Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:48:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Care este a doua moneda FIAT pe care ati dori sa o puteti tranzactiona pe BTCXchange.ro
EUR
USD

Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXChange.RO - Un Exchange Romanesc / Thread Official!  (Read 36293 times)
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
January 17, 2014, 03:19:22 PM
 #41

Felicitari ca ati reusit sa-i dati de urma si sa scoateti botul cu ordinul de 2,4.
Autoritatea de Supraveghere a Prelucrarii Datelor, nu a preluarii datelor.
Ei zic ca din 16 dec .


A. Suntem inregistrati ca operatori de date cu caracter presonal din data de 10 decembrie 2013, datele personale am inceput sa le preluam doar din Ianuarie odata cu primul update live datorita implementarii legislatiei privin spalarea banilor.
B. BTCXchange nu are boti, singurul bot care exista este cel al patronului care si-a pus propriile fonduri (LEI/BTC) pe platforma  cu scopul de a asigura posibilitatea clientilor de a vinde si cumpara bitcoin la preturi reale, situatie normala avand in vedere volumul scazut inerent inceputului. Distanta dintre BID si ASK este una confortabila pentru a permite oricaror traderi sa plaseze comenzile pe platforma.
C. In curand vom lansa API-ul de trade oferind capabilitati de automatizare tuturor.

Cu prietenie,
Echipa BTCXchange
1715460489
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715460489

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715460489
Reply with quote  #2

1715460489
Report to moderator
1715460489
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715460489

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715460489
Reply with quote  #2

1715460489
Report to moderator
"With e-currency based on cryptographic proof, without the need to trust a third party middleman, money can be secure and transactions effortless." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 17, 2014, 05:27:16 PM
 #42

Felicitari ca ati reusit sa-i dati de urma si sa scoateti botul cu ordinul de 2,4.
Autoritatea de Supraveghere a Prelucrarii Datelor, nu a preluarii datelor.
Ei zic ca din 16 dec .


A. Suntem inregistrati ca operatori de date cu caracter presonal din data de 10 decembrie 2013, datele personale am inceput sa le preluam doar din Ianuarie odata cu primul update live datorita implementarii legislatiei privin spalarea banilor.
B. BTCXchange nu are boti, singurul bot care exista este cel al patronului care si-a pus propriile fonduri (LEI/BTC) pe platforma  cu scopul de a asigura posibilitatea clientilor de a vinde si cumpara bitcoin la preturi reale, situatie normala avand in vedere volumul scazut inerent inceputului. Distanta dintre BID si ASK este una confortabila pentru a permite oricaror traderi sa plaseze comenzile pe platforma.
C. In curand vom lansa API-ul de trade oferind capabilitati de automatizare tuturor.

Cu prietenie,
Echipa BTCXchange

A. Ei zic ca din 16
http://www.dataprotection.ro/notificare/cautari.do?action=search_action&criteriuNrNotificare=1&nrNotificare=&criteriuDenumireOperator=2&denumireOperator=btc&criteriuDenumireReprezentant=1&denumireReprezentant=&criteriuScopPrelucrare=6&scopPrelucrare=&criteriuLocalitate=1&localitate=&criteriuJudet=3&judet=&criteriuTara=1&tara=
B.BTC X Change nu are boti, doar patronul... Huh Huh Huh Asta e antologica...

Echipa BTC_Mogul
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 19, 2014, 04:54:21 PM
 #43

Am o observatie pentru echipa Btcxchange:
 - la Limite graficul e invers

si 4 intrebari:
 -cat e comisionul, ca am retras o suma de btc si am primit mai putini?
 -pentru comision eliberati bon fiscal sau factura?
 -aveti in contabilitate cont in btc?
 -comisionul va fi in viitor cu tva?


Multumesc!
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 19, 2014, 07:07:54 PM
 #44

Diferenta la suma am impresia ca apare din comisioanele bancare de transfer/operare altfel am vazut ca pana in martie au anuntat ca ei nu taxeaza.
Ma rog...asta am dedus eu.  Roll Eyes
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
January 20, 2014, 09:51:54 AM
 #45

Din punct de vedere contabil, tranzactiile cu BITCOINUL, daca decideti sa le pastrati in portofelul dvs se incadreaza  la capitolul tranzactiilor financiare - “imobilizari financiare”. Conform ordinului “3055/2009- Norma Contabila”, incadrarea bitcoinului se face in contul “2678- Alte Imobilizari Financiare”

Noi nu avem beneficii din comisioanele de transfer cu BTC, comisionul este calculat pentru doua tranzactii deoarece noi nu mentinem BTC-ul in adresa in care ii primim.


Saptamana viitoare, vom lansa modalitate de Quick Payment unde este prezentata si incadrarea contabila.
Btc_mogul
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 208
Merit: 100


View Profile
January 20, 2014, 10:26:51 AM
 #46

Diferenta la suma am impresia ca apare din comisioanele bancare de transfer/operare altfel am vazut ca pana in martie au anuntat ca ei nu taxeaza.
Ma rog...asta am dedus eu.  Roll Eyes

Nu ai fost atent...am retras btc, nu bani.
Martisor-Sobru
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 541
Merit: 500


View Profile
January 20, 2014, 10:48:15 AM
 #47

Ups...chiar nu am fost atent.  Sad

Diferenta e mai mare decat cele 0,002 (sau 0.005...ori cat este) pe care le ia "reteaua" pentru confirmari "rapide"?

Editez: da, vad ca ei muta BTC in alt cont...o intrare si o iesire, doua "comisionari".
La lei am vazut si eu o diferenta insa in marja comisioanelor bancare.
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
January 21, 2014, 10:23:01 AM
 #48

Din data de 21.20.2014 am lansat versiunea BETA a unei solutii de plata dar si donatii cu BITCOIN direct in contul beneficiarului, acesta incasand direct LEI in contul de BTCXchange. Aceasta solutie pe care o propunem este una simpla si are rolul de a facilita utilizarea BTC-ului oriunde in lume si rezolva principalele problemele ale acceptatorului.

Solutia BTCXchange pentru plati/donatii:

Elimina costurile aferente achizitiei posurilor bancare, orice telefon mobil, tableta ori calculator conectat la internet permite incasarea BTC-ului

Fluctuatia de pret a BTC-ului nu afecteaza incasarea in LEI deoarece Bitcoinul transferat in contul beneficiarului este schimbat inatantaneu la cursul de schimb al momentului

Elimina costul comisioanelor bancare si a costurilor asociate cardurilor bancare
transferul banilor se face fara comision, aproape instantaneu

Eliminarea fraudei, accesul la bani ii are doar titularul contului nimeni altcineva nu poate sa ii transfere

Din punct de vedere contabil, tranzactiile cu BITCOINUL, daca decideti sa il pastrati in portofelul dvs se incadreaza la capitolul tranzactiilor financiare – “imobilizari financiare”. Conform ordinului “3055/2009- Norma Contabila”, incadrarea bitcoinului se face in contul “2678- Alte Imobilizari Financiare”

Dragi bitcoineri,

Va asteptam parerile si sugestiile la adresa de mail: support@BTCXchange.ro

Nu in ultimul rand, va rugam sa recomandati aceasta modalitate de plata in toate locurile unde aveti cunostinte, peste tot unde doriti sa platiti cu Bitcoin.
Mammon500
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0



View Profile
January 23, 2014, 04:15:05 PM
 #49

Sunt incantat sa vad un exchange romanesc si intentionez sa imi mut usor usor tot btc-ul aici de aceea am si depozitat niste btc la voi pe site sa vad cum merge ....0% comision la schimb e prea tentant pentru a rezista !!!

SUGESTIE:

Puneti MARE un numar de telefon pe homepage, arata foarte bine si creeaza de 10 ori mai multa incredere decat orice fel de certificat. Unii dintre noi vrem sa sunam si sa auzim acolo o voce sa dam un "buna ziua / felicitari" si atat.

Creati un program de afiliere , asa va putem ajuta si noi sa mariti numarul de clienti.

Va urez tot succesul din lume!

ps: am vazut tot felul de stiri pe net si la tv care va promoveaza pagina ...eu nu as face asa pt ca tina voastra principala sunt persoanele care deja tranzactioneaza bitcoin , care stiu cum merge treaba , NU masele si incepatorii (aceia vor ajunge pe pagina voastra din vorba in vorba)
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
January 23, 2014, 08:12:15 PM
 #50

Iti multumim pentru apreciere si recomandari, suntem o companie nascuta din comunitate si ne propunem sa ramanem cat mai aproape de aceasta. Fata de recomandarea ta, saptamana viitoare vom pune un telefon si un program pentru contactare.

Legat de programul de afiliere, in acest moment avem cateva prioritati tehnice in scurt timp insa vom avea si un astfel de program.

Legat de stiri, obiectivul nostru nu este comisionul, obiectivul nostru in acest moment este o cat mai mare constientizare a beneficiilor pe care le prezinta utilizarea BTC-ului. Pentru noi Bitcoinul nu este doar o moneda, e o forma de revolta in fata unui sistem corupt, invechit si ineficient... poate chiar tendentios pe alocuri. Respectam adevaratii bitcoineri si ii felicitam pentru curajul de a investi si promova aceasta moneda atat de revolutionara dar in acelasi timp puterea si stabilitatea BTC-ului crest odata cu oamenii si afacerile care adera la ea.

Iti multumim inca o data si iti asteptam parerile in continuare.
Cu prietenie,
Echipa BTCXchange
berryzat
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
January 29, 2014, 09:50:53 AM
Last edit: January 29, 2014, 11:27:14 AM by Cyrus
 #51

Quote

Riscuri sunt peste tot, eu nu am zis ca nu exista.
Uite si tu acum ce patesc oamenii care au pus banii la pre-orders la HasHFast sau ce pregateste din februarie CEX.io
Vad ca DZMC s-au organizat intr-un fel de cartel tocmai  pentru a organiza GB si a preveni situatiile neplacute (riscante).

Nu reusesc sa urmaresc tot ce se discuta, incercand sa imi fac o idee despre cat ar dura retragerea de lei in urma unei vanzari de btc pe btcxchange.ro, mi-a sarit in ochi '' ce pregateste din februarie CEX.io'' poate cineva sa detalieze?

Am investit 1 btc zilele trecute in GHS.
berryzat
Member
**
Offline Offline

Activity: 63
Merit: 10


View Profile
January 30, 2014, 07:40:36 PM
 #52

OK, mi-am retras investitia de pe CEX.io.

Am depus azi pe la ora 9 1,ceva btc BTCXChange.ro si am setat vanzarea pe 2600 si pe la ora 10 sa vandut o parte vreo 1000 de lei pe care i-am retras, la ora 16 cand am sunat la banca mi sa confirmat ca banii sunt in cont.
Intre timp am vazut ca site-ul a fost o perioada in mentenata.

O retragere rezultata dintr-o vanzare ulterioara pe la ora 13 nu a apucat sa intre in cont pana la ora 16.

Deci este pe bune.
executivul
Member
**
Offline Offline

Activity: 99
Merit: 10


View Profile
January 30, 2014, 10:56:50 PM
 #53

Am scos si eu roni din btcxchange. Foarte prompti baietii! Nota 10!

Dogecoin: DRiPbAy4TNbNboNxYYcnaJoW1n2HU8dD39
VTC: VhKVNE8Spc9gqNEJqMBTqA9mGqEsniy94a
mmihai1978
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 250


View Profile
January 30, 2014, 11:07:00 PM
 #54

nu au ce sa caute boti pe site. poti fi market maker si fara boti.
Teodor
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 250


View Profile
February 01, 2014, 12:46:33 PM
 #55

Quote
Uite si tu acum ce patesc oamenii care au pus banii la pre-orders la HasHFast sau ce pregateste din februarie CEX.io
Am investit 1 btc zilele trecute in GHS.

Apropos de CEX.io, nu stiu ce pregatesc dar va impartasesc experienta mea dupa 6 luni de existenta activa pe aceasta platforma.

Pe 29.01.2014 cineva (hacker sau/si hotz... ) a intrat in contul meu a schimbat 17GHs in BTC si a si scos catre un cont de pe blockchain.info

Raspunsul celor de la CEX.io stupefiant! Tranzactia a fost confirmata de pe emailul meu !! Desigur, eu nu am primit nici un email de confirmare pentru aceasta tranzactie!

Logica mea: daca era un hacker, cu instrumentele lui, nu avea nevoie de "ajutorul meu" ca sa confirme un email... daca era unul din interior, la fel, nu are nevoie de asta!

Oricum, mai am niste ramasite pe cex.io, la fel si familia si prietenii, dar vom retrage tot si nu vom astepta scadenta anuntata pe situl lor. Faceti cum credeti ca e mai bine, eu am vrut doar sa va previn despre ce vi se poate intampla acolo...

Ma intreb daca ma voi muta aici pe btcxchange, pare sa fie mai multa deschidere si cat de cat siguranta. Doar comisioanele ma sperie putin, dar mai fac "previziuni financiare" si daca iese profit... cine stie, poate devin client si trader  Smiley

Succes echipei btcxchange.ro !




BogdanT
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
February 01, 2014, 01:00:53 PM
 #56

So far so good, am 'intrat' si eu pe BTCXChange.ro, pana acum totul foarte bine.
BogdanT
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 02:36:43 PM
 #57

Si continuarea, tocmai au aparut banii in cont. Foarte multumit, felicitari.
DarthBunny
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
February 03, 2014, 08:08:13 PM
 #58

Am transferat si eu 0.533BTC in exchange si i-am vandut. Am retras banii in contul bancar si astept sa se finalizeze tranzactia. Va tin la curent cu evolutia tranzactiei Smiley
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
February 03, 2014, 08:15:40 PM
 #59

Si continuarea, tocmai au aparut banii in cont. Foarte multumit, felicitari.
Putin peste 25 ore, din care jumatate in weekend.
BogdanT
Member
**
Offline Offline

Activity: 77
Merit: 10


View Profile
February 03, 2014, 09:01:10 PM
 #60

Si continuarea, tocmai au aparut banii in cont. Foarte multumit, felicitari.
Putin peste 25 ore, din care jumatate in weekend.

Weekendul nici nu l-am luat in calcul pentru transfer. M-a bucurat faptul ca sambata am primit foarte repede validarea datelor cont/buletin, iar luni la prima ora au procesat tranzactia. Drept urmare mi-au si intrat in cont tot luni.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!