Bitcoin Forum
April 26, 2024, 02:33:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Czemu nie nagradzamy sie Meritami?  (Read 23949 times)
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 10, 2018, 10:00:01 PM
 #61

@Cryptovigi tylko wez pod uwage, ze nikt sobie tym meritem teraz nie zawraca glowy jesli tak to jest urzadzone;
Mialem na mysli nie to, zeby za kazdy otrzymany 1 merit dostawac 10 "sendable", lecz by po prostu ogolna liczba meritow zostala pomnozona przez X (wtedy moznaby adekwatnie przesunac progi rang) . Alternatywa byloby umozliwienie dzielenia meritow.
Bo tak to chcac aktywnie korzystac z tej funkcji wykorzystam wszystkie swoje punkty w maksymalnie 2tygodnie :|

Bo rozumiem, ze nie ma zadnych "meritdropow" (chodzi mi o te sendable) i jedynym sposobem na zdobycie meritu  teraz jest bycie wybitnym postopisarzem? ;>
sprobowalem przelozyc moja mysl na jezyk Szekspira w tym temacie: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.msg47777709#msg47777709


I am looking for signature campaign Wink pm me
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
1714141984
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714141984

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714141984
Reply with quote  #2

1714141984
Report to moderator
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 12, 2018, 01:26:14 AM
Merited by DarkStar_ (1)
 #62

@Cryptovigi tylko wez pod uwage, ze nikt sobie tym meritem teraz nie zawraca glowy jesli tak to jest urzadzone;
Mialem na mysli nie to, zeby za kazdy otrzymany 1 merit dostawac 10 "sendable", lecz by po prostu ogolna liczba meritow zostala pomnozona przez X (wtedy moznaby adekwatnie przesunac progi rang) . Alternatywa byloby umozliwienie dzielenia meritow.
Bo tak to chcac aktywnie korzystac z tej funkcji wykorzystam wszystkie swoje punkty w maksymalnie 2tygodnie :|

I tu się z tobą nie zgodzę. Istnieje spora grupa ludzi, którzy zawracają sobie głowę meritami. Po pierwsze merit source - na forum mamy 119 źródeł które co miesiąc mają do rozdania około 22.000 meritów. Po drugie mamy użytkowników, którzy chcą podnieść swoje rangi - a tego bez meritów nie zrobią - więc siłą rzeczy starają się je zbierać....
Tobie jak rozumiem chodzi o rozdawanie posiadanych sMeritów - rozumiem że obawiasz się że Ci się skończą - jest sposób na to - zawsze możesz otrzymać dodatkowe generowane podczas otrzymywania meritów za swoje posty...  Jak pisałem rozdawanie meritów innym stanowi pewnego rodzaju przywilej dla osób, które same tworzą fajne treści... I taka właśnie idea przyświeca temu systemowi - Merit ma być wartościową nagrodą dla ludzi którzy pracują nad utrzymaniem odpowiedniego poziomu tego forum.

Gdyby za 1 otrzymany merit dostawać 10 meritów do rozdania dość szybko zalały by one forum i tym samym straciły dużo ze swojej wartości wyobraź sobie jak prosto byłoby wtedy założyć farmę wysokich rangą kont do spamowania:
Masz jedno konto i otrzymujesz od kogoś 1 merit i 10 sMeritów, zakładasz 10 kont i na każde przesyłasz po 1 sMericie - już masz 10 kont każde z 10 sMeritami przesyłasz 10 smeritów pomiędzy kontami i od razu masz 10 kont o randze Member a dodatkowo na każdym po 100 sMeritów kolejny przesył pomiędzy kontami i masz 10 kont Full Memberów a dodatkowo na każdym po 1000 sMeritów i teoretyczną możliwość na 10 Legendary (tego oczywiście szybko nie zrobisz bo musisz najpierw uzbierać odpowiednio dużo aktywności) ale prostą farmę 100 czy 1000 kont o randze Member czy nawet Full Member możesz stworzyć naprawdę szybko. A merit ma właśnie zapobiegać czemuś takiemu..

Bo rozumiem, ze nie ma zadnych "meritdropow" (chodzi mi o te sendable) i jedynym sposobem na zdobycie meritu  teraz jest bycie wybitnym postopisarzem? ;>

jedynego jak dotąd airdrop sMeritów miał miejsce przy wprowadzeniu systemu, użytkownicy o randze Member lub wyższej otrzymali je  zgodnie z poniższym wzorem:

Code:
yearActivity = activity in the last ~year, max 378
freeMerit = the merit (not sMerit) you started with
modifier =
  0.1 if member
  0.2 if full member
  0.25 if sr member
  0.35 if hero
  0.4 if legendary

return (yearActivity/378) * modifier * freeMerit

So the most you could get is if you were a Legendary who maxed out your activity points in the last year, in which case you would get 1 * 0.4 * 1000 = 400 sMerit.
...

Od tego czasu nie było innych meritdropów i raczej nie ma szans żeby się pojawiły - chyba że zgłosisz swoją kandydaturę do zostania merit source... Gwarantuje za to że nie trzeba być wybitnym postopisarzem żeby otrzymać merity chociaż na pewno trzeba się chociaż trochę postarać...

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 12, 2018, 12:10:09 PM
Last edit: November 13, 2018, 12:48:40 AM by wwzsocki
 #63

... @wwzsocki może Ty wystartujesz jako drugi??? ...

Ja mogę zaaplikować tylko jak już wcześniej pisałem nie mogę znależć tego wątku, w którym ta produra jest opisana lub po prostu taki temat nie isntnieje.

Jeżeli ktoś wie jak zaaplikować na merit sourca to byłbym bardzo wszięczny za wyłuszczenie tego ponizej.

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
November 12, 2018, 02:57:49 PM
Merited by adamvp (1), cryptovigi (1)
 #64

Ja mogę zaaplikować tylko jak już wcześniej pisałem nie mogę znależć tego wątku, w którym ta produra jest opisana lub po prostu taki temat nie isntnieje.

Sposób złożenia aplikacji nie jest jakoś specjalnie trudny. Wspomniałem już o tym w którymś z moich poprzednich postów.

If you want to be a merit source:

 1. Be a somewhat established member.
 2. Collect TEN posts written in the last couple of months by other people that have not received nearly enough merit for how good they are, and post quotes for them all in a new Meta thread. The point of this is to demonstrate your ability to give out merit usefully.
 3. We will take a look at your history and maybe make you a source.

I am especially eager to have merit sources in sub-communities such as the local sections.

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili chęć przetłumaczenia moich poradników. Osoby te zostały odpowiednio nagrodzone. Mam nadzieję, że mogłem choć trochę pomóc i postaram się wymyślić inny sposób aby móc przesłać trochę merita adekwatnie do włożonego wysiłku i poświęconego czasu.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 12, 2018, 08:10:15 PM
 #65

@cryptovigi.. ale chodzi o to ze ilosc rozdawanych meritow spada - to po pierwsze.
Po drugie - dla jakości forum lepiej pisac mniej ale za to promowac dobre posty...
To 10:1to moze przedada ale wg mnie 0.5:2 to totalnie za malo.
Jesli jedynym sposobem na zdobycie smerit jest otrzymywanie merit to nie pozostaje nic innego jak zaczac intensywne postowanie - moze jakis % postow ktos dostrzeze dajac merity Wink

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 13, 2018, 12:44:48 AM
 #66

Ja mogę zaaplikować tylko jak już wcześniej pisałem nie mogę znależć tego wątku, w którym ta produra jest opisana lub po prostu taki temat nie isntnieje.
Sposób złożenia aplikacji nie jest jakoś specjalnie trudny. Wspomniałem już o tym w którymś z moich poprzednich postów.

If you want to be a merit source:

 1. Be a somewhat established member.
 2. Collect TEN posts written in the last couple of months by other people that have not received nearly enough merit for how good they are, and post quotes for them all in a new Meta thread. The point of this is to demonstrate your ability to give out merit usefully.
 3. We will take a look at your history and maybe make you a source.

I am especially eager to have merit sources in sub-communities such as the local sections.

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili chęć przetłumaczenia moich poradników. Osoby te zostały odpowiednio nagrodzone. Mam nadzieję, że mogłem choć trochę pomóc i postaram się wymyślić inny sposób aby móc przesłać trochę merita adekwatnie do włożonego wysiłku i poświęconego czasu.

Czy Ty już zaaplikowałeś @BitCryptex? Jeżeli nie to czy będziesz aplikował?

Jeżeli tak to podaj proszę link do swojego tematu, żebyśmy mogli wesprzeć kandydaturę.

Bardzo dziękuję za możliwość tłumaczenia poradników i oczywiście za merity, które przyznałeś zgodnie z umową.

Mam nadzieję, że jeszcze będę mógł coś przetłumaczyć w niedalekiej przyszłości. Jak tylko coś będzie to ja jak wiesz bardzo chetnie się za to wezmę.

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
November 13, 2018, 01:08:51 AM
Last edit: November 13, 2018, 06:43:42 PM by wwzsocki
 #67

@cryptovigi.. ale chodzi o to ze ilosc rozdawanych meritow spada - to po pierwsze.
Po drugie - dla jakości forum lepiej pisac mniej ale za to promowac dobre posty...
To 10:1to moze przedada ale wg mnie 0.5:2 to totalnie za malo.
Jesli jedynym sposobem na zdobycie smerit jest otrzymywanie merit to nie pozostaje nic innego jak zaczac intensywne postowanie - moze jakis % postow ktos dostrzeze dajac merity Wink

Merit system był wprowadzony, ponieważ na forum był problem z alt kontami, botami a co za tym idzie również i spamem.

Każda inna proporcja meritów do smeriów nie przyniosła by oczekiwanych efektów. To musi być 2:1 lub nawet mniej 2:0.5,  żeby posiadacze dużych farm kont nie mogli meritować swoich altów bez końca, bo po pewnym czasie po prostu wypsztykaja się z meritów i jedyna możliwością na dostanie więcej jest dobry kontent co w przypadku botów czy wielu altów jest raczej nie wykonalne a napewno bardzo trudne.

Taka negatywna proporcja meritów do smeritów była zamierzona, bo gdyby stosunek był równy lub wyższy, tak jak sugerowałeś wcześniej 1:10 czy 1:5, nie zdawał by po prostu egzaminu jako narzędzie przeciwko botom i farmerom, ponieważ bez końca mogliby meritować swoje alty, bo nigdy by im nie brakło meritów w takim układzie.

Byłoby to po prostu nie sprawiedliwe i bez sensu, bo blokowałoby tylko nowych i starych użytkowników przed zdobyciem wyższej rangi. Nie o to chodziło Theymosowi gdy wprowadzał merity.
 
Myślę, że teraz masz trochę jaśniejszy obraz czemu merity nie mogą być odnawialne bez końca, tylko muszą się skończyć i zostać zarobione przez użytkownika poprzez oryginalny kontent lub zaangażowanie w sprawy forum.

A jeżeli chodzi o intensywne postowanie to nie przynosi ono efektu jeżeli posty nie są ciekawe, oryginalne czy przydatne dla forum, czyli guidy i tutoriale. Same tylko odpowiedzi gdzieś na środkowej stronie w tematach typu "ile za BTC w 2020?" raczej nie przyniesie Ci meritów. @Cryptovigi pisał o tym już wcześniej jak przez długi czas nie mógł dostać nawet jednego kulawego merita pomimo tego, że był aktywny i postował regularnie. Dopiero oryginalny kontent i przemyślana strategia przyniosła zamierzony cel i masę meritów.

Czyli się da, tylko trzeba chcieć a najlepszy przykład to @Cryptovigi i @BitCryptex. Oni wiedzą dokładnie o co chodzi z meritami i jak grać w tą grę. Warto przyglądać się im bliżej i robić podobnie, jeżeli chcesz jeszcze kiedyś zdobyć wyższą rangę na tym forum.

sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
November 13, 2018, 07:27:04 AM
Merited by adamvp (1)
 #68

A jeżeli chodzi o intensywne postowanie to nie przynosi ono efektu jeżeli posty nie są ciekawe, oryginalne czy przydatne dla forum, czyli guidy i tutoriale. Same tylko odpowiedzi gdzieś w tematach raczej nie przyniesie Ci meritów. @Cryptovigi pisał o tym już wcześniej jak przez długi czas nie mógł dostać nawet jednego kulawego merita pomimo tego, że był aktywny i postował regularnie. Dopiero oryginalny kontent i przemyślana strategia przyniosła zamierzony cel i masę meritów.

Czyli się da, tylko trzeba chcieć a najlepszy przykład to @Cryptovigi i @BitCryptex. Oni wiedzą dokładnie o co chodzi z meritami i jak grać w tą grę. Warto przyglądać się im bliżej i robić podobnie, jeżeli chcesz jeszcze kiedyś zdobyć wyższą rangę na tym forum.

No właśnie, tylko czy to jest dobre rozwiązanie? Bo wychodzi na to, że normalny użytkownik forum, który wchodzi tu w miarę regularnie i prowadzi zwykłą dyskusję, udziela się w paru wątkach, czasem założy temat, itp. raczej nie ma w ogóle szans na zdobywanie meritów, a tym samym po pewnym czasie nie będzie mógł również nagradzać dobrych postów. Żeby otrzymać merity musi specjalnie stworzyć jakiś wątek typu tutorial czy szukać jakieś przemyślanej strategii? Przecież to nie jest gra, a większość nie ma czasu albo wiedzy w kwestii krypto żeby próbować tutaj błyszczeć. Według mnie smerity powinny być uzupełniane w jakiś inny sposób niż tylko poprzez zdobywanie punktów, bo na nagradzanie wartościowego kontentu każdy powinien mieć szansę.

PS. Uważacie, że ten system faktycznie poprawił jakość na forum i pozwolił pozbyć się spamerów?
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 13, 2018, 10:59:34 AM
Last edit: November 13, 2018, 12:56:22 PM by cryptovigi
Merited by Tytanowy Janusz (2), wwzsocki (1)
 #69

No właśnie, tylko czy to jest dobre rozwiązanie? Bo wychodzi na to, że normalny użytkownik forum, który wchodzi tu w miarę regularnie i prowadzi zwykłą dyskusję, udziela się w paru wątkach, czasem założy temat, itp. raczej nie ma w ogóle szans na zdobywanie meritów, a tym samym po pewnym czasie nie będzie mógł również nagradzać dobrych postów. Żeby otrzymać merity musi specjalnie stworzyć jakiś wątek typu tutorial czy szukać jakieś przemyślanej strategii? Przecież to nie jest gra, a większość nie ma czasu albo wiedzy w kwestii krypto żeby próbować tutaj błyszczeć. Według mnie smerity powinny być uzupełniane w jakiś inny sposób niż tylko poprzez zdobywanie punktów, bo na nagradzanie wartościowego kontentu każdy powinien mieć szansę.

Z jednej strony chętnie bym się z Tobą zgodził - każdy powinien mieć możliwość nagradzania innych... Jednak tutaj mamy dodatkowy aspekt - kampanie sygnaturowe, które roznoszą cały system. Z jednej strony całkowicie je popieram gdyż w założeniu umożliwiają dorobienie sobie krypto posterom, jednak skala nadużyć w tym aspekcie okazała się porażająca. Pamiętajmy że nagradzanie innych meritami - de facto prowadzi do umożliwienia im skorzystania z kampanii sygnatur co jest super ale tylko w przypadku kiedy mamy 50 tysięcy użytkowników i tyle samo kont natomiast tutaj w ciągu roku liczba kont wzrosła o ponad 1.000.000 osiągając na chwilę obecną blisko 2.500.000 (przy czym liczba prawdziwych użytkowników to max 200 - 300 tys.) Milion kont w kampanii sygnatur to kilkanaście milionów postów co tydzień a jaka może być wartość postów gościa który ma 100 czy 1.000 kont i z każdego musi sklecić 20 postów tygodniowo (żadna ustawia bota, który za niego pisze "nice project", "good project", "to the moon") i ta masa pomyj zalewa forum...
Dokładnie w tym kierunku zmierzaliśmy więc trzeba to było ukrócić i tyle...

Myślę że dopóki przydzielanie meritów jest ściśle połączone z możliwością udziału w kampaniach sygnatur ich rozdzielanie musi być ograniczone...

Czy wprowadzony system jest dobry? Na pewno ma wiele wad, jego koncepcja jest według mnie niezła. Nie zgodzę się, że trzeba być wybitnym twórcom aby otrzymać merita (zobaczcie - za to dostałem swojego pierwszego merita) . Na pewno na naszym podwórku jest to problem bo jak na razie stosunkowo mało meritów jest w obiegu ale gdy trochę ich tu wpompujemy - myślę że sytuacja się poprawi. Pamiętajcie że merit "pączkuje" więc jeśli dasz komuś 8 meritów on może dać 4 merity kolejnej osobie, ta 2 następnej która może komuś dać jednego. Czyli z 8 meritów robi się ich 15...

Zauważ, że nowy system zmienił całkowicie formułę awansowania na forum - teraz żeby zdobyć wyższą rangę nie wystarczy tylko "być" i co jakiś czas napisać "zgadzam się", "bez sensu" czy "pitolisz" i wcisnąć parę emotikonek. Przeszliśmy na system "Zasług" (Merit - z ang. to "zasługa"). Dla mnie ma to również logiczne uzasadnienie jeszcze z dodatkowego powodu. Przez ostatnie lata rozwinęły się nam różne sieci społecznościowe, a my cały czas jesteśmy na "forum dyskusyjnym" więc dyskutujmy tutaj i nagradzajmy się za dyskusje a jeśli ktoś chce walnąć tylko uśmieszek i napisać dwa czy trzy słowa - to bardziej pasuje na Twittera niż na forum dyskusyjne...


...
PS. Uważacie, że ten system faktycznie poprawił jakość na forum i pozwolił pozbyć się spamerów?

Oczywiście że nie pozwolił pozbyć się ich (ci którym bardzo zależy i tak w jakiś sposób zdobędą merity - kupią je lub bedą wymieniać między swoimi kontami) ale w zauważalny sposób ograniczył ilość spamu liczby pokażą to najlepiej

Totally revised version (original quoted at the end of this post)!
This makes adding new data less work Smiley

Theymos announced the "Enhanced newbie restrictions & requirements" in post 45810047. This was on Sep 17 06:27 (Dutch time).

Post 44746501 was made 3 weeks (plus 60 minutes) earlier. In 3 weeks (+60 minutes) before the announcement, 1063546 posts were made. On average, in 3 weeks before the announcement, the forum saw 353,813 new posts per week. This is the number I'll use to compare results with.

Post 46096455 was made 1 week later.
Post 46376958 was made 2 weeks later.
Post 46636652 was made 3 weeks later.
Post 46900337 was made 4 weeks later.
Post 47140676 was made 5 weeks later.
Post 47380721 was made 6 weeks later.
Post 47600410 was made 7 weeks later.
Post 47818184 was made 8 weeks later.
That means:
  • In the first week after the announcement, 286408 posts were made (-19.05%).
  • In the second week after the announcement, 280503 posts were made (-20.72%).
  • In the third week after the announcement, 259694 posts were made (-26.60%).
  • In the fourth week after the announcement, 263685 posts were made (-25.47%).
  • In the fifth week after the announcement, 240339 posts were made (-32.07%).
  • In the sixth week after the announcement, 240045 posts were made (-32.15%).
  • In the seventh week after the announcement, 219689 posts were made (-37.91%).
  • In the eighth week after the announcement, 217774 posts were made (-38.45%).

Przed wprowadzeniem nowych zasad średnio w tygodniu tworzono ponad 350.000 postów Po ośmiu tygodniach liczba postów tworzonych na forum zmalała do około 220.000 czyli prawie o 40% - myślę że to całkiem niezły wynik...




...
Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili chęć przetłumaczenia moich poradników. Osoby te zostały odpowiednio nagrodzone. Mam nadzieję, że mogłem choć trochę pomóc i postaram się wymyślić inny sposób aby móc przesłać trochę merita adekwatnie do włożonego wysiłku i poświęconego czasu.

To my dziękujemy ;-) z jednej strony za wsparcie naszego boarda wartościowym kontentem a z drugiem za wlanie tu dużego wiadra meritów - w przyszłotygodniowych statystykach masz zapewnioną drugą pozycję wśród "darczyńców" tuż za naszym lokalnym "merit sourcem"...

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
November 13, 2018, 12:11:36 PM
 #70

Ja nie czuje się dobrze w pisaniu poradników, tutoriali itd.
Wolę dzielić się swoimi obserwacjami. Wydaje mi się, że czasem zdarza mi się, że są one dość celne - i przy wiekszej puli smeritów powinny sie znaleźć osoby, które myślę, że by to doceniły "plusikiem"..

Trochę rozumiem teraz przeciwwskazania dla mnożnika >1 ale wciąż uważam, że smeritów jest zdecydowanie za mało.

I am looking for signature campaign Wink pm me
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
November 14, 2018, 06:50:06 PM
 #71

Czy Ty już zaaplikowałeś @BitCryptex? Jeżeli nie to czy będziesz aplikował?

Nie zaaplikowałem, bo mam dokładnie 100 sMerita do rozdania. Nie ukrywam, że część chcę zachować na przyszłość, ale wypadałoby żebym jeszcze trochę się go pozbył zanim złożę aplikację na merit source.

Ja nie czuje się dobrze w pisaniu poradników, tutoriali itd.

Nie trzeba od razu pisać masy poradników. Ja od tego zacząłem, to fakt, ale jeżeli zerkniesz na historię mojego merita to zobaczysz, że ostatnio dostaję go za zwykłe posty, które w jakiś sposób pomagają komuś. Czasem zostaje pozytywnie zaskoczony czego przykładem może być ten post. Moim zdaniem nie zasługiwał nawet na jednego.
lokas0506
Member
**
Offline Offline

Activity: 373
Merit: 37


View Profile
November 14, 2018, 07:31:30 PM
Last edit: November 14, 2018, 08:31:12 PM by lokas0506
 #72

1 za Kota !!!
2 Znasz się na kodzie nie to co my matematyczne analfabety

A że niektórzy poezję piszą ...  to się nie liczy ?





Pustka !!!!

Umęczony z bólu i tęsknoty ukojenia łaknie niczym serce sieroty.


Albo marzą tubylców panelami obdarowywać niech se żyją nie na shit bolivarze tylko energii credycie ( to by świat zwariował na punkcie odnawialnych źródeł energii.... I jaka stabilność) .... Co popyt rośnie ? To warto nowe farmy stawiać bo się bardziej opłacać zaczyna
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 16, 2018, 10:47:13 PM
Last edit: November 25, 2018, 01:25:17 AM by cryptovigi
Merited by Faper (1)
 #73

Minął kolejny tydzień więc zamieściłem aktualizację statystyk naszego lokalnego podwórka tutaj - wyglądają obiecująco - szczególnie wzrost meritów rozdanych w listopadzie w stosunku do października o ponad 269% - dzięki @BitCryptex - to głównie Twoja zasługa!!!

Edit 25-11-2018:
Cisza  w wątku od tygodnia ;-( mam kolejne statystyki, niestety wyglądają biednie w porównaniu do poprzednich...

turingox
Member
**
Offline Offline

Activity: 78
Merit: 26


View Profile
January 10, 2019, 06:19:46 PM
Last edit: January 10, 2019, 07:38:39 PM by turingox
 #74

Minął kolejny tydzień więc zamieściłem aktualizację statystyk naszego lokalnego podwórka tutaj - wyglądają obiecująco - szczególnie wzrost meritów rozdanych w listopadzie w stosunku do października o ponad 269% - dzięki @BitCryptex - to głównie Twoja zasługa!!!

Edit 25-11-2018:
Cisza  w wątku od tygodnia ;-( mam kolejne statystyki, niestety wyglądają biednie w porównaniu do poprzednich...



A jak wyglądają najbardziej aktualne statystyki? Nie było żadnego update'u od dłuższego czasu, a założyłem dzisiaj wątek na podobny temat.

UPDATE: Dla zainteresowanych - zrobiłem aktualizację statystyk:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067987.msg49162277#msg49162277
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 05, 2019, 10:57:13 PM
 #75

Jak widzę na rosyjskim sub forum nawet ci, którzy nie potrafią mówić po angielsku mają szansę na uzykanie wyższej rangi. Są jednym z najbardziej aktywnych subforów obcojęzycznych na Bitcointalk i mają najwięcej rozdanych meritów w ostatnim tygodniu i w kolejnych miesiącach.

Teraz do naszego moderatora. Slyszałem, że możemy wystąpić o "merit source" dla polskiego sub forum. Oczywiście ta osoba musi spełniać pewne warunki.
Może już mamy merit source a ja o tym nie wiem? Jak ktoś coś wie proszę o informację.

Nie chodzi mi o naginanie nowego systemu merit lub jakieś nadużycia, tylko o zdrowy rozsądek w nagradzaniu. Nie widzę prawie żadnych nagrodzonych postów w naszym forum. Rozmawiamy ze sobą, cytujemy się ale nikt nie nagradza. Jeżeli nie będziemy tego robić tutaj to możemy zapomnieć, żeby na anglojęzycznym forum ktoś dał nam nawet pół merita, jeżeli post nie bedzię bardzo wysokiej jakości i bez żadnych błedów.
...

Nagradzajmy dobre posty i twurców ciekawych tematów. Nie bujcie się, że merity się wam skończą bo skończą się one pewnego dnia każdemu. Jeżeli nie będziemy się nagradzać, tutaj na polskim forum to merity rozpłyną sie po Bitcointalk i nigdy do nas nie wrócą. Jak nagrodżisz jakiegoś ziomka, za dobry post to on wtedy może nagrodzi ciebie albo twojego kolegę, który póżniej nagrodzi ciebie i tak kółko się zamyka.

Bardzo ważny jest też "merit source", który będzie mógł startować różne promocyjne tematy i będzie nagradzał dobre odpowiedzi. To też będzie powodowalo większa ilość meritów w naszym sub forum.

Właśnie po raz kolejny cofnąłem się do tego wątku, który jesienią zeszłego roku nieźle namieszał awansując do rangi drugiego najlepiej "zmeritowanego wątku" (właściwie powinien być pierwszy bo jakość merytoryczna postów nagradzanych w statystycznie najlepszym wątku - DeepOnion w porównaniu do tego co możemy przeczytać tutaj jest delikatnie mówiąc mizerna ;-)).

Myślę że @wwzsockiemu (który nota bene zaginął gdzieś w akcji...) dzięki założeniu tego tematu udało się odczarować trochę społeczność i jej niechęć do rozdawania meritów na naszym lokalnym podwórku... Na dzień pisania tego postu dobiliśmy do wartości  478 rozdanych meritów mam więc nadzieję, że w lutym przełamiemy pierwszą pięćsetkę i dalej już pójdzie z górki...

Sytuacja się trochę zmieniła ale przesłanie zawarte w startowym poście @wwzsockiego wciąż pozostaje aktualne - w świecie krypto nie zapominajmy o naszych korzeniach i nagradzajmy lokalne treści... nie kiśmy nadmiernie sMeritów z których sami i tak nie skorzystamy - lepiej generujmy nowe ;-)

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 20, 2019, 11:54:39 AM
 #76

Widzę, że temat przeżył nawet beze mnie to bardzo dobrze.

Dzięki Cryptovigi i wszystkim pozostałym za podtrzymanie dyskusji. Byłem pewien, że najlepszy "temat ever" na Polskim forum (w czasach najwększej pompy BTC) odszedł w zapomienie.

Jeszcze raz dzięki i oczywiście merit dla najlepszego postu z ostatniej strony czyli dla Cryptovigi. Gratuluje na prawdę dobry post.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 20, 2019, 11:14:40 PM
 #77

Widzę, że temat przeżył nawet beze mnie to bardzo dobrze.

Dzięki Cryptovigi i wszystkim pozostałym za podtrzymanie dyskusji. Byłem pewien, że najlepszy "temat ever" na Polskim forum (w czasach najwększej pompy BTC) odszedł w zapomienie.

Jeszcze raz dzięki i oczywiście merit dla najlepszego postu z ostatniej strony czyli dla Cryptovigi. Gratuluje na prawdę dobry post.

Fajnie że powróciłeś - jako "ojciec" wątku nie powinieneś go zostawiać samego na tak długo... Grin

Muszę sprostować że wątek wcale nie pochodzi z czasów największej pompy tylko raczej z początkowej fazy ataku niedźwiedzi a największą popularność zyskał kiedy cały kryptorynek topił się we krwi więc poza ostatnim hypem co jeszcze bardziej potwierdza jego wartość...

Poza tym jak sam wiesz przy tej "niesamowitej" ilości nowych wątków na naszym lokalnym forum wcale nie tak łatwo jest tematowi "odejść w zapomnienie"...   Cheesy

wwzsocki (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1706


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 22, 2019, 08:08:19 PM
 #78


Fajnie że powróciłeś - jako "ojciec" wątku nie powinieneś go zostawiać samego na tak długo... Grin

...

Poza tym jak sam wiesz przy tej "niesamowitej" ilości nowych wątków na naszym lokalnym forum wcale nie tak łatwo jest tematowi "odejść w zapomnienie"...   Cheesy

W dużym stopniu dzięki tobie wróciłem do naszego forum Cryptovigi. Dzięki źe o mnie pamiętałeś.

Tak, odejść w zapomnienie nie jest łatwo na naszym lokalu. Nic dziwnego jeżeli podczas największej pompy zainteresowanie było minimalne to teraz jest zerowe i to widać po frekwencji i nowych postach.

Gdyby nie tacy uźytkownicy jak Cryptovigi czy Tytanowy janusz nie było by co czytać.

cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 22, 2019, 08:59:32 PM
 #79


Właśnie dlatego napisałem do Ciebie. Może w końcu uda się chociaż trochę rozbujać lokala. Aktualnie jest tutaj kilku użytkowników którzy "dbają" żeby nasz wątek nie umarł niestety można policzyć nas na palcach jednej... no może dwóch rąk ... Z jednej strony to bardzo smutne ale z drugiej mamy szanse coś zmienić i tego się trzymam, ale nawet jeśli jest tylko kilka osób z którymi można pogadać w ojczystym języku warto podjąć tą próbę...
Co więcej podoba mi się to że nasze "rozmowy" mają sens i nawet jeśli nie wszyscy są cryptoprofesjonalistami (myślę tu głównie o sobie) dajemy radę trzymać poziom konwersacji i nikt nie może naszych postów nazwać "spamami"...

Cóż więcej powiedzieć - PANOWIE (bo póki co kobiety tutaj nie zauważyłem) trzymajmy poziom i róbmy swoje...


adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
February 22, 2019, 09:06:49 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #80

Czy Ty już zaaplikowałeś @BitCryptex? Jeżeli nie to czy będziesz aplikował?

Nie zaaplikowałem, bo mam dokładnie 100 sMerita do rozdania. Nie ukrywam, że część chcę zachować na przyszłość, ale wypadałoby żebym jeszcze trochę się go pozbył zanim złożę aplikację na merit source.

Ja nie czuje się dobrze w pisaniu poradników, tutoriali itd.

Nie trzeba od razu pisać masy poradników. Ja od tego zacząłem, to fakt, ale jeżeli zerkniesz na historię mojego merita to zobaczysz, że ostatnio dostaję go za zwykłe posty, które w jakiś sposób pomagają komuś. Czasem zostaje pozytywnie zaskoczony czego przykładem może być ten post. Moim zdaniem nie zasługiwał nawet na jednego.
No ja niestety mam to "szczęście" że nawet dziękuję nie usłyszę z reguły.. Chociaż ostatnio wpadł mi jakiś merit.. zobaczymy może jak wzrośnie opłacalność miningu czy coś to może coś mi wpadnie jeśli będę miał szczęście  Wink

I am looking for signature campaign Wink pm me
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!