Bitcoin Forum
May 22, 2024, 11:48:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  
Author Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization  (Read 44299 times)
mortuu
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
May 20, 2016, 05:51:19 PM

Yavaş yavaş fiyat tahmini yapmaya başlasak mı, 1 hafta kaldı Smiley
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
May 20, 2016, 05:59:43 PM

Yavaş yavaş fiyat tahmini yapmaya başlasak mı, 1 hafta kaldı Smiley
Bi süre sonra 0.5$ görür diyorum marketcap dengelerine bakarak olmaz olmaz demeyin sebebi olarak
bu sektörü az çok bilen yatırım yapan insanlar dışında büyük balıklar yatırımcılar görmeye başladı bunda slock ekibinin pr çalışması etkili oldu.
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
May 20, 2016, 06:56:53 PM

Hemen buyuk ziplama beklemek yanlis olur. Augur ve etherde satis bittikten hemen sonra piyasaya cikmadi etherde bizzat ben 1 yildan fazla bekledim. 3 gunde 10x beklemeyin
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
May 23, 2016, 06:10:43 AM

The New York Times in 22 Mayis 2016 Pazar gunu baskisinda DAO'dan bahsedilmis..

Neredeyse manset olacakmis, kil payi kacirmis anxak ilk sayfaya girmesi buyuk basari Smiley linki paylasiyorum sol altta haberi bulabilirsiniz..

http://www.nytimes.com/images/2016/05/22/nytfrontpage/scan.pdf

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 23, 2016, 06:28:33 AM

The New York Times in 22 Mayis 2016 Pazar gunu baskisinda DAO'dan bahsedilmis..

Neredeyse manset olacakmis, kil payi kacirmis anxak ilk sayfaya girmesi buyuk basari Smiley linki paylasiyorum sol altta haberi bulabilirsiniz..

http://www.nytimes.com/images/2016/05/22/nytfrontpage/scan.pdf
konudan biraz alakasız ama gazetenin fiyatı 5$. bizde 1 liraya okuyan yok. bu arada 5$ amerika içinde buyuk para.
konuya dönecek olursak ben işleme girer girmez takip edip al sat fırsatları cok oluşacağını düşünüyorum. sert hareketler yaptırıp daha fazla dao ucuza toplamaya calısacaklardır. direk pump ardından dump bekliyorum.
mortuu
Full Member

View Profile
May 23, 2016, 07:02:38 AM

Hemen buyuk ziplama beklemek yanlis olur. Augur ve etherde satis bittikten hemen sonra piyasaya cikmadi etherde bizzat ben 1 yildan fazla bekledim. 3 gunde 10x beklemeyin

Elbette bir kaç günde nX bekleti olması mantıksız fakat yapı itibariyle diğer kripto paralardan farklı hareketleri olur mu veya bu kadar yüksek miktarda üretildikten sonra nasıl alınır satılır... çok ilginç olacak açıkcası Smiley
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 23, 2016, 07:31:01 AM

NY Times da haber olmuş da çok da iyi şeyler söylemiyor DAO için, hatta geçiriyor direk, bu salaklar ne yapıyor anlamında. Diğer taraftan DAO nun yumuşak tarafı, hukuki boyut olacak anlaşılan, ilerde DAO tutarsa, kodamanlar bu yönden saldıracaklar gibi görünüyor. Bunun da üstesinden zamanla aşılacaktır, diye düşünüyorum, off-shore bir ülkede/yerde şirketi kurmak vs. gibi çözümlerle, kapitalist dünyada çözümler bitmez.  Grin
Lituation
Hero Member

Activity: 698
Merit: 500

Free Speech is the most important thing.

View Profile
May 23, 2016, 01:20:21 PM

NY Times da haber olmuş da çok da iyi şeyler söylemiyor DAO için, hatta geçiriyor direk, bu salaklar ne yapıyor anlamında.

Ben öyle bir şey okumadım. 21. sayfada yer alan haberin devamında mı okudunuz bunu?
New York Times'da Pazar baskısında anasayfaya çıkmak her yönüyle müthiş bir haber. Olumsuz hiçbir tarafı olmadığı gibi mükemmel bir reklam olmuş.
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
May 23, 2016, 01:35:41 PM

son cümlede diyo, bi sövmediği kalmış adamın nesi iyi yahu. gazeteye abone değilim, dolayısıyla 21. sayfayı okuma şansım yok. hele hele it may not be legal, yani yasal olmayabilir cümlesi varki, akıllara zarar, o cümleyi okuyan hiçbir klasik yatırımcı o haberi ciddiye almaz, haber bir reklam değil, kötüleme bana göre.
Lituation
Hero Member

View Profile
May 23, 2016, 01:49:56 PM

Reklamın iyisi kötüsü olmaz, ancak anasayfadan NY Times'a çıkmak kesinlikle mükemmel bir reklam, bundan daha iyisi olamazdı.
"The venture, like so many things related to the digital currencies that cryptographers are creating on the Internet, is difficult
to describe, and it may not be legal." demiş. Ben bunda hiçbir negatif yan görmüyorum. Kripto-para dünyasında olan insanlar için gayet normal bir durum hatta. Olaya hangi açıdan baktığınıza bağlı. Bunu negatif bir haber olarak görenler Satoshi bulundu haberlerinde tüm Bitcoinlerini satıp kaçan ve sonra büyük zararlar eden cahil kesimdir.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 23, 2016, 01:52:52 PM

Reklamın iyisi kötüsü olmaz, ancak anasayfadan NY Times'a çıkmak kesinlikle mükemmel bir reklam, bundan daha iyisi olamazdı.
"The venture, like so many things related to the digital currencies that cryptographers are creating on the Internet, is difficult
to describe, and it may not be legal." demiş. Ben bunda hiçbir negatif yan görmüyorum. Kripto-para dünyasında olan insanlar için gayet normal bir durum hatta. Olaya hangi açıdan baktığınıza bağlı. Bunu negatif bir haber olarak görenler Satoshi bulundu haberlerinde tüm Bitcoinlerini satıp kaçan ve sonra büyük zararlar eden cahil kesimdir.
ceviride sadece demek istediği bu yaratılan paraların tanımlaması zor hatta belkide yasal değil demiş. dao için herhangi bir yasal yada değil tanımı bulunmamış. geniş anlamda digital paralar için bu tanımı yapmış.
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
May 23, 2016, 02:16:34 PM

the venture may not be legal diyo, ordaki it the venture a gönderme yapıyor. reklamın iyisi kötüsü olmaz da demeyin, gördüğünüz her sakallıyı da dedeniz sanmayın, bence o haber pek de iyi değil. yatırım yaptınız diye, yapılan her haberi iyiye de yormanız gerekmiyor, tarafsız kalmak da fayda var. sonuçta ben de DAO ya yatırım yaptım ama bu haber ben de çok da iyi şeyler uyarmadı açıkçası, NY Times da çıkmasının da bi anlamı zaten yok. Bu adamlar senelerce bitcoin i görmezden geldi de ne oldu, şimdi 7 milyar dolar piyasa değeri var, yani haber yapmamalarının da çok bi anlamı yok, yaptılar diye kendimize pay çıkarmanın anlamı da, kaldı ki, hiç de iyi şeyler söylemiyor orada.
mortuu
Full Member

View Profile
May 23, 2016, 03:35:22 PM

Yeni "kriptopara" vakası, arkadaş hafif trollüyor başlıkta epey saçma sapan sorular sormuştu şimdi olayı değerlendiriyor vs, ciddiye almasak üzülmez sanırım  Smiley
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
May 23, 2016, 05:25:45 PM

Haberin Türkçesini buraya yazabilecek biri olsa keşke.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
May 23, 2016, 05:52:22 PM

Haberin devamini asagidaki linkte bulabilirsiniz;

http://mobile.nytimes.com/2016/05/22/business/dealbook/crypto-ether-bitcoin-currency.html?ref=todayspaper&referer=http://www.nytimes.com/indexes/2016/05/22/todayspaper/index.html

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
CoolnQuiet
Sr. Member

Living the dream

View Profile
May 23, 2016, 06:11:02 PM

DAO will be DOA (Dead on Arrival)  Grin

adam vermiş ayarı vermiş ayarı, siz daha oh ne ala NY Times da yazımız çıktı diye güzellemeler yapın millete, tabi çoğu kişi okumayınca güzel de, okuyanlar anlıyor direk işte numarayı. Adamlar o yazıyı geçirmek için yazmış, övmek için değil, daha kapakta anlamıştım bunu, şimdi yazının tamamını görünce daha iyi oldu, birşey bildiğini sanan cahillere kapak olsun bu.  Grin Burdaki çoğu kişi bitcoinin ne olduğunu bilmiyor iken ben madencilik yapıyordum, laf sokmaya çalışırken bunu düşünüp hatta bi kaç kere düşünüp ona göre klavye kahramanlığı yapın derim son olarak.

Kendi yorumuma gelecek olursam, ordaki çoğu şeye katılmıyorum, bitcoin için de zamanında neler demişlerdi, o zaman da kendimce argümanlarım vardı ve haklı çıkmıştım, burda da öyle olacağını düşünüyorum. Kendi argümanlarımı ve yatırım miktarımı da açıklayacak kadar toy değilim bu arada.  Grin

Diğer taraftan, bu hukuki boşluk olayı ciddi sıkıntı, önümüzdeki en önemli süreç bu hukuki boşlukları aşmak, ancak şu aşamada pek de öyle kolay aşılır görünmüyor. Tek dayandığım nokta, bu açıklıkları bu adamlarda görmüş, yani DAO'yu öneren adamlar ve bundan DAO nun whitepaper ın da bahsediyorlar ama çok girmiyorlar. Ancak kendi avukatlarına danışmış olduklarını düşünüyorum, zira o kadar toy değil bu adamlar. En azından öyle gösteriyorlar.
Lituation
Hero Member

View Profile
May 23, 2016, 09:35:42 PM

Yeni "kriptopara" vakası, arkadaş hafif trollüyor başlıkta epey saçma sapan sorular sormuştu şimdi olayı değerlendiriyor vs, ciddiye almasak üzülmez sanırım  Smiley

Haklısınız, böylelerini ignore edip geçmek lazım. 3 gün önce hiçbir şey bilmiyormuş gibi soru sorup şimdi uzman kesiliyorlar. İngilizce bilmeyen de inanacak bunlara, yazık. Görmezden gelin, kaybolur giderler.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 23, 2016, 10:00:47 PM

Evet ben de aynı fikirdeyim. Örneğin DAO lar için yapılacak projelerin finansman kaynağını defalarca izah edilmesine rağmen defalarca ısrarlar sorması, ve DAO ların satışından kazanılan etherler olduğunu defalarca farklı şekilde cevaplayıp izah etmemize rağmen, bu kadar basit anlaşılır bir ayrıntı o kadar ayrıntılı izah edilmesine rağmen bir de bunun üstüne sanki bilmiyormuşuz, anlatamıyormuşuz gibi cevaplarımızın üstüne "şu işi anlayan bi yazılımcı anlatabilir mi." şeklinde bir karşılık vermesi..

Tamam olur bir konuyu anlayamamak normaldir ama sonradan farkettim ki ben de bu kişinin samimiyetinden şüphe etmeye başladım. Bu kadar basit bir ayrıntı için yazılımcı uzmanlığında bir açıklamaya ihtiyaçta yok. Herneyse ciddiye alıp onca cevap yazarak izah etmek için boşa harcanan vakitlere acıdım. Belki yanılıyor da olabilirim düşüncemde ama ben kendi adıma o üyenin samimiyetine kesinlikle inanmıyorum. Mesajlarından anladığım budur.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 24, 2016, 06:39:40 AM
Last edit: May 24, 2016, 07:17:59 AM by fkod

dao almak için, daohub haricinde bir seçim yapmamız gerekse şu an mevcut ön trade alternatiflerinden en uygununu Openledger olarak görüyorum yanılmıyorsam?

Baktım Openledger marketlerine iki farklı DAO mevcut. trans.dao ve open.dao. Hangisini almamız gerekiyor farklarını anlamadım bilen var mıdır?

ikincisi DAO/BTC ve DAO/BTS olarak iki alternatif mevcut. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? BTC ye karşı almayı mı BTS ye karşı almayı mı? BTC blok ödülü yarılanma faktörü sebebiyle muhtemelen ciddi yükseliş olasılığı var. Bu sebeple DAO nun değerini daha iyi koruyabilmesini sağlamak için DAO/BTS olarak almak daha akıllıca geldi bana. Diğer bir ifadeyle, bir düşme yaşanırsa dao su da bts si de hepsi düşecek ve bu durumda değerini bts ye karşı koruması daha mümkün olacaktır doğru fikir yürüttüm mü acaba siz ne dersiniz?

Bir de konu dışı ama dikkat ettim mesaj yazdıkça mesaj sayım birkaç gündür artmıyor. Sebebi ne olabilir acaba?
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 24, 2016, 07:38:32 AM

dao almak için, daohub haricinde bir seçim yapmamız gerekse şu an mevcut ön trade alternatiflerinden en uygununu Openledger olarak görüyorum yanılmıyorsam?

Baktım Openledger marketlerine iki farklı DAO mevcut. trans.dao ve open.dao. Hangisini almamız gerekiyor farklarını anlamadım bilen var mıdır?

ikincisi DAO/BTC ve DAO/BTS olarak iki alternatif mevcut. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? BTC ye karşı almayı mı BTS ye karşı almayı mı? BTC blok ödülü yarılanma faktörü sebebiyle muhtemelen ciddi yükseliş olasılığı var. Bu sebeple DAO nun değerini daha iyi koruyabilmesini sağlamak için DAO/BTS olarak almak daha akıllıca geldi bana. Diğer bir ifadeyle, bir düşme yaşanırsa dao su da bts si de hepsi düşecek ve bu durumda değerini bts ye karşı koruması daha mümkün olacaktır doğru fikir yürüttüm mü acaba siz ne dersiniz?

Bir de konu dışı ama dikkat ettim mesaj yazdıkça mesaj sayım birkaç gündür artmıyor. Sebebi ne olabilir acaba?

Bilmeyen varsa eğer poloniex'de de var DAO çevrimi.

https://poloniex.com/dao/

o artmayan mesaj sayısı değil activity bu arada. 2 haftada bir değişir activity, forumda bilgi bulabilirsin hakkında.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  

Jump to: