Bitcoin Forum
May 01, 2024, 11:06:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 306 »
  Print  
Author Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu  (Read 335899 times)
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 07, 2017, 02:17:25 PM

Wavesleri saklayabileceğimiz sağlam bir cüzdan Yok mu? Borsada bıraksan dert, telefona atsan güven vermiyor. Bilgili arkadaşlardan tavsiye bekliyorum

Merhaba. Waves depolama için herhangi bir cüzdana gerek yoktur ancak öncesinde bir cüzdan hesabı edinmelisiniz. Cüzdan almadığınızı varsayarak kısaca anlatacağım zaten basit bir işlem, android de ise backup yani yedekleme mevcut ancak bende denemedim daha sağlam olarak online yedek oluşturup saklamayı tercih ederim.

Yeni waves wallet oluşturmak için https://www.wavesplatform.net bu adrese girin "new account" yazısına tıklayın.

"WALLET SEED" yazan yeri kopyaladıktan sonra bir yere not edin örneğin metin dosyası yaratarak oraya kayıt yapabilirsin.

"Name" ve "Password" kısımları çok önemli değil sürekli gireceğiniz zaman oluşturmanız için gereken kısımlar fakat siz ilk kez yedek almak için bu kısımları kafanızdan doldurun kayıt etmenize gerek yoktur.
"Seed" olduktan sonra dilediğiniz zaman yeni paralo tanımlamanız mümkün.

"ADDRESS" kısmını yani cüzdan adresinizi kopyalamayı unutmayın. Şifre en az 8 karakter olmalı küçük büyük harf ve en az bir rakam içermelidir.
Oluşturduğunuz waves wallet hesabına giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta semboller var en baştaki "backup" sembolüne tıklayın (support@wavesplatform.com yazan yerin üstünde)

"ACCOUNT INFO BACKUP" menüsü açılacak alt taraftan "COPY" yazan yere tıklarsanız buradaki bütün değerler kopyalanır yine metin dosyasına bunları yapıştır diyerek kaydedebilirsin.
Bu bilgileri koruduğun zaman başka bir yedek gerektirecek işlem kalmıyor dilediğin zaman import ederek cüzdanına ulaşabiliyorsun. Import işlemi için şuan sadece "WALLET SEED" kodu yeterli oluyor.

Şimdi android telefonumdan da kontrol ettim daha önce cüzdan oluşturduysan ve içerisinde de bakiye varsa yedek almak için menüden "Backup Seed" yazılı yere tıkla ancak kodu almak için daha önce oluşturduğun pin numarasını istiyor.

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714604766
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714604766
Reply with quote  #2

1714604766
Report to moderator
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 07, 2017, 02:19:07 PM

0,67 btc yatırdım wawes şuan toplam 2356 dalga var. 0.48 btc ye denk geliyor oda yaklaşık 326 dolar. Şuanki hali ile yaklaşık 40$ zararı var napsak şimdi zararın neresinden dönerse kâr mı yoksa beklemek mı lazım ?

Hani bilsem ki 2 sene beklesek değerlenicek asla dokunmucam dalgalara.

2 sene değil 1 sene bekleseydi bu arkadaşın elinde 4.26 BTC'lik (12153 dolar) WAVES olacaktı. Parasını BTC olarak 10'a katlarken hem TL hem dolar olarak da katlamış olacaktı. Zamanında 40 $ zarara üzülürken şimdi 43 bin TL değerindeki WAVES'den oldu. Smiley
Doğru yerden alıp doğru zamanı beklemek bu piyasada kazanmanın en önemli kuralıdır.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
mtmitat
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 265

View Profile
June 07, 2017, 02:21:32 PM

Bittrex den 80 tane waves aldım en az 1-2 yıl vadeli bekleticeğimm bazıları waveslarımı kiraya verdiğini söyledi bittrex üzerinden mi kiraya vericem bulamadım bir türlü ? kiraya vermek için elinde 1000 lerce olması lazım mı 80 tane ile verilebiliyor mu ? yüzde kaç ödeme yapıyorlar ?
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 07, 2017, 02:29:18 PM

0,67 btc yatırdım wawes şuan toplam 2356 dalga var. 0.48 btc ye denk geliyor oda yaklaşık 326 dolar. Şuanki hali ile yaklaşık 40$ zararı var napsak şimdi zararın neresinden dönerse kâr mı yoksa beklemek mı lazım ?

2 sene değil 1 sene bekleseydi bu arkadaşın elinde 4.26 BTC'lik (12153 dolar) WAVES olacaktı. Parasını BTC olarak 10'a katlarken hem TL hem dolar olarak da katlamış olacaktı. Zamanında 40 $ zarara üzülürken şimdi 43 bin TL değerindeki WAVES'den oldu. Smiley
Doğru yerden alıp doğru zamanı beklemek bu piyasada kazanmanın en önemli kuralıdır.

sabretmeyi bilmeyen para kazanamaz, panik satışı yapan kafasını duvarlara vurur, forexte batmış biri olarak aldığım tecrübe budur. artık forex i bıraktım coin borsasına girdim burda yüzümüz gülecek inş
torikan
Hero Member

Activity: 518
Merit: 500

View Profile
June 07, 2017, 02:40:53 PM

Bittrex den 80 tane waves aldım en az 1-2 yıl vadeli bekleticeğimm bazıları waveslarımı kiraya verdiğini söyledi bittrex üzerinden mi kiraya vericem bulamadım bir türlü ? kiraya vermek için elinde 1000 lerce olması lazım mı 80 tane ile verilebiliyor mu ? yüzde kaç ödeme yapıyorlar ?

waves lite tan yapabilirsin ama işe yarar bişey gelmiyor 80 tane için değmez ama akmasada çiğ yapsın diyorsan ordan yapabilirsin.
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 07, 2017, 02:42:59 PM

Şimdi telefondan baktım Ekim ayının altısında 3500 kadar waves varmış en başta 4500 waves vardı elimde birazını bozdurup borç ödemiştim daha sonrada çok beklediğimiz için satıp çıktım aslında asıl hatayı geçen haftalarda yaptım fiyatı çok düşüktü bitcoin yükselişini saymazsak ico fiyatının da altındaydı içime doğmuştu 1500 tl lil alacakken son anda caydım aynı şeyleri yaşamak istemediğim için. Düşük fiyatlı bir apartman dairesini kaçırdık. Şuan ise daha çok parayla yatırım yapıp belkide daha uzun bir zaman geçmesini beklemek gerekebilir ama düşünmüyor değilim.
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
June 07, 2017, 02:46:39 PM

Ben de düzeltme yapıp tekrar akümülasyon fazına geçmesini bekliyorum. Geçer geçmez ufak ufak daha fazla alacağım. Henüz ucuzdan aldıklarımı elimden çıkarmadım, böyle tuttuğum bir kaç coin var. Waves de uzun vadede güldürür. Halen benim aklımın almadığı polo'nun nasıl sessiz kaldığı.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
June 07, 2017, 02:50:32 PM

Şimdi telefondan baktım Ekim ayının altısında 3500 kadar waves varmış en başta 4500 waves vardı elimde birazını bozdurup borç ödemiştim daha sonrada çok beklediğimiz için satıp çıktım aslında asıl hatayı geçen haftalarda yaptım fiyatı çok düşüktü bitcoin yükselişini saymazsak ico fiyatının da altındaydı içime doğmuştu 1500 tl lil alacakken son anda caydım aynı şeyleri yaşamak istemediğim için. Düşük fiyatlı bir apartman dairesini kaçırdık. Şuan ise daha çok parayla yatırım yapıp belkide daha uzun bir zaman geçmesini beklemek gerekebilir ama düşünmüyor değilim.

ben kredi çektim girdim coin işine batsam da beni üzmeyecek kadar, çok şükür şu an bi miktar kardayız Smiley ilk taksite kadar ay sonunda coinlerden bozdurup ödeyeceğim belki içinden biri 10x falan yaparsa tek seferde tamamını da kapatabilirim Smiley yada düşerse batadabiliriz  Grin
bitpazari
Hero Member

View Profile
June 07, 2017, 02:56:03 PM

Ben de düzeltme yapıp tekrar akümülasyon fazına geçmesini bekliyorum. Geçer geçmez ufak ufak daha fazla alacağım. Henüz ucuzdan aldıklarımı elimden çıkarmadım, böyle tuttuğum bir kaç coin var. Waves de uzun vadede güldürür. Halen benim aklımın almadığı polo'nun nasıl sessiz kaldığı.

poloniex.com sitesi bu saatten sonra hiç eklemez değil mi? İlk başlarda zaten herkesin beklentisini umudunu poloniex'e bağlamıştı bundan sonraki beklentide sanırım poloniex benzeri bir sistem. Peki umutlar karşılanırsa poloniex'e rakip olabileceğini söylemek gerçekçi olur mu sence.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
June 07, 2017, 07:50:26 PM

poloniex.com sitesi bu saatten sonra hiç eklemez değil mi? İlk başlarda zaten herkesin beklentisini umudunu poloniex'e bağlamıştı bundan sonraki beklentide sanırım poloniex benzeri bir sistem. Peki umutlar karşılanırsa poloniex'e rakip olabileceğini söylemek gerçekçi olur mu sence.

poloniex değilde kraken olsa daha iyi.. bana göre poloniex scam coin sitesi

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
grymtn
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
June 07, 2017, 07:56:31 PM

Benimde tek işlemim var waveste almısım duruyor. Alıp beklemek genelde günlük işlemden daha çok getiriyor. Sabır gerçekten önemli.

04/13/2017 06:29:02 PM   Limit Buy   0.00036298     1358.45935451   -0.49432305
herromerro
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
June 07, 2017, 07:59:03 PM

poloniex değilde kraken olsa daha iyi.. bana göre poloniex scam coin sitesi

Poloniex'i scam coin sitesi olarak görmüyorum ama tercih şansım olsa benim tercihim de Kraken olurdu.

Hayırlı forumlar!
karmenali
Hero Member

Merit: 515

View Profile
June 07, 2017, 08:37:45 PM

Poloniex'i unutun artık. İlk coin çıktığında anlaştılar ekleyecez dediler daha sonra hiçbir gerekçe vermeden vaatlerinden caydılar. Bu konuda birkaç spekülasyon var fakat gerçek sebebini bilmiyoruz. Waves Dex uzun bir süre poloniex'in yanına bile yaklaşamaz çok fazla çalışmaları lazım. Güzel bir programlamadan sonra çok sağlam bir pazarlama stratejiside izlemeleri gerekiyor. Poloniex' scam sitesi değil polo pump-dump sitesi hep böyledi. Oraya eklenen coin hayatında en az 1-2 defa 10x gibi yüksek rakamlara ulaşabilir. Bunu balinalar yapıyor, ki bence bu balina polonun ta kendisi.
Waves'in oraya eklenmesi demek yeni eth ye hazır olun demektir. Kraken'e gelince, bunlar sadece yüksek hacimli coinleri ekliyorlar uzun vadede kendini kanıtlamış olanları. Waves ciddi bir volume yapmazsa eklemezler.
Waves'in avantajı ise, merkezsiz borsa, bu borsadan yapılacak işlemlerden alınan fee'lerden pay alma hakkı. Bu exchange girecek coinleri seçme hakkı (wct), fee nin ne kadar olacağını belirleme hakkı (mrt). Aynı zamanda waves transaction hızı yüksek bir coin, ileriki aşamalarda multiwallet desteği ile daha da avantajlı olacak.
Yani yapılacakların sınırı hayal gücünüze bağlı, ama bunun için ekibin kararlılığı çok önemli. Ekip bu işin peşini bırakmazsa herşey güzel olabilir.

Waves'e bu yolda yardım etmek istiyorsanız sağlam bir topluluk kurmalarında yardımcı olmalı ve platformlarını elinizden geldiğince kullanmalısınız.  Grin
Gerçekçi olmak gerekirse Waves'e yatırım yapmış olmama rağmen, şu fiyatta bile güzel kar sağlamış durumdayım bu yüzden fiyat benim için tatmin edici. Tek istediğim şu exchange in tutması ve insanları şu poloniex ve diğer exchange lerin elinden kurtulması. Bunun nedeni gelince ileride yazacağım bir yazı ile anlatacağım.
dakota neat
Hero Member

Activity: 658
Merit: 500

View Profile
June 07, 2017, 08:43:45 PM

Poloniex'i unutun artık. İlk coin çıktığında anlaştılar ekleyecez dediler daha sonra hiçbir gerekçe vermeden vaatlerinden caydılar. Bu konuda birkaç spekülasyon var fakat gerçek sebebini bilmiyoruz. Waves Dex uzun bir süre poloniex'in yanına bile yaklaşamaz çok fazla çalışmaları lazım. Güzel bir programlamadan sonra çok sağlam bir pazarlama stratejiside izlemeleri gerekiyor. Poloniex' scam sitesi değil polo pump-dump sitesi hep böyledi. Oraya eklenen coin hayatında en az 1-2 defa 10x gibi yüksek rakamlara ulaşabilir. Bunu balinalar yapıyor, ki bence bu balina polonun ta kendisi.
Waves'in oraya eklenmesi demek yeni eth ye hazır olun demektir. Kraken'e gelince, bunlar sadece yüksek hacimli coinleri ekliyorlar uzun vadede kendini kanıtlamış olanları. Waves ciddi bir volume yapmazsa eklemezler.
Waves'in avantajı ise, merkezsiz borsa, bu borsadan yapılacak işlemlerden alınan fee'lerden pay alma hakkı. Bu exchange girecek coinleri seçme hakkı (wct), fee nin ne kadar olacağını belirleme hakkı (mrt). Aynı zamanda waves transaction hızı yüksek bir coin, ileriki aşamalarda multiwallet desteği ile daha da avantajlı olacak.
Yani yapılacakların sınırı hayal gücünüze bağlı, ama bunun için ekibin kararlılığı çok önemli. Ekip bu işin peşini bırakmazsa herşey güzel olabilir.

Waves'e bu yolda yardım etmek istiyorsanız sağlam bir topluluk kurmalarında yardımcı olmalı ve platformlarını elinizden geldiğince kullanmalısınız.  Grin
Gerçekçi olmak gerekirse Waves'e yatırım yapmış olmama rağmen, şu fiyatta bile güzel kar sağlamış durumdayım bu yüzden fiyat benim için tatmin edici. Tek istediğim şu exchange in tutması ve insanları şu poloniex ve diğer exchange lerin elinden kurtulması. Bunun nedeni gelince ileride yazacağım bir yazı ile anlatacağım.

üstat resmen kusmuşsun Cheesy ve kesinlikle doğru tespit . yeni yazını bekliyorum. waves konusunda bende aynı düşüncedeyim polo gibi kalıplaşıp kendi borusunu öttüren bir yapıyı yıkabilecek potansiyele sahip ve
dev bunun için çok sağlam ve disiplinli çalışması gerek.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
June 07, 2017, 09:25:13 PM

coinmarketcap'deki ilk 24 coinin hepsinin polo'da olup sadece waves'in olmaması da bir ilginç. waves'in bana kalırsa bir basamak daha atlaması için kraken-polo ikilisinden birinde işlem görmeye başlaması şart
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 08, 2017, 08:23:22 AM

Waves Lite Client'ta bir sorun mu var?
Waves gönderemiyorum bir türlü (Request failed. Status: -1 - hatasini aliyorum sürekli)
CoinAga
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
June 08, 2017, 08:31:14 AM

wawes çok duyuyorum sizce alım fırsatı var mı? birde geleceği sizce yükseliş olur mu? (Btc için uzun vadede çıkar dedikleri gibi olur mu sizce)

poloda bulamadım orada yok mu?
valley365
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1003

View Profile
June 08, 2017, 08:50:32 AM

wawes çok duyuyorum sizce alım fırsatı var mı? birde geleceği sizce yükseliş olur mu? (Btc için uzun vadede çıkar dedikleri gibi olur mu sizce)

karmenali daha iki mesaj önce açıklama yapmış. Okumadan hazıra konmayı bu kadar seviyor olamazsınız. Pes. Polo'da bulamadım demişsin, adam yukarıda neden girmediğini anlatıyor zaten. Biraz okuyun güzel kardeşlerim.

Bu arada karmenali' ye ek olarak bir soru: Waves' in yapısında polo & kraken vb.'nin sistemlerine eklemesini güçleştirecek birşeyler olabilir mi ? Bittrex' in kar payı dağıtan tokenleri kabul etmemesi gibi bir durum ?
CoinAga
Newbie
*

Activity: 14

View Profile
June 08, 2017, 09:07:55 AM
Last edit: June 08, 2017, 09:46:39 AM by CoinAga

karmenali daha iki mesaj önce açıklama yapmış. Okumadan hazıra konmayı bu kadar seviyor olamazsınız. Pes. Polo'da bulamadım demişsin, adam yukarıda neden girmediğini anlatıyor zaten. Biraz okuyun güzel kardeşlerim.

Bu arada karmenali' ye ek olarak bir soru: Waves' in yapısında polo & kraken vb.'nin sistemlerine eklemesini güçleştirecek birşeyler olabilir mi ? Bittrex' in kar payı dağıtan tokenleri kabul etmemesi gibi bir durum ?

genelde okuyordum bu konu çok eski olunca direk yazmıştım. haklısınız aceleci davrandım.
karmenali
Hero Member

Merit: 515

View Profile
June 08, 2017, 10:06:46 AM

Hayır böyle bir sorun söz konusu değil, nxt ve bitshares te aynı şekilde kendi merkezsiz exchange platformlar kurdular fakat her ikisede poloniex'te işlem görüyor.
Kraken'i söylemiştim zaten, çok fazla coini almıyorlar. LTC, ETH,ETC,XMR,RİPPLE,Dash,Stellar gibi coinler yer alıyor ve bunlar bildiğiniz üzere köklu aileden geliyorlar Smiley Bunların dışında gnosis, rep ve melon  olarak assetler yer alıyor. (Bu exchange'lerin neden bu tokenları eklediği malum zaten, bir çıkarları olmasa yapmazlardı bunu. Bu assetler en yüksek marketcap'e sahip değiller, bunları ekleyip golem, maidsafe, storj gibi assetlerin eklenmemesi zaten bunu açıkça gösteriyor.)

Daha önce okuduğum birkaç spekülasyon var onları yazayım.
-) Poloniex herzamanki gibi sitelerine eklenecek coinden %5 e yakın pay istemiş, fakat Sasha böyle birşeyi reddetmiş Smiley
-) Bittrex'in rakibi poloya karşı üstünlük yakalamak için gizlice Waves ekibiyle anlaşıp coinin poloya eklenmesini engellediği
-) Sasha'nın, coinin poloya eklenmesi halinde çeşitli spekülasyon ve manüpülasyonlarla karşılaşacağını ve bu yüzden waves'in amacından saptırılacağını düşünmesi.

kaynak

Edit: Sonuç olarak merkezli yapıya sahip borsaların istedikleri gibi manüpülasyonu yapabildiğini biliyoruz. Poloda yer almasa uzay boşluğunda bile kendine yer edinemeyecek coinlerin nasıl hacimlere ulaştıklarını görebiliyoruz. Bunun dışında bitfinex'in ve çok eskilerden mtgox vakası var. Ben mtgox'a yetişemedim fakat bitfinex'ten de nasibini alanlardanım. Gerçekten hacklendiler mi onuda bilmiyoruz?
Ayrıca kimlik olayı var, belirli bir hacime kadar işlem yapabiliyor ondan sonrası için bilgilerini onlarla paylaşman gerekiyor. Böyle bir çağda bunun önemini az çok hepimiz biliyoruz.
Ben diyorum ki kurtulun artık şu 3. parti yazılımlarından ve gelin geleceğimizi kendimiz inşa edelim Smiley
Pages: « 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 306 »
  Print  

Jump to: