Bitcoin Forum
June 17, 2024, 10:52:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: bel fıtığı  (Read 466 times)
Stoke85
Member
**

Activity: 94
Merit: 10

View Profile
January 17, 2018, 07:04:44 PM

Öncelikle geçmiş olsun malesef bendede bel fıtığı var genç yaşıma ragmen fizik tedavi gördüm ve gercekten büyük faydasını gördüm ve en önemlisi bence cok kasları zorlamadan egzersiz mesela ters mekik cekerdim spor salonunda beldeki kasların artmasını sağlıyor eger bunları yapmassan benim gibi ayak,diz ve bel ağrısı cekersin yeri geldi belime destek taktım bu yuzden spor ve fizik tedaviye gitmenizi tavsiye ederim mesela hala cok fazla uyuyamıyorum cunku cok uyudugum zaman bel ağrısı oluyor.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
January 17, 2018, 08:12:13 PM

geçmiş olsun kardeşim.doktorun tavsiyelerine uy, egzersizlerini ihmal etme yoksa ebedi çekersin Embarrassed
hacidasi (OP)
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
January 17, 2018, 10:19:43 PM

Allah herkese şifa versin çok illet bişey biranda nedensiz( nedensiz değil elbet ama ben neden olduğunu bilmiyorum) ortaya peydah oldu.oturduğumda sanki kalçamı matkapla deliyolarmış gibi çılgın bir ağrısı vardı.3 snden fazla oturamazdım. işin ilginçi koşabiyodum zıplayabiliyodum tek sıkıntı oturmaktaydı. doktora gittim hepsi fıtığın tehlikeli bboyutta topuk düşebilir dedi. bende oldum ameliyatı. şuan 10 kat daha iyi olmama rağmen hala orda bir gariplik hissediyorum inşallah geçicektir.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
KralSakir
Member
**

Activity: 196

View Profile
January 17, 2018, 10:56:17 PM

Bel fıtığı çok önemli hastalık olmakla birlikte alternatif çözümleri mevcut piyasa da dikkat edilmeli
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
January 18, 2018, 08:30:12 AM

bel fıtığı çağımızın belası etrafınıza bakın nekadar çok olduğunu göreceksiniz.bunun en önemli nedeni fazla haraketsiz olmamızdan kaynaklanıyor.bende defalarca doktora gittim.önerdikleri  özellikle yüzme, sonra yürüyüş bol eksersiz eğer çok sıkıntı varsa fizik tedavi...

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
hugoworld
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 251

View Profile
January 18, 2018, 08:38:55 AM

Doktor olmadigim icin bir yorum yapmak istemiyorum . Bu sebeple bir uzmana danisman daha iyi olabilir. Kaş yapayim derken göz çikarma bence .

EMP

▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬▬ ◥ ◤ ▬▬▬▬

ICO START:
10 SEPT 2018
Atelleia7
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
March 01, 2018, 08:42:56 PM

Bende de fıtık başlangıcı vardı doktor bana egzersiz verdi yaptım yararını gördüm basit bişey aslında ama senin ameliyat falan baya ciddi büyük ihtimal yapa bildiğin kadar spor yap belini güçlendir tavsiyem
slashgun
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 2

View Profile
March 01, 2018, 08:47:34 PM

Benimde yaşım daha 23 ve bende de 2 tane fıtık var ameliyat olmadım olmayı pek düşünmüyorum çoğu kişi olma diyor bir faydası yok diyorlar uzun süre oturunca yada uzun süre ayakta durunca ağrı oluşuyor ve bacağıma kadar iniyor ağrı çözüm önerileri varsa paylaşırlarsa sevinirim herkes için faydalı olacaktır. Bana doktor fizik tedavi uyguladı bir kaç egzersiz verdi fakat hiç bir faydasını göremedim
esgec
Jr. Member
*

Activity: 156
Merit: 1

View Profile
March 04, 2018, 03:13:13 PM

Allah şifa versin ameliyatın herzaman çözüm olmadığı en büyük problem bel fıtığı .
erdemylmz99
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
March 07, 2018, 08:25:59 PM

Tersi çok ağrılı olan bir hastalıktır, ağırlık kaldırmayınız, Geçmiş olsun.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
March 18, 2018, 11:13:19 PM

bel fıtığına en iyi gelen şeylerden birisi yüzmek. bunun dışında zorlamayan egzersizler iyidir. ani hareketlerden kaçınmak,  ortopedik bir yatakta yatmak, aşırı kilo almamaya çalışmak yapılacaklardan. herkes aslında belli bir oranda fıtık sahibidir ancak bu ortaya çıkmaz.
evergreeen
Jr. Member
*

Activity: 125

View Profile
March 20, 2018, 01:44:24 AM

doktor hareket öneriyorsa, fitness salonlarında ters mekik bel fıtığını önleri doğal ağrı kesici  içinse günlük 1 çay kaşığı zencefil içmeniz ağrılarınızı geçirir
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
March 22, 2018, 11:53:20 PM

geçmiş olsun acele etme iyileşmek için süreç uzun olabilir.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 23, 2018, 09:26:29 AM

doktor Ali Şahabettinoğlu ve fizyoterapist Zeki Aksungur . bu kişiler bu işte iyi ve ameliyatsız tedavi ediyorlar. bilgin olsun
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
March 23, 2018, 11:57:08 AM

Yurtdışında yaygın olan manuel terapiler var. Chiropractic el ile baskı uygulama şeklinde yapıyorlar. istanbulda yaşıyorsanız 7-8 doktor var bildiğim kadarıyla internetten araştırma yapabilirsiniz.
F_ala
Member
**

Activity: 308

View Profile
March 23, 2018, 12:16:47 PM

Fıtık basit bir konu değildir. omurlardan geçen sinirlerin sıkışmasıdır. boru değil bu, o sinir hücreleri kendisini çok zor yeniler. o yüzden yanlış bir tedavi Allah korusun sonucunu.

Ne yapılacağını ne fıtığı atlatan bilir ne ameliyat olan bilir. ne yapılacağını doktordan başkası bilemez. en mantıklısı tek doktor ile yetinmek yerine bu alandaki en iyi 3 4 tanesine görünmektir.
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
March 26, 2018, 06:29:17 PM

annemin belinde var biri büyük biri küçük iki tane. bazen öyle oluyorki evde emekleyerek gezdiğini bilirim .afedersiniz tuvalete çökemediğini . dr a gittik ameliyat etsek dahi tekrarlayabilir 1 kg dahi ağirlik kaldırmayacak kilo almayacak vs vs saydıda saydı ameliyattan vazgeçtik yalvar yakar bir ilağ yazdırdık ağrıyı azaltıcı çoık şükür şimdi daha iyi ara ara gelio ama okjadar şiddetli değil.özetle dayanabildiğiniz kadar dayanın ameliyat olmayın .
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
March 26, 2018, 07:33:49 PM

Hocam fıtık bende de var ayağıma vuran ağrı yüzünden doktora gittim MR girdim fıtık çıktı 2 tane sonrasında doktor dedi ameliyat sınırında ben korktum ama sonra araştırma yaptım ve 10 insanın 8 inde fıtık olduğunu ve bunların yüzde 99 unun ameliyatsız çözüldüğünü öğrendim ve eğer parmaklarının uçlarında yukarı doğru uzanamıyorsan o zaman ameliyatlık durumdasın deniliyor benim bildiklerim bunlar birde susam yağı ve kekik yağı bele sürüldüğünde tedavi etkisi yarata biliyor birde egzersiz yapmak gerek .
financialgoal
Member
**

Activity: 140

View Profile
March 27, 2018, 11:28:11 AM

sağlıklı günler dilerim bel fıtığı hastalığı 5 yıl önce beni çok zorladı doktora gidin ve tüm önlemleri alın
akcalper
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
March 28, 2018, 08:33:03 PM

ilgili ve güzel bir hastaneye gidip tedavi olmakta fayda var bel fıtığı genellikle pek fazla hareket etmeyen kilolu insanlarda görülüyo. Geçmiş olsun.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: