Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:13:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  
Author Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization  (Read 44299 times)
beyinsi
Hero Member

Activity: 742
Merit: 501

View Profile
May 18, 2016, 03:25:59 PM

Serkan selam,

Çerçeve içine aldığım miktarı, Dao satım süresi bitince bana hediyemi edecekler? ve Bu biriken miktar nereden geliyor... (ilk gün 110 idi şimdi 112 Dao olmuş.)

Teşekkürler.

Ekran görüntüsü aldığınız şey sizin DAO'larınız ve Etherleriniz değil. Contracts'ın bakiyesi.

siz walletten watch conctract yapmışınız yani bu sözleşmeyi izliyorsunuz. yapmanız gereken şey ise "Watch Token"

Watch Token' e tıklayarak.
Conctract adresini: 0xbb9bc244d798123fde783fcc1c72d3bb8c189413
Token Name'ini : DAO
Sembolünü: Ğ
Decimal Point'ini: 16
yapmanız halinde size ait TOKEN'ları görebilirsiniz. (tabiki token aldığınız wallet mistte olmalı)

Değil. Watch tokende benim daolar gözüküyor +112 eklenmiş durumda...
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
May 19, 2016, 02:07:22 AM

konu baslıkları farklı konuları isleyip farklı seylere hizmet ediyor . keske herkes baslık acsa dao icin . farklı yonlerini isleyen .

bu rakip siyasi partiye ne gerek var sen kapat benim parti var demeye benziyo . cogulcu olalım . demokratik olalım . malesef bunu basaramıyoruz . dao acıklama ve mantıgında temelinde demokrasi var zaten . demokrasiyi ozumsemeyen bir kisi tonlarca bilgiye sahip olsa ne olacak ?

once demokrasi olmalı yanii her seyin temelinde . hem dao nun ozelliklerini guzelliklerini anlatıcaksın sonra da ben demokrasiye karsıyım diceksin veya bu sekilde davranacaksın . bu olmaz kabul edilemez .

serkan benim baslıgıma yazdıgın mesaja cevap yazdım . bence herkes baslık acabilmeli . gercekten guzel bilgiler veriyorsun . ve senle fikirlerimizde yuzde 80 oertusuyoruz bunu gordum . senin gibi degerli kisilerin sayısı cok az bu forumda . cogu insan trol .

100 usd olacak diyosun ether oooo olur mu . yatırım tavsiyesi nasıl verirsin falan . tavsiye degil benim gorusum bu . her dedigimi yapacakmısın . o zaman diyorum ver bana elindeki btc leri diyorum Smiley

yani bilincsiz cahil insan cok . dolayısıyla benim gibi senin gibi kisiler baslık acsın acsın yeter ki bu cahil adamlar acmasın forumu ele gecirmesin .

tekrar belirtiyorum seni destekliyorum aynı davranısı senden de beklerim .

ayrıca ethereum dao ya deginmis . zaten dao ordan dogmus bence . bastan varmıydı sonradan mı eklendi bilmiyorum ama dao yapısı ethereumun temelinde var zaten .

bunu da paylastıgın degerli bilgilere ek olarak yazıyorum . yanlıs anlasılmasın .

https://ethereum.org/dao
Yahu iyide yaz yine fikirlerini işte bu başlıktan niye ikinci başlık açıp konuyu dağıtıyorsun ki? Herkes özgür falan diyeceksin kesin cevap olarak, tam trollsün kusura bakma
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
May 19, 2016, 05:30:40 AM

Peki  DAO  ' da  mining yapılabilecek mi ? diğer coinler gibi  GPU kullanarak , yoksa sadece para ile ve diğer coinler ile satın alınabilen bir oluşum mu ? 
lodos2005
Sr. Member

Activity: 464
Merit: 264

Hakan Yavuz

View Profile WWW
May 19, 2016, 09:41:36 AM

Peki  DAO  ' da  mining yapılabilecek mi ? diğer coinler gibi  GPU kullanarak , yoksa sadece para ile ve diğer coinler ile satın alınabilen bir oluşum mu ? 
mining yapılamayacak. sadece DAO'lar satın alınabilinecek.
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
May 19, 2016, 10:43:59 AM

mining öleli çok oldu.. yeni trend mine ettirmemek, süsle püsle çak kaç.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
May 19, 2016, 05:45:20 PM

yuzde 20 yatırması lazım proje sahipleri . belli bir oranın altında kalırsa alınan oy , yatırdıkları deposito sistemde kalıyor Smiley sanırım bu oran yuzde 20 altında kalırsaydı . yani yuzde 20 ila yuzde 49 arasında oy alsalar sistemden yatırım alamazlar ancak depositlerini alıp sistemden cıkarlar . diye biliyorum .

proje sahipleri depozitomu yatırıyor önceden yani. slock.it için konuşursak, bu adamlar ne kadar depozito yatırır ve onayladık diyelim bu projeyi biz bu adamlara ne kadar veririz.

Depozito miktarını bilemiyorum ancak %50'den fazlasını istemeyecekler
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 19, 2016, 06:02:44 PM

bizden para felan yani ether Smiley alınmıyor yani hiç öyle mi ? adamlar peki parayı nerden buluyor, ICO mu yapıyorlar.
beyinsi
Hero Member

View Profile
May 19, 2016, 06:03:46 PM

Arkadaş ne tartıştınız, proje sunan parayı alır kaçarsa,dolandırılırsak yok %20 oy gerekiyormuş vs vs..

Bugün itibariyle 11milyon eth gömüldü dao ya, bitişinde belki 15milyon eth olacak, Burda tartışanların, daoya yatırdıkları eth toplamı 1000 var,yok.. Bizim kıçı kırık 1000eth ye nolcak,

15.000.000
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 19, 2016, 06:05:36 PM

kimin ne kadar yatırdığını bilmeden konuşmamakta fayda var. diğer taraftan, olayı anlamaya çalışıyoruz her ayrıntısıyla, hem konuda bunu konuşmayacağız da neyi konuşacağız anlamadım.
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
May 19, 2016, 06:07:30 PM

yuzde 20 yatırması lazım proje sahipleri . belli bir oranın altında kalırsa alınan oy , yatırdıkları deposito sistemde kalıyor Smiley sanırım bu oran yuzde 20 altında kalırsaydı . yani yuzde 20 ila yuzde 49 arasında oy alsalar sistemden yatırım alamazlar ancak depositlerini alıp sistemden cıkarlar . diye biliyorum .

proje sahipleri depozitomu yatırıyor önceden yani. slock.it için konuşursak, bu adamlar ne kadar depozito yatırır ve onayladık diyelim bu projeyi biz bu adamlara ne kadar veririz.

Depozito miktarını bilemiyorum ancak %50'den fazlasını istemeyecekler

Proje tekliflerinin kabul edilmesinin çalışma mantığını anlatırken Oyların en az %20 oy kullanılması ve kullanılan oyların da en az %50'sinin evet oyu olması gerektiğinden bahsetmiştim. Detaylarından bahsetmemiştim.

Eğer proje teklifi kasadaki tüm etherlere talip olacak ise o zaman tüm Dao oylarının %53.333'ünün kullanılması şartı geliyor ve kullanılan %53.333 oyun da %50 den fazlasının evet olması lazım.

Genel olarak sunulan proje kasadan ne kadar ether talep ediyorsa projenin geçebilmesi için tüm dao oylarının en az %20'sinin ve en fazla %53.333'ünün kullanılması ve kullanılan oyların da yarısınından fazlasının evet olması gerekiyor.

Buraya kadar anlaşıldı ise bir de depozitonun çalışma mantığını tekrar etmekte fayda var..
Eğer bir proje teklifiniz varsa kasadan istediğiniz ether miktarına göre bir depozito yatırıyorsunuz.... Bundan sonra olası senaryolar 3 adet;
1- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılmaz ise depozinuz kasada kalıyor
2- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılır ancak %50'den fazla evet oyu alamaz iseniz depozitonuz sizin hesaba iade oluyor. (Daha iyi bir proje hazırlayıp sunabilirsiniz)
3- Eğer %20 ile %53.333 arasında oy kullanılır ve %50'den fazla evet oyu alırsanız hem depozitonuz hemde istediğiniz miktar sizin hesaba geçiyor.

Bir sayfa once detaylarini yazmama ragmen okumuyorsun ve yanlis bilgi veriyorsun, bak yukarida dogrusu var.. Lutfen oku! Ve sadece yazmak icin yazi yazma.. Lutfen

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
May 19, 2016, 07:25:21 PM

konuyu açanı açtığına pişman etmek turkish forumun geleneği haline geldi artık
Lituation
Hero Member

Activity: 698
Merit: 500

Free Speech is the most important thing.

View Profile
May 19, 2016, 09:34:48 PM

Arkadaş ne tartıştınız, proje sunan parayı alır kaçarsa,dolandırılırsak yok %20 oy gerekiyormuş vs vs..

Bugün itibariyle 11milyon eth gömüldü dao ya, bitişinde belki 15milyon eth olacak, Burda tartışanların, daoya yatırdıkları eth toplamı 1000 var,yok.. Bizim kıçı kırık 1000eth ye nolcak,

15.000.000

Herkesi kendiniz gibi küçük balık sanmayın. Bu forumda ne kadar büyük Türk yatırımcılar var kendilerini belli etmiyorlar. Sırf benim tanıdıklarımın yatırdıkları toplam 300BTC'yi geçiyor.
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 19, 2016, 09:49:23 PM

Herkesi kendiniz gibi küçük balık sanmayın. Bu forumda ne kadar büyük Türk yatırımcılar var kendilerini belli etmiyorlar. Sırf benim tanıdıklarımın yatırdıkları toplam 300BTC'yi geçiyor.

Aynen katılıyorum. Sayın Lituation son noktayı koymuş. Ben de bizzat slock.it sohbet kanalında çok büyük bir mebla ile yatırım yapmış olan bir Türk'e şahit oldum.
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
May 19, 2016, 09:54:12 PM

Bende yanlis yonlendirme yapmamak adina paylasmamayi dusunuyordum ama madem paylastiniz ben de paylasayim Smiley

.▄███████████████████████▄
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 19, 2016, 10:13:14 PM

Bende yanlis yonlendirme yapmamak adina paylasmamayi dusunuyordum ama madem paylastiniz ben de paylasayim Smiley

Bir medar-ı iftihar Türk yatırımcı daha. Allah kazançlı bereketli kılsın inşallah Smiley
beyinsi
Hero Member

View Profile
May 19, 2016, 10:39:51 PM

Ne zengin adam varmış forumda Smiley
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
May 19, 2016, 11:05:26 PM

Bter de de işlem görüyormuş
http://coinmarketcap.com/assets/the-dao/#markets

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
DanDan
Hero Member

Activity: 739
Merit: 500

View Profile
May 20, 2016, 12:05:20 AM

İşlem görmeden kasıt Ethereum göndererek alınabilir olması. Poloniex'te de aynı şekilde işlem yapılabiliyor. Ancak alım/satıma açık değil. Yani sadece Ether göndererek DAO alıyorsunuz şu anda. Zaten 8 gün daha var DAO satışının bitmesine. Trade şu anda sadece OpenLedger üzerinden oluyor bildiğim kadarıyla.

.BITSLER.                 ▄███
               ▄████▀
             ▄████▀
           ▄████▀  ▄██▄
         ▄████▀    ▀████▄
       ▄████▀        ▀████▄
     ▄████▀            ▀████▄
   ▄████▀                ▀████▄
 ▄████▀ ▄████▄      ▄████▄ ▀████▄
█████   ██████      ██████   █████
 ▀████▄ ▀████▀      ▀████▀ ▄████▀
   ▀████▄                ▄████▀
     ▀████▄            ▄████▀
       ▀████▄        ▄████▀
         ▀████▄    ▄████▀
           ▀████▄▄████▀
             ▀██████▀
               ▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄             
▄▄▄▄▀▀▀▀    ▄▄█▄▄ ▀▀▄         
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄       
█  ▀▄▄  ▀█▀▀ ▄      ▀████   ▀▀▄   
█ █▄  ▀▄   ▀████       ▀▀ ▄██▄ ▀▀▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█  ▀▀       ▀▄▄ ▀████      ▄▄▄▀▀▀  █
█            ▄ ▀▄    ▄▄▄▀▀▀   ▄▄  █
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█ ▄▄   ███   ▀██  █           ▀▀  █ 
█ ███  ▀██       █        ▄▄      █ 
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   
▀▄            █        ▀▀      █   
▀▀▄   ███▄  █   ▄▄          █   
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀     
▀▀▄   █   ▀▀▄▄▄▀▀▀         
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▄▄▀▀▀▀               
              ▄▄▄██████▄▄▄
          ▄▄████████████████▄▄
        ▄██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀██████▄
▄     ▄█████▀             ▀█████▄
██▄▄ █████▀                ▀█████
 ████████            ▄██      █████
  ████████▄         ███▀       ████▄
  █████████▀▀     ▄███▀        █████
   █▀▀▀          █████         █████
     ▄▄▄         ████          █████
   █████          ▀▀           ████▀
    █████                     █████
     █████▄                 ▄█████
      ▀█████▄             ▄█████▀
        ▀██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██████▀
          ▀▀████████████████▀▀
              ▀▀▀██████▀▀▀
            ▄▄▄███████▄▄▄
         ▄█▀▀▀ ▄▄▄▄▄▄▄ ▀▀▀█▄
       █▀▀ ▄█████████████▄ ▀▀█
     █▀▀ ███████████████████ ▀▀█
    █▀ ███████████████████████ ▀█
   █▀ ███████████████▀▀ ███████ ▀█
 ▄█▀ ██████████████▀      ▀█████ ▀█▄
███ ███████████▀▀            ▀▀██ ███
███ ███████▀▀                     ███
███ ▀▀▀▀                          ███
▀██▄                             ▄██▀
  ▀█▄                            ▀▀
    █▄       █▄▄▄▄▄▄▄▄▄█
     █▄      ▀█████████▀
      ▀█▄      ▀▀▀▀▀▀▀
        ▀▀█▄▄  ▄▄▄
            ▀▀█████
[]
emrek
Sr. Member

Activity: 409
Merit: 250

View Profile
May 20, 2016, 12:21:50 AM

İşlem görmeden kasıt Ethereum göndererek alınabilir olması. Poloniex'te de aynı şekilde işlem yapılabiliyor. Ancak alım/satıma açık değil. Yani sadece Ether göndererek DAO alıyorsunuz şu anda. Zaten 8 gün daha var DAO satışının bitmesine. Trade şu anda sadece OpenLedger üzerinden oluyor bildiğim kadarıyla.
http://bter.com/trade/dao_btc

██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▄▄▄███████████████████████
███████████████████████████████████████████████████████████████████████▀▀▀████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

INTRODUCING WAVES
ULTIMATE ASSET/CUSTOM TOKEN BLOCKCHAIN PLATFORM

★ Hero/Legendary Member:
hunterwolf
Legendary
*

Activity: 1108
Merit: 1002

View Profile
May 20, 2016, 12:34:02 AM

Bter'de işlem görse ne olacak, toplam hacmi ne ki oranın.
Geçenler de millet withdraw yapamıyordu Bter'den, kullanıyorsanız dikkatli olun, sağlıklı bir yer değil.
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  

Jump to: