Bitcoin Forum
June 20, 2024, 03:42:26 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Her ay 2000 TL ile litecoin almayı düşünüyorum  (Read 1170 times)
tayyip baba
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
December 13, 2017, 09:15:15 PM

Her ay belli bir koine yatırım yapmak sürekli kar getirmeyebilir ne de olsa sürekli hareket eden bir piyasa bir günü bir gününü tutmuyorken aydan bahsetmek biraz cesurca olur açıkçası

vgun (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
December 14, 2017, 12:19:11 PM

Koineks'ten hesap açtım. Bir dakika içinde onaylandı. İşlemlerde çok büyük hız beklentim yok açıkçası. Zaten bunu sağlayan da yok gibi. Komisyonları biraz yüksek görünüyor. İnşaallah zamanla azalır. Burada tavsiye edilen coinlerin önemli bir kısmını barındırdığı için güzel buldum. Tavsiyeleriniz doğrultusunda 3 - 4 coin'den sepet yapmayı planladım. Henüz para yatırmadım. Bir kaç gün içinde yatıracağım. Gelişmelerden bilgi vereceğim burada.

Bu arada hw wallet'leri de araştırmaya başladım, öğrenmeye çalışacağım ve wallet'da tutacağım.

Bu başlıktaki ilk yazıyı da güncel tutmaya çalışacağım ki, hem zaman içinde neler olduğunu beraber takip edebilelim hem de yeni arkadaşlara tecrübe olur.
coinizor
Jr. Member
*

Activity: 102
Merit: 1

IT Head

View Profile
December 14, 2017, 01:06:21 PM

hocam altları takip edebilirsen altlara yönel derim ama al unut yapacaksan ne olursa olsun BTC lakin kral odur.

selamlar.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
December 14, 2017, 02:49:47 PM

Cheesy dostum sanki and içer miş gibi maddelemişsin çok güldüm saol .
ayrıca sepet yapmak herzaman daha iyi az kazanırsın ama  azda kaybedersin.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 03:40:39 PM

Hay Allah, ben öyle yapmak istememiştim, tavsiyelerinizi nasıl değerlendirebilirim diye sıralamaya çalışmıştım ama size komik gelince baktım da tekrar, komik Smiley

Neyse, tavsiyelerinize uyalım, prensiplerimize bağlı kalalım da, değil mi Smiley
cengaver0038
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
December 14, 2017, 04:02:30 PM

Koinim kaç gün oldu hesap onaylamıyor başka hangisini kullanabiliriz
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 04:23:01 PM

Koineks.com çabuk onaylamıştı. Bir deneyin isterseniz.
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
December 14, 2017, 04:34:00 PM

Bence yeni teknolojiler çıkıyor bakınız Electroneum gibi. Bu yeni çıkan coinlere düşük fiyattan yatırım yapmak daha kolay kazanç sağlayacağınız anlamına gelir sizin anlayacağınız. Sadece Litecoin'e yatırım yapmak saçma olur bana kalırsa.
subject27
Newbie
*

Activity: 48

View Profile
December 14, 2017, 05:26:38 PM

Yaklaşık 1 yıldır crypto borsasını aktif takip ediyorum, al sat yapıyorum... Farkettiğim bir şey var, o da kısa vadede bilinçsizce al sat yapmanın ne kadar zararlı ve stresli olduğu.
Bu yüzden ben de her ay 300-500 TL'lik coin alıp köşeye atmaya karar verdim   Smiley
Yatırımlarımı coin miktarı 100 milyondan az ve 1-5 dolar arası fiyat etiketine sahip coinlere yapmayı düşünüyorum.
Örneğin 2015'in sonlarında 2 dolar olan Dash, bugün 900 dolar. 450 kat artmış 2 yılda. Coin adedi 19 milyon kadar.

Ubiq için düşünceleriniz neler? Uzun vade düşünüyorum.  Roll Eyes

(IOTA için yatırım önerisi veren çok ama coin adedi gözümü korkutuyor.)

jackspow
Member
**

Activity: 178

Be Free

View Profile
December 14, 2017, 05:29:01 PM

X coin bi ara tavan yaptığında her ay x coini alıp kenara atacağım diyenler türüyor. Aynı şeyi daha önce çok kez Ethereum ve Ripple için de çok duydum. Bu biriktirici arkadaşlar daha sonra başka bir coin çıkınca ondan biriktirmeye başlıyorlar. Rüzgara göre şekil almayın arkadaşlar. Benim size tavsiyem, projenin duyuruluşundan itibaren birini gözünüze kestirin, icosundan ordan burdan almaya başlayın. Eğer ki sağlam projeye girdiyseniz size getirisi 1 yıl içinde x100 bile olabilir. Doymuşluk oranına ulaşmış Ethereum, Litecoin, Ripple gibileri iner çıkar ne yapacakları tam bilinmez. Balina hareketlerine kapılıp giderler. Kazandırma olasılığı tabii ki, sıfırdan bulunan projelere göre daha yüksek. Anca doymuşluktan ötürü 1 sene bekletilen para x2 yapınca bir pişmanlık içerisinde olmaz mısınız? Bir kere sağlam bir araştırma yapıp 100 katı kazanmak da elinizde. Borsayı kumar aracı gibi kullanmayın. Aaa x coin çıkmış hemen alayım demeyin. Neden çıkıyor diye araştırın.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 14, 2017, 07:14:42 PM
Last edit: December 14, 2017, 07:29:44 PM by vgun

X coin bi ara tavan yaptığında her ay x coini alıp kenara atacağım diyenler türüyor.....Benim size tavsiyem, projenin duyuruluşundan itibaren birini gözünüze kestirin, icosundan ordan burdan almaya başlayın. Eğer ki sağlam projeye girdiyseniz size getirisi 1 yıl içinde x100 bile olabilir.....Bir kere sağlam bir araştırma yapıp 100 katı kazanmak da elinizde.....

Bu söyledikleriniz çok mantıklı. Bir kaç arkadaşın ve yine yukarıda subject27'nin de bahsettiği gibi coin miktarı 100 milyondan az ve 1-5 dolar arası fiyat etiketine sahip coinleri takip edip, iyi teknolojiye düşük fiyattan girmek de mantıklı.

Onları da araştırmaya çalışacağım.

Koineks'de alınabilecek dogecoin var mesela. Coin miktarı çok, ancak fiyatı şu an oldukça düşük. Altyapısını inceleyeyim bir.
pranoya
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
December 14, 2017, 07:50:31 PM

güzel mantık sonunda kesinlikle mutlu olacağını düşünüyorum belki çoçuklarına bile yeter bir iki sene yatırıma devam et nadir durumlarda trade yaparak 2x 3 x yapabilirsin genel olarak takipde kal alıp unutma saygılar.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 06:48:47 AM

Pranoya, söyledikleriniz için teşekkür ederim. Değerli tavsiyelerinizi de dikkate alacağım. Sakince takipte kalacağım. Bol kazançlar sizlere de.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
December 15, 2017, 05:22:01 PM

Sürekli litecoin almak yanlış olabilir bence. Aşırı arttığı için bundan sonra bir miktar daha artıp sonra düşüş olabilir belki. Bu yüzden sürekli takip edip düşüşe geçtiği zaman bozdurmakta fayda var.
vgun (OP)
Newbie
*

View Profile
December 15, 2017, 05:45:35 PM

Sürekli litecoin almak yanlış olabilir bence. Aşırı arttığı için bundan sonra bir miktar daha artıp sonra düşüş olabilir belki. Bu yüzden sürekli takip edip düşüşe geçtiği zaman bozdurmakta fayda var.

Evet, şu an bekliyorum. Bir müddet bekleyip sonra almayı düşünüyorum. Koineks'de bitcoin, litecoin, ethereum, dogecoin ve dash var. Şimdilik bunlar ağırlıklı sepet yapacağım. Başka borsada değilim şu an için.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
December 15, 2017, 06:06:01 PM

guncellemelerden sonra daha iyi olmus yatirim seklin bir coine yatirim bence sacma bu Bitcoin bile olsa. SOnucta cesitliliklerle dolu piyasada hicbir firsati kacirmadan hepsine yakin olmak var.

Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
December 15, 2017, 06:40:59 PM

Her ay yatırmayı düşündüğünüz meblağ bence ciddi bir rakam. Muhakkak bir sepet oluşturmanızı tavsiye ederim. Aşağıdaki linkte güzel bir paylaşım var. Okumanızı tavsiye ederim.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2352472.msg23973188#msg23973188

torrentco
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 418

View Profile
December 15, 2017, 06:43:46 PM

cok net soyluyorum 10 sene sonra litecoin veya bitcoin diye birşey olmayacak.
ben kesinlikle boyle bir yatırım yapmazdım ama tabii ki yine herkesin fikri.
içten içe sizin haklı cıkmanızı umuyorum tabii ki.
bravia
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
December 15, 2017, 06:46:16 PM

Litecoin değilde Ethereum almayı düşünebilirsin veyahut 4-5 tane coinden alıp beklemeyi tercih edersen en azından birinden zarar edersen diğerinden kar etme olasılığın olur. Daha mantıklı olur senin için
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
December 15, 2017, 07:23:41 PM

Litecoin de Ethereum da neredeyse kesin yukselecek çok daha yuksek fiyatları görecek beklentisi var ki bende benzer tahminleri paylaşıyorum. Ufak ufak devamlı almak güzel kar sağlayabilir.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: