Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:28:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: diyet yapan var mı ?  (Read 2558 times)
haveyouever
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
November 20, 2017, 05:00:27 AM

Bi kere işin içinde alkol varsa sıkıntı, tıpkı benim gibi. Son 2 yıldır viski içiyorum ve kilo almaktan obeziteye doğru gidiyorum sanırım. Ara ara haftalık ve 10 günlük sert rejimler yapmış olsam da mümkün değil gitmiyor kilolarım. Yemek yemeye başladığım an daha da çok acıktığımı hissediyorum ve bu benim moralimi çok bozuyor. Umarım ilk fırsatta ipin ucundan tutmayı başarır ve stabil bir şekilde kilo vermeye başlarım..
Feoner
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
November 20, 2017, 05:50:55 AM

Ekmek şeker ve tuzu bıraktığım an çok iyi kilo vermeye başlıyorum. Bunlara dikkat ettiğin sürece hedefine ulaşırsın
Mihaylovic
Sr. Member

Activity: 910
Merit: 255

View Profile
November 20, 2017, 06:00:44 AM

Ekmek şeker ve tuzu bıraktığım an çok iyi kilo vermeye başlıyorum. Bunlara dikkat ettiğin sürece hedefine ulaşırsın

Tuzu bilmiyorum hocam ama ekmek ve sekeri kesmek cok ise yariyor. Kaliteli karbonhdrat almaya calisiyorum, pirinç yerine bulgur, normal makarna yerine kepekli makarna yiyorum. Protein almaya dikkat ediyorum. Sabahları yulaf+muz+Tarçın üçlüsüyle kahvaltı yapıyorum. Alkolden kendimi tam soyutlayamadım, hafif içkileri tercih ediyorum kırmızı şarap gibi. Bu şekilde ayda 2 kiloya yakın veriyorum.  (3 ay önce başladım dikkat etmeye 5-6 kilo civarı verdim)
Bitcoin Acemisi
Full Member

Activity: 206
Merit: 100

View Profile
November 20, 2017, 07:01:19 AM

Diet yapmasan düzenli spor yapsanda olur

_____________________A I T H E O N_____________________       [   JOIN THE WHITELIST   ]
The digital ecosystem simplifying your world through A.I., robotic, and human symbiosis
██ ███     WHITEPAPER     |     TELEGRAM     |     TWITTER     |     INSTAGRAM     ███ ██
Feoner
Newbie
*

Activity: 49

View Profile
November 20, 2017, 09:59:11 AM

Tuzu bilmiyorum hocam ama ekmek ve sekeri kesmek cok ise yariyor. Kaliteli karbonhdrat almaya calisiyorum, pirinç yerine bulgur, normal makarna yerine kepekli makarna yiyorum. Protein almaya dikkat ediyorum. Sabahları yulaf+muz+Tarçın üçlüsüyle kahvaltı yapıyorum. Alkolden kendimi tam soyutlayamadım, hafif içkileri tercih ediyorum kırmızı şarap gibi. Bu şekilde ayda 2 kiloya yakın veriyorum.  (3 ay önce başladım dikkat etmeye 5-6 kilo civarı verdim)

Tuz vücutta ödem yapıyor su tutuyor. Çoğumuzun istemediği bir şey dikkat etmekte fayda var. Besin tercihleriniz de gayet yerinde kepekli ve tam tahıllı lifli Ürünler uzun süre tok kalmanızı sağlıyor. Sporla da desteklerseniz çok daha hızlı sonuç alırsınız
bizans
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
November 20, 2017, 10:23:08 AM

uzun bir dönem yaparak 16 kilo verdim. Şuan 60 kiloyum. Birayı kesinlikle bırakmalısın
earless1
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
November 24, 2017, 10:33:24 AM

3 ana+ 3 ara öğün yiyin, yağsız salata ve çiğ yenebilen sebzelerden dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. canınız kalorili ve zararlı bir şeyler istediğinde (örn: kola, kızartma, hamburger vs.) sık dişini diyet bitince yiyeceksin diye kendinizi telkin etmeyin*, bunlar benim sağlığım için faydalı değiller, üstelik tüm vücuduma haddinden fazla zararlılar. o yüzden ben bu gıdaları hayatımdan tamamen çıkarmalıyım düsturunu benimseyin. ki bu, diyet sonrası verilen kiloları hızla geri alma durumunu büyük ölçüde engelleyecektir. hedefiniz incecik olmak, güzel kıyafetler giymek, karşı cins tarafından beğenilmek vb değil, hayatınızın geri kalanını sağlıklı bir şekilde geçirmek olsun. unutmayın, bilinen en önemli kanserojen madde sigaraysa, ikinci sırada da yanlış beslenme ve fazla kilolar geliyor. diyabet, hipertansiyon ve kalp hastalıklarını saymıyorum bile.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
November 24, 2017, 02:58:23 PM

Diet yapmasan düzenli spor yapsanda olur

diyetsiz spor yeterli etkiyi vermiyor. en kotu 3 beyazdan kurtulmak lazim.

ben su programi uyguluyorum
Haftada 4 gun spor agirlik calismasi sadece.

16-8 intermediate fasting yapiyorum( 16 saat sadece sivi, 8 saat yemek)
sabahlari 1 olcek whey aliyorum su ile (100 kalori)
12 de ogle yemegi. genelde protein ama disarda yedigim de oluyor( 700-800 kalori)
7-8 gibi ton balikli salata zeytinyagli baya (400- 500 kalori)
1 avuc findik
yatmadan once 1 olcek kasein (100 kalori)

ortalama ayda 2-3 kg civari kaybediyorum simdilik.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
bexdever
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
November 28, 2017, 09:04:07 AM

Yağla yapılan yiyecekleri ve yağ oranı yüksek yiyecekleri minimuma indir. proteinli yiyecekleri arttır. acıktıkça protein ağırlıklı beslen. yapabiliyorsan ne yiyeceğini gün boyunca sabahtan hatta bir gün önceden planla. bu sayede ön hazırlıkta yaparsın. spark people tarzı bir siteye üye ol. varsa telefonuna uygulamasını indir. çok daha etkili olacak.
rdy
Member
**

Activity: 70

View Profile
November 28, 2017, 11:45:12 AM

Göbek için 2 şeyi yapman lazım:
1) düzenli yemek
2) bol protein

Göbek için 2 şeyi yapmaman lazım:
1) şeker ( ilk başlarda meyveyi de kesmelisin )
2) kurabiye, börek, çörek, ekmek, pilav, makarna gibi bütün karbonhidratlar.

Dolayısı ile eğer spor yapacak vaktin yoksa, sabah ve öğle yemeğini yukarıdaki listeye uygun şekilde revize et.

Akşamları ise yatmadan 4-5 saat önce, 1-2 kase yoğurt + haşlanmış mısır gibi destekleyici.

Yatmadan 1-2 saat önce ise 1-2 avuç leblebi.

Bu beslenme programı ile 2-3 hafta sonunda 3-5 kilo verirsin.
irratify
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
November 28, 2017, 11:52:11 AM

Şu an için ekmeksiz ve şekersiz basit bir diyet yapmaktayım. Sağlıklı beslenmenin faydaları büyük.
akm3535
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

The Standard Protocol - Solving Inflation

View Profile
November 29, 2017, 11:14:31 PM

Diyet  degilde hiç yoktan düzenli yürüyüş cardio veyada spor yapmanı öneririm

thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
December 02, 2017, 06:40:42 PM

Her pazartesi buyuk heveslerle basladigim ama fazla uzun surmeyen bi heyecan benim icin galiba hep gobekli yasayacagim 😞

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
December 02, 2017, 07:50:03 PM

Her sabah bir bardak soguk su ic hatta limon sıkarsan icine daha iyi olur ve aksamlari cok agir yemekler yeme cok zor degil aslinda biraz dikkat etmen yeterli yaninda birazda egzersiz yaparsan guzel sonuclar alabilirsin
mmmtr
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
December 13, 2017, 06:48:55 PM

Yediğine içtiğine dikkat et un şeker tuz yağ bunlardan uzak dur birazda spor yap göbekten kurtulursun.
atima
Member
**

Activity: 350

View Profile
December 14, 2017, 05:34:55 PM

et değil ot yiycez...
Trillmatic
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
December 17, 2017, 04:21:03 PM

Biranın göbek yapmadığı kanıtlandı diye hatırlıyorum, sizinki hareketsizlikten falandır.  Grin
Nboramir
Sr. Member

Activity: 538
Merit: 250

View Profile
December 17, 2017, 08:14:06 PM

2 aydır hem düzenli spor hem diyet aynı zamanda L-carnitine kullanıyorum ben ama 100 den 95 e düştüm 1 hafta içerisinde sonrasında kaldım orada Cheesy vücutta değişim var görüntü iyileşiyor git gide ama ağırlık düşmüyor . Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa bana bi özelden mesaj atarsa sevinirim. Arkadasın konuyla alakalı görünce yeni konu açmaya gerek görmedim teşekkürler şimdiden Smiley
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
December 18, 2017, 03:41:59 AM

Biranın göbek yapmadığı kanıtlandı diye hatırlıyorum, sizinki hareketsizlikten falandır.  Grin

Hocam bence yanlış bir araştırma kendi üzerimde bira ve göbek deneyini yaptım. Cheesy Benim bünyemde bu bira aşırı bir derece göbek yapıyor.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
muham88
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
December 18, 2017, 06:23:25 AM

unlu mamül yeme. karbonhidrad diyetine gir kesin çözüm olur
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All