Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:03:52 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto piyasasına girince yapılmaması gereken şeyler  (Read 2264 times)
incaa35
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
September 28, 2018, 06:25:21 PM

kolay coin kazanmak gibi bir şey yok öncelikle ve sabırlı olmak lazım saygılar.
ozgurkaya
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
September 29, 2018, 09:43:42 AM

- Bir coin ya da tokenı yükselirken kesinlikle almayın çok pis ele veriyorlar ilk başladığımda başıam geldi bir kaç sefer. pump ve dump nedir onları öğrendim.

- Aynı şekilde düşerken de almak çok riskli.

- Ve en önemlisi sabır sabır daha çok sabır. Sabırsız davranırsanız kaybetmeye mahkumsunuz....
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
September 29, 2018, 10:10:26 AM

ilk önce küçük miktarlar ile trade yapıp kendinini deneyip sonra bu işe atılacaksın. Kaybetmekten korktuğun paraları asla yatırmayacaksın. Kulaktan dolma bilgiler değil kendin araştırma yapıp bu işe öyle atılacaksın.
fare2100
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
September 30, 2018, 02:52:48 PM

aynen bu tür piyasaları iyi araştırmak lazım.
fbmania
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
October 02, 2018, 05:00:00 PM

Sabır kesinlikle gereken bişey lakin ölü bir coine yıllarca sabredenleri biliyorum önce projeyi iyi araştırmak ve kesinlikle kademeli alım ve satım yapan kazanır boşa hodl bı işe yaramaz...
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 03, 2018, 04:48:39 AM

Çok doğru bir konuya değinmişsiniz.Bu piyasada artık ünlü isimler kullanılır oldu.Uçacak kaçacak diye icodan aldırdılar millete adamlar herkesi dolandırıp kaçtı.Bu piyasada daima araştırmacı olmak gerekir,haberleri takip etmek gerekir, sabırlı olmak ve beklemek gerekir yoksa eldeki para yok olup gider.
baronofficiall2
Member
**

Activity: 140
Merit: 18

View Profile
October 03, 2018, 02:39:51 PM

Mesela evi arabayı satıp girmeyin pump gruplarına atlamayın şu uçacak bu kaçacak sözlerine itibar etmeyin twitterr da saçma sapan fenomen gibi görünen dızoları kaale almayın private key inizi isteyen site kişi kurum vs. kimseyle paylaşmayın piyasada vereceğiniz kararlar sadece kendinize ait olsun zira doğuracak kar/zarar sadece sizi etkileyecektir.. iyi forumlar bol kazançlar
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
October 06, 2018, 02:17:45 PM

tezcanlılık, aç gözlülük, araştırmadan yatırım yapmak, her söylenene atlamak ve umutsuz olmak bu konuda başı çekecektir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
hsyncl
Member
**

View Profile WWW
October 07, 2018, 06:29:46 AM

benimde bu piyasadan öğrendiğim tek şey açgözlü olmamak ve panik yapmadan alım satım yapmaya çalışmak. herkes artık o kadar bilinçsiz bu işi yapmaya kalkışıyor ki takip ettikleri insanlar ne yaparsa onu yapmaya çalışıyorlar. belki de bütün yatırımlarını şansa bırakıyorlar.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
October 10, 2018, 11:04:37 PM

Çok yararlı bir stratejik liste oluşturmuşsunuz. Bunu düzgün şekilde uygulayanlar riski minize etmeyi başaracaklardır. Benim açımdan yatırımına aşık olmamak ve aç gözlülük yapmadan satış yapabilmek en önemli hareket tarzıdır.
cyhngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 11, 2018, 12:01:54 AM

Kendi aklınızla okumalarınızla buralarda yorum okuyarak değil makaleler kitaplar dergiler okuyup oluşturduğunuz düşüncelerle hareket etmek dışında hiçbir şey yapmamalısınız.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
October 12, 2018, 11:31:55 PM

Sosyal medyada kripto paraların bir anda yükseldiği sırada kendini kripto uzmanı sanan tiplerden uzak durulmalı ve kaybetmeyi göze alınamayacak miktardan fazla yatırım yapılmamalı.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Ritalina
Newbie
*

Activity: 9

View Profile WWW
October 13, 2018, 12:59:55 PM

Benden de genelde bilinen bir tavsiye gelsin.

Teknik analize merakı olan arkadaşlar bu piyasada teknik analizle para kazanmak isteyenler için Ali Perşembe'nin dört ciltlik "Hadi canım sende" kitabını öneriyorum. Başlangıç için Türkçe okuduğum en iyi kaynak.

Bu yapılması gereken oldu 😅 başlığı yanlış anlamışım.
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
November 10, 2018, 05:33:50 PM

sosyal medya fenomenlerine kanmamak da bunlardan bir tanesi. yine aç gözlü olmamak, bilinçsiz yatırım yapmamak da gerikiyor. gerisi zaten sabır.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 17, 2018, 08:02:16 AM

Bu basligi her gordugumde o guzelim boga zamanlarini hatirliyorum. Yapilmamasi gereken onca seye ragmen cok guzel kazanclar elde etmistik. Simdi isi ogrendik ama piyasa berbat.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
November 17, 2018, 08:40:24 PM

Yapılmaması gerekenler şunlar bu piyasaya girme bilmiyorsan girme arkadaş batarsın arkadaş yatırdığı paranın 5/4 ünü iki haftada kaybetti bilmiyorsan yüklü girme  sakın!!!

Küçük miktar gir ilk başlarda kendini oyala sonra gözün yerse yüklü girersin
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
November 18, 2018, 10:52:57 AM

1- bu işlere yeni mi girdiniz? Sağdan soldan bitcoin şu para bu para olmuş gibi şeyler duyarak direk balıklama atlamayın, amacını, piyasanın hareketlenme zamanlarını takip edin direk balıklama atlamayın .
2- sana bir borsaya üye olmanı iyi olduğunu söyleyip reflisindenuye olmayın; çünkü sizden çıkarı var, iyice araştırıp kafaniza yatan fee( yani işlem ücreti) az olanı seçin.
3- paranız var birileri size piyasaya çıkacak bir projeye katılmanızı mi istiyor sakin ha kafaniza yatmadan almayın çünkü sizin aldığınız kadar tokenden kar payı alacaktır.
4- borsaya girdin ne alacağını düşünüyorsun: bütün paranı tek tokene yatırma kendini sağlama alarak paylaştır çeşit al ve sat emri ver. Bu arada aldıklarının projesini, amacını kac adet uretildigi,  hangi borsalarda olduğunu, yol haritasını incele vs.
5- türk milleti olarak okumayı araştırmayı sevmeyiz , lütfen okuyun araştırın
6. Bunlar  benim yedigim kazıkları buraya yazdım . Sizin de varsa tavsiyeler alırım bir dal.

Kripto para piyasasına yeni girecek veya yeni girmiş yatırımcılar için oldukça sade ve anlaşılır bir konu olduğunu düşünüyorum. Özellikle de ilk maddeyi her yatırımcının dikkatli araştırması ve bu madde hakkında yoğun bilgi öğrenmiş olması kesinlikle dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır çünkü gerek yabancı topluluklarda gerekse Türk toplumunda birçok bilgili profesör(!) sürekli olarak yatırım tavsiyesi ve analiz paylaşma derdine düşmüş durumda. Bir diğer yandan ise piyasada aktif olarak manipülasyon yapan yatırımcının da çok olduğunu ve bu kişilerin genellikle sosyal ağlar aracılığı ile tavsiyeler paylaştığını da hatırlatmadan geçmemek gerekiyor diye düşünüyorum.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
November 18, 2018, 11:38:11 AM

İlk girdiğim de 100 lira basarım 100bin alıp çıkarım diye tahmin etmiştim ama pek oyle olmadı insanlara oyle tanıtıyorlar bu sistemi daha gerçekçiymiş
hsyncl
Member
**

View Profile WWW
November 18, 2018, 05:14:46 PM

dinlerken gerçekten ulağa hoş geliyor rakamlar kazanılan paralar ama piyasayı bilmiyorsanız 1 günde bitirmeniz çok olası. b ukadar çok para kazanan insanların sağlam birikimleri var. manüpüle olmuyorlar kolay kolay..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile
November 19, 2018, 09:20:20 PM

Acikcasi cok dogru noktalara deginmissiniz hele su piyasada bildigin forex gibi oldu. Bie gunde bu kadar degisen fiyatlarin oldugu yerde biz saglam adim atmaz isek darma duman olmamiz cok surmez. En iyisi daha coj okumak ve dogru zamani bulabilmek.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 »  All
  Print  

Jump to: