Bitcoin Forum
April 25, 2024, 04:51:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
Author Topic: Slovenija (Slovenia)  (Read 1000346 times)
pastet89
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 265


View Profile WWW
March 31, 2014, 12:20:58 PM
 #261

Poglejte: https://bitcointalk.org/index.php?topic=469887

Cryptostats.es
1714020660
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020660

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020660
Reply with quote  #2

1714020660
Report to moderator
1714020660
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020660

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020660
Reply with quote  #2

1714020660
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714020660
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714020660

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714020660
Reply with quote  #2

1714020660
Report to moderator
rausvi15
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 806
Merit: 507


Trusted Campaign manager


View Profile WWW
March 31, 2014, 03:07:11 PM
 #262

Jao kake cene mate to. Če ti odkupim za tako ceno, se mi investicija nikoli ne povrne. Zakaj bi kupo pol?
matematika je !

ne uporabljaj zgolj kalkulatorjev, ki ti nekaj kažejo.
Kdor začne rudariti, mora najprej resno premisliti ali bo jamral in stokal kako je vse drago in da ni računice,.... taki sploh ne vem kaj delajo tu na forumu ?

Minerja kupiš zato, da nekaj narudariš, po 3-5 mesecih pa ga prodaš in kupiš boljšega !  To je smisel in 100% delujoča formula.

trenutno je tudi cena BitCoina tako nizka, da je ANT vreden če mene vprašaš 2 ali 3BitCoine Smiley  samo odločitev nekoga je ali bo to počel RESNO ali pa ne!



jaz sem za 1000 eur kupil 10 usb erupter ključkov! ni bilo računice, da bi sploh kaj pridelal, saj z 3.33Mhash ne narediš nič, pa vendar...malo za šalo malo zares...

ker se BTC-ja ni splačalo delati, sem se odločil, da poskusim z "alternativno" valuto. izbrtal sem eDEM nemško marko, ki se mi je zdela vsaj nostalgična, če ne kaj drugega Smiley

ker sem bil med prvimi, sem naštancal kar 50k edem v manj kot mesecu dni !! , katere mi je potem en Nemec kupil eno lepo nedeljo za 15BTC-jev !!

potem sem te btc-je investiral v Ant minerje, čeprav sem kupil prve za 4.2BTC-ja, vendar sedaj dohitevam oz. prehitevam težavnosti in tako prirudarim vsak mesec kak BTC VEČ !

medtem ko ključeki še vedno delajo neke svoje SHA256 enkripcije in čakam na novi uspeh



djeZo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 520


View Profile
March 31, 2014, 03:13:03 PM
 #263

Jao kake cene mate to. Če ti odkupim za tako ceno, se mi investicija nikoli ne povrne. Zakaj bi kupo pol?
matematika je !

ne uporabljaj zgolj kalkulatorjev, ki ti nekaj kažejo.
Kdor začne rudariti, mora najprej resno premisliti ali bo jamral in stokal kako je vse drago in da ni računice,.... taki sploh ne vem kaj delajo tu na forumu ?

Minerja kupiš zato, da nekaj narudariš, po 3-5 mesecih pa ga prodaš in kupiš boljšega !  To je smisel in 100% delujoča formula.

trenutno je tudi cena BitCoina tako nizka, da je ANT vreden če mene vprašaš 2 ali 3BitCoine Smiley  samo odločitev nekoga je ali bo to počel RESNO ali pa ne!



jaz sem za 1000 eur kupil 10 usb erupter ključkov! ni bilo računice, da bi sploh kaj pridelal, saj z 3.33Mhash ne narediš nič, pa vendar...malo za šalo malo zares...

ker se BTC-ja ni splačalo delati, sem se odločil, da poskusim z "alternativno" valuto. izbrtal sem eDEM nemško marko, ki se mi je zdela vsaj nostalgična, če ne kaj drugega Smiley

ker sem bil med prvimi, sem naštancal kar 50k edem v manj kot mesecu dni !! , katere mi je potem en Nemec kupil eno lepo nedeljo za 15BTC-jev !!

potem sem te btc-je investiral v Ant minerje, čeprav sem kupil prve za 4.2BTC-ja, vendar sedaj dohitevam oz. prehitevam težavnosti in tako prirudarim vsak mesec kak BTC VEČ !

medtem ko ključeki še vedno delajo neke svoje SHA256 enkripcije in čakam na novi uspeh




V mining sceno sem se spustil zgolj zato, ker ko sem naračunal ceno grafičnih, elektrike in upošteval naraščajoč diff faktor, sem ugotovil, da se mi bo vse pokrilo v dobrem mescu dni. Če bi si naračunal, da se mi investicija ne bi pokrila, se v to tudi ne bi spustil.

Mislim pa, da se s takimi cenami nateguje samo naiven butast folk. Najbolj ga "najebe" tisti, ki je zadnji v tej verigi kupi-prodaj - torej tisti, ki več potem nobenmu ne more mašine prodat, ker je totalno neuporabna (požere bistveno več elektrike kot narudari?).

Itaq so te mašine ena velike nategancija, že od proizvajalcev dalje. Kak je že blo, kolko je vreden hardware tistih mašin, ko so se pred letom prodajale za oh in sploh denarja? 20$ ? ^^ Nategancija in pol... Nimaš kaj.

singular
Member
**
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 10


View Profile
April 01, 2014, 08:07:43 PM
 #264

Vedno je treba preračunat, ne pa neki na blef pa bo kar bo.

rausvi15 si kaj razmislil koliko btc bi ob menjavi dobil če bi namesto minal s precenjenimi drago kupljenimi minerji izbran kovanec preprosto kupil? Pomoje bi dobil par 100% več. V vsakem primeru pa si špekuliral in ti je v tem primeru ratalo, kar ti na dolgi rok ne bo, niti ni rečeno da bo komu drugemu, ki bo kupil za 200% precenjen asic.
Glede minerjev pa vsak lahko prodaja za katerokoli ceno, ker je naloga tistega, ki kupi da si zadevo preračuna. Vseeno pa večkrat precenjeni minerji prodani svežemu folku, ki sploh ne ve nič meče mal slabo luč na vse skupaj, ker se kupcu nikoli ne omenja da mogoče bo pa minus. Jaz na vprašanje a se bo splačal vedno odgovorim z "ne vem", na netu maš pa take oglase, ki so zavajujoči do konca v stilu "find a bigger fool".
Miner je vreden toliko, kolikor je njegova pričakovana donosnost v življenjski dobi, zdej je pa na folku, da ocen kok je to, zato so bli tud pred letom dost dragi, zdaj ko je diff večji so se pa cene po GH močno spustile..
mmitech
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1148
Merit: 1001


things you own end up owning you


View Profile
April 01, 2014, 08:30:40 PM
 #265

Vedno je treba preračunat, ne pa neki na blef pa bo kar bo.

rausvi15 si kaj razmislil koliko btc bi ob menjavi dobil če bi namesto minal s precenjenimi drago kupljenimi minerji izbran kovanec preprosto kupil? Pomoje bi dobil par 100% več. V vsakem primeru pa si špekuliral in ti je v tem primeru ratalo, kar ti na dolgi rok ne bo, niti ni rečeno da bo komu drugemu, ki bo kupil za 200% precenjen asic.
Glede minerjev pa vsak lahko prodaja za katerokoli ceno, ker je naloga tistega, ki kupi da si zadevo preračuna. Vseeno pa večkrat precenjeni minerji prodani svežemu folku, ki sploh ne ve nič meče mal slabo luč na vse skupaj, ker se kupcu nikoli ne omenja da mogoče bo pa minus. Jaz na vprašanje a se bo splačal vedno odgovorim z "ne vem", na netu maš pa take oglase, ki so zavajujoči do konca v stilu "find a bigger fool".
Miner je vreden toliko, kolikor je njegova pričakovana donosnost v življenjski dobi, zdej je pa na folku, da ocen kok je to, zato so bli tud pred letom dost dragi, zdaj ko je diff večji so se pa cene po GH močno spustile..

Se strinjam, kolikar pravijo "with a risk comes a reward" lahko kupiš 1BTC za 480$ in če imaš srečo (vsi si tega želimo)  bo cena zrastla  10x in si naredu lep dobiček ali pa ravno kontra in to tudi velja za mining, lahko pa tudi kupiš miner za 1BTC in difficulity se bo umiril, čez nekaj mescev (kar mislim da bo)  in namajnaš nap. 2BTC in je še lepši dobiček, lahko pa tudi vse izgubiš.

saj nihče ne ve, in zato imaš minerje in špekulatorje, to je zadeva preračunega rizika in nato odločitve... sicer, moje izkušenje so, vam lahko povem, da mislim je bolje biti miner kakor pa trader.... ker lahko veliko več izgubiš na eno slabo  'trading odločitev'... 

singular, nazadnje sem videl, da potrebuješ programerja. pm ali pa me pokliči, mogoče me zanima.
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
April 02, 2014, 04:23:56 AM
 #266

No pa še bom jaz nekaj dodal.
Ker vsi pametnjakoviči tako tolčete po človeku, ki je pač dal oglas da prodaja Ante. Zakaj pa ne, naj jih prodaja.
Tudi jaz jih imam celo spletno trgovino z hardwerom za rudarjenje.
Vsi vi pametnjakoviči, ki se toliko vrtite okrog cene minerjev, okrog tega kako je cena prenapihnjena, kako se ti investicija nikoli ne povrne..... in podobne kozlarije. Vas vprašam zakaj pol ste tukaj??? Zakaj pol reje ne greste na Avto.net in tam gledate da si kupite boljši avto od soseda. Za tisto vam nikoli ni prevelika investicija. Pa čeprav boste zaradi tega pol jedli konzerve do konca življenja ali pa odplačevali lizing 10 let.
Vsak ima svoje mišlenje o rudarjenju, vsak si lahko naredi kalkulacijo sam in vidi če se  mu investicija izplača ali ne.
Res je da je veliko ljudi ki se hočejo spustit v rudarjenje brez osnovnega znanja o tem kako vse skup funkcionira in jih lahko hitro okrog prsta zavrtiš in jim prodaš miner. Res je. Ampak po drugi strani mu je boljše prej povedati o diff. o stvareh, ki se lahko zgodijo recimo če se BTC ne pobere na noge. Prav tako pa mu je potrebno dati tudi informacije o tem da lahko tudi 4x ali 4x več zasluži z mašino če ve kaj kopat, kje zamenjat malce mešetarit na borzi.... in ko bo imel dovolj podatkov naj si še vse skup prespi preden se odloči za nakup.
Scrypt rudarji šinfate SHA256 minerje, kot da so vaši sosedje ki imajo bolši avto, lepšo hišo.... v resnici pa imajo vaši rigi 10x bolj pretirano ceno od Antov.
Tiste vaše grafične kartice vas tudi udarijo po žepu, na koncu pa hitrost in minanje tako da bi se razjokal. Scrypt Coini hitreje hodijo ven kot ne vem kaj in crkujejo kot muhe enodnevnice.
Vsak ima pravico objaviti, če prodaja Anta, Avalona, KNCja..... in tudi Scrypt rige. Tistim pametnim, ki imate zmeraj take pametne pripombe glede prenavitih cen, prevelikih stroškov, nikoli povrnjenih investicij...... vam ne bi bilo dovolj niti, če vam jaz dam mašino zastonj, vam jo dostavim, priklopim in uredim vse za kopanje. Sigurno bi še vam moral elektiko plačat, pa še takrat bi rekli, da je slaba investicija.
Dajte zresnite se že enkrat ali pa naredimo nov forum o šinfanju virtualnih valut in tam bomo vsi samo "srali" drug po drugem.
Vedite pa eno stvar. Malo nas je rudarjev v naši bogi izropani državi in še mi se "jebemo" drug drugega v glavo namesto da bi si izmenjevali koristne informacije tukaj in pomagali drug drugemu.
Hvala vsem, ki ste to prebrali in vem da se bo vas sigurno veliko "vsipalo" name in me šinfalo ampak mi je vseeno.
Tako kot rausvi15 ki je prodjal Ante ima pravico da prodaja po njegovi ceni, tako tudi jaz povem svoje mišlenje.
Sedaj pa se lahko gremo naprej otroških igric in šinfana.
LP vsem slovenskim rudarjem virtualnih valut

+1


IOTA
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
April 02, 2014, 08:56:24 AM
 #267

In v cem je pravzaprav problem?

Ce se vam "cena" ne dopade, jo enostavno preskocite in poiscite kaj drugega.
Dokler vas "nekdo" ne sili v nakup je to FreeMarket v vsej svoji velicini.

Pa uspesno rudarjenje vsem skupaj!
singular
Member
**
Offline Offline

Activity: 108
Merit: 10


View Profile
April 02, 2014, 08:46:18 PM
 #268

Primerjava profitabilnosti grafik in asicov ni tko enostavna, ker je tuki še ena stvar, ki se ji reče amortizacja, katero majo asici dosti večjo kot grafike - asic dosti hitreje zgublja vrednost kot grafična (asic res v recimo tednu dni namajna več glede na vložek, vendar pa mu vrednost s tem primerno pade medtem ko grafika namajna manj ampak ji vrednost v tednu dni pade skoraj nič). Do sedaj je bilo tako (asic kupljen pred letom dni je do danes izgubil več kot 99% svoje vrednosti v btc) in mislim da bo tako še nekaj časa, dokler se bitcoin network hashrate tako naglo povečuje.

Skratka, treba je računat in upoštevat vse faktorje, kot so amortizacija, stroški (cena elektrike, morebiten najem prostora, nakup razne opreme, napajalnikov, mrežne opreme, polaganje elektro napeljave, itd itd..) in naraščujoč difficulty. Zakaj? Le tako je čim manj prepuščeno naključju (kot je zadetek jackpota z minanjem "pravega" kovanca, kar se lahko zgodi, je pa dosti manjša verjetnost da se bo to kar naprej dogajalo).

Ne zagovarjam ne asicov ne grafik (imam kar dosti obojega), vseeno mi je za to. Pišem samo zato, da si bo kdo nov mogoče kdaj to prebral in zvedel kaj uporabnega ter zmanjšal možnost za izgubo, ker pri računanju ne bo upošteval določenih stvari. Zakaj? Da bodo novi tud ostal Smiley
djeZo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 520


View Profile
April 02, 2014, 09:52:28 PM
 #269

Moje grafe so mi naredile profit v vrednosti 5-kratne investicije. Žal, za noben ASIC miner, ki bi ga kupil ne morem rečt, da mi naredi 5-kratni profit investicije. Glede na povedano, mi je pa res čisto vseeno, ali jih prodam za malo višjo, nižjo ceno, ali pa jih sploh ne prodam - bo pa vsaj za igerce nabijat... 4x CF itd.  Cool

pastet89
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 265


View Profile WWW
April 03, 2014, 06:18:39 PM
 #270

Poglejte:

 Cheesy

Cryptostats.es
mmitech
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1148
Merit: 1001


things you own end up owning you


View Profile
April 03, 2014, 07:12:32 PM
 #271

Ali kdo dela na kakšen Crypto related projekt in rabi partner ali investor ?
djeZo
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 588
Merit: 520


View Profile
April 03, 2014, 07:24:36 PM
 #272

Ali kdo dela na kakšen Crypto related projekt in rabi partner ali investor ?

Jaz, non stop kakšne ideje Smiley Ravnokar en projekt testiram.

mmitech
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1148
Merit: 1001


things you own end up owning you


View Profile
April 03, 2014, 07:34:33 PM
 #273

Ali kdo dela na kakšen Crypto related projekt in rabi partner ali investor ?

Jaz, non stop kakšne ideje Smiley Ravnokar en projekt testiram.

PM, ali če imaš skype moj nick je: mmitec
kenshirothefist
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 457
Merit: 273



View Profile
April 08, 2014, 09:55:04 PM
 #274

Hejla ... če bi kdo rad kupoval hash power ali pa enostavno dobival dobro plačilo za rentanje svojega hash powerja: https://bitcointalk.org/index.php?topic=562238.0
gotmilk_
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 442
Merit: 250



View Profile
April 10, 2014, 06:21:37 AM
 #275

http://www.coinmachine.si/   
Bitcoin avtomat v Sloveniji Shocked
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
April 10, 2014, 07:02:46 AM
 #276

ful po ceni scrypt mining contracts  0,47$/ 1khash

https://bitcointalk.org/index.php?topic=559163.msg6144814#msg6144814

http://www.mismolly.dk/


Jaz sem rental 700khasha


IOTA
rausvi15
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 806
Merit: 507


Trusted Campaign manager


View Profile WWW
April 10, 2014, 10:49:47 AM
 #277

http://www.coinmachine.si/   
Bitcoin avtomat v Sloveniji Shocked

to je avtomat-reklama za avtomat. kje lahko to dobim in koliko stane, da ga npr. postavim v moji trgovini ali v kakem lokalu, kjer bi priredil kak zanimiv EVENT Smiley

gotmilk_
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 442
Merit: 250



View Profile
April 10, 2014, 05:09:06 PM
 #278

http://www.coinmachine.si/   
Bitcoin avtomat v Sloveniji Shocked

to je avtomat-reklama za avtomat. kje lahko to dobim in koliko stane, da ga npr. postavim v moji trgovini ali v kakem lokalu, kjer bi priredil kak zanimiv EVENT Smiley

Spodi desno poglej zadne twitte Wink
minimalB
Donator
Hero Member
*
Offline Offline

Activity: 674
Merit: 522


View Profile
April 10, 2014, 08:20:40 PM
 #279

Cestitke coinmachine-ovcem!

Lp,

    b.
Degolep
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
April 12, 2014, 06:47:47 AM
 #280

Ajde dečki gas http://blackcoinpool.com/  Cool
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!