Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:58:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  
Author Topic: Proje Durduruldu! (Konu kilitlenebilir)  (Read 15259 times)
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 29, 2014, 03:15:10 PM

Benim gibi teknik bilgisi çok iyi olmayanlar için tam olarak ne yaptığımızı basite indirgeyerek anlatabilecek var mı ?

Bitcoin network'ünde bu işe ilk başlayanların ürettiği ancak bir süre sonra orada unuttuğu BTC'ler var, bu btc'lere sahip adreslerin Private keylerini bulabilmek için random bitcoin adresi ve private keyleri üretiyoruz üretilen bu adresler bu kayıp adreslerden birine denk gelirse içindeki btcler üretime katılanlar arasında paylaşılacak

Bitcoin adreslerini niye üretiyoruz? Varolan cüzdan üzerine brute force ile privkey denemiyor muyuz yani ?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
1715461108
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715461108
Reply with quote  #2

1715461108
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 29, 2014, 03:55:22 PM

Sevgili arkadaslar, ozellikle bu projeye muhalefet olan yada etikligi konusunda bizi uyaranlar, tum saygimla size birsey sormak istiyorum.

denizde bir batik aramak, yada bir define aramak nasil bir etiklik ise bana gore buda oyle bir durum.
8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
June 29, 2014, 04:03:30 PM

bir beklentim olmadan sadece 1 saat kadar denedim 3milyon gibi sonuca ulaştım. projeye devam etmeyeceğim ancak size şunu söyleyebilirim olduki çok düşük bir ihtimal bir olsa bulundu bulan kişiye ekstra bir ödül verilmeli diye düşünüyorum.. siz kendiniz diyorsunuz yıllar sürebilir veya 10 dakika sürebilir. olduki yeni başlayan birisi buldu ve paylaşımı %0.21 şimdi geri kalanını dağıtması çok hoş olmayabilir. şimdi size 30 40 kişi üzerinden konuşuyorsunuz.. yarın birgün bulunması durumunda bu sayılar 1000 2000 kişiye ulaşır ve oranlarda öyle %10 %20 seviyelerinde olmayacaktır.. kısacası benim görüşüm katkı payı ne olursa olsun bulan kişiye ekstra bir ödül verilmesi gerekir.  ben olasılıkları kenara bırakarak sadece bulunabileceği yönünde yazdım...

Dunden beri araliksiz arama yapiyorum. Sisteme dahil olup 10 dk arama yapip birakan biri %0.1 bile pay alsa bence bu haksizlik..
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
June 29, 2014, 04:09:35 PM

bir beklentim olmadan sadece 1 saat kadar denedim 3milyon gibi sonuca ulaştım. projeye devam etmeyeceğim ancak size şunu söyleyebilirim olduki çok düşük bir ihtimal bir olsa bulundu bulan kişiye ekstra bir ödül verilmeli diye düşünüyorum.. siz kendiniz diyorsunuz yıllar sürebilir veya 10 dakika sürebilir. olduki yeni başlayan birisi buldu ve paylaşımı %0.21 şimdi geri kalanını dağıtması çok hoş olmayabilir. şimdi size 30 40 kişi üzerinden konuşuyorsunuz.. yarın birgün bulunması durumunda bu sayılar 1000 2000 kişiye ulaşır ve oranlarda öyle %10 %20 seviyelerinde olmayacaktır.. kısacası benim görüşüm katkı payı ne olursa olsun bulan kişiye ekstra bir ödül verilmesi gerekir.  ben olasılıkları kenara bırakarak sadece bulunabileceği yönünde yazdım...

Dunden beri araliksiz arama yapiyorum. Sisteme dahil olup 10 dk arama yapip birakan biri %0.1 bile pay alsa bence bu haksizlik..

Aralıksız yapman önemli değil benim demek istediğimi anlamamışsın. bulan kişiye ayrıca ödül verilmesinden bahsediyorum... sen olabilirsin başkası olabilir.. senin verdiğin emekse %0.1 lik yapanınki emek değil mi?
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:20:18 PM

Sevgili arkadaslar, ozellikle bu projeye muhalefet olan yada etikligi konusunda bizi uyaranlar, tum saygimla size birsey sormak istiyorum.

denizde bir batik aramak, yada bir define aramak nasil bir etiklik ise bana gore buda oyle bir durum.
8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

2009'dan beri o adamın, coinlerine dokunmaması unuttuğu anlamına gelmiyor. gider de winklevoss'ların ya da başka ünlü bir yatırımcının uzantı bir cüzdanına çarparsanız vay halinize der, gülerim.
evet haber olur, büyük haber olur. güzel de olur, güleriz eğleniriz. ama yaptığınız işi eğlencesine yapıyorum diye hafifletemezsiniz. her ne kadar bitcoin cüzdanından bir şey çalmak, veri hırsızlığı kapsamında değerlendiriliyor mu, değerlendirilmiyor mu, burası tartışmalı bir konu olsa da, savcının birisi güzel bir yorum getirir, bir de bakmışsınız alayınız içerde! Smiley olur mu olur.. saçmasapan projelerde koşturmayın diye diyoruz.
pandacoin belirtmiş organize suç olduğunu. bana göre de organize suç, size göre olmayabilir.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 05:38:18 PM

8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

2009'dan beri o adamın, coinlerine dokunmaması unuttuğu anlamına gelmiyor. gider de winklevoss'ların ya da başka ünlü bir yatırımcının uzantı bir cüzdanına çarparsanız vay halinize der, gülerim.
evet haber olur, büyük haber olur. güzel de olur, güleriz eğleniriz. ama yaptığınız işi eğlencesine yapıyorum diye hafifletemezsiniz. her ne kadar bitcoin cüzdanından bir şey çalmak, veri hırsızlığı kapsamında değerlendiriliyor mu, değerlendirilmiyor mu, burası tartışmalı bir konu olsa da, savcının birisi güzel bir yorum getirir, bir de bakmışsınız alayınız içerde! Smiley olur mu olur.. saçmasapan projelerde koşturmayın diye diyoruz.
pandacoin belirtmiş organize suç olduğunu. bana göre de organize suç, size göre olmayabilir.

Coin "çaldım" diye beni "içeri" alacak savcının ellerinden öperim Cheesy hahaha Bu piyasada her gün binlerce coin çalınıyor. Ve her gün binlerce suç işleniyor. Piyasa manipülasyonu suç değil mi? Suç. Organize mi? Hemde dik alası. İçeri giren? Sıfır kişi. Peki coinim çok değerli olacak alın satın kullanın diyorlar. Reklam yapıyorlar. Sonra premine'i satıp ortadan kaybolmuyorlar mı? Evet. Dolandırıcılık mı? Evet. Suç mu? EVet. İçeri giren? Sıfır kişi. Bırakın bu işleri. türkiyede hiç bir savcı coin konusunda yorum yapamaz. Bunun için ne bilgileri var ne ellerinde doğru düzgün yasa. Belli ki elinizde ciddi miktar btc var. Ve değer kaybetmesinden korkuyorsunuz. Benim hapse girmemden korkmuyorsunuz ya? Bu ancak beni veya bizi ilgilendirir. İçeri gireceksem sana ne? Suç işliyorsam sana ne? Biz sanki sizin yazdıklarını düşünemiyoruz. Bir akıllı sizsiniz. Biz cahil önüne gelene atlayan salak salak insancıklarız da siz allah razı olsun bizi uyarıp bilgilendiriyorsunuz. Hey allahım...

Gidin ötede oynayın arkadaş!

sevgili ergenlikten çıkamamış arkadaş,
savcılık bilirkişi atar, o bilirkişi de ben olursam ya da benim gibi yorumlayan bir kişi olursa, o zaman görürsün ne ceza alacağını.
uyarıyoruz arkadaşım, yapmayın, etmeyin diye. elimdeki btc miktarıyla da ne alaka ya ahahahaha..
neyse sizin gibiler bize sataştı, öyleyse moderatörlere şikayet edeceğiz. buranın moderatörü kaale almazsa da üst moderatörlere.. o da olmadı, yetkili kurumlar (-ki hiç sevmiyorum bu sonuncuyu yapmayı, biliyor musun?)
ama silsile yolunu takip etmeyi severim. buradan kamuoyuna duyurulur. projeyi çöpe atın, başlığı da silin. ekşi sözlükte de entry sildirdik, sizi de sildireceğiz anlaşılan.

Karartma1
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1422

View Profile
June 29, 2014, 05:50:27 PM

@master bu şeye benzemiş ' babama söylerim seni döver ' ben bir an benzettim acaba benzetebilenleriniz de var mı içiniz de ?
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 06:07:04 PM

8000 btc nin adresindeki son isleme bakildiginda 2009 yilinin mart ayini gosteriyor, bitcoin qt nin alpha surumunun ciktigi, zorluk derecesinin 1 oldugu, ortada herhangi bir exchange nin henuz varolmadigi ve Pentium III gibi bir islemci ile yaklasik 0.4 mhs lik hiz ile uretip saatte 16 btc nin, gunde 402 btc nin uretildigi bir donemden bahsediyoruz, kaldi ki intel quad core ile gunde 20.000 btc nin uretilabildigi bir tarihten.  yani adamin birisinin merak edip , yahu buda neyin nesiymis, bir bakayim deyip belki gunde bir kac dakikalik denemelerinin ardindan salamayip sistemi bilgisayarindan silip atmasi. Simdi cok degerli oldugundan oturu bu isi bir nevi hirsizlik gibi degerlendiren arkadaslar var ama lutfen bakis acisini yeniden degerlendirsinler. Burada okyanusun derinliklerine dalip her hangi bir garantisi olmamakla birlikte bir batik ariyoruz tum olan bu.

Coin "çaldım" diye beni "içeri" alacak savcının ellerinden öperim Cheesy hahaha Bu piyasada her gün binlerce coin çalınıyor. Ve her gün binlerce suç işleniyor. Piyasa manipülasyonu suç değil mi? Suç. Organize mi? Hemde dik alası. İçeri giren? Sıfır kişi. Peki coinim çok değerli olacak alın satın kullanın diyorlar. Reklam yapıyorlar. Sonra premine'i satıp ortadan kaybolmuyorlar mı? Evet. Dolandırıcılık mı? Evet. Suç mu? EVet. İçeri giren? Sıfır kişi. Bırakın bu işleri. türkiyede hiç bir savcı coin konusunda yorum yapamaz. Bunun için ne bilgileri var ne ellerinde doğru düzgün yasa. Belli ki elinizde ciddi miktar btc var. Ve değer kaybetmesinden korkuyorsunuz. Benim hapse girmemden korkmuyorsunuz ya? Bu ancak beni veya bizi ilgilendirir. İçeri gireceksem sana ne? Suç işliyorsam sana ne? Biz sanki sizin yazdıklarını düşünemiyoruz. Bir akıllı sizsiniz. Biz cahil önüne gelene atlayan salak salak insancıklarız da siz allah razı olsun bizi uyarıp bilgilendiriyorsunuz. Hey allahım...

savcılık bilirkişi atar, o bilirkişi de ben olursam ya da benim gibi yorumlayan bir kişi olursa, o zaman görürsün ne ceza alacağını.
uyarıyoruz arkadaşım, yapmayın, etmeyin diye. elimdeki btc miktarıyla da ne alaka ya ahahahaha..
neyse sizin gibiler bize sataştı, öyleyse moderatörlere şikayet edeceğiz. buranın moderatörü kaale almazsa da üst moderatörlere.. o da olmadı, yetkili kurumlar (-ki hiç sevmiyorum bu sonuncuyu yapmayı, biliyor musun?)
ama silsile yolunu takip etmeyi severim. buradan kamuoyuna duyurulur. projeyi çöpe atın, başlığı da silin. ekşi sözlükte de entry sildirdik, sizi de sildireceğiz anlaşılan.

Sevgili olgunlukta çığır açmış arkadaş
Sen bizlerle alay ederken ya da senin tabirinle "sataşırken" iyi ama cevap gelince kötü öyle mi? Kimin ergen olduğu belli. Savcının atadığı bilirkişiler konusunda bir fikrin olmadığını da görüyorum. İyi araştırmalısın bence konuları. Yetkili kuruma git ilk önce bence. Hatta hemen yarın. Tüm açık adres isim vs.. bilgilerimi sana özelden mesaj olarak yazarım. Gider savcılığa ya da aklına neresi geliyorsa şikayetini edersin. Gelip beni tehdit edeceksin sonra yetkili kurumdan bahsedeceksin. Kanundan hukuktan zerre anladığın yok ama gelip burda ahkam kesiyorsun!

Gelip benimle dalga geçeceksin küçümseyeceksin sonra birileri sana cevap verince "seni şikayet edicem" ... "süründürücem ulan hepnizi" moduna giriyorsun.. Helal olsun. Mükemmel bir yaklaşım.

Elindeki BTC miktarıyla doğrudan ilgili mevzu. Ya da senin inandığın "BTC binlerce dolar olacak açık kaynak kazanacak" ütopyasıyla.. Ekşiden entry sildirmiş Cheesy valla bravo. Yüzyılın başarısı olmuş. Sildir bizi coaex reyiz! evimizden aldır!

şu "madonna'nın yağlı zencisi 2" ya da "d k a" sen misin yoksa? belli ki iyi takip etmişsin, hakkımızda az da olsa bir şeyler biliyorsun. öyleyse selamlar, öyle değilse de selamlar..
evet açık kaynağa, bilginin paylaşılması gerektiğine inanıyorum, hayatın her alanında inanıyorum. bu ayrı bir tartışma konusu, yazarak uzatmaya gerek yok. bitcoin istanbul buluşmalarında tartışırız istersen, ilkine katıldım, ikincisini atlamak durumunda kaldım, üçüncüsünde ordayım. yakındaysan gel sen de, oturup konuşur, eğleniriz.
ama sen bana mesaj atma özelden, tırstım say. binanaleyh uğraşacağım:) gerçekten çok iddialı geldin, bir an durdum düşündüm, değer mi diye! okuyan okur, OP değerlendirir vs vs.. benden "şimdilik" bu kadar.

coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 06:21:59 PM

Sevgili olgunlukta çığır açmış arkadaş
Sen bizlerle alay ederken ya da senin tabirinle "sataşırken" iyi ama cevap gelince kötü öyle mi? Kimin ergen olduğu belli. Savcının atadığı bilirkişiler konusunda bir fikrin olmadığını da görüyorum. İyi araştırmalısın bence konuları. Yetkili kuruma git ilk önce bence. Hatta hemen yarın. Tüm açık adres isim vs.. bilgilerimi sana özelden mesaj olarak yazarım. Gider savcılığa ya da aklına neresi geliyorsa şikayetini edersin. Gelip beni tehdit edeceksin sonra yetkili kurumdan bahsedeceksin. Kanundan hukuktan zerre anladığın yok ama gelip burda ahkam kesiyorsun!

Gelip benimle dalga geçeceksin küçümseyeceksin sonra birileri sana cevap verince "seni şikayet edicem" ... "süründürücem ulan hepnizi" moduna giriyorsun.. Helal olsun. Mükemmel bir yaklaşım.

Elindeki BTC miktarıyla doğrudan ilgili mevzu. Ya da senin inandığın "BTC binlerce dolar olacak açık kaynak kazanacak" ütopyasıyla.. Ekşiden entry sildirmiş Cheesy valla bravo. Yüzyılın başarısı olmuş. Sildir bizi coaex reyiz! evimizden aldır!

şu "madonna'nın yağlı zencisi 2" ya da "d k a" sen misin yoksa? belli ki iyi takip etmişsin, hakkımızda az da olsa bir şeyler biliyorsun. öyleyse selamlar, öyle değilse de selamlar..
evet açık kaynağa, bilginin paylaşılması gerektiğine inanıyorum, hayatın her alanında inanıyorum. bu ayrı bir tartışma konusu, yazarak uzatmaya gerek yok. bitcoin istanbul buluşmalarında tartışırız istersen, ilkine katıldım, ikincisini atlamak durumunda kaldım, üçüncüsünde ordayım. yakındaysan gel sen de, oturup konuşur, eğleniriz.
ama sen bana mesaj atma özelden, tırstım say. binanaleyh uğraşacağım:) gerçekten çok iddialı geldin, bir an durdum düşündüm, değer mi diye! okuyan okur, OP değerlendirir vs vs.. benden "şimdilik" bu kadar.
Bu sakin tavrın ve cevabına saygı duydum. Buluşmalara katılma fırsatım olmadı. Olursa seve seve konuşup tartışırım. Şahsına karşı bir kırıcılığım bir hakaretim olduysa kusura bakma. Birazdan yazdıklarımı edit'leyip yok edeceğim. Ve hiç yaşanmadı sayacağım. Sende öyle sayar mısın bilemem. Karar senin elbette.

Bu senin için önemli midir bilemem ama Olayları sakin  karşılayan ve tartışma uzatmayan insanları oldum olası çok sevmişimdir. Senin gibi insanlara hep zaafım olmuştur. Kusura bakma. Yanlış değerlendirmişim seni.
Saygılar.

eyvallah, sorun değil tabii ki.. kimseye kin gütmüyorum, işin eğlencesindeyimdir daha çok.
yine de bazı konular var hassasiyet gerektiren. bu başlığın konusu da onlardan biri.

DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 06:52:55 PM

Bence cok fazla abartiyorsunuz konuyu.
sacmasapan dediginiz projede basari saglanirsa bu bitcoin sistemine faydali birsey olur ve dahada iyilestirilmesi icin calisilir.
Her ulkenin kanunu baska baskadir, sizin yasadiginiz Turkiyede belki hersey yasak,dusunce ozgurlugunuz yok, dusunmek bile suc,diktator rejimi ile yonetiliyorsunuz ve  yakinda nefes almak bile vergiye tabi olacak, o yuzden anlayisim ve saygim var boyle dusunmenize.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:14:50 PM

Varya, hayalgucunuze hayran kaldim Smiley

Turk sinemasinin ve dizi sektorunun aynasi gibisiniz.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:26:40 PM

Arkadaslar,

Büyük Okyanus'ta, Guam Adası'nın güney batısında, Japonya ve Endonezya arasında, iki ülkeye de aşağı yukarı eşit uzaklıkta yer alan ve dunyanin en derin cukuru olarak bilinen Mariana cukurunda bir batik gemi var. Suyun içine atılan 1 kilogram kütleli metalin tabana ulaşması, yaklaşık olarak 1 saat sürer. Ancak, suyun yoğunluğu ve metalin özkütlesi de hesaba katıldığında, tabana ulaşma süresi artıp azalabilir. Dip noktasındaki basınç ise yeryüzündeki basınca göre yaklaşık 1000 kat daha fazladır. Imkansiza yakin birseydir oraya dalmak, cok cok dusuk ihtimaldir. Bir takim kurduk ve oraya dalmayi planliyoruz, batik gemide yuklu miktarda mucevher ve altin bulunmakta. Ama uluslar arasi bu suda yapacagimiz deneme TC kanunlarina gore suc teskil edebilir, kahraman Turk polisi bir yerimize cop sokabilir ve hatta bu mesaj eksi sozlukte yazilirsa bazi karanlik gucler tarafindan sildirilebilir. Hadi biz bu isten vazgecelim .  Smiley
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 08:41:39 PM

Bence cok fazla abartiyorsunuz konuyu.
sacmasapan dediginiz projede basari saglanirsa bu bitcoin sistemine faydali birsey olur ve dahada iyilestirilmesi icin calisilir.
Her ulkenin kanunu baska baskadir, sizin yasadiginiz Turkiyede belki hersey yasak,dusunce ozgurlugunuz yok, dusunmek bile suc,diktator rejimi ile yonetiliyorsunuz ve  yakinda nefes almak bile vergiye tabi olacak, o yuzden anlayisim ve saygim var boyle dusunmenize.

elbette abartıyorum, abartmak bizim işimiz. hatta şimdi daha da abartacağım Smiley
yine de şunu bilin ki abartılı abartılı konuşarak bir hakikate ulaşma çabam var, gözardı etmeyiniz.
saçmasapan buluyorum, evet. bitcoin sistemine katkısı olsun, mutlu olurum ama olmayacağını öngörüyorum ve bu konuda ısrarcıyım. (burada abartı yok)
gerekçesini öncesinde belirttim, konuyu açarak sonunda tekrar vurgulayacağım.

şimdi diyelim ki private key'i buldunuz, güzel güzel pay ettiniz aranızda, herkes mutlu. acaba? kime göre neye göre mutlu?
oradan X bir kişi çıktı dedi ki, "bu cüzdan benimdi, hırsız var!" bu kişi, cüzdanın gerçek sahibi olabilir, gerçek sahibi olmayabilir de.

ihtimal a) gerçek sahibi: araştırdı, etti, bir şekilde bu projede yer alanları çıkardı. hakkınızda suç duyurusunda bulundu. belki bir sonuç alamayacak, belki alacak ama olan size olmuş olacak. bu şekilde anılmak ister misiniz?
ihtimal b) gerçek sahibi değil: araştırdı, etti, bir şekilde bu projede yer alanları çıkardı. hakkınızda suç duyusunda bulundu -ki bu daha yüksek bir ihtimal çünkü adam, sahibi olmadığı bir paranın peşinde ve daha büyük bir motivasyona sahip. tartışmayı çok daha uzatacaktır, akla hayale gelmeyecek noktaya getirecektir. yaparlar bunu, emin olun. tartışma uzadıkça güvenilirliğiniz azalacak ve kötü anılacaksınız. olan size olmuş olacak. bu şekilde anılmak ister misiniz?

bir başka durum senaryosu üretelim.
bitcoin'in private key'ini kırdınız ve böylece artık bitcoin'in private keylerinin kırılabileceği ispatlandı.

ihtimal a) iyi niyetlisiniz. cüzdanı buldunuz, hatta abarttınız sahibini de buldunuz. o kişi olduğunu doğruladınız ve ona büyük bir kısmını iade ettiniz. kendinize de alacağınızı aldınız. ne güzel! ama şu var: ne kadar iyi niyetli olursanız olun, sizi birileri satın alacaktır. o satın alacak olan kişi ya da grubun da pek öyle iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.
ihtimal b) kötü niyetlisiniz. cüzdanı buldunuz, cüzdanı bulan OP oluyordu değil mi? evet. size hiçbir şey vermedi, kaçtı, gitti. o kişiyi de bulup, satın alırlar gibime geliyor. peki ya siz? kime ne diyeceksiniz? olmayan hakkınızı nasıl savunacaksınız? adam baştan belirtmiş: bana güveneceksiniz. elbette ki bitcoin'de ve buna bağlı projelerde yapı gereği güven esastır ama güven, projenin başında, fikrin ne derece sürdürülebilir olduğuyla paralel olarak gelişir. açıkcası bu da bana, yukarda saydığım şeyler nedeniyle güven vermiyor.

her iki ihtimalde de 7.5-8 milyar $ piyasa büyüklüğüne sahip bitcoin sisteminde cüzdanının her an çalınabileceğini gören kişi sizce nasıl davranır? internet yahu bu. sokağa çıkmazsan kimse cüzdanını çalamıyor (edit: bu salak bi örnek olmuş haha, neyse kalsın böyle) ama bitcoin gayet ortada ve internette. düşer fiyatı, sert düşer, öyle böyle düşmez, yok olur. birçok ülkede tüketici güven endeksi gibi datalar vardır, bilirsiniz. belki paralellik kurmak çok doğru değil ama yine de bitcoin'e olan güvenin sarsılması durumunda fiyatın düştüğünü hepimiz geçmişte tecrübe etmişizdir.

ben şuna inanıyorum: bir terörist, kaçakçı, bebek katili, tecavüzcü vs. dahi olsa insan özünde iyidir, ancak zamanla birçok farklı faktörün etkisinde kalarak kötülüğe bulaşabilir. aşırı iyimser bir yaklaşımım var insanlığa karşı ve zarar da görüyorum bundan. yine de çizgimi bozmayacağımdan eminim. benim bitcoin'de gördüğüm ise bu iyi niyetli güçlerle, kötü niyetli güçlerin çarpışması şeklinde. sonuçta kim kazanacak? bilinmez ama tecrübe ediyoruz, bence bu kısmı bile zevkli.
öyle afilli afilli "haters gonna hate" demekle (diyememek de olabilir) olmuyo bu işler, kim dediyse ona lafım Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
June 29, 2014, 08:46:26 PM

Sisteme login olamıyorum. Aktif mi?
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 08:55:47 PM

Sevgili coaex,

Biz belkide gokkusaginin altinda duran altinlarin pesinde kosmaya calisiyoruz, bu bir masal yahu. Bir masalin peinde kosarken karsimiza neden ocu hikayeleri ile cikiyorsun ki? Nasreddin hocanin izindeyiz biz, ya tutarsa ?
coaex
Hero Member

View Profile WWW
June 29, 2014, 09:02:00 PM

Sevgili coaex,

Biz belkide gokkusaginin altinda duran altinlarin pesinde kosmaya calisiyoruz, bu bir masal yahu. Bir masalin peinde kosarken karsimiza neden ocu hikayeleri ile cikiyorsun ki? Nasreddin hocanin izindeyiz biz, ya tutarsa ?

şüpheci yaklaşımlarım vardır genelde. yaptığın işi bu kadar hafife almanı, adeta masalsı bir havaya sokma çabanı da ayrıca görüyorum.
koşmaya devam edin öyleyse, ben uzaktan izleyeceğim.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 09:07:55 PM

Tartışmaların çoğunu okudum. Bir takım insanlar vardır ki bir şeyi yapmarken amaçları sadece yapabildiklerini bilmek istemeleridir. Çoğunlukla çalışkan, birçoğuna göre daha zeki ve inançlı olurlar. Hayallerinin peşinden koşarlar. Yeteneğin bir göstergesidir.

Bu konuyla ilgili şuraya bağlayacağım. Şu anda yapılan şey gözlemden öte bir şey değil. Eğeri başarı elde edilirse ki çok düşük bir ihtimal, o günkü olaylara bakarak etik olup olmadığı değerlendirilebilir.

Ben projeye katıldım. Çünkü aliser'i, çalışma biçimini, etik anlayışını, paylaşımcılığını desteklemek istiyorum. Diyememem ki 8000 BTC'nin %1'i umurumda olmaz. Evet olur. Ama şu an için ilk planda değil. Tekrar başa dönüyorum. Katılımcı olmak, gözlemlemek ve bu işin olup olamayacağına -teorik olarak mümkün olduğunu görebiiyorum- şahit olmak istiyorum. Halen Bitcoin'le ilgili emin olamadığım şeyler var. Güvenirlik de bunlardan biri. Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı. Bugün bankacılık sistemi için, aa biz hata yapmışız, hava karardıktan sonra 3 kere kendi etradında dönen bir kişi tüm mevduat sahiplerinin bakiyesini kendi hesabına geçirdi dense kıyamet kopar. Ama bankalar ilk ortaya çıktığında ve gün aşırı soyulduklarında insanlar pek şaşırmıyorlardı emin olun. Ben de bugün vah vah gitti birkaç bin dolarım demeyi tercih ederim...
cogabonito
Sr. Member

Activity: 240
Merit: 250

View Profile
June 29, 2014, 09:45:23 PM

Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı.

Aramızda kaç early adapotor var ki?

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
June 29, 2014, 09:46:26 PM

Eğer biz early adapotor'lar bunu test edip gözlemleyemeyeceksek ve bitcoin olumlu beklenti sahiplerinin düşündüğü gibi geleceğin bir -şeyi- olacaksa, olası problemlerin bugünden ortaya konması herkes için daha faydalı.

Şu anda bu satırları okuyan herkes.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
June 29, 2014, 10:06:26 PM

Şu anda bu satırları okuyan herkes.

2011'den sonra Bitcoin alan kimse early adopter değildir. Üzgünüm, geç kaldınız.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 »  All
  Print  

Jump to: