Bitcoin Forum
June 22, 2024, 08:14:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »  All
  Print  
Author Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir)  (Read 15268 times)
deblue
Legendary
*

Activity: 1484
Merit: 1000

View Profile
June 29, 2014, 02:50:29 AM

@bonesoul

ya tutarsa Cheesy
bitkoyun
Hero Member

Activity: 519
Merit: 509

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:45:23 AM

bi bitmediniz anasını satayım ya.
Yok op table oluşturuyormuş da yok bilmem neymiş de yaptığım işten soğudum sizin gibiler yüzünden. Nerede depolayacağım trilyon tane veriyi ? kendi ağzımla söylüyorum client karılaştırmasını yapıp bulursa server'a haber veriyor diyorum daha ne diyeyim ?
bonesoul haklı ve çok mantıklı da olsa yaptığın işten soğuma. Önemli olan amaca ulaşman değil zaten, amaca giden yolda öğrendiklerindir. Bak daha 1-2 günde hem kendin öğrendin hem de çevrendekileri deneye katarak öğrettin. İlk kullandığın algoritma verimsiz çalışabilir, daha sonra araştırır daha verimlisini yazarsın. Bilinen bir algoritma yoksa sen bulursun. Gerekiyorsa matematik doktorası yaparsın. Bilim böyle ilerliyor.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 29, 2014, 07:26:54 AM

http://directory.io/
bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

ben işe piyango gözüyle bakıyorum. daha stabil bir sürümü çıkınca da tekrar hashlemeye başlayacağım.
aliser (OP)
Hero Member

Activity: 826

View Profile
June 29, 2014, 08:10:48 AM

bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

ben işe piyango gözüyle bakıyorum. daha stabil bir sürümü çıkınca da tekrar hashlemeye başlayacağım.

Evet o siteye baktık bir çoğumuz haberdarız da bizim projemiz ile ne alakası var olayın anlamadım. bu bilinen bir teknik wainbow table diye bilinir. bizimle ne yönden bağdaştırdınız ?
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 08:29:03 AM

Biz ne yapıyoruz ?, Ne yapmıyoruz ?

Öncelikle projeye katılanlara gönülden teşekkür ederim, bu bir inanç savaşı bir şeye inanmak başarmanın yarısıdır sözünün işe, emeğe dökülmüş hali. Bir Türk olarak söylemeye utanıyorum ancak, "Avrupalı kafasıyla araba yapıyorsunuz, Şark kafasıyla içine mazot koymayı unutuyorsunuz" sözünün söylenmesinin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hala aynı kafada insanların olduğunu görmek beni üzmüyor artık utandırıyor, ne yazık ki milletim adına utanıyorum.

4 mesaj yukarıda bir arkadaşımız üşenmemiş, benim zaten çok iyi bildiğim şeyleri alt alta sıralayıp siz neyin kafasındasınız adam sizin sayenizde veri tabanı oluşturuyor yazmış, diyelim ki ben veri tabanı oluşturuyorum, bir yere kaydediyorum petabaylerca disk alanım var (Aslında ben Google'ın sahibiyim zaten) bu kadar verinin toplanmasının yıllarca süreceğinden bi haber miyim ki bunu yapayım ? ya da diyelim beklerim dedim bunu benden önce başkasının yaptığından bir haber miyim ki aynını ben de yapayım adam toplayıp kamuya maletmiş bunu sayfa sayfa çekip veritabanına kaydedecek bir kod yazmam 10 dakikamı almaz.

Lütfen şu konunun altına siz ne yapıyonuz yeaaaa demeden önce şunları okuyun sonra da düşüncelerinizi yazın.

Biz Ne yapıyoruz ?

Biz şunu yapıyoruz, MinerFarm adında bir sitemiz var, 2 adet server var azure üzerinde, bir adet client bir adet server yazılımız var (ortada veritabanı dahi yok veriler tamam text tababanlı (SQL Server kurup oraya tüm toplanan verileri atmak gibi ahmak bir girişim yok ortada) bir php sayfamız var bu php sayfası küçük bir veritabanından içi ziyadesiyle BTC içeren 1300 adet (şu an için) Bitcoin adresini (bir nevi referans listesi) içeriyor. Client açıldığında bu referans sayfasından adresleri bir dizi içerisine atıp başlıyor Adres ve Private Key üretmeye (her üretilen Adres ve Private Key birbiri ile ilişkili yani adresi ayrı private keyi ayrı çözmeye çalışmıyoruz).

Buraya kaday her şey basit bir oku, üret ve karşılaştır mantığı bunda sonrası ise bir eşleşme olduğunda bunu sunuculara gönderiyor bir yandan da diğer kullanıcıların ekranına mesaj gidiyor kırdık bi tane diye. Bu arada her kullanıcının bilgisayarının işlemci gücünü kullandığımız için bu emeğin bir karşılığı olmalı diye düşünüp her üretilip kontrol edilen adresleri sayıyor ve bunu veritabanına kaydediyoruz (işte burada veritabanı kullandık) bu kayıt da şöyle aliser, 1000000 adet üretti, bu kadar 1000000 adet adresi alıp kaydetmiyoruz bir yere. Sonrası da tamamen show amaçlı web sitesinde bir tabo ve bir grafik (Daha da gelişecek)

Biz Ne Yapmıyoruz ?

Biz her client'ın ürettiği adresleri toplayıp veritabanına kaydetmiyoruz, bunu yapabilecek ne disk alanımız ne sabrımız ne de o kadar paramız var. Biz bir trojan yazıp milletin bilgilerini dışarı sızdırmıyoruz, Biz siz acımasızca eleştirin, gerekirse bok atın izi kalsın diye belki de biraz eğlence olsun diye yapıyoruz belki bu işi gayet masumane ama ya tutarsa ? İşte o zaman bu başlık altında atıp tutarak ağzından köpükler saçıp clientları koyun programcıyı şarlatan olarak görenler / göstermeye çalışanları görmek isterim gerçekten.

Bu proje gidebildiği yere kadar gidecek.

Saygı ve sevgilerimle.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
June 29, 2014, 09:13:29 AM

win8 laptopta çalıştıramadım. Program kapanıyor.

aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 09:18:26 AM

win8 laptopta çalıştıramadım. Program kapanıyor.

D sürücüsünde bir klasöre kopyalayın, c üzerinde yapıyorsanız olmayabilir. ben de win 8 kullanıyorum sorunsuz çalışıyor.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:22:18 AM

x86 uyumlu mu? Kernalbase.dll hatası alıyorum.
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 09:26:34 AM

hem 32 bit hem 64 bit üzerinde sorunsuz çalışır. .Net Framework 3.5 yüklü mü sistemde ?
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:35:05 AM

hem 32 bit hem 64 bit üzerinde sorunsuz çalışır. .Net Framework 3.5 yüklü mü sistemde ?

Gözümden kaçmış galiba, 4 olması gerekiyordu dedim. Yükledim, düzeldi. Teşekkürler.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
June 29, 2014, 10:18:28 AM

önceki mesajlardan bazılarını okudum. bonesoul'a hak veriyorum.
bu proje çöp! bitcoin'in güvenilirliğini zedeleyen adamların trenine binmişsiniz.
velev ki buldunuz, dünya çapında bir olayı başardığınız için bu elbette ki duyulacaktır ve yatırımcı güveni büyük çapta zedelenecektir. tahminen konuşayım, bitcoin'in fiyatını 10$ seviyesine rahatlıkla çekersiniz yaptığınız bu hareketle. keza yaptığınız şeyde adil bir dağıtım izleseniz dahi, o mülkün sahibine büyük bir kısmını geri vermeniz gerekir.
içinden size kalması gereken miktar; harcadığınız emek, bilgisayar gücü vb. faktörlerdir.
başarılar dileriz.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554

View Profile
June 29, 2014, 10:29:22 AM

Konuya yazmayayım diyorum ama bonesoul'a yapılan anlamsız saldırıdan sonra yazmaya karar verdim. Burada yapılan işin organize suç olduğunu konuya katılanlar göremiyor mu? Bu BTC'ler sahipsiz değil. Zamanında birileri üretmiş veya saklamış. Kaybolmuş olsa bile bunu çalmaya çalışmanız bunun suç olmadığı anlamına gelmez.
Bulma ihtimaliniz çok düşük, piyangoyu tutturmak değil de üst üste 100000 hafta piyangoyu tutturmak kadar düşük. Bitcoin'i güvenilir yapan şey de bu zaten. Harcadığınız emek ve para asla bir adresi çaldığınızda kendini amorti etmez.
Aliser'den bu kadar bilgisi varken organize bir suç girişiminde bulunmak yerine Bitcoin ekosistemine yararlı bir proje yapmasını beklerdim.
Kimse yapmayın demiyor ama boşa enerji harcadığınızı ve etik olmayan bir işe ortak olduğunuzun bilincinde bunu yapmaya devam edin.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 29, 2014, 10:34:37 AM

Bu olay,merkez bankası kasasında kendinize ait olmayan bir paraya ulaşmak için sadece ataç kullanarak açmaya çalışmaya benziyor.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
June 29, 2014, 10:42:31 AM

Aliser, 18 threat ile projeni destekliyorum.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 10:48:13 AM

Başladık, hayırlısı bakalım Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 29, 2014, 10:56:54 AM

bu siteye göz atanınız oldu mu? paging kaç sayfa okuyabildiniz mi?  Shocked

Evet o siteye baktık bir çoğumuz haberdarız da bizim projemiz ile ne alakası var olayın anlamadım. bu bilinen bir teknik wainbow table diye bilinir. bizimle ne yönden bağdaştırdınız ?

yok bizim proje için vermedim o linki. sadece kayıt sayısına dikkat çekmek istedim. En başından beri bu işe piyango gözüyle baktığımı belirtmiştim. o gözle de fırsat buldukça hashleyeceğim. Ancak minerlarımın hashratelerini düşürüyor. Buna bir çözüm bulmam gerek.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 12:17:42 PM

Benim gibi teknik bilgisi çok iyi olmayanlar için tam olarak ne yaptığımızı basite indirgeyerek anlatabilecek var mı ?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
aliser (OP)
Hero Member

View Profile
June 29, 2014, 01:06:10 PM

Benim gibi teknik bilgisi çok iyi olmayanlar için tam olarak ne yaptığımızı basite indirgeyerek anlatabilecek var mı ?

Bitcoin network'ünde bu işe ilk başlayanların ürettiği ancak bir süre sonra orada unuttuğu BTC'ler var, bu btc'lere sahip adreslerin Private keylerini bulabilmek için random bitcoin adresi ve private keyleri üretiyoruz üretilen bu adresler bu kayıp adreslerden birine denk gelirse içindeki btcler üretime katılanlar arasında paylaşılacak
2run
Hero Member

Activity: 1904
Merit: 795

View Profile
June 29, 2014, 01:06:32 PM

bir beklentim olmadan sadece 1 saat kadar denedim 3milyon gibi sonuca ulaştım. projeye devam etmeyeceğim ancak size şunu söyleyebilirim olduki çok düşük bir ihtimal bir olsa bulundu bulan kişiye ekstra bir ödül verilmeli diye düşünüyorum.. siz kendiniz diyorsunuz yıllar sürebilir veya 10 dakika sürebilir. olduki yeni başlayan birisi buldu ve paylaşımı %0.21 şimdi geri kalanını dağıtması çok hoş olmayabilir. şimdi size 30 40 kişi üzerinden konuşuyorsunuz.. yarın birgün bulunması durumunda bu sayılar 1000 2000 kişiye ulaşır ve oranlarda öyle %10 %20 seviyelerinde olmayacaktır.. kısacası benim görüşüm katkı payı ne olursa olsun bulan kişiye ekstra bir ödül verilmesi gerekir.  ben olasılıkları kenara bırakarak sadece bulunabileceği yönünde yazdım...
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
June 29, 2014, 02:04:35 PM

merak ettiğim bir şey var bu data dosyasına baktım generator adresler üretiyor ya bu adreslerin uzunlukları %99 aynı %1 de bi karakter daha kısa bi adres üretiyor
ama blockchainden baktığımda adres uzunlukları hep değişken biri 2 eksik biri bi fazla niye böyle oluyor.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 »  All
  Print  

Jump to: