Bitcoin Forum
June 27, 2024, 10:14:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Pump Gruplarındaki Sinyallerle Büyük Oynanır Mı?  (Read 3091 times)
frarslan
Member
**

Activity: 140
Merit: 10

View Profile
January 19, 2018, 06:17:19 AM

Gruptaki ilk alan 5 10 kişi iyi kazanır. sonrası şansına ne düşerse. kendi aklıyla hareket etmeli. en azından zarar da etsen kendi kararın olur.

SafeKeet ICO: A new cryptocurrency for a Simple, Smart & Secure digital safe deposit box
—————— ■  ICO SALE FEBRUARY 1, 2018  ■ ——————
WhitepaperBitcointalk ANNTelegramTwitterFacebookLinkedIn
ozmania
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
January 19, 2018, 01:25:49 PM

utanmadan hala pump grup reklamı yapanlar var. bakalım daha neler göreceğiz, bunun gibi 3-5 tip dolandırıcılık daha türer diye tahmin ediyorum.
seymenyunus16
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
January 19, 2018, 03:01:10 PM

Girmek bana göre hiç mantıklı değil. Bir anda aldın satış emri giremedin pc kilitlendi sonra hop bakmışsın yarıya düştü. Bir de saçma boyutu var işin
bunu hangi coinde yapsalar , grafiği de bozuyor namussuzlar. Boşvermek gerek böyle işleri.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
January 19, 2018, 04:04:10 PM

oynamak isteyen oynasın da sonra üzülmesin vay efendim neden çıkamadım stop losslarım patladı elimde kaldı %70 zarar ettim diye ağlayacaksa hiç girmesin. zaten sonunda kesinlikle zarar edeceksin kaçarı yok.
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
January 19, 2018, 04:26:55 PM

aha bazı balıklar geliyor burada ki fikirlerle oynuyor sonra da vay efendim niye kaybettim ben. benim vebalimi aldılar. benim rızkımı yediler. hakediyor onlar işte. dolandırılmayı hakediyor.

dolandırılmak isteyenler buyursunlar. forumda zaman harcamasınlar ilk buraya dadansınlar. bikaç tane pump grubu ile bütün yatırımlarını kaybedebilirler. buna eminim.
surakbakin
Newbie
*

Activity: 64

View Profile WWW
January 21, 2018, 04:01:21 AM

Ben de takip ediyorum o şekilde işleyen bir kaç pump grubunu. Özellikle bi kaç pumplarında takip ettim ve bildirimi verdikleri anda borsada o sayfaya aşırı yüklenme olduğundan sağlam bir alım satım emri verme fırsatı bulamıyorsunuz. Aksine pump sonrası yaşadığı dump ile birlikte zarar edebilirsiniz.

Bunun yanında bilgilendirmeyi bir kaç saniye önceden almanızı sağlayan affiliate programları var. Belli bir sayıda kişiyi davet ederseniz size şu kadar saniye erken bildirim göndereceklerini vaad ediyorlar ama şahsen denemedim. Fırsat bulan bilgi verebilirse sevinirim.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
January 21, 2018, 12:42:40 PM

Ben kesinlikle onların yalancı olduğunu düşünüyorum. Yav adam 10 dk da %15 artan koine pump diyor. Ulan bende biliyorum bu işin sonunun pump'a çıkacağını. Eğer sana fiyatı artmamışken bu coin pumplanacak diyorsa birileri he eyvallah ama yok bence öyle bi dünya

sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 21, 2018, 01:59:05 PM

hocam zarar etseniz onlar sizin zararınızı karşılamaz.
derinlik az olur elinizdeki coini sonradan zararına satmak zorunda kalabirsiniz.

kısa süreli işlemler için bu grupları kullanıyorlar.
anlık olarak yakaladığınız size kar kalıyor veya zarar oluyor.
onun yerine uzun vadeli coinleri kovalayın derim.

coin önerisi yapmayacağım forumda araştırın, deneyimli kişilere sorun, aklınıza hangisi yatarsa kendiniz karar verin.

ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
January 21, 2018, 02:44:37 PM

En mantıklı yaklaşım, yapılacak yatırımın sizi batırmayacak düzeyde olması sanırım. Yani şans yaver giderse yapılan yatırım değerlenecek ve para kazanacağız.
Öte yandan batarsa ya da boş çıkarsa da yatırdığımız paranın bizi batırmayacak ya da çok zor durumlara sokmayacak bir mebla olması gerekir. Zira para kazanacağım diye aç kalmak hiç de mantıklı bir yaklaşım değil.

İyice okuyup araştırmak gerekir. Fikir alışverişi son derece önemli bir mesele.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
Abdest_tozu
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
January 21, 2018, 03:37:32 PM

Bence her işte kendi düşünceleriniz herşeyden önce gelmelidir tabiki farklı kişilerden görüş almak her zaman iyidir fakat bu piyasa için kötü sonuçlara yol açabilir

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
joelembiid
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
January 21, 2018, 04:12:37 PM

Sadece ona bakarak kesinlikle hayır. Bazen denk gelir takip ettiğiniz coin burada verilmiştir o zaman olabilir fakat bu da ayda yılda 1-2 defa denk geliyor
coinisleri
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
January 21, 2018, 04:35:23 PM

Büyük oynamanızı önermem çünkü her an her şey olabilir. Çok yüksek kazanç olacağı gibi çok yüksek zararlar da olabilir. Ancak düzgün zamanda al-sat yaparsanız zararlı çıkma ihtimaliniz çok az. Size tavsiyem çok yüksek kar beklemek yerine tatmin edici karda coinden çıkmak.

Türk pump grubumuza girmek isterseniz Link : https://t.me/turkishpumpcoin
betterworld
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 1

View Profile
January 21, 2018, 05:13:19 PM

pump gruplarına şuana kadar hiç girmedim ve bir kuruşda yatırmam o coinlere.
justin.kop1
Jr. Member
*

Activity: 50
Merit: 1

View Profile
January 21, 2018, 06:45:04 PM

Selamlar nedir bu pump grupları acaba nasıl gerçekleşiyor ?
Kuzan
Member
**

Activity: 266
Merit: 12

View Profile
January 22, 2018, 04:49:21 PM

Çok büyük bir risk etik olmamasının yanı sıra standart bir kullanıcının zarar etmesi muhtemel diye düşünüyorum. Arkadaşlarında açıkladığı gibi önce VIP gurup alım yapar sonra guruptaki 1-2k kullanıcıya alım yaptırırlar zaten hızlı olursan 3-4x de anca yakalarsın bir anda 20x görür elinden çıkarabilirsen ne ala çıkartamaz isen zarar etmen olası.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
February 08, 2018, 02:03:28 PM

Büyük risk içerir. Baştaki adam almış baştan, satacak tepede. Tamamen bir hile bu. Girmem, girmeyin de. John Mccafe gibilere kazandırmayın.
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
February 08, 2018, 02:58:06 PM

binlerce kişilik bir telegram pump grubunda adminlik yaptım kısa bir süre ve ayrıldım içime sinmedi. evet adminler önceden alım yapıyor bu doğru ama adminlerde kendi içerisinde fikir ayrılıkları içinde.

1. olay; iyi bir pump yapabilmeniz için pumpa giren insanların, birbirine yakın sermaye ortaya koyması gerek, adminler de dahil. önceden yüklü alan adminlar balina görevi yaparak, sell emri verdiğinde grubundaki üylerine satış yapmış oluyor, bu ilk büyük mantıksızlık.

2. mantıksızlık hacmi düşük bir coin seçmek için çaba harcanıyor fakat bu çöp bir coin ve güvensiz bir borsada işlem yapmaya sebep veriyor.dolayısıyla pump bittikten sonra, dumpta içeride kalan insanların uzun vade içinde bile kurtaramayacağı bir kayıp yaratıyor.

3.mantıksızlık güven sorunu, burada yapılması gereken, adminlerin sağlam bir grafik analizi yaparak, gelecek vadeden ve iyi bir borsa seçip, hacmi göz ardı ederek hodl pump yani uzun süreli bu 24 saatlik olabilir, 1 aylık da olabilir toplu yatırım mantığıyla kar oranı alacak coini seçmeleri gerek. bu mantıksızca geliyor çoğu insana ama bana göre herkesi memnun edebilir.bankaların mevduat faizlerinin aylık %10 bile olmadığını düşünürseniz , bir haftada veya bir ayda paranızı 2 ye katlayan bir coin neden mantıksız ve sabırsızlık düşüncesi yaratıyor bunu anlamıyorum.

dolayısıyla şu anki pump gruplarından uzak durun. saçma ve kendileriyle çelişen sorunları var. binancede geçen ay, bitcoin darka yapılan gibi 48 saatlik pump yapamazsınız belki ama zamanla bu güce ulaşabilecek türk kitlesi yaratmak mümkün. pumpçılar realist bakmadıkları için kimse bu fikirlere yanaşmıyor, kısacası şu anda pump tayfası iddia tayfası gibi.bir çok ülkenin bu tarz gücü varken bizim beceriksiz kalmamız üzücü ama yapacak pek bişey yok.

ve hodl pump mantığında sizi belli bir süre en azından günlük düşünüyorsanız bile, fiyatı 30 dakikaya yakın yukarıda tutabilirseniz, ikinci dalga borsanın içinde ki diğer kullanıcılardan buy emri geliyor, ardından bazı botlar devreye girerek günün karlı seçtiği coine buy emri veriyor.

yani dakikalık ve saniyelik pumplar, sadece adminlere ve balina fonlamasıyla kurulan pump gruplarına yarar. % 20 lik bir kitlede belki bir miktar parasını katlayabilir ama geriye kaybeden kitleyi küstürüyorsunuz ve bir sonraki pumpa neden girsin adam ? böyle olunca başarısız pumplar başlıyor.ve bu gruplar zamanla yeni gruplar açıyor, oralara sizi yönlendiriyor falan filan. cahil cahil işler Smiley

birde şöyle bir soru işareti var ? pump için seçilen coinlerin çoğu tek bir borsada işlem görüyor, özellikle bu tarz coinlerden büyük ve güvenli sayabileceğimiz binance de çok var. eğer bu coinler binnacede listelenmek için x milyon supply coini borsaya hediye veriyorsa; borsa fiyatı belli bir süre ayarlayabilir. kısacası kendilerince o coin üzerinde kar beklentileri ve fiyat analizleri vardır. bu işte biraz pump işinde sorun, uzun vadeli pumpta ellerindeki coini sell yaparsa borsa, sizi terste bırakabilir. bu yüzden borsaların çalışma sistemlerini bilmek lazım. buda deneme yanılma yöntemiyle çözülebilir. kısacası biraz karışık ve zor bir iş.

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 08, 2018, 03:09:13 PM

Pump grubunda büyük para ile oynayamazsınız çünkü hacmi neredeyse yok denecek kadar az coinlere pump yapmaya çalışıyorlar.
Alım yaparsanız satış yapamazsınız.. Çünkü hacim yok.

Küçük bir miktar ile denedim. %50 gitti param. Sonra anladım ki, grubun lideri olmadıkça kazanma şansınız çok düşük.
Uğraşmaya değecek bir iş değil. Hele büyük oynayanlar paralarına elveda desinler.

Ancak sinyal grupları güzel. Verilen sinyallerin çoğu kazandırıyor. Stop loss olayı da olduğu için kaybetme ihtimaliniz düşüyor.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 08, 2018, 06:15:21 PM

Kesinlikle uzak durun. Kazanan daima kendileri olur.

If you like it, you can give Merit!
diyafram8
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
February 08, 2018, 06:25:28 PM

Benim iki tane kötü tecrübem oldu. Birincisi kendi hatam. Panik halinde yanlış satış yaptım ve elimdeki coin'in %95'ini kaybettim. Bir daha denemek istedim fakat bu seferde yetişemedim ve zarar ettim. Bence bu iş para kazanmak için mantıklı değil. Kazananlar vardır elbet ama şans faktörü çok fazla. Tabi grupları kuranlar için değil. Esas parayı kurucular kazanırken üyelerine de umut veriyor sadece. Katıldığım gruplardan biri anket yapmıştı. Genelde bu gruplarda rütbe olayı oluyor. Belli miktarda üye getirene bir kaç saniye öncelik veriliyor yani daha erken haber veriliyor. Anket şöyle bişeydi: "Erken haber vermenin bir avantajı var mı?". Üye sayısı yaklaşık 20 bin olan bu grupta hayır sağlamaz çoğunluktaydı ve ben de oradan uzaklaştım tabi Cheesy mantıken mantıksız çünkü.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: