Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:21:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Gelecekten Kaçış Yok!  (Read 2436 times)
diyetisman (OP)
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 08:44:04 AM

Yakında herkes kabullenecek bitcoini bundan kaçış yok
Kredi kartını bile 20 sene de kabullenmiş bir dünyada yaşıyoruz önceden bankalar kredi kartı başvurusu yapıldığında belli bir gelirin olması gerekiyordu şimdi kapı kapı her önüne gelene kredi kartı veriyorlar
Facebookun ilk çıktığı yılları hatırlayın fotoğraf koysak mı koymasak mı diye 50 takla atardık
Bide şimdiye bakın neler oluyor. Gelecekle erken tanışanlar olarak sizlerinde bu konudaki fikirlerini merak ediyorum  Smiley
1714947718
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714947718
Reply with quote  #2

1714947718
Report to moderator
1714947718
Hero Member
*

Ignore
1714947718
Reply with quote  #2

1714947718
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714947718
Hero Member
*

Ignore
1714947718
Reply with quote  #2

1714947718
Report to moderator
1714947718
Hero Member
*

Ignore
1714947718
Reply with quote  #2

1714947718
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
April 19, 2018, 08:46:58 AM

gelecek demeye karşıyım daha nerenin geleceği.Blokzincir zaten tamda olması gerektiği gibi şimdinin teknolojisi.
heryere entegre olacağı için babası bitcoinde hatrı sayılır yerlerde olacaktır.
hannapulu
Jr. Member
*

Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
April 19, 2018, 09:20:20 AM

Bu iş birazda tanınmışlık ve bilinirlikle alakalı. İnsanlar hala bitcoinin balon olduğunu üşünüyor. Ama kimse arka planda gerçekleşen teknolojiyi-yapıyı araştırma zahmetinde bulunmuyor. Ben kripto para piyasasına girmeden önce para transferinin nasıl gerçekleştiğini, hatasız yapıldığını, güvenirliğini araştırmıştım. Burda önemli nok ben kendim araştırdım, sadece oradan buradan duyduğumla yetinmedim. Keşke biraz araştıran sorgulayan bir nesil olsak.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
tenqribizmenentr
Member
**

Activity: 154
Merit: 16

View Profile
April 19, 2018, 09:21:13 AM

aynen öyle kardeşim çoğu ülkeler yavaş yavaş tanımaya muhattap almaya başladı vergi kesme işlemleri bile oldu bu da demek oluyor ki euro dolar gibi ilerleyen günlerde rafta yerini alacak bitcoin

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 19, 2018, 09:35:39 AM

evde tek başına filminde kredi kartı makinesi baktım da şaşırdım o nasıl cihaz dedim Smiley doğru kredi kartlarına geçiş baya zaman aldı. şimdi ise cüzdandan eksik olmuyor. a4 kağıda basılmış private key içeren QR kodu atm gibi cihaza okutup parayı hemen çekeceğimiz günler uzak değil, abd atm makinelerini artırıyor.
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
April 19, 2018, 10:11:18 AM

Gunluk dusunenleri pek ilgilendirmeyen bir konu bu.  Ama uzun vadeli dusunen maraton kosuculari icin kesinlikle haklisiniz.  Bitcoin oyle bir noktaya gelecek ki,  bugun o neymis ben anlamam o islerden deyip burun kiviranlar eyvah diycek.  O gunleri insallah yakin zamanda goruruz. 

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
April 19, 2018, 03:14:42 PM

İnsanların teknolojiye neden bu kadar uzak olduklarını anlayamıyorum ben. Ya da kumar olarak görüyorlar bu piyasayı çok saçma cidden Sad
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
April 19, 2018, 06:55:33 PM

Dünya büyük bu teknoloji yeni, genede her gün bir ilerleme bir gelişme sürekli farklı konularda projeler, var olan şirketlerle blockchain üzerine anlaşmalar ya da görüşmeler var, hemen dibimizde olmayabilir elbet ama gelecek geliyor.
Sectant
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
April 19, 2018, 07:21:15 PM

İllaki temkinli bakılacak yalan denilecek dolan denilecek balon denilecek ,bu iş bir yerde yatırım içinde düşünülüyor ve bu kadar sıkıntılı ortamda kendini kanıtlaması sancılı olacak illaki.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
April 19, 2018, 07:27:59 PM

Kredi kartı benzetmesi yerinde olmuş. Eskiden kredi kartı kullananları yadırgayıp “biz peşin alışveriş yapıyoruz” gibi muhabbetler dönerdi. Şimdilerde insanlar nakit taşımak istemiyor, zengini fakiri kredi kartı kullanıyor. Ödeme sistemleri değiştikçe istesekte istemesek de sisteme entegre oluyoruz. Yakın zamanda olmasa da dijital paralarla ödeme sisteminin temelleri oluşturuluyor.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
April 19, 2018, 08:06:22 PM

Bitcoin'i herkes kabullendi zaten şuan farkındaysan bitcoin'e karşı sivri bir negatif çıkış yok piyasada daha çok ico vs gibi şeylere geçiriyorlar şuan bitcoin çoktan kabullenildi

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
April 19, 2018, 09:11:27 PM

Yakında herkes kabullenecek bitcoini bundan kaçış yok
Kredi kartını bile 20 sene de kabullenmiş bir dünyada yaşıyoruz önceden bankalar kredi kartı başvurusu yapıldığında belli bir gelirin olması gerekiyordu şimdi kapı kapı her önüne gelene kredi kartı veriyorlar
Facebookun ilk çıktığı yılları hatırlayın fotoğraf koysak mı koymasak mı diye 50 takla atardık
Bide şimdiye bakın neler oluyor. Gelecekle erken tanışanlar olarak sizlerinde bu konudaki fikirlerini merak ediyorum  Smiley
hocam çok güzel yorum yapmışssınız gerçekten erken tanışma fırsatımız olduğu için emeği geçenlere teşekkürler.

10 sene içinde kabul edilebilir bir sistem olabileceğini ve kullanıma açılacağını düşünüyorum. eli mahkum çünkü hılzı ve kolay. Cheesy

coininiz bol olsun. Smiley
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
April 19, 2018, 09:25:47 PM

Bitcoine karşı çıkanlara k.kartı örneği verilebilir. Blok zincir ve bitcoin yakın gelecekte hayatımızın her alanında kullanılmaya başlayacak. bazıları bunu kabullenmek istemese de. Gelecekten kaçış yok Grin
halleykum
Newbie
*

Activity: 159
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 11:53:25 PM

Gerçekten her geçen gün teknoloji çok daha ivmeli bir biçimde ilerliyor. Evet bu piyasa şuan test aşamasında ancak yıkıcı bir teknoloji geliyor ve geldiğinde hazır olmayanlar için ciddi sıkıntı olacak gibi. Para bağlamında söylemiyor merkeziyetsizlik ve yapay zeka hayatımızda alacağı yerden bahsediyorum.
grcnn
Member
**

Activity: 448
Merit: 11

View Profile
April 20, 2018, 03:59:06 AM

çok iyi demişsiniz şimdiye kadar geleceğin teknolojisi olarak gözüküyor ama şu anki döneme çok iyi adapte edildi yani neredeyse artık blockhainden nasiplenmeye başladık ve şu an dünyanın %3ü kullanıyor kriptoyu düşünsenize bu rakam % 20 lere çıkıyor fiyat tahmin dahi edilemez  Smiley Huh

▬[  FXPay.IO  ]▬   
▌ A Decentralized Gateway to The World's Digital Ecosystem  ▌
▬▬  MAIN SALE STARTS 1st AUGUST▬▬ | Twitter  | Telegram  | ANN  | Medium  | LinkedIn  | Facebook| ▬▬
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 20, 2018, 07:19:58 AM

şu anda 200 tane etheri olan Türkiye'de orta halli istediği evi satın alabilir. 20 dolar civarındayken parasızlıktan alamamıştım. gerçi alsamda 3-5x yapıp satardım. bu kadar yükseleceğini kim hayal edebilirdi. gözüm açıldı artık. piyasadaki kriptoların %1 veya %2'si sürekli kalacak türde benim gözümde gerisi bir vakit gelip çöp olacak.

Turkoin
Sr. Member

Activity: 392

View Profile
April 20, 2018, 01:18:58 PM

şu anda 200 tane etheri olan Türkiye'de orta halli istediği evi satın alabilir. 20 dolar civarındayken parasızlıktan alamamıştım. gerçi alsamda 3-5x yapıp satardım. bu kadar yükseleceğini kim hayal edebilirdi. gözüm açıldı artık. piyasadaki kriptoların %1 veya %2'si sürekli kalacak türde benim gözümde gerisi bir vakit gelip çöp olacak.
aynen hocam 250 ETH olan bir arkadaş vardı. ne yapayım diyordu bir aralar. sanırım voleyi vurdu gitti. Smiley bi daha konu yukarılara taşınmadı.

evini arabasını yazlığını almıştır artık. huzurlu vakitler geçirsin. darısı bize. Cheesy

coininiz bol olsun.
ST39
Member
**

Activity: 167

View Profile
April 20, 2018, 02:33:46 PM

Bundan 24 yıl önce bir mağazada çalışırken kredi kartlarını bir cihazla karbon kağıdıyla üzerinden geçirip alışveriş yapılıyordu sonra muhasebe o kağıtla bankaya gidip tahsilat yapardı şimdi kartı dokununca otomatik hesabına geliyor gelecekte btc kimbilir nasıl kullanılacak
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
April 20, 2018, 04:35:46 PM

Zaten kabulleniş evresi çoktan başladı bile. Bundan kaçış olmadığının hükümetler dahil herkes farkında sadece alışmak ve herkesin hazmetmesi için belli bir sindirim döneminden geçmek gerekiyor.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Arksun
Sr. Member

Activity: 616

View Profile
April 20, 2018, 08:19:08 PM

Zaman çok önemli bir faktör, kredi kartı mevzusunda olduğu gibi nasıl hepimiz benimsediysek ve sıradan bir alışveriş aracı haline geldiyse btc ile ilgili de böyle günler göreceğiz sanırım. Bunlar hiç imkansız gelmiyor bana. Abd’de uygulanmaya çalışılan atm olayı bile buna yaklaştığımızın kanıtı Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: