Bitcoin Forum
May 28, 2024, 07:10:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  
Author Topic: kilo vermek için napmalıyım  (Read 4337 times)
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
March 05, 2018, 09:51:58 AM

3 beyazdan uzak durursanız kilo almazsınız. şeker un kokain.
Grin Grin Grin bence de ,
mhmtgrnds
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
March 05, 2018, 11:53:42 AM

3 öğün yerine 3 ana  3 ara öğün yapacaksın. yani 6 öğün. Hazır gıdalardan : abur cubur , kola meyve suyu vs hepsinden uzak dur. Kolaylıkla verirsin. Tabi insülin direncin yoksa.. Eğer varsa spor yapacaksın kırılsın.
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
March 05, 2018, 02:31:06 PM

Kardeşim mecbur yediklerine dikkat edeceksin öncelik diyetisyene gideceksin ve verdiği programa uyacaksın. Disiplinli olacaksın ve spor yapacaksın bunlar zorunlu yoksa kilo veremezsin. Mideye kelepçe ameliyatı falan duydum ama ne kadar faydalı zararı nedir bilmiyorum bi araştır derim son çare olarak.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
boyacilar
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 08, 2018, 04:01:58 PM

öncelikle tsh, d vitamini ve insülin direnci testlerinizi yaptırın. eğer bir sorun yoksa sağlıklı beslenerek (glisemik indeksi düşük yiyeceklerle) rahatça kilo verebilirsiniz.
wieo
Newbie
*

Activity: 131

View Profile
March 12, 2018, 12:57:02 PM

Spor salonuna gitmek istemiyorsan evde P90x benzeri programlara başlayabilirsin işe yarıyor en azından bende yaradı
aaronaaronic
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
March 13, 2018, 01:50:00 PM

Bol bol su içmelisin düzenli olarak spor yap yediklerine özen göster otomatikmen zayıflarsın
cryptofanatik
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
March 16, 2018, 02:28:11 PM

Sebze agirlikli ve bol su içerek beslenmeli ve en az kırk dakika tempolu yürüyüş ve hafif kosudan sonra vucudu isindirip spor yapmalıyız. Ama herseye ragmen kılo verememe sıkıntısı vars ise uzman bir dokatora basvurup tahlil yaptırmalıyız
J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
March 16, 2018, 04:12:16 PM

Bence en surdurulebilir yontem, gercekten sevecegin, durduk yere icinden spor yapma istegi getirecek bir spor bulmak.

Cok kilolu degilim ama ne zaman biraz sagligima dikkat edeyim desem, 2 hafta sonra kahvaltida pizza yemeye basliyorum. Surdurulebilir bir sistemi yillar boyu kuramadim.
Bir ara bir sekilde bisiklet sporuna basladim. Birde guzel bir bisiklet grubu buldum, iclerinden 3 kisi ile de yakin arkadas olduk.
O zamandan beri icimden surekli bisikletle gezmek, ortalama hiz rekorlari kirmak geliyor. Surekli arkadaslarla antremana cikiyoruz. Istanbulda bisiklet ile gezmedigimiz tek bir semt kalmadi, Istanbul disina bile ciktik.
Kapinin onundeki bakkala gitmeye bazen usenirim, ama sabah 7 de uyanip arkadaslarla sahilden 70-80 km  yapip eve donmek cok cazip geliyor. Yada bir hafta sonu Tekirdaga gidip kofte yiyip donmek muthis eglenceli geliyor.
Bu surecte beslenmeme en ufak bir sekilde dikkat etmedim, hatta surekli enerji harcadigimdan kola, eti canga en buyuk dostlarim oldu. Normalden fazla surekli bir seyler yiyoruz. Gece antremanini durum yada kumpir yemeden bitirmiyoruz. Buna ragmen 8 kilo vermisim. Surekli enerjigim, kendimi cok daha saglikli hissediyorum. Evde film izlemektense aksam cikip 30-40 km pedallamak daha eglenceli geliyor.

Benim tavsiyem, boyle sevebilecegin bir spor bulman olacaktir. Spor salonuna gitmeyi de denedim, kendimi cok zorlarsam evet devam ediyorum. Ama sauna disinda her anindan nefret ediyorum. Mesela pazar gunu cikip ballikayalara gidip 15km sirtimda 20 kg canta ile yuruyup 0 derecede kamp yapabilirim. Ne usenirim, ne eve donmek icimden gelir. Ama spor salonuna gidip de duvara bakarak 2 saat antreman yapmak iskence gibi geliyor bana. Her firsatta  gitmeyip evde kalmak istiyorum.

Bu sebeple bence kilit nokta gercekten sevebilecegin bir sey bulmak. Yoksa belki gecici bir sure kendini zorlayarak devam edebiliyorsun ama bir yerde illa ki kopuyor. En iyi ihtimalle hedefine ulasip sonra geri eski haline donuyorsun. Surdurulebilir bir cozum gerekiyor, hayat tarzi olarak benimsenebilecek bir seyler bulunmali.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
WesternCowboyBibop
Newbie
*

Activity: 69

View Profile
March 16, 2018, 09:34:35 PM

totoyu kaldırıp koşmalıyız.ben hep öyle verebildim. yemeği öyle çok azaltamıyorum.
Hasan2salakosman4
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
March 17, 2018, 09:32:34 PM

ilac kullanip spor yapmak gayet etkili olabilir. ama sagligina zarar verirsin.
dedoleec
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
March 18, 2018, 10:18:14 AM

Yememen lazım kardeşim. Bu kadar basit..
coinveteran
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
March 18, 2018, 10:31:51 AM

Kilo olayını aldığın kalori ve yaktığın kalori olarak açıklıyorlar. Yüksek kalorili besinler almayı kesip, koşu-bisiklet gibi yüksek efor sarfedebileceğin şeyler yaparsan denklemi çözmüş olursun  Wink
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
March 19, 2018, 09:30:22 AM

sabahtan akşama doğru azalan bir beslenme takvimi, bol su içme, hareketli yaşam, karbonhidratlardan kaçınma,  bunun dışında bitki çayları filtre kahve ile yağ yakımını destekleme  ile kilo verilebilir. ancak daha fazla kilo vermek için tempolu spor şart.
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 545
Merit: 124

View Profile
March 19, 2018, 10:22:53 AM

kardeş son dönemde çok kilo almıştım, geçen hafta bu postu görünce ben de zayıflamaya karar verdim. normalde fit bir insan olmama rağmen (genelde 72-73 kg, boy 1.72) son dönemde stres, düzensiz yaşam, hareketsizlik vb nedeniyle 82 kiloya kadar çıktım. gömleklerim olmamaya başladı, çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı
velhasıl 1 haftadır hemen hemen hiç tatlı yemedim. ( çaya bile şeker atmadım). Ekmek (tam buğday olmak koşuluyla) sabah 2  , öğlen 1  , akşam 1 dilim tükettim. her sabah mutlaka 1 yumurta yedim. yakın yerlere araçla gitmek yerine yürüdüm
sonuç: bu başlığı ilk okurken baskül 82 kg gösteriyordu, bu sabah tartıda 79.7 kg gelmişim. art sabah aç karnına 1 bardak  su içmeyi de eklemem gerek
inşallah mart sonu hedefim 75 altına inmek
dogandellal
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
March 20, 2018, 08:32:49 PM

Kilo vermek istiyorsanız ekmek , şeker ve baklava bu üçlünün tüketimine dikkat etmeniz gerekiyor .

Gün için de 3 litre su tüketmeye çalışın ,

Her gün 1 fincan Türk kahvesi ,

Her gün yarım saat yürüyüş ,

Doyduğunu anladığın anda sofradan kalkmak .

Bu algoritmayı izlerseniz gerçekten çok yol kat etmiş olacaksınız . Kolaylıklar gelsin.
cornichon001
Newbie
*

Activity: 58

View Profile
March 21, 2018, 06:22:15 PM

Muhtemelen sorunun cevabı ya diyet ya da spor. Arkadaşım mesela yıllardır diyet yapmaya çalıştı ama hiç bir şekilde bir sonuç göremedi.. ta ki gerçekten bir diyet sayesinde kilo verdiğini gördüğü iş arkadaşının diyetine başlayana kadar.  Cheesy
Diğer diyetlerden farklı mıydı ? Hayır. Ama kendi gözleriyle arkadaşının "eridiğine" tanık olduğu için bu onun aklına çok daha fazla yattı. Şu an yaklaşık 1 ayda 7 kilo verdi. Yani demek istediğim her şey beyinde bitiyor.

criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 08:46:58 PM

diyet ve spor. ikisini de tek yapinca bir ise yaramiyor.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Exomars
Newbie
*

Activity: 68

View Profile
March 22, 2018, 04:39:21 AM

sporu yaşam tarzı haline getirmek şart.
gokboru00
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
March 22, 2018, 11:41:20 AM

Proteini yüksek besinler yeyin
Karbonhidratlı yiyecekleri azaltın
İşlem görmüş ürünler (bisküvi ve benzerleri) den uzak durun
Kardiyo yapın (ip atlamak, koşmak, yüzmek)
jolenemedlen
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
March 22, 2018, 03:25:42 PM

detox yap
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 »  All
  Print  

Jump to: