Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:05:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [All]
  Print  
Author Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir)  (Read 15259 times)
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
June 28, 2014, 12:03:30 AM
Last edit: June 30, 2014, 12:54:23 AM by aliser

Zorunlu Açıklama

2 gün önce başlattığımız projeyi, gelen tepkiler üzerine kapatmaya karar verdim, önce sadece genel kullanıma kapatıp kapalı bir grupla devam etme yönünde düşüncelerim vardı ancak, ilerde bu grup içerisinde de oluşabilecek sürtüşmelerin istenmeyen noktalara gelmemesi adına projeyi tamamen durdurmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu kararımda yukarıda aldığım tehditlerin kesinlikle bir etkisi yok. Sadece birilerinden bu denli tepki almak beni rahatsız ettiği için bu yönde bir karar almanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu zamana kadar clientları çalıştırıp hesabında  BTC birikenler bana PM atarak adreslerini yazarlarsa (Sie ilk açıldığında bir kodlama hatası nedeniyle tanımladığınız adreslerin son 2 hanesi veri tabanına kayıt olmadığı için) emeklerinin karşılığı olan transferleri yapacağım.

Teşekkürler.
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714845931
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714845931
Reply with quote  #2

1714845931
Report to moderator
1714845931
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714845931
Reply with quote  #2

1714845931
Report to moderator
Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 28, 2014, 12:19:48 AM

Çok hırslı bir adamsın yada bayansın. Takdir ediyorum seni. Umarım bulunur, katılım olduğu takdirde bende destek vereceğim. 2 adet 24 saat çalışan bilgisayarlarımla. Tekrardan tebrik ediyorum seni.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
June 28, 2014, 12:24:31 AM

Açıkcası işin teknik detayları konusunda bilgili değilim ama diğer arkadaşlarında yorumlarını gördükten sonra olumlu bakabilirim.
Güven konusunda sizi tanımasamda forumdaki paylaşımlarınız benim için yeterli referans.
Ki bu kadar uğraşın sonunda hiçbirşey bulunamasa bile siz elinizin taşın altına koymuşunuz ve cebinizden karşılayacaksınız sanırım.
Belki 24 saat çalıştıramam ama elimden geldiği kadar katkıda bulunabilirim tek pc ile.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:26:07 AM

Çok hırslı bir adamsın yada bayansın. Takdir ediyorum seni. Umarım bulunur, katılım olduğu takdirde bende destek vereceğim. 2 adet 24 saat çalışan bilgisayarlarımla. Tekrardan tebrik ediyorum seni.

Adamım ya da öyle olduğumu düşünüyorum nickimden de anlayacağın üzere adım Ali Smiley Sisteme katılanlarla tüm kimliğimi de paylaşacağım zaten. Bu arada düşüncelerin için teşekkür ederim.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:29:48 AM

Açıkcası işin teknik detayları konusunda bilgili değilim ama diğer arkadaşlarında yorumlarını gördükten sonra olumlu bakabilirim.
Güven konusunda sizi tanımasamda forumdaki paylaşımlarınız benim için yeterli referans.
Ki bu kadar uğraşın sonunda hiçbirşey bulunamasa bile siz elinizin taşın altına koymuşunuz ve cebinizden karşılayacaksınız sanırım.
Belki 24 saat çalıştıramam ama elimden geldiği kadar katkıda bulunabilirim tek pc ile.

Tek bir pc bile bu işte inanılmaz bir güç emin olabilirsin, mining işinde olduğu gibi bir ekran kartı yığınına ya da hayvani bir işlemciye ihtiyaç yok, hatta belkide aramızdan en basit işlemci bile bu adreslerden birini bulabilir.

Elimi taşın altına seve seve koyacağım, gücümün yettiği yere kadar, hali hazırda Cex.io üzerinde kayda değer bir Hash gücüm var gerekirse oradan gelen tüm Bitcoinleri bu işte siz katılımcılara akıtacağım.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
June 28, 2014, 12:39:35 AM

Destek veriyorum, katılmak isterim, proje çok iyi, bulmak zor ama ihtimal var  Smiley
Daha fazla BTC unutulmuş bir cüzdan bulalım, sonuçta unutulan BTC artınca private keyi bulma ihtimali azalmıyor.
https://blockchain.info/address/16modtb1c9UChJtAZr6m4hWk47AVsoSRZD
Bu kadar bitcoini satmaya kalksak Bitcoinin fiyatı düşer be Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:45:36 AM

Destek veriyorum, katılmak isterim, proje çok iyi, bulmak zor ama ihtimal var  Smiley
Daha fazla BTC unutulmuş bir cüzdan bulalım, sonuçta unutulan BTC artınca private keyi bulma ihtimali azalmıyor.

Teşekkür ederim, http://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html bu adreste en büyük cüzdanların listesi var burada hiç dokunulmamış olan kayıp adresleri baz alıyorum. eğer 2009 yılından sonra bir gönderim hareketi varsa listenin dışında kalacak kimsenin malına kastetmemiş olacağız böylece. Bunun dışında blokchain üzerinden genel bir liste çekip oradan kendimiz de tespit ederiz gerekirse.
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 12:58:44 AM

Teşekkür ederim, http://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html bu adreste en büyük cüzdanların listesi var burada hiç dokunulmamış olan kayıp adresleri baz alıyorum. eğer 2009 yılından sonra bir gönderim hareketi varsa listenin dışında kalacak kimsenin malına kastetmemiş olacağız böylece. Bunun dışında blokchain üzerinden genel bir liste çekip oradan kendimiz de tespit ederiz gerekirse.
Ben teşekkür ederim, çok iyi fikir kimsenin malına kastetmemek.
Diğer arkadaşların katılımını ve web arayüzünü beklerim.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 01:08:17 AM

Ben teşekkür ederim, çok iyi fikir kimsenin malına kastetmemek.
Diğer arkadaşların katılımını ve web arayüzünü beklerim.

Web arayüzü yarın en geç öğleden sonra 3'e kadar hazır olacak uygulamalar zaten hazır sadece bir kaç yeni server alıp load balancing yapacağım ki tek bir server üzerine yük binmesin. serverların yoğunluğuna göre clientlar diğer serverlara yönlenir. Adil olması açısından kendi denediğim 22 milyonluk kısmı baz alarak başlayacağım buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum Smiley 22 milyon denemeyi bir iki gün içerisinde yapabilirsiniz öyle devasa bir değer değil yani.

Sizin için bu bir sorun olursa da başım üstüne herkes gibi sıfır değerle başlarım.
NetAlp
Sr. Member

View Profile
June 28, 2014, 01:55:16 AM

Milli piyangonun "ya çıkarsa..." sloganı yerinde olur herhalde. Smiley
Başlayalım bakalım, hayırlısı

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 28, 2014, 02:09:50 AM

ben de katılırım hatta bi kaç gündür bu olay kafamı kurcalıyordu çok iyi oldu.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
June 28, 2014, 02:16:05 AM

Haha, çok güzel olmuş. Bende katılırım, severim bu tür fikirleri.

PrivateKey kimin elinde olacak?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 28, 2014, 04:37:35 AM

benide yaz katılırım
aliser in forum mesajları benim için yeterli referans. sanki böyle bir başlık vardı . yanlış mı hatırlıyorum yabancı bi eleman da aynı mantıkla bu işi yaptırıyordu
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 05:07:59 AM

benide yaz katılırım
aliser in forum mesajları benim için yeterli referans. sanki böyle bir başlık vardı . yanlış mı hatırlıyorum yabancı bi eleman da aynı mantıkla bu işi yaptırıyordu

DeepCoin bulmuştu bunu, kendi çapında bulmaya çalışıyordu en son.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:11:42 AM

Haha, çok güzel olmuş. Bende katılırım, severim bu tür fikirleri.

PrivateKey kimin elinde olacak?

Aslında Privatekeyler kimsede olmayacak, sadece bulunan Privkeyler serverda depolanacak ve bunu da sadece ben görebileceğim ama zaten aranan bir adres bulunduğunda herkes haberdar olacak bunda, işte tam bu noktada güven devreye giriyor yani bana güvenmek zorundasınız eninde sonunda sadece bir kişi sorumlu olacak bu kişi ben, sen ya da herkes aynı anda da olabilir ama birden fazla kişinin bu sorumluluğu almasının da farklı sorunları var yani tam bir çıkmaz burada tek söyleyebileceğim bana güvenmek zorunda olmanız.

Diğer taraftan şöyle bir çözüm yolu var, server kanadında analizi yapılan tüm adreslerin bir listesi gerek bu başlığın altında gerekse sitede yayınlanır, ara ara bu adreslerin durumunu her kullanıcı kontrol eder hatta bir script yazarım sitede durumu sorgulanan adreslerdeki son balans bilgileri görülür eğer herhangi bir adreste farklılık oluşursa birisi çıkıp abi bak bu adresin balans bilgisi değişmiş bulduk da söylemiyor musun yoksa diyebilir (Elbette bunu başka bir kişi ya da grup da bulmuş olabilir bu durumda ben kendi masumiyetimi kanıtlamak zorunda kalırım böyle bir durumda).

Yani neresinden tutarsanız tutun bu işte adminin insafına kalıyorsunuz açık ve net söylüyorum. Eğer sizin farklı fikirleriniz varsa değerlendirebilirim güven problemi yaratmadığı sürece hatta dilerseniz bir ekip ve ekip denetimcileri seçmek isterseniz buna da hayır demem.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:27:58 AM

benide yaz katılırım

Bu konuyla ilgili İngilizce forumda bir başlık vardı şimdi bulamadım aramaya da üşendim ancak redditde bir kaç başlık var bununla ilgili bir tanesi de şuydu sanırım emin olamadım iş yerine geçince okurum olmadı http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1rua34/all_bitcoin_private_keys_leaked/ ama bir kaç community var bu sistemi kırmaya çalışan şu anda.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 28, 2014, 06:05:58 AM

çok güzel bir proje ben de katılırım arkadaşım.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 06:38:13 AM

Öyleyse Bugün saat 15:00 itibari ile tüm sistemi çalışır hale getiriyorum, bu başlık altında ya da Yeni açacağımız bir başlık altında sürekli gelişmelerden ve güncellemelerden konuşuruz. Öyleyse hayırlı olsun diyelim arkadaşlar katılacak herkese şimdiden iyi şanslar dilerim. Şans bizimle olsun Smiley
intotherain
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 07:41:48 AM

peki halihazırda hesabını kullanan ve içerisinde btc bulunan hesapların private key'ini bulduğumuzda hesabını wallet'a import eder isek btc'lerini kullanabiliyor muyuz? bitcoin network'u hakkında çok bilgim olmadığı için soruyorum.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 07:46:24 AM

peki halihazırda hesabını kullanan ve içerisinde btc bulunan hesapların private key'ini bulduğumuzda hesabını wallet'a import eder isek btc'lerini kullanabiliyor muyuz? bitcoin network'u hakkında çok bilgim olmadığı için soruyorum.

İçinde herhangi bir miktar BTC olan bir wallet'i başkası kullanmasına rağmen privatekeyini bulursanız, kullanabilirsiniz.
Teg_men
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
June 28, 2014, 08:13:56 AM

Dostum dediğin gibi eğer herhengi bir privatekey bulunursa sadece senin dürüstlüğüne güveneceğiz.
Forumda şu ana dek yaptığın paylaşımların bu güveni sağlıyor (en azından benim için).

Bir şey sormak istiyorum.

Senin hazırladığın Client programını, işlemcinin yanısıra GPU üzerinde de çalıştırmanın bir yöntemi var mı ?
Bu konu hakkında bir çalışman oldu mu ?

Elimde bulunan 5870 ekran kartı ile bu projeye katılmayı isterim.

Şimdiden bol şans diliyorum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:28:50 AM

Dostum dediğin gibi eğer herhengi bir privatekey bulunursa sadece senin dürüstlüğüne güveneceğiz.
Forumda şu ana dek yaptığın paylaşımların bu güveni sağlıyor (en azından benim için).

Bir şey sormak istiyorum.

Senin hazırladığın Client programını, işlemcinin yanısıra GPU üzerinde de çalıştırmanın bir yöntemi var mı ?
Bu konu hakkında bir çalışman oldu mu ?

Elimde bulunan 5870 ekran kartı ile bu projeye katılmayı isterim.

Şimdiden bol şans diliyorum.

Öncelikle açık ve net bir şekilde belirteyim, bu projede en büyük sorumluluk aslında benim sırtımda olacak, eğer bizim haricimizde birisi bir şekilde bu adreslerden birini çözerse ben bunu çözenin biz olmadığımızı size kanıtlamak zorunluluğunu da üstlenmiş olacağım diyelim ki bir adres çözüldü ve bunu sizden sakladım elbette bu dünyada bunun karşılığını hiç bir suretle çekemem inanmayanlar için de öbür dünyanın zaten bir anlamı olmayacaktır ancak sırf bu konuda içinizin rahat olması açısında bir karşılıklı fayda sistemi ortaya çıkardım biraz olsun içiniz rahat olsun diye. Ben hiç bir suretle size güvenilirliğimi kanıtlayamam ancak Ankara'ya yakın olanlar ya da Ankara'da olanlarla birebir yüz yüze tanışarak diğer tüm katılımcılar ve benim aramda bir köprü/aracı ve güven temsilcisi sağlayabiliriz.

Bu kişiye sistemi A'sından B'sine gösteririm ve gerekirse de bir Güven protokolü yazarız hemen bu kişi ya da kişilerin önünde, Sistem herhangi bir adres bulduğunda diğer tüm kullanıcılara gerek mail, gerekse site üzerinden duyuru yapacak şekilde. Bundan sonrası yine güven uygulamayı değiştirmemem konusunda yani anlayacağınız tam bir kısır döngü eninde sonunda işin içinde bir insan unsuru var.

Ekran kartı olayına gelince, şu anda sistem işlemci üzerinden işlem yapıyor ancak GPU konusunda ilerleyen günlerde bir şeyler yapmaya çalışırız elbette.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 28, 2014, 08:47:10 AM

Aliser merhaba,
ben coder falan degilim ama kendi yontemimi sana bir anlatayim fikir vermesi acisindan, belki benim yontemimi gelistirebilirsen sans faktoru ile birlikte bu sureyi oldukca kisaltabiliriz. Ben bunun icin vatiygen yazilimini kullaniyorum, i3 islemci ile saniyede 400k-450k key tariyorum. Bu vanitiygende 198aMn kismini elle yazip kalanlarini taratiyorum ve ciktisini txt olarak kaydediyorum. Her aksam yatarken baslatip sabah kalktigimda adresi arama komudu ile txt dosyasi icinde aratiyorum, simdiye kadar kismetolmadi, sayet programciliktan anlasaydim bu vanitiygen acik kaynakli bir program ve bunun poolu bile var, bu sekilde pool ile yuzlerce kisinin katilimi ile adrresin basini daha buyutup sans oranini dahada artirmak mumkun. Ayrica vanitygen oclvanitygen seklinde GPU desteklide calisabiliyor.

Ben olayi soyle dusunuyorum. buyuk bir blok cozmeye calisiyoruz ve bu blogun odulu 25 btc degilde 8000 btc, yani aylarca surecek guclu bir hash gucu ile sans faktorunun cook daha artacagina inaniyorum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:58:58 AM

Aliser merhaba,
ben coder falan degilim ama kendi yontemimi sana bir anlatayim fikir vermesi acisindan, belki benim yontemimi gelistirebilirsen sans faktoru ile birlikte bu sureyi oldukca kisaltabiliriz. Ben bunun icin vatiygen yazilimini kullaniyorum, i3 islemci ile saniyede 400k-450k key tariyorum. Bu vanitiygende 198aMn kismini elle yazip kalanlarini taratiyorum ve ciktisini txt olarak kaydediyorum. Her aksam yatarken baslatip sabah kalktigimda adresi arama komudu ile txt dosyasi icinde aratiyorum, simdiye kadar kismetolmadi, sayet programciliktan anlasaydim bu vanitiygen acik kaynakli bir program ve bunun poolu bile var, bu sekilde pool ile yuzlerce kisinin katilimi ile adrresin basini daha buyutup sans oranini dahada artirmak mumkun. Ayrica vanitygen oclvanitygen seklinde GPU desteklide calisabiliyor.

Deep selam,

Vanitygen'i en son incelediğimde ufak tefek sorunlar vardı çözüldü mü ?, bu arada vanitygen her defasında bir match üretiyordu diye hatırlıyorum, yanlış biliyor da olabilirim elbette, birden fazla üretmesi için parametre kullanıyorsun sanırım ?

Elbette bu öneriyi dikkate alırım, yukarıdaki sorularıma cevap verirsen hemen adapte edebilirim.
bobmarley650
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
June 28, 2014, 09:00:35 AM

kişi sayısında bir sınır düşünüyor musunuz, yoksa her isteyen katılabilir mi?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:04:29 AM

Options:
-v            Verbose output
-q            Quiet output
-r            Use regular expression match instead of prefix
              (Feasibility of expression is not checked)
-i            Case-insensitive prefix search
-k            Keep pattern and continue search after finding a match
-N            Generate namecoin address
-T            Generate bitcoin testnet address
-X <version>  Generate address with the given version
-F <format>   Generate address with the given format (pubkey or script)
-P <pubkey>   Specify base public key for piecewise key generation
-e            Encrypt private keys, prompt for password
-E <password> Encrypt private keys with <password> (UNSAFE)
-t <threads>  Set number of worker threads (Default: number of CPUs)
-f <file>     File containing list of patterns, one per line
              (Use "-" as the file name for stdin)
-o <file>     Write pattern matches to <file>
-s <file>     Seed random number generator from <file>

ben su sekidle kullaniyorum

vanitygen64.exe -k -o list.txt 198aMn
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:05:26 AM

kişi sayısında bir sınır düşünüyor musunuz, yoksa her isteyen katılabilir mi?

Şu an için bir sınır olmasının bir anlamı yok diye düşünüyorum sadece Türk olduğu sürece herkes katılabilir elbette ama bir noktadan sonra dur demek zorunda kalacağız mutlaka sonuçta Server'ların da bir kapasitesi var bu kadar bağlantıyı kaldıracak alt yapıyı kurmak da zor, bunun yanında o kişi sayısı arttıkça paylaşılacak miktar da azalacağından bir noktadan sonra getirisi götürüsünden az olabilir yani bu konuda kararı ilerleyen zamanlarda veririz.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:06:17 AM

Options:
-v            Verbose output
-q            Quiet output
-r            Use regular expression match instead of prefix
              (Feasibility of expression is not checked)
-i            Case-insensitive prefix search
-k            Keep pattern and continue search after finding a match
-N            Generate namecoin address
-T            Generate bitcoin testnet address
-X <version>  Generate address with the given version
-F <format>   Generate address with the given format (pubkey or script)
-P <pubkey>   Specify base public key for piecewise key generation
-e            Encrypt private keys, prompt for password
-E <password> Encrypt private keys with <password> (UNSAFE)
-t <threads>  Set number of worker threads (Default: number of CPUs)
-f <file>     File containing list of patterns, one per line
              (Use "-" as the file name for stdin)
-o <file>     Write pattern matches to <file>
-s <file>     Seed random number generator from <file>

ben su sekidle kullaniyorum

vanitygen64.exe -k -o list.txt 198aMn
Deep sana cevap yazdıktan sonra ben de indirip test ettim evet sorunsuz çalışıyor, kesinlikle vanitygen daha mantıklı gibi hemen entegre ediyorum. Teşekkür ederim bu desteğin için
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:20:18 AM

beklemedeyim

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:21:32 AM

Keske bulsak.
Sayet ben tek basima bulabilseydim ilk isim bir okul yaptirmak olacakti.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:24:29 AM

Keske bulsak.
Sayet ben tek basima bulabilseydim ilk isim bir okul yaptirmak olacakti.

Smiley umarım biz buluruz ve bir okulu birlikte yaptırırız Deep ekip olarak Smiley
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:32:31 AM

sistem değişikliği açılış tarihini değiştirecek mi?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:39:45 AM

sistem değişikliği açılış tarihini değiştirecek mi?

Hayır 15 değil 16 olur en fazla hadi bilemedin bir kaç saat daha gecikir ama bugün açılacak bir aksilik çıkmaz ise
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 10:24:07 AM

DeepCoin'in önerisi ile vanitiygen uygulamasını sistem entegre ettim, şu anda mevcut hızın çok çok üstünde bir üretim hızına ulaştık. Web arayüzünü kısmen bitirmiştim. Server üzerinde de ufak güncellemeler yapıyorum şu an. Muhtemelen 15:00 'a yetişecek proje olası bir gecikmede duyururum.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 28, 2014, 11:10:27 AM

Bende katılabilirim cpu gücüm çok yok(çift çekirdek intel) ama gpu olursa 10*280x le destek sağlarım.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:25:25 AM

bir örnekleme yapabilir misiniz, mesela bu private keyi çözmek için ne kadar işlemci gücüne ihtiyacımız var 1 yılda?

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:33:36 AM

bir örnekleme yapabilir misiniz, mesela bu private keyi çözmek için ne kadar işlemci gücüne ihtiyacımız var 1 yılda?

Hiç bir örnekleme yapamazsınız bu konuda, tamamen şans çok iyi bir sistem saniyede 250k adres çözer, başka bir sistem saniyede 1000 tane çözer ama 250k çözen bulamaz doğru adresi 1000 tane çözen bulabilir tamamen şans.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:38:17 AM

Hiç bir örnekleme yapamazsınız bu konuda, tamamen şans çok iyi bir sistem saniyede 250k adres çözer, başka bir sistem saniyede 1000 tane çözer ama 250k çözen bulamaz doğru adresi 1000 tane çözen bulabilir tamamen şans.

4 günde 22 milyon tane deneme yaptım dediniz ya küçük bir içler dışlar çarpımı yaptım dünyada bu kadar işlemci yok heralde Smiley
olsun yine de deneyelim biz,
bir de altcoinlerden daha kolay private key i bulunan var mıdır

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:40:56 AM

4 günde 22 milyon tane deneme yaptım dediniz ya küçük bir içler dışlar çarpımı yaptım dünyada bu kadar işlemci yok heralde Smiley
olsun yine de deneyelim biz,
bir de altcoinlerden daha kolay private key i bulunan var mıdır

Öncelikle altcoinler için böyle bir uğraşa girmeye değmez çünkü altcoinler çıktığında bitcoin duyulmuş ve herkes her konuda hakimiyet kurmuş durumdaydı altcoinler konusunda ortada unutulan bir altcoin cüzdanı olma ihtimali çok düşük. Ayrıca diyelim ki buldunuz eminim çok para etmeyecektir ya da pasif olmayacak kullanıyor olacaktır. biz kullanılmayan cüzdanlar istiyoruz.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:41:57 AM

daha önce ki bununla ilgili poollarda bir kazanım var mı acaba
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 11:45:41 AM
Last edit: January 24, 2015, 03:31:02 PM by yussuf89

15:00'ı heyecanla ve merakla bekliyoruz
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:46:22 AM

daha önce ki bununla ilgili poollarda bir kazanım var mı acaba

öncelikle bu işi poolların yaptığı işle kıyaslamayın tamamen farklı şeyler, ikincisi bunu henüz kimse bilmiyor ancak bazı bitcoin adreslerinin bu yolla ele geçirildiği konusunda haberler okuyorsunuz arada işte onlar başkalarının adreslerini ele geçirip hesabını boşaltanlar, bu bir tür hırsızlık tabi bizim yaptığımız o değil.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:47:02 AM

http://www.minerfarm.com/

Bu arada portalın arayüzü temel olarak şöyle, işim tamamen bitince login ve register sayfalarını da açacağım.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:54:42 AM

Arkadaşlar ikinci server'ın güncellemesi beklediğimden biraz uzun sürdü, açılış 1-2 saat gecikebilir, daha önce de olabilir.
intotherain
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:06:38 PM

9 cpu bekliyorum. hafta içi 45 cpu Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 12:46:52 PM

Server güncellemeleri tamam uygulamaların konfigürasyonları son testler yapılıyor arkadaşlar.
troleybüs
Legendary
*

Activity: 1424

View Profile
June 28, 2014, 02:00:55 PM

Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 02:03:11 PM

büyük çıkgınlık canım
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 02:19:08 PM

Eğlenceli bir konu olmuş. 2^160'ın kaç olduğu hakkında en ufak bir fikri yok herhalde konuya yazanların. Smiley
büyük çıkgınlık canım

İkiniz de haklısınız o yüzden bu projeye hiç katılmayın Smiley
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 02:22:29 PM

Dostum muhalefetin görevi budur işte. Kimileri inanır kimileri inanmaz. Pek önemsememek gerek diye düşünüyorum ki zaten sende öyle yapmışsın. Btc'nin de bu seviyelere geleceğine inanmayanlar şimdi kafalarını vuracak duvar arıyorlar.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 02:41:42 PM

büyük çıkgınlık canım

İkiniz de haklısınız o yüzden bu projeye hiç katılmayın Smiley

katılmamaktan değil yaw şakasına diyoruz en azından ben Cheesy
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 02:50:58 PM

Tanri parcacigini bulmaya calisanlar icinde ayni yakistirmalar yapilmisti, atom alti bir parcacik oldugu halde, koskoca evrenin boyutu ile cern i kiyasladiginda bizim yapmaya calistigimiz sey cok daha olasi Smiley

Zaten yapilmaya calisilan sey 2160 olayini daha aza indirgemek, projenin amaci bu. 270 daha olasi degil mi yani ?
2160 dunyanin kutlesine karsi tek bir atomun orani. elbette biliyoruz 2160 in karsiligini.
gokcey
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
June 28, 2014, 03:00:40 PM

Mütevazi i3 ümlü hazırım bende Smiley
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
June 28, 2014, 03:09:06 PM

merhaba bir sorum var:
private key havuzu ile adres havuzu arasında kartezyen çarpımı yaptığımızda ortaya milyonlarca yıl hesaplama süresi çıkıyor.
aklınızda bu süreyi kısaltmak için herhangi bir metod, algoritma vs mevcut mu?

pure brute force yaklaşımı mı uyguluyorsunuz?
yani ilk adrese katrilyonlarca private keyi deneyelim sonucu bulalım, sonra diğer public adrese geçelim gibi bir yaklaşım mı sergiliyorsunuz?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
Altin_Kadir
Full Member

Activity: 126

View Profile
June 28, 2014, 03:19:56 PM

merhaba bir sorum var:
private key havuzu ile adres havuzu arasında kartezyen çarpımı yaptığımızda ortaya milyonlarca yıl hesaplama süresi çıkıyor.
aklınızda bu süreyi kısaltmak için herhangi bir metod, algoritma vs mevcut mu?

pure brute force yaklaşımı mı uyguluyorsunuz?
yani ilk adrese katrilyonlarca private keyi deneyelim sonucu bulalım, sonra diğer public adrese geçelim gibi bir yaklaşım mı sergiliyorsunuz?

Konuyu açan arkadaş belirtmiş zaten tamamen sans işi. ama şu konuda garanti veririm 8 bin btc bana denk gelirse sizi tanımam  Cheesy
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 03:33:02 PM

Arkadaşlar,

Web arayüzü kısmen hazır register sayfası çalışır durumda, şu an için captcha koymadım üşendiğimden Smiley, ancak sql injection konusunda gerekli yamalar yapıldı. client'ı indirebilir kayıt olduktan sonra kayıt olurken verdiğiniz kullanıcı adı ve şifreyle client'ı çalıştırmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik tek seferde sadece bir client çalıştırmanızda fayda var ayrıca Multi Thread için bir güncelleme yapacağım.

Önemli not : Programı kapatırken çarpıdan değil Ctrl + C tuşlarına basarak kapatın aksi halde sistem arkada üretime devam edecektir.

Programı çalıştırmak için bfinder.exe dosyasını çalıştıracaksınız.

Şu an için tek server üzerinde çalışıyoruz diğer serverlerı da yavaştan devreye alacağım.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 03:36:17 PM

taratırken bi an takıldı dedi m bulduk heralde kalp krizi geçiriyodum
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 03:36:43 PM

Ben başladım bile Smiley
Toplam BTC diyor ya, o ne oluyor tam olarak? Ve kaç BTC'yi geçince ödeme yapıyor?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 03:37:06 PM

taratırken bi an takıldı dedi m bulduk heralde kalp krizi geçiriyodum

Aman diyim Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 03:39:49 PM

Ben başladım bile Smiley
Toplam BTC diyor ya, o ne oluyor tam olarak? Ve kaç BTC'yi geçince ödeme yapıyor?

yussuf89,

konunun başında da belirttiğim gibi, bu giriştiğimiz iş tamamen bir piyango ve siz de sistemlerinizi bu piyango için kullanıyorsunuz, bir çok kullanıcı beyhude bir iş olduğunu düşünse de en azından ufaktan bir şeyler kazanırım desin diye böyle bir ödeme sistemi ekledim. normalde her 10.000 adresde 100 satoshi verecek sistem (ilerde bunu değiştirebilirim çünkü sistemin gidişatı hakkında öncelikle bir ön görüm yok.)

0.001 olduğunda ödeme yapacağım her kullanıcıya
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 03:48:26 PM

takıla takıla gidiyor 7 sayıyor takılıyor devam ediyor sizde de böyle mi
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 03:51:20 PM

takıla takıla gidiyor 7 sayıyor takılıyor devam ediyor sizde de böyle mi

kontrol ediyorum öyle olmaması gerekiyor.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 03:56:37 PM

diğer pc dede deniyyim

--oda öyle
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 28, 2014, 04:02:30 PM

siteye üye oldum
şehir dışındayım pazartesi bende başlıycam inşallah
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:03:33 PM

diğer pc dede deniyyim

--oda öyle

benzer problemi başka yaşayan var mı ? ben hem lokal evden hem de uzak masa üstü ile şirketten deniyorum gayet hızlı, internet bağlantınız yavaş olabilir mi ?
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 04:05:09 PM

kac kb/sec götürüyor

monitörden baktığıma göre 10kb/s yi bile geçmiyor
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:10:23 PM

kac kb/sec götürüyor

oldukça küçük veri paketleri yolluyor toplamda 120 byte gibi ufak bir veri her defasında ancak bağlantınızda sorun var ise rpc bağlantısı da sıkıntılı olabilir.

Programı kapatıp (Ctrl+C) açın tekrar deneyin ha bir de c sürücünde değil de D sürücüsünde çalıştırın mümkünse genellikle anti virüs programları da bu tür uygulamaların çalışmasını etkileyebilir bunların hepsi bir düşünce tabi. sizden feedback bekliyorum.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 04:12:49 PM

kac kb/sec götürüyor

oldukça küçük veri paketleri yolluyor toplamda 120 byte gibi ufak bir veri her defasında ancak bağlantınızda sorun var ise rpc bağlantısı da sıkıntılı olabilir.

allah allah diğer pc dede öyle olduda başka hattan deniyyim
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:13:48 PM

kac kb/sec götürüyor

allah allah diğer pc dede öyle olduda başka hattan deniyyim

Diğer arkadaşlardan da geri dönüş gelse iyi olur gerçi ama server'dan gördüğüm kadarıyla tüm bağlantılardan akış oldukça hızlı gibi
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 04:22:11 PM

2^10 = 1024 (10^3  olarak kabul edilebilir)
2^160 = 10^3 ^16 = 10^48 Cheesy

brute force şifre kırma tekniğini geliştirmek gerekir Wink

bu şifre kırma mevzusunda akıllı geliştirmeler yapılabilir.

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:27:00 PM

örneğin blockchain'deki cüzdanın ait olduğu ülkenin (italya olsun) sözlüğü baz alınarak (italyanca sözlük) keyword list oluşturulur ve o listteki private keyler denenebilir.

gereken süreler çok daha kısa bir zamana indirgenebilir. (e tabi bu biraz da şans işi).

konuyu açan arkadaş yukarıdaki soruma cevap vermediği için bu yöntemler sadece düşüncede kalıyor Cheesy

Sorunuzu yeni farkettim,

sistem privatekey ve public address ayrı ayrı bulmuyor aynı anda bir public address ve private keyi üretiyor. yani tek iş yapıyor sistem iki ayrı iş yapmıyor. Diğer konuya gelince italya, italyanca mevzusunu anlamadım pek.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:30:17 PM

Son durum :
Şu anda sistemler stabil çalışıyor, web arayüze odaklanacağım biraz, bu arada bu başlık altında unutulmuş ve içinde kayda değer btc olan adresleri de listeleyelim ki server'lara bu listeleri ekleyelim, şansımız artmış olur böylece.

Projeyle ilgili her türlü öneri ve eleştirilere açığım o bu yüzden sizden gelecek fikirler, öneriler ve eleştirileri sabırsızlıkla bekliyorum.

deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 04:32:25 PM

bizim upload yetersiz olabilir ondan takılıyo heralde
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:33:54 PM

bizim upload yetersiz olabilir ondan takılıyo heralde

O kadar küçük bir veri ki aktarılan uploadtan kaynaklandığını pek sanmıyorum dediğim gibi bir şeyler engelliyor olabilir firewall, antivirüs vs görmeden yorum da yapamıyorum pek. Ancak çözmeye çalışalım bir kişi bile olsa kayıp kayıptır Smiley
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 04:36:47 PM

1 mb lik uydunet var arkadaşın pc yolladım ondada takılıyormuş onlardada 1 mb hat var- telefonun wirelesinden denedim onun net daha yavaş orda 1 er 1 er gidiyodu yavaşça ,güvenli modda açtım yan pc de denedim her şey interneti gösteriyor.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:39:17 PM

1 mb lik uydunet var arkadaşın pc yolladım ondada takılıyormuş onlardada 1 mb hat var- telefonun wirelesinden denedim onun net daha yavaş orda 1 er 1 er gidiyodu yavaşça ,güvenli modda açtım yan pc de denedim her şey interneti gösteriyor.

Normal şartlarda ekranda değişen adresleri görememen lazım birer birer atlaması olağan dışı bir durum. Gerçekten merak ettim herhangi bir download vs yapmıyorsun değil mi ?
deblue
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 04:41:13 PM

valla yavaş yavaş değişince görüyon istiyosan tw veririm birazdan. bide programı parametreli yaparmısın böyle startupa ekletmesi filan zor olucak
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:42:01 PM

Arkadaşlar bugün bir iyileştirme yapacağım client'ta, normalde işlemci sayınız kadar thread çalıştırıyor bu da sisteminizi yoracaktır. bunu sizin insiyatifinize bırakacak şekilde güncelliyorum yazılımı. ilerleyen saatlerde güncellemeyi duyururum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 04:51:17 PM

Client'da güncelleme yapıldı güncel sürümü indirebilirsiniz. Bu sürümde işlemci kullanımını belirleyebilirsiniz. Varsayılan 0 yani işlemci çekirdek sayısı kadar, siz de 1,2,3 gibi değerler girerek sisteminizin durumuna göre performansı arttırıp azaltabilirsiniz.
ballot
Hero Member

Activity: 969

View Profile
June 28, 2014, 04:55:29 PM

http://www.youtube.com/v/YyTqJPSX0vc
şu videodan sonra nasıl şevkiniz kırılmıyor anlamıyorum
bari hedefi 1 walleta indirgemeyin
https://bitcointalk.org/index.php?topic=282879.0

https://blockchain.info/address/1AQecMZgiHoynEk6nvLz83TXDhFazgpoRm
bence bu wallet da kayıptı sonradan ya bulunmuş yada kırılmış  Grin

https://blockchain.info/address/1kmGdkFoLatLh92EBBLkVPNT4sKbc3ryq
https://blockchain.info/address/1MbcZkfjkWdEEeC9r5pq5XRBDRcKUCsg9h
https://blockchain.info/address/1FJuzzQFVMbiMGw6JtcXefdD64amy7mSCF
https://blockchain.info/address/15Z5YJaaNSxeynvr6uW6jQZLwq3n1Hu6RX
https://blockchain.info/address/167ZWTT8n6s4ya8cGjqNNQjDwDGY31vmHg
https://blockchain.info/address/1HLvaTs3zR3oev9ya7Pzp3GB9Gqfg6XYJT
https://blockchain.info/address/12dUggmXPYsPVHaHr1DoW5J6bb6gvh4yZq
https://blockchain.info/tr/address/1CcPkeu4g97iks33WDmenvJkcdhjAekUdg
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:10:35 PM

dk 1000 gibi bir rakam görüyorum laptoptan

2780634774221656998104423197709823096757 yıl sonra kesin çözüyorum bu hızda Smiley

BTChesaplamalar gerçektirBTC

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:16:00 PM

2780634774221656998104423197709823096757 yıl sonra kesin çözüyorum bu hızda Smiley

Neden böyle yaklaşıyorsunuz olaya?

Öyle görünüyor ki konunun başında yazdıklarım hiç okunmamış. Olasılığın küçük olması o kadar zamanda ancak çözülebileceğini göstermez ayrıca siz tek başınıza üretiminizi hesaplıyorsunuz oysa şu anda 25 pc çalışıyor bu belki de bu gece 100 olacak.
bobmarley650
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:18:10 PM

Neden böyle yaklaşıyorsunuz olaya?

Öyle görünüyor ki konunun başında yazdıklarım hiç okunmamış. Olasılığın küçük olması o kadar zamanda ancak çözülebileceğini göstermez ayrıca siz tek başınıza üretiminizi hesaplıyorsunuz oysa şu anda 25 pc çalışıyor bu belki de bu gece 100 olacak.

yanlış anlama aliser, ben işlemci gücümü küçümsmek için hesapladım bunu
tabi ki farkındayım bütün private keyleri denemeye gerek olmadığının, belki yarın belki haftaya belki hiçbir zaman milyoneriz  Roll Eyes

Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:23:22 PM

Uyku molası vermiştim de malum yollarımız uzun : ) şimdi katılabildim. Suan sorunsuz takılmadan çalışıyor. Merak ettiğim bir kaç soru var sadece.

1 üye ismiyle 1 den fazla bilgisayar bağlayabiliyormuyuz ?
Kayıt olduktan sonra login pasif durum da sebebi nedir ?
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:27:44 PM

1) Genel Yüzde kısmında ayrıntılar görünmüyor, mesela 0,0001% gibi, düzenlenebilir.
2) Toplam kullanıcı sayısı eklenebilir, tek tek saymayalım diye.
3) CPU seçme olayı işe yaramadı, tüm CPU'ları da seçsem toplam %30 CPU kullanımı var. Tek CPU'yu seçince diğerleri de çalışır durumda.
4) İşbu yazı eksikleri gidermek ve yazılıma katkı sağlamak için yazılmıştır, "ne biçim yazılımcısın sen her taraf hatalı" gibi bir anlam kesinlikle çıkarılamaz, çıkarmayın öyle anlamlar  Smiley
Ha bir de, daha çok unutulmuş adres bulalım, evet.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:30:03 PM

Bende oldukca uzun bir liste var, ancak eve gittigimde yazabilirim.
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:30:31 PM

Unutulmuş adresleri tarayabileceğimiz bir sistem yada yol var mıdır ? Bilen paylaşırsa hep beraber bakmış olalım.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 05:41:55 PM

Sorunuzu yeni farkettim,

sistem privatekey ve public address ayrı ayrı bulmuyor aynı anda bir public address ve private keyi üretiyor. yani tek iş yapıyor sistem iki ayrı iş yapmıyor. Diğer konuya gelince italya, italyanca mevzusunu anlamadım pek.

olay şu: 1x.... şeklindeki adres hakkında olabildiğince bilgi toplanır. (diyelim ki adres sahibinin ülke bilgisini bulduk, örnek bu ülke italya olsun)
bu kişinin kullandığı private key muhtemelen italyanca olacaktır.
italyanca sözlüğü elimize aldık ve bu sözlükten yola çıkarak bir private key havuzu kurduk.
bu adres üzerinde oluşturduğumuz private key'leri denedik.
bu şekilde private key uzayını küçültüp hesaplama süresini ciddi oranda azaltabiliriz.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 05:50:04 PM

https://blockchain.info/tr/address/12MsTZwK5TxQ6ZskmQ3gSJ8rjBiqVwAe2Z
Böyle bir adres buldum, 51 BTC var içinde. Eklenebilir Smiley
intotherain
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 05:53:59 PM

Xp'de çalıştıramadım. bir exception fırlatıyor ama göremedim Smiley
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 06:00:59 PM

Xp'de çalıştıramadım. bir exception fırlatıyor ama göremedim Smiley

1 Xp 2 win8 de cok rahat çalışıyor şuanda bende
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 06:04:42 PM

Uyku molası vermiştim de malum yollarımız uzun : ) şimdi katılabildim. Suan sorunsuz takılmadan çalışıyor. Merak ettiğim bir kaç soru var sadece.

1 üye ismiyle 1 den fazla bilgisayar bağlayabiliyormuyuz ?
Kayıt olduktan sonra login pasif durum da sebebi nedir ?

1. sorunun cevabı evet istediğiniz kadar clientı aynı kullanıcı adı ile çalıştırabilirsiniz.
2. sorunun cevabı, login işlemini henüz açmadım çünkü profil sayfası henüz bitmedi.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 06:05:57 PM

Sorunuzu yeni farkettim,

olay şu: 1x.... şeklindeki adres hakkında olabildiğince bilgi toplanır. (diyelim ki adres sahibinin ülke bilgisini bulduk, örnek bu ülke italya olsun)
italyanca sözlüğü elimize aldık ve bu sözlükten yola çıkarak bir private key havuzu kurduk.
bu şekilde private key uzayını küçültüp hesaplama süresini ciddi oranda azaltabiliriz.

Private keyler bir dile bağımlı değil ki, tamamen random oluşturuluyor. dilerseniz istediğiniz bir public adresi oluşturabilirsiniz tabi oldukça zor o da Smiley
NetAlp
Sr. Member

View Profile
June 28, 2014, 06:07:13 PM

Tamamdır başladım bende.
Hadi hayırlısı...

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 06:44:08 PM

Sorunuzu yeni farkettim,

Private keyler bir dile bağımlı değil ki, tamamen random oluşturuluyor. dilerseniz istediğiniz bir public adresi oluşturabilirsiniz tabi oldukça zor o da Smiley
kullanıcı tarafından oluşturulan şifrelerle bir alakası yok mu bu private keylerin?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 07:23:59 PM

O değil de, düşünsene bulduk keyi, 8000 btc elimizde.
Bitcoin tarihinde ilk olur herhalde. Haberlere filan çıkarız, 8000 btc az değil  Grin
"Ama çok düşük bir olasılık, dünyadaki atom sayısı kad.."
Hadi oradan yemişim atomunu, ben o keyi bulurum arkadaş. O wallet buraya gelecek!
 Grin
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 28, 2014, 07:46:36 PM

Client'ı indirdim. 10 dakika sonra çalıştıracağım. Bir 10 dakika sonra 8000 BTC bölüşmeye hazır olun Smiley
Scoint
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
June 28, 2014, 07:47:15 PM

Herkese kolay gelsin arkadaşlar, projeyi başlatan arkadaşında ellerine sağlık. Ancak bu yöntem ( brute-force ) ile samanlıkta iğne aramak hiç de kolay olmayacak. Bilgisayarınızda bir anlık bile olsa gelecek random değer, hedefe ulaşmanızı sağlayabilir, çok çok küçükte olsa yinede bir şans var tabiki. Arkadaşlar oldukça heyecanlı, iddialı görünüyor böyle devam Smiley
intotherain
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 07:48:20 PM

client exe'sine dışarıdan kullanıcı adını parametre olarak yollayabilelim olur mu? Cheesy
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 07:55:32 PM

3 bilgisayar toplamda 5 client çalıştırdım. Daha fazla ihtimalleri gözden geçirebilmek adına. Eğer riglerinde de çalıştıran arkadaşlar varsa destek adına bir tane daha client açabilirler. Aslında gpularla yapılabilir hale gelse daha süper olur : )
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
June 28, 2014, 07:59:56 PM

Toplam miktar paylaşım oranlarına göre hesaplanacak ama senin paylaşımın %94,6.. Dostum senin daha önce tek başına yaptığın paylaşımlar da şuan ki paylaşım
 hesabına dahil mi?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:11:41 PM

Toplam miktar paylaşım oranlarına göre hesaplanacak ama senin paylaşımın %94,6.. Dostum senin daha önce tek başına yaptığın paylaşımlar da şuan ki paylaşım
 hesabına dahil mi?

Bu konuda bir açıklamam var ilk başlıkta. 4 günlük işlem sonucunda elde edilen 22 milyonluk paylaşım ve eğer bu durum rahatsızlık verirse sıfırlayabilirim yazdım. Ayrıca bu rakama siz de ulaşabilirsiniz.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:13:11 PM

client exe'sine dışarıdan kullanıcı adını parametre olarak yollayabilelim olur mu? Cheesy

Bir sonraki güncellemeye bunu da dahil ediyorum.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:15:03 PM

hesabına dahil mi?

Bu konuda bir açıklamam var ilk başlıkta. 4 günlük işlem sonucunda elde edilen 22 milyonluk paylaşım ve eğer bu durum rahatsızlık verirse sıfırlayabilirim yazdım. Ayrıca bu rakama siz de ulaşabilirsiniz.

Evet okudum. Şuan 8000 BTC bulunsa ve ilk günlük paylaşımın dahil olursa 7544 BTC senin olur..
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 08:15:10 PM

ilk mesaja site adresini eklesen de kolayca ulaşabilsek Grin

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:19:20 PM

hesabına dahil mi?

Evet okudum. Şuan 8000 BTC bulunsa ve ilk günlük paylaşımın dahil olursa 7544 BTC senin olur..

Eğer şu anda 8000 Btc bulunursa sorunumuz bu olsun Smiley

Paylaşımlarımın bugünden önceki kayıtlarını sileceğim.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:26:47 PM

hesabına dahil mi?

Eğer şu anda 8000 Btc bulunursa sorunumuz bu olsun Smiley

Paylaşımlarımın bugünden önceki kayıtlarını sileceğim.

Güvenilir biri olduğunun nişanesi bir davranış, teşekkürler..
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 08:35:55 PM

Merakımdan yazıyorum, aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdi bir key'imiz var ve o key'e ait unique bir privite key var. Bu iki bilgi ile o key'in içindeki BTC'lere erişebiliyoruz. Bu kısmını doğru anladığımı sanıyorum. Herhangi bir key üretim algoritmasıyla key ve private key elde edebiliyoruz. Bundan 100 yıl sonra üretilebilecek key'lerin %10'u üretilmiş ve kullanılıyor olsun. Aklı evvel bir arkadaşımız da bugünden başlayıp rastgele key ve private key üreterek bir kenarda saklasın. Ürettiği key'leri de bir wallet'a import etsin. 100 yıl boyunca da buna çalışarak üretilebilecek tüm privite key'lerin %0,00001 ini wallet a import etmiş olsun. İçi dolu veya boş bir key'in o walletta olma olasılığı bir milyonda 1 olur. Peki ya 200 yıl sonra, ya da 300? Bitcoinin geleceği için bu tür bir teori üretilmiştir ve çürütülmüştür muhtemelen. Ama büyük sayılar kanunu çalışmaya başladığı andan itibaren ki 100-200 yıl sınrasının işlem gücünün şu anda düşünebilmemiz bile mümkün değil, istatistikle başa çıkabilecek mi Bitcoin? Sabah kalktığımızda cüzdanımızdaki bakiyeyi sıfır görebileceğiz anlamına gelmiyor mu bu?
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 08:39:40 PM

Şimdi bir key'imiz var ve o key'e ait unique bir privite key var. Bu iki bilgi ile o key'in içindeki BTC'lere erişebiliyoruz. Bu kısmını doğru anladığımı sanıyorum. Herhangi bir key üretim algoritmasıyla key ve private key elde edebiliyoruz. Bundan 100 yıl sonra üretilebilecek key'lerin %10'u üretilmiş ve kullanılıyor olsun. Aklı evvel bir arkadaşımız da bugünden başlayıp rastgele key ve private key üreterek bir kenarda saklasın. Ürettiği key'leri de bir wallet'a import etsin. 100 yıl boyunca da buna çalışarak üretilebilecek tüm privite key'lerin %0,00001 ini wallet a import etmiş olsun. İçi dolu veya boş bir key'in o walletta olma olasılığı bir milyonda 1 olur. Peki ya 200 yıl sonra, ya da 300? Bitcoinin geleceği için bu tür bir teori üretilmiştir ve çürütülmüştür muhtemelen. Ama büyük sayılar kanunu çalışmaya başladığı andan itibaren ki 100-200 yıl sınrasının işlem gücünün şu anda düşünebilmemiz bile mümkün değil, istatistikle başa çıkabilecek mi Bitcoin? Sabah kalktığımızda cüzdanımızdaki bakiyeyi sıfır görebileceğiz anlamına gelmiyor mu bu?

sen wallet'a bir adresi import ettikten sonra o adres networkte başka bir wallet'a tekrar verilmiyor diye biliyorum ben.
ama eğer şu anda networkte bulunan tüm adresleri ve ilişkili private keyleri bir kenara bırakıp bundan sonra oluşabilecek olanları hesaplayıp kenarda tutarsan ve 1 yıl sonra cüzdana import edersen elinde iyi bir btc olabilir Cheesy Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 08:41:31 PM

Şimdi o geldi aklıma. Cüzdanlar key generate ederken daha önce kullanılmış mı diye mi bakıyor acaba? Ya da nasıl bir kontrol mekanizmasın var?
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 08:46:03 PM

Şimdi o geldi aklıma. Cüzdanlar key generate ederken daha önce kullanılmış mı diye mi bakıyor acaba? Ya da nasıl bir kontrol mekanizmasın var?
o konuda kesin bir bilgiye sahip değilim ancak bitcoin network'ü  bilgisayar bilimleri alanında "dedikodu problemi" adlı np problemin çözümünü üretmiş olmalı ki proof of work çalışıyor olsun.

np problem: non polynomial (polinomsallaştırılamayan (yani 3x+2 = 5 gibi bir denkleme dönüştürülemeyen) problemlerdir.) Sezgisel yaklaşımlarla çözülmesi gerekir.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 08:51:13 PM
Last edit: June 28, 2014, 09:02:15 PM by MorpheWQ

Konuyu bulandırmamak için bu konuda son bir mesaj da yazacağım. Belki daha sonra başka bir başlıkta tartışma fırsatı buluruz. Her şartta açık kaynak kodlu bir yapıdan söz ediyoruz. Key ve private key ikilisi nasıl oluşturulur kısmını herkes biliyor. Biz cüzdana erişmek için gerekli bilgilerin bunlar olduğunu da. Network'e bağlı bir wallet'ın bu ikiliyi oluşturma aşamasınıda kontrol işlemi kolay. Ama standalone çalışan bir sistem daha önce üretilmiş/üretilmemiş ayrımına bakmaksızın bu ikilileri üretebilir. Bu da benim ileri bir tarihte ürettiğim bir key'i daha önce private key'i ile üretilmiş olma ihtimali var ve birinin elinde olabilir demektir. Bu durumda ben nasıl güvenebilirim bu sisteme?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 08:56:07 PM

sen wallet'a bir adresi import ettikten sonra o adres networkte başka bir wallet'a tekrar verilmiyor diye biliyorum ben.
ama eğer şu anda networkte bulunan tüm adresleri ve ilişkili private keyleri bir kenara bırakıp bundan sonra oluşabilecek olanları hesaplayıp kenarda tutarsan ve 1 yıl sonra cüzdana import edersen elinde iyi bir btc olabilir Cheesy Cheesy

Bir adres kullanılmış dahi olsa onu başka bir cüzdanda kullanabilirsiniz yeterli private keyine sahip olun.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 28, 2014, 09:02:28 PM

Programı indirdim fakat antivirüs trojan olarak görüyor?

http://gyazo.com/69ddb42ddd253dc9750d781dcf3417f7

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
June 28, 2014, 09:04:03 PM

İşin ilginç olan tarafı cüzdan adresi üretilirken daha önce kullanımda mı diye kontrol edilmiyor. İhtimal sayısı o kadar fazla ki çakışma ihtimali neredeyse kalmıyor.

İhtimalleri merak edenler için geçen sene çevirdiğim bir yazıdan alıntı yapıyorum:

Bunu söyledikten sonra uçuk projeleri sonuna kadar desteklediğimi belirteyim. Herşey hayal etmekle başlar Smiley

http://www.bitcoinhaber.net/2013/08/bitcoin-nasl-calsr.html

Açık anahtar, yani bitcoin adresi üretirken gerçek kimliğinizin ortaya çıktığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu adım tamamen ağın dışındadır. Çevrimiçi olmanız bile gerekmez. Sadece bir tuşa basarak elektronik cüzdan uygulamanızda yeni ve rastgele üretilmiş saklı ve açık anahtarı yaratabilirsiniz. Mümkün olan adreslerin sayısı çok fazla olduğu için daha önceden kullanımda olduğunun kontrolüne gerek yoktur. Bu çok fazla kullanıcısı olan bir servis sağlayıcıdan email adresi almaya benzer. Aslında birinin anahtarının aynısını üretebilseniz hesabındaki parasına da erişmeniz mümkündür.

Mümkün olan tüm Bitcoin adreslerinin toplam sayısı :

1461501637330902918203684832716283019655932542976 (1.46 x 10^48 or 2^160)

Bu büyük sayılar Bitcoin sisteminin güvenliğini birçok yönden korur. Ne kadar büyük olduğunu hayal edebilmek için bütün dünyadaki kum tanelerinin sayısını düşünün. Tahminen 7.5 x 10^18th, or 7,500,000,000,000,000,000. Şimdi de her kum tanesinin kumla kaplı bir dünya olduğunu düşünün. Kum tanelerini sayın. Hala toplam bitcoin adresi sayısına yaklaşamadınız.

Aslında kullanıcı sayısı arttıkça iki adresin çakışma olasılığı da artmaktadır. (Çakışan Doğum Günleri problemini düşünün) Gene de 1 milyar adresle hala 2.9 x 10^39 aralığındayız. (http://www.hawaii.edu/suremath/jsand.html)

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:07:14 PM

Programı indirdim fakat antivirüs trojan olarak görüyor?

http://gyazo.com/69ddb42ddd253dc9750d781dcf3417f7

Rpc bağlantısı kullanan ve henüz bir otorite tarafından tanınmayın her client anti virüsler tarafından Trajan olarak algılanır
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:11:36 PM

İşin ilginç olan tarafı cüzdan adresi üretilirken daha önce kullanımda mı diye kontrol edilmiyor. İhtimal sayısı o kadar fazla ki çakışma ihtimali neredeyse kalmıyor.

Sayının büyük olması "üret" tuşuna bastıktan sonra ilk üretilen anahtarın btce nin cold storage'i olabilme olasılığını etkiliyor ama bu gerçeği değiştirmiyor. Buradaki ihtimal istatistiksel olarak 1/1461501637330902918203684832716283019655932542976 görünse de Türk zekasına göre %50 Smiley Yani evet ya da hayır.

Neyse, dayanamadım yine yazdım.

Bu arada client çalışabilmek için .net bişeyleri yüklemek istedi. Yükle yüke bitmedi. Kusura bakmayın biraz gecikti benim bulma işi. Tamamlayınca 10 dakika sayın Smiley
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 09:15:30 PM

şimdi ben sürekli olarak bitcoin client'ından yeni adres üretsem ve içindeki adreslerden biri unutulmuş cüzdanlardan birine denk gelse, bu para benm cüzdana mı senkronlanacak ben blockchain'i indirdiğimde?

eğer öyle oluyorsa ben pc'yi ve autoclicker'ı bir ay açık bırakır tatile çıkarım Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:17:08 PM

Kayıt formunda BTC adresi alanı key'in son ik karakterini almıyor yanlış görmediysem.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:19:32 PM

Kayıt formunda BTC adresi alanı key'in son ik karakterini almıyor yanlış görmediysem.

Evet sorunu düzelttim Morphe teşekkürler, hatalı kayıt yapmış olanlar profil sayfası aktif olunca düzeltebilirler.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:19:51 PM

şimdi ben sürekli olarak bitcoin client'ından yeni adres üretsem ve içindeki adreslerden biri unutulmuş cüzdanlardan birine denk gelse, bu para benm cüzdana mı senkronlanacak ben blockchain'i indirdiğimde?

eğer öyle oluyorsa ben pc'yi ve autoclicker'ı bir ay açık bırakır tatile çıkarım Cheesy

Evet aynen öyle
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:21:12 PM

ben de çalıştırdım. sistem sorunsuz işliyor. bol şans hepimize. bir kaç sorum olacak:
1) 8000 btc yi bulan pc ve kullanıcı belli olacak mı yoksa server olarak mı bulunmuş olacak?
2) unutulmuş adresleri listeleyip olasılığı arttırmamız lazım.
3) vps lerde nasıl çalıştarabiliriz bu programı?

1.) 8000 BTC bu işe başlamamızın anahtarıydı, şimdi tek tek unutlmuş cüzdanları bulup ekliyoruz sisteme yanı şansımızı arttırıyoruz.
2.) Yukarıda cevaplamış olduk.
3.) VPS üzerinde doğrudan çalışabilir sistem. Windows olmak şartıyla.
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
June 28, 2014, 09:22:10 PM

Sayının büyük olması "üret" tuşuna bastıktan sonra ilk üretilen anahtarın btce nin cold storage'i olabilme olasılığını etkiliyor ama bu gerçeği değiştirmiyor. Buradaki ihtimal istatistiksel olarak 1/1461501637330902918203684832716283019655932542976 görünse de Türk zekasına göre %50 Smiley Yani evet ya da hayır.

Bu ihtimal gerçekten rastgele sayı üretilebilirse geçerli. Geçen sene android işletim sisteminin rastgele sayı üreten kütüphanesindeki bir
açık yüzünden cep telefonlarındaki cüzdanlar aynı adresleri üretmeye başlamıştı.

http://www.zdnet.com/security-flaw-leaves-android-bitcoin-wallets-vulnerable-to-theft-7000019259/
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:22:17 PM

İhtimalleri merak edenler için geçen sene çevirdiğim bir yazıdan alıntı yapıyorum:

Bunu söyledikten sonra uçuk projeleri sonuna kadar desteklediğimi belirteyim. Herşey hayal etmekle başlar Smiley

http://www.bitcoinhaber.net/2013/08/bitcoin-nasl-calsr.html

Açık anahtar, yani bitcoin adresi üretirken gerçek kimliğinizin ortaya çıktığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu adım tamamen ağın dışındadır. Çevrimiçi olmanız bile gerekmez. Sadece bir tuşa basarak elektronik cüzdan uygulamanızda yeni ve rastgele üretilmiş saklı ve açık anahtarı yaratabilirsiniz. Mümkün olan adreslerin sayısı çok fazla olduğu için daha önceden kullanımda olduğunun kontrolüne gerek yoktur. Bu çok fazla kullanıcısı olan bir servis sağlayıcıdan email adresi almaya benzer. Aslında birinin anahtarının aynısını üretebilseniz hesabındaki parasına da erişmeniz mümkündür.

Mümkün olan tüm Bitcoin adreslerinin toplam sayısı :

1461501637330902918203684832716283019655932542976 (1.46 x 10^48 or 2^160)

Bu büyük sayılar Bitcoin sisteminin güvenliğini birçok yönden korur. Ne kadar büyük olduğunu hayal edebilmek için bütün dünyadaki kum tanelerinin sayısını düşünün. Tahminen 7.5 x 10^18th, or 7,500,000,000,000,000,000. Şimdi de her kum tanesinin kumla kaplı bir dünya olduğunu düşünün. Kum tanelerini sayın. Hala toplam bitcoin adresi sayısına yaklaşamadınız.

Aslında kullanıcı sayısı arttıkça iki adresin çakışma olasılığı da artmaktadır. (Çakışan Doğum Günleri problemini düşünün) Gene de 1 milyar adresle hala 2.9 x 10^39 aralığındayız. (http://www.hawaii.edu/suremath/jsand.html)

Konuyu en iyi özetleyen bu oldu sanırım Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:23:51 PM

Bu ihtimal gerçekten rastgele sayı üretilebilirse geçerli. Geçen sene android işletim sisteminin rastgele sayı üreten kütüphanesindeki bir
açık yüzünden cep telefonlarındaki cüzdanlar aynı adresleri üretmeye başlamıştı.

http://www.zdnet.com/security-flaw-leaves-android-bitcoin-wallets-vulnerable-to-theft-7000019259/

Bu hata yazılım dillerinde random değer üretmek için üretilen değerin bir değişkene sabitlenmesinden kaynaklanıyor, random bir değer üretirken genellikle bilgisayarların donanımsal saatlerinden faydalanılır bu ayrıntı atlanıldığında aynı değerler üretilebiliyor bu sorun bizde yok neyse ki.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:25:58 PM

Aliser bizim miner'ların performasını etkiler mi bu program? Duruma göre onlara da atayım birer tane.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 28, 2014, 09:27:59 PM

Evet aynen öyle

bir de random üretme fonksiyonu pc zamanına mı bağlı?
denk gelmesi açısından şansımı artırmak için bios saatimi ve os saatimi bitcoin'in ilk çıktığı tarih ve saate denk getirip offline* olarak adres üretimi yapsam denk gelme şansımın artması gerekmez mi?

edit: *offline= saatin güncellenmesini engellemek için Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
yussuf89
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:29:19 PM

Aklıma bir fikir geldi yazılanları okuyunca.
Hani bizim adres vardı ya 8000 BTC olan. Şu:
198aMn6ZYAczwrE5NvNTUMyJ5qkfy4g3Hi
Bir de vanity denilen bir olay var ya, hani adresini üretirken kendi belirlediğin adresle başlıyor, mesela 1Yussuf89y6ojKqnJ5f3np7A2mNsSdYpk bunun gibi.
Şimdi biz bir vanity adres oluştursak, ve vanity adres yazılan kısma adresin kendisini tamamen yazsak.
Ve bunu bir poola bağlasak işimizi şansa bırakmamış oluruz.
Hatırladığım kadarıyla vanity adres oluştururken kalan süreyi veriyordu, süre bitince keyi teslim ediyordu direk.
Nasıl fikir.
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:33:44 PM

Aliser bizim miner'ların performasını etkiler mi bu program? Duruma göre onlara da atayım birer tane.

4 kartlı olan sistemimde etkilemiyor 2 adet çalıştırıyorum. 6 adet kartlı rigim de 1 tane çalıştırıyorum 2'yi açtığımda hata verip kapatıyor. Kısacası etkilenmiyor benim sistemim.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:35:22 PM

4 kartlı olan sistemimde etkilemiyor 2 adet çalıştırıyorum. 6 adet kartlı rigim de 1 tane çalıştırıyorum 2'yi açtığımda hata verip kapatıyor. Kısacası etkilenmiyor benim sistemim.

X11 verim sgminerda %25 düştü gibi görünüyor. Diğer algortimalara bakmadım. Düşüş gerçeği ne kadar yansıtıyor bakarım.
Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:41:03 PM

X11 verim sgminerda %25 düştü gibi görünüyor. Diğer algortimalara bakmadım. Düşüş gerçeği ne kadar yansıtıyor bakarım.

bende düşüş teamdan bağlandığım zaman gerçekleşiyor. 6 kartlı olanda modded olduğundan olabilir diye düşünüyorum. ama 4 kartlıda herhangi bir sorun yok şimdilik.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 28, 2014, 09:44:06 PM

Aklıma bir fikir geldi yazılanları okuyunca.
Hani bizim adres vardı ya 8000 BTC olan. Şu:
198aMn6ZYAczwrE5NvNTUMyJ5qkfy4g3Hi
Bir de vanity denilen bir olay var ya, hani adresini üretirken kendi belirlediğin adresle başlıyor, mesela 1Yussuf89y6ojKqnJ5f3np7A2mNsSdYpk bunun gibi.
Şimdi biz bir vanity adres oluştursak, ve vanity adres yazılan kısma adresin kendisini tamamen yazsak.
Ve bunu bir poola bağlasak işimizi şansa bırakmamış oluruz.
Hatırladığım kadarıyla vanity adres oluştururken kalan süreyi veriyordu, süre bitince keyi teslim ediyordu direk.
Nasıl fikir.

Benim bilgisayar son 6-7 karakteri hariç 7. 10 üzeri 32 yılda hallederim dedi Smiley
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
June 28, 2014, 09:50:53 PM

hocam beni birşeyler bu konuya çekti tesadüf eseri işaretleri takip etmeliyim var bunda bi hayır  Grin
coin işleyişi ve terimleri konusunda pek bilgim yok fakat katılmak istiyorum bilgilendirirseniz.
duruma göre sunucularımda da çalıştırırım ayrıca
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:56:49 PM

Evet aynen öyle

bir de random üretme fonksiyonu pc zamanına mı bağlı?
denk gelmesi açısından şansımı artırmak için bios saatimi ve os saatimi bitcoin'in ilk çıktığı tarih ve saate denk getirip offline* olarak adres üretimi yapsam denk gelme şansımın artması gerekmez mi?

edit: *offline= saatin güncellenmesini engellemek için Cheesy

Hiçbir şeyin saatini değiştirmenize gerek yok etkilemez hiçbirşeyi, donanımsal saat dediğim şey bizim tick yani bir vuruş olarak tanımladığımız zaman normal saat değil.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 09:58:07 PM

8000 btcyi bulduğumuzda sistem nasıl bir uyarı verecek? oona göre hazırlayalım kendimizi Smiley

Otomatik olarak 155 ve 188 'i arayacak sistem o şekilde düzenledim, ekranda mesajı görünce kalpten gitmeyin diye Smiley
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 10:12:27 PM

Client uygulaması güncellendi arkadaşlar son sürümü indirip kullanabilirsiniz.

Yenilikler :

Uygulamayı açarken parametre verbilirsiniz şöyle :

bfinder -u [user] -t [thread]
bfinder -u aliser -t 1

-u : user name
-t : thread number

Bazı minör iyileştirmeler yapıldı.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 10:48:30 PM

Siteye üretim grafiği eklenmiştir.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:18:41 PM

Takılmaya başladı.
ballot
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:22:14 PM

yorumsuz sadece bilgilendirme belki görmeyeniniz vardır
https://bitcointalk.org/index.php?topic=421842.0
mjpo
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:26:43 PM

Hmmm.. Düşündürücü..
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:32:15 PM

Hemen herkes dünyadaki atom sayısı güneşteki atom sayısı örneğini veriyor ancak onların atladığı bir nokta var, eğer bizim çözmemiz gereken adresler, toplam üretilebilecek adreslerin sayısının son sıralarında olsaydı ve biz baştan başlayıp sırayla gidiyor olsaydık kesinlikle uğraşılmaya değmez bir girişim olurdu, ancak bunu milli piyango oynamak gibi düşünün, milyonlarca insan milli piyango alır ancak bir kişi büyük ikramiye çıkar bir kaç kişiye de teselli, kimse şunu söylemez size, bugünden itibaren piyango almaya başlayacaksın 22 milyon hafta sonra bu ikramiye sana çıkacak.

Bu arkadaşların söylediği de tam olarak bu, evet bizde olasılık milyon değil çok ama çok büyük, ve fakat bir olasılık!
ballot
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:38:16 PM

Hemen herkes dünyadaki atom sayısı güneşteki atom sayısı örneğini veriyor ancak onların atladığı bir nokta var, eğer bizim çözmemiz gereken adresler, toplam üretilebilecek adreslerin sayısının son sıralarında olsaydı ve biz baştan başlayıp sırayla gidiyor olsaydık kesinlikle uğraşılmaya değmez bir girişim olurdu, ancak bunu milli piyango oynamak gibi düşünün, milyonlarca insan milli piyango alır ancak bir kişi büyük ikramiye çıkar bir kaç kişiye de teselli, kimse şunu söylemez size, bugünden itibaren piyango almaya başlayacaksın 22 milyon hafta sonra bu ikramiye sana çıkacak.

Bu arkadaşların söylediği de tam olarak bu, evet bizde olasılık milyon değil çok ama çok büyük, ve fakat bir olasılık!

bu adamın konusu farklı ama rainbow table oluşturmuş public keyi olan walletları kısa sürede kırabiliyormuş opencl li gpularla tam detaylı incelemedim ama birininkini de kırmış
https://bitcointalk.org/index.php?topic=421842.msg4800547#msg4800547
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 28, 2014, 11:44:40 PM

bu adamın konusu farklı ama rainbow table oluşturmuş public keyi olan walletları kısa sürede kırabiliyormuş opencl li gpularla tam detaylı incelemedim ama birininkini de kırmış
https://bitcointalk.org/index.php?topic=421842.msg4800547#msg4800547

Bu adam ilk değil bir iki kırılan adres oldu bunun örnekleri mevcut.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:13:41 AM

Arkadaşlar yeniden bir güncelleme yayınladım artık 10 bin kat daha hızlı tarayıp sonuç doğrudan client üzerinden tespit edilip server'a gönderiliyor. çok daha hızlı bir tarama imkanı sunuyor bu bize acilen son sürüme güncelleyin lütfen.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 12:16:28 AM

Arkadaşlar yeniden bir güncelleme yayınladım artık 10 bin kat daha hızlı tarayıp sonuç doğrudan client üzerinden tespit edilip server'a gönderiliyor. çok daha hızlı bir tarama imkanı sunuyor bu bize acilen son sürüme güncelleyin lütfen.

bu hesapladığımız sonuçlar bitcoin cüzdanında deneniyor mu peki?

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:22:25 AM

Denenmesine gerek yok Bitcoin cüzdanı ile uyumlu tüm adresler test edildi onaylandı.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 12:24:18 AM

Denenmesine gerek yok Bitcoin cüzdanı ile uyumlu tüm adresler test edildi onaylandı.

sormak istediğim aslında şu: bu içi dolu cüzdanlardan birine denk gelindiğinde hangi wallet'a import edilecek bu private key? sistem bütün bu adresleri ve priv key'leri otomatik bir cüzdana import etmiyor mu mesela?
(belki bu hesaplanan adresler içinde 1-2 btc'ye sahip adres vardır Grin )

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
deblue
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 12:27:04 AM

Patron cıldırdı saniyede 1 000 000 wallet !!
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:29:08 AM

Daha önce bulunan her adres & private key servera atılıp orada denetleniyordu, artık direk client üzerinden kontrol ediliyor arananlar arasında var mı diye eğer uyarsa server'a iletilecek. o yüzden bu kadar hızlandı sistem. böylece sunuculara da daha az yük binecek binen yük de zaten uyumlu cüzdan olacak Smiley
deblue
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 12:32:49 AM

Daha önce bulunan her adres & private key servera atılıp orada denetleniyordu, artık direk client üzerinden kontrol ediliyor arananlar arasında var mı diye eğer uyarsa server'a iletilecek. o yüzden bu kadar hızlandı sistem. böylece sunuculara da daha az yük binecek binen yük de zaten uyumlu cüzdan olacak Smiley

anladım iyiymiş zengin olursan bizi unutma.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 12:33:09 AM

ohooo her işi bizim pc yapsın, server sadece parayı toplasın Tongue Cheesy Cheesy

not: ben bu datas.dat adlı dosyayı silmem arkadaş içinde yüzbinlerce adres ve priv key var, ayda bir blockchain'de kontrol ettirecem bu adresleri, eğer içlerine btc girerse otomatik benm hesaba aktarsın (botunu kodlarız sıkıntı değil Cheesy )

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 12:38:37 AM

sırf meraktan soruyorum, adres compare işlemini neyle yapıyorsunuz? if (bulunan adres == kayıp btc adresi) şeklinde mi?

eğer bu şekilde ise lojik operatör kullanarak bu işlemi daha da hızlandırabiliriz.

if(bulunan adres && kayıp btc adresi) şeklinde daha hızlı çalışır Smiley

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:39:35 AM

Client ekranının en altına ersiyon numarasını ekledim. artık güncel yazılımların sürümlerini buradan takip edebilirsiniz.

Şu anki güncel sürüm 1.0.0.4

Güncel Sürüm şuna benzemeli:
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:54:10 AM

ohooo her işi bizim pc yapsın, server sadece parayı toplasın Tongue Cheesy Cheesy

not: ben bu datas.dat adlı dosyayı silmem arkadaş içinde yüzbinlerce adres ve priv key var, ayda bir blockchain'de kontrol ettirecem bu adresleri, eğer içlerine btc girerse otomatik benm hesaba aktarsın (botunu kodlarız sıkıntı değil Cheesy )

http://blockchain.info/multiaddr?active=adres1|adres2|adres3.... ("|" ile ayrılmış halde adresler) şeklinde toplu sorgulama yaptırabilirsin. Ancak az önce denedim server 500taneye bile cevap veremedi. Ona göre yaparsın botunu Smiley

Sürekli oradan kontrol ettirirseniz bir süre sonra banlanırsınız.
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 12:55:16 AM

@aliser dat dosyasına max size limiti falan mı koydun? dosya sıfırlanmış  Cry

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 12:58:26 AM

Smiley sizi düşündüğüm için koydum yoksa şiştikçe şişer Cheesy
cakir
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 01:05:15 AM

Smiley sizi düşündüğüm için koydum yoksa şiştikçe şişer Cheesy

ben o dosyaları yandex disk'e falan atıp daha sonra kontrol edecektim ilerleyen zamanlarda Sad((((

bari 1,2,3... diye isimlendir de başka bir yerlerde kopyalayıp saklayabilelim Cheesy

ilerleyen zamanlarda lazım olur Cheesy

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 01:50:02 AM

Herkezin merak ettigi, bazilarinin soruldugu yada bazi sorularin henuz akla gelmedigi cevaplari bildigim kadari ile buraya yazmak istiyorum.

Bitcoin in guvenligi ile ilgili olarak, evet cok cok fazla ihtimal var ama ihtimal 0 degil. Bitcoin cuzdani yada vanitygen hepsi ayni sekilde uretiyor bunu. ayni adresin denk gelmesi ihtimali cok cok dusuk olsada bu ihtimal yinede soz konusu. Oysa sistemin bazi zayifliklari mevcut, bazi arkadaslarin sordugu sorulara istinaden evet bazi kisiler var su anda her gun binlerce adres uretip bunlari cuzdanina ekleyenler, blockchain cuzdani uzerinde oldukca guzel secenekler ve apiler mevcut, java ile harika seyler yaratiyorlar, yaratilan adresleri aninda bu api ile kontrol edip cuzdanin bakiyesi 0 olanlari eleyip icinde coin olanlari ayiranlar mevcut. Asagiya bir foto ekliyorum bitcoin adres ve key mekanizmasi ozetle nasil calisiyor diye.

Bizim bitcoin adresimizin bir hash degeri var, private key ise oldukca uzun bir key, bununda bir hash degeri mevcut, asagida kisaca bir adres yaratilisini gosterecegim.

Burada WIF dedigi wallet import format yani cuzdan girdisi bicimi, digeri ise ozel anahtarin yani private key in hex formatindaki gercek hali.

Ingilizcesi olanlar icin su linkteki makaledede baska zayifliklardan bahsediliyor.

http://www.nilsschneider.net/2013/01/28/recovering-bitcoin-private-keys.html

bonesoul
Sr. Member

Activity: 389

View Profile WWW
June 29, 2014, 01:54:41 AM
Last edit: June 29, 2014, 03:09:46 AM by bonesoul

bitcoin adresleri, ECDSA curve ile üretilir ve bitcoin'in kullandığı ECDSA parametreleri secp256k1 olarak adlandılır. her ne kadar, secp256k1'in yeterince güvenli olmadığını savunanlar olsada bitkoyun'un anlattığı gibi kum taneleri örneğinden yola çıkarsak,  secp256k1 keyspace, pratikte sonsuza yakındır.

Konuda bahsi geçen cracker mevzu,  bilinen 768 zayıf toplanma noktasına çok yakın noktalarda ki public keylerden basit birşekilde private key'i bulabilmekle alakalıdır ki sonsuz kum tanesinin yer aldığı bir alanda,  bu 768 adet (special-weak) yani sorunlu kuma denk gelme ihtimaliniz görmezden gelebileceğiniz kadar düşüktür. Zaten bu yazılımı yazan eleman, her private key'i bu kadar kısa sürede çözebiliyor olsaydı 2 btc'ye satmak yerine, yüz bin dolarlık wallet'ları sessiz sedasız patlatırdı. Amacı temelde hiçbir işe yaramayan yazılımını satarak para kazanmak, hem de bilinen 768 adet special-weak adresten farklı yeni adresler bulabilmek ve bunlar için rainbow table oluşturabilmekti (eğer varsa).

Zaten bu arkadaşa, Greg Maxwell (bitcoin core developerlar'dan) henüz bitcoin network'de kullanılmamış 200,000 adet public key gönderdi ve meydan okudu. Eğer bu 200,000 public key'den herhangi birinin private key'ini çıkarabilirse, 50 BTC ödeme taahhüdünde bulundu ve tabiki kırılamadı. Yani illa bir deneyelim diyorsanız, bence Greg'e bir mesaj atın, belki sizin içinde 1-2 bitcoin'lik bir meydan okuma etkinliği hazırlayacaktır. (Çünki Evil-Knievel en azından konuya bir yaklaşım getirip special-weak'lerle filan uğraşıyordu, siz ise sadece düz brute-force'la yola çıkıyorsunuz)

Biz private key, public_key ikilileri üretelim ve bunu ileriye dönük saklayalım - veyada mevcut olanlarla karşılaştıralım, bilmem kaç sene sonra birileri bu adresleri kullanırsa, bitcoin'leri sahip oluruz düşüncesi temelde rainbow table konseptidir ve zaten ECDSA curve'leri daha en baştan siz rainbow table ile bunları kırmayın diye var Smiley Şu an günümüz teknolojisi ile böyler bir computational ve storage power'a sahip değiliz.

Yani kısacası op hiç bir işe yaramayacak, ihtimal dahilinde bile olmayan bir olasılık çerçevesinde bir brute-force projesi kurguluyor,  bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde olsada rainbow-table vari tarzda bir veritabanı oluşturuyor sizde buna katkıda bulunuyorsunuz.

Ayrıca burada şunuda bahsetmeden geçemeyeceğim, bilmem kaç yıldır kullanılmıyor olsada bir bitcoin adresinin private key'ini bulup, bitcoin'leri kendi zimmetine geçirmeyi düşünen bir "fikir" etrafında toplaşıyorsunuz ve olası bi durumda bulunan bitcoinlerin dağıtımını yapacak merkezi bir otoriteye "güven" duyuyorsunuz. herhangi bir mal, mülk veya her ne ise, 100 senedir bile kullanılmıyorda olsa, o yinede mülk sahibinindir. En azından etik olmadığının farkına varın istedim. Hadi çok über bi teknoloji / exploit buldunuz bu işi başardınız, sonuç olarak insanların bitcoin'e olan güvenini zedeleyeceksiniz ve uzun vadede bunu kimse istemiyordur diye düşünüyorum.

Konuya teknik anlamda ilgi duyanlar için bi kaç link bırakıyorum göz atarsınız;
* http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1wf5qb/possible_warning_btc_addresses_with_known_public/
* https://bitcointalk.org/index.php?topic=437220.0

Test edilmiyor, secp256k1 keyspace'in mevcut teknolojimize göre göreceli olarak sonsuz olması ana fikrinden yola çıkarak, cryptographic random sayılarla üretiliyor, yani üretilen bir private key'in tekrar üretilme ihtimalinin olmaması veya göz ardı edilebilecek kadar az olması, rainbow-table'larla kırılamayacak kadar çok bilgi-işlem ve depolama gücü istemesi vs vs.

not: mesajı cımbızlayanlarla ikili tartışmaya girmeyeceğim, bahsettiklerime teknik olarak itirazı olan varsa buyursun yazsın, uzun uzadıya tartışmasını yaparız.

not2: bitcoin ve çevresinde ki birçok teknolojinin açık kaynak olmasının tek sebebi, açık kaynak akımına destek vermek değil, aynı zamanda kaynak kod güvenilebilirliğinin doğrulanmasınıda sağlamaktır. Bilgisayarınızda bitcoin veya hehangi bir alt-coin wallet'ınız varsa, kapalı kaynaklı yazılımları kullanırken dikkatli olun.

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 02:04:41 AM

bitcoin adresleri, ECDSA curve ile üretilir ve bitcoin'in kullandığı ECDSA parametreleri secp256k1 olarak adlandılır. her ne kadar, secp256k1'in yeterince güvenli olmadığını savunanlar olsada bitkoyun'un anlattığı gibi kum taneleri örneğinden yola çıkarsak,  secp256k1 keyspace, pratikte sonsuza yakındır.

Konuda bahsi geçen cracker mevzu,  bilinen 768 toplanma noktasına çok yakın noktalarda ki public keylerden basit birşekilde private key'i bulabilmekle alakalıdır ki sonsuz kum tanesinin yer aldığı bir alanda,  bu 768 adet (special-weak) yani sorunlu kuma denk gelme ihtimaliniz görmezden gelebileceğiniz kadar düşüktür. Zaten bu yazılımı yazan eleman, her private key'i bu kadar kısa sürede çözebiliyor olsaydı 2 btc'ye satmak yerine, yüz bin dolarlık wallet'ları sessiz sedasız patlatırdı. Amacı temelde hiçbir işe yaramayan yazılımını satarak para kazanmak hemde, bilinen 768 adet special-weak adresten farklı yeni adresler bulabilmek ve bunlar için rainbow table oluşturabilmekti (eğer varsa).

Zaten bu arkadaşa, Greg Maxwell (bitcoin core developerlar'dan) henüz bitcoin network'de kullanılmamış 200,000 adet public key gönderdi ve meydan okudu. Eğer bu 200,000 public key'den herhangi birinin private key'ini çıkarabilirse, 50 BTC ödeme taahhüdünde bulundu ve tabiki kırılamadı. Yani illa bir deneyelim diyorsanız, bence Greg'e bir mesaj atın, belki sizin içinde 1-2 bitcoin'lik bir meydan okuma etkinliği hazırlayacaktır. (Çünki Evil-Knievel en azından konuya bir yaklaşım getirip special-weak'lerle filan uğraşıyordu, siz ise sadece düz brute-force'la yola çıkıyorsunuz)

Biz private key, public_key ikilileri üretelim ve bunu ileriye dönük saklayalım - veyada mevcut olanlarla karşılaştıralım, bilmem kaç sene sonra birileri bu adresleri kullanırsa, bitcoin'leri sahip oluruz düşüncesi temelde rainbow table konseptidir ve zaten ECDSA curve'leri daha en baştan siz rainbow table ile bunları kırmayın diye var Smiley Şu an günümüz teknolojisi ile böyler bir computational ve storage power sahip değiliz.

Yani kısacası op hiç bir işe yaramayacak, ihtimal dahilinde bile olmayan bir olasılık çerçevesinde bir bruteforce projesi kurguluyor,  bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde olsada rainbow-table vari tarzda bir veritabanı oluşturuyor sizde buna katkıda bulunuyorsunuz.

Ayrıca burada şunuda bahsetmeden geçemeyeceğim, bilmem kaç yıldır kullanılmıyor olsada bir bitcoin adresinin private key'ini bulup, bitcoin'leri kendi zimmetine geçirmeyi düşünen bir "fikir" etrafında toplaşıyorsunuz ve olası bi durumda bulunan bitcoinlerin dağıtımını yapacak merkezi bir otoriteye "güven" duyuyorsunuz. herhangi bir mal, mülk veya her ne ise, 100 senedir bile kullanılmıyorda olsa, o yinede mülk sahibinindir. En azından etik olmadığının farkına varın istedim.

Konuya teknik anlamda ilgi duyanlar için bi kaç link bırakıyorum göz atarsınız;
* http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1wf5qb/possible_warning_btc_addresses_with_known_public/
* https://bitcointalk.org/index.php?topic=437220.0

bi bitmediniz anasını satayım ya.
Yok op table oluşturuyormuş da yok bilmem neymiş de yaptığım işten soğudum sizin gibiler yüzünden. Nerede depolayacağım trilyon tane veriyi ? kendi ağzımla söylüyorum client karılaştırmasını yapıp bulursa server'a haber veriyor diyorum daha ne diyeyim ?
deblue
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 02:50:29 AM

@bonesoul

ya tutarsa Cheesy
bitkoyun
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:45:23 AM

bi bitmediniz anasını satayım ya.
Yok op table oluşturuyormuş da yok bilmem neymiş de yaptığım işten soğudum sizin gibiler yüzünden. Nerede depolayacağım trilyon tane veriyi ? kendi ağzımla söylüyorum client karılaştırmasını yapıp bulursa server'a haber veriyor diyorum daha ne diyeyim ?
bonesoul haklı ve çok mantıklı da olsa yaptığın işten soğuma. Önemli olan amaca ulaşman değil zaten, amaca giden yolda öğrendiklerindir. Bak daha 1-2 günde hem kendin öğrendin hem de çevrendekileri deneye katarak öğrettin. İlk kullandığın algoritma verimsiz çalışabilir, daha sonra araştırır daha verimlisini yazarsın. Bilinen bir algoritma yoksa sen bulursun. Gerekiyorsa matematik doktorası yaparsın. Bilim böyle ilerliyor.
intotherain
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 07:26:54 AM

http://directory.io/
bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

ben işe piyango gözüyle bakıyorum. daha stabil bir sürümü çıkınca da tekrar hashlemeye başlayacağım.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 08:10:48 AM

bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

ben işe piyango gözüyle bakıyorum. daha stabil bir sürümü çıkınca da tekrar hashlemeye başlayacağım.

Evet o siteye baktık bir çoğumuz haberdarız da bizim projemiz ile ne alakası var olayın anlamadım. bu bilinen bir teknik wainbow table diye bilinir. bizimle ne yönden bağdaştırdınız ?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 08:29:03 AM

Biz ne yapıyoruz ?, Ne yapmıyoruz ?

Öncelikle projeye katılanlara gönülden teşekkür ederim, bu bir inanç savaşı bir şeye inanmak başarmanın yarısıdır sözünün işe, emeğe dökülmüş hali. Bir Türk olarak söylemeye utanıyorum ancak, "Avrupalı kafasıyla araba yapıyorsunuz, Şark kafasıyla içine mazot koymayı unutuyorsunuz" sözünün söylenmesinin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala aynı kafada insanların olduğunu görmek beni üzmüyor artık utandırıyor, ne yazık ki milletim adına utanıyorum.

4 mesaj yukarıda bir arkadaşımız üşenmemiş, benim zaten çok iyi bildiğim şeyleri alt alta sıralayıp siz neyin kafasındasınız adam sizin sayenizde veri tabanı oluşturuyor yazmış, diyelim ki ben veri tabanı oluşturuyorum, bir yere kaydediyorum petabaylerca disk alanım var (Aslında ben Google'ın sahibiyim zaten) bu kadar verinin toplanmasının yıllarca süreceğinden bi haber miyim ki bunu yapayım ? ya da diyelim beklerim dedim bunu benden önce başkasının yaptığından bir haber miyim ki aynını ben de yapayım adam toplayıp kamuya maletmiş bunu sayfa sayfa çekip veritabanına kaydedecek bir kod yazmam 10 dakikamı almaz.

Lütfen şu konunun altına siz ne yapıyonuz yeaaaa demeden önce şunları okuyun sonra da düşüncelerinizi yazın.

Biz Ne yapıyoruz ?

Biz şunu yapıyoruz, MinerFarm adında bir sitemiz var, 2 adet server var azure üzerinde, bir adet client bir adet server yazılımız var (ortada veritabanı dahi yok veriler tamam text tababanlı (SQL Server kurup oraya tüm toplanan verileri atmak gibi ahmak bir girişim yok ortada) bir php sayfamız var bu php sayfası küçük bir veritabanından içi ziyadesiyle BTC içeren 1300 adet (şu an için) Bitcoin adresini (bir nevi referans listesi) içeriyor. Client açıldığında bu referans sayfasından adresleri bir dizi içerisine atıp başlıyor Adres ve Private Key üretmeye (her üretilen Adres ve Private Key birbiri ile ilişkili yani adresi ayrı private keyi ayrı çözmeye çalışmıyoruz).

Buraya kaday her şey basit bir oku, üret ve karşılaştır mantığı bunda sonrası ise bir eşleşme olduğunda bunu sunuculara gönderiyor bir yandan da diğer kullanıcıların ekranına mesaj gidiyor kırdık bi tane diye. Bu arada her kullanıcının bilgisayarının işlemci gücünü kullandığımız için bu emeğin bir karşılığı olmalı diye düşünüp her üretilip kontrol edilen adresleri sayıyor ve bunu veritabanına kaydediyoruz (işte burada veritabanı kullandık) bu kayıt da şöyle aliser, 1000000 adet üretti, bu kadar 1000000 adet adresi alıp kaydetmiyoruz bir yere. Sonrası da tamamen show amaçlı web sitesinde bir tabo ve bir grafik (Daha da gelişecek)

Biz Ne Yapmıyoruz ?

Biz her client'ın ürettiği adresleri toplayıp veritabanına kaydetmiyoruz, bunu yapabilecek ne disk alanımız ne sabrımız ne de o kadar paramız var. Biz bir trojan yazıp milletin bilgilerini dışarı sızdırmıyoruz, Biz siz acımasızca eleştirin, gerekirse bok atın izi kalsın diye belki de biraz eğlence olsun diye yapıyoruz belki bu işi gayet masumane ama ya tutarsa ? İşte o zaman bu başlık altında atıp tutarak ağzından köpükler saçıp clientları koyun programcıyı şarlatan olarak görenler / göstermeye çalışanları görmek isterim gerçekten.

Bu proje gidebildiği yere kadar gidecek.

Saygı ve sevgilerimle.
labtek38
Full Member

Activity: 224

View Profile
June 29, 2014, 09:13:29 AM

win8 laptopta çalıştıramadım. Program kapanıyor.

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 09:18:26 AM

win8 laptopta çalıştıramadım. Program kapanıyor.

D sürücüsünde bir klasöre kopyalayın, c üzerinde yapıyorsanız olmayabilir. ben de win 8 kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:22:18 AM

x86 uyumlu mu? Kernalbase.dll hatası alıyorum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 09:26:34 AM

hem 32 bit hem 64 bit üzerinde sorunsuz çalışır. .Net Framework 3.5 yüklü mü sistemde ?
Deathwing
Legendary
*

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:35:05 AM

hem 32 bit hem 64 bit üzerinde sorunsuz çalışır. .Net Framework 3.5 yüklü mü sistemde ?

Gözümden kaçmış galiba, 4 olması gerekiyordu dedim. Yükledim, düzeldi. Teşekkürler.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
June 29, 2014, 10:18:28 AM

önceki mesajlardan bazılarını okudum. bonesoul'a hak veriyorum.
bu proje çöp! bitcoin'in güvenilirliğini zedeleyen adamların trenine binmişsiniz.
velev ki buldunuz, dünya çapında bir olayı başardığınız için bu elbette ki duyulacaktır ve yatırımcı güveni büyük çapta zedelenecektir. tahminen konuşayım, bitcoin'in fiyatını 10$ seviyesine rahatlıkla çekersiniz yaptığınız bu hareketle. keza yaptığınız şeyde adil bir dağıtım izleseniz dahi, o mülkün sahibine büyük bir kısmını geri vermeniz gerekir.
içinden size kalması gereken miktar; harcadığınız emek, bilgisayar gücü vb. faktörlerdir.
başarılar dileriz.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
June 29, 2014, 10:29:22 AM

Konuya yazmayayım diyorum ama bonesoul'a yapılan anlamsız saldırıdan sonra yazmaya karar verdim. Burada yapılan işin organize suç olduğunu konuya katılanlar göremiyor mu? Bu BTC'ler sahipsiz değil. Zamanında birileri üretmiş veya saklamış. Kaybolmuş olsa bile bunu çalmaya çalışmanız bunun suç olmadığı anlamına gelmez.
Bulma ihtimaliniz çok düşük, piyangoyu tutturmak değil de üst üste 100000 hafta piyangoyu tutturmak kadar düşük. Bitcoin'i güvenilir yapan şey de bu zaten. Harcadığınız emek ve para asla bir adresi çaldığınızda kendini amorti etmez.
Aliser'den bu kadar bilgisi varken organize bir suç girişiminde bulunmak yerine Bitcoin ekosistemine yararlı bir proje yapmasını beklerdim.
Kimse yapmayın demiyor ama boşa enerji harcadığınızı ve etik olmayan bir işe ortak olduğunuzun bilincinde bunu yapmaya devam edin.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 29, 2014, 10:34:37 AM

Bu olay,merkez bankası kasasında kendinize ait olmayan bir paraya ulaşmak için sadece ataç kullanarak açmaya çalışmaya benziyor.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 10:42:31 AM

Aliser, 18 threat ile projeni destekliyorum.
needmoney
Legendary
*

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 10:48:13 AM

Başladık, hayırlısı bakalım Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
intotherain
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 10:56:54 AM

bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

Evet o siteye baktık bir çoğumuz haberdarız da bizim projemiz ile ne alakası var olayın anlamadım. bu bilinen bir teknik wainbow table diye bilinir. bizimle ne yönden bağdaştırdınız ?

yok bizim proje için vermedim o linki. sadece kayıt sayısına dikkat çekmek istedim. En başından beri bu işe piyango gözüyle baktığımı belirtmiştim. o gözle de fırsat buldukça hashleyeceğim. Ancak minerlarımın hashratelerini düşürüyor. Buna bir çözüm bulmam gerek.
needmoney
Legendary
*

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 12:17:42 PM

Benim gibi teknik bilgisi çok iyi olmayanlar için tam olarak ne yaptığımızı basite indirgeyerek anlatabilecek var mı ?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 01:06:10 PM

Benim gibi teknik bilgisi çok iyi olmayanlar için tam olarak ne yaptığımızı basite indirgeyerek anlatabilecek var mı ?

Bitcoin network'ünde bu işe ilk başlayanların ürettiği ancak bir süre sonra orada unuttuğu BTC'ler var, bu btc'lere sahip adreslerin Private keylerini bulabilmek için random bitcoin adresi ve private keyleri üretiyoruz üretilen bu adresler bu kayıp adreslerden birine denk gelirse içindeki btcler üretime katılanlar arasında paylaşılacak
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 29, 2014, 01:06:32 PM

bir beklentim olmadan sadece 1 saat kadar denedim 3milyon gibi sonuca ulaştım. projeye devam etmeyeceğim ancak size şunu söyleyebilirim olduki çok düşük bir ihtimal bir olsa bulundu bulan kişiye ekstra bir ödül verilmeli diye düşünüyorum.. siz kendiniz diyorsunuz yıllar sürebilir veya 10 dakika sürebilir. olduki yeni başlayan birisi buldu ve paylaşımı %0.21 şimdi geri kalanını dağıtması çok hoş olmayabilir. şimdi size 30 40 kişi üzerinden konuşuyorsunuz.. yarın birgün bulunması durumunda bu sayılar 1000 2000 kişiye ulaşır ve oranlarda öyle %10 %20 seviyelerinde olmayacaktır.. kısacası benim görüşüm katkı payı ne olursa olsun bulan kişiye ekstra bir ödül verilmesi gerekir.  ben olasılıkları kenara bırakarak sadece bulunabileceği yönünde yazdım...
deblue
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 02:04:35 PM

merak ettiğim bir şey var bu data dosyasına baktım generator adresler üretiyor ya bu adreslerin uzunlukları %99 aynı %1 de bi karakter daha kısa bi adres üretiyor
ama blockchainden baktığımda adres uzunlukları hep değişken biri 2 eksik biri bi fazla niye böyle oluyor.
needmoney
Legendary
*

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 03:15:10 PM

Bitcoin network'ünde bu işe ilk başlayanların ürettiği ancak bir süre sonra orada unuttuğu BTC'ler var, bu btc'lere sahip adreslerin Private keylerini bulabilmek için random bitcoin adresi ve private keyleri üretiyoruz üretilen bu adresler bu kayıp adreslerden birine denk gelirse içindeki btcler üretime katılanlar arasında paylaşılacak

Bitcoin adreslerini niye üretiyoruz? Varolan cüzdan üzerine brute force ile privkey denemiyor muyuz yani ?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 03:55:22 PM

Sevgili arkadaslar, ozellikle bu projeye muhalefet olan yada etikligi konusunda bizi uyaranlar, tum saygimla size birsey sormak istiyorum.

denizde bir batik aramak, yada bir define aramak nasil bir etiklik ise bana gore buda oyle bir durum.
8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 04:03:30 PM

bir beklentim olmadan sadece 1 saat kadar denedim 3milyon gibi sonuca ulaştım. projeye devam etmeyeceğim ancak size şunu söyleyebilirim olduki çok düşük bir ihtimal bir olsa bulundu bulan kişiye ekstra bir ödül verilmeli diye düşünüyorum.. siz kendiniz diyorsunuz yıllar sürebilir veya 10 dakika sürebilir. olduki yeni başlayan birisi buldu ve paylaşımı %0.21 şimdi geri kalanını dağıtması çok hoş olmayabilir. şimdi size 30 40 kişi üzerinden konuşuyorsunuz.. yarın birgün bulunması durumunda bu sayılar 1000 2000 kişiye ulaşır ve oranlarda öyle %10 %20 seviyelerinde olmayacaktır.. kısacası benim görüşüm katkı payı ne olursa olsun bulan kişiye ekstra bir ödül verilmesi gerekir.  ben olasılıkları kenara bırakarak sadece bulunabileceği yönünde yazdım...

Dunden beri araliksiz arama yapiyorum. Sisteme dahil olup 10 dk arama yapip birakan biri %0.1 bile pay alsa bence bu haksizlik..
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 29, 2014, 04:09:35 PM

Dunden beri araliksiz arama yapiyorum. Sisteme dahil olup 10 dk arama yapip birakan biri %0.1 bile pay alsa bence bu haksizlik..

Aralıksız yapman önemli değil benim demek istediğimi anlamamışsın. bulan kişiye ayrıca ödül verilmesinden bahsediyorum... sen olabilirsin başkası olabilir.. senin verdiğin emekse %0.1 lik yapanınki emek değil mi?
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:20:18 PM

Sevgili arkadaslar, ozellikle bu projeye muhalefet olan yada etikligi konusunda bizi uyaranlar, tum saygimla size birsey sormak istiyorum.

denizde bir batik aramak, yada bir define aramak nasil bir etiklik ise bana gore buda oyle bir durum.
8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

2009'dan beri o adamın, coinlerine dokunmaması unuttuğu anlamına gelmiyor. gider de winklevoss'ların ya da başka ünlü bir yatırımcının uzantı bir cüzdanına çarparsanız vay halinize der, gülerim.
evet haber olur, büyük haber olur. güzel de olur, güleriz eğleniriz. ama yaptığınız işi eğlencesine yapıyorum diye hafifletemezsiniz. her ne kadar bitcoin cüzdanından bir şey çalmak, veri hırsızlığı kapsamında değerlendiriliyor mu, değerlendirilmiyor mu, burası tartışmalı bir konu olsa da, savcının birisi güzel bir yorum getirir, bir de bakmışsınız alayınız içerde! Smiley olur mu olur.. saçmasapan projelerde koşturmayın diye diyoruz.
pandacoin belirtmiş organize suç olduğunu. bana göre de organize suç, size göre olmayabilir.

coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:38:18 PM

8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

2009'dan beri o adamın, coinlerine dokunmaması unuttuğu anlamına gelmiyor. gider de winklevoss'ların ya da başka ünlü bir yatırımcının uzantı bir cüzdanına çarparsanız vay halinize der, gülerim.
evet haber olur, büyük haber olur. güzel de olur, güleriz eğleniriz. ama yaptığınız işi eğlencesine yapıyorum diye hafifletemezsiniz. her ne kadar bitcoin cüzdanından bir şey çalmak, veri hırsızlığı kapsamında değerlendiriliyor mu, değerlendirilmiyor mu, burası tartışmalı bir konu olsa da, savcının birisi güzel bir yorum getirir, bir de bakmışsınız alayınız içerde! Smiley olur mu olur.. saçmasapan projelerde koşturmayın diye diyoruz.
pandacoin belirtmiş organize suç olduğunu. bana göre de organize suç, size göre olmayabilir.

Coin "çaldım" diye beni "içeri" alacak savcının ellerinden öperim Cheesy hahaha Bu piyasada her gün binlerce coin çalınıyor. Ve her gün binlerce suç işleniyor. Piyasa manipülasyonu suç değil mi? Suç. Organize mi? Hemde dik alası. İçeri giren? Sıfır kişi. Peki coinim çok değerli olacak alın satın kullanın diyorlar. Reklam yapıyorlar. Sonra premine'i satıp ortadan kaybolmuyorlar mı? Evet. Dolandırıcılık mı? Evet. Suç mu? EVet. İçeri giren? Sıfır kişi. Bırakın bu işleri. türkiyede hiç bir savcı coin konusunda yorum yapamaz. Bunun için ne bilgileri var ne ellerinde doğru düzgün yasa. Belli ki elinizde ciddi miktar btc var. Ve değer kaybetmesinden korkuyorsunuz. Benim hapse girmemden korkmuyorsunuz ya? Bu ancak beni veya bizi ilgilendirir. İçeri gireceksem sana ne? Suç işliyorsam sana ne? Biz sanki sizin yazdıklarını düşünemiyoruz. Bir akıllı sizsiniz. Biz cahil önüne gelene atlayan salak salak insancıklarız da siz allah razı olsun bizi uyarıp bilgilendiriyorsunuz. Hey allahım...

Gidin ötede oynayın arkadaş!

sevgili ergenlikten çıkamamış arkadaş,
savcılık bilirkişi atar, o bilirkişi de ben olursam ya da benim gibi yorumlayan bir kişi olursa, o zaman görürsün ne ceza alacağını.
uyarıyoruz arkadaşım, yapmayın, etmeyin diye. elimdeki btc miktarıyla da ne alaka ya ahahahaha..
neyse sizin gibiler bize sataştı, öyleyse moderatörlere şikayet edeceğiz. buranın moderatörü kaale almazsa da üst moderatörlere.. o da olmadı, yetkili kurumlar (-ki hiç sevmiyorum bu sonuncuyu yapmayı, biliyor musun?)
ama silsile yolunu takip etmeyi severim. buradan kamuoyuna duyurulur. projeyi çöpe atın, başlığı da silin. ekşi sözlükte de entry sildirdik, sizi de sildireceğiz anlaşılan.

Karartma1
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 05:50:27 PM

@master bu şeye benzemiş ' babama söylerim seni döver ' ben bir an benzettim acaba benzetebilenleriniz de var mı içiniz de ?
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 06:07:04 PM

8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

Coin "çaldım" diye beni "içeri" alacak savcının ellerinden öperim Cheesy hahaha Bu piyasada her gün binlerce coin çalınıyor. Ve her gün binlerce suç işleniyor. Piyasa manipülasyonu suç değil mi? Suç. Organize mi? Hemde dik alası. İçeri giren? Sıfır kişi. Peki coinim çok değerli olacak alın satın kullanın diyorlar. Reklam yapıyorlar. Sonra premine'i satıp ortadan kaybolmuyorlar mı? Evet. Dolandırıcılık mı? Evet. Suç mu? EVet. İçeri giren? Sıfır kişi. Bırakın bu işleri. türkiyede hiç bir savcı coin konusunda yorum yapamaz. Bunun için ne bilgileri var ne ellerinde doğru düzgün yasa. Belli ki elinizde ciddi miktar btc var. Ve değer kaybetmesinden korkuyorsunuz. Benim hapse girmemden korkmuyorsunuz ya? Bu ancak beni veya bizi ilgilendirir. İçeri gireceksem sana ne? Suç işliyorsam sana ne? Biz sanki sizin yazdıklarını düşünemiyoruz. Bir akıllı sizsiniz. Biz cahil önüne gelene atlayan salak salak insancıklarız da siz allah razı olsun bizi uyarıp bilgilendiriyorsunuz. Hey allahım...

savcılık bilirkişi atar, o bilirkişi de ben olursam ya da benim gibi yorumlayan bir kişi olursa, o zaman görürsün ne ceza alacağını.
uyarıyoruz arkadaşım, yapmayın, etmeyin diye. elimdeki btc miktarıyla da ne alaka ya ahahahaha..
neyse sizin gibiler bize sataştı, öyleyse moderatörlere şikayet edeceğiz. buranın moderatörü kaale almazsa da üst moderatörlere.. o da olmadı, yetkili kurumlar (-ki hiç sevmiyorum bu sonuncuyu yapmayı, biliyor musun?)
ama silsile yolunu takip etmeyi severim. buradan kamuoyuna duyurulur. projeyi çöpe atın, başlığı da silin. ekşi sözlükte de entry sildirdik, sizi de sildireceğiz anlaşılan.

Sevgili olgunlukta çığır açmış arkadaş
Sen bizlerle alay ederken ya da senin tabirinle "sataşırken" iyi ama cevap gelince kötü öyle mi? Kimin ergen olduğu belli. Savcının atadığı bilirkişiler konusunda bir fikrin olmadığını da görüyorum. İyi araştırmalısın bence konuları. Yetkili kuruma git ilk önce bence. Hatta hemen yarın. Tüm açık adres isim vs.. bilgilerimi sana özelden mesaj olarak yazarım. Gider savcılığa ya da aklına neresi geliyorsa şikayetini edersin. Gelip beni tehdit edeceksin sonra yetkili kurumdan bahsedeceksin. Kanundan hukuktan zerre anladığın yok ama gelip burda ahkam kesiyorsun!

Gelip benimle dalga geçeceksin küçümseyeceksin sonra birileri sana cevap verince "seni şikayet edicem" ... "süründürücem ulan hepnizi" moduna giriyorsun.. Helal olsun. Mükemmel bir yaklaşım.

Elindeki BTC miktarıyla doğrudan ilgili mevzu. Ya da senin inandığın "BTC binlerce dolar olacak açık kaynak kazanacak" ütopyasıyla.. Ekşiden entry sildirmiş Cheesy valla bravo. Yüzyılın başarısı olmuş. Sildir bizi coaex reyiz! evimizden aldır!

şu "madonna'nın yağlı zencisi 2" ya da "d k a" sen misin yoksa? belli ki iyi takip etmişsin, hakkımızda az da olsa bir şeyler biliyorsun. öyleyse selamlar, öyle değilse de selamlar..
evet açık kaynağa, bilginin paylaşılması gerektiğine inanıyorum, hayatın her alanında inanıyorum. bu ayrı bir tartışma konusu, yazarak uzatmaya gerek yok. bitcoin istanbul buluşmalarında tartışırız istersen, ilkine katıldım, ikincisini atlamak durumunda kaldım, üçüncüsünde ordayım. yakındaysan gel sen de, oturup konuşur, eğleniriz.
ama sen bana mesaj atma özelden, tırstım say. binanaleyh uğraşacağım:) gerçekten çok iddialı geldin, bir an durdum düşündüm, değer mi diye! okuyan okur, OP değerlendirir vs vs.. benden "şimdilik" bu kadar.

coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 06:21:59 PM

Sevgili olgunlukta çığır açmış arkadaş
Sen bizlerle alay ederken ya da senin tabirinle "sataşırken" iyi ama cevap gelince kötü öyle mi? Kimin ergen olduğu belli. Savcının atadığı bilirkişiler konusunda bir fikrin olmadığını da görüyorum. İyi araştırmalısın bence konuları. Yetkili kuruma git ilk önce bence. Hatta hemen yarın. Tüm açık adres isim vs.. bilgilerimi sana özelden mesaj olarak yazarım. Gider savcılığa ya da aklına neresi geliyorsa şikayetini edersin. Gelip beni tehdit edeceksin sonra yetkili kurumdan bahsedeceksin. Kanundan hukuktan zerre anladığın yok ama gelip burda ahkam kesiyorsun!

Gelip benimle dalga geçeceksin küçümseyeceksin sonra birileri sana cevap verince "seni şikayet edicem" ... "süründürücem ulan hepnizi" moduna giriyorsun.. Helal olsun. Mükemmel bir yaklaşım.

Elindeki BTC miktarıyla doğrudan ilgili mevzu. Ya da senin inandığın "BTC binlerce dolar olacak açık kaynak kazanacak" ütopyasıyla.. Ekşiden entry sildirmiş Cheesy valla bravo. Yüzyılın başarısı olmuş. Sildir bizi coaex reyiz! evimizden aldır!

şu "madonna'nın yağlı zencisi 2" ya da "d k a" sen misin yoksa? belli ki iyi takip etmişsin, hakkımızda az da olsa bir şeyler biliyorsun. öyleyse selamlar, öyle değilse de selamlar..
evet açık kaynağa, bilginin paylaşılması gerektiğine inanıyorum, hayatın her alanında inanıyorum. bu ayrı bir tartışma konusu, yazarak uzatmaya gerek yok. bitcoin istanbul buluşmalarında tartışırız istersen, ilkine katıldım, ikincisini atlamak durumunda kaldım, üçüncüsünde ordayım. yakındaysan gel sen de, oturup konuşur, eğleniriz.
ama sen bana mesaj atma özelden, tırstım say. binanaleyh uğraşacağım:) gerçekten çok iddialı geldin, bir an durdum düşündüm, değer mi diye! okuyan okur, OP değerlendirir vs vs.. benden "şimdilik" bu kadar.
Bu sakin tavrın ve cevabına saygı duydum. Buluşmalara katılma fırsatım olmadı. Olursa seve seve konuşup tartışırım. Şahsına karşı bir kırıcılığım bir hakaretim olduysa kusura bakma. Birazdan yazdıklarımı edit'leyip yok edeceğim. Ve hiç yaşanmadı sayacağım. Sende öyle sayar mısın bilemem. Karar senin elbette.

Bu senin için önemli midir bilemem ama Olayları sakin  karşılayan ve tartışma uzatmayan insanları oldum olası çok sevmişimdir. Senin gibi insanlara hep zaafım olmuştur. Kusura bakma. Yanlış değerlendirmişim seni.
Saygılar.

eyvallah, sorun değil tabii ki.. kimseye kin gütmüyorum, işin eğlencesindeyimdir daha çok.
yine de bazı konular var hassasiyet gerektiren. bu başlığın konusu da onlardan biri.

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 06:52:55 PM

Bence cok fazla abartiyorsunuz konuyu.
sacmasapan dediginiz projede basari saglanirsa bu bitcoin sistemine faydali birsey olur ve dahada iyilestirilmesi icin calisilir.
Her ulkenin kanunu baska baskadir, sizin yasadiginiz Turkiyede belki hersey yasak,dusunce ozgurlugunuz yok, dusunmek bile suc,diktator rejimi ile yonetiliyorsunuz ve  yakinda nefes almak bile vergiye tabi olacak, o yuzden anlayisim ve saygim var boyle dusunmenize.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:14:50 PM

Varya, hayalgucunuze hayran kaldim Smiley

Turk sinemasinin ve dizi sektorunun aynasi gibisiniz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:26:40 PM

Arkadaslar,

Büyük Okyanus'ta, Guam Adası'nın güney batısında, Japonya ve Endonezya arasında, iki ülkeye de aşağı yukarı eşit uzaklıkta yer alan ve dunyanin en derin cukuru olarak bilinen Mariana cukurunda bir batik gemi var. Suyun içine atılan 1 kilogram kütleli metalin tabana ulaşması, yaklaşık olarak 1 saat sürer. Ancak, suyun yoğunluğu ve metalin özkütlesi de hesaba katıldığında, tabana ulaşma süresi artıp azalabilir. Dip noktasındaki basınç ise yeryüzündeki basınca göre yaklaşık 1000 kat daha fazladır. Imkansiza yakin birseydir oraya dalmak, cok cok dusuk ihtimaldir. Bir takim kurduk ve oraya dalmayi planliyoruz, batik gemide yuklu miktarda mucevher ve altin bulunmakta. Ama uluslar arasi bu suda yapacagimiz deneme TC kanunlarina gore suc teskil edebilir, kahraman Turk polisi bir yerimize cop sokabilir ve hatta bu mesaj eksi sozlukte yazilirsa bazi karanlik gucler tarafindan sildirilebilir. Hadi biz bu isten vazgecelim .  Smiley
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 08:41:39 PM

Bence cok fazla abartiyorsunuz konuyu.
sacmasapan dediginiz projede basari saglanirsa bu bitcoin sistemine faydali birsey olur ve dahada iyilestirilmesi icin calisilir.
Her ulkenin kanunu baska baskadir, sizin yasadiginiz Turkiyede belki hersey yasak,dusunce ozgurlugunuz yok, dusunmek bile suc,diktator rejimi ile yonetiliyorsunuz ve  yakinda nefes almak bile vergiye tabi olacak, o yuzden anlayisim ve saygim var boyle dusunmenize.

elbette abartıyorum, abartmak bizim işimiz. hatta şimdi daha da abartacağım Smiley
yine de şunu bilin ki abartılı abartılı konuşarak bir hakikate ulaşma çabam var, gözardı etmeyiniz.
saçmasapan buluyorum, evet. bitcoin sistemine katkısı olsun, mutlu olurum ama olmayacağını öngörüyorum ve bu konuda ısrarcıyım. (burada abartı yok)
gerekçesini öncesinde belirttim, konuyu açarak sonunda tekrar vurgulayacağım.

şimdi diyelim ki private key'i buldunuz, güzel güzel pay ettiniz aranızda, herkes mutlu. acaba? kime göre neye göre mutlu?
oradan X bir kişi çıktı dedi ki, "bu cüzdan benimdi, hırsız var!" bu kişi, cüzdanın gerçek sahibi olabilir, gerçek sahibi olmayabilir de.

ihtimal a) gerçek sahibi: araştırdı, etti, bir şekilde bu projede yer alanları çıkardı. hakkınızda suç duyurusunda bulundu. belki bir sonuç alamayacak, belki alacak ama olan size olmuş olacak. bu şekilde anılmak ister misiniz?
ihtimal b) gerçek sahibi değil: araştırdı, etti, bir şekilde bu projede yer alanları çıkardı. hakkınızda suç duyusunda bulundu -ki bu daha yüksek bir ihtimal çünkü adam, sahibi olmadığı bir paranın peşinde ve daha büyük bir motivasyona sahip. tartışmayı çok daha uzatacaktır, akla hayale gelmeyecek noktaya getirecektir. yaparlar bunu, emin olun. tartışma uzadıkça güvenilirliğiniz azalacak ve kötü anılacaksınız. olan size olmuş olacak. bu şekilde anılmak ister misiniz?

bir başka durum senaryosu üretelim.
bitcoin'in private key'ini kırdınız ve böylece artık bitcoin'in private keylerinin kırılabileceği ispatlandı.

ihtimal a) iyi niyetlisiniz. cüzdanı buldunuz, hatta abarttınız sahibini de buldunuz. o kişi olduğunu doğruladınız ve ona büyük bir kısmını iade ettiniz. kendinize de alacağınızı aldınız. ne güzel! ama şu var: ne kadar iyi niyetli olursanız olun, sizi birileri satın alacaktır. o satın alacak olan kişi ya da grubun da pek öyle iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.
ihtimal b) kötü niyetlisiniz. cüzdanı buldunuz, cüzdanı bulan OP oluyordu değil mi? evet. size hiçbir şey vermedi, kaçtı, gitti. o kişiyi de bulup, satın alırlar gibime geliyor. peki ya siz? kime ne diyeceksiniz? olmayan hakkınızı nasıl savunacaksınız? adam baştan belirtmiş: bana güveneceksiniz. elbette ki bitcoin'de ve buna bağlı projelerde yapı gereği güven esastır ama güven, projenin başında, fikrin ne derece sürdürülebilir olduğuyla paralel olarak gelişir. açıkcası bu da bana, yukarda saydığım şeyler nedeniyle güven vermiyor.

her iki ihtimalde de 7.5-8 milyar $ piyasa büyüklüğüne sahip bitcoin sisteminde cüzdanının her an çalınabileceğini gören kişi sizce nasıl davranır? internet yahu bu. sokağa çıkmazsan kimse cüzdanını çalamıyor (edit: bu salak bi örnek olmuş haha, neyse kalsın böyle) ama bitcoin gayet ortada ve internette. düşer fiyatı, sert düşer, öyle böyle düşmez, yok olur. birçok ülkede tüketici güven endeksi gibi datalar vardır, bilirsiniz. belki paralellik kurmak çok doğru değil ama yine de bitcoin'e olan güvenin sarsılması durumunda fiyatın düştüğünü hepimiz geçmişte tecrübe etmişizdir.

ben şuna inanıyorum: bir terörist, kaçakçı, bebek katili, tecavüzcü vs. dahi olsa insan özünde iyidir, ancak zamanla birçok farklı faktörün etkisinde kalarak kötülüğe bulaşabilir. aşırı iyimser bir yaklaşımım var insanlığa karşı ve zarar da görüyorum bundan. yine de çizgimi bozmayacağımdan eminim. benim bitcoin'de gördüğüm ise bu iyi niyetli güçlerle, kötü niyetli güçlerin çarpışması şeklinde. sonuçta kim kazanacak? bilinmez ama tecrübe ediyoruz, bence bu kısmı bile zevkli.
öyle afilli afilli "haters gonna hate" demekle (diyememek de olabilir) olmuyo bu işler, kim dediyse ona lafım Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:46:26 PM

Sisteme login olamıyorum. Aktif mi?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:55:47 PM

Sevgili coaex,

Biz belkide gokkusaginin altinda duran altinlarin pesinde kosmaya calisiyoruz, bu bir masal yahu. Bir masalin peinde kosarken karsimiza neden ocu hikayeleri ile cikiyorsun ki? Nasreddin hocanin izindeyiz biz, ya tutarsa ?
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:02:00 PM

Sevgili coaex,

Biz belkide gokkusaginin altinda duran altinlarin pesinde kosmaya calisiyoruz, bu bir masal yahu. Bir masalin peinde kosarken karsimiza neden ocu hikayeleri ile cikiyorsun ki? Nasreddin hocanin izindeyiz biz, ya tutarsa ?

şüpheci yaklaşımlarım vardır genelde. yaptığın işi bu kadar hafife almanı, adeta masalsı bir havaya sokma çabanı da ayrıca görüyorum.
koşmaya devam edin öyleyse, ben uzaktan izleyeceğim.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 09:07:55 PM

Tartışmaların çoğunu okudum. Bir takım insanlar vardır ki bir şeyi yapmarken amaçları sadece yapabildiklerini bilmek istemeleridir. Çoğunlukla çalışkan, birçoğuna göre daha zeki ve inançlı olurlar. Hayallerinin peşinden koşarlar. Yeteneğin bir göstergesidir.

Bu konuyla ilgili şuraya bağlayacağım. Şu anda yapılan şey gözlemden öte bir şey değil. Eğeri başarı elde edilirse ki çok düşük bir ihtimal, o günkü olaylara bakarak etik olup olmadığı değerlendirilebilir.

Ben projeye katıldım. Çünkü aliser'i, çalışma biçimini, etik anlayışını, paylaşımcılığını desteklemek istiyorum. Diyememem ki 8000 BTC'nin %1'i umurumda olmaz. Evet olur. Ama şu an için ilk planda değil. Tekrar başa dönüyorum. Katılımcı olmak, gözlemlemek ve bu işin olup olamayacağına -teorik olarak mümkün olduğunu görebiiyorum- şahit olmak istiyorum. Halen Bitcoin'le ilgili emin olamadığım şeyler var. Güvenirlik de bunlardan biri. Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı. Bugün bankacılık sistemi için, aa biz hata yapmışız, hava karardıktan sonra 3 kere kendi etradında dönen bir kişi tüm mevduat sahiplerinin bakiyesini kendi hesabına geçirdi dense kıyamet kopar. Ama bankalar ilk ortaya çıktığında ve gün aşırı soyulduklarında insanlar pek şaşırmıyorlardı emin olun. Ben de bugün vah vah gitti birkaç bin dolarım demeyi tercih ederim...
cogabonito
Sr. Member

Activity: 240

View Profile
June 29, 2014, 09:45:23 PM

Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı.

Aramızda kaç early adapotor var ki?

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 09:46:26 PM

Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı.

Şu anda bu satırları okuyan herkes.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 29, 2014, 10:06:26 PM

Şu anda bu satırları okuyan herkes.

2011'den sonra Bitcoin alan kimse early adopter değildir. Üzgünüm, geç kaldınız.
candidakefyr
Full Member

Activity: 193

View Profile
June 29, 2014, 10:49:51 PM

çalışmaya başladım, tam bir define arayışı Smiley

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 10:58:07 PM

Yaklaşık 3 - 4 saattir konuyu takip edip tek bir kelime yazmamaya çalıştım, acaba ucu nerelere gelecek diye.

Beni organize suç örgütü kurmakla suçlayan birileri oldu o noktaya kadar geldi, muhtemelen ekşi sözlükte de stalemate nickiyle aynı iyi niyetli arkadaş (iyi niyetliyim diyor kendisi ama en azından özel mesaj atıp, arkadaşım yaptığın yanlış gel bu işten vazgeç demek yerine, ki kötüler bile önce bi uyarır sonra cezasını verir adamın) ortalığı savaş alanına çevirmiş.

Arkadaşın nasıl bir ruhsal dünyası var emin olamadım ama yaşadıklarını düşününce üzüldüm kendisi için, yazık tek başına dünyayı değiştirme hevesiyle yanıp tutuşuyor, düşünceleri doğru ve haklı ama uygulama yöntemi yanlış. Ekşi sözlükten entry sildirmeler filan, dostum öyle "götümüze girebilir" diye ispiyonlayıp solo'nun entrysini sildirince kahraman mı oldun başımıza ? (kendisi arkadaşımdır söyledi bana böyle böyle yazmış eleman ne yapayım diye sorunca ben de sil gitsin abi uğraşma dedim sildi senin tehdidinden korktuğu için silmedi neyse bu konumuzun dışında bir mezu)

Şimdi arkadaşım senin sorunun benim bırak diğer insanları adam akıllı konuşalım,

Biz etik olmayan bir iş yapıyoruz hadi kabul ettik, deniyor ki adam almış atmış bir köşeye seni ne ilgilendirir hadi onu da kabul ettim, sonra velev ki buldunuz paylaştınız bitcoin dünyası sarsıldı yıkılma noktasına geldi, onu da kabul ettik be yahu adam, bizim gibi 3 - 5 tane adamın el birliği ile devirebileceği sistemde o zaman ne diye savunuyorsun sistemi ? Eğer ortada bir açık varsa ve bu açık üzerinden 3 - 5 kişiyle sisem sabote edilebiliyorsa burada suçlu sistemi geliştirenler midir yoksa sabote edenler mi ? Microsoft'un her yıl beyaz şapkalı adamlara sırf kendi sistemlerini sabote etsinler diye ödediği paradan haberdar mısın sen ?

Bir sistem eğer açık barındırıyorsa bu açığı kapatmak yerine açıktan faydalananları cezalandırmak bilişim dünyasında pek rastlanır şey değil, bu konuda en ünlü örnek Kevin Mitnick olmuştur ki cezasını çektikten sonra güvenlik firmalarına danışmanlık yaparak paranın dibine vurmuştur. Ayrıca son ceza alan kişi de o olmuştur, her neyse konumuz bu da değil.

Bakın yazının başında ne yazmışım (başıma gelecekleri biliyorum çünkü) arkadaşlar eğer bu projenin etik olmadığını düşünüyorsanız lütfen hakaret etmeyin yorumlarınızı ve fikirlerinizi yazın tartışalım) önce geldi birileri napıyonuz lan siz bebeler çöker mi bu sistem o kadar kolay çöp bu proje dedi, bakıldı ki kimse ayrılmak istemiyor sistemden bu sefer bel altı çalışılmaya başlandı olay "organize suç örgütü kurmak" gibi aleni suçlama noktasına geldi ki konuyla ilgili hemen yarın savcılığa suç duyurusunda bulunacağım (T.C kanunlarına göre bir kişi, kurum ya da topluluğu, suç örgütü kurmak, suç örgütü kurmaya yeltenmek, suç örgütü kurmak adına vukuatta bulunmakla suçlamak ve bunu kamuya açık bir alanda yapmak, kişinin hak ve özgürlüklerine tecavüz, kişinin namı ve şerefine bilinçli hakaret ve yasal yollara başvurmadan olası bir suç girişimini ifşa ederek kanunları ve kanun yapıcıların müdahalesini doğrudan engellemek" suçlarından önce ciddi bir tazminat ödemeye mahkum kalacak, sonrasında da "yasaların fiilen suç olabilecek bir unsuru ifşa etmek" suçundan da hakkında kamu davası açılacak.

Şimdi diyeceksiniz ki bu kadar şeyi nereden biliyorum? e biz de boş değiliz yıllarca bu işin içindeyiz hak ve hukuk konularında yıllarca bir çok davaya dahil olduk ve bir yığın avukatla çalışmak durumumuz oldu. Bu işin A'sını B'sini bilmesek bu işe yol koymayız elbette.

Şimdi arkadaşım bir işin orta yolunu bulmak için bir muhakeme kurulur, herkes fikrini söyler, sonra da bir biriyle çelişen fikirler tartışılır bakılır ki çözüm çıkmıyor ortaya kanuni yollara başvurulur, öyle aba altından sopa göstermek en basit tabiriyle işin rajonuna uymak olur işin özeti bu. Şimdi çıkmış ekşi sözlükte bir sürü hakaret içeren şey yazmışsın, suç örgütü kurmak filan (SS alındı silme yani yazdıklarını pek bi faydası yok) da, sen bilmez misin ki bir kişinin suç işlemesi kadar, suç işlediğinden emin olmadan birini suçlu ilan etmek ve doğrudan işaret etmek de suçtur ki, birinin suçsuzluğu kanıtlanabilirken birini suçlu olarak kamuya açık alanda ifşa etmek ağır yaptırımları olan bir suçtur.

Şimdi, 2009 yılında Bilişim Daire Başkanlığına bağlı Bilişim Suçları tarafından görevlendirilmiş 7 adet resmi polis tarafından sorguya alındım, sonra ne mi oldu 1 hafta içerisinde suçlu olmadığıma dair bir resmi evrak tebli edildi evime, 1 yıl içinde bazı konularda suçun aydınlanması yönünde adalete yardımcı oldum bizzat telefonla aranarak üstelik (neyse bu da konumuzun dışında bunu da yazmak çok anlamlı değil)

Gelelim bizim bir suç örgütü olmamız yönündeki suçlamana.

Bu konuda ne yapıyor olsaydık suç olurdu ?

Biz kurum ya da kuruluşlardan herhangi birinin, sistemine sızmak, ticari verilerine ulaşmak bu verileri kullanarak şirkete maddi manevi zarar vermek gibi konularda bir girişimde bulunuyor olsaydık bu bir suç unsuru olarak nitelendirilecek, muhtemelen de önce mahkemeye çıkacak kendimizi ifade ettikten sonra da evimize gönderilecektik o gün de bizim için hayatımızda heyecan yaşadığımız bir gün olarak kalacaktı.

Ama biz ne yapıyoruz ?

Belki de asla bulamayacağımız bir iki tane Bitcoin hesabının (Henüz hiç bir resmi kurum, hükümet ya da kanun yapıcı tarafından tanınmayan bir para birimi)    (ki bizler bu hesapların artık hiç kullanılmadığını ya sonsuza dek boşlukta dolaşacağını ya da bizim gibi bir proje ile birilerinin bu hesabı ele geçireceğini düşünüyoruz) private keyini bulmaya çalışarak belki de hiç gerçekleşmeyecek bir teknik çalışma yapıyoruz. Bak tekrar söylüyorum belki de hiç bulunmayacak.

Şimdi millet yazmış, çizmiş bozmuş yağmış gürlemiş vay efendim bitcoin çöker bulunursa, milyar dolarlık bir eko sistemin altı üstüne gelir.

Arkadaşım iyi güzel de kaç tane bitcoin hesabı üfelendi sen biliyor musun ? kaç kişinin bitcoin adresi başkasının eline geçti kaç exchange boşaltıldı vs, vs. Ne oldu yıkıldı mı sistem hayır her defasında yeni güncelleme çıktı daha da sağlamlaştı. Daha önümüzde Mtgox gibi üzerinde dumanı tüten korkunç büyüklükte bir dava varken sen neyin çökmesinden bahsediyorsun.

Bir sistemin açığı varsa o açık kapatılır kapatılmak zorundadır, biz olmasak da bu denemeyi başkası yapacak ki binlerce kişi yapıyor bunu. Ayrıca işin rengi öyle düşündüğün gibi değil. Bizim bu adreslerden bir tanesini bırak 100 tanesini bile çözmemiz koskoca bir eko sistemi çökertmeye yetmez neden mi ? anlatayım.

Bizim yaptığımız şey bir tür dene ve bul yöntemi, bu yöntemde elinde bir hedef olmalı, yani trilyonlarca adresin tamamını değil, elindeki bir kaç tana adresin hedef alınması söz konusu eğer elimizde istediğimiz tüm bitcoin adreslerini bir çırpıda duman edecek bir teknik olsaydı bitcoin dünyası biter her şey yıkılırdı. Bugün Brute Force tekniği var diye, ARPA'dan bu yana açık olan internet dünyası kapatılıp çöküyor mu ? Microsoft, ulan açık bulup saldırıyorlar kapatalım sitemizi ve sistemlerimizi biz bu oyunun dışındayız diyor mu ? Hayır demiyor demez çünkü her sistemin bir açığı vardır olacaktır, tıpkı insanların grip olması ama yaşamaya devam etmesi gibi.

Şimdi sana söylüyorum eğer yaptığımız etik değilse gel adam gibi, oturup tartışalım, sen bize neden yanlış yaptığımızı adam gibi anlat biz de neden yaptığımızı adam gibi anlatalım oturup medeni şekilde konuşalım, öyle laf çarpıtmalar, sözlükten entry sildirdim yeaaa gibi çocukça ifadeler kullanmadan (eğer çocuk değilsen tabi), hakaret etmeden.

Biz her türlü orta yolu bulmaya hazırız ama hakaret edilmeye karşı da savunma hakkımızı kullanırız gerek resmi yollardan gerekse insani.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 11:08:33 PM

Bir Turk atasozu derki, Kedi uzanamadigi cigere mundar dermis ....
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 11:24:09 PM

Sevgili Aliser,
bir kac kisi cekincelerini belirtmis, bazi arkadaslarda teknik imkansizliklarini, bazi arkadaslar ise isi tamamen makaraya vurmus, yani cokta ciddiye alinacak bir durum soz konusu degil.  Baksana dunyanin haline, petrol icin savas cikaranlar, silah satmak icin kardesi kardese dusurenler, bi sise sarap icin adam oldurenler, findik kadar ...cik icin toprak verenler, iki bilezik icin kizini satanlar varken ve bunlar halen yaptiklari seyleri yapmaya devam ederken senin baslattigin bunlarin yaninda cok masum bir girisim ve ben sonuna kadarda destekliyorum. Simdi birileride cikip beni yalakalikla suclarsa hic sasirmam, guler gecerim  Cheesy  Insanoglu bu, aydinlanmak ve aydinlatmak gerek. Zaten bos bir konu olsaydi bir kac gun icinde bu baslik binlerce kez ziyaret edilmezdi.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 30, 2014, 12:50:15 AM
Last edit: June 30, 2014, 01:04:17 AM by aliser

Zorunlu Açıklama

2 gün önce başlattığımız projeyi, gelen tepkiler üzerine kapatmaya karar verdim, önce sadece genel kullanıma kapatıp kapalı bir grupla devam etme yönünde düşüncelerim vardı ancak, ilerde bu grup içerisinde de oluşabilecek sürtüşmelerin istenmeyen noktalara gelmemesi adına projeyi tamamen durdurmanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu kararımda yukarıda aldığım tehditlerin kesinlikle bir etkisi yok. Sadece birilerinden bu denli tepki almak beni rahatsız ettiği için bu yönde bir karar almanın daha doğru olduğunu düşündüm.

Bu zamana kadar clientları çalıştırıp hesabında  BTC birikenler bana PM atarak adreslerini yazarlarsa (Site ilk açıldığında bir kodlama hatası nedeniyle tanımladığınız adreslerin son 2 hanesi veri tabanına kayıt olmadığı için) emeklerinin karşılığı olan transferleri yapacağım.

Teşekkürler.
Konu Kilitlenebilir!
NetAlp
Sr. Member

View Profile
June 30, 2014, 01:00:10 AM

Zorunlu Açıklama

Bu zamana kadar clientları çalıştırıp hesabında  BTC birikenler bana PM atarak adreslerini yazarlarsa (Sie ilk açıldığında bir kodlama hatası nedeniyle tanımladığınız adreslerin son 2 hanesi veri tabanına kayıt olmadığı için) emeklerinin karşılığı olan transferleri yapacağım.

Teşekkürler.
Konu Kilitlenebilir!
Bence yazılanları fazla ciddiye almışınız.
Bir gazla başladınız ve bizide başlattınız,
Bir gazlada birden bitirdiniz.
Hayırlısı olsun.

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 30, 2014, 01:01:21 AM

Turk insani neden birsey uretemiyor sorusunu merak edenler icin kapak gibi cevap. oysa devam edilseydi bitcoin ve cryptography adina bircok tecrube edilecek, bircok yeni sey ogrenilecek ve bitcoin keyi kirmak icin baslanan yolculuk belkide bambaska yeni birseyin dogmasina sebep olacakti. Uretmeyin siz hep tuketin, hep disa bagimli olun. hep cok bilin hep ezin kucumseyin.
deblue
Legendary
*

View Profile
June 30, 2014, 01:28:30 AM

yaw kimin ne dediğini nabıcan bu kadar çabuk vazgeçme o kadar emek vermişsin.
mjpo
Hero Member

View Profile
June 30, 2014, 03:58:27 AM

Hep aynı şeyler, biri bir işe başlıyor, birileri eleştiriyor.. Bu ülkede herkes eleştirmen, herkes teknik direktör, herkes herşeyin en iyisini biliyor ama ortada bir b.. yok, 3. dünya ülkesiyiz..
TanteStefana
Full Member

Activity: 280

The Future Of Work

View Profile
June 30, 2014, 05:35:33 AM

madem bu kadar kolay pes edilecekti başlamadan bitmesi iyi olmuş 1 trilyon deneme yapmayı göze alıp 2 eleştiriden korkan bitek bizde görülürdü zaten

█ ANN THREAD █
﹝Whitepaper﹞
【BLACKBOX OS】
The Future of Work. Decentralized.
TELEGRAM﹞﹝FACEBOOK
TWITTERYOUTUBE
mustafa38
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
June 30, 2014, 07:26:08 AM
Last edit: June 30, 2014, 08:54:37 AM by mustafa38

Öncelikle çalışmalarından dolayı seni tebrik ediyorum.
yaptığın şey suç değildi, şöyleki daha ülkemizde tanınmayan bir para birimi ve dünyada tutunmaya çalışılan bir sistem.
ve senin yaptığın olası açıklarının giderilmesi üzerine kombinasyonun farklı jenerasyonları.
Kötü niyetli kişiler zaten kapalı kapılar ardında istediğini yapıyor ve buldukları hesapları boşaltıyorlar.
ama sen olayı tamamiyle insancıl bir proje içinde sundun bizlere, üstelik güven esasına dayalı ve eski hesapları bulma üzerine odaklı.

Buradan suç işliyorsun diyenler BTC olarak ya parası var yada bu sistemin çökmesini istemeyen kişiler yada insancıl bir adalet duygusu taşıyanlar.
Bir açık farkedilince onarılır, Bitcoin'de sonuçta bir sanal para birimi ve açıkları var. geriye dönük piyango ile ilgili PrivateKey'de bunun tecellisi olsa gerek,
eğer değil ise boyle bir yontemin tutması düşünelemezdi.
çünkü bu sistem arz ve talebe göre gerçek para ile dönüyor.
velhasıl projenin devamı gerekir. Eğer çökecekse Bitcoin sistem baştan çökmeli yada devam etmeye direnmeli.
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 30, 2014, 07:46:28 AM

aliser, sana özel mesaj attım, telefonumu ve bilgilerimi gönderdim.
istersen bir ara, konuşalım. ya da anlık mesajlaşma üzerinden gidelim.
belli ki yanlış anlaşılmalar var ve bu şekilde forumda çözemiyoruz. bari yüzyüze görüşelim, tatlıya bağlayalım.

projenizin suç mu, değil mi olacağı tartışmalı bir konu. bu sadece türkiye'de değil, dünya üzerinde de tartışmalı konu. hepimiz okuyor, ediyoruz.
buna örnek bir video, bir tartışma burada: http://webrazzi.com/2014/01/22/hukukiweb-bitcoin/
özellikle video'nun 4:10'dan sonrasına dikkatinizi çekiyorum.

amarushakur
Newbie
*

Activity: 21

View Profile WWW
July 08, 2014, 08:38:44 PM

konu kapanabilire çok güldüm
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [All]
  Print  

Jump to: