Bitcoin Forum
June 23, 2024, 03:04:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  
Author Topic: BOĞA ve AYI Sezonu Hakkında  (Read 3199 times)
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 21, 2019, 03:52:29 PM

aslında ikisi de çok sıkıntılı sezonlar. ayı sezonu zaten insanın ruhunu kanını emiyor. boğadaysa satış zamanlarını ayarlamaya çalışmak ciddi dert.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
February 24, 2019, 10:42:20 PM

bir gece de 20 milyar milyon bu para nereye gitti Smiley 400 dolar bir anda düştü sevinmeye bile fırsat vermiyor ayılar. Bırakın kazanç elde etmeyi göz açıp kapayıncaya yerin dibine sokuyorlar. Bakalım ne kadar daha sürer battı balık yan gider gittiği yere kadar da bekleriz. Sabrın sonu selamettir. 4000 görebiliyorsa günü geldiğinde fazlasını da görür herhalde.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 28, 2019, 02:21:54 PM

Başlıktaki ilk yazıda anlatılan Dow teorisi ilgimi çekti. Bir kısmını biliyordum da böyle detaylandırılması iyi olmuş.
Boğa ve ayı piyasası hakkında yazılıp çizilirken kaçırılan bir şey daha var. O da şu; siyah ve beyaz kadar net olarak ayrılmamaları bence. Arada farklı renkler de olmalı.
Bazılarının buna farklı hayvan isimleri taktığını da görmüştüm. Çok küçük-orta düşüşler ya da çok küçük-orta yükselişler için ayıya girdik ya da boğa başladı demek de yanlış. İnsanlar bu şekilde fazla kötümser ya da fazla iyimser olabiliyorlar.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 31, 2019, 05:00:35 PM

Eskiden de duyardım ayı piyasası boğa piyasasi diye. Sadece duyumsal kalırdı crypto işine girdikten sonra ne olduklarını iyi öğrendik. Şuan da sabırla boğa koşusunu bekler olduk.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
April 01, 2019, 04:50:53 PM

piyasayı  boğada tanıdım ama tadını alamamıştım. kesin olan şu ki bu bir döngüdür ve bu piyasanın boğası da ayısı da çok uzun sürüyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
April 02, 2019, 01:15:33 PM

her ikisinde de olaylar sindire sindire gerçekleşiyor oldu bittiye getirmiyorlar ve finişte bir ralli yaşanıyor genellikle.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
December 24, 2019, 05:08:09 PM

Uzun zamandır bu konuyu başa getirmedim uzaktan takip ediyorum ama yıl sonu tahminlerim de olmayacak sanırım bu 2020 aylarının ortalarına doğru ya yükselecek yada böyle uzun bir süre devam eder tahminlerle pek de bir yere varılacak bir iş değil bu aslında herkes hala bir umut piyasanın düzelmesini bekliyor ama göstere göstere geleceğini sanmıyorum.
forumalacali
Full Member

Activity: 294
Merit: 193

View Profile
December 27, 2019, 02:45:56 PM

bak daha gelen tepkileri görünce ne demek istediğimi anlayacaksın.
bu terimleri bir analizci geçinenler birde ergenler kullanıyor.
piyasayı az takip edenlerin hepside genelde bu terimlere kıllanıyor.
dediğim gibi ortada ayı ve boğa sezonu denebilecek sistematikte işleyen bir borsa yok.
spekülasyon var.belli sezonları olabilmesi için belli kuralları olması lazım.
koreli bakan çıkıyor bir laf ediyor piyasa patlıyor.hintli özel sektör bankaları karar alıyor piyasa patlıyor.
john mcaffe denen dallama konuşuyor koin pumplanıyor.sonra o dallama apple getirin 5 dkda kırmazsam ayakkabımı yerim diyen dallama çıkıp bunları ben yazmadım miki yazdı benim hesabımı hacklemişler diyor.
normal borsalarda bu tür spekülasyonları yapmak suç olduğu için ayı boğa denilebilir ama bu piyasada öyle sezon analiz falan çalışmıyor.
haliyle her tarafta yok bull geliyor ahanda bear trap oldu yok yok kesin bear dye afra tafra görüp durunca gıcık kapılıyor.

doğru söze ne denir gayet iyi özetlemiş aslında
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
January 01, 2020, 11:36:07 AM

bak daha gelen tepkileri görünce ne demek istediğimi anlayacaksın.
bu terimleri bir analizci geçinenler birde ergenler kullanıyor.
piyasayı az takip edenlerin hepside genelde bu terimlere kıllanıyor.
dediğim gibi ortada ayı ve boğa sezonu denebilecek sistematikte işleyen bir borsa yok.
spekülasyon var.belli sezonları olabilmesi için belli kuralları olması lazım.
koreli bakan çıkıyor bir laf ediyor piyasa patlıyor.hintli özel sektör bankaları karar alıyor piyasa patlıyor.
john mcaffe denen dallama konuşuyor koin pumplanıyor.sonra o dallama apple getirin 5 dkda kırmazsam ayakkabımı yerim diyen dallama çıkıp bunları ben yazmadım miki yazdı benim hesabımı hacklemişler diyor.
normal borsalarda bu tür spekülasyonları yapmak suç olduğu için ayı boğa denilebilir ama bu piyasada öyle sezon analiz falan çalışmıyor.
haliyle her tarafta yok bull geliyor ahanda bear trap oldu yok yok kesin bear dye afra tafra görüp durunca gıcık kapılıyor.

doğru söze ne denir gayet iyi özetlemiş aslında
Onun bunun dediği ile yükselip düşseydi aynı şeyler şimdi de olmazmıy dı hala bir sürü kendine buyruk pump dump yapmak isteyenler konusuyor ama piyasada yaprak kıpırdamıyor. john mcafee hala saçma iddasını devam ettiriyor. Sürekli büyük iniş çıkış yaptığı dönemde biri çıkıp bir tahminde bulunuyordu oda şansa tutarsa aa ben tutturdum diye adını duyurdu şimdide yapsalar ya aynı şeyleri. Cahilce yatırım yapanlar ise bu sırada kurban oldular. Ayrıca yasak ise ülkemizde de yastık altından dolarları altınları çıkarın demek de yasakdı ama milletimiz sağolsun çıkardılar.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
January 05, 2020, 02:55:42 PM

Ayı ve boğa piyasası terimleri tüm piyasalarda kullanılan ortak bir terimdir. Ayı piyasası, satıcıların yoğun olduğunu ve fiyatların düştüğünü boğa piyasası ise alıcıların yoğun olduğunu ve fiyatların yükseldiğini belirtir. Kripto para piyasalarında da durum böyledir fakat bu piyasaların diğer piyasalara göre bir farkı vardır ki kripto para piyasaları sadece büyük yatırımcıların istediği zaman sezon değiştirmektedir. Örneğin, geçmişten günümüze kadar bakmak gerekirse karşılıksız Tether basıldığı sürelerde küçük veya büyük çaplı boğa dönemleri olduğunu görebiliriz. Aynı şekilde, amatör ve yeni yatırımcının çok olduğu dönemde de yoğun talep olmasına rağmen büyük yatırımcı piyasayı kontrol ediyordu ve ayı sezonu yaşanıyordu.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
January 16, 2020, 06:59:22 PM

Umudumuz 2020 btc blok yarılanmasında artık. Belki boğa piyasasına gireriz de zarar çıkar inş.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
January 16, 2020, 07:55:26 PM

Blok yarılanmasına halvinge daha var ama şu anda bile sinyallerini veriyor diyebiliriz boğa sezonu için. Umarım bunu çok kısa zaman da yarılanmaya gelmeden önce görürüz diye düşünüyorum.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 31, 2020, 01:35:10 PM

Bu halving Mart ayında değil mi yoksa tarihi  benmi yanlış hatırlıyorum?
 Halving ayağına mi yoksa bu koronovirus muhabbetinden dolayı who nun açıklamasından dolayımı son günlerde mehter takımı gibi olsada yukari doğru gidiyor. Umarım altcoinlere de aynı şenlik gelir.

freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
February 01, 2020, 10:24:35 AM

bunu bilmeyen neredeyse kalmadı diye düşünüyorum artık sektöre çok çok yeni girenler belki bu terimlere aşina değildir onun haricinde ne yapıyoruz diyen kendini bu soruların cevabıyla buluyor
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
March 14, 2021, 09:52:58 PM

sezon açıldı da benim anlamadığım böyle bir zamanda neden bu kadar durgun buralar eskiden olduğu gibi hiç kimse ne konuşuyor ne konu açıyor ne projelerden bahsediyor ne kampanyalardan bahsediyor herkes bir köşede sessizce bekliyor günlerce konuların aynı yerde olduğu dikkatimi çekti forum bu kadar boş olmadı hiç bir zaman sebebi nedir bilen var mı ? Türk kanalı mı sadece böyle bunun altında bir şey aramak lazım kimse yoksa ilginç şeyler vardır. Bir kaç kişinin adı dışında burada konuşan göremiyorum uzun zamandır uzaktan takip ediyorum ama bu şekilde baya bir tuhaf geldi dayanamadım artık yazıyorum.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 15, 2021, 12:55:52 PM

En güzel ayı sezonu 2014-2016  arasındaydı. Sakin bir bitcoin ve yeni projeler en güzel fırsatlarda bu aralıkta çıktı.
Temiz bir şekilde ilerledi.
Btc-e
Poloniex
gibi borsalar daha gözdeydi. Bu aralıkta temiz olmayan tek şey Hack vakalarıydı. Hackler çok yoğun gerçekleşti bu 2014-2016 arasında.

En güzel boğa sezonu 2017-2018 arasındaydı yeni yatırımcılar katıldı.

En kötü boğa sezonunun 2020-2022 arası olduğunu düşünüyorum.
En kötü ayı piyasası da 2018-2020 arasıdır.

Şu iki aralıkta piyasa gerçekten nerde çokluk misali hareket etmeye devam ediyor ve çıkış vaktimin çoktan geldiği alarmını veriyor aslında. Borsa İstanbul veya Emtialar daha masum geliyor gözüme artık.

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
March 15, 2021, 08:40:45 PM

En güzel ayı sezonu 2014-2016  arasındaydı. Sakin bir bitcoin ve yeni projeler en güzel fırsatlarda bu aralıkta çıktı.
Temiz bir şekilde ilerledi.
Btc-e
Poloniex
gibi borsalar daha gözdeydi. Bu aralıkta temiz olmayan tek şey Hack vakalarıydı. Hackler çok yoğun gerçekleşti bu 2014-2016 arasında.

En güzel boğa sezonu 2017-2018 arasındaydı yeni yatırımcılar katıldı.

En kötü boğa sezonunun 2020-2022 arası olduğunu düşünüyorum.
En kötü ayı piyasası da 2018-2020 arasıdır.

Şu iki aralıkta piyasa gerçekten nerde çokluk misali hareket etmeye devam ediyor ve çıkış vaktimin çoktan geldiği alarmını veriyor aslında. Borsa İstanbul veya Emtialar daha masum geliyor gözüme artık.

Ben ilk kez bu şekilde bir şey görüyorum ortalıkta kimse yok piyasa uçuyor kimin ne olduğu belli değil insanlar heyecanlanıp buraları havalara uçuruyordu artık kimsede ses yok aynen kimse bilmiyorken daha heyecanlıydı bildiler yine heyecanlıydı şimdi kim ne yapıyor ne oluyor belli değil güzel proje var mı yok mu onu da anlamak mümkün değil bir sürü proje var ama ne oldukları belli değil. Artık borsaya girmeden satış yapmamaları daha güvenilir olur bence token satıp kaçanlar hala çok galiba
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
March 15, 2021, 08:50:54 PM
Last edit: March 15, 2021, 09:28:44 PM by anonymous3x

Ben ilk kez bu şekilde bir şey görüyorum ortalıkta kimse yok piyasa uçuyor kimin ne olduğu belli değil insanlar heyecanlanıp buraları havalara uçuruyordu artık kimsede ses yok aynen kimse bilmiyorken daha heyecanlıydı bildiler yine heyecanlıydı şimdi kim ne yapıyor ne oluyor belli değil güzel proje var mı yok mu onu da anlamak mümkün değil bir sürü proje var ama ne oldukları belli değil. Artık borsaya girmeden satış yapmamaları daha güvenilir olur bence token satıp kaçanlar hala çok galiba

2017-2018 yılında burası nasıldı iyi hatırlıyorum burası insan seli olmuştu.

Küçük yatırımcının hodl ettiği koinlerin gittiğini kazandırdığını düşünmüyorum. Yeni gelen yatırımcılar da muhtemelen %5 %10 kazanç görüp satıp kazanıyoruz falan diyorlar Smiley

Bu benim fikrimdir belki yanılıyorum. Tartışılır.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
March 19, 2021, 03:49:46 PM

2017-2018 yılında burası nasıldı iyi hatırlıyorum burası insan seli olmuştu.

Küçük yatırımcının hodl ettiği koinlerin gittiğini kazandırdığını düşünmüyorum. Yeni gelen yatırımcılar da muhtemelen %5 %10 kazanç görüp satıp kazanıyoruz falan diyorlar Smiley

Bu benim fikrimdir belki yanılıyorum. Tartışılır.
Yani benim gördüğüm artık garantici ilerleyip yeni borsaya giren altcoinler yada hali hazırda işlem görenler adını en çok duyuranlar arasında yatırım dönüyor ICO lara katılan var mı hiç bilmiyorum. Hiç bilmeden o kadar çok insan girmek istiyor ki blockchain nedir adını duymamış hemen para basıp zenginlik yolunda gidicekler google playde bi uygulama var ordan yatırım yapcam diyo adı ne diyom adını bilmiyor daha. Ondan sonra dolandırıldım çiftlik bankla kıyaslayıp adını lekeliyolar. Tecrübe lazım burada ki terimler teknik bilgi lazım. Ayrıca bizim foruma da hareketlilik lazım bu kadar sessiz durması insanların hayra alamet değil.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
April 01, 2021, 10:19:56 PM

Merited by Vispilio (3), _javi_ (1), neinnein125 (1), YsfYlmz (1) konuyu yararlı bulup Merit gönderen arkadaşlara da çok teşekkür ederim.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  

Jump to: