Bitcoin Forum
May 06, 2024, 03:52:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye’de Faaliyet Gösteren Kripto Borsalarının Listesi  (Read 2246 times)
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
January 27, 2019, 06:54:42 AM

Aktifbank iştiraki olayına takıldım biraz. Bu ne zamandan beri aktif ve kullanan memnun olan var mı acaba? Aktifbank ayarında bir yapı iştiraki tesadüfen bu işi yapıyor olamaz... İnceleyeceğim.

Borsaları henüz aktif değil trade açısından. Sadece üye olup verify olabiliyosun para yatırıp çekebiliyosun ama trade henüz kapalı.
Bankaya mevduat çekmek açısından bile yararlı bir kanal. Sonuçta aktifbankla çalışan borsalar var, onların mevduatları iştahlarını kabartmış olabilir.
Diğer bir bakış açısı benim daha yüksek ihtimal verdiğim. Aktifbank görevlendirilmiş bile olabilir. Şu şu özelliklerde güvenlik seviyesinde borsa açın, 1 yıla kadar lisans olayı getirecez siz bu lisans standartlarını karşılayın ihya olun gibisinden. Passoligi de bunlar almadı mı? PAssolig diye bişey için ihaleye çıkıldı , hop aktifbank ben burdayım dedi girdi aldı. İktidara yakın olduğu için ileriye dönük sinsilik de vardır zannımca.
1715010761
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715010761
Reply with quote  #2

1715010761
Report to moderator
1715010761
Hero Member
*

Ignore
1715010761
Reply with quote  #2

1715010761
Report to moderator
1715010761
Hero Member
*

Ignore
1715010761
Reply with quote  #2

1715010761
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715010761
Hero Member
*

Ignore
1715010761
Reply with quote  #2

1715010761
Report to moderator
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
January 27, 2019, 09:57:04 AM

http://bicoin.com.tr/

bu site alt resme dikkat farkı bulana 10 btc hediye., Grin Grin

https://imgur.com/a/3nXN6oW

https://resmim.net/f/XMc511.png

Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
January 27, 2019, 11:13:10 AM

Fotolar 2 leme oldugu gibi soyadlarda ikileme seklinde  Cheesy

Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 27, 2019, 06:03:24 PM
Last edit: January 27, 2019, 06:20:36 PM by Lifekeeper

Guzel haber, Bitmatrix ilk basamak komisyon oranini %0.26 dan %0.20 ye indirmis. En ust basamak %0.15.

30 Ocakta aciliyormus.

coinito
Member
**

View Profile
January 27, 2019, 09:08:55 PM

Guzel haber, Bitmatrix ilk basamak komisyon oranini %0.26 dan %0.20 ye indirmis. En ust basamak %0.15.

30 Ocakta aciliyormus.

Bu oranlara kdv dahil değil.

%0.20+kdv = %0.23
%0.15+kdv= %0.177

Fyi. Bu oranlar daha da iner zannımca. indirmeleri gerekir yoksa tek heyecanlanan lifekeeper olur.

coinito
Member
**

View Profile
January 27, 2019, 09:13:33 PM

Aktifbank iştiraki olayına takıldım biraz. Bu ne zamandan beri aktif ve kullanan memnun olan var mı acaba? Aktifbank ayarında bir yapı iştiraki tesadüfen bu işi yapıyor olamaz... İnceleyeceğim.

Borsaları henüz aktif değil trade açısından. Sadece üye olup verify olabiliyosun para yatırıp çekebiliyosun ama trade henüz kapalı.
Bankaya mevduat çekmek açısından bile yararlı bir kanal. Sonuçta aktifbankla çalışan borsalar var, onların mevduatları iştahlarını kabartmış olabilir.
Diğer bir bakış açısı benim daha yüksek ihtimal verdiğim. Aktifbank görevlendirilmiş bile olabilir. Şu şu özelliklerde güvenlik seviyesinde borsa açın, 1 yıla kadar lisans olayı getirecez siz bu lisans standartlarını karşılayın ihya olun gibisinden. Passoligi de bunlar almadı mı? PAssolig diye bişey için ihaleye çıkıldı , hop aktifbank ben burdayım dedi girdi aldı. İktidara yakın olduğu için ileriye dönük sinsilik de vardır zannımca.

Bir hatırlatma yapmak istiyorum devamını siz getiriniz.

Hazine ve EKonomi Bakanımız Sayın Berat Albayrak hazretlerinin siyaset öncesi profesyonel hayatındaki işini hatırlıyor musunuz? Çalık Holding CEO'luğu.
Peki Çalık Holdingin bankasının adı neydi? Aktifbank. Hımm... Ekonomi bakanımızın eskiden CEO'luğunu yaptığı holding bankası olan Aktifbank kriptopara borsası açıyor. Henüz regüle olmamış piyasaya giriş yapıyor. Hımm.. Ampul yanmıştır umarım? Pastadan payını istiyor reis.

Lisans geliyo lisans ya lele ya lele. Hem de bitmatrix ile geliyo ya le lel li.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 27, 2019, 09:41:07 PM
Last edit: January 27, 2019, 10:25:45 PM by Lifekeeper

Bir hatırlatma yapmak istiyorum devamını siz getiriniz.

Hazine ve EKonomi Bakanımız Sayın Berat Albayrak hazretlerinin siyaset öncesi profesyonel hayatındaki işini hatırlıyor musunuz? Çalık Holding CEO'luğu.
Peki Çalık Holdingin bankasının adı neydi? Aktifbank. Hımm... Ekonomi bakanımızın eskiden CEO'luğunu yaptığı holding bankası olan Aktifbank kriptopara borsası açıyor. Henüz regüle olmamış piyasaya giriş yapıyor. Hımm.. Ampul yanmıştır umarım? Pastadan payını istiyor reis.

Lisans geliyo lisans ya lele ya lele. Hem de bitmatrix ile geliyo ya le lel li.

Evet aynen katiliyorum Cheesy Pastadan pay degil pastanin tamamini istiyor sanirim, Yakinda Bitmatrix harici tum borsalar bir kanun hukmunde kararname ile 1 gecede kapanirsa sasirmamak lazim Smiley Olmaz olmaz demeyin, malum nelere olmaz dedik de bugun hepsi oldu.....

coinito
Member
**

View Profile
January 28, 2019, 01:17:28 AM

Birde örnek kullanan varmı bilmiyorum o zaman sitenin arayüzü farklı idi haziran ve temmuz ayında vebitcoin üye olayım dedim bir türlü üye bile olamadım. Grin
hatta bilgisayarda 6 ayrı web browser var hepsinde sadece isim soyisim mail tel gir arkadaş onları giriyorum bir türlü üye olamayınca vazgeçtim hatta sonra şöyle dedim şimdi siteye giremiyoruz üye olsak coin yollasak birde hiç giremesek ne olacak ve vazgeçtim o gün. Grin

Vebitcoin benim en cok kullandigim borsa desem yeridir, hatta gunluk TL cekim limiti 50.000 TL gibi gorece kucuk bir miktar olmasa hacmim dahada artacak. Tavsiye edermiyim, islemsel olarak sorunsuz kullaniyorum ama guvenlik acisindan tabiki ilk 4 ana borsa kadar guvenmiyorum henuz. Ben riske giriyorum karsiligini aliyorum suana kadar. Yarin ne olur onu bilemeyiz tabiki. Islemsel olarak tavsiye edermiyim? Kesinlikle ederim, islemler gercek ve 0 bot var (BTCTurk, Paribu , Koinim ve koineks te bile bot var), emirlerin %100 u gercek, siz bir emir girince pat diye sizin ustunuze giren baska bir bot emri olmuyor, eger emir giriliyorsa o kesin gercek emir, bunu hissediyorsunuz. Guvenilirlik acisindan tavsiye edermiyim? Evet de diyemem, hayirda diyemem. Hayir dersem bugune kadar yaptigim bilmem kac milyonluk isleme haksizlik etmis olurum, ama Evet diyipte daha sonra vebal altinda kalmakta istemem. Aktif olarak kullandigim icin goruslerim bu sekilde, umarim iyi kotu birilerine faydasi dokunur. Tekrar hatirlatmakta fayda var, herkesin riski kendine. Dedigim gibi ilk 4 borsanin yeri ayri guvenlik acisindan, en azindan benim gozumde.

Vebitcoin kullanıyorum demişsin hocam ben de deneyeyim dedim ama bu ne kadar kullanışsız bir borsa. Alış satış sayfası refresh ettikçe yamuluyor. ETH cüzdan oluşturayım dedim hata veriyor. Sayfalar yarı Türkçe yarı ingilizce. Valla işleyişi tecrübe edemedim ama acayip amatör bir görüntüsü var ne yalan söyleyim.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 28, 2019, 01:37:01 AM

Kullanmaya alismak zaman aliyor acikcasi, evet sagi solu dandik, bazi yerleri ingilizce bazilari turkce , evet bazen ilk cuzdan olustururken hata veriyor, 5-10 defa deneyince oluyor yada relog yapinca refresh yapinca filan, sebebi ne bilmiyorum ama eninde sonunda adres olusuyor, zaten 1 defa olusunca bir daha isin kalmiyor o kisimla. "Refresh yapinca alis satis sayfasi yamuluyor" kismini tam anlamadim cunku bende bu sorun olusmuyor ama diger konularda hemfikirim.

Benimde zaten ilk 4 borsa gibi guvenememin sebepleride bunlar, biraz langir lungur bir borsa goruntusu var, oda olmasa zaten 1. siraya koyacam Cheesy. Dedigim gibi ilk 4 borsanin kulvari guven acisindan bundan farkli AMA kullanmaya alisinca sorunsuz kullaniliyor, en cok sevdigim yaniysa 0 bot. Neyse o. Ben pek limit order kullanmiyorum, istedigim fiyati gorunce alip satiyorum ve isleyisde sorun yasamiyorum, zaten dedigim gibi en cok hacim yaptigim borsada sanirim burasi. Ama dedigim gibi herkesin kendi riski, cok abartmadan yavas yavas deneyip kendiniz test etmenizde fayda var.

bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
January 28, 2019, 12:34:31 PM

Birde örnek kullanan varmı bilmiyorum o zaman sitenin arayüzü farklı idi haziran ve temmuz ayında vebitcoin üye olayım dedim bir türlü üye bile olamadım. Grin
hatta bilgisayarda 6 ayrı web browser var hepsinde sadece isim soyisim mail tel gir arkadaş onları giriyorum bir türlü üye olamayınca vazgeçtim hatta sonra şöyle dedim şimdi siteye giremiyoruz üye olsak coin yollasak birde hiç giremesek ne olacak ve vazgeçtim o gün. Grin

Vebitcoin benim en cok kullandigim borsa desem yeridir, hatta gunluk TL cekim limiti 50.000 TL gibi gorece kucuk bir miktar olmasa hacmim dahada artacak. Tavsiye edermiyim, islemsel olarak sorunsuz kullaniyorum ama guvenlik acisindan tabiki ilk 4 ana borsa kadar guvenmiyorum henuz. Ben riske giriyorum karsiligini aliyorum suana kadar. Yarin ne olur onu bilemeyiz tabiki. Islemsel olarak tavsiye edermiyim? Kesinlikle ederim, islemler gercek ve 0 bot var (BTCTurk, Paribu , Koinim ve koineks te bile bot var), emirlerin %100 u gercek, siz bir emir girince pat diye sizin ustunuze giren baska bir bot emri olmuyor, eger emir giriliyorsa o kesin gercek emir, bunu hissediyorsunuz. Guvenilirlik acisindan tavsiye edermiyim? Evet de diyemem, hayirda diyemem. Hayir dersem bugune kadar yaptigim bilmem kac milyonluk isleme haksizlik etmis olurum, ama Evet diyipte daha sonra vebal altinda kalmakta istemem. Aktif olarak kullandigim icin goruslerim bu sekilde, umarim iyi kotu birilerine faydasi dokunur. Tekrar hatirlatmakta fayda var, herkesin riski kendine. Dedigim gibi ilk 4 borsanin yeri ayri guvenlik acisindan, en azindan benim gozumde.

Paribu da bot yok...

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 28, 2019, 09:24:16 PM

Paribu da bot yok...

Var

Teksastony
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
January 29, 2019, 01:20:26 AM

Yabancı bir borsa ceosu olan arkadaşım geçen gün bahsetmişti. Türkiye'de farklı işler yapıyor. Yabancı bankalarda sorun yaşıyor. Aktifbank ile görüşmüş. Bizde hesap açabilirsin. Biz kripto dostu olacağız demişler. Bende yok ya, Türkiye'de şimdilik öyle banka çıkmaz. Benim iki banka hesabımı kapattı inanma dedim. Tekrar görüşmüş ve benim başıma gelenlerin onun da başına gelebilme ihtimalini söylemiş. Banka da sorun yok demiş. Hatta eleman bir hafta on güne gelip. Hesap işlerini halledecek.

Burdan hareketle, işin bir tarafında olabilirler. İhtimal verebilirim.

Hacimli borsaların komisyonları yüksek, komisyonu düşük olanların da hacmi yok. Kısır döngü gibi bir süredir.

Liste oluşturanların emeklerine sağlık.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 29, 2019, 04:41:59 AM

Hadi insallah dedikleri gibi kripto dostu olurlarda islerimiz kolaylasir biraz

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
January 29, 2019, 06:43:13 AM

Bir borsada bot yok diyorsanız ve bundan kesin eminseniz o borsanın API'ı yoktur dolayısıyla mobil uygulaması yoktur.  Eğer API'ı varsa ve borsa bunu kullanmanıza izin veriyorsa, borsada bot yok demeniz hatalıdır. API anahtarı alan herkes bot çalıştırabilir. Yazılım bilen herkes kendine bot yazabilir.

Ancak bu API'ların sorgu sınırları vardır. Örneğin bir bot bir işlem çiftinde 1 saat içerisinde 1000 tane sorgu yapamaz. Ama aynı bot, tahtaya girilen emirleri takip edip sizin emrinizden önceki kendi emrini iptal edip daha düşük satış emri girebilir. Ya da sizin emrinizin üzerine alış emri girebilir. Yapılan her işlem bir sorgudur ve sorguların da sınırı vardır.

Eğer botlar olmasaydı, Binance, OkEx, Poloniex gibi büyük borsalar olabilir miydi? Sizin kripto para aldığınız büyük satıcılar, arayüzden tek tek emir girmeye uğraşır mıydı? Hayır.

Kastınız, borsanın kendinin bot işletip para kazanmasıysa, o konu bambaşka bir şey. İkisinin arasındaki farkı bilmeyen arkadaşlar var sanıyorum.

Yerli borsalarda, o işi yapacak alıcılar ve satıcılar (market maker) olmadığı için hacimler global borsaların 100'de birinden düşük oluyor. Bot ile çalışan borsaları da görüyorsunuz zaten...
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 29, 2019, 08:11:52 AM

Kastınız, borsanın kendinin bot işletip para kazanmasıysa, o konu bambaşka bir şey. İkisinin arasındaki farkı bilmeyen arkadaşlar var sanıyorum.

Aynen, borsalarin kullanicilari gaza getirmek icin Cheesy kullandiklari kendi botlarindan bahsediyorum. Ama diger botlardanda yok, pek populer bir borsa olmadigi icin kimse apiyle bu borsada kisisel botlerinida calistirmiyor, o isleri global borsalarda yapiyolardir zaten.

bitskytr
Member
**

View Profile
January 29, 2019, 03:44:41 PM

PARİbu da bot yok  bi tecrübe ettirdiler bana acı bir şekilde

Paribu, market üzerinde yazılım ve bot kullanımına izin vermemekte olup, yazılım harici manuel olarak gerçekleştirilen bot benzeri ........

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 29, 2019, 07:24:54 PM

Paribu, market üzerinde yazılım ve bot kullanımına izin vermemekte olup, yazılım harici manuel olarak gerçekleştirilen bot benzeri ........

Hocam senin yok demen yada Paribunun yok demesi birsey ifade etmiyor Cheesy Derler ya gozumemi inanacagim onlarami inanacagim diye. Bu islerin az bucuk icinde olan biri olarak bizzat sahsi deneyimlerime dayanarak soyluyorum (gunde 12-16 saat laptop basinda an be an kullandigim tum borsalarin (12-14 borsa) tahtalarini takip ediyorum kendi emirlerimde oldugu icin neler döndüğünü apacik bir sekilde gorebiliyorum. Paribuda da (ortalama derecede var), BTCTurkte de( ortalamanin uzerinde var), koinekste de (abarti derecede var), koinimde de (Burda eser miktarda var, cok gozune sokmuyolar insanin Smiley) , Sistemkoini konusmaya gerek bile yok zaten Cheesy vs. vs. liste uzuyorda uzuyor.

bitskytr
Member
**

View Profile
January 30, 2019, 09:29:21 AM

Hocam senin yok demen yada Paribunun yok demesi birsey ifade etmiyor Cheesy Derler ya gozumemi inanacagim onlarami inanacagim diye. Bu islerin az bucuk icinde olan biri olarak bizzat sahsi deneyimlerime dayanarak soyluyorum (gunde 12-16 saat laptop basinda an be an kullandigim tum borsalarin (12-14 borsa) tahtalarini takip ediyorum kendi emirlerimde oldugu icin neler döndüğünü apacik bir sekilde gorebiliyorum. Paribuda da (ortalama derecede var), BTCTurkte de( ortalamanin uzerinde var), koinekste de (abarti derecede var), koinimde de (Burda eser miktarda var, cok gozune sokmuyolar insanin Smiley) , Sistemkoini konusmaya gerek bile yok zaten Cheesy vs. vs. liste uzuyorda uzuyor.

paribu da bot yok sadece hacim şişirmek için btc hacmi ne zaman 400 btc altına düşşe kendi kendilerine 10 btc alış satış yapıyorlar Smiley
Algoritmik trade bot yok yani adamlarda.

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
January 30, 2019, 10:19:30 AM

Benmi yanlis goruyorum yoksa Turkiyede halihazirda 10 sube ile faaliyet gostermekte olan bir BANKA (Aktifbank) Kripto Borsasi mi (Bitmatrix) kurmus?Huh

görünen kuruluşda payları var yada kurucu ortak bile olabilir  sermayedeki oran nedir bilinmez ama banka hissedar olmuş.
Zz arkadaşımız incelerse gbt sini çıkarır.

yapılacak incelemeler listeme alıyorum. ilk fırsatta didikleyeceğim.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 31, 2019, 05:56:29 AM

paribu da bot yok sadece hacim şişirmek için btc hacmi ne zaman 400 btc altına düşşe kendi kendilerine 10 btc alış satış yapıyorlar Smiley
Algoritmik trade bot yok yani adamlarda.

Yahu var abicim var, iddalasma var iste hergun denk geliyorum 8 saat kipirdamayan bir orderbook var diyelim Ben Amerikadayim, siz yatinca (yani Paribu gece kepenkleri indirince diyelim genelde orderbooklar daki hareket duruyor) benim icin gun yeni basliyor. Gercek kullanicilar uykuda oldugu icin orderbooklarda tam olu sessizligi oluyor. Taaaaaki ben bir emir girene kadar Cheesy 6 saat 1 alim satim bile olmayan bir coinin orderbookuna 1 emir giriyorum 10 saniye sonra uzerime emir giriyor sistem otomatik Cheesy Tuh sansa bak diyip emiri kapatiyorum , pat diger emirde siliniyor. Bunu 50 defa yaparsan 50 sindede ayni sonuc oluyor. Ve bununla 1 gun degil HERGUN karsilasinca sana burdan rahatlikla soyleyebiliyorum Paribu dada bot oldugunu Smiley Dedigim gibi sen ister katil ister katilma ama bu Paribuda bot oldugu gercegini degistirmez tecrubeyle sabittir. Bunu anlamak icin uzman olmaya gerek yok. Biraz vakit gecirince borsanin orderbookunda rahatlikla goruluyor. Ama bunu tabi Turkiyedeki kullanicilarin farketmesi benim farketmeme gore bir tik daha zor saat farkindan oturu. Cunku Turkiyede mesai baslayinca orderbooklarda hep bir hareket oluyor , arada botlar farkedilemeyebiliyor. Ama ben sizden 11 saat geride oldugum icin tam gece-gunduzumuz ters sayilir. O yuzden ben borsada islem yaparken genelde tum orderbooklar duragan, o yuzden ben emir girince uzerime girilen emri hemen farkedebiliyorum ve bunun takibini cok kolay yapabiliyorum. Aynadaki yansimam gibi davranan bir botla mucadele edip tabiki sonunda kaybediyorum Cheesy Zaten alistigim bir durum oldugu icin artik mucadele de etmiyorum. 3-4 saat yaprak kimildamayan (1 islem dahi olmayan) booka emir girer girmez uzerime emir giriliyorsa zaten bot oldugu asikar diyip emrimi silip yine taker firsat bekliyorum. Inan bana bot ile gercek emri ayirt edebilecek kadar deneyimim var bu piyasada Cheesy

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: