Bitcoin Forum
May 12, 2024, 01:08:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Care este a doua moneda FIAT pe care ati dori sa o puteti tranzactiona pe BTCXchange.ro
EUR
USD

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official!  (Read 36294 times)
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
April 03, 2014, 03:38:07 PM
 #221

Nu inteleg ce e cu aplicatia aia?? Ce face si pe cine ajuta??
Daca trebuie musai aplic si eu acolo dar tre' sa pricep ca mos Ion Roata cu Unirea...

 Daca tu ai un software specializat, cu acest set de API  poti accesa contul tau de pe acest site exchange  ...  fara a mai fi nevoie sa tastezi int-un browser o adresa, sa te loghezi pe cont sau alte chestii. Deschzi frumusel aplicatia instalata pe PC tau si intr-o secunda ai tot cea ce se poate face cu aceste chei API, adica:

  • Retragere order-book (public)
  • Retragere timp vanzari (public)
  • Comenzi cumparare / Vanzare
  • Listare istoric utilizator / tranzactii utilizatori (detaliat)
  • Cerere adresa depunere Bitcoin
  • Cautare adancime order book

Ca sa fie nevoie sa aplici pentru aceste API ... tree sa ai mai intai un software care stie sa lucreze cu ele (am vazut cate ceva prin tutoriale) .
Mult succes.
MULTUMESC !!

1715519301
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715519301

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715519301
Reply with quote  #2

1715519301
Report to moderator
1715519301
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715519301

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715519301
Reply with quote  #2

1715519301
Report to moderator
1715519301
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715519301

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715519301
Reply with quote  #2

1715519301
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 03, 2014, 06:30:45 PM
 #222

Record Nou:

Total Bitcoin Tranzactionati: 1018.33
Total Bitcoin Tranzactionati Azi 4/3/2014: 117 BTC
bianca.f
Member
**
Offline Offline

Activity: 88
Merit: 10


View Profile
April 03, 2014, 07:33:26 PM
 #223

+1
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 04, 2014, 06:54:19 AM
 #224

Am postat si pe sectiunea Service Announcement in Engleza pe acest forum. https://bitcointalk.org/index.php?topic=556964.0

Daca doriti puteti sa lasa-ti feedback in Engleza si in acel thread.

Va multumim.
Bitcoin.info.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
April 06, 2014, 07:12:44 PM
 #225

Se pot adauga doua chei Yubikey?
Ideal asa ar fi, sa avem posibilitatea de a ne autentifica folosind oricare din doua chei, pentru a evita neplacerile si intarzierile ce ar exista in cazul pierderii uneia din chei.


crocko
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 1000


'All that glitters is not gold'


View Profile
April 07, 2014, 06:19:53 AM
 #226

Salut !

Apreciez existenta acestui exchange dar sa stiti ca ar fi loc si de mai bine.

Ma refer la interfata de tranzactionare:



In primul rand, "sagetelele" acelea nu sunt deloc o solutie.
As prefera si cred ca nu sunt singurul, ca dintr-un singur click pe valoarea dorita se se poate executa un auto-complete pe un camp de sell/buy, fara sa mai fie nevoie sa mai ai si grija directiei sau a tipului de sg.

In al doilea rand parerea mea este ca BTCExchange.ro  are campuri necorespunzatoare, plus aranjate gresit:
Volume, Amount, Bid / Ask
Daca nu ma credeti, uitati-va la Bitstamp, BTC-E, Crypto-Trade etc.au doar campurile :
Price, Amount, Value
La unele din ele, iti calculeaza automat si taxa care o ai de platit si cu cat ramai in mana.

Sper sa nu va suparati pe mine, am vrut ca acest mesaj sa fie doar o sugestie de improvement.
 

Find my posts helpful? Click my Trust link and rep me!
BTC: 1MqUxoDQE8Q88sDvoaLMbBJSMToSfPgKSy  DOGE: D61Na9wjuneAn9GFLRNrHgWHHFwVfd1T7y  LTC: 3Luo136zrqkCi53jT72FEY52GbwW1ZYi6X
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 07, 2014, 10:30:08 AM
 #227

Se pot adauga doua chei Yubikey?
Ideal asa ar fi, sa avem posibilitatea de a ne autentifica folosind oricare din doua chei, pentru a evita neplacerile si intarzierile ce ar exista in cazul pierderii uneia din chei.

Salut,

Doar o singura cheie se poate atasa la contul BTCXChange.ro. In caz de pierdere a cheii suni direct la numarul de support (+40) 359/418-422 si exista un procedeu de autentificare
dupa care cheia se poate deactiva si schimba cu alta.

Salut !

Apreciez existenta acestui exchange dar sa stiti ca ar fi loc si de mai bine.

Ma refer la interfata de tranzactionare:



In primul rand, "sagetelele" acelea nu sunt deloc o solutie.
As prefera si cred ca nu sunt singurul, ca dintr-un singur click pe valoarea dorita se se poate executa un auto-complete pe un camp de sell/buy, fara sa mai fie nevoie sa mai ai si grija directiei sau a tipului de sg.

In al doilea rand parerea mea este ca BTCExchange.ro  are campuri necorespunzatoare, plus aranjate gresit:
Volume, Amount, Bid / Ask
Daca nu ma credeti, uitati-va la Bitstamp, BTC-E, Crypto-Trade etc.au doar campurile :
Price, Amount, Value
La unele din ele, iti calculeaza automat si taxa care o ai de platit si cu cat ramai in mana.

Sper sa nu va suparati pe mine, am vrut ca acest mesaj sa fie doar o sugestie de improvement.
 

Multumim de raportare, am adaugat problema in lista de taskuri. Coloanele le vom rearanja cat sa fie mai normalizate.
Iara interfata de tranzactionare o vom re-gandi dupa ce este lansat si in productie sistemul de notificari real-time a tranzactiilor si a comenzilor.

Sagetile copiaza valoare din campul respectiv in stanga sau in dreapta, noua ni s-a parut o solutie buna pentru a completa rapid campurile in functie de pozitia care vrei sa o ocupi.

Apreciem orice feedback din partea utilizatorilor, ne ajuta sa creem o platforma mai buna si mai intuitiva pentru utilizatori. Cu cat mai mult feedback cu atata mai bine.

Va multumim!
p0wer
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 07, 2014, 11:23:51 AM
 #228

Totul pare destul de bine pus la punct ,doar ca dureaza cam mult depunerile ,depasesc 48 d h cel putin in cazul meu ,am depus de joi dimineata o anumita suma si nici acum nu am banii in cont .Ar trebui pusa la punct si treaba asta si suportul ar trebui sa fie putin mai disponibil cu clientii . Wink
Bitcoin.info.ro
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 39
Merit: 0


View Profile
April 07, 2014, 04:19:57 PM
 #229

Ceva noutati legate de programul de afiliere?
p0wer
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 08, 2014, 09:22:05 AM
 #230

Mda revin iar cu povestea mea de joi am depus o suma de bani ,si de ieri incerc sa cer cateva explicatii ,dau mesaje la suport dar nu-mi raspunde nimeni ,sun la numarul de contact si surpriza nu raspunde nimeni ,pe viitor o sa ma gandesc de 2 ori inainte de a mai face tranzactii cu btcxhange
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 08, 2014, 09:45:48 AM
 #231

Mda revin iar cu povestea mea de joi am depus o suma de bani ,si de ieri incerc sa cer cateva explicatii ,dau mesaje la suport dar nu-mi raspunde nimeni ,sun la numarul de contact si surpriza nu raspunde nimeni ,pe viitor o sa ma gandesc de 2 ori inainte de a mai face tranzactii cu btcxhange

Buna ziua,

Va rog trimitei un mail la support@btcxchange.ro pentru a putea identifica situatia dumneavoastra.  Sau sunati acum la numarul de support, pauza de masa este intre ora 12.00 -> 12:45 timp in care supportul telefonic inactiv.

Din verificarile noastra toate depunerile/retragerile sunt procesate la zi. Iar in logurile de mail nu vedem nici un mail ne-raspuns. Iar depunerile se proceseza in mod normal in maxim 24h in timpul zilelor bancare.
p0wer
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
April 08, 2014, 10:10:04 AM
 #232

S-a rezolvat prompt ,se pare ca a fost o problema din sistemul bancar si nu se putea identifica tranzactia automat.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 08, 2014, 10:40:50 AM
 #233

Ceva noutati legate de programul de afiliere?

Exploram la momentul respectiv mai multe detalii pentru programul de afiliere vom reveni cu detalii In Curand(TM).
Prioritatea mare la acest moment este lansarea perechii BTC/EUR.

S-a rezolvat prompt ,se pare ca a fost o problema din sistemul bancar si nu se putea identifica tranzactia automat.


Ne cerem scuze din nou pentru incovenienta cauzata.
Problema a fost rezolvata complet iar tranzactiile vor fi detectate automat chiar daca sistemele bancar corup codul de depunere ( cel cu BXD* )
iar un operator va fi notificat pentru confirmare intru-cat sa nu se mai reproduca problema.

Va multumim!
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 08, 2014, 01:07:14 PM
 #234

Vulnerabilitatea OpenSSL CVE-2014-0160 08/04/2014

TLDR; BTCXchange.ro nu este affectat si aveau toate masurile de protectie pentru a evita daune financiare rezultate de la vulnerabilitaty 0-day ca aceasta.
TLDR2; BTCXChange.ro nu a detectat nici un atac, iar toate informatiile sunt sigure.

Astazi a fost descoperita problema din OpenSSL sub codul CVE-2014-0160 de la MITRE problema care afecteaza absolut toate serverele / site-urile
care foloseau OpenSSL 1.0.0 -> 1.0.0f pentru securizarea traficului HTTPS.

Bug-ul permitea unui atacator sa citeasca memoria serverului in segmenti de 64kb, permitand atacatorilor sa asculte traficul tintei astfel capturand

* Credentiale de autentificare
* ID-uri de sesiune
* Mesaje
* Scurgerea cheilor secrete SSL
* Alte informatii confidentiale / secrete / private

Pe care atacatorul le poate folosi pentru a acesa neautorizat conturile. Reteaua Bitcoin nu a fost afectata.
Retele de Internet Banking, Facebook si mai toate servicile care foloseau HTTPS au fost vulnerabile la inceputul zilei.

BTCXChange.ro are masuri de securitate stabilite sa previna astfel de atacuri, pastrand informatiile utilizatorilor nostri sigure. Aceste masuri sunt:

* Confirmare IP prin email la fiecare logare. (Alerta utilizatorul la accese neautorizate si nu le permite fara confirmarel)
* Confirmare E-Mail la retrageri Bitcoin
* 2FA cu Yubikey la autentificare / retragere bitcoin.
* Sisteme automate pentru detectarea  atacurilor
* Sisteme complet izolate pentru a nu propaga vulnerabilitatile mai departe.

BTCXChange.ro recomanda utilizatorilor nostri sa foloseasca prudenta maxima si sa nu se autentifice pe sisteme care sunt inca vulnerabile, pentru a evita scurgerea datelor de acces.

Pentru a testa daca un sistem pe care il folosesti este vulnerabil folositi testerul

 http://filippo.io/Heartbleed/#www.btcxchange.ro
 http://filippo.io/Heartbleed/#api.btcxchange.ro

Mai multe informatii despre problema:

- http://heartbleed.com/

Va multumim!

Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
April 09, 2014, 01:23:10 PM
 #235

Multumesc pentru rapiditate in transfer! De la ING la Intesa in mai putin de 24 de ore si creditarea de catre BTCXchange imediata! Felicitari

Quote
Depunere finalizată
Dragă S.C AUSTROCASA S.R.L.,
Contul tău btcXchange.ro a fost creditat cu XXXXX RON.
Cod tranzacție    XXXXXXXXXX
Suma    XXXXX.00 RON
Nume    S.C AUSTROCASA S.R.L.
Nume utilizator    XXXXXX
Dacă nu ai solicitat această operațiune, te rugăm să ne contactezi la adresa de email support@btcxchange.ro
Cu stimă,
Echipa btcXchange.ro

 Smiley Smiley Smiley

btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 15, 2014, 12:43:20 PM
 #236

Lansare API-ul BETA BTCXchange.ro



- Capabilitati API
  • - Retragere order-book (public)
  • - Retragere timp vanzari (public)
  • - Comenzi cumparare / Vanzare
  • - Listare istoric utilizator / tranzactii utilizatori (detaliat)
  • - Cerere adresa depunere Bitcoin
  • - Cautare adancime order book

API-ul are ca format principal JSON-RPC Specificatia 2.0 cu semnaturi digitale HMAC-SHA512

- Cum sa obtin un API KEY?
Generearea de API Key se gaseste la sectiunea Contul Meu > Securitate > API

HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
April 16, 2014, 10:09:43 AM
 #237

Cu orice browser as accesa site-ul, are momente cand mi se blocheaza. Am testat pe 3 calculatoare si pe iPhone; aceeasi problema. Cateodata iau crash la mozilla si opera.

.()_().
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
April 16, 2014, 11:03:20 AM
 #238

Cu orice browser as accesa site-ul, are momente cand mi se blocheaza. Am testat pe 3 calculatoare si pe iPhone; aceeasi problema. Cateodata iau crash la mozilla si opera.
Ce poate fi? Huh
Eu sunt de la inceput pe platforma asta si nu am avut nici o problema, niciodata... 

btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
April 17, 2014, 07:41:05 AM
 #239

Cu orice browser as accesa site-ul, are momente cand mi se blocheaza. Am testat pe 3 calculatoare si pe iPhone; aceeasi problema. Cateodata iau crash la mozilla si opera.

Multumim pentru raportare,

Am urmarit cauza incetinirii si am gasit cauza problemei sa fie Sagetile de copiere din lista de comenzi.
Momentan a fost deactivata aceasta functionalitate pentru a elimina cauza incetinirilor / blocarii in browser. Aceasta functionalitate va reveni cu o implementare mai eficienta.



De asemea am adaugat o serie de comenzi simple pentru retragerea de date publice din BTCXchange la Sectiunea API



Va multumim!
maok
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 250


View Profile
April 20, 2014, 02:38:05 PM
 #240

Sunt pe acelasi Ip si totusi primesc mesajul:
Quote
Different IP address. For security reasons we have sent you an email to confirm your identity. Please check your email and access the confirmation link

Iar mailul cu confirmarea nu ajunge, astept de 10 minute...

QRKHn6UK3ToS53V6jD1rYWRYS4mxQ1mako
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▀▄▀▄▀ Quark core wallet updates  ▀▄▀▄▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!