Bitcoin Forum
May 22, 2024, 04:39:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »
61  Local / Konu Dışı / Neden bu dindar nesil yetiştirme isteği? Neden bu Atatürk düşmanlığı? on: March 28, 2018, 12:58:16 PM
Yıllar önce ortaya atıldı bu dindar nesil yetiştireceğiz sloganları. Onun üstüne çok şey yapıldı. Önce okulların büyük çoğunluğu imam hatip lisesine çevrildi.
sonra Teog kaldırıldı öğrenciler evine en yakın okulları tercih edebilecek. Bu sistemde 3 çember hadisesi vardı. Her çemberde bir imam hatip bir meslek lisesi bir anadolu lisesi var. Kısaca sike sike imam hatip liselerini dolduracaklar.

Şu sıralarda
1. silopi milli eğitim müdürü lisede başörtüsü dağıtıyor.
kaynak: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/milli-egitim-muduru-okulda-bas-ortusu-dagitti-188115h.htm

2. Bartın milli eğitim müdürü

18 Mart Şehitler Günü Anma Programı hazırlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bartın İl Müdürlüğü, kentte bulunan diğer müdürlüklere yapılacak işlemlere ilişkin resmi yazı gönderdi. Yazıda, “18 Mart 2018 Pazar günü saat 07:00’den itibaren resmi daire, askeri birlik, kurum ve karargâhlar Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleriyle donatılacak, Bayrakların temiz, ütülü Bayrak Kanunu ve Tüzüğüne uygun olması sağlanacaktır” ifadesine yer verildi.

Buradaki Atatürk Posterlerini kısmını kaldırdı sadece Türk Bayrakları asıldı.

Bu tek değil

Bizim elimizdeki güç Atatürkçülerde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.
kaynak: http://www.posta.com.tr/bartin-il-milli-egitim-muduru-yasar-demir-bu-kez-de-ataturk-posterini-silmis-haberi-1396949

Başı açık kız gördüğümde sinirleniyorum.
kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/basi-acik-kiz-gorunce-sinirleniyorum-2293275/

3. Ankarada proje okul olarak çalışma yapılan 23 okuldan 16 tanesi imam hatip okuluna çevrildi.
kaynak: yazılı kaynak bugün yarın düşer haberlerde izledim. Bugün (28 mart) fox çalar saatte geçti. Orada izleyebilirsiniz.

4. Üzerinde Atatürk'ün resmi altında Atatürk'ün askerleriyiz yazılı tişört ile meclise alınmayan vatandaş tişörtünü çıkartmak zorunda kaldı.
kaynak: http://mansethaber.com/ataturk-un-tisortu-meclise-giremedi/32367/

5. Öğretmenler için yeni bir sınav mekanizması getirilecek. Bunlardan en dikkatimi çeken öğretmenlere puan verilecek bu puanları öğrenciler ve veliler verecek.

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Bu Atatürk düşmanlığı neden?
Bu bütün okulları imam hatip yapalım mantığı neden?
Eğitim sistemi neden legoya çevrildi. Yap boz sistemine döndü?
62  Local / Konu Dışı / Türkiye'de insan ömrü son 15 yılda 3.3 yıl artmış. on: March 23, 2018, 04:35:28 PM
Yine fox haber izlerken yine bir milletvekili güldürdü beni. Açıklama şu; "Akparti döneminde insan ömrü 3.3 yıl uzadı bir 15 yıl daha verin bize 3.3 yıl daha ömrünüz uzasın."

Ulan dalga geçiyor zannettimde bildiğin ciddi ciddi bu açıklamayı yaptı adam.

soru 1: son 15 yılda dünya ömür ortalaması kaç yıl artmış?
cevap 1: 5 yıl artmış.
kaynak1 : http://www.hurriyet.com.tr/dunya/dunya-genelinde-ortalama-yasam-suresi-5-yil-uzadi-40106363

soru 2 : ulan 3.3 yıl uzadı da ömrü uzayan bu emekliler bu 3.3 yılını keyifle mi yaşıyor?
cevap 2: sizinde bildiğiniz gibi hayır. 3.3 milyon emekli tekrar iş arıyor.
kaynak3: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/3-3-milyon-emekli-yeniden-is-ariyor-158018h.htm

yemin ederim artık ülke de milletvekilleri bile mizahşör olmuş.

dolar olmuş 4 lira bunlar hala saçma sapan açıklama yapar dolar ile ilgili de kalkar spekülasyon der. he amına koyim herşey çok güzel de spekülasyon yüzünden dolar 4 e çıkıyor.
63  Local / Konu Dışı / Ha gayret 6 liraya az kaldı. on: March 20, 2018, 10:43:52 AM
20 Mart'ı 21 Mart'a bağlayan geceden itibaren benzine 15 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Motorin fiyatında herhangi bir değişiklik yokmuş kafanıza takmayın 3 vakte kadar ona da zam gelir.

Haber burada:

Benzinde, bu gece yarısından itibaren 15 kuruş fiyat artışı bekleniyor.

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 15 kuruş zam bekleniyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) internet sitesinde yer alan duyuruda, "21 Mart 2018 Çarşamba gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 15 kuruş fiyat artışı beklenmektedir." denildi.

Açıklamada, motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmediği de kaydedildi.

kaynağıda buraya bırakayım: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/benzine-bu-gece-15-kurus-zam-geliyor-40777941

alıştık nasılsa goy goya başlayabiliriz. "Sıkıntı yok ben hep 50 liralık alıyorum zaten  Grin "
64  Local / Konu Dışı / Metroda önceliğimiz yüksek oy aldığımız bölgeler. on: March 19, 2018, 04:21:59 PM
İBB başkanının açıklamasını okudum yok artık anasını dedim. Açıklama şu : AKP Arnavutköy Olağan Kongresi'nde konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, "Bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. Metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah"

bu nasıl bir şerefsizliktir. Bu açık açık seçmeni tehtit etmek değil midir? Bana oy veren yerlere hizmeti veririm oy vermeyen yerlerin hizmeti biraz bekleyecek diye bir mantık mı var.
Ulan şerefsiz oy veren hizmeti daha erken alacaksa oy vermeyen daha az vergi versin. benim vergimle o hizmet sağlanmıyor mu?
Bende o zaman "bana hizmeti getir bende ozaman vergi veririm" mi diyeceğim. var mı benim böyle bir hakkım?

kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/944327/iBB_Baskani_Uysal__Metroda_da_birinci_onceligimiz_en_fazla_oy_aldigimiz_yerler_olacak.html


edit: derken bugün geri adım atmış. Bugün de bu zamana kadar herkese eşit davrandık bundan sonra da eşit davranız. ilçe chpliymiş mhpliymiş akpliymiş bizim için önemi yoktur diye açıklama yaptı. zihniyet belli. bu şekilde konuşsa bile yapacakları belli.
65  Local / Konu Dışı / Siz siz olun hakkınızı arayın. Korkmayın ne savcıdan ne adliye yollarından. on: March 13, 2018, 08:26:06 AM
9 kasım 2017 gününde mesajlarla uyandım. bankalar teker teker mesaj atmış hesaplarınıza bloke konmuştur diye. ben ne olduğunu bile anlamamıştım. ulan diyorum borcum harcım yok. kim neden bloke koyar. okuyorum mesajı kalekapı vergi dairesi 700TL tutarında e-haciz. ulan benim vergi dairesine neden borcum olsun ödemelerimi biliyorum yapılandırmışım hepsini temiz temiz ödüyorum.

aradım vergi dairesini dedim ne alaka. olay 2016 yılından geliyormuş benim canım muhasebecim benim gelir vergisi beyannamelerimi vermediği için 2 tane özel usulsüzlük cezası çıkmış. ilk çıkanı ben bilmeden yapılandırmışım taksit taksit ödüyormuşum zaten sonraki çıkan yaplandırma dönemine gelmediği için borç olarak kalmış orada. her işte bir hayır varya işte öğrenmiş oldum bende ilk ödediğim paranın benim muhasebecimin işgüzarlığı yüzünden olduğunu.

aradım tabi hemen dedim abi böyle böyle. dedi ben beyannameyi verdim. dedim vermişsen belgeleri götür ver borçları silmiş. sonra tekrar aradım öğrendik ki vermemiş. dedim ne yapıyoruz? dedi hallederiz sıkıntı yok. bana 15 gün müsade et.

15 gün geçti telefonlar engellenmiş. arıyorum ulaşamıyorum. doğrudan meşgule düşüyor. günler sonra araya başkalarını soktum tekrar ulaştım dedi yine bana şu kadar müsade et sıkıntım var halledeceğim. bu şekilde 2 ay geçti ne ödeme var ne aradığım zaman ulaşabiliyorum.

en sonunda dedim eyvallah savcılığa gidiyorum tarih 30 Ocak. gittim bilgiyi aldım doğrudan beni "dolandırıcılık ve sahtekarlık bölümüne " yönlendirdiler.

ifadeyi verdim. üstüne ödeme dekontları gelen borçların listesi mesajlar arama kayıtları hepsini verdim ve bekliyorum. sadece bekliyorum. 3 hafta önce aradım savcılığı dedim bir şey var mı? dedi şu savcıda dosyan fakat daha işleme alınmamış. Dedim herhalde yalan olacak kimse umursamayacak.

taaa ki bu sabah telefon alıncaya kadar. muhasebecim arıyor. lan ben sana ulaşamıyorum ne oldu acaba dedim herhalde insafa geldi. helal günah falan namaz mı kıldı derken ağzından baklayı çıkardı. gökhancığım karakoldan aradılar beni ne oldu niye böyle yaptın ne anlattın sen niye yaptın. dedim abi aylardır kaçıyordun benden bundan sonra iş çıktı benden.

tamam borcumuz ne kadar? abi şu kadar.
tamam hesap numarasını gönder de yatırayım sende savcılıkla görüş dosyayı kapatsınlar. dedim abi sıkıntı yok. hesaba parayı geç bende savcılığa giderim.

tekrar ediyorum siz siz olun korkmayın. gidin ne kaybedersiniz?
2 tane kimlik fotokopisi verdim bir de ifademin çıktısını aldım. 1 liraya patladı bana. zaman olarak ise 1 saat demeden işlemlerin hepsi bitmişti.

dolandırıldın mı? git
alacağını alamadın mı? git
kredi kartı bilgilerini mi çaldılar ? git.

bilen bilir zaten daha önce de facebookta bir olay gelmişti başıma. ben koşmasaydım peşinde o para da uçmuştu.
66  Local / Konu Dışı / merit source - merit kaynağı on: February 22, 2018, 11:34:07 PM
Bildiğiniz üzere 24 Ocak'da yeni merit sistemi geldi. Çok tartışıldı tartışıldı, desteklendi, adam kayırılıyor denildi.
Şu anda sitede 57 merit kaynağı bulunuyor ve bunlardan hiç birisi local'de bulunmuyormuş. Bu ilerleyen günlerde daha büyük sorunlara gebe.

Ben merit kaynağı olabilmek için 10 tane konu açmak gerekiyor gibi bir şey anlamıştım fakat modaratörün son yazdığı iletiye göre merit kaynağı olmak için konu açmak değil merit verilen 10 tane konuyu theymos'a göndermek gerekiyormuş. işlem bu kadar basit.

sMerit sistemi güncellenir veya güncellenmez. şu şartlarda yapılması gereken en mantıklısı kaliteli 10 tane konusu olan kullanıcıların merit source olmak için başvuru yapması. Localde bizi sadece bu kurtarır.

Burada bir yanlış anlaşılma var. Merit kaynağı olabilmek için başvururken merit verilmesi gereken 10 mesajı seçiyorsunuz. Bu sizin eğer elinizde merit olsa hangi mesajları kaliteli olarak değerlendirip ödüllendireceğinizi ölçmek için isteniyor. Kendi yazdığınız 10 mesajı seçmiyorsunuz. Türkçe bölümünde hiç merit kaynağı yok. Özellikle forumda bilinen eski üyelerin başvurmasını isterim.

Bizden de merit kaynakları çıksın ki rahatlayalım artık.
67  Local / Konu Dışı / Türkiye'de habercilik on: February 17, 2018, 03:53:13 PM
Her akşam rutin olarak olup bitenden uzak kalmamak için akşam haberlerini izlerim. Normalde favorim FoxTV deki Fatih Portakal'dır da az önce Show tv'yi açtım açmaz olaydım. Ne kadar saçma bir habercilik anlayışı var bunların. Ülkenin gündemin de sanki bir bok yokmuş gibi son 20 dk da izlediğim haberler.

İlk haber. yaklaşık 10 dk sürdü. Sakarya'da 120 cm lik çift (ikiside cüce) evlenmiş ve bununla ilgili haber yapılıyor. ben cüce olsam derim ki lan andaval bende insanım o da insan siz evlenen bütün çiftlerin haberini mi yapıyorsunuz? Lan amına kodumun malı cüceler evlendi diye haber mi yapılır. git haber yapacaksan engelli vatandaşların nasıl sorunlar yaşadığının haberini yap.
Haber yapmakla kalmadılar evlerini gezdiler evlerinde röportaj yapıldı dışarıda esnafa sordular nasıl tanırsınız diye.

bundan sonra ki haberler 3er 5 er dakika sürdü.

soy ağacı sorgulama haberi. soyisminizi ve adresinizi gizleyerek paylaşın yoksa dolandırırlırsınız.

balkonu yıkmışlar inek altında kalmış ineğin sahibi üzülmüş. balkonu kim yıktı neden yıktı? orada ağlayan bir kadın.

birtane futbolcu parayla burnunu silmiş. çok haber değeri var vallahi bunu öğrendiğim için gündeme çok yaklaştım. bana ne lan rus 2. liginden bir futbolcu burnunu parayla silmişse. adam götünü siler, parayı yakar, rulo yapar kokain çeker. yapar yapar. bizim derdimiz buydu demi

ha bunlar bitmedi daha gerisi de var. dün ve dünden önce verdikleri haberleri tekrar vermişler. ıraklı çocuk evde kapalı kalmış. ağlamış polisler kapıyı açmaya çalışmış.

Afrin harekatı devam ediyor. boşver sen operasyonları şehitleri, inekler daha önemli bizim için

Son bir haftada amerikadan bürokrat akınına uğradık günlerdir görüşme sürüyor. Nasıl bir olay silsilesi dönüyor? siktir et onu da bak çift nasıl evlenmiş.
Suriye yapılanması için Çin demiş ben de geliyorum bende pastadan payımı alacağım yeni bir oyuncu giriyor Suriye bölgesinde bu nasıl bir sonuç doğurur? önemli mi bu ? daha önemlisi var. çocuk evde kalmış bak.

3 yaşında ki çocuğa komşusunun yaptıkları, 4.5 yaşında ki çocuğa babasının yaptıklarını sabah akşam televizyonda gösterip hasır altı edilmesini engellemek yerine en büyük sorunumuz başlık parasını alıp kaçan bir kadının yakalanması daha önemli.

SGK'nın bizden saçma sapan aldığı paraları sorgulamak yerine hindistan da erkek kılığına girip kadınla evlenen bir kadının haberini yapın.

sikeyim sizin habercilik anlayışınızı.
68  Local / Konu Dışı / Age of Empires II : HD Edition on: February 01, 2018, 06:55:48 PM
Malumunuz ortalık kan ağlıyor. Biz yüksel artık derken btc aşağı doğru yuvarlanıyor. canlar sıkılmış moraller bozulmuş 2 aydır yapılan karlar erimeye yüz tutmuş.

aramızda age of empires 2 oynayan oynamakla da kalmayıp steam'de orjinali olan varsa beraberce oynasak güzel olmaz mı?

1. gileri
2. Matthias9515
69  Local / Konu Dışı / 0 Rh (+) kan ihtiyacı Ankara on: January 31, 2018, 04:31:35 PM
Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere Ankara'daki Medicana hastanesinde yatan hasta için O Rh (+) kana ihtiyaç olabilir bu gece. Olabilir dememin sebebi hasta yoğun bakımdan çıktı yaklaşık 27 ünite kan kullanılmış hastanede ki stoklar da azaldığı için acil bir durum söz konusu olursa gece tekrar kana ihtiyaç olabilirmiş öyle bir durumda ben geçeceğim hastaneye kan vermek için. haber bekliyoruz şimdilik. böyle bir durumda kan verebilecek birisi varsa benimle iletişime geçebilir mi?

Hastane telaşesi herkes tahmin edebilir o yüzden isterim ki evden aldırayım sizi fakat ben de taksiyle geçeceğim öyle bir durum olursa. Sizde taksiyle gelirsiniz ödeme sıkıntısı olmaz kafanıza takmayın onu benim escrowluğumda
70  Local / Konu Dışı / imza kampanyası, airdrop bounty activity, on: January 25, 2018, 02:50:42 PM
Güncelleme: Gelen geri bildirimlere göre konu elden geçirildi. kaldırılan bölümler, eklemeler, birazda renk katıldı.

NOT: Aklınıza takılan şeyleri, eklenmesini istediğiniz şeyleri, merak ettiklerinizi yazarsanız mutlu olurum. Dönem dönem tekrar güncellenecektir istekleriniz doğrultusunda eklemeler yapılacaktır.

1. activity, post, rank, merit ilişkisi?

ranklerden önce activity ne ?

activity ana konusu: Globalde activity
globalde bulunur kendisi. ingilizcesi olmayanlar için açıklaması basittir.
2 haftalık dönemlerde 14 activity puanı kazanırsın. yani üyelik tarihine göre her 14 günde bir 14 potansiyel activity puanı gelir. bunların activity olarak yansıyabilmesi için mesaj atman gerekir. 14 post attığın taktirde 14 activity ceptedir. o 14 ü aldıktan sonra istersen 10000 mesaj at. bir tane bile activity gelmez.
burada da activity tarihleri mevcut: Activity güncelleme tarihleri

Not: Aktivity dönemi geldi benim activity puanım neden yükselmedi diye düşünmeyin. Sistem otomatik güncelliyor zaten belki 6 saat sonra olur belki diğer günün şafağında olur ama yine olur.
Siz rahat olun.

merit;

diğer üyelerin sana verdiği puan. mesaj yazarsın kalitelidir adam sana verir. hani +rep gibi Smiley
ha bununla ilgili detaylı bilgi:
Merit nedir
modaratör detaylı bir şekilde anlatmış zaten.

Not: Aldığın merit sayısının yarısı kadar sMerit kazanırsın. sMerit (gönderebileceğin merit)'de mesajlara vermek için kullanacağın merit sayısıdır.
Not: Alın verin ekonomiye can verin. Bu sMeritler yarın çıkacak bir kural ile silinebilir veya başka kullanıcılara mesajlara dağıtılabilir. o yüzden şimdi dursun yarın büyür diye bir şey yok elimizde kalabilir hepsi.

merit source - merit kaynağı
Forumda Theymos tarafından başvuru ile özel olarak seçilen merit üreticileridir. Aylık dönemlerde belli bir merit üretirler.

Local'de hala bir kaynağımız yok. bu da localin ileride kuruyacağını gösterir. Merit kaynağı olmak için Theymos'a merit gönderdiğiniz 10 mesajı bildiriyorsunuz. Sonrada admin sizi inceliyor uygun görürse merit kaynağı oluyorsunuz.

Not: 10 tane merit puanı dağıtmış birisi merit kaynağı olmak için başvuruda bulunabilir.

Rank;

forumda bazı ranklar var. bunlar;

Rütbe                        Gereken Activity                     Gereken Merit
Brand New                          0                                          0
Newbie                               1                                          0
Jr Member                          30                                         0
Member                              60                                        10
Full Member                       120                                      100
Sr Member                         240                                      250
Hero Member                      480                                      500
Legendary                         775-1300                              1000

Globalde ki ana konu burada : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0
Buda localde ki konu : https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818404.0

Merit ve smerit ile ilgili bir kaç tasarım hazırlamış kullanıcılar. bunları da inceleyebilirsiniz. Çok yer kaplamasın diye fotoğraf olarak eklemiyorum konuya. doğrudan linkeri bırakıyorum.
https://i.imgur.com/n4IkACk.jpg
https://i.imgur.com/Ig2u5Un.png
https://preview.ibb.co/nLRpjG/Updated_How_Long_WILL_YOU_RANK_WITH_THE_NEW_Merit_new_rank_requirements.png
https://preview.ibb.co/f67DTb/Bitcointalk_Merit_Guide.png
https://imgur.com/1NKR2hA
https://imgur.com/a/jWrTB


Airdrop:

Airdrop bir tanıtım şeklidir. insanlara yaptıkları belli bir görev karşılığında token dağıtılır.
Örnek olarak;
Twitterda retweet yap tokeni kap.
cüzdanımızı indir tokeni kap
Telegram kanalımıza gir tokeni kap gibi uzar gider bu.

airdropları nereden bulabilirim?

airdroplar globalde
https://bitcointalk.org/index.php?board=238.0 bu bölümde başlık açılarak duyurulur.

localde bununla ilgili konular var. oradan takip edebilirsiniz. herhalde bulursunuz onu ama ben bulamadım neredee bu diyenler için bir tane örnek;
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2795438.0

bunun gibi daha birsürü başlık var. ayrıca telegram grupları da mevcut fakat ben artık takip etmediğim için bende benim telegramda yok. forumu biraz incelerseniz çok paylaşılmıştı o kanallar. yine twitter hesapları var bunları paylaşan dediğim gibi onları bulmakta size kalmış.

Not: Kullandığınız telegram grubu veya airdropları paylaştığınız siteniz grubunuz falan varsa buradan paylaşırsanız konuya eklerim. Bu şekilde yeni konu açtım mod konumu kapatmış niye kapatmış gibi dertlerden kurtulmuş olursunuz.

airdrop için ne gerekiyor?
kesinlikle wallet gerekiyor. çoğunluğu erc20 yani ethereum tabanlı olduğu için my ether wallet cüzdanı işinizi görür.
siteside ; https://www.myetherwallet.com nasıl açılır ile ilgili anlatmama gerek yok doğrudan videosu var: https://www.youtube.com/watch?v=deNHs7-TQf0
airdrop başvurusu yapınca gereken bilgileri doldurmanız gerekiyor. ama DİKKAT! bazı şerefsizler dalgınlığınızdan faydalanmak için private key ister!!!!
private key cüzdanın herşeyi babana bile verme. hatta kendin bile bilme yaz kenarda sakla. private key senin cüzdanının anahtarıdır. vereceğin şey sadece adresin olacak.


sonra da airdrop için gerekenler yazar kimisi twitterdan retweet kimisi der tweet at. gerekeni yap. bu kadar basit.
sonrada beklersin gönderecekler mi diye. gönderirler veya göndermezler ben bilmem onu.


airdrop takibi için telegram grubunu takip edebilirsiniz

Elinize sağlık çok güzel yazmışsınız ve açıklamışsınız.

Airdrop takip içim önerim https://t.me/airdropalertsforyouİmza kampanyası.

hah işte bu sizin biyerlerden duyduğunuz ooooo para akıyormuş abi benim bi tanıdığımın tanıdığı buradan kazandığı parayla altına audi r8 aldığı şey. ben yılımı doldurdum görmedim öyle bir şey ama hayal kurmak güzeldir. siz yine de çok hayal kurmayın ilk imza kampanyasından sonra tokeni satıp hd iskender'de tek iskender bile yiyemeyebilirsiniz.

imza kampanyası demek reklam tabelası olmak demek. sizin imza bölümünüzü yeni çıkan ico için kiralarsınız ve ico sonunda ödül alırsınız.
nereden bulabilirsiniz?
globalde bountyler bölümünde ;https://bitcointalk.org/index.php?board=238.0
bizde duyurular bölümünde; https://bitcointalk.org/index.php?board=239.0

çok kıvranmaya gerek yok dallanıp budaklandırmaya. katılım şekli ve istedikleri yazıyor zaten. ingilizceniz yoksa bile google translate işinizi görür.

ha yine de anlatmak gerek;
ICO süresince sen bu adamların reklam tabelası olacaksın. reklamı imza bölümüne koyuyorsun. öncelikle rütbene uygun olan imzayı takman gerekiyor mesala JR membersın. konuya girip Jr member için yapılmış kodu kopyalıyorsun daha sonra da, PROFILE ye tıkla oradan sol tarafta Forum Profile Information var. ona da tıkla en aşağı in orada "SIGNATURE" var. o boşluğa kopyaladığın kodu yapıştır. arkasından da change profile. imza takma işini başardın.

şimdi başvuru. örnek olarak rasgele şu konuya girdim.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2701756.0 reklam yaptığım veya önerdiğim yok hiç okumadım bile hangi ico diye. doğrudan atlamayın konuda bu geçiyor diye.

orada başvuru için link var zaten. gereken bilgilerinizi dolduruyorsunuz.

NOT:eğer ki profil linkini isterse doğrudan yukarda çıkan linki kopyalayıp yapıştırmayın aman diyeyim. onun içinde;
yine "profile" tıklıyorsunuz. daha sonra "show post" var ona tıklayın.
karşımıza https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=935917;sa=showPosts böyle bir link geldi. mesala bu benim.  935917 bu numara benim kullanıcı ID oluyor.
profil link ise; https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=935917 şu ;sa kısmından sonrasını silerseniz sizin profil linkiniz olur.

formu doldurduktan sonra işlem bir de e tablodan görüntüleyin eklenmişmisiniz. e tablo globalde spreadsheet olarak geçer.
örnek verdiğim konuda;
Ödül Katılımcıları Listesi:
Lütfen durumunuzu şu adresten kontrol edin "this public spreadsheet". Liste her Cuma güncellenecek. bu şekilde göstermiş zaten.
this public spreadsheet'e tıklarsanız e tabloda kendinizi görürsünüz. onay alırsınız red yersiniz veya haftalık stake miktarlarınızı oradan görebilirsiniz. (stake ne orayada geleceğim rahat olun)

her imza kampanyası için şartlar farklıdır. dikkatli okumalısınız. mesala der haftada 15 mesaj ama konu dışı saymam. veya der local saymam. o şartları yerine getirmelisiniz. yoksa üzülürsünüz puan falan gelmez veya der her hafta cuma günü güncellenecek. hafta dönümleri cuma günü senin o hafta cumaya kadar o istediklerine cevap vermen gerekir. bu kadar basit.

iyi okuyun dikkat edin. imza kampanyasından ne kazanırsınız? ben bilmem ama imza kampanyasında yazar. der ki mesala ICO'da satılan token miktarının %2 'si bounty de dağıtılacak. bounty havuzununda %40 ı imza kampanyasında dağıtılacak. bunu diyorsa bilin ki imza kampanyasından sonra size ne usd ne euro ne tl ne btc ne eth verecek size ICO'suna girdiğiniz token verilecek.

ne kadar kazanacaksın- stake ne?
stake : puan topladığın puan.

onu kampanyada görürsün der adam mesala JR için haftalık 1 stake. sen gerekliliklerini yerine getirdiğin her hafta için 1 stake alırsın. ICO sonunda bu stakelerin hepsi toplanır ve kim ne kadar token kazanacak hesaplanır.

diyelim ki; sen 10 stake kazandın bütün katılımcılar 1000 stake topladı. imza kampanyası içinde 1000 token dağıtılacak. ne oluyor 1000 stake = 1000 token sende de 10 stake var artık 10 token gelecek sana ama ne zaman gelecek? genellikle imza kampanyası biter sonra bi kaç haftalık bi hesaplama süreci olur sonra da gönderirler.

Stake dağıtımı: Stake ile alakalı @BitcoinTurk adlı arkadaşımız mükemmel bir açıklama yapmış buradan bütün detaylarını öğrenebilirsiniz. Onun yazısının üstüne herhangi bir şey eklemeye gerek yok. herşeyini anlatmış.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2928024.0

DİKKAT ETMEN GEREKENLER!
o imzayı 2 ay üstünde taşıyorsun. o yüzden iyi projelere girmen daha kazançlı olur. iyi projeyi de okuyarak anlarsın. araştırırsın ne yapıyor bu adamlar. türkçe konusunu açarsın whitepaper (teknik döküman) türkçeye çevrilmişse onu okursun.
diğer üyeler ne diyor onun hakkında ona bakarsın.
kısaca incelersin. unutma 3 5 saatlik inceleme belki sana fazladan 200 lira kazandırır. tabi kısmet işi de var bunun ucunda çok da umut beslememek gerekli.

ayrıca local bölümde imza kampanyaları ile ilgili bir sürü başlık var onları bulmak da sana kalmış o kadar da hazır olmasın. ha istiyorsan ben bulamam; sen hiç uğraşma IBAN'ı gönder biz arkadaşlarla her hafta 3 5 bişey toplayalım sana gönderelim.

umarım artık yaa benim activity gelmedi
yaaa ben JR olamadım
imza kampanyası ne biri açıklasın bana
bu airdrop ne oluyor gardaş
biri bana yardım etsin
cüzdan açamadım.
imzayı nereye kopyalayacağım ya ben
tarzında ki konular bir son bulur.

okuduktan sonra kafanıza bir şey takılırsa tekrar okuyun yok hala var değinmediğim bir noktası olabilir buradan devam edin. gereken açıklama yapılacaktır. açıklama olmasa bile yönlendirme yapılacaktır.

Dip Not: Eminim eksik bilgiler vardır. Bu konu sadece ana hatlarıyla kavrayabilmeniz için hazırlandı. Fakat konuların daha ayrıntılı açıklandığı alt konular olabilir veya eksik gördüğünüz bölümler olabilir. O konuları veya düşüncelerinizi belirtirseniz konuyu hem güncel tutarım hem de değerli başlıkları konuya eklerim ve yeni üyeler daha hızlı yol katetmiş olur.


71  Local / Servisler / BitClup Newtork nedir? on: January 09, 2018, 06:38:24 AM
Geçen gün arkadaşım anlattı madencilik yapıyoruz biz diye. dedim ne madenciliği bitcoin. oğlum dedim sen bitcoin madenciliği nasıl yapıyorsun? cloud mining falan mı?

onun gibi bişeymiş. fakat bunu normal cloud madenciliğinden bozup network'e uyarlamışlar.

network dediği zaman benim aklım almıyor zaten de anlat bakalım dedim. işte hazırlıklar bitcoini falan övmeler. sonra madencilik olayı. sisteme giriş yapmak için tek sefere mahsus olmak üzere ufak bir miktarda yatırım yapıyorsun bu 90kusur dolardı.

daha sonrada kira işine giriyorsun artık. yatırım yapıyorsun fakat sözleşmeyi iki şekilde yapabiliyorsun birisinde makineler %50 performansla çalışacak bu şekilde olursa şirket olduğu müddetçe sen payını alacaksın veya %100 çalıştırıyorsun böyle olursa da 3 yıllık oluyor sözleşmen.

sadece bu kadar da değilmiş network yapınca da yani referans sağlayınca referanslarından da kazanıyorsun.

benim kafam almadı hayali rakamlarla konuşmak yerine elemanın kazancını istedim.

ağustosta sisteme dahil olmuş 15000 tl ile. %50 performans ile çalıştırıyormuş ve mining'ten 0.015 btc kazanmış network kısmıyla da 0.038 btc kazanmış
kafam karıştı da hesaplıyorum bu zorluk seviyesiyle 5 ayda 0.015 btc kazıyor. ayda 0.003 btc yapar. ağustosta 15000 lira ile 1 btc den fazla alıyordu 1.1 btc falan.

kendisini amorti edebilmesi için bu cihazın 350 ay çalışması lazım (zorluk seviyesinin hiç artmayacağını varsayıyorum. 30 yılda kim bilir ne olur)
%100 çalışırsa da 2.5 yılda kazacakmış 1 btc'yi (tabi zorluk seviyesinin aynı kalacağını varsayıyoruz)

bide olayın network kısmı varmış işte benim gibi arkadaşlarımı sisteme sokuyorum pay kazanıyorum onların girişiyle.

benim kafama hiç bir şekilde yatmadı. sizin bu konuda bir bilginiz var mı?
72  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO][Bounty]MimiCoin-İlk sosyal kriptopara-İOs uygulaması AppStore'da on: December 29, 2017, 04:34:57 AM


Mimic ile insanlara hareketlerinizi, resimlerinizi, videolarınızı, selfilerinizi kısaca herşeyinizi taklit etmeleri için meydan okuyabilirsiniz Öğrenciler ve gençler bu uygulama ile çok keyif alacak.

İnsanlar taklit edilmeyi çok seviyor, bu onların popüler olduklarını gösteriyor. O kişiyi taklit eden herkes bir anda havalı oluyor.
 
Uygulamada ekran üst taraf ve alt taraf olarak ikiye bölünüyor. Üst tarafta orijinal video/fotoğraf olurken alt tarafta ise cevap niteliği taşıyan taklit video/fotoğraf bulunuyor. Alt ekranı sağa sola kaydırarak yeni taklitleri veya ekranı sağa sola kaydırarak yeni kapışmaları görebiliyorsunuz.

MimiCoin, mevcut ve gelecekteki tüm çevrimiçi sosyal ağlar ve ağ için ilk küresel şifreleme oranını temsil etmektedir. MimiCoin, ilk ve en büyük sosyal coin olmak istemektedir ve bizim uygulamanız, , popülerleştirin ve ona değer getirin. Mimic, kripto para biriminin kullanımını standartlaştıracak ve popülerleştirecek ilk viral sosyal ağ olmayı hedeflemektedir.
 73  Local / Konu Dışı / Bu dolandırıcıların hırsızların Allah belasını versin. on: December 26, 2017, 06:44:33 PM
Kusura bakmayın küfür için aramızda yoktur da dolandırıcı varsa da Allah onların bin türlü belasını versin.

Daha yarım saat önce gerçekleşti olay. Eskiden işletmem vardı. facebooktan reklam veriyordum facebook'unda çalışma şekli önce reklam dönüyor sonra parayı çekiyor kendisini garantiye almak için kredi kartı tanımlaman gerekiyor hesaba.

Türkiye'den bir gavat benim hesabımı hackliyor nasıl hackleme ben anlamadım tabi şifre falan değişmemiş. şifresini ben bile unutmuştum herhangi bir şifre yenileme talebi göndermemiş. Daha sonra benim sayfamın üzerinden reklam veriyor. günlük limit 20bin mi 20 milyon mu artık o şokla okadar çok sıfır vardı ki ben farketmedim bile.

reklam dönüyor kredi kartından para çekiyor reklam dönüyor karttan para çekiyor. farkedince hemen reklamı iptal ettim bankayı aradım kartı iptal ettim şifreyi değiştirdim derken benim limit bitiyor ve bu sefer başka bir kart ekliyor. hani garibanın kartıysa artık. o 3 5 dk da 450 lirada o garibandan çekiyor.

Allahtan ki kartımın son ödemesi gelmediği için borç ödememiştim. 750 liralık limit varmış onu çekmiş sadece.

o sırada facebooktan kontrol ettim ben girdikten 20 dakika önce tokatın mahmudiye ilçesinden girilmiş benim hesabıma.

74  Local / Konu Dışı / LG telefonsa uzak durulması gereken firma. on: December 24, 2017, 02:55:12 PM
Teknolojiyle okadar çok haşır neşiriz ki sağımız solumuz her tarafımız bu aletlerden oluşuyor. bu zamana kadar sony, asus, iphone, nokia, samsung, lg, xiaomi ve birçoğu birebir kullandım. Bazısını kullanmaya devam edecekken bazısını da bedavaya vermedikleri müddetçe kullanmam. başıma iş açmam.

dizüstü bilgisayarım asustu. garantisi bitti bittiği gibi anakartı yandı. servise götürdüm ben bekliyorum ki anakart yanmış bizden kaynaklı değil aynen öyle oldu dedi bizden kaynaklı değil. ben öğrenciyim Sad ha dur ozaman bi şekilde hallederiz. anakart cd sürücüsü, fan menteşe değişimi temizlik. pırıl pırıl yeni bilgisayar ücret ücret yok. alsa alır mıydı alırdı. ben ne yaptım yıllarca onu kullandım sonraki bilgisayarım yine asus. masaüstü yaptım ekran kartı asus gt 970 ana kartı değiştireceğim şimdi yine asus alırım umrumda olmaz msi cart curt. güvendim bir kere.


iphone desem hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım ne olduysa lg ye bulaştıktan sonra oldu.

lg g2 kullanmaya başladım. 2 yılını doldurdu güncelleme geldi güncelledim telefonu bu lolipopmu marsmelov mu ne zımbırtısı. telefon cortladı. günde 3 kere şarj ediyorum telefonu. öyle kasıyor ki işlem yapmak için arada çay falan koyuyorum kendime. geliyorum telefon mesajlara girmiş. o derece tabi ben kullanamadım bunu dedim android falan kasması normal. bunları ben yaşarken kardeşim gitti g4 aldı.

g4 ilk yılını doldurmadan telefon tamamen kapandı dipblock mu diyolarmış neymiş. kronik problemmiş sanırım servise gitti hemen yeni telefon verdiler zaten. ben tam abim o telefonu açma satalım iphone alalım demeye kalmadan telefonu açmış kullanmaya başlamış bile. şimdi ne sorun oldu sistem arayüzü hatası.

3. yılındaki telefon kağnı gibi hareket etmemesini geçtim birde sistem arayüzü hatası. müşteri temsilcisini aradım. bizlik bişey yok servise gönderin teknisyenlerimiz çözsün faturayı adınıza keseriz dedi kapattı telefonu. garantisi bittiği için birşey yapamıyorlarmış evet kadın haklı garantisi bitti birşey yapamıyorlar. yükümlülükleri yok bunun farkındayım. zaten ben bu konuda birşey demiyorum telefon çöp oldu zaten. o hatayı vermese yine çöptü yine çöptü. sadece siz siz olun lg nin telefonunu almayın. ha diyorsanız ki ben 2 yıl kullanırım sonra atarım çöpe yenisini alırım o zaman alın.

şimdi eminim aranızdan birileri çıkacak ben lg kullanıyorum işte öyle iyi ben sorun yaşamadım falan filan. yaşamamışsındır sende yaşa demiyorum zaten yaşama 5 yıl daha kullan telefonu. teknolojik cihaz bu. iyi çıkar kötü çıkar ha bide seri üretimde hatalı üretim sorunlu üretim vardır. lg de bu piyasada ki başı çeken markalara göre daha yüksek.

ürün bana göre dandik. müşteri hizmetleri daha bi dandik.

benden bir uyarıdır.  aklınızın bir köşesinde bulunsun sadece. almayın demiyorum da alacaksanız bile daha çok araştırın. daha çok inceleyin.
75  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][Bounty] Global Mining Token - İlk Tam Teşekküllü Hash Rate Pazaralanı on: December 22, 2017, 06:49:46 AM“Global Mining Token” Projesi, ticarete elverişli, kârlı kriptopara madenciliği işleme gücü için sürekli likidite ve piyasa sağlamak ve bunu sürdürmeyi amaçlamaktadır..

İLK TAM TEŞEKKÜLLÜ PAZARALANINA ERİŞİMİNİZBob’la tanışın! - Açıklama Video’su


OR REALBIT – Veri Merkezi


GMT Nasıl Çalışır?

GMT Token, OR Realbit tarafından sağlanan Global Mining Platform web sitesinde indirimle Kriptopara medencilik kapastesi veya İşleme Gücü ("Hash Rate") alım ve satım hakkını temsil eden Ethereum tabanlı bir simgedir. GMT, birden fazla kripto para birimi için farklı Hash Oranları satın alırken biriken ve artan indirimler sağlayacaktır. Token, seçtiğiniz Hash Oranlarında (yani, BTC / BCH / LTC / vb.) indirimler sağlayacaktır.


GMT’nin Birikimli İndirimleri Nasıl Çalışır?

GMT Tokenleri, Hash Oranı Belgelerinin satın alınmasında bir indirim sağlar. Hash Rate Token  satın aldıktan sonra, seçtiğiniz cüzdana madencilik yapmaya başlıyorsunuz. Hash Rate Token'leri satana kadar GMT tokenleri dondurulacaktır. GMT'lerinizi ve indirimlerinizi istediğiniz kadar kullanabilirsiniz!

Güncel Olarak Örnek:

 • Tarih: 10/15/2017
 • BTC Değeri: 5700 USD
 • Difficulty “Zorluk”: 1,196,792,694,099
 • Hash Rate: 1 Terahash/s (1000 BTCgH Token)
 • Mevcut Zorlukta Gelir:36.48 USD / Ay
 • Elektrik Maliyeti: 6.5 USD / Ay
 • Lojistik ve Bakım: 1.0 USD / Ay
 • Brüt Kar: 28.98 USD / Ay
 • Kira Bedeli: 4.35 USD / Ay
 • TOPLAM AYLIK KAR: 24.63 USD = %4.92 ROI


GMT İndirimleri ile karlılık önemli ölçüde arttırılabilir!

Ne kadar çok GMT alırsanız Hash Rate alımlarınızda okadar çok indirim kazanırsınız ve daha fazla kar elde edersiniz!
Token Satış Detayları

Token Supply 200,000,000 GMTGlobal Madencilik Platformu 1 Şubat 2018'de satışa sunulacak. Her bir partiden 2 ay sonra İndirim Belgeleri verilecektir.

Yol Haritası

 • Ağustos 2017 - OR RealBit projesinin geliştirilmesinin başlangıcı
 • 15 Eylül 2017 – GMT Projesinin piyasaya sürülmesi
 • 15 Ekim 2017 - GMT ÖnSatış başlangıcı
 • 1 Aralık 2017 – 1 Mart 2018 – GMT token ICO
 • 1 Şubat 2018 – BTC ve BCH Hash Rate operasyonları için önsatış GMT tokenlerin dağıtılması
 • 1 Mayıs 2018 – Kalan tokenlerin dağıtılması
 • 1 Haziran 2018 - LTC hash rate kullanımaya başlanması
 • 1 Temmuz 2018 - ETH ve Dash hash rate kullanılmaya başlanmasıOR Realbit ile tanışın

GMT Projesi, önde gelen veri merkezi yöneticisi ve sağlayıcısı OR-RealBit’i oluşturmak için; OR Blockchain Investments'ın kurucuları ile dünyaya kriptopara pazarlarına ve araçlarına yatırım yapacak yatırımcılara yapı ve araç sağlayan resmi Bitmain distribütörü Real Bit Mining’in ortak projesi ortaklığında doğmuştur.


170’den fazla yatırımcı ile Dünya’nın İlk Bitcoin Madencilik Fonu


Resmi Bitmain Distribütörü, uzman veri merkezi yöneticisi, 2012'den bu yana BTC'nin verimlilik uzmanları madenciliği 2012


Takım

Yakında...
76  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][pre-ICO][Bounty]IronBlock - Özel ekipmanlar için servis ve pazar platformu on: December 21, 2017, 06:22:53 PM

[ANN] [pre-ICO] IronBlock - özel ekipmanlar için servis ve Pazar platformuEkibimizle iletişime geçin

                           


Makine alımı, satışı ve leasinginde karşılaşılan sorunlarDoğrudan alıcılardan gelen teknik koşul ve makine görünümüyle ilgili bilgi ve güven eksikliği.Kiralama şirketleri ve yeni alıcılar için bakım kaydı ve yaşam döngüsü boyunca makine operasyonu süresince prosedürlere uyulmaması
Dünya çapında yerel oyuncuların %98'ine yönelik global makine satış / pazarına erişim eksikliği.
En büyük açık artırma mekanlarına yerleştirilirken, makinelerin kullanımdan ve nakliyeden çıkarılmasından kaynaklanan önemli satıcı maliyetleri.


Çözüm

Iron Block, bakımın optimizasyonu, ekipmanın mevcut teknik şartlarının doğrulanması ve özel ekipman pazarında ESCROW işlemleri sağlanması için küresel bir merkezi olmayan platformdur

Güven konularına blockchain tabanlı bir çözüm ve doğrulama partilerinin ve işlemlerinin mükemmelleşmesi, dünyadaki ölçeklendirme hızını artırıyor.IronBlock ekosistemi


IRB Token’i
Maddi değer büyümesi için önkoşullar


Ana amacımız, özel amaçlı ve ağır makine parkurları için küresel bir BT altyapısı oluşturmak ve böylece IRB token'ın önemli ödeme birimlerinden birini oluşturması, böylece makinelerin satılması ve kiralanması için de karlı bir şekilde kullanılabilmesi ve bunun da X- IRB token talebinde kat kat artış sağlayacak ve sırasıyla değerini yükseltecek...IRB tokeni, piyasaya sürülmesinin ardından platform içi servislerin (sertifika yayını, doğrulanmış veritabanına erişim, vb.) ve ücretlerin ödeme birimi olacaktır. Platformda ve lot veritabanında işlem hacmi büyüdükçe, token talebi ve pazar değeri de artacaktır.Dünyadaki kripto para birimlerinin geliştirilmesi, küresel ekonomideki kullanımlarını ve tüm oyuncular arasındaki ödemeleri kriptopara'da arttıracaktır. Ana özel amaçlı makine segmentleri için pazar büyüklüğü, mevcut fiyatı 20,000 kattan fazla olan toplam IRB token emisyonunu aşıyor.Yeterli token likiditesine ulaşıldığında, sadık platform oyuncuları, IRB tokenlerini açıklarında daha fazla bir artışa neden olacak şekilde değer artıracak aşağı yönlü ödemeler için tokenleri tasarruftan fayda sağlayacaktır.ICO'yu takiben, IRB tokeni borsalarda serbestçe işlem görür. Proje geliştikçe, en iyi borsalarda token kullanılabilirliğini sürekli arttırmayı düşünüyoruz.IronBlock hizmetlerini indirimli kullanmanın yanı sıra sadakat programları ve promosyonları da IRB tokenleri ödemeleri için verilecek.
.


Takım
Çekirdek kadro

77  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO][ZIG][Bounty] 🔥 Ecex Exchange 🔥 Tahsis Ticaret Platformu on: December 21, 2017, 02:57:51 AM

 

78  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][Pre-Sale][Bounty]Graphene Power-Nanoteknolojinin Geleceğine Hoşgeldiniz on: December 19, 2017, 05:41:41 AMGraphene nanobataryaların ilk seri üretimi. Yeşil enerji %60-70 daha ucuzdur.
Nano Uluslararası Satışlar - Yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi için merkezi olmayan platform


 

GRAPHENE NEDİR?

Dünyadaki en ince ve en güçlü malzeme olan Graphene (Grafin), sadece bir atom kalınlığına sahip olmakla birlikte aynı çelik ağırlığından 150 kat daha güçlüdür. Bir metre kare grafen, bir kağıttan 1.000 kat daha hafif ve kauçuktan daha esnektir. Graphene, silisyumdan 200 kat daha fazla elektriği iletir ve dünyada en fazla bulunan dördüncü element olan karbondan üretilir.Joshya Garcia - Kurucu Ortak, Ürün Geliştirme
Josh, Fonksiyonel Kaplama Teknolojilerinde yapılan çalışmalardan katı oksit yakıt hücresi uygulamalarında çok yıllık elektrokimyasal araştırma tecrübesine sahiptir. Orada, hem yakıt hücresi imalat operasyonlarında hem de karakterizasyonda çok önemli görevler üstlendi. Elektrot bulamaç optimizasyonu, ekran baskı, düğme hücresi montajı, elektrokimyasal testler ve SEM karakterizasyonu gibi deneyimleri vardır. B.S. ve M.S. Northwestern Üniversitesi Malzeme Bilimleri Fakültesi'nden nanoteknolojiye ağırlık verildi.

Samir Ortega - Kurucu Ortak, CEO, Yönetim Kurulu Üyesi
Samir, Arlington, Virginia'daki Boeing Savunma Sistemleri'ndeki iş geliştirme ekibinde ve Chicago'daki Credit Suisse'de bir yatırım bankacı olarak çalışmıştır. Daha önce Overseas Private Investment Corporation ve Beyaz Saray'da Obama Yönetiminde görev yaptı. Samir, kariyerine Chicago'da endüstriyel danışmanlık sektöründeki müşterilerine odaklanan Marakon Associates ile başladı. Samir B.A. Northwestern Üniversitesi'nden (summa cum laude) ve Paul ve Daisy Soros Üyesi olan Kellogg Yönetim Okulu'ndan ayrılan M.B.A.

Alfredo Martinez - Üretim Mühendisi
Alfredo yaklaşık yirmi yıldır kablosuz hizmet sağlayıcılarının operasyonlarına önemli katkılarda bulunmuştur. Sprint'in Midwest'deki mikrodalga iletişim ağlarına yönelik güncellemeleri tasarladı ve uyguladı ve kapasiteyi arttırma, performansı geliştirme ve Alltel'in CDMA ağları için yönlendirme alternatifleri sağlama çabalarını denetledi.

Jack Cavanez - Ar-Ge Mühendisi
Jack, M.S. ve B.S. Northwestern Üniversitesi'nden malzeme bilimleri ve mühendisliği dereceleri vardır. Önceki çalışmalarında mikroakışkan aygıtlar oluşturulması, biyolojik olarak esinlenmiş materyal sentezi araştırılması ve düşük maliyetli elektrokatalizörler geliştirilmesi yer alıyor.

Piter Han - İş Geliştirme Danışmanı
Piter Güney Kore merkezli ve Cheil Synthetics (Samsung'un yan kuruluşu), NanoGram Corporation, Saehan Enertech ve Samyang Group'da üst düzey görevlerde bulunarak tüketici elektroniği ve ileri malzeme endüstrilerinde 20 yılı aşkın tecrübeye imza attı.

Marcus Hersan - Ticari Yönetici
Şirketin teknoloji yenilikçiliğini ve ürün geliştirme faaliyetlerini tüm iş alanlarında öncülük etmektedir. Marcus, Procter & Gamble, Gillette, Duracell ve Alcoa'da ilerici sorumluluk, önde gelen teknoloji ve ürün ticarileştirme çabaları pozisyonlarını sürdürdü.

James Corden - Ar-Ge Mühendisi
James bir M.S. tutar. Northwestern Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra B.S. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında Massachusetts Institute of Technology'den mezun oldu. Daha önceki çalışma tecrübesi, tedarikçi malzemesinin validasyonu ve kök nedeni arıza analizini gerçekleştirdiği otomotiv, metalurji ve tıbbi sektörleri kapsar.

Leslie Frysz - Teknik Danışman
Leslie şu anda A123 Sistemlerinde Hükümet Tarafından Fon Edilmiş Ar-Ge ve Fikri Mülkiyetin İcra Başkanıdır. Leslie, yeni nesil teknik strateji ve yeni teknoloji geliştirmeden sorumludur ve batarya endüstrisinde 30 yılı aşkın tecrübeye sahiptir.

Erik Lemnios - Yönetici
Erik, operasyonel süreçleri yönlendirmek ve büyümesini artırmak için yeni stratejiler ve programlar uygulama sorumluluğunu sürdürdüğü Graphene Power'ın EVP ve COO'su. Lemnios, girişim sermayesi destekli iki IPO şirketinin üst düzey yönetim ekiplerinde bulunuyor.

Sara Pinnell - Yönetim Kurulu Gözlemcisi
Sara, Wiltson Sonsini Goodrich & Rosati'deki temiz teknoloji girişimlerine yönelik hükümet danışmanlığı uygulamasını birlikte yürütmüş ve 300 milyondan fazla araştırma yardımı, kredi ve teminatlı kredi de dahil olmak üzere, iki düzineden fazla federal ve devlet hibe ve kredi başvurusunda başarıyla birçok ekibe liderlik etmiştir. finansman. Sara'nın önceki tecrübesi, GE Energy ve GaiaTech'in rollerini içeriyor.   

Christine Hochman - IP Stratejisti
Chris pil endüstrisinde fikri mülkiyet portföylerini geliştiren 30 yılı aşkın bir tecrübeye sahiptir. Daha önce Greatbatch Inc.'de Ar-Ge ve Stratejik Teknoloji Yeniliği İcra Direktörü olarak görev yapmış ve 100'den fazla patentte mucit olmuştur.

David Costa - Yönetim Kurulu Üyesi
 Graphene Power'ın Stratejik ve Kurumsal Gelişimi Başkan Yardımcısı, geniş bir yelpazede endüstriler için yüksek derecede mühendislik özel kimyasalların önde gelen küresel geliştiricisi, üreticisi ve pazarlamacı. Bu görevde David, şirketin stratejik planlaması, Birleşme ve Satın Alma ve kurumsal ve işletme geliştirme programlarını yönetir.

Jason Turi - Yönetim Kurulu Gözlemcisi
Jason, şirketin vizyonunu belirleyen, yatırım faaliyetlerini yönlendiren ve girişimcilere tavsiyelerde bulunduğu, enerji ve temiz enerjiyi etkileyen girişim sermayesi fonu olan Graphene Power'in genel müdürüdür.

Daniel Cruz - Blockchain Gelişim Uzmanı
Daniel, güvenilmez anlaşmalar, güvenlik ve değişim platformları konusunda uzmanlaşmış bir blockchain programcısıdır. 80 geliştiriciyle bir ekip kurdu ve yönetti ve 2013 yılından beri blockchain projelerinde çalıştı.   Pre-sale

Başlangıç: 20 Aralık 2017 12:00 PM GTM +1
Bitiş:  10 Ocak  2018 12:00 PM GTM +1

Soft cap: 2,000 ETH
Hard cap: 5,000 ETH

Token Cost: 1 ETH = 6,000 GRP
Minimum alım: 0.1 ETH
Maksimum alım: Sınırsız
Ödeme şekli: Ethereum (ETH)

ICO 2018’in ilk çeyreği

Soft cap: 100,000 ETH

Token Değeri:
1. Hafta ICO: 1 ETH = 4,000 GRP
2. Hafta ICO: 1 ETH = 3,750 GRP
3. Hafta ICO: 1 ETH = 3,500 GRP
4. Hafta ICO: 1 ETH = 3,250 GRP
5. Hafta ICO: 1 ETH = 3,000 GRP

Sonrası: 1 ETH = 2,000 GRP

Minimum alım: 0.01 ETH
Maksimum alım: 1000 ETH
Ödeme yöntemi: Ethereum (ETH)


ICO’dan sonra satılmayan bütün tokenler yakılacaktır.YEREL DİLLERDEKİ BAŞLIKLAR
Indonesian
Hindi
Russian79  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [BOUNTY][OFFICIAL][CRYPHER]Kriptopara Avcıları için Token | Kolay Kayıt on: December 16, 2017, 02:59:49 PM
Crypher "En Büyük Kripto Avcıları Topluluğu"Resmi ANN Başlığı | Resmi Bounty Başlığı | WEBSITE | WHITEPAPER | TELEGRAM KANALI | TELEGRAM GRUBU | TWITTER

Dijital para birimi, birçok kişi tarafından bir yatırım veya karlı iş olarak değerlendirildi; bu nedenle birçok yeni başlayanlar hala kriptoparanın ne olduğunu ve nasıl elde edileceğini bilmiyorlar.
Karşılaşılan diğer bir sorun, bitcoin yatırımı adı altında dolandırıcılık sitelerinin çokluğudur; kripto dünyasına giren önemli miktarda küçük yatırımcını parası 1 günde kayboluyor.

Crypher (Kripto Avcıları) uygun kriptoparaları bulma ipuçlarını tartışmak, bölgedeki kripto avcısını tanımak ve kar sağlayacak siteleri paylaşmak ve aldatmaca sitelerini kara listeye almak için üyeler ve ziyaretçiler arasında bir köprü kuran forum sitesidir.
Bu topluluğu daha büyük ve ünlü hale getirmek için büyümek için reklam alanını sağlayacağız ve foruma yükleyeceğiz, yatırımcılara satılmak üzere erc20 tabanlı bir simge olan Crypher simgesini de sağladık..

Whitepaper

WHITEPAPER

Tanımlama

Name : CrypherCoin
Symbol : CRYPHER
Decimals : 18
Total Supply : 100,000,000 (100 million coins)
Contract Address : 0xa0e743c37c470ab381cf0e87b6e8f12ef19586fd

Dağıtım

6% Forum Geliştirme ve Bakım
15% Airdrop
50% Crowdsale
5% Hediye & Yarışma Telegram Grubu üzerinden
7% Bounty
2% Exchange Oylaması Daha başlamadı
15% Üye Ödülleri (1. yıl)

** Bounty **

** Blog Kampanyası (1,400,000 token)

Kurallar :

Crypher hakkında bir inceleme hazırlayabilir veya bu foruma katılmak için blog ziyaretçilerinize davetiye verebilirsiniz. Blog kampanyası şartları aşağıdaki gibidir:

Katılımcılar forma üye olmalıdır (https://crypher.com).
1 üye en fazla 2 yazı paylaşabilir.
Makaleler orijinal olmalıdır.
Makaleler en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
Makaleler Crypher linkini içermelidir.
Düşük kalitedeki yazılar kabul edilmeyecektir.


Stake :
İyi Kalite : 3 stake
Normal Kalite: 1 stake


Kayıt Formu: BURADA
List of participants: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Tm3D_e2QTzyqiaB1nNloXk-cdazajv1xfQLUvTHHlSY/edit?usp=sharing


** Bitcointalk Başlıklarını Kopyalama (700,000 token)

Kurallar :

Katılımcılar bitcointalk'daki ANN konularını forumlarda paylaşabilir.
Sadece ilk paylaşılan konuyu seçip inceleyeceğiz.  


Kayıt Formu: BURADA
List of participants: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Zyet1VCzMuiGXBgzmUlY4nQMynasDtK_cARZGKj9WW4/edit?usp=sharing


** Twitter (1,750,000 token)

Kurallar:


Katılımcı limiti 1000 kişidir.
100 den fazla takipçisi olmalıdır.
Resmi Crypher hesabını takip etmeli:(https://twitter.com/CrypherCoin).
Her hafta  #CrypherCoin hashtag'i ile 3 tweet atmalısınız.
Raporlarınızı Pazar gününe kadar hazırlamalısınız. Lütfen geç kalmayın.
Tweetter hesabımızı takipten çıkartanlar diskalifiye edilecektir.


Kayıt Formu: BURADA
Katılımcı Listesi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Z67hsJKwpY4q7LBl9vD2lM69jQ3TSixsS4wLt9PbJoY/edit?usp=sharing


** Facebook(1,750,000 token)

Kurallar :

200 den fazla arkadaşı bulunmalıdır.
Fan sayfamızı beğenmelidir.https://www.facebook.com/CrypherCoin.
Her hafta 3 postumuzu paylaşmalıdır.
Paylaşımlarınızın raporlarını pazar gününe kadar göndermelisiniz. Lütfen geç kalmayınız.


Kayıt Formu: BURADA

List of Participants: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1tfXp5F43VsTr3vEXgNS-TqIzvhVM11uDPMuBf64qbMQ/edit?usp=sharing


** Çeviri (1,400,000 token)

Kurallar :

Çevirilerinizi kendiniz yapmalısınız ve orijinal olmalıdır. Google translate tarzı çeviri programları kullanıldığı taktirde kazandığınız stakeler geri alınacaktır.
Stake dağılımı aşağıdaki gibi olacaktır:

   •   Bitcointalk ANN and BOUNTY Başlığı: 80 stake.
   •   Whitepaper: 60 stake.
   •   Yöneticilik: Başlıktaki her postunuz için 5 stake.


Arabic : available
Chinese : available
Dutch : reserved by Fabsquire-- [ANN + BOUNTY THREAD] [WHITEPAPER]
French : available
German : available
Hindi : Reserved by Rangnatht
Indonesian : reserved by yaelahwall -- https://bitcointalk.org/index.php?topic=2371327.0
Italian : available
Philippines : reserved by shinharu10282016 -- [ANN + BOUNTY THREAD] [WHITEPAPER]
Portuguese : reserved by pablopsantos
Romanian : reserved by FashionKing
Russian : reserved by KiparisD -- [ANN + BOUNTY THREAD] [WHITEPAPER]
Spanish : available
Turkish : reserved by gileri.
Vietnamese : reserved by khunglongrua
Ebira : reserved by Rashidat
etc


Kayıt Formu: BURADA

Katılımcı Listesi: HERE

Token dağıtımı crowdsale bittikten 14 Hafta sonra başlayacaktır.
Bütün katılımcılar Telegram grubumuza katılmalıdır. https://t.me/cryphergroup


DİKKATLİ OLUN


LÜTFEN ETHEREUM ADRESİNİZİ FORUMDA PAYLAŞMAYIN VE SPAM MESAJ ATMAYIN. BU ŞEKİLDE YAPARSANIZ FORUM KURALLARI GEREĞİ HESABINIZ BANLANABİLİR VEYA KONU SİLİNEBİLİR.


80  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][PreSale][Bounty]FarmaTrust (Ürünün demosu piyasaya sürüldü -Presale 15Ara on: December 14, 2017, 09:15:41 PM
"Sahte ilaçları ortadan kaldırmak ve ilaç endüstrisinde tedarik zinciri verimsizliklerini gidermek için Blockchain ve Yapay zeka teknolojilerini kullanıyoruz."

GİRİŞ

FarmaTrust, sahte ilaçları ortadan kaldıran, ilaç endüstrisinde etkinlik yaratan ve orijinal ilaçların herhangi bir yerinde ve çevrimiçi olarak satın alınmasına izin veren bir platform yarattı. Ethereum'a dayanan sistemimiz, ilaç firmaları için marjları artırmak ve dünya çapındaki hastalara ve tıp uygulayıcılarına güven vermek için yapay zeka ve büyük veri analizi kullanmaktadır. Daha ayrıntılı bir analiz için whitepaperı okuyun.Taklit ilaçlar öldürür.

Quote

Sahte ve etkisiz ilaçlar hayatları, aileleri ve toplulukları yok eder
Dünya Sağlık Örgütü'nün belirttiği gibi, 'ilaç artıklarından yapılan veya hiç aktif madde içermeyen sahte sıtma ilaçlarından yılda 120.000'den fazla Afrika'lı öldü - BBC Haberleri, 2016


CROWD SALE

Crowd Sale Erken Token Satışı ve ICO olarak ikiye ayrılmıştır.
Erken Token Satışı/Ön Satış 15 Aralık'da başlıyor.
Satış öncesi token fiyatı 0.00006522 ETH olarak belirlenmiş ve minimum yatırım 25 ETH'dir.Takımımız

Danışmanlarımız

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!