Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:02:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 1009772 times)
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 22, 2018, 10:16:32 PM
 #1081

In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
1714856522
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714856522

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714856522
Reply with quote  #2

1714856522
Report to moderator
1714856522
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714856522

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714856522
Reply with quote  #2

1714856522
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Fenakar
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 66
Merit: 0


View Profile
February 22, 2018, 11:06:43 PM
 #1082

Zanimivo, jst se tudi ravno spoznavam s tem.. a ma kdo kak mining narjen delate kej?
Totscha
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1276
Merit: 622



View Profile
February 23, 2018, 07:53:14 AM
 #1083

Mi lahko nekdo pove tako po domače, kaj točno je Bancor oz. Bancor protocol?

V osnovi je to standard za kreiranje smart tokenov. Se pravi, da vsak lahko kreira svoj ERC20 token.

S tem da so tokeni kreirani na Bancor protokolu pametni tokeni.

Res je, smart token = pametni token. Se opravičujem ker sem bil nejasen  Tongue Uporabljam angleške izraze, ker so splošno sprejeti in prepoznani. Z uporabo slovenskih ti google ne najde kaj pametnega.

In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy

Kaj pa je to? Token, ki je ustvarjen iz smart contract (pametne pogodbe, recimo). Se pravi isto kot vsak ERC20 token, ki temlji na Ethereum platformi. Vsi so bili ustvarjeni na podlagi contracta. Pametni so pa točno toliko kot je pametno spisana skripta za contract. Beri: v veliki večino so precej glupi.

Koliko je pa vse skupaj uporabno za laično uporabo, sem pa skeptičen.
primozn
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
February 23, 2018, 08:13:39 AM
 #1084

In kaj to pomeni, da so pametni tokeni? Se opravičujem, če se vam zdi, da sprašujem bedarije. Lahko bi sicer samo pogooglal, ampak raje slišim laično iz prve roke.  Cheesy

Bancor ponuja likvidnost žetonov (tokens). Za to se kot rezervni žetoni uporabljajo žetoni Bancor.
Vsi pametni žetoni se lahko v vsakem trenutku pretvorijo v žetone Bancor - brez posrednika oziroma prodajalca (samo na podlagi zdaržanega ali rezerviranega razmerja, ki je določeno v pametni pogodbi.). Pametni žeton zagotavlja likvidnost preko dveh vrst zaloge. Ena je dinamična, druga pa fiksna...
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 23, 2018, 11:06:17 PM
 #1085

Hvala za razjasnitve. Sam trenutno bolj iščem platforme, kjer bi lahko z vloženim delom dobil kompenzacijo v obliki tokenov (ki imajo že neko vrednost). Sem pa nameraval tudi kakšne bounty-je delat. Lahko kdo priporoča kakšen bounty, ki je šele dodobra začel? Sploh kdo od vas to dela?

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
maenamona
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
February 24, 2018, 11:53:37 AM
 #1086

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem se en nov clan, ki se je spustil v te vode Smiley - upam, da me ne bo kak vihar odnesel ze takoj in da lahko racunam na vas, za kaksno koordinato svetilnika, ce se zgubim Smiley Hvala vnaprej Smiley
7jaka7
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 628
Merit: 276

BTC, ETH, XMR, LTC


View Profile
February 26, 2018, 12:06:17 PM
Last edit: February 26, 2018, 01:05:12 PM by 7jaka7
 #1087

Hvala za razjasnitve. Sam trenutno bolj iščem platforme, kjer bi lahko z vloženim delom dobil kompenzacijo v obliki tokenov (ki imajo že neko vrednost). Sem pa nameraval tudi kakšne bounty-je delat. Lahko kdo priporoča kakšen bounty, ki je šele dodobra začel? Sploh kdo od vas to dela?

Imaš že na tem forumu veliko raznoraznih bountyev in ponudb za service. Poglej naslednje boarde, lahko pa še sam raziščeš malo.
https://bitcointalk.org/index.php?board=238.0
https://bitcointalk.org/index.php?board=85.0
https://bitcointalk.org/index.php?board=52.0
Jaz sem sodeloval v parih signature camapignih, sem zelo zadovoljen.
Moraš pa se zavedati da je možnost scamov in drugih zapletov zelo velika.

Lep pozdrav vsem skupaj. Sem se en nov clan, ki se je spustil v te vode Smiley - upam, da me ne bo kak vihar odnesel ze takoj in da lahko racunam na vas, za kaksno koordinato svetilnika, ce se zgubim Smiley Hvala vnaprej Smiley

Pozdrav, super, smo veseli vseh ki jih zanimajo take stvari, še bolj veseli pa smo če te ne zanima samo hiter zaslužek.
Že v naprej ti povem, da na razna vprašanja "Pozna kdo xy ICO?", "Kam naj vložim x BTC-ja", "Jaz rudarim kriptovalute, kaj priporočate?" ne boš dobil pametnih odgovorov. Najprej sam razišči zadevo poglej kaj se že ve na tem področju potem pa vprašaj (z vsemi linki in tvojimi poizvedbami) pa boš mogoče dobil kakšen pameten odgovor. Vedno najprej vprašaj Google.


Bi pa ob tej priložnosti še na kratko predstavil projekt SportyCo, ker vidim da še ni bil predstavljen na tem delu foruma (sem del ekipe, community manager).

Čisto na kratko: Naš cilj je s pomočjo blochchaina/pametnih pogodb neposredno povezati športnike, športne klube in športne organizacije na eni stani ter navijače, športne navdušence in investitorje na drugi strani.  V decembru smo že uspešno zaključili ICO, do konca prvega četrtletja 2018 bo donacijski del platforme že deloval. Podpira nas veliko znanih ljudi: Roberto Carlos, Ronaldinho Gaúcho, Charlie Shrem, Phillip Nunn, Robby Schwertner, Peter Prevc, Jakov Fak, Jernej Damjan, Dejan Zavec...

Vljudno vas vabim, da si preberete kaj več o projektu in v primeru vprašanj seveda tudi kaj vprašate:
Bitcointalk announcement: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2211728.0 (v kratkem bo announcement posodobljen z bolj aktualnimi podatki)
Reddit post (z vsemi pomembnimi informacijami, linki): https://www.reddit.com/r/SportyCo/comments/7ue4hk/useful_information_about_sportyco/
Spletna stran: https://sportyco.io
Telegram skupina: https://t.me/SportyCo_official

SECURE YOUR CRYPTO ASSETS | GET SOME FREE SATOSHI'S | TRADE ON BINANCE 
Disclaimer: All links are affiliate/refferal! Thank you for using them! Smiley
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 26, 2018, 03:45:51 PM
 #1088

Hvala Jaka za fajn odgovor, za service del foruma se sploh prej nisem zavedal. Če bi imel merit, bi ti jih par stisnil, haha. Za nek bounty sem se prijavil, baje naj bi tedensko izplačevali svoje kovance za 10 kvalitetnih post-ov na forumu. Drugače pa mislim, da se te spomnem iz Telegrama. Mislim, da sva enkrat govorila glede SportyCo (takrat je imel še drug ime). Dobra ideja in všeč mi je projekt, saj dejansko rešujete neke "real-life" probleme.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
z0n0
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1274
Merit: 1006



View Profile
February 26, 2018, 09:30:07 PM
 #1089

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/kriptovalute-za-furs-premicno-premozenje-kdaj-se-morate-vpisati-v-poslovni-register/447134

dafuq  Undecided
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 26, 2018, 10:34:36 PM
 #1090

Zanimivo. Kdo od vas bo odprl s.p.?  Grin

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Totscha
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1276
Merit: 622



View Profile
February 27, 2018, 07:17:18 AM
 #1091


To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?
xOdiumNostrumx
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1064
Merit: 101



View Profile
February 27, 2018, 10:33:16 AM
 #1092

Hvala Jaka za fajn odgovor, za service del foruma se sploh prej nisem zavedal. Če bi imel merit, bi ti jih par stisnil, haha. Za nek bounty sem se prijavil, baje naj bi tedensko izplačevali svoje kovance za 10 kvalitetnih post-ov na forumu. Drugače pa mislim, da se te spomnem iz Telegrama. Mislim, da sva enkrat govorila glede SportyCo (takrat je imel še drug ime). Dobra ideja in všeč mi je projekt, saj dejansko rešujete neke "real-life" probleme.

Pri signature kampanjah (oz. pri vseh kampanjah) je dobro, da prej mal raziščeš projekte, idejo, ekipo, prisotnost na družabnih omrežjih ipd. in tako dobiš nek površinski občutek o njihovem potencialu. To ključno vpliva na to, ali boš za nagrado v denarnico prejel totalno neuporabne žetone ali pa "zlato". Če te zanima še kaj glede drugih kampanj (twitter, fb, prevodi ipd.) le vprašaj, js se z njimi jajčkam že slabo leto  Grin
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 27, 2018, 01:34:27 PM
 #1093


To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?

Sej če maš miljone, se ne rabiš sekirat pa lahka mojitote sipaš na Bora Bora, medtem ko te v Sloveniji tvoj odvetnik iz dreka vleče. Cheesy

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Totscha
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1276
Merit: 622



View Profile
February 27, 2018, 01:45:59 PM
 #1094


To je že eno leto stara fora. Še kar niso specificirali kaj je občasno in kaj je dejavnost. Zeh.

Mate vsi milijone, da se tolk sekirate? A se dejansko bojite, da vas bo FURS za jurja lovil?

Sej če maš miljone, se ne rabiš sekirat pa lahka mojitote sipaš na Bora Bora, medtem ko te v Sloveniji tvoj odvetnik iz dreka vleče. Cheesy

Itak. Ne vem kako je s folkom tukaj, ampak mene sta že vsa panična spraševala kolega, ki mata mogoče za 500€ vsega skupaj.

In samo debelo izpod čela gledam kaj zaboga ju skrbi...
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 27, 2018, 02:03:52 PM
 #1095

Ja, brezveze se sekirat za take majhne vsote. Je pa res, da se lahko zgodi, da ravno iz tebe naredijo izjemo in mučenika za v poduk drugim. Tako kot tistega, ko ga je 10 kepsov po televiziji vleklo iz lastne hiše, ker je imel zapadle obveznosti za 100€, hahaha.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Totscha
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1276
Merit: 622



View Profile
February 27, 2018, 02:11:50 PM
 #1096

Ja, brezveze se sekirat za take majhne vsote. Je pa res, da se lahko zgodi, da ravno iz tebe naredijo izjemo in mučenika za v poduk drugim. Tako kot tistega, ko ga je 10 kepsov po televiziji vleklo iz lastne hiše, ker je imel zapadle obveznosti za 100€, hahaha.

Iz bajte so ga metal, ker se je potuhnil in na noben način ni hotel plačat tistih 100€. Zanimive stvari se lahko pripetijo, če par let mečeš vse opomine v kamin. Ta del sicer za 24 Kur ni bil zanimiv podatek Wink
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
February 27, 2018, 02:26:05 PM
 #1097

Ja, brezveze se sekirat za take majhne vsote. Je pa res, da se lahko zgodi, da ravno iz tebe naredijo izjemo in mučenika za v poduk drugim. Tako kot tistega, ko ga je 10 kepsov po televiziji vleklo iz lastne hiše, ker je imel zapadle obveznosti za 100€, hahaha.

Iz bajte so ga metal, ker se je potuhnil in na noben način ni hotel plačat tistih 100€. Zanimive stvari se lahko pripetijo, če par let mečeš vse opomine v kamin. Ta del sicer za 24 Kur ni bil zanimiv podatek Wink

Ja, haha, ampak vseeno je smešno ja, kaj se vse živemu človeku lahko zgodi. Ampak ja, večinoma je tako, da če igraš kakor se da pošteno, si imho lahko miren.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Noobaru
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 504
Merit: 3


View Profile WWW
March 01, 2018, 12:22:06 AM
 #1098

Mene zanima, kaj je potrebno, da naš thread pride pod main jezike? Pač Slovenija res raste v blockchain in kripto pogledu in bi si res zaslužili mesto tam. Tako bi tudi lahko dobili več stvari za prevajat.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■       SKYNET.co       ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
7jaka7
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 628
Merit: 276

BTC, ETH, XMR, LTC


View Profile
March 01, 2018, 09:27:19 AM
 #1099

Mene zanima, kaj je potrebno, da naš thread pride pod main jezike? Pač Slovenija res raste v blockchain in kripto pogledu in bi si res zaslužili mesto tam. Tako bi tudi lahko dobili več stvari za prevajat.

Najprej bi moral dobiti nekoga, ki bi bil pripravljen zadevo moderirat.
Potem bi bilo najboljše pobrskati po Meta boardu kaj je že povedanega na to temo: https://bitcointalk.org/index.php?board=24.0 (pa tudi po ostalih delih foruma), verjetno pa moraš potem kontaktirati enega od adminov - poznam samo Theymos-a in ga vprašati kakšen je postopek ter zahteve. Je pa ta forum (precej) resen in če ne bo resnosti zagotovo ne bomo dobili svojega boarda.
Sem tudi jaz že razmišljal v tej smeri, ampak mi ne znese s časom. Če se pa bo kdo tega lotil mu z veseljem priskočim na pomoč, kadar bom lahko.

P.S. Če bo kdo kaj delal na tem mu svetujem, da najprej pove tu. Ker če bo Theymosu pisal nekdo z Jr. rankom ne bo niti pogledal (vsaj pomoje).

SECURE YOUR CRYPTO ASSETS | GET SOME FREE SATOSHI'S | TRADE ON BINANCE 
Disclaimer: All links are affiliate/refferal! Thank you for using them! Smiley
Totscha
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1276
Merit: 622



View Profile
March 01, 2018, 10:02:35 AM
 #1100

Mene zanima, kaj je potrebno, da naš thread pride pod main jezike? Pač Slovenija res raste v blockchain in kripto pogledu in bi si res zaslužili mesto tam. Tako bi tudi lahko dobili več stvari za prevajat.

Najprej bi moral dobiti nekoga, ki bi bil pripravljen zadevo moderirat.
Potem bi bilo najboljše pobrskati po Meta boardu kaj je že povedanega na to temo: https://bitcointalk.org/index.php?board=24.0 (pa tudi po ostalih delih foruma), verjetno pa moraš potem kontaktirati enega od adminov - poznam samo Theymos-a in ga vprašati kakšen je postopek ter zahteve. Je pa ta forum (precej) resen in če ne bo resnosti zagotovo ne bomo dobili svojega boarda.
Sem tudi jaz že razmišljal v tej smeri, ampak mi ne znese s časom. Če se pa bo kdo tega lotil mu z veseljem priskočim na pomoč, kadar bom lahko.

P.S. Če bo kdo kaj delal na tem mu svetujem, da najprej pove tu. Ker če bo Theymosu pisal nekdo z Jr. rankom ne bo niti pogledal (vsaj pomoje).

Dejstvo je, da imajo Srbi 3x daljši topic in so jim zavrnili sub-board. 1 stran postov na dan se smatra kot obvladljivo za debato. Ergo, ni sub-boarda.

Dejansko bo treba pokazati, da potreba obstaja. Sem pripravljen sodelovat.

Zdaj pa udarimo eno konstruktivno na to kakšne argumente predstavimo adminom:
- v slo imamo vse več uspešnih kripto projektov, pa se nimajo kje predstavit domači publiki
- ne moremo delat ANN prevodov
...

Ajde, dalje s predlogi...
Pages: « 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!