Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:43:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir)  (Read 15259 times)
Teg_men
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
June 28, 2014, 08:13:56 AM

Dostum dediğin gibi eğer herhengi bir privatekey bulunursa sadece senin dürüstlüğüne güveneceğiz.
Forumda şu ana dek yaptığın paylaşımların bu güveni sağlıyor (en azından benim için).

Bir şey sormak istiyorum.

Senin hazırladığın Client programını, işlemcinin yanısıra GPU üzerinde de çalıştırmanın bir yöntemi var mı ?
Bu konu hakkında bir çalışman oldu mu ?

Elimde bulunan 5870 ekran kartı ile bu projeye katılmayı isterim.

Şimdiden bol şans diliyorum.
1715460213
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715460213
Reply with quote  #2

1715460213
Report to moderator
1715460213
Hero Member
*

Ignore
1715460213
Reply with quote  #2

1715460213
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715460213
Hero Member
*

Ignore
1715460213
Reply with quote  #2

1715460213
Report to moderator
1715460213
Hero Member
*

Ignore
1715460213
Reply with quote  #2

1715460213
Report to moderator
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
June 28, 2014, 08:28:50 AM

Dostum dediğin gibi eğer herhengi bir privatekey bulunursa sadece senin dürüstlüğüne güveneceğiz.
Forumda şu ana dek yaptığın paylaşımların bu güveni sağlıyor (en azından benim için).

Bir şey sormak istiyorum.

Senin hazırladığın Client programını, işlemcinin yanısıra GPU üzerinde de çalıştırmanın bir yöntemi var mı ?
Bu konu hakkında bir çalışman oldu mu ?

Elimde bulunan 5870 ekran kartı ile bu projeye katılmayı isterim.

Şimdiden bol şans diliyorum.

Öncelikle açık ve net bir şekilde belirteyim, bu projede en büyük sorumluluk aslında benim sırtımda olacak, eğer bizim haricimizde birisi bir şekilde bu adreslerden birini çözerse ben bunu çözenin biz olmadığımızı size kanıtlamak zorunluluğunu da üstlenmiş olacağım diyelim ki bir adres çözüldü ve bunu sizden sakladım elbette bu dünyada bunun karşılığını hiç bir suretle çekemem inanmayanlar için de öbür dünyanın zaten bir anlamı olmayacaktır ancak sırf bu konuda içinizin rahat olması açısında bir karşılıklı fayda sistemi ortaya çıkardım biraz olsun içiniz rahat olsun diye. Ben hiç bir suretle size güvenilirliğimi kanıtlayamam ancak Ankara'ya yakın olanlar ya da Ankara'da olanlarla birebir yüz yüze tanışarak diğer tüm katılımcılar ve benim aramda bir köprü/aracı ve güven temsilcisi sağlayabiliriz.

Bu kişiye sistemi A'sından B'sine gösteririm ve gerekirse de bir Güven protokolü yazarız hemen bu kişi ya da kişilerin önünde, Sistem herhangi bir adres bulduğunda diğer tüm kullanıcılara gerek mail, gerekse site üzerinden duyuru yapacak şekilde. Bundan sonrası yine güven uygulamayı değiştirmemem konusunda yani anlayacağınız tam bir kısır döngü eninde sonunda işin içinde bir insan unsuru var.

Ekran kartı olayına gelince, şu anda sistem işlemci üzerinden işlem yapıyor ancak GPU konusunda ilerleyen günlerde bir şeyler yapmaya çalışırız elbette.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 28, 2014, 08:47:10 AM

Aliser merhaba,
ben coder falan degilim ama kendi yontemimi sana bir anlatayim fikir vermesi acisindan, belki benim yontemimi gelistirebilirsen sans faktoru ile birlikte bu sureyi oldukca kisaltabiliriz. Ben bunun icin vatiygen yazilimini kullaniyorum, i3 islemci ile saniyede 400k-450k key tariyorum. Bu vanitiygende 198aMn kismini elle yazip kalanlarini taratiyorum ve ciktisini txt olarak kaydediyorum. Her aksam yatarken baslatip sabah kalktigimda adresi arama komudu ile txt dosyasi icinde aratiyorum, simdiye kadar kismetolmadi, sayet programciliktan anlasaydim bu vanitiygen acik kaynakli bir program ve bunun poolu bile var, bu sekilde pool ile yuzlerce kisinin katilimi ile adrresin basini daha buyutup sans oranini dahada artirmak mumkun. Ayrica vanitygen oclvanitygen seklinde GPU desteklide calisabiliyor.

Ben olayi soyle dusunuyorum. buyuk bir blok cozmeye calisiyoruz ve bu blogun odulu 25 btc degilde 8000 btc, yani aylarca surecek guclu bir hash gucu ile sans faktorunun cook daha artacagina inaniyorum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:58:58 AM

Aliser merhaba,
ben coder falan degilim ama kendi yontemimi sana bir anlatayim fikir vermesi acisindan, belki benim yontemimi gelistirebilirsen sans faktoru ile birlikte bu sureyi oldukca kisaltabiliriz. Ben bunun icin vatiygen yazilimini kullaniyorum, i3 islemci ile saniyede 400k-450k key tariyorum. Bu vanitiygende 198aMn kismini elle yazip kalanlarini taratiyorum ve ciktisini txt olarak kaydediyorum. Her aksam yatarken baslatip sabah kalktigimda adresi arama komudu ile txt dosyasi icinde aratiyorum, simdiye kadar kismetolmadi, sayet programciliktan anlasaydim bu vanitiygen acik kaynakli bir program ve bunun poolu bile var, bu sekilde pool ile yuzlerce kisinin katilimi ile adrresin basini daha buyutup sans oranini dahada artirmak mumkun. Ayrica vanitygen oclvanitygen seklinde GPU desteklide calisabiliyor.

Deep selam,

Vanitygen'i en son incelediğimde ufak tefek sorunlar vardı çözüldü mü ?, bu arada vanitygen her defasında bir match üretiyordu diye hatırlıyorum, yanlış biliyor da olabilirim elbette, birden fazla üretmesi için parametre kullanıyorsun sanırım ?

Elbette bu öneriyi dikkate alırım, yukarıdaki sorularıma cevap verirsen hemen adapte edebilirim.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
June 28, 2014, 09:00:35 AM

kişi sayısında bir sınır düşünüyor musunuz, yoksa her isteyen katılabilir mi?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:04:29 AM

Options:
-v            Verbose output
-q            Quiet output
-r            Use regular expression match instead of prefix
              (Feasibility of expression is not checked)
-i            Case-insensitive prefix search
-k            Keep pattern and continue search after finding a match
-N            Generate namecoin address
-T            Generate bitcoin testnet address
-X <version>  Generate address with the given version
-F <format>   Generate address with the given format (pubkey or script)
-P <pubkey>   Specify base public key for piecewise key generation
-e            Encrypt private keys, prompt for password
-E <password> Encrypt private keys with <password> (UNSAFE)
-t <threads>  Set number of worker threads (Default: number of CPUs)
-f <file>     File containing list of patterns, one per line
              (Use "-" as the file name for stdin)
-o <file>     Write pattern matches to <file>
-s <file>     Seed random number generator from <file>

ben su sekidle kullaniyorum

vanitygen64.exe -k -o list.txt 198aMn
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:05:26 AM

kişi sayısında bir sınır düşünüyor musunuz, yoksa her isteyen katılabilir mi?

Şu an için bir sınır olmasının bir anlamı yok diye düşünüyorum sadece Türk olduğu sürece herkes katılabilir elbette ama bir noktadan sonra dur demek zorunda kalacağız mutlaka sonuçta Server'ların da bir kapasitesi var bu kadar bağlantıyı kaldıracak alt yapıyı kurmak da zor, bunun yanında o kişi sayısı arttıkça paylaşılacak miktar da azalacağından bir noktadan sonra getirisi götürüsünden az olabilir yani bu konuda kararı ilerleyen zamanlarda veririz.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:06:17 AM

Options:
-v            Verbose output
-q            Quiet output
-r            Use regular expression match instead of prefix
              (Feasibility of expression is not checked)
-i            Case-insensitive prefix search
-k            Keep pattern and continue search after finding a match
-N            Generate namecoin address
-T            Generate bitcoin testnet address
-X <version>  Generate address with the given version
-F <format>   Generate address with the given format (pubkey or script)
-P <pubkey>   Specify base public key for piecewise key generation
-e            Encrypt private keys, prompt for password
-E <password> Encrypt private keys with <password> (UNSAFE)
-t <threads>  Set number of worker threads (Default: number of CPUs)
-f <file>     File containing list of patterns, one per line
              (Use "-" as the file name for stdin)
-o <file>     Write pattern matches to <file>
-s <file>     Seed random number generator from <file>

ben su sekidle kullaniyorum

vanitygen64.exe -k -o list.txt 198aMn
Deep sana cevap yazdıktan sonra ben de indirip test ettim evet sorunsuz çalışıyor, kesinlikle vanitygen daha mantıklı gibi hemen entegre ediyorum. Teşekkür ederim bu desteğin için
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:20:18 AM

beklemedeyim

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:21:32 AM

Keske bulsak.
Sayet ben tek basima bulabilseydim ilk isim bir okul yaptirmak olacakti.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:24:29 AM

Keske bulsak.
Sayet ben tek basima bulabilseydim ilk isim bir okul yaptirmak olacakti.

Smiley umarım biz buluruz ve bir okulu birlikte yaptırırız Deep ekip olarak Smiley
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 28, 2014, 09:32:31 AM

sistem değişikliği açılış tarihini değiştirecek mi?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:39:45 AM

sistem değişikliği açılış tarihini değiştirecek mi?

Hayır 15 değil 16 olur en fazla hadi bilemedin bir kaç saat daha gecikir ama bugün açılacak bir aksilik çıkmaz ise
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 10:24:07 AM

DeepCoin'in önerisi ile vanitiygen uygulamasını sistem entegre ettim, şu anda mevcut hızın çok çok üstünde bir üretim hızına ulaştık. Web arayüzünü kısmen bitirmiştim. Server üzerinde de ufak güncellemeler yapıyorum şu an. Muhtemelen 15:00 'a yetişecek proje olası bir gecikmede duyururum.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 28, 2014, 11:10:27 AM

Bende katılabilirim cpu gücüm çok yok(çift çekirdek intel) ama gpu olursa 10*280x le destek sağlarım.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:25:25 AM

bir örnekleme yapabilir misiniz, mesela bu private keyi çözmek için ne kadar işlemci gücüne ihtiyacımız var 1 yılda?

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:33:36 AM

bir örnekleme yapabilir misiniz, mesela bu private keyi çözmek için ne kadar işlemci gücüne ihtiyacımız var 1 yılda?

Hiç bir örnekleme yapamazsınız bu konuda, tamamen şans çok iyi bir sistem saniyede 250k adres çözer, başka bir sistem saniyede 1000 tane çözer ama 250k çözen bulamaz doğru adresi 1000 tane çözen bulabilir tamamen şans.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:38:17 AM

Hiç bir örnekleme yapamazsınız bu konuda, tamamen şans çok iyi bir sistem saniyede 250k adres çözer, başka bir sistem saniyede 1000 tane çözer ama 250k çözen bulamaz doğru adresi 1000 tane çözen bulabilir tamamen şans.

4 günde 22 milyon tane deneme yaptım dediniz ya küçük bir içler dışlar çarpımı yaptım dünyada bu kadar işlemci yok heralde Smiley
olsun yine de deneyelim biz,
bir de altcoinlerden daha kolay private key i bulunan var mıdır

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:40:56 AM

4 günde 22 milyon tane deneme yaptım dediniz ya küçük bir içler dışlar çarpımı yaptım dünyada bu kadar işlemci yok heralde Smiley
olsun yine de deneyelim biz,
bir de altcoinlerden daha kolay private key i bulunan var mıdır

Öncelikle altcoinler için böyle bir uğraşa girmeye değmez çünkü altcoinler çıktığında bitcoin duyulmuş ve herkes her konuda hakimiyet kurmuş durumdaydı altcoinler konusunda ortada unutulan bir altcoin cüzdanı olma ihtimali çok düşük. Ayrıca diyelim ki buldunuz eminim çok para etmeyecektir ya da pasif olmayacak kullanıyor olacaktır. biz kullanılmayan cüzdanlar istiyoruz.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 28, 2014, 11:41:57 AM

daha önce ki bununla ilgili poollarda bir kazanım var mı acaba
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »  All
  Print  

Jump to: