Bitcoin Forum
April 30, 2024, 06:31:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Düşüş henüz bitmedi  (Read 1910 times)
damirk
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 22, 2018, 09:22:11 PM

the economist'te bir makale var, "herkes bitcoin'i başkalarına daha yüksek fiyatla satmak için alıyor bu aptallık" diyor. valla kusura bakmayın ama aynen öyle. 20 yıllık borsacıyım. borsada dandik tahtalarda pozisyon alan spekülatörler topladıkları malı kucağa bırakmak için sürekli olarak fiyatı yükseltir ve diğer yatırımcılarda sanki o kağıt sonsuza dek yükselecekmiş algısı yaratırlar. kağıda talep artınca satışa başlarlar. 1'den 100'e çıkan fiyat seri tabanlar sonunda 2-3'lere düşer. bitcoin ve diğer kripto paralar da aynı sonu yaşayacak. ha bu demek değil ki bu süreç şimdi başladı. hayır belki bitcoin 100.000 USD olacak. bu balonu kucağa bırakılacak kitlenin kendileri için yeterli hacme ulaşacağı vakte kadar şişirirler sonra da buuummmmm.
İşte sizin kurtulamadığınız kafa hisse senedi kafası...
Borsada bir kağıdı 100'den 10'a düşürürsen işi biter, çünkü kağıdın ait olduğu şirket batar. Burası kripto emtia piyasası, arkasında şirket falan yok, batamaz ya da sıfırı tüketemez, anladın?
Yani senin yazdığın gibi 1'den 100'e çıkar ve sonra 3'e düşerse sonra yine 100'e, belki 200-300'e çıkar. Evet bitcoin 100.000 olacak, olduğunda X zaman sonra 20.000'e düşecek, çok bilmiş millet yine aynı yorumlarla buraları dolduracak ve yine X zaman sonra mesela 130.000 olacak.
Borsacı kafasıyla anlayamadığın ikinci durum da şu, filanca mesela 100.000.000 sermayeli bir şirketin kağıtları 5.000.000.000 olamaz, ne piyasa ne de yasalar buna elverir ama kripto piyasasında sınır belirleyen bir öz sermaye yok. Adam ico yapar, 1.000.000 toplar ve eğer şartlar elverirse (şartları uzun uzun anlatamam, biraz araştır) 1.000.000 olarak başlayan coin/token 50.000.000.000 da olabilir. Kimse bu kadar yükselemezsin demez, tek kısıtlayıcı unsur toplam market kapasitesidir.
Borsacılar, forexciler, o kafadan kurtulamadığınız için hem kazanamıyorsunuz, hem de böyle işin mantığıyla çelişen analizlerle gereksiz endişe havası yaratıyorsunuz.
Tüm bu kripto değerlerinin asıl dayanağının "blockchain" olduğunu ve artık dünya yok olmazsa blok zincirinin hayatın her alanına yayılmasının önüne hiç bir şeyin geçemeyeceği konusuna hiç girmiyorum bile.

2008 dönemimde bu ülkenin en büyük şirketlerinin borsa fiyatları bile 10da 1'e düşmüştür. ama sonrasında 100 katına çıkmıştır. volatilite diyorsanız tillahı  bist'te de var yani. borsada arkanızda kapı gibi şirket var, mal veya hizmet üreten! SPK diye bir kurum var gerektiğinde hesap soran. yazdıklarınız kendi kendini çürütüyor aslında, bunun arkasında kimse yok diyorsunuz, eee iyi birşey mi bu?

borsada da fiyat 1ken 100 olur bunun örnekleri var. sadece günlük %20 +/- sınırı var, taban/tavandan sonra tahta kapanır ama takip eden günlerde aynı seyir devam ederse taban/tavanlar sürer.

benim sözüm blockchain teknolojisine değil, elbette devrim niteliğinde bir yenilik. ama 1 btc'nin 20.000 usd olması hiçbir şekilde izah edilemez. neyse fazla söze gerek yok, yakında neyin ne olacağını hepimiz göreceğiz. yeter ki balinalar kucağa bırakacak kitleyi bulsun. 1 btc=100 USD, altcoinler 0.01 USD falan olduğunda ölmez de sağ kalırsak konuşuruz yine.
1714501865
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714501865
Reply with quote  #2

1714501865
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714501865
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714501865
Reply with quote  #2

1714501865
Report to moderator
Aydinizm
Full Member

Activity: 196
Merit: 117

View Profile
January 22, 2018, 09:23:57 PM
Last edit: January 22, 2018, 09:46:50 PM by Aydinizm

Btc günlük grafikte bu iki düşüş trendini (özellikle yukarıdakini) kıramadığı sürece sıkıntı var arkadaşlar. Bu trendler kırılmadıkça satış baskısı devam eder. Bende 8.000 lere düşebileceğini düşünenlerdenim hatta 5.000 lerede düşebilir. (Arkadaşın dediği gibi 2000, 3000 lere düşersede şaşırmam hatta bununla ilgili bir makale okumuştum, kapsamlı bir analiz sonucunda btc'nin normalde olması gereken değer aralığını 2.000 ler de olması gerektiği ile ilgili)

Ha düşerse bu fiyatlara herşeyin sonumu olur? Hayır. Oyun yeniden başlar. Sonuçta ortada blockchain teknolojisi diye bir gerçek var ve bu teknolojiyi adam akıllı kullanan şirketler öyle yada böyle değerlenecekler.

Şöyle söyleyeyim blockchain'e btc'den daha çok güveniyorum. Btc'nin dominance etkisinin eskiye göre çok daha düşük olduğunu farketmişsinizdir.Şuan %35 lerde. Eskiden %70 lerde idi ki ben bu piyasada çokta eski sayılmam. Bundan 3 sene önce belkide %85 lerdeydi bilmiyorum eskiler daha iyi bilir. Ben bu oranın dahada düşeceğine inanıyorum. ileride eğer btc'yi ciddi anlamda etkileyecek bi güncelleme gelmezse (Lighting Network gibi) btc nin işi zor gibi görünüyor.

Btc'nin eskiden bi cazibesi vardı. Neydi btc'yi çekici kılan ucuz para transferi, hızlı aktarım, anonimlik. Anonimlik dışında diğer özelliklerini yitirdiğini söyleyebiliriz sanırım. Ayrıca btc'den teknolojik alt yapı olarak çok daha önde olan çok daha hızlı, çok daha ucuz, (hatta artık ücretsiz transfere izin verenlerde var), ve çok daha fazla mahremiyet sağlayan alternatifleri var btc'nin. Eski cazibesini ve pratikteki kullanılabilirliğini yitirdi btc. İşte bunu geri kazanacak bi adım gelmezse btc'nin işi zor.

Btc'nin şuanda neredeyse tek artısı kaldı oda blockchain teknolojisinin düzgün olarak çalıştığını ilk olarak kanıtlayan ve tek başına piyasaya şekil veren coindir kendisi. Ayrıca arkasında koca bir tarih ve felsefe vardır ve gücü burdan geliyor. Yoksa pratikte pek bi esprisi kalmadığını artık hepimiz görüyoruz sanırım.

Tekrar söylüyorum btc transfer süresi ve komisyon ücretleri gibi konularda kendini geliştiremezse işi zor.    

Yinede enseyi karartmaya gerek yok. Su akar yolunu bulur.. Dediğim gibi btc'ye güvenmesenizde Blockchain'e güvenin. Bu teknolojiyi iyi kullanan projeler öyle yada böyle değerlenecekler...

Gidişat böyle devam ederse ileride ne olacağınıda söyleyeyim size. Şu an koinim.com dan tl karşılığı ne alabiliyorsunuz btc ve ltc. Peki tl karşılığı istediğiniz coini alabilirseniz ne olur. Atıyorum neo, xrp, eos, iota, waves...vs ve sayamadığım diğerleri... Tüm dünyada dolar karşılığında istediğiniz coini kolayca alabildiğinizi düşünün.

Bu coinlerin kullanım alanları tüm dünyada geliştikçe btc ye bağımlılık azalacak ve artık ileride btc nin ani düşüşlerinde ve yükselişlerinde alt coinler eskisi kadar etkilenmeyecekler. Her coinin kendine ait bi piyasası oluşmuş olacak. Tabi bu dediklerime daha var ama ileride olacak olan bu bana göre.

Özetle btc bana göre bu zamana kadar misyonunu son derece başarılı bir şekilde yerine getirdi ama artık yeni bir döneme giriyoruz. Alt coinlerin dönemi, çeşişitlilik dönemi, alt coinler kendilerini geliştirmeye devam edecekler. Yeni projeler çıkmaya devam edecek, yeni devrimsel teknolojiler geliştiren coinler çıkacak. Btc bu hıza ayak uydurabilirse ayakta kalır, ayak uyduramazsa hep birlikte görürüz neler olacağını...

Dip Not: Bu arada btc 2.000$ civarlarındayken kısa sürede 30.000$ ları görebilir derken kimsenin umudu yoktu btc'den o dönemlerde. Yok hard forktu yok bilmemneydi... Grafikleriyle ve nedenleriyle açıklamıştım. Kısa sürede 30.000 olmadı belki ama 20.000'i gördü. (x10 dan bahsediyoruz burada.) Tabi 20.000'i görünce yoğun ilgiden ağdaki yavaşlamalar ve komisyon ücretlerindeki devasa artışlarda gün yüzüne çıktı. O yüzden yanlış anlaşılmak istemem btc yükselsin bende isterim tabiki ama gerçekleride görüp söylememek bana göre değil...

Ha btc'ye hiç bir güncelleme gelmeden komisyon ücretleri düşmeden, transfer süresi azalmadan 100.000$ ı görürse ben bu işi bilmiyomuşum demekki derim. Şuanki oranla 100$ komisyon ücretinden bahsediyor oluruz öyle birşey olursa, transfer süresi ne olur onu bilmiyorum artık.

Lighting Network ilaç gibi gelecek inş diyerek noktalıyorum konuyu Smiley

Aydınizm Smart Money Trading Strategy =====> https://bitcointalk.org/index.php?topic=2967944.0
anu
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 22, 2018, 09:52:12 PM

Düşüş bir müddet daha sürecek gibi duruyor. Ben bugün elimdekilerin bir kısmını direkt USDT' ye çevirdim. BTC' nin 8300 USD' ye kadar gerileyeceğine inanıyorum. Bunu hiç istemiyorum ama yaptığım analizler böyle söylüyor.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄▄▄▄▄
███████████▄    ▄███████████
█████████████▄▄█████████████
████████████████████████████
▀█████████████████████████▀
  ▀█████████████████████▀
   ▄████████████████████▄
 ████████████████████████▄
█████████████▀▀█████████████
███████████▀    ▀███████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀        ▀▀▀▀▀▀▀▀▀
RepuX▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
.Decentralized Data & Applications Protocol For SMEs.
.
▔▔▔▔  ●  Twitter  ●  Facebook  ●  Bitcointalk  ●  Reddit  ●  ▔▔▔▔
▄██▄
████
████
████
████
████
████
████
▀██▀
Enterprise Blockchain Protocol
.GET WHITELISTED.
Token Sale starts 6th of February 2018
holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
January 22, 2018, 09:57:23 PM

the economist'te bir makale var, "herkes bitcoin'i başkalarına daha yüksek fiyatla satmak için alıyor bu aptallık" diyor. valla kusura bakmayın ama aynen öyle. 20 yıllık borsacıyım. borsada dandik tahtalarda pozisyon alan spekülatörler topladıkları malı kucağa bırakmak için sürekli olarak fiyatı yükseltir ve diğer yatırımcılarda sanki o kağıt sonsuza dek yükselecekmiş algısı yaratırlar. kağıda talep artınca satışa başlarlar. 1'den 100'e çıkan fiyat seri tabanlar sonunda 2-3'lere düşer. bitcoin ve diğer kripto paralar da aynı sonu yaşayacak. ha bu demek değil ki bu süreç şimdi başladı. hayır belki bitcoin 100.000 USD olacak. bu balonu kucağa bırakılacak kitlenin kendileri için yeterli hacme ulaşacağı vakte kadar şişirirler sonra da buuummmmm.
Borsada bir kağıdı 100'den 10'a düşürürsen işi biter, çünkü kağıdın ait olduğu şirket batar. Burası kripto emtia piyasası, arkasında şirket falan yok, batamaz ya da sıfırı tüketemez, anladın?
Yani senin yazdığın gibi 1'den 100'e çıkar ve sonra 3'e düşerse sonra yine 100'e, belki 200-300'e çıkar. Evet bitcoin 100.000 olacak, olduğunda X zaman sonra 20.000'e düşecek, çok bilmiş millet yine aynı yorumlarla buraları dolduracak ve yine X zaman sonra mesela 130.000 olacak.
Borsacı kafasıyla anlayamadığın ikinci durum da şu, filanca mesela 100.000.000 sermayeli bir şirketin kağıtları 5.000.000.000 olamaz, ne piyasa ne de yasalar buna elverir ama kripto piyasasında sınır belirleyen bir öz sermaye yok. Adam ico yapar, 1.000.000 toplar ve eğer şartlar elverirse (şartları uzun uzun anlatamam, biraz araştır) 1.000.000 olarak başlayan coin/token 50.000.000.000 da olabilir. Kimse bu kadar yükselemezsin demez, tek kısıtlayıcı unsur toplam market kapasitesidir.
Borsacılar, forexciler, o kafadan kurtulamadığınız için hem kazanamıyorsunuz, hem de böyle işin mantığıyla çelişen analizlerle gereksiz endişe havası yaratıyorsunuz.
Tüm bu kripto değerlerinin asıl dayanağının "blockchain" olduğunu ve artık dünya yok olmazsa blok zincirinin hayatın her alanına yayılmasının önüne hiç bir şeyin geçemeyeceği konusuna hiç girmiyorum bile.

Ağzınıza sağlık çok kısa ve güzel bir şekilde açıklamışsınız. Bu ''borsa'' kısmından gelenler hep aynı kafayla bu kavramı anlayamadığı için argümanları benzeşiyor. Dikkat edin sürekli bu tarz yorumlar bunlardan geliyor. Hala bu işin bir borsa olmadığını ve blockchain teknolojisinin bir devrim niteliğinde olmadığını anlayamadılar. Onu bırakın çok net bir şekilde düşüşler ve artışlar görüldüğü halde en ufak düşüşte ''bitcoin çöküyor mu'' gibi gereksiz sorularla buraları işgal ediyorlar. Ben bu döngünün devam edeceğini ve onların da bu işi kavrayamayacağını düşünüyorum. Peki para kazanırlar mı, kazanacaklar çünkü bence bu işin daha başındayız. Para kazanamamak için çok kötü yatırım yapmak lazım.

fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
January 23, 2018, 01:09:40 AM

Hisleri guzel ozetlemissin. Eyvallah!  Smiley
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
January 23, 2018, 06:55:12 AM

Merhabalar ;
Düşüşler devam ediyor herkes tedirgin bu düşüler ne kadar devam edecek, toparlanabilecek mi kimse emin değil   herkes alt coinlere yöneldiği için artık sanki uun süre 10000-11000 dolarlarda seyir devam edecek gibi

kirkarsedat
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
January 23, 2018, 07:00:07 AM

Bu  piyasada iniş ve çıkışlar herzaman olacaktır. Tüm dünyada btc ile ilgili bir sürü haberler ve spekülasyonlar çıkıyor. Bir süre düşüş yaşayacak sonra bir süre durağan kalacak ancak uzun vadede yükseliş devam edecektir.
darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
January 23, 2018, 07:02:48 AM

herkesi umutsuzluk kapladı ancak bu piyasa borsaya benzemiyor arkadaşlar nerede ne olacağı hiç belli değil
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
January 23, 2018, 07:03:12 AM

Kendine taban oluşturmaya çalısıyor . Bir yerde duracaktır ve orada sabit kalıp çıkışa devam edecektir.
ribal
Member
**

Activity: 217

View Profile
January 23, 2018, 07:04:13 AM

Selam, spekülasyon bitmiyor, kripto paraların değeri aşağı yönlü harekete devam ediyor. Düşüş bitmez. Artık çok hareketli fiyatları görüyoruz. Fazla sayıda borsa açılması ve manipüle edici yasak haberleri sonucu volatilite yüksek seyrediyor.
Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83

View Profile
January 23, 2018, 12:07:27 PM

Şu an Davos'un ana konularından birinin crypto piyasası olduğuna ilişkin haber vardı bloomberg'te.. Elbette bankalar blockchain'i inceliyorlar, nasıl entegre edeceklerini araştırıyorlar fakat bunu neden kendi oluşumlarını yapmadan mevcut bir crypto üzerinden yapsınlar ona bakıyorlarmış . Ayrıca oynaklığı bu kadar yüksek bir piyasada değerleme yapmanın zorluğu, yatırımcıların olası zararları ve bunların yaratacağı sosyal etkiler, devletlerin tutumları ve regülasyon konuları hepsi konuşuluyor...Özetle adamlar kendi blockchainimizi kendimiz yaparız , piyasaya ilgi azalırsa ilave regülasyona gerek kalmadan zaten talepsizlikten kendi kendini tüketir görüşü hakim.
Baneful3458
Member
**

Activity: 370

View Profile
January 23, 2018, 12:12:29 PM

Yüksel artik gözümüz yollarda kaldi..
HSYNTKN
Member
**

Merit: 17

View Profile
January 23, 2018, 12:18:41 PM

Su ocak ayı bitseydi artık ya. Ortalık bir yeşillensin. Kırmızı girmekten gina geldi resmen. Şubat ayında böyle olmaz inşaallah kirmizilardan kurtuluruz.

Sertii (OP)
Newbie
*

Activity: 83

View Profile
January 23, 2018, 12:19:15 PM

Bu arada Waves- Sasha İvanov da Davos'ta .. RusCrypto sektörü ve waves çalışmaları için bir sunum yapacak. Yatırımcıları umarım mutlu olur sonunda Cheesy
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
January 23, 2018, 12:35:52 PM

Bu arada Waves- Sasha İvanov da Davos'ta .. RusCrypto sektörü ve waves çalışmaları için bir sunum yapacak. Yatırımcıları umarım mutlu olur sonunda Cheesy

Beklenilen haber . Bakalım fiyata ne şekilde etki edecek . Waves Dex ' i tamamen faaliyete geçmiş olsaydı daha iyi yerlere gelecekti . Bakalım bir kaç güne fiyatlara etkisi yansayacaktır .
devotional
Member
**

Merit: 13

View Profile
January 23, 2018, 12:49:32 PM

gecen seferki yukseliste oyle bir algi olustu ki her zirvede daha da yukselecek sandim altcoinler. kisa suree hayvan gibi kar olmasina ragmen satmadim ve simdi o karlar uctu gitti. benim hedefim artik belli gecen seferki zirvelere bir daha geldiginde ki bu 1 yil alabilir cikacagim artik. 
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
January 23, 2018, 01:22:48 PM

ben uzun zaman bu 6 ay olur 1 yıl olur piyasanın boyle yatay ilerleyeceğini öngörüyorum cunki hiç bişey bilmeden kücük yatırımcıları elimine etmeden bu piyasa gitmeyecektir.

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
January 23, 2018, 01:27:35 PM

kısa vadede dediğiniz gibi küçük bazda yeşillenmeler olacaktır önümüzdeki süreçete piyasa kendini toparlayacaktır elbet

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
Spack17
Sr. Member

Activity: 1610
Merit: 271

View Profile
January 23, 2018, 01:34:54 PM

Düşüşün henüz bitmediğine şahit olduk zaten. Tablolarda yeşil renk hakim olduktan kısa süre sonra tekrar kırmızılaştı. Ciddi anlamda artış yaşanması için Şubatı bekleyeceğiz anlaşılan.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
January 23, 2018, 01:46:37 PM

Çok fazla takılmamanız lazım bu duruma ara ara yeşillenip daha sonrasında yine kırmızı olabilir ama en sonunda biraz daha yukarıya doğru çıkması gerekiyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: