri birisi hesapladigindan uzun suruyor bloglara baskasi sosyal medyaya ve imzaya baskasi bakiyor. Tek tek kontroller yapiliyor. Umuyorum 24 veya 25 ocakta nihai tablo yayinlanacaktir.

Umarım Kyc si onaylanmayan arkadaşların tokenlarına yatmazlar ben de katıldım Ins kampanyasına ama üye rütbemin düşük olması ve kampanyaya geç katılmam nedeniyle çok fazla bir beklentim yok yine de kyc belgelerimi yolladım.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
January 21, 2018, 04:41:02 PM

çoklu üyeliği bountylerde engellemek aşırı zor bence. ancak moderatörler bunu engelleyebilir. ama çoklu hesabı serbest tutuyor onlarda. kyc falan hikaye.

RastaBaba
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
January 21, 2018, 04:55:34 PM

çoklu üyeliği bountylerde engellemek aşırı zor bence. ancak moderatörler bunu engelleyebilir. ama çoklu hesabı serbest tutuyor onlarda. kyc falan hikaye.

Katılıyorum hocam maalesef çok sayıda hesap kullanan çok fazla kişi var ve bu arkadaşlar bizim gibi sadece tek hesap ile kampanyalara girip 3-5 kuruş para kazanırsam iyi olur anlayışında olan kişilerin haklarına giriyorlar.Keşke önleyici bir sistem getirilebilse ama çok zor.

Elysio (OP)
Full Member

Merit: 153

View Profile
January 22, 2018, 01:15:39 AM

Bu multiler gittikçe dahada artıcak ilerleyen dönemlerde hiç bi türlü bunun önüne geçilmez yani bi tek yol var oda modaretörlere bakıyo ama forumdada multi yasak değil dendiği için onlarda ellemiyolar.
aliyagiz207
Full Member

Merit: 242

View Profile
January 22, 2018, 04:56:48 AM

Bunu tespit etmenin mekanizmasi anca ip bazli olur herkesin statik ip si olmadigina gorr boyle bir yasaklama yapilamaz. Ayrica vpn ile forumada girenler var veya vds ile 8-10 hesap acip girenlerde var.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
January 22, 2018, 06:54:50 AM

Arkadaşların dediği gibi istatistik çıkarmak için gerekiyor KYC . Daha öncesinde Monetha da aynısını gerçekleştirmişti bir form üzerinden. Ama o zaman herhangi bir görsel istememişlerdi . Sadece KYC imzalatmışlardı . Bakalım INS ' de bu süreç çetin geçeceğine benziyor . 25 ' i gibi sanırım tamamen bitirmiş olur Deadley işini . Ki bu zamana kadar gördüğüm bounty yöneticiler arasında en ilgilisi . Çoğu kişinin de hakkını yiyeceğini düşünmüyorum .
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
January 22, 2018, 11:30:42 AM

3 gün kaldı arkadaşlar. Son 3 gün, bu süreç hepimiz için çok çetin geçti. Ama değeceğini düşünüyorum. 3 gün sonra KYC ve resmi sonuçlar açıklandığında imzalarımızda taşığımız INS bize ne kadar değer vermiş göreceğiz. Ben INS imzası sonrası SMA imzasına geçtim ve yine deadley yönetiyor çok da memnunum.

grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 22, 2018, 11:34:55 AM

Süreci çok uzatmasalar bari.Dağıtım biran önce gerçekleşse de herkes önüne baksa.Diskalifiye olan üyelerin stake lerini umarım diğer üyelere dağıtırlar.
kayzersoze
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
January 22, 2018, 07:39:27 PM

Bunu tespit etmenin mekanizmasi anca ip bazli olur herkesin statik ip si olmadigina gorr boyle bir yasaklama yapilamaz. Ayrica vpn ile forumada girenler var veya vds ile 8-10 hesap acip girenlerde var.
IP ile nasıl yapılacak hocam ? Çok mantıksız olmuş bu açıklama bence. Aynı ip ile foruma giren kardeş,akraba,ev arkadaşı olamaz mı yani ? Böyle olunca nasıl olacak peki bunlardan birine yazık olmayacak mı ? Bu nasıl bir çözüm bulunacağını ben de merak ediyorum.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 22, 2018, 07:45:21 PM
Last edit: January 23, 2018, 09:51:01 PM by avalonn
Merited by Elysio (1)

çözüm falan yok arkadaşlar...bizim millet sorunlu işte...gelir adaletsizliğinin olmadığı modern eğitimli bir toplum olsaydık geçim derdi ile beyni ufaltılmamış bir toplum olsaydık kimse kolay yoldan zengin olma hırsı ile yanıp tutuşmazdı...bu da hal ve hareketlerine yansımazdı...iddia ganyan bayileri dolup taşmazdı mesela..

neyse illa çözüm diyorsanız var...ingilizcenizi geliştirin buralarda fazla takılmayın  Grin

bütün derdiniz imza kyc olmuş azcık projeyi konuşalım diyoruz kimse sallamıyor..neyse 3 -5 merak eden vardır yine de yazayım ben..twitterlarında ve bloglarında yeni anlaşmaları duyurmuşlar hemen kısaca bakalım

(çeviriler google a aittir fena değil gibi duruyor  Grin )

Hollanda'nın önde gelen üreticilerinden oluşan MoU'ların imzalarını duyurmaktan heyecan duyuyoruz :

Zijerveld , peynir ve ilgili ürünlerin tedarikçisi, yüz yıllık bir profesyonel tecrübeye sahiptir. Kuzey Hollanda peyniri, Hollanda çiftlik peyniri ve keçi peyniri üretiminde uzmanlaşmıştır. 2013 yılında FrieslandCampina tarafından satın alındı ​​ve Zijerveld markası altında faaliyet göstermeye devam etti ve 400 milyon avroya çıktı.

Gulden Krakeling , pasta ve gofret üreticisi 40 yıldır iş dünyası. Gulden Krakeling, Bakkernij ve Crul marka Ziyafet markaları altında Hollanda'da en lezzetli bisküvileri verir.

Les Chevaliers BV'nin sağlıklı meyve ve çerez çikolatalarının yeni bir markası olan SoPure . SoPure'nin ürünleri süpermarkette uluslararası olarak satılmaktadır ve şirketin web sitesinde çevrimiçi olarak satılmaktadır.

Hollanda'daki 15 endüstriyel pastane organizasyonu olan Bake Five .
https://blog.ins.world/mous-signed-with-leading-dutch-brands-4d1f7491ea2d

daha önceki anlaşmalar:

Hollandalı bir üretici olan Henri , 1979'dan beri faaliyet göstermektedir. Şirket, lezzetli çorbalardan başlayıp daha sonra hazır yemeklere dönüştürülmüştür. Henri'nin müşterileri, ulusal catering zincirlerinden büyük perakende kuruluşlarına, huzurevlerine ve yemek yemelerine kadar değişir.

% 100 eko , Hollanda'da Cascades distribütörü olarak çalışan bir toptancı. Şirket sürdürülebilir hijyen konusunda uzmanlaşmış ve çevresel etkileri en aza indirgeyen ürünler sunmaktadır. Cascades , Kanada Genel Merkezi, ambalaj ve doku ürünlerini üreten ve pazarlayan çokuluslu bir şirkettir. Bugün, 11.000'den fazla çalışanı var.
https://blog.ins.world/2-mous-signed-henri-and-100-eco-will-join-the-ins-platform-d5e720847b17

Aviko Kraliyet Cosun, yaklaşık 120 yıl önce kurulan ve her yıl yaklaşık 2 milyar € ciroya sahip bir küresel tarımsal sanayi kooperatifi aittir. Aviko, taze, dondurulmuş ve kurutulmuş patates ürünlerinde 50 yıllık çalışma ve mükemmellik ile Avrupa'nın en büyük patates işlemcisi ve üreticisidir.

Dubro , Hollandalı bir A markası ve Bolton Grubunun 139 ülkede faaliyet gösteren ve prestijli markalar portföyü taşıyan bir parçası. Dubro, her türlü kir üzerinde etkili olan süper güçlü konsantre bir ajanı olan tarihi bulaşık yıkayıcısı ile süpermarketler tedarik etmektedir.
https://blog.ins.world/new-mous-signed-aviko-and-dubro-5398ec1662c3

Café Freire & Garcia, Latin Amerika'da faaliyet göstermektedir. kahveyi doğrudan Avrupa'ya ihraç etmek ve distribütör, toptancı ve perakendeci ile uğraşmaktan kaçınmak isteyen bağımsız bir yapımcıdır.Daniel Freire Garcia, Café Freire & Garcia'nın CEO'su bize başvurdu ve INS Platformunda Café Freire & Garcia'yı listelemek için Niyet Mektubunu imzalamayı kabul etti

BDT ve Baltık'taki en büyük üretici ve pazar lideri olan Borjomi, doğal mineralli su dağıtımını genişletmek için bizimle anlaşma imzaladı
https://blog.ins.world/more-suppliers-join-the-ins-ecosystem-ea71148cd38f

ayrıca bir haber daha çıkmış ins hakkında
https://www.retail-week.com/grocery/retail-week-live-grocerys-direct-to-consumer-future/7028175.article?authent=1

YTD  Wink
unois
Hero Member

Activity: 858
Merit: 500

Taylor - Smart Crypto Trading Assistant

View Profile
January 22, 2018, 10:17:24 PM

kyc yi zaten yasal bir zorunluluk var diye istemiyorlar bana kalırsa multicileri engellemek için bir hamledir. fakat bununla bir çok masum kişinin de parasının üzerine yatacaklar gibi geliyor bana. o çok acı.

TAYLOR
Crypto Trading for Everyone
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
----
----
----
------
------
------
------
------
------
------
------
----
[]
ForeverFener
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
January 22, 2018, 11:50:22 PM

çözüm falan yok arkadaşlar...bizim millet sorunlu işte...gelir adaletsizliğinin olmadığı modern eğitimli bir toplum olsaydık geçim derdi ile beyni ufaltılmamış bir toplum olsaydık kimse kolay yoldan zengin olma hırsı ile yanıp tutuşmazdı...bu da hal ve hareketlerine yansımazdı...iddia ganyan bayileri dolup taşmazdı mesela..

neyse illa çözüm diyorsanız var...ingilizcenizi geliştirin buralarda fazla takılmayın  Grin

bütün derdiniz imza kyc olmuş azcık projeyi konuşalım diyoruz kimse sallamıyor..neyse 3 -5 merak eden vardır yine de yazayım ben..twitterlarında ve bloglarında yeni anlaşmaları duyurmuşlar hemen kısaca bakalım

(çeviriler google a aittir fena değil gibi duruyor  Grin )

Hollanda'nın önde gelen üreticilerinden oluşan MoU'ların imzalarını duyurmaktan heyecan duyuyoruz :

Zijerveld , peynir ve ilgili ürünlerin tedarikçisi, yüz yıllık bir profesyonel tecrübeye sahiptir. Kuzey Hollanda peyniri, Hollanda çiftlik peyniri ve keçi peyniri üretiminde uzmanlaşmıştır. 2013 yılında FrieslandCampina tarafından satın alındı ​​ve Zijerveld markası altında faaliyet göstermeye devam etti ve 400 milyon avroya çıktı.

Gulden Krakeling , pasta ve gofret üreticisi 40 yıldır iş dünyası. Gulden Krakeling, Bakkernij ve Crul marka Ziyafet markaları altında Hollanda'da en lezzetli bisküvileri verir.

Les Chevaliers BV'nin sağlıklı meyve ve çerez çikolatalarının yeni bir markası olan SoPure . SoPure'nin ürünleri süpermarkette uluslararası olarak satılmaktadır ve şirketin web sitesinde çevrimiçi olarak satılmaktadır.

Hollanda'daki 15 endüstriyel pastane organizasyonu olan Bake Five .
https://blog.ins.world/mous-signed-with-leading-dutch-brands-4d1f7491ea2d

daha önceki anlaşmalar:

Hollandalı bir üretici olan Henri , 1979'dan beri faaliyet göstermektedir. Şirket, lezzetli çorbalardan başlayıp daha sonra hazır yemeklere dönüştürülmüştür. Henri'nin müşterileri, ulusal catering zincirlerinden büyük perakende kuruluşlarına, huzurevlerine ve yemek yemelerine kadar değişir.

% 100 eko , Hollanda'da Cascades distribütörü olarak çalışan bir toptancı. Şirket sürdürülebilir hijyen konusunda uzmanlaşmış ve çevresel etkileri en aza indirgeyen ürünler sunmaktadır. Cascades , Kanada Genel Merkezi, ambalaj ve doku ürünlerini üreten ve pazarlayan çokuluslu bir şirkettir. Bugün, 11.000'den fazla çalışanı var.
https://blog.ins.world/2-mous-signed-henri-and-100-eco-will-join-the-ins-platform-d5e720847b17

Aviko Kraliyet Cosun, yaklaşık 120 yıl önce kurulan ve her yıl yaklaşık 2 milyar € ciroya sahip bir küresel tarımsal sanayi kooperatifi aittir. Aviko, taze, dondurulmuş ve kurutulmuş patates ürünlerinde 50 yıllık çalışma ve mükemmellik ile Avrupa'nın en büyük patates işlemcisi ve üreticisidir.

Dubro , Hollandalı bir A markası ve Bolton Grubunun 139 ülkede faaliyet gösteren ve prestijli markalar portföyü taşıyan bir parçası. Dubro, her türlü kir üzerinde etkili olan süper güçlü konsantre bir ajanı olan tarihi bulaşık yıkayıcısı ile süpermarketler tedarik etmektedir.
https://blog.ins.world/new-mous-signed-aviko-and-dubro-5398ec1662c3

Café Freire & Garcia, Latin Amerika'da faaliyet göstermektedir. kahveyi doğrudan Avrupa'ya ihraç etmek ve distribütör, toptancı ve perakendeci ile uğraşmaktan kaçınmak isteyen bağımsız bir yapımcıdır.Daniel Freire Garcia, Café Freire & Garcia'nın CEO'su bize başvurdu ve INS Platformunda Café Freire & Garcia'yı listelemek için Niyet Mektubunu imzalamayı kabul etti

BDT ve Baltık'taki en büyük üretici ve pazar lideri olan Borjomi, doğal mineralli su dağıtımını genişletmek için bizimle anlaşma imzaladı
https://blog.ins.world/more-suppliers-join-the-ins-ecosystem-ea71148cd38f

YTD  Wink

Hocam bir yerde haklısınız ama genelde tüm forumda bounty başlıklarında daha çok yazı olur ödüller dağıtıldıktan sonra insanlar proje hakkında konuşmaya başlar.Ekip zaten ico öncesinde bile dünyaca tanınan dev firmalar ile anlaşmalar imzalamıştı.Benim bu anlaşmalar hakkındaki tek çekincem anlaşmaların bağlayıcılığı olmaması.
Leonbtc
Full Member

Merit: 190

View Profile
January 23, 2018, 12:13:01 AM

Yeni anlasmalar guzel bekliyoruz bakalim bountylerimizi nasil dagitilacak bizim hesapladigimiz gibimi kendilerinin hesapladigi gibimi Smiley

Elysio (OP)
Full Member

Merit: 153

View Profile
January 23, 2018, 12:58:26 AM

Takım çok iyi çalışıyor diyicek laf yok kaliteli bi takım olduklarını belli ediyolar adamlar boşuna iyi yerlerde okumamışlar daha yeni yeni anlaşmalarda gelicektir yavaş yavaş avrupaya yayılıyolar. Rusyada çogu firmayla anlaşmışlar zaten.
Pages: « 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 ... 131 »
  Print  

Jump to: