Bitcoin Forum
May 29, 2024, 09:56:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 128 »
  Print  
Author Topic: [INFO] Συζήτηση για την Ισοτιμία  (Read 298717 times)
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
January 17, 2016, 11:47:20 AM
 #281


.... ο Μικέ δεν είναι και πολύ αισιόδοξος ...
[/quote]
τι δουλεια εχει η αισιοδοξια. εδω μιλαμε για business. αν πηγαινες να δουλεψεις σε τραπεζα με παχηλοτατο μισθο, ουτε εσυ θα ησουν "αισιοδοξος" Grin
ειμαι 1000000000% σιγουρος οτι ηταν ενα καλα οργανωμενο σχεδιο για να αγορασει και αυτος και τα φιλαρακια του φτηνα btc αφου πρωτα πουλισαν
οτι ειχαν και δεν ειχαν.
δεν ειναι μονο οι ελληναρες κουτοπονηροι!

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chrisvl
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006

Trainman


View Profile WWW
January 17, 2016, 11:55:40 AM
 #282


.... ο Μικέ δεν είναι και πολύ αισιόδοξος ...
τι δουλεια εχει η αισιοδοξια. εδω μιλαμε για business. αν πηγαινες να δουλεψεις σε τραπεζα με παχηλοτατο μισθο, ουτε εσυ θα ησουν "αισιοδοξος" Grin
ειμαι 1000000000% σιγουρος οτι ηταν ενα καλα οργανωμενο σχεδιο για να αγορασει και αυτος και τα φιλαρακια του φτηνα btc αφου πρωτα πουλισαν
οτι ειχαν και δεν ειχαν.
δεν ειναι μονο οι ελληναρες κουτοπονηροι!
[/quote]
Δεν ξέρω για τράπεζα,εγω σου λέω τι κατάλαβα από το ποστ που έχει κάνει

chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 17, 2016, 12:26:28 PM
 #283

Αυτό με τους κινέζους που κατέχουν το μεγαλύτερο μερίδιο από το Hashpower γιατί τον ενοχλεί? Δλδ αν το κατείχαν Αμερικάνοι. Ευρωπαίοι δεν θα τον ενοχλούσαν? Οι κινέζοι λειτουργούν σαν zerg σαν οργανωμένη ομάδα που θα πρέπει να τους φοβόμαστε? Tongue

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 17, 2016, 12:28:27 PM
 #284

εντωμεταξύ τα ελληνικά μέσα έχουν αρχίσει και πιάνουν την είδηση και την αναμεταδίδουν ξέρετε πως...  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 12:34:54 PM
 #285

εντωμεταξύ τα ελληνικά μέσα έχουν αρχίσει και πιάνουν την είδηση και την αναμεταδίδουν ξέρετε πως...  Grin

Και πολύ άργησαν να το πάρουν χαμπάρι! Μου έκανε εντύπωση η αργοπορία τους.


Λοιπόν, προσωπική άποψη είναι ότι αυτή τη στιγμή το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζει το Bitcoin, είναι η αργοπορία στα confirmations.

Δηλαδή δεν είναι δυνατόν να λέμε για ανώνυμες και άμεσες μεταφορές χρημάτων, όταν σε πολλές περιπτώσεις το confirmation Μπορεί να πάρει και 1-2 ώρες. Αυτό από μόνο του καθιστά αδύνατη τη χρήση του BTC για καθημερινές μικροσυναλλαγές (π.χ. αγορά εισητηρίου ΜΜΜ, ή πληρωμή βενζίνης, κ.λπ)

Εάν και όταν αποκατασταθεί η "τάξη" και τα confirmations γίνονται άμεσα (και όταν λέω άμεσα εννοώ σε χρονικό περιθώριο εντός 1 λεπτού), τότε και τότε μόνο, θα δούμε πράγματα και δεν θα πιστεύουμε στα μάτια μας. Τότε θα μιλάμε για πραγματική εκτίναξη και πραγματική διείσδυση του BTC σε μεγάλες πληθυσμιακές ομάδες.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 17, 2016, 12:45:11 PM
 #286

ενός λεπτού δεν μπορεί να γίνει ποτέ αφού τα block δημιουργούνται κάθε 10 λεπτά. 1 λεπτού θα γίνει μόνο αν δημιουργηθούν τα sidechains η τα κανάλια πληρωμών που λενε.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 12:52:56 PM
 #287

Το θέμα είναι ότι το τραπεζικό σύστημα καθημερινά εφευρίσκει τρόπους π.χ. ανέπαφες συναλλαγές ή viva wallet που στα μάτια του πολίτη / καταναλωτή φαντάζει ως θαύμα. Γιατί στην ουσία αυτό του έχουν περάσει ότι έχει ανάγκη: Γρηγορότερες διεκπεραιώσεις για να κερδίζει χρόνο, ακόμη και αν πληρώνει τρελά ποσά σε προμήθειες και fees.

Υπό αυτή την έννοια, λοιπόν, το BTC δεν θα μπορέσει να ανταγωνιστεί τέτοιους αντιπάλους και να καταφέρει να τους παραγκωνίσει. Και πολύ πιθανόν να παραμείνει ως ένας τρόπος αποταμίευσης / επένδυσης / χρηματιστηριακού τζόγου, εφόσον δεν βρει τρόπο να ξεπεράσει το εμπόδιο των καθυστερημένων confirmations.

Όλα έχουν να κάνουν με ποιο είναι τελικά το ζητούμενο.
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 06:01:46 PM
 #288

Για να δούμε και λίγο ποιος είναι αυτός ο lead developer του Bitcoin όπως τους αρέσει να λένε όλα τα μεγάλα μέσα μαζικής ενημέρωσης με μπροστάρη την New York Times που το είχε και σήμερα στο πρωτοσέλιδο της.
Ο Mike Hearn έχει κάνει τα τελευταία 6 χρόνια μόλις 4 commit στον Bitcoin κώδικα.. Tongue
Ναι καλά διαβάσατε ο μέγα developer του Bitcoin που τον θεωρούν σαν πρώην leader του project έχει κάνει μόλις 4 commit. Για να καταλάβετε ότι οι όντος ποιο ενεργοί developer έχουν κάνει κάτα μέσο όρο 800-900 commit με  τον Gavin Andresen να ξεπερνάει τα 1100

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1329902.0

https://bitcoin.org/en/development
Ο Gavin είναι ένας από τους ποιο ενεργούς,από ότι κατάλαβα ο Μικέ δεν είναι και πολύ αισιόδοξος κακό αυτό,όσο αναφορά τα commits να θυμίσω ότι είναι το bitcoinj αναπτύχθηκε από τον ίδιο

+1000

Άκου εκεί μόνο 4 comit... Εδώ ισχύει το "Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια."  Αλλά είπαμε, επειδή δεν υπάρχει τίποτα σοβαρό για να απαντήσουν στα γραφόμενα του Hearn, απλά πετάμε λάσπη και σαχλαμαρίτσες, απο το τίποτα κάτι είναι και αυτό.


https://i.imgur.com/QmBi83x.jpg
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 06:02:15 PM
 #289

Αυτό με τους κινέζους που κατέχουν το μεγαλύτερο μερίδιο από το Hashpower γιατί τον ενοχλεί? Δλδ αν το κατείχαν Αμερικάνοι. Ευρωπαίοι δεν θα τον ενοχλούσαν? Οι κινέζοι λειτουργούν σαν zerg σαν οργανωμένη ομάδα που θα πρέπει να τους φοβόμαστε? Tongue

Εσύ δηλαδή αυτό κατάλαβες?
Λες ότι η έγνοια του Hearn είναι το ποιοι κάθονται στον καναπέ? θα μας τρελάνεις? Ο καναπές είναι το πρόβλημα, όχι το ποιοι κάθονται σε αυτόν, Ο ΚΑΝΑΠΕΣ!

chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 07:04:22 PM
 #290

Quote
.... ο Μικέ δεν είναι και πολύ αισιόδοξος ...


τι δουλεια εχει η αισιοδοξια. εδω μιλαμε για business. αν πηγαινες να δουλεψεις σε τραπεζα με παχηλοτατο μισθο, ουτε εσυ θα ησουν "αισιοδοξος" Grin
ειμαι 1000000000% σιγουρος οτι ηταν ενα καλα οργανωμενο σχεδιο για να αγορασει και αυτος και τα φιλαρακια του φτηνα btc αφου πρωτα πουλισαν
οτι ειχαν και δεν ειχαν.
δεν ειναι μονο οι ελληναρες κουτοπονηροι!

Καμία σχέση, ο Hearn ήταν ΡΕΑΛΙΣΤΗΣ πολύ πριν "πάει να δουλέψει σε τράπεζα" 4 λεπτάκια είναι το βίντεο απο τις 30/8/14 αξίζει να το δείτε https://www.youtube.com/watch?v=iMIzMVABFxQ

Σε αντίθεση με αυτόν κάποιοι άλλοι.....


zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
January 17, 2016, 07:54:20 PM
 #291

το  BTC θα αποτυχει μονο αν
1. σταματησει ο κοσμος να το χρησιμοποιει
2. χακαριστει κατα οιονδηποτε τροπο που δεν μπορει να μαζευτει

οχι οταν το πω εγω, εσυ, αυτος επειδη βαρεθηκαμε, απηυδησαμε ή για αλλους ιδιοτελεις λογους και αιτιες.
οσα αναφερει μπορουν ανετα να φτιαχτουν στο μελλον, το αναφερει και ο ιδιος στο τελος!
εξαλλου το τελειο νομισμα δεν υπαρχει, δεν υπηρξε και ουτε θα υπαρξει ποτε!
οποτε ας προχωρησουμε...

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
theoulis
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 1003



View Profile
January 17, 2016, 08:40:47 PM
Last edit: January 17, 2016, 09:06:34 PM by theoulis
 #292

https://www.youtube.com/watch?v=0gAwT4E3s1U&feature=youtu.be
 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

https://twitter.com/NTmoney/status/688419487620575232
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 17, 2016, 09:40:55 PM
 #293

το  BTC θα αποτυχει μονο αν
1. σταματησει ο κοσμος να το χρησιμοποιει
2. χακαριστει κατα οιονδηποτε τροπο που δεν μπορει να μαζευτει

οχι οταν το πω εγω, εσυ, αυτος επειδη βαρεθηκαμε, απηυδησαμε ή για αλλους ιδιοτελεις λογους και αιτιες.
οσα αναφερει μπορουν ανετα να φτιαχτουν στο μελλον, το αναφερει και ο ιδιος στο τελος!
εξαλλου το τελειο νομισμα δεν υπαρχει, δεν υπηρξε και ουτε θα υπαρξει ποτε!
οποτε ας προχωρησουμε...

Τι λες ότι θα κάνει ο κόσμος όταν θα βλέπει τις συναλλαγές του να θέλουν όχι 10 λεπτά αλλά 10 ημέρες? εσύ ο ίδιος ανέφερες παραπάνω ότι περίμενες ένα 12ωρο και δεν ξέρω πόσο τελικά χρειάστηκε.

Τι λες ότι θα κάνει ο κόσμος όταν αυτοί που κάθονται στον καναπέ στην φωτογραφία σε προηγούμενο ποστ μου παραπάνω βρεθούν μέσα σε ένα βράδυ με βραχιολάκια στα χέρια? https://www.youtube.com/watch?v=Vcq0_h1_J30  ή όταν αποφασίσουν ότι το δικό τους συμφέρον(των miners) είναι πάνω απο το συμφέρον του Bitcoin?(ουπς, συγνώμη, το τελευταίο συμβαίνει ήδη!)

Πόσο χρόνο νομίζεις ότι έχουμε όταν λές "μπορουν ανετα να φτιαχτουν στο μελλον" για να τον χαραμίζουμε διώχνοντας και πετώντας λάσπη σε αυτούς που εντοπίζουν τα προβλήματα και προσπαθούν να τα λύσουν?

Όταν βλέπεις το καράβι να έχει πορεία για το παγόβουνο και κανένας δεν σε ακούει σηκώνεσαι και φεύγεις(αν μπορείς), τόσο απλά. Και όσοι τον κατηγορούν ότι πήγε να δουλέψει για τις τράπεζες ας μην ξεχνάνε ότι παράτησε τη δουλειά του για το Bitcoin και δεν δούλευε όπου και όπου, στη Google δούλευε! , πόσοι απο εμάς θα παρατούσαμε τις σκατοδουλειές μας για το bitcoin?

Ναι, οκ, οι τράπεζες βρήκανε τον Αλκιβιάδη τους στο πρόσωπο του Hearn, ποιος όμως φταίει γιαυτό?

Γενικά, μια προσπάθεια για damage control βλέπω να γίνεται για να μην πληγεί η τιμή του bitcoin, τίποτα άλλο, οκ θα βοηθήσουν και οι τύποι του καναπέ παραπάνω αποφασίζοντας ίσως να σταματήσουν να πουλάνε btc για κάποια περίοδο μέχρι να φτιάξει η κατάσταση.

Για να δούμε λοιπόν ποια πορεία θα ακολουθήσει το καράβι...
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 17, 2016, 11:27:36 PM
 #294

το  BTC θα αποτυχει μονο αν
1. σταματησει ο κοσμος να το χρησιμοποιει
2. χακαριστει κατα οιονδηποτε τροπο που δεν μπορει να μαζευτει

οχι οταν το πω εγω, εσυ, αυτος επειδη βαρεθηκαμε, απηυδησαμε ή για αλλους ιδιοτελεις λογους και αιτιες.
οσα αναφερει μπορουν ανετα να φτιαχτουν στο μελλον, το αναφερει και ο ιδιος στο τελος!
εξαλλου το τελειο νομισμα δεν υπαρχει, δεν υπηρξε και ουτε θα υπαρξει ποτε!
οποτε ας προχωρησουμε...

Τι λες ότι θα κάνει ο κόσμος όταν θα βλέπει τις συναλλαγές του να θέλουν όχι 10 λεπτά αλλά 10 ημέρες? εσύ ο ίδιος ανέφερες παραπάνω ότι περίμενες ένα 12ωρο και δεν ξέρω πόσο τελικά χρειάστηκε.

Τι λες ότι θα κάνει ο κόσμος όταν αυτοί που κάθονται στον καναπέ στην φωτογραφία σε προηγούμενο ποστ μου παραπάνω βρεθούν μέσα σε ένα βράδυ με βραχιολάκια στα χέρια? https://www.youtube.com/watch?v=Vcq0_h1_J30  ή όταν αποφασίσουν ότι το δικό τους συμφέρον(των miners) είναι πάνω απο το συμφέρον του Bitcoin?(ουπς, συγνώμη, το τελευταίο συμβαίνει ήδη!)

Πόσο χρόνο νομίζεις ότι έχουμε όταν λές "μπορουν ανετα να φτιαχτουν στο μελλον" για να τον χαραμίζουμε διώχνοντας και πετώντας λάσπη σε αυτούς που εντοπίζουν τα προβλήματα και προσπαθούν να τα λύσουν?

Όταν βλέπεις το καράβι να έχει πορεία για το παγόβουνο και κανένας δεν σε ακούει σηκώνεσαι και φεύγεις(αν μπορείς), τόσο απλά. Και όσοι τον κατηγορούν ότι πήγε να δουλέψει για τις τράπεζες ας μην ξεχνάνε ότι παράτησε τη δουλειά του για το Bitcoin και δεν δούλευε όπου και όπου, στη Google δούλευε! , πόσοι απο εμάς θα παρατούσαμε τις σκατοδουλειές μας για το bitcoin?

Ναι, οκ, οι τράπεζες βρήκανε τον Αλκιβιάδη τους στο πρόσωπο του Hearn, ποιος όμως φταίει γιαυτό?

Γενικά, μια προσπάθεια για damage control βλέπω να γίνεται για να μην πληγεί η τιμή του bitcoin, τίποτα άλλο, οκ θα βοηθήσουν και οι τύποι του καναπέ παραπάνω αποφασίζοντας ίσως να σταματήσουν να πουλάνε btc για κάποια περίοδο μέχρι να φτιάξει η κατάσταση.

Για να δούμε λοιπόν ποια πορεία θα ακολουθήσει το καράβι...


καλά εσύ δεν ήσουν που μου έγραψες ότι το Bitcoin θα αποτύχει και ότι δεν έχει μέλλον. Αστο μην το ζαλίζεις πούλα τα bitcoin η καλύτερα κάψτα και μην ασχολείσαι  Grin Άσε εμάς τους υπόλοιπους να ασχολούμαστε. Και όσο για την σκατοδουλειά του που ο κακόμοιρος developer την παράτησε για να κάνει τον αγώνα του υπέρ κοινωνίας και όλων... δεν ήταν τόσο ανιδιοτελής όσο γράφεις. Τα έχει βγάλει τα φραγκάκια του ο Hearn και μιλάμε για χοντρό χρήμα. Γιαυτό άστο ρε φίλε.Τράβα στο altcoin όπως και να λέγετε.
Και ότι έχω γράψει δεν έχω γίνει ποτέ επιθετικός όσο εσύ ιδίως έδω μέσα. Στην τελική ποιος είναι ρε φίλε ο Hearn που μπορεί να βγει με τόσο θράσος και πει ότι το Bitcoin απέτυχε? Σίγα το πολυέλαιο που νομίζει ότι είναι ο Satoshi η την έχει δει Satoshi και να αναγγέλει αποτυχημένο ένα project που όχι μόνο δεν είναι δικό του αλλα και ούτε έχει δουλέψει καν γιαυτο.

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
zoro1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 812
Merit: 1000


View Profile
January 17, 2016, 11:57:30 PM
 #295

πούλα τα bitcoin η καλύτερα κάψτα
δεν νομιζω να εχει πλεον. οσοι κρατανε κανουν μπαμ απο μακρυα Cheesy
ξερω αρκετους που τα πουλισαν χαμλα και τωρα ουτε να το ακουσουν δε θελουν. απολυτα ανθρωπινη αντιδραση!

https://storjtalk.org/index.php
storj:decentralized cloud and much more!
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 18, 2016, 12:07:27 AM
 #296

Αυτό με τους κινέζους που κατέχουν το μεγαλύτερο μερίδιο από το Hashpower γιατί τον ενοχλεί? Δλδ αν το κατείχαν Αμερικάνοι. Ευρωπαίοι δεν θα τον ενοχλούσαν? Οι κινέζοι λειτουργούν σαν zerg σαν οργανωμένη ομάδα που θα πρέπει να τους φοβόμαστε? Tongue

Εσύ δηλαδή αυτό κατάλαβες?
Λες ότι η έγνοια του Hearn είναι το ποιοι κάθονται στον καναπέ? θα μας τρελάνεις? Ο καναπές είναι το πρόβλημα, όχι το ποιοι κάθονται σε αυτόν, Ο ΚΑΝΑΠΕΣ!



Ναι όντος οι κινέζοι είναι όλοι ίδιοι και έχουν ένα εμφυτευμένο chip από την κομουνιστική κυβέρνηση ώστε να τους δώσει εντολή να καταστρέψουν όλοι μαζί το bitcoin. Φαντάζομαι αν στον ίδιο καναπέ καθόντουσαν μόνο λευκοί σαν το γάλα η ακόμα καλύτερα αμερικάνοι δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα ε?

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chryspano
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 18, 2016, 02:45:39 AM
 #297

καλά εσύ δεν ήσουν που μου έγραψες ότι το Bitcoin θα αποτύχει και ότι δεν έχει μέλλον.

Σε αυτό αναφέρεσαι? κάθε μέρα και χειρότερα το βλέπω το ποντικάκι.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1155754.msg12565919#msg12565919
Quote




Αστο μην το ζαλίζεις πούλα τα bitcoin η καλύτερα κάψτα και μην ασχολείσαι  Grin Άσε εμάς τους υπόλοιπους να ασχολούμαστε.
Τι να ζαλίσω? δεν το βλέπεις το ποντικάκι? τέζα είναι... όλο δικό σας!  Grin


Και όσο για την σκατοδουλειά του που ο κακόμοιρος developer την παράτησε για να κάνει τον αγώνα του υπέρ κοινωνίας και όλων... δεν ήταν τόσο ανιδιοτελής όσο γράφεις. Τα έχει βγάλει τα φραγκάκια του ο Hearn και μιλάμε για χοντρό χρήμα. Γιαυτό άστο ρε φίλε.Τράβα στο altcoin όπως και να λέγετε.
Ενδιαφέρον το ότι θεωρείς τη δουλειά στη Google σκατοδουλειά. Επίσης δεν ήξερα ότι στο Bitcoin πληρωνόταν καλύτερα απο ότι στη Google! Έχεις στοιχεία-πληροφορίες-links οτιδήποτε? ή απλά του ρίχνεις ακόμη λίγη λάσπη? Ειλικρινής η ερώτησή μου.


Και ότι έχω γράψει δεν έχω γίνει ποτέ επιθετικός όσο εσύ ιδίως έδω μέσα.
Μια επιθετικότητα την έχω, είναι αλήθεια, ξυπνάει το troll μέσα μου ώρες ώρες.... ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡ!!


Στην τελική ποιος είναι ρε φίλε ο Hearn που μπορεί να βγει με τόσο θράσος και πει ότι το Bitcoin απέτυχε?
'Οντως! Να μαστιγωθεί ο αλήτης! Πως τόλμησε! Ποιος νομίζει ότι είναι! ο ΒΛΑΣΦΗΜΟΣ!


Σίγα το πολυέλαιο που νομίζει ότι είναι ο Satoshi η την έχει δει Satoshi και να αναγγέλει αποτυχημένο ένα project που όχι μόνο δεν είναι δικό του αλλα και ούτε έχει δουλέψει καν γιαυτο.
Εαν δεν έχει δουλέψει ποτέ γιαυτό τότε πως είναι δυνατόν να πληρωνόταν και μάλιστα καλύτερα και απο τη Google? μήπως απλά ρίχνουμε λίγη λάσπη ακόμα? λέω... μήπως?

Τέλος μια διευκρίνηση για τον καναπέ σε προηγούμενη φωτογραφία, αυτοί που κάθονται στον καναπέ ελέγχουν το 95% του hash power. Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις κολλήσει ότι δήθεν ο Hearn έχει πρόβλημα στο ότι είναι κινέζοι(οι περισσότεροι?) Θα τον κάνεις και ρατσιστή? λασπούλα λασπούλα?






locopao
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 910
Merit: 1000



View Profile
January 18, 2016, 10:00:23 AM
 #298

Γιατί είναι τόσο δύσκολο να γίνει ένας ήρεμος διάλογος και ανταλλαγή απόψεων δίχως να ανέβουν οι τόνοι?

Προσωπικά δεν ξέρω ποιος είναι ο Hearn και ούτε λαμβάνω υπόψιν μου τις προβλέψεις οποιουδήποτε. Άλλωστε από προβλέψεις άλλο τίποτα! Σε καθημερινή βάση διαβάζω είτε ότι θα φτάσει στο φεγγάρι, είτε ότι είναι φούσκα και θα σκάσει.

Προς το παρόν, ύστερα από 7 χρόνια περίπου ζωής, εγώ βλέπω ότι εξακολουθεί να είναι ένα αρκετά ισχυρό νόμισμα, να είναι το μοναδικό που σημείωσε τέτοια άνοδο μέσα στο 2015. Έχει σκαμπανεβάσματα, αλλά παρόλα αυτά εξακολουθεί να είναι ένα ισχυρό εργαλείο συναλλαγών με μεγάλη αγοραστική δύναμη.

Θα συμφωνήσω ωστόσο με το γεγονός ότι η καθυστέρηση στα confirmation είναι το μεγάλο αγκάθι. Και όχι τόσο το γεγονός ότι το 91% του hash power ανήκει στην Κίνα.

Άλλωστε η Κίνα, παραδοσιακά κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς σε πολλά πράγματα, από εργοστάσια κατασκευής high tech προϊόντων μέχρι καρφίτσες.
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 18, 2016, 12:46:31 PM
 #299

Ούτε που γνωρίζω και υπάρχει το παράδοξο κάποιος από την μια να γράφει ότι το Bitcoin απέτυχε και από την άλλη να υπερασπίζεται απόψεις για την πορεία του Bitcoin Cheesy To τρολάρισμα σε όλο του το μεγαλείο μας σέρβιρε και ένα ψόφια ποντίκι έτσι για ορεκτικό  Grin

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
chek2fire (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3416
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
January 18, 2016, 01:30:12 PM
 #300

πάντως το έχω γράψει και στο κανάλι δημόσιας συζήτησης που έχει ανοιξει στο slack από τους developer του bitcoin ότι θα πρέπει πρώτα να βρεθεί μια λύση στο βασικό πρόβλημα για το οποίο μπήκαν τα όρια στο block size και που είναι το spam attack. Αυτή είναι η ρίζα του προβλήματος. Μετά θα πρέπει να μπεί μια μαθηματική φόρμουλα που να ορίζει αυτόματα το μέγεθος των block ανάλογα με τον όγκο συναλλαγών χωρίς hard fork και fix λύσεις αλλά bitcoinxt. Ολα αυτά μόνο προβλήματα μπορούν να δημιουργήσουν μακροπρόθεσμα.
Πάντως το dumb που έκανε ο hearn με τα bitcoin του δεν είχε και μεγάλο αντίκτυπο δεν κατέρρευσε καμία ισοτιμία και σταδιακά νομίζω επανερχεται στα επίπεδα της

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 128 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!