Bitcoin Forum
May 22, 2024, 12:02:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  
Author Topic: DAO - Decentralized Autonomous Organization  (Read 44299 times)
fkod
Sr. Member

Activity: 594
Merit: 252

View Profile
May 24, 2016, 08:33:30 AM
Last edit: May 24, 2016, 09:21:55 AM by fkod

Bilmeyen varsa eğer poloniex'de de var DAO çevrimi.

https://poloniex.com/dao/

o artmayan mesaj sayısı değil activity bu arada. 2 haftada bir değişir activity, forumda bilgi bulabilirsin hakkında.

Bilgi için teşekkür ederim hunterwolf şimdi anladım activity olayını. İlk günler halka arzdan avantajlı fiyatlardan DAO aldım ama bu sefer çeşitlendirme olsun diye biraz da Openledger dan alsam mı diye düşünüyorum fakat trans.dao ve open.dao farkını anlamadım. Aradım cevapta bulamadım.
srknbyr (OP)
Hero Member

Activity: 661
Merit: 581

View Profile
May 25, 2016, 05:27:10 AM

Cabsav,
fkod ve
mortuu'ya çok teşekkür ederim. Takdir edilmek güzel bir şey  Tongue

.▄███████████████████████▄
███████████████████████████
██████▌       ▀▀▀█████████
█████████▄          ▀██████
██████████▄          ▀█████
██████████           █████
███████████    ▄██▄   █████
███████████▄▄▄▄████ ▄█████
 ▀███████████████████████▀
.digilira.||||
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
May 25, 2016, 06:12:30 AM

Cabsav,
fkod ve
mortuu'ya çok teşekkür ederim. Takdir edilmek güzel bir şey  Tongue
sayende bu tarz gelişmelerden haberimiz oluyor asıl biz sana teşekkur ederiz. hala dao almadım ama piyasalara girdikten sonra yatırım buyuk oldugu icin dip gostereceklerini dusundum. oralardan toplayıp uzun vade tutmak istiyorum.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 25, 2016, 06:33:13 PM

DAO da split olayında kıl olduğum birşey var. Sizlerle paylaşayım. Şimdi bu sistem her ne kadar kendi başına işleyecek bir sistemde olsa bunun geliştiricileri ve fikir babalığını yapan Vitalik'i oradan oraya koyamadık. Tamam güzel böyle şeyler yapılsın ama beni rahatsız eden birşey var. Eth' ları geri almak istediğinde 48 gün bekleme olayı... Şimdi ben çekenlerin listesini görebilecek miyim ? Hangi cüzdana hangi eth çekilmiş ve ne zaman iade edileceği şeklinde ? 48 Gün beni rahatsız ediyor, bu vitalik lerin elinde sürüsüne bereket var, adamları zaten zengin ettik. Bu sisteme girenlerin oylamaları da eminim vitalik ve çevresine yakın ürünler daha çok oy alacaktır. ve yine düşünüyorumki en çok eth = DAO dönüşümüne sahip cüzdanlarda bunlarda .
Ben mi art niyetli yaklaşıyorum yoksa iyiden iyi sistemleri bunların eline mi soktuk? Art niyete açık bir yer burası.

Bitcoin i düşünün. Kurucusu belli değil. Belli olsaydı her dediğine her yaptığına bakıyor olacaktık piyasada onla gidip geliyor olacaktı. ÖLümünde dump lanacaktı filan gibi düşünebilirsiniz. Satoshinin veya ekibinin yapmadığı şeyi bunların böyle sürekli ulu orta yapması beni rahatsız ediyor. Bende Satoshi düşünce yapısı var. Yanılıyorsam düzeltin.

signature not found.
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
May 25, 2016, 08:15:42 PM

DAO 2 gün sonra çıkışından itibaren borsalarda alınıp satılabilecek mi? Borsada tutulan coinler için oylama hakkı kimde olacak? DAO varlığı borsada olacağı için oylama hakkı da borsanın sahibinde mi olacak?
DAO'nun Slock.it'ten ayrı olarak kendi konusu var mı? Altcoin bölümünde göremedim.
srknbyr (OP)
Hero Member

View Profile
May 25, 2016, 08:41:27 PM

DAO 2 gün sonra çıkışından itibaren borsalarda alınıp satılabilecek mi? Borsada tutulan coinler için oylama hakkı kimde olacak? DAO varlığı borsada olacağı için oylama hakkı da borsanın sahibinde mi olacak?
DAO'nun Slock.it'ten ayrı olarak kendi konusu var mı? Altcoin bölümünde göremedim.

Evet 2 gun sonra borsalarda islem gormeye baslayacak.. Poloniexin exchange de tutulan coin sahiplerinin oy kullabilmesi ile ilgili calisma yaptigini biliyorum ancak su anda daonuzu borsalarda tutarsaniz oy hakkinizi da borsalara devretmis oluyorsunuz..

.digilira.||||
twn
Legendary
*

Activity: 1204
Merit: 1011

View Profile
May 25, 2016, 08:55:55 PM

Evet 2 gun sonra borsalarda islem gormeye baslayacak.. Poloniexin exchange de tutulan coin sahiplerinin oy kullabilmesi ile ilgili calisma yaptigini biliyorum ancak su anda daonuzu borsalarda tutarsaniz oy hakkinizi da borsalara devretmis oluyorsunuz..
Dolayısıyla liskteki akım buyuk olcude dao ya kayacak. Ortalık cok karısıcak
srknbyr (OP)
Hero Member

View Profile
May 25, 2016, 09:22:04 PM

DAO da split olayında kıl olduğum birşey var. Sizlerle paylaşayım. Şimdi bu sistem her ne kadar kendi başına işleyecek bir sistemde olsa bunun geliştiricileri ve fikir babalığını yapan Vitalik'i oradan oraya koyamadık. Tamam güzel böyle şeyler yapılsın ama beni rahatsız eden birşey var. Eth' ları geri almak istediğinde 48 gün bekleme olayı... Şimdi ben çekenlerin listesini görebilecek miyim ? Hangi cüzdana hangi eth çekilmiş ve ne zaman iade edileceği şeklinde ? 48 Gün beni rahatsız ediyor, bu vitalik lerin elinde sürüsüne bereket var, adamları zaten zengin ettik. Bu sisteme girenlerin oylamaları da eminim vitalik ve çevresine yakın ürünler daha çok oy alacaktır. ve yine düşünüyorumki en çok eth = DAO dönüşümüne sahip cüzdanlarda bunlarda .
Ben mi art niyetli yaklaşıyorum yoksa iyiden iyi sistemleri bunların eline mi soktuk? Art niyete açık bir yer burası.

Bitcoin i düşünün. Kurucusu belli değil. Belli olsaydı her dediğine her yaptığına bakıyor olacaktık piyasada onla gidip geliyor olacaktı. ÖLümünde dump lanacaktı filan gibi düşünebilirsiniz. Satoshinin veya ekibinin yapmadığı şeyi bunların böyle sürekli ulu orta yapması beni rahatsız ediyor. Bende Satoshi düşünce yapısı var. Yanılıyorsam düzeltin.

Bitcoin'den sonra cikan hicbir benzeri olusumun anonim olamayacagini dusunuyorum, yaniliyor da olabilirim tabi...

Aslinda split secenegi kabaca %51 ataga karsi gelistirilen bir sistem oldugu icin zorunlu olmadikca kullanilmasinin bir anlami yok bence.. En kolay secenegimiz Dao ya sahip olmak isteyenlere bir borsa araciligi ile satis yapmak..

Split yaptigimizda onceki sayfalarda anlattigim yeni bir dao uretiliyor (eger bir proje teklifi gecmis ise ileride onun kazanclarindan faydalanmaya devam etmeniz icin) ve bu daonun uretimi su anki surecle ayni o da 28 gun suruyor..

Uzun ve 3 asamadan olusan karmasik bir surec (toplam 48 gun minimum) detaylari split yapmagi sectiginizde asama asama yararlanacaginiz kaynak;
https://daowiki.atlassian.net/wiki/plugins/servlet/mobile?contentId=3833911#content/view/3833911

.digilira.||||
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
May 25, 2016, 09:27:24 PM

Split yaptigimizda onceki sayfalarda anlattigim yeni bir dao uretiliyor (eger bir proje teklifi gecmis ise ileride onun kazanclarindan faydalanmaya devam etmeniz icin) ve bu daonun uretimi su anki surecle ayni o da 28 gun suruyor..

Yeni DAO üretilirken split ile Ethereum'a çevrilen eski DAO'lar bir nevi geri dönüşüme mi uğruyor? Toplam DAO arzı zamanla değişecek mi yoksa crowdfunding sürecinde toplanan miktar kadarla sınırlı mı kalacak?
Gerçekleşen projelerden gelecek kazançlar DAO mu olacak yoksa? Projeden kazanç kısmını tam anlayamadım, kafam karıştı. DAO'yu bir nevi pasif getiri kaynağı olarak kullanabilir miyiz?
srknbyr (OP)
Hero Member

View Profile
May 25, 2016, 09:56:03 PM

Yeni DAO üretilirken split ile Ethereum'a çevrilen eski DAO'lar bir nevi geri dönüşüme mi uğruyor? Toplam DAO arzı zamanla değişecek mi yoksa crowdfunding sürecinde toplanan miktar kadarla sınırlı mı kalacak?
Gerçekleşen projelerden gelecek kazançlar DAO mu olacak yoksa? Projeden kazanç kısmını tam anlayamadım, kafam karıştı. DAO'yu bir nevi pasif getiri kaynağı olarak kullanabilir miyiz?

Split yaptiginizda rewarddao olusuyor yeni bir dao...
Bunu yazmistim aslinda onceki sayfalardan bulabilirsiniz..
Projelerden kazanc kismini da ayri yazmistim, eger bulamazsaniz yarin bakip ozel mesaj ile atarim size..

Toplam dao miktari split yapanlarla birlikte azalacak, tabi buna paralel olarak kasadaki para da azalacak.. Fiyata cok etki edecegini dusunmuyorum ikiside yaklasik ayni oranda azaliyoR..

.digilira.||||
kriptopara
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
May 25, 2016, 10:34:31 PM

sebebi bizim gazetelerde konuların ne kadar bos oldugu olabilir mi acaba ? yok o oldu , komsusuna atladı ondan cıkıp onu oldurdu sonra kendini vurdu gibi bos haberler . oysa gavur dedigimiz milletlerin ugrastıgı projelere bakın . bircok turk  firmasından daha degerli projeler yapıyorlar birkac ayda ve dunyadan bu projelere yatırım topluyorlar .

The New York Times in 22 Mayis 2016 Pazar gunu baskisinda DAO'dan bahsedilmis..

Neredeyse manset olacakmis, kil payi kacirmis anxak ilk sayfaya girmesi buyuk basari Smiley linki paylasiyorum sol altta haberi bulabilirsiniz..

http://www.nytimes.com/images/2016/05/22/nytfrontpage/scan.pdf
konudan biraz alakasız ama gazetenin fiyatı 5$. bizde 1 liraya okuyan yok. bu arada 5$ amerika içinde buyuk para.
konuya dönecek olursak ben işleme girer girmez takip edip al sat fırsatları cok oluşacağını düşünüyorum. sert hareketler yaptırıp daha fazla dao ucuza toplamaya calısacaklardır. direk pump ardından dump bekliyorum.
kriptopara
Member
**

View Profile
May 25, 2016, 10:36:54 PM

begenmezler tabi . cunku kapitalin sermayenin demokratiklesmesi , kontrolunun kullanıcılara yatırımcılara verilmesi neden hoslarına gitsin ki ?

bi cok proje destek bulamazken dao bikac gunde yatırımı topladı . biraz daha ugrassa 1 milyar dolar yatırım toplardı .

NY Times da haber olmuş da çok da iyi şeyler söylemiyor DAO için, hatta geçiriyor direk, bu salaklar ne yapıyor anlamında. Diğer taraftan DAO nun yumuşak tarafı, hukuki boyut olacak anlaşılan, ilerde DAO tutarsa, kodamanlar bu yönden saldıracaklar gibi görünüyor. Bunun da üstesinden zamanla aşılacaktır, diye düşünüyorum, off-shore bir ülkede/yerde şirketi kurmak vs. gibi çözümlerle, kapitalist dünyada çözümler bitmez.  Grin
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 26, 2016, 06:08:08 AM

http://www.coindesk.com/can-new-social-operating-system-fix-dao/

yeni bir proje geliyor. DAO daki yönetimsel sorunları çözmek için reputasyona (bir nevi güvenilirlik) dayalı bir yapı oturtmaya çalışacak mış, şahsen hoşuma gitti. ilginç de bi isim yapıştırmışlar sosyal işletim sistemi diye.

https://tr.scribd.com/doc/313839001/Profiles-in-Innovation-May-24-2016-1

goldman ın blockchain in ekonomik potansiyeline ilişkin yeni raporu, airbnb yi almış örnek case olarak, ordaki potansiyel bile dudak uçuklatıcı, uberi, relayrides ı ya da diğer paylaşıma dayalı ekonomileri eline geçirdiğinde DAO ki böyle bir potansiyeli var bence, piyasa büyüklüğünü siz düşünün.  Grin
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
May 26, 2016, 07:06:36 AM

http://www.coindesk.com/can-new-social-operating-system-fix-dao/

yeni bir proje geliyor. DAO daki yönetimsel sorunları çözmek için reputasyona (bir nevi güvenilirlik) dayalı bir yapı oturtmaya çalışacak mış, şahsen hoşuma gitti. ilginç de bi isim yapıştırmışlar sosyal işletim sistemi diye.

https://tr.scribd.com/doc/313839001/Profiles-in-Innovation-May-24-2016-1

goldman ın blockchain in ekonomik potansiyeline ilişkin yeni raporu, airbnb yi almış örnek case olarak, ordaki potansiyel bile dudak uçuklatıcı, uberi, relayrides ı ya da diğer paylaşıma dayalı ekonomileri eline geçirdiğinde DAO ki böyle bir potansiyeli var bence, piyasa büyüklüğünü siz düşünün.  Grin

Ether fiyatı biraz daha düşsünde stok yapalım. Sonuçta DAO ether üzerine çalışıyor DAO nun tutması demek bu otomatize işlerde ethereum kullanımın artması demek

signature not found.
CoolnQuiet
Sr. Member

Activity: 388
Merit: 288

Living the dream

View Profile
May 26, 2016, 07:27:07 AM
Last edit: May 26, 2016, 07:53:03 AM by CoolnQuiet

aynen DAO nun yaptığı her iş ethere e yarayacak, ilerde yarı-yarıya piyasa büyüklüğüne erişirler gibi geliyorlar bana ama arkasında matematiksel bir ispat felan yok bu yaklaşımımın, tamamen önsezi diyelim, o zaman atıyorum ethereum 10 milyar dolar, DAO da 10 milyar dolar piyasa büyüklüğüne ulaşabilir. yukarıda verdiğim goldman raporunda adamlar, blockchain i paylaşım ekonomisine dayanan şirketlerin hizmetine verip o hesaplamaları yapmış, yani airbnb, uber vs. blockchain i kullanırsa daha rekabetçi olur demeye getiriyor. Hazırlayan arkadaşların muthemel slock.it den haberi yok, yakında slock.it; uber di, airbnb ydi silecek hepsini haberleri yok. Ben o yorumumu da ekleyip, o değerlendirmeyi yaptım.

Yani, DAO sayesinde, dünyada iş yapan aracı kurumlardan kurtulacağız, aklınıza ne gelirse artık, varın potansiyeli siz düşünün.  Grin Ancak hukuki sıkıntılar karın ağrısı hem de büyük, ben onlardan dem vurmaya çalıştım ama millete uzak geldiğinden henüz topa giren olmadı, bakalım ilerde işler daha da netleşir.

http://www.coindesk.com/coinbase-co-founder-ethereum-blow-past-bitcoin/

burdaki görüşe de katılıyorum ben doğal olarak.  Grin
formator
Sr. Member

Activity: 285
Merit: 250

View Profile
May 26, 2016, 11:53:10 AM

DAO ya yapılan yatırım(sözde) hiç gerçekçi gelmiyor bana , ether kuru şuan tamamen fake bu projeye yapılan yatırımın USD olarak yüksek gözükmesi için yani böl 2 ye , eminim ki yarısıda fake böl bidaha 2 ye... Bir amerkan atasözü der ki :p Bunu kim niye kullansın???
kriptopara
Member
**

View Profile
May 26, 2016, 03:46:00 PM

formator sen iyi ki matematikci degilsin Smiley

dikkat et de seni de 2 ye bolmesinler feyk diye Smiley
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 27, 2016, 04:15:23 AM

Reminder: DAO will be available for trading on May 28th. We will announce when the market is live.

polodan açıklama gelmiş DAO trade 28 mayıs ta başlıycakmış, ne hareketli günler yaşıyoruz ya. bu aralar uyku yok bize
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
May 27, 2016, 04:19:34 AM

Reminder: DAO will be available for trading on May 28th. We will announce when the market is live.

polodan açıklama gelmiş DAO trade 28 mayıs ta başlıycakmış, ne hareketli günler yaşıyoruz ya. bu aralar uyku yok bize

Paranın kokusunu ve tadını aldılar neden zaman kaybetsinler ki... Vakit= Nakittir. Yarına ölmeyeceğimizin garantisi var mı?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
May 27, 2016, 10:33:16 AM

Paranın kokusunu ve tadını aldılar neden zaman kaybetsinler ki... Vakit= Nakittir. Yarına ölmeyeceğimizin garantisi var mı?

DAO ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor.krakende ekliyormuş

http://blog.kraken.com/post/144971320167/kraken-to-support-dao-trading
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 »
  Print  

Jump to: