Bitcoin Forum
May 09, 2024, 03:32:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  
Author Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında  (Read 3176 times)
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
April 29, 2018, 06:51:17 PM

şu boğanın tam anlamıyla ne zaman geleceğini bi kestirebilsek de ondan önce önlemimizi alsak bari boğa geldiği zaman kazancımızı yükseltsek doğru yolu izlemek lazım çünkü.
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715268779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715268779
Reply with quote  #2

1715268779
Report to moderator
1715268779
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715268779
Reply with quote  #2

1715268779
Report to moderator
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
April 29, 2018, 07:15:42 PM

Onlar canları istediğinde geliyor gidiyor netleşememek büyük sorun bu piyasada küçük yatırımcı için, sadece burada değil her piyasada muallakta kalınan  geçiş dönemlerinde olan olur, iki yönlü hareket planları hazırlamalı.
afgan355
Member
**

Activity: 201
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
April 29, 2018, 11:42:49 PM

şu boğayı ya da ayıyı iyice belirleyip keşke önceden tahmin edebilsek güzel olur aslında tecrübe kazansak biraz iyi olmuş şu sezonlar hakkında paylaşımar yararlı oluyor.

temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
May 01, 2018, 03:47:39 PM

soru: Ayı ve Boğa terimleri nerden geldi?

Zaten bunu konuda  paylaşmıştım ama örnek olarak https://www.kriptom.com/blog/boga-ve-ayi-piyasasi-nedir/ linki de inceleyebilirsiniz. Kullanıyoruz ister istemez bu terimleri mutlaka karşımıza çıkıyor.  Bu benim paylaşımım işte alın bu terimleri kullanın demek değil bu terimleri duyup kullanıp ne olduğunu bilmeyenler için bilgi kaynağıdır. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi isteğine bağlıdır. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. İster düştü der ister ayı geldi Smiley

hocam Cheesy sorum dışında neredeeyse dünya ekonomisi hakkında bile bişeyler yazmaya çalışmışsın bırak çok kelimeli uzun cümleti kaliteli mesaj olmamış kaliteyi düşürmüş bence.
ben ne olduğunu biliyorum yorum zaten ayı ile boğayı ben nerden geldi dedim nedir demedim. ama boşver sormamış olayım ...
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
May 01, 2018, 04:17:34 PM

Boğa ve Ayı ayları hep çelişkili geçti ve geçmeyede devam ediyor bizim için dikkatli olmaktan başka fayda yok zclassic takip ediyorum adamlar 20 bin dolarlık alıyor 10 bin dolarlık satıyor ne yapıyorlar bilemeyiz ama güzelşeyler yapmadığı kesin.

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
May 01, 2018, 05:18:15 PM

Bir boğa geldi ancak tam geldi mi şaka mı yaptı belli değil ancak ben kendi açımdan değerlendireyim bence bir boğadayız yani boğanın başlarındayız daha yukarı güzel hareketler bekliyorum bu ay.
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
May 01, 2018, 09:54:54 PM
Last edit: May 01, 2018, 10:25:01 PM by caneraydin123

soru: Ayı ve Boğa terimleri nerden geldi?

Zaten bunu konuda  paylaşmıştım ama örnek olarak https://www.kriptom.com/blog/boga-ve-ayi-piyasasi-nedir/ linki de inceleyebilirsiniz. Kullanıyoruz ister istemez bu terimleri mutlaka karşımıza çıkıyor.  Bu benim paylaşımım işte alın bu terimleri kullanın demek değil bu terimleri duyup kullanıp ne olduğunu bilmeyenler için bilgi kaynağıdır. Kullanıp kullanmamak kişinin kendi isteğine bağlıdır. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. İster düştü der ister ayı geldi Smiley

hocam Cheesy sorum dışında neredeeyse dünya ekonomisi hakkında bile bişeyler yazmaya çalışmışsın bırak çok kelimeli uzun cümleti kaliteli mesaj olmamış kaliteyi düşürmüş bence.
ben ne olduğunu biliyorum yorum zaten ayı ile boğayı ben nerden geldi dedim nedir demedim. ama boşver sormamış olayım ...
Ya ben soruyu yanlış anlıyorum yada bir sorun var  Grin Tartışmak güzel birşey Smiley Kaliteyi düşürecek bir şey yok kaliteyi düşürmek için ya hakaret etmiş olmalıyım yada umursamaz bir cevap vermişimdir. Soru bir noktaya yönlendirmiyor. Ayı ve Boğa terimleri nereden geldi? Buradan ilk kimin kullandığını mı ? Ayı ve Boğa isminin verilmesinin sebebini mi  veya başka bir şeyi mi sorduğunuzu çıkarmak biraz zor. Daha detaylı sormuş olmanız daha detaylı cevap almanızı sağlar Cheesy
Şöyle ilk kullanılan zamanlar olarak bunu belirtebilirim. 18 yüzyıldan itibaren Londra‘da doğan ayı piyasası tabiri, ABD‘de sık kullanılmasıyla birlikte yaygınlaşmıştır.
Eğer neden ismi ayı veya boğa derseniz şunu söyleye bilirim.
Ayı: Ayının saldırı tekniği olan üstten pençe vurarak indirme taktiği piyasanın şekline verilen isim olmuştur.
Boğa : Boğanın doğasındaki saldırı tekniği olan boynuzuyla yukarı fırlatma taktiği piyasanın şekline verilen isim olmuştur.
Aradığın bilgi bu değilse daha yine de sorabilirsin Smiley
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
May 01, 2018, 09:58:46 PM

Hocam yat uyu ya bu saatte ne gerek var yazmaya o kadar Smiley 

Boğa ayına yavaştan yavaştan girdiğimizi düşünüyorumdur az kaldı zengin olmamıza.

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
May 01, 2018, 10:10:35 PM

Boğa ayına yavaştan yavaştan girdiğimizi düşünüyorumdur az kaldı zengin olmamıza.

Yok zaten uyumuyorum bilgi olsun işte bilmek isteyen herkese Smiley
Valla girdik girmedik bilmiyorum da çok sıktı artık CMC de horoz kesmişler sanki kıpkırmızı. Zarar eden var bir sürü sabırlı olmak lazım tabi ki ama işte biz insanoğlu dayanmakta güçlük çekiyoruz. Arada böyle söylüyorsunuz umutlanıyorum keyfim yerine geliyor. Söyleye söyleye zengin olucaz sonunda Smiley
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
May 01, 2018, 10:12:49 PM

Valla girdik girmedik bilmiyorum da çok sıktı artık CMC de horoz kesmişler sanki kıpkırmızı. Zarar eden var bir sürü sabırlı olmak lazım tabi ki ama işte biz insanoğlu dayanmakta güçlük çekiyoruz. Arada böyle söylüyorsunuz umutlanıyorum keyfim yerine geliyor. Söyleye söyleye zengin olucaz sonunda Smiley

Zaten bir zengin olsak ilk köşeden döneceğim haha Cheesy Herşey gönlümüzce olsun yeter ne fazla ne eksik yeterince olsun çark dönsün yeter abi fazlasına gerek yok Smiley

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
May 01, 2018, 10:19:20 PM

Zaten bir zengin olsak ilk köşeden döneceğim haha Cheesy Herşey gönlümüzce olsun yeter ne fazla ne eksik yeterince olsun çark dönsün yeter abi fazlasına gerek yok Smiley

Aynen öyle herkesin gönlünce olsun valla çorba kaynasın yeter herkesin hayali neyse inşallah gerçek olur. Allah dilediğine dilediği kadarını verirmiş herkes emeğinin karşılığını alsın Smiley Burada herkes  kendini kurtarma derdinde inşallah herkes de kurtulur Smiley
vakator15
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
May 04, 2018, 12:15:46 AM

Boğa sezonu yeşil ayı sezonu kırmızı değilmi alt parti için btc ye sarı yanması gerek galiba :d
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
May 07, 2018, 07:31:52 PM

ayı ve boğa sezonunun ayırt edilmesi açısından güzel bir başlık olmuş bana kalırsa,  yatırım yaparken bu iki tip piyasayı ayır edebilmek çok önemli diye düşünüyorum
redeyesto
Member
**

Activity: 62

View Profile WWW
May 08, 2018, 05:57:18 PM

ayı sezonunu geride bırakmaya doğru ilerliyoruz
meatballsset
Member
**

Activity: 98

View Profile
May 09, 2018, 07:34:00 AM

düzelme oldu hepimiz umutlandık, btc hızlı bir çıkış yapabilir bu ay sonunda
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
May 10, 2018, 11:18:37 AM

Bu ayı sezonu bı geçmedı hala yaa daha da cok bekletecegı gözukuyor herhalde yaz geldı mart nısan mayıs derken hazıranda da yalan olcak galıba cok sıkdı yaw
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
May 10, 2018, 03:08:05 PM

Şu an içinde bulunduğumuz sezon ne boğanın ne de ayının tanımına uyuyor. Ortalarda bir yerlerde duruyor. İlerleyen zamanlarda bitcoin için yeni bir düzeltme görür müyüz bu düzeltmeyle birlikte yeni bir sürece girer miyiz bekleyip göreceğiz.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
May 10, 2018, 05:34:09 PM

Şu an piyasa biraz aralarda gibi görünse de ilerleyen zamanlarda hakkettiği seviyeye ulaşacaktır. Market hacminde aşırı bir yükselme olmadığı için ani hareketler görmeyi beklemk de beyhude bir uğraş olmaktan öteye geçmez.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 11, 2018, 08:08:21 PM

Görmediğimiz birşey bilsek ne olacak. Sadece ayı piyasasını oku geç. Boğa artık kripto para borsası için bir efsane oldu. Bir süre sonra burada boğayi gören sayılı insan kalacak.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
May 11, 2018, 10:25:16 PM

Belki olur da görürüz ilerde şaşırmayalım bu ne demeyelim Smiley Resmen moral bozmaktan başka bir şey değil tam iyi gidiyor derken bir anda hayalleri alt üst ediyorlar Smiley Yine CMC kıpkırmızı altcoinler perişan daha ne kadar devam eder böyle sabır çeke çeke bir hal olduk.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 »  All
  Print  

Jump to: