Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:39:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]  All
  Print  
Author Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında  (Read 3176 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 03, 2021, 08:24:29 PM

Çok güzel anlatılmış konu başında. Özellikle Dow teorisinin de eklenmesi faydalı olmuş. Oldukça derli-toplu duruyor. Tebrik ediyorum ve meritimi ateşliyorum.

Naçizane birkaç şey yazayım ben de...
Telegram gruplarında sıkça dillendiriliyor; boğaya girdik, ayıdan çıktık... Oysa arada bir sürü kademe var, yani trendler var. Bunlara farklı hayvan isimleri verenler de oluyor (dana, buzağı gibi) ki o da doğru. Ama bunlara dikkat edip izleyenler oldukça az! Oysa trendler iyi okunduğunda; sakin sakin alım yapmak da kolay olur, yine sakin sakin satış yapmak da kolaylaşır. Ama yok işte ille birileri ortalığı velveleye veriyor, milleti telaşlandırıyor gruplarda ya da sosyal medyada.

Sepetimi yavaştan çeşitlendirdiğim dönem 2018 ortası ile 2020 sonuydu. Bu süreçte, şimdiye göre çok düşük sayılabilecek fiyatlardan alım yapabildim. Ayıda topla/boğada sat prensibindeyim! Keskin iniş-çıkışlarda nadiren de olsa al-sat yapıp adet artırırım.

Şu anda da topladıklarımı satma arifesindeyim. Total2 domi artışta olduğundan, çok yakın zamanda güçlü bir boğa görmemiz muhtemeldir diye düşünüyorum. Ocak ayında başlayan bir trend vardı ve önce BTC sonra ETH öncülüğünde yayılıp altlara kadar iniyor.
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715107144
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715107144
Reply with quote  #2

1715107144
Report to moderator
1715107144
Hero Member
*

Ignore
1715107144
Reply with quote  #2

1715107144
Report to moderator
1715107144
Hero Member
*

Ignore
1715107144
Reply with quote  #2

1715107144
Report to moderator
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2408
Merit: 1358

View Profile
April 04, 2021, 08:46:11 AM

Bu başlığın açıldığı tarihleri az buçuk hatırlıyorum, birçokları ayı piyasasının hiç bitmeyeceğini düşünerek ağlıyorlardı ki bunlara biraz ben de dahilim. Geriye dönüp baktığımızda gülüp geçiyorum çünkü ayı boğayı, boğa da ayıyı takip ediyor. Piyasaların kimyası bu şekilde.
Şu an piyasa eğiliminin değiştiğine yönelik herhangi bir sinyal bence yok, olursa Bitcoin ile bir, iki, hatta üç uyarı çakacaktır.
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
April 13, 2021, 09:34:12 PM

Zamanla daha iyi anladık bu durumu ama kar zarar konusunda tecrübeler oldu keşkeler oldu yapacak bir şey yok önümüze bakıp fırsatları değerlendirmeye çalışmak lazım. lossnet merit için teşekkür ederim. Faydalı bir konu olacağını düşünüyorum çünkü her geçen gün yeni kişileri görüyoruz ve bu terimlerden ve piyasadan bir haber geliyorlar. Bilgi edinmeleri açısından ve yapacakları şeyleri piyasada ki durumu takip edip doğru şekilde adlandırabilmeleri için uğraştım. Daha güzel bir piyasa göreceğimize inanıyorum ama hala bu piyasa için beklenen değerlerin olmadığını düşünüyorum.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
April 14, 2021, 09:34:01 AM

Ayı sezonunda aldığın her seviyenin altına düşer.

Boğa sezonunda sattığın her seviyenin üstüne yükselir.

Boğaya alıştığında ayı sezonu gelir ayıya alıştığında boğa sezonu gelir. Muhtemelen 1-2 yıl içinde acı bir ayı sezonu ile karşılaşacağız. Orada herkesin umutları ve hayalleri ezildiğinde herkes pes ettiğinde yeter artık dediğinde elindekileri dip seviyelerden sattığında, yeni bir boğaya evrileceğiz.
----

Sonuç olarak Ayı sezonunda mal toplanır boğada boşaltılır.

-
Ayı sezonu herkes satar (siz toplayın)
Boğa sezonu herkes alır (siz satın)

Örnek:

Bist30 şuan çoğu hisse hatta bist 100 dolar bazlı bence Ayı sezonunda ama kim alabiliyor Smiley Herkes korkuyor alırken...Kim çıkıp 2-3 yıllık uzun bir yatırım planı düşünüyor ? kimse ama yarın fırlasa gitse herkes buraya koşar muhtemelen.

Güven yokmuşta işte yükselmiyormuşta işte oymuş buymuş ? E kardeşim zaten ayı sezonunun özelliği o. Şuan bariz Borsa İstanbul ayı sezonundan kurtulmaya çalışıyor.

Sen Bitcoin'e bugün muhtemelen çok güveniyorsun ama fiyat 65.000 dolar olmuş ? Yarın güven gidince Bitcoin 10 bine düştüğünde alabilecek yürek varsa sen bu işi çözmüşsündür ?

Sec davası çıktığı 0.20 centten ripple alıp satıyorduk güven geldi fiyat 2 dolara çıktı ?
....

ayı boğa sezonu budur arkadaşlar ayı sezonunda herkes nazlıdır güvenmez mırın kırın yapar boğa sezonunda herkes hırslıdır hangisini alsak kredi çeksek falan filan...İnsan huyu değişmez zaten bu yüzden ne diyoruz borsalar 500 senedir aynı şeyleri yaşayıp yaşayıp duruyor. Tarih binlerce yıldır tekerrür ediyor.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 26, 2021, 08:34:33 PM

Ayı sezonunda aldığın her seviyenin altına düşer.

Boğa sezonunda sattığın her seviyenin üstüne yükselir.

Boğaya alıştığında ayı sezonu gelir ayıya alıştığında boğa sezonu gelir. Muhtemelen 1-2 yıl içinde acı bir ayı sezonu ile karşılaşacağız. Orada herkesin umutları ve hayalleri ezildiğinde herkes pes ettiğinde yeter artık dediğinde elindekileri dip seviyelerden sattığında, yeni bir boğaya evrileceğiz.
----

Sonuç olarak Ayı sezonunda mal toplanır boğada boşaltılır.

-
Ayı sezonu herkes satar (siz toplayın)
Boğa sezonu herkes alır (siz satın)

Örnek:

Bist30 şuan çoğu hisse hatta bist 100 dolar bazlı bence Ayı sezonunda ama kim alabiliyor Smiley Herkes korkuyor alırken...Kim çıkıp 2-3 yıllık uzun bir yatırım planı düşünüyor ? kimse ama yarın fırlasa gitse herkes buraya koşar muhtemelen.

Güven yokmuşta işte yükselmiyormuşta işte oymuş buymuş ? E kardeşim zaten ayı sezonunun özelliği o. Şuan bariz Borsa İstanbul ayı sezonundan kurtulmaya çalışıyor.

Sen Bitcoin'e bugün muhtemelen çok güveniyorsun ama fiyat 65.000 dolar olmuş ? Yarın güven gidince Bitcoin 10 bine düştüğünde alabilecek yürek varsa sen bu işi çözmüşsündür ?

Sec davası çıktığı 0.20 centten ripple alıp satıyorduk güven geldi fiyat 2 dolara çıktı ?
....

ayı boğa sezonu budur arkadaşlar ayı sezonunda herkes nazlıdır güvenmez mırın kırın yapar boğa sezonunda herkes hırslıdır hangisini alsak kredi çeksek falan filan...İnsan huyu değişmez zaten bu yüzden ne diyoruz borsalar 500 senedir aynı şeyleri yaşayıp yaşayıp duruyor. Tarih binlerce yıldır tekerrür ediyor.
bu ayı sezonu boğa sezonunu tam anlamıyla anlamak gerek ki şuan boğa da kredi çekip alım yapanlar var işte o nasıl mantık en yüksekten girip en düşükte çıkıyorlar ondan sonra BTC çiftlik bank oluyor fiyatlar herkes burdaydı şimdi eskisi gibi forumda yeni katılımcı göremiyorum direk borsalara gidiyorlar forumdan bir haberler. Sonra battık diye ağlıyorlar sağda solda Smiley
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1258

View Profile
April 27, 2021, 06:10:32 PM

bu ayı sezonu boğa sezonunu tam anlamıyla anlamak gerek ki şuan boğa da kredi çekip alım yapanlar var işte o nasıl mantık en yüksekten girip en düşükte çıkıyorlar ondan sonra BTC çiftlik bank oluyor fiyatlar herkes burdaydı şimdi eskisi gibi forumda yeni katılımcı göremiyorum direk borsalara gidiyorlar forumdan bir haberler. Sonra battık diye ağlıyorlar sağda solda Smiley

evet gerçekten ilginç bir şekilde kredi çekenler var boğa sezonunda yatırım yapmak için.

bir bankacı tanıdığım kripto paralara yatırım yapmak için sürekli kredi başvuruları olduğunu belirtti hepsi de zarardaymış şuan dediğine göre yine.Yüksekten alıp düşükten satıyorlar heralde panikle.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
May 02, 2021, 01:20:21 PM

evet gerçekten ilginç bir şekilde kredi çekenler var boğa sezonunda yatırım yapmak için.

bir bankacı tanıdığım kripto paralara yatırım yapmak için sürekli kredi başvuruları olduğunu belirtti hepsi de zarardaymış şuan dediğine göre yine.Yüksekten alıp düşükten satıyorlar heralde panikle.
saçma yani çok saçma şekilde piyasaya giriş yapıyorlar adama nereden alıyosun diyorum BTC yi alıcam diyo play store de bi program var diyo adı ne diyom bilmiyorum diyo Smiley sonra çiftlik bank bilip bilmeden giriyolar işin içine ağlayıp duruyorlar sağda solda bide krediyle girmek zaten riskli bilmeden girmek kazanmanın imkansız olanı al satı bilmez nerde ne yapması gerektiğinden haberi yok sağdan soldan duyduklarıyla gelir zor yani sonra elin oğlu gelir milyonları toparlar gider ilginçtir hala da aynı hataları yapmaya müsait bir milletiz nerde inanılmaması gereken bir şey var onun içindeler kolay para peşinde öyle o kadar da kolay değil yani o işler.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17]  All
  Print  

Jump to: