Bitcoin Forum
May 27, 2024, 04:27:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: 130 bin liralık kar ettim, parayı çekerken bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım?  (Read 4005 times)
labtek42
Member
**

Activity: 108
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 11:44:11 AM

Paran mı var derdin var lafı boşuna söylenmemiş.Daha çekecek kadar kar etmedim  Cheesy ama edersem aklımda bir sürü şey var.Webmoney veya bunun gibi güvenilir alternatifler var, onlardan debit kart çıkartıp parayı webmoney kartı ile atm lerden çekmek veya altın almak gibi.Biraz fazla komisyon gider belki.Bakalım kazanınca düşünürüz inşallah.
teknodunya
Member
**

Activity: 180
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 12:22:43 PM

Banka olaylarına girerseniz sorun yaşayabilirsiniz. Zamanın da gittigidiyor dan satış yapmıştık dediler maliye takibe girecek sallamadık. Adamlar 6 yıllık satışlarımın hepsini dosya yapmış ve maliyeye davet ettiler gittik sonuç hiç mutlu olmadı geçmişe dönük herşeyin cezasını ödedik. 2.el olarak sattığım ürünlerin bile. Bence elden sat yada btc ile birşeyler satan yerlerden nakite çevir. Araba satan vs şeklinde.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
December 13, 2017, 12:28:23 PM

sat gitsin birşey olacağını zannetmiyorum

ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
December 13, 2017, 12:40:32 PM

öncelikle daha önce kimsenin başına bir şey gelmemiş olması sizin başınıza bir şey gelmeyeceği anlamına gelmez. burda sizin yapmanız gereken en önemli şey gelirinizi kayıt altına almak. yani borsalardan şimdiye kadar yaptığınız ne kadar alım satın varsa ekran görüntüsünü alın ve dıştan fotoğrafını çekin.
ters bir durumda belgeleri sunar vergi taahhuk ediyorsa öder şinize bakarsınız.
kayıt altına olmayan gelirin vergisi olmaz tüm mal varlığınızdan , hüriyetineze el konulmasına kadar yaptırımlarla karşılaşırsanız.
firstwav
Member
**

Activity: 164
Merit: 17

The first celebrity management platform on the blo

View Profile
December 13, 2017, 12:50:46 PM

Ya arkadaş biz 3 kuruş kazanmanın peşindeyiz para kazansak bir de nasıl çekeceğiz derdi başlıyor. Para kazansam da ben de böyle dertlensem. IOTA'yı yakalamışsın tebrikler darısı bizlere.

Millennium_blue
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
December 13, 2017, 02:42:54 PM

Arkadaşlar bu işin suyu iyice ısınıyor, bugün çıkan haber: https://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiyede-bitcoinden-para-kazanan-gelir-vergisi-ve-kdv-odeyebilir
Yüzde 15 ila 35 mi? Şaka mı bu, yurtdışına çıkar atmlerden çekerim gene de bu heriflere para falan vermem, emtia olarak kabul edeceklermiş resmen soygunculuk bu. Ulan zaten insanlar az buz bir şey kazanıyor birde bunun üzerinden %30 vergi almak nedir?

"Kimse kusura bakmasın" giderim Hollanda'ya, çekerim oradaki atmden.

Bu minvaldeki yorumları bugün sıcağı sıcağına okudum.Yapılabilir ama yurtdışında yaşanmayacaksa o para illa ki yine ülkeye gelecek.Hayata yeni başlamış ciddi birikimi olmayan biri bu şekilde birikim elde ederse bu dikkat çekmeyecek mi ? Sıkıntı yaratır mı merak ediyorum.Varlık barışı yasasıyla ilgili birşeyler duydum o önerilmiş ama konu hakkında pek bilgi sahibi değilim.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
December 13, 2017, 03:56:14 PM

Altın, emtia, döviz vb şeyler ile spekülasyon yoluyla kazanılan paradan vergi alınmaz. Nasıl altın alıp satarken vergi ödemiyor iseniz, dijital altın diyebileceğimiz bitcoinin spekülasyonundan da vergi alınamaz.
Arbitraj bunlara dahil değildir. Zaten arbitraj spekülatif bir hareket de değildir.

Dipnot:
Spekülasyon demek kabaca bugün ucuzdan alıp yarın pahalıdan satma eylemidir. Çokça manipülasyon ile karıştırılır.
arkadaş doğru söylüyor.
yakın vadede türkiye btc yi tanımaz. tanımamalı yani. ama burası yürkiye ve hükümet para için herşeyi yaparken olabilir.

btc den vergi istemesi demek btc yi tanıması demektir ki bu biraz zor gibi. ancak türkiyede olduğumuzu unutmayalım.

...
djeanker
Newbie
*

Activity: 15
Merit: 0

View Profile
December 13, 2017, 05:27:45 PM

Hayırlı olsun ,parça parça çek hiçbirşey olmaz
Shcirocco
Member
**

Activity: 120
Merit: 11

View Profile
December 13, 2017, 05:40:14 PM

Ne hale düştük ya o parayı kazanmayı becerdik ama ülkemizdeki saçmasapan yaptırımların bizde oluşturduğu korkuya bak.
Daha ne günler göreceğiz bakalım Undecided
Crypto-Age
Member
**

Activity: 129
Merit: 15

View Profile
December 14, 2017, 07:15:29 AM

Borsadan kazananlar direk kar. Hadi ondan alabilir diyelim.
Peki ben techizata 50.000 TL yatırım yaptım ve 4.000 Tl her ay çekiyorum.
Bunu nasıl vergilendirecekler.
Yani önce makina ekipman masrafını düştükten sonra vergi alması gerekmez mi ?
edora
Full Member

Activity: 314
Merit: 101

View Profile
December 14, 2017, 11:21:21 AM

usdt al. her ay belli bir miktar tl ye cevirip cekebilirsin. acelen varsa bir kac yakinindan rica et hesap acsinlar borsada parayi bolerek cekersin. elden satisa karsiyim. kendinizi guvende hissedin bence
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
December 14, 2017, 12:50:50 PM

Parayı kazandıktan sonra bide böyle sıkıntılar çıkmaya başladı artık.benimde tavsiyem eş dost aracılığıyla parça parça çek.yada daha iyi bi çözüm bulana kadar risk istemiyorsan USDT ye geç, kararını verdiğinde değerlendirirsin.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 14, 2017, 06:53:35 PM

Ben yerinizde olsam Debit card aracılığıyla parça parça acele etmeden çekerdim. Elden bozumlarda sıkıntı yaşamanız muhtemel. Ki son dönemde 2-3 tane gasp olayı da yaşandı. R10 üzerinden parça parça bozdursanız yine hesabınıza para gelecek. Fakat fiziksel bir kart ile günlük çok göze batmayacak şekilde çekimler yapabilirsiniz. Birkaç ay sürer belki 100 bin TL'yi çekmek ancak risk almamış olursunuz diye düşünüyorum.
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
December 14, 2017, 07:37:33 PM

Sakın elden satış yapma. Geçenlerde elden bitcoin almak isteyen birinin parasını çaldılar. O konuda herkes bu devirde elden bitcoin mi alınırmış hangi devirdeyiz falan diye yazmıştı şimdi elden sat diye tavsiye verenler var. Bence borsadan çek parayı ne olabilir ki en fazla vergi alırlar onu da verirsin zaten çok kazanmışsın. 2. ihtimal eşe dosta dağıt öyle çek.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
December 14, 2017, 08:07:27 PM

İşin maliye boyutuyla ilgili net bilgi sahibi olmadığım için yorum yapmak istemem ama cesaretinizi takdir ettim. Risk almadan bir yere gelinmeyeceğini tekrar görmüş olduk böylece. IOTA tamamen hayal kırıklığı olup dip noktayı da görebilirdi fakat siz cesaret edip, güvenip kazanmışsınız.

Tebrikler gerçekten. Çok iyi bir yatırım ve kazanç olmuş.
pranoya
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
December 14, 2017, 08:48:37 PM

tebrik ediyorum öncelikle çok başarılı bir yatırım olmuş elden almak isteyenleri aramanı tavsiye ederim.
pancho2036
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
December 15, 2017, 10:03:42 AM

Ben de tanıdığınız biri değilse elden satmamanız gerektiğini düşünüyorum. Riske girmeye hiç gerek yok. Parayı 3-4 parça halinde çekerseniz sorun olmaz gibi geliyor bana. 2 parçayı kendi farklı bankalardaki ve borsalardaki hesabınızdan, diğer kısımları da güvendiğiniz, ailenizden iki kişinin hesabına çekebilirsiniz. Tabii bankalardaki hesap hareketleriniz çok düşük miktarlardaysa iki parça yerine tek parçayı da kendi hesabınıza aktarmayı düşünebilirsiniz.
btcfrmcom
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
December 15, 2017, 10:21:59 AM

masak devreye girmesin dikkat edin bu işlerde yüklü alımlarla ilgili düzenli çalışın girdi çıktılar çok önemli
yüzde 30 elinizde vergi diye gider sonra üzülürsünüz
myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
December 15, 2017, 11:21:12 AM

Hayırlı olsun iotanın çöküşünün sebeplerinden biriymişsin demek ki Smiley en mantıklısı parça parça çekmek gibi gözüküyor.
YsfYlmz
Full Member

Activity: 175
Merit: 100

Why not!

View Profile
December 15, 2017, 11:59:02 AM

Çok sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Bir anda 100 K TL atmayın da 50 50 çekin hesabınıza 1 2 hafta aralıklarla sorun olmaz diye düşünüyorum
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: