Bitcoin Forum
May 05, 2024, 05:17:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Düşünüyorum'da Allah Kurtarmış Gerçekten... Şükürler Olsun...  (Read 2710 times)
WaDa (OP)
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
August 11, 2018, 11:46:35 AM
Last edit: August 11, 2018, 12:45:19 PM by WaDa

Çok değil, 4 ay önce sürekli trade yaparak kaybetmekten o kadar bıkmıştım ki artık kalan son parayı hold etmekten başka birşey düşünemiyordum ve öyle yapmaya karar verip 160 bin TL dan kalan 30 bin TL ile 283,500 Adet NCASH alıp binance uygulamasını telefondan sildim Google Auth (2FA) ve yedek kodlarını her yerden sildim yani artık istesemde binance hesabıma giremezdim.

https://twitter.com/Airdrop_cu/status/981256200150044674

Neden mi?
bi an trade yapma isteği gelmesinde trade yapmayayım diye yaptım çünkü daha önce defalarca hold yapmaya karar verip kararımdan vazgeçerek trade yapmıştım herneyse bu sefer istesemde hesabıma girip trade yapamazdım ta ki hedefime ulaştıktan sonra binance'a ulaşıp 2 fa yı kaldıracaktım.

1 Ay geçmeden hatırlarsınız NCASH scam diye fud oldu ve bi gecede NCASH i tahtından ettiler o gün bugündür zaten belini doğrultamadı.
https://twitter.com/cryptohades/status/986645020022333440?lang=tr

Düşünsenize hala 283,500 Adet NCASH'imla tabir ettikleri HOLD saçmalığını yapıyorum. Smiley

Şuan 160 bin TL ile girdiğim macerada sadece 10 bin tl param kalmış olurdu çünkü şuan 283,500 NCASH'in TL karşılığı 10 bin Türk Lirası

Allah'ıma Şükürler Olsun ki bana bir kapı açtı ve yürü ya kulum dedi Smiley

Lütfen umudunuzu yitirmeyin her zaman mucizelere inanın.

Bu konuyuda 1-2 ay önce açmıştım zaten 160 bin TL'nın 20 bine düşüp xxx bine çıkış serüvenini anlatmaya çalıştım Smiley Allah Hepinize Nasip etsin bu duyguyu
ama bugün şöyle bi binance.com yazıp NCASH fiyatına bakıp 283500 NCASH'in ne kadar ettiğini hesapladıktan sonra bir konu açmamın elzem olduğunu düşündüm.

Piyasadan nasibimi aldıktan sonra ufak bi sepet yapıp bir daha asla bu piyasaya 1 TL dahi yatırım yapmayacağımı söyledim ve şuan normal hayatıma devam etmekteyim.
Bu sepetimi 2 ay önce yapmıştım şuan %70 ten fazla zararım var.
2 ay önce bile bu piyasaya giren bir vatandaş altcoin alsaydı en az %50 zarar edecekti. Bu piyasa çok tehlikeli arkadaşlar....

Kimsenin lafı ile bir şey almayın çünkü kimse bir şey bilmiyor. Smiley Size dün annem ile kurduğum trajikomik diyaloğu anlatayım.
Dün anemme altın ve dövizlerin yükseldiğini söyledim ve hemen tepkisi şu oldu "aylardır sana dolar al altın al diyorum dinlemiyorsun" Smiley Bakınız 68 yaşında annemiz bile yatırım tavsiyesi verebiliyor yani şu twitter'da orda burda gördüğünüz insanlardan bazıları annem kadar ekonomist değiller.  Grin

Bu gibi konuları egomu yada başka birşeyi tatmin etmek için açmadığımı belirtmek istiyorum.
Tek amacım 1 yılı aşkın süredir şu piyasada saçlarımı ağartacak kadar yaşadığım serüveni anlatıp ders çıkarmanızı sağlamak.

Saygılar...
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714886273
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714886273
Reply with quote  #2

1714886273
Report to moderator
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
August 11, 2018, 12:00:26 PM

Ncash benide yaktı güvendiğim projeler arasında yer alıyordu. Anne haklı ne diyelim. Önceden kripto para mı vardı. o zamanlar ki yatırım arsa tarla altın dolar ha birde mark vardı  Grin
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
August 11, 2018, 12:11:14 PM

Kripto para piyasaları ile ilgili herkesin hatırında kalan dönüm noktaları vardır. Ben de birçok kere dönüm yaşadım her defasında HODL dedim ve her defasında kaybettim ama her şeye rağmen yola devam  Cheesy

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
August 11, 2018, 12:15:46 PM

valla  biz battık reis gene Cheesy yani geçen hafta 6,7 bin dolar vardı 1400 dolar şuan.valla ağlasakta zırlasakta yapıyoruz. zarar 30-35 bin tl  oldu.düşünün yani rezilliği gerçekten piyasanın içine ettiler.yazık günah o kadar proje çöp oldu.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
August 11, 2018, 12:37:46 PM

HODL saçmalık değil saçmalık olan şey yatırım yaptığın coin ayrıca annen yatırım tavsiyesi vermiyor büyüklerin çoğu altın ve dövizden başka bir şey bilmiyor dolayısıyla onu söylüyor ayrıca altın her dönemde artar zannediyorlar.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
August 11, 2018, 01:22:42 PM

Ben eski borsayıcım. Yani bana hodl ters. Ama gelin görün ki, kripto para borsalarında istikrarlı bir hareket göremiyorsunuz. İşin en kötüsü dip neresi o bile belli değil.

Hold 'da kalmışsam mecbur kaldığım içindir. Ama bu mecburiyet bir gün benim de yüzümü güldürecek bundan da eminim.
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
August 11, 2018, 01:46:36 PM
Last edit: August 12, 2018, 04:07:57 AM by vipganyan

WaDa; eğer bir daha milletin lafını dinleyip zararına gün aşırı alış satışlar yaparsan seni o tavsiye verip ekmek yemeni sağlayanları bırak, merkez bankası başkanı bile kurtaramaz.  Cheesy Aman kaybetmeyi göze alamayacağın paralarla bu işi bir daha yapma, piyasalar zaten çok oynak.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
August 11, 2018, 01:50:49 PM

Şaka gibi ya 8ay önce buralar bangır bangır holdcu doluydu Smiley şimdi hepsi terse dönmüşSmiley)))
Hold all time win Smiley bu long poz 5yıl bile sürebilir.
Bakınız bu boğada kriptodan zengin olan sayısı çok azdır çok çok hemde. Üreteceksin elektriği azami derecede cebinden karşılayıp bekleyeceksin. Yada nerde trak orda bırak. Aldığını her paraya ihtiyacım var dediğinde çekersen bi cacık olmaz. Evet 5yıl hold yaparsın belki yada 3 yıl. Ve bu dönemde ağır sıkıntılar çekebilirsin maddi anlamda. Ama o süreler sonunda al sattan yaptığın paranın bi 20x ini kazanmış belkide hayatını kurtarmış olursun. Yani anlamıyorum bu mantığı. Adam dandik coin kazmış 1000tane. Borsaya girince satsa 2$ edecek paraya ihtiyacım var diye satıyor. Bekle kardeşim 2$ kurtarmazki seni zaten. Buna en güzel örnekler 12000btc ye pizza alıp kar yaptım diyen sığır ve babasından aldığı 50$ harçlıkla btc alıp unutan liseli çocuklardır. İkiside iki tarafa bir örnektir. Biri milyoner oldu biri trilyoner olacakken pizza yedi Smiley

Ayrıca ncash halada en sağlam tokenlerdendir. Çaktırmadan alttan alttan yapılan reklamları var. Ncash, tron, verge azami derecede tuttuğum coinler. Yani çok çok giden 5yıl için 10-20bin lirana olsun. Aya bölsen sigara parandan aza denk gelir. Her coinden çok ucuzken en az 1000-2000almakta fayda var. Ha bu demek değilki btc gibi 20k olurlar. Bana görede artık 10-20k olacak token moken yok. Şuankilerin dışında bir kaç tanesi 100$ civarını bulabilir.

...
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 11, 2018, 02:09:23 PM

Şuanda hodl çok mantıksız geliyor bana. Karı görünce satmak en mantıklısı. Ama hodl yapanlarında (elindeki coin çöp değilse) günün birinde iyi paralar kazanacağını ümit ediyorum. Er ya da geç bu piyasa yeniden yeşillenecek.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
August 11, 2018, 02:09:34 PM
Merited by WaDa (1)

wada hocam öncelikle amacın olan ve hakkın olan senior member üyeliğe ulaştığın için seni tebrik ederim. darısı başıma diyeyim. daha sonrasında ben evet sizin diğer yazınızı hatırlıyorum orada ders çıkarılması gereken epey olay var. ama 2018 yılının böyle olacağı kimsenin aklının ucuna dahi gelmezdi. ben her zaman hodl yerine sizi tatmin edecek miktarda çıkışı savunurum. quark ı ele alalım icodan giren 13-15 x lerde satmadıysa o adamın alnını çatından çakmak lazım tokadı la Allahtan belanı mı istiyorsun 1000 dolar koymuşsun 15000 dolar etmiş sat işte kar realizasyonu yap herşeyi biz mi söyleyelim arkadaş biraz akıllı ol 15 x yapmışsın piyasaya güveniyorsan en azından yarısını sat diğer yarısıyla hodllucakmısın ne zıkkım yapacaksan yap şimdi geldiğimiz noktada quark icoda 1.87 katına düşmüş durumda e buraya kadar hodllayan dayım mı suçlu biz mi? hodl her zaman kazandırmaz bunu şiar edinin. trade yapmama olayınıza kesinlikle katılıyorum eğer hodl yapacaksanız en güzeli ledgere atıp unutmak. şu sırada artık hodl modl hikaye boğanın da geleceği yok karanlık günler bekliyor bizi dün elimdeki bir miktar bounty den gelen xyo satmak istedim 300 dolar ediyordu gece satılmış sabaha ethereum düşmüş 300 dolarlık xyo olmuş 250 dolar . durduk yere 50 dolar zararım var 50 dolar da demeyin ha 6.41 ile çarpın 320 tl para yapıyor neden ben haybeye 320 liramı kaptırmak isteyeyim. işin özeti sonumuz nereye gidiyor bilmiyorum allah yolumuzu açık etsin. açtığım bir konu var icoların içler acısı hali diye orada zaten belli. yazılan icolar 500 m dolar para toplamıştır belki ama şuan total ederi 100 m yoktur bile. dikkatli olmak gerek

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
August 11, 2018, 02:27:36 PM

Aslında birazda şans ncashin böyle bir fomoya kurban gideceğini siz öngeremezdiniz. Centra vardı bir zamanlar 4 doları gördü sonradan 1 cente kadar düştü scam olduğu anlaşılınca. Şans yani birazda

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
August 11, 2018, 02:39:36 PM

2018 yılı hem btc hem altcoinler için kabus yılı oldu kabul etmek gerekirse.Altcoinlerde olan iki kere zarar etti.Hem btc düşüşünde hemde altcoinlerin btc'ye oranla daha sert düşüşleriyle dibin dibini gördük.Aslında göremedik dibin dibi yokmuş düştükçe düşyor.Sanki uzay boşluğundaymış gibi.2019 iyi geçer umarım.Yoksa birçoklarımız için sıkıntılı olur 2019 yılı.
Cemlik
Member
**

View Profile
August 11, 2018, 03:15:00 PM

wada hocam öncelikle amacın olan ve hakkın olan senior member üyeliğe ulaştığın için seni tebrik ederim. darısı başıma diyeyim. daha sonrasında ben evet sizin diğer yazınızı hatırlıyorum orada ders çıkarılması gereken epey olay var. ama 2018 yılının böyle olacağı kimsenin aklının ucuna dahi gelmezdi. ben her zaman hodl yerine sizi tatmin edecek miktarda çıkışı savunurum. quark ı ele alalım icodan giren 13-15 x lerde satmadıysa o adamın alnını çatından çakmak lazım tokadı la Allahtan belanı mı istiyorsun 1000 dolar koymuşsun 15000 dolar etmiş sat işte kar realizasyonu yap herşeyi biz mi söyleyelim arkadaş biraz akıllı ol 15 x yapmışsın piyasaya güveniyorsan en azından yarısını sat diğer yarısıyla hodllucakmısın ne zıkkım yapacaksan yap şimdi geldiğimiz noktada quark icoda 1.87 katına düşmüş durumda e buraya kadar hodllayan dayım mı suçlu biz mi? hodl her zaman kazandırmaz bunu şiar edinin. trade yapmama olayınıza kesinlikle katılıyorum eğer hodl yapacaksanız en güzeli ledgere atıp unutmak. şu sırada artık hodl modl hikaye boğanın da geleceği yok karanlık günler bekliyor bizi dün elimdeki bir miktar bounty den gelen xyo satmak istedim 300 dolar ediyordu gece satılmış sabaha ethereum düşmüş 300 dolarlık xyo olmuş 250 dolar . durduk yere 50 dolar zararım var 50 dolar da demeyin ha 6.41 ile çarpın 320 tl para yapıyor neden ben haybeye 320 liramı kaptırmak isteyeyim. işin özeti sonumuz nereye gidiyor bilmiyorum allah yolumuzu açık etsin. açtığım bir konu var icoların içler acısı hali diye orada zaten belli. yazılan icolar 500 m dolar para toplamıştır belki ama şuan total ederi 100 m yoktur bile. dikkatli olmak gerek

Kazandırmayan hold değildir. Çıkacağın yeri bilmemektir Wink

...
Cemlik
Member
**

View Profile
August 11, 2018, 03:18:31 PM

Hocam trade mantıpınız kafadan yanlış zaten kaybetmeniz kadar doğal bişey olamazki. Bozdurup eth btc yapmak nedir? Ne zamandır böyle kazanılmış? Bozdurdupunuz an usdt ye geçip beklersiniz yahut usdt olarak çekersiniz. Kar ettiğinizi ancak o zaman anlarsınız. Onun dışındada al sat bile yapıyorsanız bozdurmalarınızda usdtye geçip alımlarda usdt ile yapmıyorsanız sadece abaküsle oynuyor ve aynı parayı öyle çeviriyorsunuz demektir.

...
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
August 11, 2018, 03:22:51 PM

Hodl zaman zaman güzel kâr getiriyor, fakat tuttuğumuz koin-token hakkında ortaya çıkan olumsuz bir gelişmede fiiyat derhal tepeüstü çakıldığından zarardan kaçmanın yolu yok maalesef.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
August 11, 2018, 03:30:35 PM

Zaten bu piyasada sabırlı olmak lazım ama en önemlisi nerde tutucagını nerde dolara geçicegini tahmin etmek sadece kriptoda durmak kaybettiriyor güzel imkanlar geçti hep elimize ama kullanamadık anneler gene haklı cıktı biraz dolar altın alsak daha iyidi zamanında Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
August 11, 2018, 03:37:04 PM

Geçmiş olsun hocam. Hodl ve trade'in doğru zamanda doğru coin ile yapılanı makbuldür zaten. Körü körüne ikisinden de kazanç gelmez. Her doğru proje de iyi fiyatlanacak diye bir şey yok. Sonuçta şans faktörü de çok önemli bu piyasada. Ben mesela geçen sene bir token'den almıştım bir miktar ve trade yapmıcam diye söz verdim kendime. 1 yıldır da tutuyorum, iradem sağlam. Ama tokende hiç hareket olmadı. Hırs yaptım halen tutuyorum bunu. Başka birkaç coin ile de arada trade yapmaya devam ediyorum:)
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
August 11, 2018, 04:01:35 PM

hodl en büyük kraldır. koy kenara bekle illaki günü gelecek. ama hodl edecek coin yada tokeni seçmek mühim olan. kıytırıktan bir shitcoin seçipde ben hodl yaparım diyorsan o hodl içinde patlar paşam Smiley
Cemlik
Member
**

View Profile
August 11, 2018, 04:08:54 PM

Şuan çoğunu topluyolar. Belki 1-2yıl daha düşüş devam eder ve yine toplarlar. Onlar yeterince toplayıp tamam hadi servetimizi katlıyoruz derse boğa gelir Smiley elindeki parayla yüklü  alımlar yapar, çıkışı gören minik balıklar atlar almaya başlar boğa gelir falan filan Smiley çaktırmayı bırak çoğunu topladıkları artık aşikar. Ne kadar süre daha toplarlar bilemeyiz tabii.

...
williamsmith
Full Member

Activity: 476

View Profile
August 11, 2018, 04:59:38 PM

Gelmiş geçmiş olsun hocam, umarım açılan yeni kapıda huzur dolu bir hayata kavuşursunuz ve bir daha dediğiniz gibi yatırım yapmazsınız. Benimde bir miktar ocaktan beri hodl olmak zorunda kaldığım miktar var. Bekledikçe içim darlanıyor ama ihtiyacım olmadığı için o paraya bekliyorum tekrar eski günlerine dönmesini.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: