Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:23:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Forum Kuralları (Resmi Değildir) [Türkçe Çeviri]  (Read 652 times)
vycl87 (OP)
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 18, 2018, 08:52:28 PM
Last edit: October 19, 2018, 09:02:52 AM by vycl87
Merited by taratorly (5), yussuf89 (4), teramit (2), muslol67 (2), kschneezy (2), mhanbostanci (1), bobita (1), gospodin (1)

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşın forum kurallarını sorması üzerine, başka bir arkadaşımız mprep tarafından hazırlanan Resmi Olmayan Bitcointalk Kuralları başlığını gördüm. Türkçe bölümü içinde bir çok arkadaş geniş geniş kuralları bilmediği için çevirisinin faydalı olacağını düşündüm. Baştan şunu söylemek istiyorum çeviri sırasında hata yapmış olabilirim. Bu şekilde hata bulanlar olursa bildirirlerse seve seve düzeltirim bunun dışında orijinal kurallar sayfasını ve EFS üstadın bu bölümde pinli başlıktaki kuralları dikkate almanızı öneririm.

NOT: Alıntı mesajları'da anlayabilmeniz adına Türkçe'ye çevirdim.
NOT: Orijinal başlıktaki bazı madde ve bölümleri çıkardım. (Örneğin 2015 yılında forumda yapılan bir güncelleme hakkında olan bir madde.)
NOT: En altta bölümlerin tanıtımında bilerek Türkçe isimleri yazdım. Örneğin Altcoin Discussion bölümünü Altcoin Tartışmaları olarak çevirdim. Bunu yapma sebebim İngilizce bilgisi az olan insanların Türkçe'ye çevirerek siteyi anlamaya çalışması. Orijinaliyle kıyaslayacak olanlar en başta verdiğim orijinal konudan görebilir.

Bu başlıkta konuların bazıları hakkında bilgim var ancak bazıları hakkında yok. Ben sadece çevirisini yaparak yararlı bir kılavuz haline gelsin istedim. Umarım beğenirsiniz.

NOT: Bu referans/eğitim/bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır ve kuralların tam listesini içermez.

Son zamanlarda, birçok yeni üyenin tüm kuralları bilmediğini, (genellikle) kuralların tamamı yazmadığı için kuralları suçladığını ve yazılı olanların bile seçili panolardaki kullanıcılar tarafından göz ardı edildiğini gördüm. Belki kullanıcılar, forumda olan tüm kuralları listelemeye çalıştığım bu başlığa dikkat eder. Gönderi paylaşılan yerlere (bulabildiğim durumlarda) kaynak sağlayacağım. Kuralların belirli bir sırası yok, en genel olanları en başa yazmaya çalışsam da kuralları buldukça yazdım.

Güncelleme: Aynı zamanda başlık açma kılavuzu ve SSS ekledim. Bu bölümlere ulaşmak için aşağıya doğru devam edin.

Genel Bakış/İçindekiler (gönderinin ilgili bölümüne gitmek için bağlantıya tıklayın):

Forum kuralları
Örnekler/Kuralların açıklanması
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
Başlık kılavuzu
Kaynaklar
Kredi

Açıklamalar:
[1] - aşağıdaki kaynağın numarası ( Kuralların aktarmınından sonra ilgili konuya örnekler ile rakamla aşağıda örneklenmiştir.)
[e] - aşağıdaki kural için daha fazla örnek.
[?] - kuralın geçerliliğinin doğrulanması gerek.

Liste tam olsa da karşılaştıkça yeni kurallar ekleyeceğim. Format, kaynaklar, hatalar, kurallar ve listeden çıkarma konularında önerilere açığım.

Forum Kuralları

1. Sıfır veya düşük değerli, anlamsız veya ilginç olmayan gönderi veya başlık yok. [1][e]

2. Konu dışı gönderi yok.

3. Trolleme yok.

4. Referans kodu (ref linki) spamleri yok. [1]

5. Kullanıcıların reklam görüntülemesini zorunlu kılan linkler yok.

6. Uyarı ve geçerli bir neden olmadan kimlik hırsızlığı veya zararlı yazılım bağlantısı paylaşmak yok. [e]

7. Yalvarmak yok. [5]

8. Fiziksel zarar verme veya ölüm tehditleri yok.

9. Ana panodaki tartışmalar İngilizce olmalı. Diğer dillerde yapılacak olan tartışmalar, uygun olan Yerel panoda yapılmalı.

10. Hiçbir şekilde gömülü NSFW görseli yok. NSFW içeriği, uygun şekilde işaretlenmeli.

11. Yasa dışı borsa sitesine yönlendiren link yok.

12. Birden fazla panoda aynı gönderiyi paylaşmak yok (eğer çevrildiyse yerel dil panolarında yeniden paylaşmak hariç).

13. Çarpmalar, “güncellemeler” 24 saatte bir ile sınırlı.[2]

14. Altcoinlerle ilgili tüm tartışmalar, alternatif kripto para ve bunların alt panolarında yapılmalı. [3][4][e]

15. Forumda altcoin hediyesi yok. [6][e]

16. Döviz borsası panosunda birden fazla aktif satış konusu olmamalı. [3]

17. Satıcı veya alıcının ülkesine yasa dışı olan ürünlerin işlem görmesi yasak. [2]

18. Birden fazla hesap sahibi olmaya ve hesap satışına izin var ancak hesap satışları teşvik edilmiyor.

19. Olası (veya gerçek) dolandırıcılıklar ve güven oyları yönetilmiyor (yönetimin kötüye kullanımı engellemek için).

20. Hesap satışı ve sadece davetle üye olunan site davetlerinde sınırlamalar var. Bkz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=134779.0 [2][?]

21. Eski çarpmalar silinmeli. [2]

22. Altcoin açıklama başlıkları dahil olmak üzere, diğer kullanıcıların başlıklarında reklam vermeye (bunlara madencilik havuzları, hizmetler, borsalar, mağazalar dahil) artık izin verilmiyor. [8]

23. Bir kullanıcının kuralları ihlal edip etmediğine karar verirken, çalışanlar kuralları kendilerine göre yorumlayabilir.[e]

24. Gönderi, sizin açtığınız başlıkta değilse ve gerçekten faydalı değilse, gönderilerde reklama (gönderi alanındaki imzalar dahil) izin verilmiyor.[9][e]

25. Yasaktan (ban) kaçınmaya (hesaplardan biri yasaklandığında hesap oluşturmak veya başka hesap kullanmak) izin verilmiyor.[e]

26. Başlık açıldığında doğru bir şekilde başlatıldıysa yerel başlık kuralları yeterince belirleyici ve izlenmesi gereken forum kurallarıyla çatışmıyor.[e]

27. Yerel panolara çevrilmiş içerik gönderimi yaparken otomatik çeviri araçlarına izin verilmiyor.

28. Forumun yazılımında bulunan bug veya kusurlardan (sonuçları zararsız olsa bile) faydalanmaya izin verilmiyor.

29. Reklam ve flood dahil olmak üzere, istenmeyen PM (özel mesaj) göndermeye izin verilmiyor.

30. Benzer pazar yeri öğeleri birlikte listelenmeli.[2][e]

31. Kullanıcı avatarları, NSFL veya NSFW içeriğine sahip olmamalı, telif haklarını ihlal etmemeli veya başka bir kullanıcı yerine geçmeye çalışmamalıdır.[10]

32. Arka arkaya birden fazla gönderi paylaşmaya (çarpmalar ve başlığı başlatmak için rezerve edilen gönderilen hariç) izin verilmiyor.

33. Kopyalanmış içeriğin paylaşılması yasak.[e]

Örnek (Yukarıdaki Kurallara Ait Örnekler):

1. “SAT SAT SAT”, “Katılıyorum”, “+1”, “Destek”, “Takip ediyorum”, “İlgileniyorum”, “LOL”, “SAHTE”, “GEÇERLİ”, “FAKE” gibi tek kelimeden oluşan gönderiler, küfürden oluşan gönderiler, alıntı piramitleri, gereksiz giriş başlıkları, diğer başlıklarda tartışılan diğer konular gibi gönderiler.

6. Uyarıların açık olması gerek. Örneğin: "MalwareSite.com <------ DİKKAT. Bu zararlı yazılım sitesi -  TIKLAMAYIN". Geçerli neden, Bitcoin cüzdanınızın hackelenmesi ve bu olaydan indirilen dosyanın sorumlu olması olabilir.

14. Bunlar arasında hizmetler, işlemler, tartışmalar, spekülasyonlar, madencilik ve altcoinlerle ilgili diğer içerikler yer alır. Altcoin ve Bitcoin içeriklere izin verilir (ikisi arasında yapılan işlem hariç). Örneğin, “banka transferi için Bitcoin ve Litecoin satın alma” başlık adı genel panoda kalabilir.

15.

Birçok hediye başlığına artık alternatif kripto para bölümünde izin verilmiyor. Bugünden itibaren, bu gibi gönderiler paylaşmak veya bunları cevaplamak, yasaklanma (ban) ile sonuçlanacak.

Özellikle, başlıklarınıza zayıf gönderilerde bulunacak kişilere teşvik vermenize izin verilmiyor. Adreslerini ve kullanıcı adlarını paylaşan kişilere ödeme yapmayı teklif edemezsiniz. Hediyeleri site dışında verebilir ve hediye sayfasını başlıkla bağlayabilirsiniz. Ancak, başlığınıza cevap yazan kişilere bonus veremezsiniz.

23. Bu kuralın amacı, kullanıcıların kurallardaki olası boşluklardan yararlanmalarını veya kuralın ifade ettiği şey yerine birebir anlamını izlemeyi önlemek.

24.

<...>
Genellikle gönderilerin içerisinde reklamlara izin verilmiyor (imza alanı hariç) çünkü reklamlar sinir bozucu ve konunun dışında. Özellikle tüm gönderilerinizin altında reklam veya imza eklemeye izin verilmiyor. Kabul edilse de teşvik edilmeyen geleneksel veda konuşmaları haricinde, imzalar sadece imza alanında kullanılmalı.

Yine de eğer forumu gerçekten önemli ve anlamlı bir şey barındırmak için yayın platformu olarak kullanılıyorsanız, bu iş için satış reklamlarına izin verilir. Bunu yapabilmek için gönderileriniz başlattığınız konuda olmalı ve gönderiler, reklamları önemsiz gösterecek kadar önemli ve uzun olmalı. Eğer aklınızda soru işareti olursa bana sorabilirsiniz.

25. Eğer banlanırsanız (geçici ban veya kalıcı) ve gönderi paylaşmak/PM göndermek için yeni bir hesap açarsanız, bu durum yasaktan kaçma olarak ele alınır. Bu durumda tek istisna, yasak (ban) hakkında Meta bölümünde başlık açmak olacaktır.

26.
Bunlar genelde kendisini yöneten konularla değiştirildi ancak yerel kurallar, moderatörün uygun gördüğü durumlarda uygulanabilir.

30. Bunlar arasında alan adları, yazılım anahtarları ve üyelik davetleri yer alır. Benzer kabul edilen durum, moderatörün durumu ele almasına bağlıdır.

33. Bunlar arasında, diğer kullanıcıların gönderileri veya başlıkları arasında kopyalanmış bölümler veya tamamen kopyalanmış içerikler ve farklı kaynaklardan (diğer internet siteleri gibi) kopyalanarak sizin gibi sunulan içerikler yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

S: Açıkça dolandırıcı olan <dolandırıcının kullanıcı adını buraya yazın> neden yasaklamadığınız (banlamadınız)?
C: Moderatör kötüye kullanımı engellemek adına olası (veya gerçek, karar verecek taraf ben değilim) dolandırma olayları yönetilmez. Eğer bu “dolandırıcı” diyerek banlamaya başlarsak, çelişen fikirlere dayanarak birçok karar vermemiz gerekir.

S: (Olası) FUD, suçlama veya gerçek olmayan bilgileri yönetiyor/siliyor musunuz?

C: Hayır. Tüm bilgileri kontrol edecek ve kaynakların doğruluğunu onaylayacak zamanımız yok. Ayrıca dolandırıcılıklar gibi çelişkili ifadeler ve kötüye kullanım olabilir.

Yine de trollemeye izin verilmiyor. Eğer bir kullanıcı sürekli olarak sorun çıkarmak için sahte ve mantıksız gönderiler paylaşıyorsa (tartışmada olanlar için değil dışarıdan biri için “sahte ve mantıksız” olarak algılanan gönderiler), bu durum trollemedir ve yasaklanmıştır. Bu gibi durumlar, rapor şeklinde detaylı olarak belgelenmelidir (“Trol” diyen binlerce rapor var ancak moderatörlerin her kullanıcının gönderilerini inceleyecek zamanı yok).

S: Biri bana hakaret etti. Neden gönderisini/başlığını silmiyorsunuz?
C: Yapıcı fikirler, bilgi veya önemli ve konu dışı olmayan diğer şeyleri içerdiği sürece, olası hakaretlere (kontrol edecek zaman ve kaynağımız olmadığı için) izin verilir. Örneğin, “salaksın” gibi bir gönderi paylaşmak, anlamlı bir içeriğe sahip olmadığı için silinir. Ancak eğer gönderiniz “Salaksın. Bu hatalı çünkü internet sitesi/başlık/....” gibi bir açıklamaya sahipse genellikle bunlar kabul edilir.

S: DOX'ları silme konusunda ne yapıyorsunuz?

C: Aşağıdaki kurallara uydukları sürece silmiyoruz.

<...>
1. Kişisel bilgiler, sadece Üyeler ve daha üst seviyedekiler tarafından görünen yeni “araştırma” panolarıyla (Dolandırıcılık Suçlaması altında) sınırlandırılmalı. Kişisel bilgiler, kullanıcının kendisinin paylaştığı durumlar haricinde, kullanıcının online kimliğini (kullanıcı adı, e-posta gibi), gerçek kimliğiyle eşleştiren tüm bilgiler olarak kabul edilir. Başka bir kişinin kişisel bilgilerini ve imzalarını, diğer açık alanlarda paylaşmaya izin verilmez.
2. Dox’u silah olarak kullandığınız durumlar dahil olmak üzere, başkasının dox’unu paylaşmanıza izin verilmez. Örneğin, eğer makul işlem şikayetleri yoksa, o kişi dolandırıcı olamaz ve doxları paylaşılamaz.
3. Daha önce olduğu gibi, hükümet/bankacılık sisteminin sır olarak kabul ettiği hiçbir konuya izin verilmez. Bunlar arasında sosyal güvenlik numarası, kredi kartı numarası ve belirli hesap numaraları vardır.
<...>

Bunlar neden silinmez? Çünkü bu gibi doxlar, arama motorları sayesinde kullanıcının herkese açık bilgilerinden oluşur.

S: Bitcointalk hesabı satan birini gördüm. Buna neden izin veriliyor?
C: Bu satışları etkin bir biçimde engelleyemediğimiz için (proxyler, TOR, diğer forumlarda satış gibi), bunu yapmıyoruz. Çünkü aksi durumda kullanıcılara sahte güvenlik hissi vermiş oluruz.

S: Hesabım hackelendi! Ne yapmam gerekiyor?
C: Bu başlığa bakınız: https://bitcointalk.org/index.php?topic=497545.0. Mesajı nasıl imzalayacağınızı bilmiyorsanız, shorena tarafından hazırlanan bu başlığa bakın: https://bitcointalk.org/index.php?topic=990345.0

Aynı zamanda, imzalı mesajları PM ile gönderirken, [kod][/kod] parantezleri şeklinde gönderin. Örneğin;

Code:
-----BAŞLA BITCOIN İMZALI MESAJI-----
Hesabım <hesap adı> hacklendi/kayboldu. Lütfen <e-posta> adresinden e-postayı sıfırlayın. Bugün <tarih>.
-----İMZA BAŞLANGICI-----
<adresi buraya yerleştirin>
<imzayı buraya yerleştirin>
----- BITCOIN İMZALI MESAJIN SONU-----

Adresi gönderdiğim düzenlenmemiş adres: ...
VEYA
Bu adresi PM olarak PM ID#... olan birine gönderdim

Eğer mesajı nasıl imzalayacağınızı bilmiyorsanız ve daha önce anlatılan örnek sizi istemcinizi içermiyorsa, aşağıdaki terimleri kullanarak Google araması yapın: "<bitcoin istemci adını buraya yazın> ile mesajı imzalamak".

S: Güven (Trust) nedir ve nasıl çalışır?
C: Güven (Trust), adından da anlaşılacağı üzere Bitcointalk'un güvene dayanan geri bildirim sistemi. Güven (Trust) sistemi 2 bileşenden oluşuyor: Güven (Trust) listesi ve geri bildirim.

Güven (Trust) listesi, diğer kullanıcılara yaptıkları geri bildirime güvendiğiniz kullanıcıları seçtiğiniz ve güvenin ne kadar derin olduğunu gösteren liste. İster sadece geri bildirimlerine güvenir (Güven derinliğini 0 seçersiniz), hem onların hem güvendikleri kullanıcıların geri bildirimlerine güvenirsiniz (Güven derinliği 1) ve (Güven derinliği 3’e kadar) bu şekilde devam edersiniz. Güvenilir geri bildirim, Pazar Yeri veya Ürünler gibi işlem panellerinde, kullanıcının sol bölümünde sayı olarak gösterilecek.

Geri bildirim sayfası üzerinden diğer kullanıcılara geri bildirimde bulunabilir veya kullanıcı geri bildirimlerini detaylı bir şekilde görebilirsiniz. İlk olarak güvenilir geri bildirim gösterilecek ve güvenilmeyen geri bildirim varsayılan olarak saklanacak. “Değerlendirmeleri göster” linkine tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Son olarak, kullanıcının diğer kullanıcılara bıraktığı geri bildirimi de görebilirsiniz.

Bu yazı, Güven (Trust) sisteminin temellerini içerir. Eğer Güven (Trust) sisteminin derin tanımını ve benim atlamış olabileceğim noktaları öğrenmek istiyorsanız: https://bitcointalk.org/index.php?topic=211858.0. (Daha sonra bu başlığı da çevirebilirim)

S: Neden güven yönetilmiyor?
C: Geri bildirim, dolandırıcılıkla aynı sebepten dolayı yönetilmiyor (saf reklam ve bir kullanıcıya yapılan yüzlerce eş boş/saçma geri bildirim hariç).

S: Forum kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
C: İster VIP olmak için 50 BTC bağışlayabilirsiniz isterseniz de theymos’a PM (özel mesaj) göndererek kullanıcı adınızı değiştirmesini isteyebilirsiniz (bugünlerde bu gibi istekleri nadiren kabul ediyor).

S: VIP/bağışçı için 50/10 BTC mi? Hepiniz çıldırdınız mı?
C: Hayır. Bağışçı veya VIP olan bir kişi genellikle erken dönemde benimsemiş oluyor ve bu sıralamalara sahip olmak, ya baştan beri dahil olduğunuzu ya da Bitcoin topluluğuna katkıda bulunduğunuzu gösteriyor. Yine de yeni, ucuz sıralamaların eklenme olasılığı var.

S: Neden IP adresim banlandı? Bunlar ne?
C: IP adresiniz, kalıcı olan banlanan bir kullanıcı tarafından kullanıldığı için banlanmış olabilir. Merak etmeyin - eğer kısa süre içerisinde çok fazla banlanma olmadıysa IP banları zaman içinde azalır. Eğer banlanmış IP kullanarak kayıt olduysanız, TOR, VPN veya diğer bilinen proksileri kullanıyorsanız, az miktarda ödeme yapmanız gerekebilir. Bu ödeme, spamcileri engellerken geçerli üyelerin kısıtlama olmadan gönderi paylaşmasına izin verir.

S: Hesabın neden banlandı?
C: Büyük ihtimalle kurallardan birine uymadınız. Ban mesajınızı gösterecek şekilde belirtilen e-posta adresine e-posta göndermeyi deneyin.

S: Aktivite nasıl çalışır?
C:
Aktivite numarası şu şekilde belirlenir:
süre = kayıttan itibaren gönderi paylaştığınız iki haftalık süre sayısı
aktivite = dk(süre * 14, gönderi)

Aktivite her saat güncellenir.

Örneğin eğer 14 günlük süre içerisinde 14 gönderi paylaşırsanız, +14 aktivite kazanırsınız.
Eğer 14 günlük süre içerisinde 2 gönderi paylaşırsanız, +2 aktivite kazanırsınız.
Eğer 14 günlük süre içerisinde gönderi paylaşmazsanız, aktivite kazanmazsınız.
Eğer 14 günlük süre içerisinde 15 veya daha gönderi paylaşırsanız, sadece +14 aktivite kazanırsınız.

Aktivite hakkında ek okuma yapmak isterseniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=582736.0 ve https://bitcointalk.org/index.php?topic=2766177.0

Q: Sıralama/üye grupları nasıl çalışır?
C: Aşağıdaki bağlantıya bakın: https://bitcointalk.org/index.php?topic=178608.msg1861412#msg1861412. Eğer gerekli aktivite miktarına sahipseniz ve neden yükselmediğinizi merak ediyorsanız, başlıklara bahsedilen Değer gereksinimlerini gözden kaçırmış olabilirsiniz.

S: Değer nedir ve nasıl çalışır?
C: Aşağıdaki bağlantıya bakın: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0. Sistemin (veya sistemin bir parçasının) nasıl çalıştığını anlamakta zorlanıyorsanız, bağlantıda verilen infografiklere bakın.

S: Gönderime/başlığa nasıl görsel eklerim?
C: İlk olarak görsel barındırma sitesine yükleyin. Google’da arama yapın. Kendinize uygun bir site bulacaksınız. Daha sonra görsele aşağıdaki gibi bağlantı ekleyin:
Kod:

S: Görsel paylaşamıyorum/ekleyemiyorum ve yeni üyeyim. Neden?
C: Kötüye kullanım nedeniyle, gömülü görseller yeni üyeler için etkin değil (bkz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=1172918.0). Jr. Üye olduğunuzda veya az miktarda bir ödeme yaptığınızda görsel paylaşabilirsiniz. Daha fazlası: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2385104.0.

S: Hesabıma ne zaman avatar ekleyebilirim?
C: Hesabınız Tam Üye veya daha yüksek seviyede olunca ekleyebilirsiniz.

S: Neden yeni üyelerden mesaj alamıyorum? / Ben yeni üyeyim ve diğer kullanıcılara PM (özel mesaj) gönderemiyorum.
C: Spamden kaçınma için yeni üyelere giden veya yeni üyelerden gelen mesajlar seçilmeli. Bu işlemi şu şekilde yapabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;sa=pmprefs. Eğer yeni üyeyseniz ve ürün ve/veya hizmet alan/satan kullanıcıya erişemiyorsanız, bu konu hakkında o kullanıcının başlığına yazın.

S: Neden bugün gönderi paylaşmadığım halde “IP adresinizden 360 saniyeden önce son gönderim yapıldı” mesajını alıyorum?
C: Giriş yapmak, PM (özel mesaj) göndermek ve moderatöre gönderiyi tekrar göndermek gönderi paylaşmak olarak sayılır ve bu süre 360 saniye geriyi kapsar. Merak etmeyin: aktivite sayınız arttıkça, 360 saniye sınırı da azalacak.  Aktivitelerinize göre gönderi sınırı hesaplama algoritmasını aşağıdan görebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=237597.msg4131557#msg4131557

S: Mevcut başlıkta moderasyon açabilir miyim?
C: Hayır. Eski başlığı kilitleyin ve “Ek Seçenekler...” bölümün açık olduğu yeni başlık açın.

S: İhtiyacım olmadığında kendi başlıklarımı nasıl silerim/kilitlerim?
C: Gönderilerin üst sağ bölümünde sil butonu var. Eğer kimse görmediyse başlıkları buradan silebilirsiniz. Aksi halde, sol altta yer alan “Başlığı Kilitle” bağlantısına tıklayın.

S: Bir kelimeye nasıl bağlantı ekleyebilirim?
C: Oldukça basit. Aşağıdaki kodu kullanın:

Code:
[url=MyLink.com]Word[/url]

"Word" kısmını istediğiniz kelime grubu/kelime ile değiştirin ve "MyLink.com" bölümünü de istediğiniz bir linkle değiştirin.

S: Neden imzama <link, görsel veya renk> koyamıyorum?
C: Üye sıralamasına göre imza sınırlamaları var:

- Newbie: İmza yok.
- Jr. Member : En fazla 150 karakter
- Member: Linke izin veriliyor. En fazla 4000 karakter
- Full Member: Renklere izin veriliyor.
- Sr. Member: Boyuta izin veriliyor
- Hero/Legendary: Arka plan rengine izin veriliyor

S: Bu forumlardaki taslak özelliği ne?
C: Bir gönderi veya PM (özel mesaj) yazdığınızda ve ön izle seçeneğine tıkladığınızda, gönderiniz Taslak sayfasına kaydedilir. Yanı şey gönderiye tıkladığınızda (“IP adresinizden yapılan en son gönderi 360 saniyeden kısa sürede oldu” gibi bir hata gönderimi engellese bile), PM (özel mesaj) gönderdiğiniz veya gönderiyi düzenlediğinizde de olur.

Şablonlar için https://bitcointalk.org/index.php?action=drafts.

S: Tüm moderatörleri/çalışanları/yöneticileri nerede bulabilirim?
C: Üye arama sayfasına gidin (https://bitcointalk.org/index.php?action=mlist;sa=search), tüm kutulardaki işaretleri kaldırın ve “pozisyona göre Ara” kutusunu işaretleyin. Pano moderatörü, yerel moderatör veya devriyeler (site içerisinde olan yeni üye moderatörleri) arasında arama yapmak istiyorsanız, “Çalışanlar” (tırnak işareti olmadan) araması yapın.  Tüm küresel moderatörleri bulmak için “Küresel Moderatör” araması yapın. Tüm adminleri bulmak için “Admin” araması yapın.

Sahtekar biriyle karşılaşmadığınızdan emin olun: gerçek moderatörlerin “Pozisyon:” alanında (veya kullanıcı adlarının altında ve (“Üye” veya “Kahraman üye” gibi) sıralamalarının üstünde PM gönderirken veya gönderi paylaşırken) Çalışan, Küresel Moderatör veya Admin yazacak. Aynı zamanda adminler ve küresel moderatörler, PM’nin veya gönderinin sol kısmını görüntülediğiniz zaman, yarı renkli coinlere sahip olacak. Adminlerdeki kırmızı iken küresel moderatörlerin açık mavi olacak.

S: <Çalışan üye adı veya sıralama yazın>Rütbe sahipleri ne yapabilir?
C: Farklı rütbelerin erişebileceği farklı moderasyon araçları var. Salty Spitoon alıntısı her şeyi açıklıyor:

<...>

Adminler: sitede aklınıza gelen her şeyi yapabilirler. Ancak hesaplarını silemezler.

Küresel Moderatörler: kalıcı ban, yeni üyeler, silme, tüm bölümlerdeki raporları görme ve değerlendirme ve PM raporlarını görme.

Moderatörler: kendi bölümlerini raporları görme ve yönetme, yeni üyeleri silme

Devriyeciler: temelde moderatör olsalar da sadece yeni üyeler için geçerli moderatör görevlerini yapabilirler.

<...>

S: Başlığıma isim vermeli miyim? / başlıkları isimlendirmenin kuralları var mı?

C: Admin, theymos’un gönderisi bu durumu iyi bir şekilde açıklıyor. Bkz.: https://bitcointalk.org/index.php?topic=102944.0

Başlık kılavuzları

Bölüm: Bitcoin

Bitcoin Tartışması - "Başka yerde olmayan Bitcoin ekosistemi hakkında genel tartışma.. Haberler, Bitcoin topluluğu, yenilikler, genel ortam gibi. Bitcoinle ilgili hizmetlere ait özel tartışmalar diğer bölümlere aittir.”

Yasal (Bitcoin Tartışmasının alt panosu) - Bitcoin şirketleri ile ilgili yasalar (genel), “davalar, şikayetler, düzenleyici eylemler gibi”

Basın (Bitcoin Tartışmasının alt panosu) - Uygun başlık formatında linkleri olan Bitcoin hakkında yayınlanmış makaleler.

Toplantılar (Bitcoin Tartışmasının alt panosu)- Bitcoin ile ilgili toplantılar, konferanslar, tartışmalar ve bu etkinliklerin duyuruları.

Geliştirme ve Teknik Tartışma - "Satoshi’nin Bitcoin istemcisi ve genel Bitcoin ağı hakkında teknik tartışmalar. Üçüncü parti site/istemci, tartışmaya gerek olmayan bug raporları (bunlar için github’ı kullanın) veya destek istekleri olmayacak. "

AlternatMğteif (Geliştirme & Teknik Tartışmanın alt panosu) ve alt panoları - Multibit, Electrum, Armory gibi diğer istemcilerle ilgili tartışmalar ve teknik destek.

Madencilik - Genel Bitcoin madenciliği tartışmaları (alt panolara uymayan tartışmalar).

Madencilik desteği (Madencilik alt panosu) - Madencilik sorunları (teçhizat durmuyor/çalışmıyor, madenci hash yapmıyor), “başlangıç” kılavuzu.

Havuzlar (Madencilik alt panosu) - Bitcoin madencilik havuzu tartışmaları ve bu havuzlarla ilgili duyurular. Olası madencilik kripto parası olarak Bitcoin olan çoklu havuzlar dahil edilebilir.

Madencilik yazılımları (madenciler) (Madencilik alt panosu) - Bitcoin madencilik yazılımıyla ilgili tartışmalar ve duyurular.

Donanım (Madencilik alt panosu) - Bitcoin madencilik donanımı ve yeni donanımlarla ilgili duyurular. İşlem yok.

Madencilik spekülasyonları (Madencilik alt panosu) - Madencilik donanımı (teçhizatlar ilgili), zorluk (artma/azalma tahminleri), karlılık (bu teçhizat karlı mı, elektrik fiyatı böyleyken madencilik yapmalı mıyım) ile ilgili spekülasyonlar

Teknik Destek -  Satoshi'nin Bitcoin istemcisiyle (bitcoin-qt, bitcoind) ile ilgili problemler, sorunlar. Diğer istemcilerle ilgili sorunlar, alternatif istemci panosunda yer almalı.

Proje Geliştirme - Bitcoin ve ilgili projelerin organizasyonu (site, henüz geliştirilmemiş/geliştirilen yazılım), bounty kampanyaları, reklamlar burada yer almalı. İşe alım olmasa da “partner arıyoruz” başlıkları burada yer almalı.

Bölüm: Ekonomi

Ekonomi - Genel ekonomi tartışmaları: Bitcoin ve yasal paralar dahil.

Spekülasyon (Ekonomi alt panosu) - bitcoin fiyatı, tahminleri hakkında spekülasyonlar.

Pazar yeri - Diğer bölümlere uymayan, Bitcoin ile ilgili iş/işlem başlıkları..

Ürünler (Pazar yeri alt panosu) - Bitcoin için forumda yer alan fiziksel ürünler. Eğer başka sitelerde ürün satıyorsanız (online mağaza gibi), bu ürünlerin yeri burası değil.

Koleksiyon (Ürünler alt panosu) - Fiziksel olarak koleksiyonu yapılabilen ürünler (Panonun alt metinlerinde yazdığı gibi “fiziksel Bitcoin coinleri dahil”). Eğer başka sitelerde koleksiyon ürünü satıyorsanız (online mağaza gibi), bu ürünlerin yeri burası değil.

Dijital ürünler (Ürünler alt panosu) - Bitcoin için forumda yer alan dijital ürünler (davetiye ve hesaplar hariç). Eğer başka sitelerde ürün satıyorsanız (online mağaza gibi), bu ürünlerin yeri burası değil.

Davetiyeler ve Hesaplar (Dijital ürünler alt panosu) - Site davetiyeleri ve hesapları. Eğer başka sitelerde hesap satıyorsanız (online mağaza gibi), bunların yeri burası değil.

Bilgisayar donanımı (Ürünler alt panosu) - Bitcoin için forumda yer alan madencilik donanımı. Eğer başka sitelerde ürün satıyorsanız (online mağaza gibi), bu ürünlerin yeri burası değil.

Hizmetler (Ürünlerin alt panosu) - Bitcoin için forumda sağlanan/talep edilen hizmetler. Eğer başka sitelerde hizmet sağlıyorsanız/talep ediyorsanız (barındırma sitesi gibi), bunların yeri burası değil.

Döviz (Pazar yeri alt panosu) -  Diğer yasal paraları kullanarak Bitcoin alma/satma.

Kumar (Pazar yeri alt panosu) - Kumar ve kumar gibi olan çok riskli “yatırımlar” (HYI, piramit şemaları gibi)

Oyunlar ve turlar (Kumar alt panosu) - "Tablo oyunları, forum tabanlı oyunlar ve diğer sitelerde yer alan bireysel tur/oyunların tartışması." Tüm Bitcoin hediyeleri, çekilişleri ve yarışmaları da burada yer alacak.

Yatırımcı tabanlı oyunlar (Kumar alt panosu)
- "Ana faktörün yeni “yatırımcıların” oyuna katılıp katılmayacağı olan oyunlar. Aynı zamanda makul pazar oranlarının çok ötesinde APY olan Bitcoin ile adlandırılan yatırım ürünleri. “Bunlar arasında ponzi, HYIP ve diğer “yatırım yap ve yarın tonlarca para kazan” türü siteler de var.

Kumar tartışmaları (Kumar alt panosu) - Oyun ve hizmetlerden ayrı olan spor oyunları e diğer kumarla ilgili konulların tartışma alanı. ".

Borç verme (Pazar yeri alt panosu) - "BTC borç verin veya BTC olarak borç alın." Bunlar arasında bireysel borçlar ve şirket borçları da var.

Uzun dönemli teklifler (Borç verme alt panosu) - "Vadeli hesaplar dahil olmak üzere uzun dönemli BTC borç verme veya borç alma teklifleri. "

Tahviller (Pazar yeri alt panosu) - "Bu bölüm, bireysel Bitcoin bonoları, hisseleri gibi konuları içerir."

Açık arttırmalar (Pazar yeri alt panosu) - "Açık arttırmalar bu bölüme eklenebilir. Bu bölümde yer alan konular ve cevaplar değiştirilemez veya silinemez. "

Hizmet duyuruları (Pazar yeri alt panosu) - "Yeni hizmetler ve mevcut hizmetler hakkında önemli bilgiler. Sadece hizmetinizin reklamını yapmak için çok sayıda “duyuru” oluşturmayın.” Tüm Bitcoin hizmet internet sitesi duyuruları burada yer almalı.

Mikro Kazançlar (Hizmet duyuruları alt panosu) - "Vanalar, rotatörler, web tabanlı oyunlar ve ağırlıklı olarak reklam ve/veya mikro ödemelere dayanan diğer hizmetler." Bunlar arasında az miktarda Bitcoin ödemesi yapan siteleri de içerir.

Hizmet Tartışması (Pazar yeri alt panosu) - "Belirli Bitcoin hizmetleri veya tüm Bitcoin hizmetleri hakkında yorumlar ve sorular." Bunlar arasına Bitcoin sitesi tartışmaları (hem belirli siteler hem genel), bu sitelerin teknik sorunları (API çalışmıyor gibi) içeren tartışmalar olabilir.

Web Cüzdanları (Hizmet Tartışması alt panosu) - "Online cüzdanlar hakkında tartışmalar.". Bunlar arasında Blockchain.info gibi istemci tarafı Javascript tabanlı cüzdanlar ve Coinbase gibi cüzdan şeklinde davranan borsalar var.

Borsalar (Hizmet Tartışması alt panosu) - "Belirli borsalar, Bitcoin ATMleri ve Bitcoin banka kartları hakkında tartışmalar. “. Bitcoin vurgusu - borsalarda altcoin sorunlarıyla ilgili tartışmalar buraya ait değil.

İşlem Tartışmaları -  "Bitcoin ile işlem yapma tartışmaları. En iyi işlem çiftleri, teslimat yöntemleri gibi”. Belirli site ve borsa tartışmaları buraya ait değil. Eğer işlem yapma konusunda sorun yaşıyorsanız ya da madenciyi belirli bir yere göndermenin en iyi yolunu öğrenmek istiyorsanız, bu bölümü kullanabilirsiniz.

Bölüm: Diğer

Politika ve Topluluk - Bitcoin ilgili olan veya olmayan politika ve dünyada olan olaylar hakkında tartışmalar.

Yeni Başlayanlar ve Yardım - “ASICS nedir”, satoshi kimdir“ ve “madencilik nedir” gibi tüm ilkel sorular (bizim gibi pro olmak için  ).

Konu dışı - "Bitcoincileri ilgilendirebilecek diğer konular."

Ciddi tartışmalar - "Daha ciddi tartışmalar. Her türlü reklam yasak. Gereksiz gönderiler yasak. “. Diğer ana bölüm panolarının aksine, burada altcoinler hakkında konuşabilirsiniz. Bu panoda gönderi paylaşmak için Jr. Üye olmanız gerekir. Bu panoda yer alan gönderiler, gönderi sayınızı arttırmayacak.

Fil Dişi Kule (Ciddi tartışmalar alt panosu) - "Daha da ciddi tartışmalar. [Tam] Üyeler ve üstü için. Her türlü reklam yasak. Gereksiz gönderiler yasak.” Altcoin içeriği konusunda Ciddi tartışmalarla aynı. Bu panodaki gönderiler, gönderi sayınızı arttırmak veya aktivite olarak sayılmaz.

Bölüm: Alternatif kripto paralar

Altcoin Tartışmaları  - "Bitcoin harici diğer kripto paralarla ilgili tartışmalar. Diğer paraların Bitcoin ile “ilişkisi”, bu paraların diğer kategorilere uygun olmasına neden olabilir.  “. Jenerik coin tartışma başlıkları veya altcoin fiyatları hakkında tartışmalar buraya ait değil.

Duyurular (Altcoinler) - Altcoin duyuruları, jenerik (duyuru gibi) coin tartışma başlıkları.

Tokenler (Altcoinler) (Duyurular (Altcoinler) alt panosu) - Altcoin token (çalışmak için diğer altcoinin altyapısına dayanan altcoin varlığı) duyuruları, jenerik (duyuru benzeri) token tartışma başlıkları.

Madencilik (Altcoinler) - Altcoin madencilik tartışmaları. Bunlar arasında PoW madenciliği, PoS elde tutma, diğer madencilik benzeri aktivitelerle (özel cihazlar, yazılım, arıza giderme gibi) ilgili tartışmalar yer alır.

Havuzlar (Altcoinler) (Madencilik (Altcoinler) alt panosu) - Altcoin madencilik havuzu tartışmaları ve duyuruları.

Pazar yeri (Altcoinler) -  Altcoinlerle ilgili veya altcoinler için satılan forum için ürün ve hizmet satışı.

Bountyler (Altcoinler) (Pazar Yeri (Altcoinler) alt panosu) -  "Altcoin bounty ve reklam kampanyaları". Bountyler, reklam kampanyaları, harici hediyelerle ilgili duyurular (Bitcointalk üzerinde gönderim gerektirmeyen) ve diğer benzer başlıklar bu bölüme ait. Bu kampanyalar/hizmetlerle ilgili tartışmalar bu bölüme ait değil.

Hizmet Duyuruları (Altcoinler) (Pazar Yeri (Altcoinler) alt panosu) - Doğrudan altcoinlerle ilgili veya altcoin kabul eden harici hizmet duyuruları.

Hizmet Tartışmaları (Altcoinler) (Pazar yeri (Altcoinler) alt panosu) - Altcoin hizmetleriyle ilgili tartışmalar (harici ve forum içi). Bunlar bounty tartışmalarını da içerir.

Spekülasyonlar (Altcoinler) - Altcoin fiyatlarıyla ilgili tartışmalar. Bunlar portföy (“hangi altcoinleri tutuyorsunuz?”), fiyat tahminleri (“X coin haftaya $10 olacak mı?” veya “neden coin fiyatı bu kadar düşük?”) ve genel spekülasyonlar (“altcoin pazarları çöküyor mu?”) tartışmalarını içerir.

Bölüm: Yerel

Tüm Yerel Panolar - İlgili dilde gerçekleşen genel tartışmalar. Çevrilmiş coin duyurusu eklemek, kendi bölümündeki dille sınırlıdır (diğer bir deyişle alt panoları olan ana pano).
1715030631
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030631
Reply with quote  #2

1715030631
Report to moderator
1715030631
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030631
Reply with quote  #2

1715030631
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 20, 2018, 06:42:05 PM
Last edit: October 20, 2018, 06:59:55 PM by vycl87

Son günlerde forumda ban sayısı kampanya katılımına atılan mesajlar yüzünden artış gösterdi.

Bu konuyla ilgili de mprep yine bir post atmış.

Anyone posting info from their bounty application (usernames, addresses, etc.) or anything alongside the lines of "joined X", "looking forward to getting X", "thanks for the opportunity", "filled out form", "signed up for X", "applied", "following / liked / retweeted X" when such data is not required or the requirement is against the forum's rules risk having their account banned. These are extremely low quality posts that generate massive amounts of spam, drowning out any legitimate discussion these threads may posses.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2284371.0

Bounty uygulamalarında (kullanıcı adı, adres vb.) katılımı sırasında "katıldım x" "X'i almayı dört gözle bekliyorum", "bu fırsat için teşekkürler", "formu doldurdum", "X için başvuru yaptım", "başvurdum", "takip ettim/ beğendim/ retweetledim" tarzı gönderiler gerekmediği zamanlarda atılması halinde hesabın banlanma riski vardır. Bunlar, büyük miktarda spam oluşturan ve bu konuların sahip olabileceği herhangi bir tartışmayı etkileyerek boğacak son derece düşük kaliteli yayınlardır.

Yani kısaca bounty kampanyalarında gerekli olmadıkça ve gereksiz yere basit yukarıdaki tarzda yer alan ifadeler ban sebebi olarak görülmektedir deniyor.

sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
October 20, 2018, 07:46:50 PM

Son günlerde forumda ban sayısı kampanya katılımına atılan mesajlar yüzünden artış gösterdi.

Anyone posting info from their bounty application (usernames, addresses, etc.) or anything alongside the lines of "joined X", "looking forward to getting X", "thanks for the opportunity", "filled out form", "signed up for X", "applied", "following / liked / retweeted X" when such data is not required or the requirement is against the forum's rules risk having their account banned. These are extremely low quality posts that generate massive amounts of spam, drowning out any legitimate discussion these threads may posses.

Bounty uygulamalarında (kullanıcı adı, adres vb.) katılımı sırasında "katıldım x" "X'i almayı dört gözle bekliyorum", "bu fırsat için teşekkürler", "formu doldurdum", "X için başvuru yaptım", "başvurdum", "takip ettim/ beğendim/ retweetledim" tarzı gönderiler gerekmediği zamanlarda atılması halinde hesabın banlanma riski vardır. Bunlar, büyük miktarda spam oluşturan ve bu konuların sahip olabileceği herhangi bir tartışmayı etkileyerek boğacak son derece düşük kaliteli yayınlardır.

Yani kısaca bounty kampanyalarında gerekli olmadıkça ve gereksiz yere basit yukarıdaki tarzda yer alan ifadeler ban sebebi olarak görülmektedir deniyor.

Bu kuralı çevirmeniz gerçekten iyi olmuş. Tanıdığım bir çok kişi bu kural yüzünden kısa süreli yasaklama cezası aldılar. Umarım okuyan arkadaşlar dikkatli olurlar.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
October 21, 2018, 10:51:57 AM

çok büyük bir emek yatıyor bu başlıkta. ben orijinalini okurken bile içim geçiyor. hatta zamanında 3-5 günde parça parça okuyarak tamamını olmasa bile büyük bir çoğunluğunu okumuştum. arkadaş üşenmemiş baştan sona kadar okuyup bir de çevirmiş. helal olsun hocam. türkçesini okumak bile eziyet Grin Grin

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 21, 2018, 11:28:22 AM

Bu kuralı çevirmeniz gerçekten iyi olmuş. Tanıdığım bir çok kişi bu kural yüzünden kısa süreli yasaklama cezası aldılar. Umarım okuyan arkadaşlar dikkatli olurlar.

Maalesef kalıcı ban yiyenlerde oldu. Ve adminler bu durumu ciddiye alıyor. Bu nedenle dikkat etmek lazım.

çok büyük bir emek yatıyor bu başlıkta. ben orijinalini okurken bile içim geçiyor. hatta zamanında 3-5 günde parça parça okuyarak tamamını olmasa bile büyük bir çoğunluğunu okumuştum. arkadaş üşenmemiş baştan sona kadar okuyup bir de çevirmiş. helal olsun hocam. türkçesini okumak bile eziyet Grin Grin

Faydalı olduysam ne mutlu.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 21, 2018, 12:05:29 PM

Eline sağlık ben kurallara uymaya özen göstermeye çalışırım mutlaka burada da işime yaracak olanlar vardır yarısını okudum ama detaylar biraz daha zamanımı alacak vakit bulduğumda tekrar bakacağım. Aslında çoğu burada yazılan çoğu kuralı okumak gerekmiyor forumun yapısına uygun hareket etmek yeterli olacaktır ama ne yazık ki forumu başka yerlere benzetmeye çalışanlar her daim kural dışılık davranışlarda bulunabiliyor onların da okuması iyi olur sonuç olarak her forumun kendine has benzersizliği vardır böyle kalması da daha iyidir.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
October 21, 2018, 06:07:55 PM

faydalı bir arşiv olmuş. ellerine sağlık hocam özellikle yeni katılan arkadaşlar için iyi olmuş
nelliella
Jr. Member
*

Activity: 79
Merit: 3

View Profile
October 23, 2018, 07:22:24 AM

Elinize sağlık yeni başlayan birisi olarak kuralları tam anlamıyla öğrenmek istiyordum ve sayenizde bilgi sahibi oldum.

──────────            FOOBEE             ──────────
──────THE WORLDS FIRST SOCIAL UTILITY CRYPTO  ──────────
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 23, 2018, 11:44:42 AM

Son günlerde açılan en faydalı başlık olmuş, bazen insanlar durduk yere banlanınca şaşırıyor neden banlandım diye. Arkadaşımız emek vermiş, uzun uzun hepsini çevirmiş elinize sağlık. Her platformun kuralları vardır ve bunlara uymamız gerekiyor.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 23, 2018, 04:43:59 PM

Özellikle imzalara yeni giren arkadaşlara soruyorum; bu proof of mesajlarının banlanması olayından sonra bile hala ödül yöneticileri imza için dahi ısrarla bunu istiyorlar. O durumda ne yapıyorsunuz?

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
October 23, 2018, 06:11:37 PM

Özellikle imzalara yeni giren arkadaşlara soruyorum; bu proof of mesajlarının banlanması olayından sonra bile hala ödül yöneticileri imza için dahi ısrarla bunu istiyorlar. O durumda ne yapıyorsunuz?

Kurallara göre yönetici bunu şart koşuyorsa sıkıntı yok diye biiliyorum. Yine de forum adminlerine konuyu sormak lazım. Yani yönetici proof postunu zorunlu kılıyorsa atılmasında sıkıntı yok. Zorunlu olmayan durumlarda ceza ya da ban uygulanıyor.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
October 24, 2018, 11:11:41 AM

Kurallara göre yönetici bunu şart koşuyorsa sıkıntı yok diye biiliyorum. Yine de forum adminlerine konuyu sormak lazım. Yani yönetici proof postunu zorunlu kılıyorsa atılmasında sıkıntı yok. Zorunlu olmayan durumlarda ceza ya da ban uygulanıyor.
Sorunun tam cevabını mprep burda yazmış. Çevirip konuya eklerseniz merak eden arkadaşlar açısından baya faydalı olur.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3953664.msg37702167#msg37702167
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
October 24, 2018, 12:11:39 PM

Cok guzel bir yazi olmus tesekkurler geecwkten eline saglik, kurallara uymak lazim tabiki heryerde gecerli bir durum bu neticede yazilarin dwvamini bekliyorum kendi adima
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
October 25, 2018, 07:34:07 PM

zaman ayırıp uğraştığın için çok teşekkür ederim, son dönemde uğraşılmış ve emek harcanmış en güzel konulardan birisi, inşallah başlık yukarı sabitlenir ve herkes tarafından gerektiğinde kullanılır.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
October 25, 2018, 10:42:11 PM

Kurallarla ilgili birçok sorunlar karşılaşan bizim millet için yerinde ve yararlı bir paylaşım olmuş. birçok arkadaş bu basit kurallara yeterinde hakim olmadığı için ban yediler. Bu saatten sonra hep birlikte daha dikkatli oluruz umarım.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 11, 2018, 02:20:33 PM

bayaa kapsamlı ve uzun emeklerle oluşmuş bir yazı olmuş emeklerinize sağlık. bilmediğim de üç beş şeyi öğrenmeme vesile oldu bu başlık.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 12, 2018, 09:24:31 PM

Hocam ne guzel komple cevirmissin ama biz millet olarak okumayiz. Simdi birileri bunlari okumak yerine bunla ilgili sorular sorar ama keske daha cok okusakta su kripto dunyasindan biraz para kirpsak . Elinize emeginize saglik kendi adima cok faydasi oldu.
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 05:25:28 AM

Elinize sağlık hepsini okuyamadım ama alıntı yapmak yasak değilmiş bunu öğrendim
vycl87 (OP)
Hero Member

View Profile
November 13, 2018, 06:19:53 AM

Elinize sağlık hepsini okuyamadım ama alıntı yapmak yasak değilmiş bunu öğrendim

Aksine alıntı yapmak önerilen bir şey. Böylece yazdığınız şeyin ne ile bağlantılı olduğunu ve ne demek istenildiği daha iyi anlaşılıyor.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
February 05, 2019, 12:25:21 PM

Güzel ve toparlayıcı olmuş. Bazen bilinen şeyler bile unutuluyor. İngilizce takibini de herkesin yapamayacağı aşikar. Güncellemeleri takip ederseniz çok daha güzel olur.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: